logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
64 652 855
online
28 297 VIPy
Reklama

K2, this is bio, pepsi eliot

UWAGA, PROMCIA! TA WITAMINA K2 ZARZĄDZI  TWOIM WAPNIEM, CZYLI ZERO KAMIENIA 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Top 20 „Big Mistake”, czyli sporych pomyłek w sztuce Fitness

  thisisbio, pepsieliot, nie zrób sobie krzywdy

  Top 20 „Big Mistake”, czyli sporych pomyłek w sztuce Fitness

  Nie pozwól, aby błędy w ćwiczeniach stanęły na drodze Twojej Pompy

  Czy sumiennie i regularnie ćwiczysz, a mimo to nie widzisz w lustrzanym odbiciu pożądanych efektów? Naciągnięte mięśnie albo głupie kontuzje zepchnęły Cię na boczny tor? Czujesz pokusę żeby rzucić to całe bezsensowne machanie kończynami w cholerę, bo już tak Cię to znudziło?

  Nie rezygnuj. Może problemem nie jest sam trening, ale sposób w jaki go wykonujesz.

  Ćwiczący często & gęsto popełniają błędy, które uniemożliwiają im maksymalne wykorzystanie ich treningu – może to dotyczyć zarówno początkujących adeptów sztuki fitness jak i starych wyjadaczy.

  Z okazji pomajówkowych decydujących szlifów przed nadciągającym sezonem letnich wojaży, dzikich plaż, stromych klifów i piasków pustyni, porozmawiamy sobie o 20-tu najczęściej popełnianych błędach przy wykonywania choćby pozornie najprostszych ćwiczeń, i przede wszystkim o tym, jak można je skutecznie wyeliminować z Twojego programu treningowego.

  dieta odchudzająca, shape shake, białko, this is bio, suplementy diety

  TU KUPISZ SHAPE SHAKE TiB idealny izolat białkowy CFM,
  to nie marketingowa ściema …

   

  1. Cardio „na leniwca”

  Jeśli widzisz na siłowni osobnika albo – nie daj Boże – sam jesteś przedstawicielem gatunku”leniwca”, który ćwiczy na siłowni wisząc na sprzęcie, poinstruuj jegomościa/Panią (albo samego siebie), żeby nie wykonywać treningu na bieżni czy schodkach w pozycji pochylonej.

  Kiedy plecy są zaokrąglone, kręgosłup nie ma wystarczającego wsparcia i możesz nabawić się kontuzji – Pełny wyprost, głowa wysoko i jedziemy z koksem!

  2. Uchwyt

  Zbyt mocno trzymając się sprzętu cardio w trakcie ćwiczenia pozwalasz sobie na małe „oszustwo” i odpuszczasz ważny element całej zabawy. Utrzymując nieruchomość ramion pozbawiasz się możliwości przyspieszenia tętna i spalenia dodatkowych ilości kalorii.

  Jeśli rozluźnienie uchwytu sprawia, że czujesz się mniej pewnie, spróbuj zastosować następującą technikę – zamiast kurczowo chwytać, po prostu oprzyj swoje palce na uchwytach a następnie stopniowo, palec po palcu odpuszczaj aż do momentu kiedy będziesz czuć się na tyle swobodnie i komfortowo aby rozwinąć skrzydła i polecieć (byle nie dosłownie;) ).

  3. Nadrabianie zaległości w czytaniu

  Jeśli masz dużo zaległych książek lub prasy, tudzież pudelka, do przeczytania, nie rób tego na eliptycznej maszynie, bieżni czy whatever, bo prawdopodobnie nie zrobisz solidnego treningu.

  Jeśli już musisz czytać, oderwij się co trzy minuty i wykonaj czterominutowy konkretny interwał. W tym czasie skoncentruj się na zwiększeniu tempa, oddychaniu i używaniu ramion.

  4. Spacerując z ciężarami

  Chodzenie z obciążeniem w rękach może wydawać się dobrym sposobem na połączenie treningu siłowego z treningiem cardio, ale weźmy pod rozwagę na ile obciążą Twoją postawę. Pochylasz się z wykrokiem do przodu, a nacisk wywołany na kolana, kostki i przede wszystkim stawy może spowodować urazy.

  Postaraj się utrzymywać cardio i trening siłowy oddzielnie, jeśli już musisz rób to dokładnie, równomiernie rozkładając obciążenie całego ciała.

