Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 801 332
24 online
42 343 VIPy

Top 21, czyli jak zostać idealną żoną dla swojego męża?

Paradoksem w nauczaniu zarówno przedsiębiorczości, jak i bycia idealną żoną jest fakt, że takie formuły NIE MOGĄ istnieć.

Bowiem każda idealna kobieta w swoim związku, jak każdy świetny biznes powinna być świeża, innowacyjna, czyli unikalna. Nie naśladuj nikogo, po prostu staraj się zostać coraz bardziej idealną sobą.

Dlatego wystarczy, że moje wskazówki przepuścisz przez swoje serce, nadając im indywidualne, niepowtarzalne piętno Twojej osobowości, inności, i samoświadomości.

Świat się zmienia na naszych oczach, nie, że kiedyś tam. Rzecz się dzieje teraz.

Pewne zmiany są całkiem powierzchowne, każdy widzi jaki jest koń, jak obowiązkowe łażenie w maskach, ale są też zmiany, których większość sobie nie uświadamia, bo są schowane. Pani z pobliskiej Pizzerii jest Belgijką, której mąż włoski wirtuoz pizzy, co wieczór z wyjątkiem wtorków kusi francuskie podniebienia.

Raczej kusił, bo dzisiaj w szoku, ze zdziwieniem patrzą na niszczenie gospodarki przez rząd w imię wirusa, co zupełnie nie jest logiczne. Ale to nie taki znowu brak logiki i i nie taka nowizna, to przecież komunizm. Tak drogi Farncuzie wygląda komunizm, masz mówić i robić pod jedno dyktando, a oni ci zagwarantują gwarantowany dochód, który ustalą. Hiszpan już bierze.

Czy komuś w takim razie jeszcze zależy na tym, żeby być idealną żoną dla swojego męża?

Dziewczyną to co innego, można awansować dzięki temu na żonę, ale idealną żoną? Alogiczne.

Ludzie sobie najbliżsi tracą umiejętność skutecznej komunikacji. Szczególnie żony przestają jasno wyrażać swoje oczekiwania. Zaś mężowie na to dictum, niejasno milczą. Ożesz.

Idealna żona, a na kogoś takiego wygląda mi owa Belgijka, romansuje ze swoim mężem, jest jego najlepszym przyjacielem, ale jednocześnie zachowuje własną tożsamość.

1. Żona kameleon?

Żony często przejmują tożsamość otoczenia i to jest popularny rys żon nieidealnych. Taka żona żyje życiem męża, oraz dzieci i nie zamierza utożsamić się ze swoim życiem, bo nie ma takiej potrzeby, ma za to szereg roszczeń.

2. Wyrażasz jasno swoje uczucia i potrzeby?

Czy Twój mąż jest jasnowidzem? Chciałabyś, gdy jesteś Ksantypą, leży Ci nieporozumienie, kręci Cię niesnaska, czekasz na potknięcie, ale gdy jesteś żoną idealną wyrażasz jasno swoje uczucia i potrzeby. Jeśli masz jakieś wolty, to powiedz mu o tym. Tylko błagam, mów to jakimś normalnym tonem, a nie głosem cierpiętnicy, albo sekutnicy.

Idealna żona może komunikować się z mężem na wiele sposobów. Jeśli powiesz, że on nie spełnia Twoich potrzeb, to znowu będzie gadanie o Tobie. Gdy spokojnie powiesz, że czujesz się ignorowana przez NIEGO, gdy JEGO nie widzisz całymi dniami i wieczorami. Możesz grzecznie zapytać, czy ON ma tego jasność?

3. Słuchasz co on mówi?

Gdy zwracasz się do niego z jakimś problemem, daj mu jasno do zrozumienia, że słuchasz co do Ciebie mówi, no i że rozumiesz. Na przykład powtórz jego słowa: – Rozumiem, słyszę, że martwisz się o nasze finanse i dlatego pracujesz do późna.

4. Często osądzasz?

Pozwól mu dokończyć to, co chce Ci powiedzieć. Nie przerywaj i nie wchodź w słowo. To trudne, ale konieczne do dobrej