  5. Kiedy wydaje Ci się że cardio wystarczy

  Wielu uważa, że wystarczy im jedynie program do ćwiczenia układu sercowo-naczyniowego. Prawda jest taka, że w obliczu stopniowej utraty masy mięśniowej już od wieku lat 30tu właśnie trening siłowy buduje mięśnie, zwiększając metabolizm i spalanie większej ilości kalorii.

  6. Przyspieszanie powtórzeń

  Wykonywanie zbyt szybkich powtórzeń przy podnoszeniu ciężaru powoduje zwiększenie ciśnienia krwi i zwiększa ryzyko kontuzji dla Twoich stawów. Ma to również wpływ na Twoje wyniki.

  Najbezpieczniejszym sposobem używania maszyn lub wolnego ciężaru jest:

  w fazie podnoszenia, wydech do dwóch i przytrzymanie w szczytowym momencie skurczu mięśni, a następnie powrót z wdechem do czterech.

  Wydech zawsze w najtrudniejszej fazie ćwiczenia!

  7. Zabierz swój abs na bezpłatną przejażdżkę

  Wiele osób robi brzuszki lub ćwiczenia abs na maszynach bez wywołania stosownego napięcia samych mięśni brzucha. Problem polega na tym, że zamiast brzucha używają głównie górnego torsu, mięśni szyi i głowy, aby odwalić brudną robotę.

  Ćwicz z głową – skurcz mięśni brzucha powinien biec od żeber do kości biodrowej. Zaangażuj skupienie i skoncentruj swój umysł na mięśniach które mają działać, utrzymując wszystkie pozostałe mięśnie w spoczynku.

  8. Niewłaściwe ściąganie drążka wyciągu górnego

  Przy tym ćwiczeniu siedzimy z drążkiem zamocowanym na kablu nad głową. Niektórzy pacjenci wysuwają głowę do przodu i ściągają drążek za głowę. Wykonywanie ćwiczenia w ten sposób może narazić kręgosłup lub szyję – a plecy nie osiągną tak pożądanego kształtu „V”.

  Zamiast tego ściągnij drążek w dół przed ramionami i klatką piersiową i wprowadź umysł w pracę mięśni Twoich pleców.

  9. Korzystanie z niedopasowanych maszyn

  Maszyny do ćwiczeń są przeznaczone dla osób o różnych kształtach i rozmiarach. Musisz dostosować je do siebie, jeśli chcesz uzyskać wyniki i uniknąć urazów.

  Na przykład użycie niewłaściwie ustawionej maszyny spowoduje nieodpowiedni nacisk na grupę mięśni lub obciążenie stawów, kolan itp., innym problemem z niewłaściwie wyregulowanymi maszynami jest to, że nie używasz mięśni w pełnym zakresie ruchu. Trener może pokazać Ci właściwe ustawienie maszyn dostosowane do Twojej budowy ciała i rodzaju treningu.

  10. Rozciąganie „na chłodno”

  Rozciąganie przed rozpoczęciem treningu stwarza ryzyko naciągnięcia lub zerwania mięśnia. Zawsze rozciągaj się po zakończonej pompie.

  11. Nie przeciągaj struny

  Przesadne zwiększanie napięcia mięśniowego podczas rozciągania może podnieść ryzyko nadwyrężenia lub pociągnięcia mięśni. Zamiast tego utrzymuj statyczne rozciąganie bez ruchu na stawach. Twoje ciało powinno wydawać się wydłużone, ale nie przeciągnięte jak struna gitary Jimiego Hendrixa.

  thisisbio, pepsieliot, fighter

  TU KUPISZ FIGHTER ULTD, energia  i spalanie w inteligentnej
  kapsule czasu (uwalnia się równomiernie przez wiele godzin) 

  Zabawa a nie rutyna zrobi z Ciebie… zadowolonego z dobrze wykonanego treningu 🙂

   

  12. Zapominanie o zabawie

  Jeśli jesteś znudzony rutyną, a Twoja bieżnia wygląda tak samo od 1980 roku, jaka w tym jest przyjemność? Nawet Ty nie chciałbyś robić swojego własnego treningu? A dlaczego to ma być w ogóle treningiem? To powinna być frajda!

  Ćwicz z przyjaciółmi, z rodziną, z psem, tak samo jak chodzisz na spacer, do kina lub na kolację albo drinka ze znajomymi. Jeżeli nie zmienisz podejścia we własnym umyśle nigdy nie będzie to dla Ciebie przyjemne.

  thisisbio, pepsieliot, radosć, siła, pozytywny trening, arnold

  13. Wykonywanie przedpotopowych ćwiczeń

  Nadal robisz ćwiczenia, których nauczyłeś się w szkole średniej, jak wiatraki czy uniesienia nóg? Niektóre z tych reliktów są stratą czasu, inne mogą powodować uraz – nie tylko psychiczny:).

  Idź na próbny trening albo sesję z trenerem osobistym, aby poznać nowe triki & odświeżyć swoją mantrę.

  14. Utknąłeś w miejscu

  Co jest złego w robieniu tego samego zestawu ćwiczeń, dzień w dzień?

  Pracujesz nad tymi samymi mięśniami, w jednostajnym tempie, a kiedy już się wyrobią, nie dają się tak łatwo spompować. Mięśnie stają się dużo bardziej wydajne, zużywają mniej energii i spalają mniej kalorii.

  Znajdź różne rodzaje ćwiczeń, które lubisz robić, i spraw, aby różnorodność była sprzymierzeńcem Twojego treningu.

  15. Szukanie szybkich rezultatów

  Wiele osób spodziewa się dramatycznych efektów po paru ćwiczeniach. Obecne zalecenia dla osób które nie chcą przybierać na wadze to od 3 do 4 godzin aktywności fizycznej tygodniowo.

  Jeśli chcesz schudnąć spacerując po 30 minut 3 x w tygodniu, bez zmiany diety zajmie Ci około jednego miesiąca zanim zrzucisz pół kilograma wagi. Nie brzmi zbyt porywająco?

  Jeśli chcesz stracić wagę szybciej – ruszaj się więcej.

  16. Bycie weekendowym wojownikiem

  Jeśli ćwiczysz tylko przez dwa wolne dni w tygodniu, nigdy nie osiągniesz formy, w której chcesz być i będziesz czuć się mocno zmięty w każdy poniedziałkowy poranek. Taka droga może prowadzić do kontuzji i szybkiego wypalenia, a brakuje Ci jednego klucza do sukcesu: regularnego meldowania się na posterunku formy.

  17. Za dużo na dzień dobry

  Czy to na bieżni w domu czy na siłowni, ludzie mają tendencję robić za dużo naraz dając sobie na to zbyt mało czasu. Stawiają na ryzyko urazu kosztem dyscypliny treninigu.

  Współpraca z trenerem, albo po prostu dobrym gościem na siłowni, który oceni aktualny stan formy, nauczy właściwej techniki i podpowie odpowiedni program fitness zaowocuje pożądanym progresem.

  18. Pomijanie rozgrzewki

  Bez odpowiedniego rozgrzania się zaprzęgasz ciało do pracy, zanim tlen i przepływ krwi trafi do mięśni. Zanim zaczniesz konkretne ćwiczenia, spędzaj minimum 5-10 minut wykorzystując rodzaj ruchu który przyda Ci się na etapie samego treningu i w takim tempie, aby podnieść temperaturę ciała od wewnątrz.

  Jeśli nie rozgrzewasz się przed podnoszeniem ciężarów, będziesz ryzykował nadwyrężonymi mięśniami i nie będziesz mógł podnieść odpowiedniego ciężaru. Wpraw krążenie krwi w ruch zasuwając przez kilka minut na bieżni lub na stacjonarnym rowerze, albo wiosłując na ergometrze.

  19. Zimne lądowanie

  Nie zatrzymuj się na amen po zakończeniu treningu. Jeśli nie ostygniesz, ryzykujesz bolesność mięśni, ponieważ nie zdążyłeś wypłukać kwasu mlekowego z twojego systemu.

  Potrzebujesz od pięciu do dziesięciu minut w wolniejszym tempie, w zależności od kondycji fizycznej, aby tętno odpowiednio wyhamowało.

  20. Oszczędzanie na wodzie

  Mięśnie potrzebują płynu, aby prawidłowo się zregenerować, więc jeśli nie pijesz wystarczająco dużo, możesz poczuć skurcze lub bóle mięśni.

  Jeśli jesteś spragniony, już po części jesteś odwodniony. Pij wodę przed, w trakcie i po wysiłku.

  Jeśli nie jesteś sportowcem o dużej intensywności treningu, który maksymalnie wyczerpuje elektrolity i potas, nie potrzebujesz izotoników, to woda jest Twoim najlepszym sprzymierzeńcem.

  Angażując odpowiednią wiedzę do pracy nad Twoim ciałem i kondycją sprawisz, że droga do wyznaczonego celu okaże się dużo prostsza i bezpieczniejsza a co za tym idzie przyjemniejsza niż kiedykolwiek przypuszczałeś.

  Żródło: 1

  Piona!:)


  Przemysław vel dr Pompa, wyznawca treningu w starym, dobrym stylu. Oddany sztuce kształtowania ciała, ducha i umysłu.

  Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.

  Na blogu Pepsi zmierzy się z problemami współczesnego samca (i nie tylko;).


  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też gałką na to: Dobre suplementy, pokarmy i kosmetyki  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


  (Visited 4 212 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Jagatoja 16 maja 2017 o 19:21

   Szanowny dr Pompo 🙂 dziękuję za wpis. Proszę o komentarz lub polecenie wpisu gdzie znajdę wskazówki na temat diety wspomagającej efekty treningu. Szkopuł w tym, że dieta nie może zawierać mięsa, produktów mlecznych, produktów zawierających gluten. Powyższe wyłączenia w diecie są z wyboru – od dłuższego czasu. Do tej pory wyłącznie biegałam, od kilku dni trenuję pozostałe partie. Moim celem jest gibkość, siła, rzeźba, wzmocnienie stawów kolanowych, które przy mocniejszym treningu zaczęły skrzypieć. Nie bardzo mam z czego chudnąć. Niestety ogólnie dostępne diety lub te oferowane jako indywidualne nie ogarniają powyższych wykluczeń. I jestem w kropce. Mocno pozdrawiam 🙂

   1. Przemysław vel dr Pompa 17 maja 2017 o 11:54

    Cała przyjemność po mojej stronie 😉 Po pierwsze upewnij się, że jesz odpowiednio dużo kalorii tak aby zapewnić sobie właściwą porcję energii. Pomoże w tym kalkulator BMR do ogarnięcia online. Jako źródła węglowodanów w diecie nadadzą się: brązowy ryż, kasza gryczana lub płatki owsiane. Warto postawić na komosę ryżową – quinoa bogatą również w pełnowartościowe białko. W celu zapewnienia właściwego spożywania odpowiedniej ilości żelaza można zwiększyć stopień jego wchłaniania, łącząc produkty zawierające żelazo z produktami bogatymi
    w witaminę C tj. owoce cytrusowe, świeże warzywa, soki owocowe. Najlepszymi źródłami tłuszczy są: orzechy, migdały, masło orzechowe, awokado, siemię lniane. Najlepszymi źródłami białka będą oprócz izolatu serwatki CFM: rośliny strączkowe (zwłaszcza fasola, ciecierzyca, soczewica), jaja, nabiał, produkty spożywcze na bazie białka sojowego (oczywiście sfermentowanego), orzechy, słonecznik, tempeh. Ponadto warzywa są niezwykle ważnym źródłem białka więc konieczne jest spożywanie ich dużych ilości. Unikaj produktów wysokoprzetworzonych. Pamiętaj o różnorodności w diecie aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Powinno się unikać monotonii i spożywania ciągle tych samych produktów. Staraj się często zmieniać źródła białka, węglowodanów i tłuszczy. Takie podejście pomaga uchronić organizm przed niedoborem niektórych witamin i minerałów, a także sprawia, że dieta staje się bardziej atrakcyjna i ciekawa. Pomoże również suplementacja HEMP PROTEIN (https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-254475917374.html?search_query=konopie&results=3) & MACA (https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-254475917336.html?search_query=maca&results=9). Siła!:)

  2. go.karola 17 maja 2017 o 00:31

   Dr Pompa! Szybciej zrobię mięśnie na siłce prawda? Od jakiegoś czasu robię fitness (Mel B czy Chodakowska) i widać jakieś efekty, ale większość życia byłam szczupła nawet bardzo szczupła i jedynym sposobem na zwiększenie masy to ćwiczenia. Plus biegam sobie po plaży 4-5 razy w tygodniu. Czy bieganko i ćwiczenia siłowe to za dużo jak chce się przybrać? Szamam teraz też dość spore porcje. Póki co nie czuję zmęczenia a nawet jeszcze więcej energii, jak miałam 100% teraz mam 150% power 😀

   1. Przemysław vel dr Pompa 17 maja 2017 o 12:04

    Witam :), siłka siłką ale trzeba duużo szamać jak chce się przybrać czystych mięśni – odpowiednia dieta się kłania w zależności od preferencji mięsojada bądź vege, bieganko jak najbardziej dla utrzymania ogólnej kondycji, stopniowo jednak zalecam stawianie na trening siłowy albo opcję ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała – street workout, kalistenika wkrótce zagoszczą na naszym blogu, czułe pozdrowienia 😉

  3. fila 17 maja 2017 o 22:23

   Przemysław, jesteś fajny gość i fajnie się czyta Twoje artykuły!

   1. Przemysław vel dr Pompa 18 maja 2017 o 09:52

    Dzięks, klasa 😉

  4. agga 18 maja 2017 o 14:23

   Takie wpisy czytam dla czystej przyjemnosci, bo moj trening to raczej chodzenie z kijami i praca na dzialce, niz silownia:) Ale jak ktos wczesniej sie wypowiedzial – fajnie sie Ciebie czyta, a i cos a siebie sie znajdzie. Meczylo mnie, z czym mi sie kojarzy „Pompa”, procz oczywistego znaczenia w przypadku bywalca silowni, wreszcie mnie oswiecilo, ze u Pratchetta byl przeciez Pan Pompa, silny, wytrzymaly i konsekwentny – i tu chyba podobienstwo sie konczy;)

   1. Przemysław vel dr Pompa 19 maja 2017 o 11:50

    Każda pompa jest dobra, nie tylko na siłowni, sama aktywność fizyczno-ruchowa jest dobra dla zdrowia i dobrego samopoczucia zatem jak najbardziej można w siebie wpompować dużo pozytywnej życiodajnej energii robiąc proste sprawiające przyjemność czynności – spacer, bieg, pływanie, skakanie & fruwanie, wszystko co daje Nam radość i dobrego kopa. Siła, wytrzymałość i konsekwencja to kwintesencja tego co możemy posiąść w zamian za dostarczenie Naszym organizmom odpowiednio regularnej porcji aktywnej frajdy 🙂

    1. grzegorzadam 19 maja 2017 o 11:55

     Ciekawe wpisy!
     Napisz coś proszę o HGH -hormonie wzrostu.
     Suplementacyjnie i naturalnie 😉

     1. Przemysław vel dr Pompa 22 maja 2017 o 09:04

      HGH – ciekawy temat do zgłębienia który chodzi mi po głowie od dłuższego czasu, dzięki za inspirację 🙂

      1. grzegorzadam 22 maja 2017 o 09:31

       Ciekawy, poczytaj co znalazłem w zakresie testosteronu 🙂

       http://drsircus.com/general/treatment-erectile-dysfunction/

  5. mua 25 maja 2017 o 12:30

   Mam takie dwa pytania od czapy: mąż będzie robić siłownię z różnych względów o 5 rano i nie daje rady wtedy jeść, mdli go strasznie, nawet banan mu nie wchodzi i koktajle, które zapełniają brzuch również, więc wpadł na genialny pomysł, że będzie zjadał paczkę żelek, bo te mu wchodzą i ma po tym energię, a po regularnym piciu żelatyny przestało mu strzelać w kolanach, nie docierają do nieboraczka argumenty, że to ZUO i same aromaty + barwniki – jak mogę go poratować? Robić domowe z soku owocowego i żelatyny czy może coś innego by się nadało?

   Pytanie od czapy nr 2: wiele ostatnio czytałam o bakteriobójczych właściwościach ksylitolu tzn., że zabija nawet dobre bakterie jelitowe, ale czy w ogóle czy w nadmiarze? Ja używam jedną łyżeczkę dziennie do kawy, a moje dzieci dostają do domowych lodów jeśli są zbyt kwaśne/mdłe (mleko kokosowe, owoce i ksylitol) i do paleo ciast. Zamienić go na inne słodziwo czy taka ilość jest do przyjęcia? Wiem oczywiście, że lepiej nie słodzić wcale, ale każdy ma swoje małe słabości 😉

   1. Pepsi Eliot 25 maja 2017 o 12:33

    pytanie 2 od czapy: pisałam o ksylitolu niemiłe rzeczy, ale może w mikro ilościach? http://www.pepsieliot.com/4-najlepsze-slodziki-bylebys-tylko-nie-uzywal-ksylitolu/

  6. kams 27 listopada 2017 o 14:04

   Jakie polecilibyście książki wiążące się z tematyką treningu siłowego dla osoby, która już trochę w tym siedzi (2 lata), może coś motywującego i przedstawiającego trening siłowy i dietę z różnych perspektyw. Chciałabym zrobić prezent, niestety w tym temacie jestem zielona 😉

  Dodaj komentarz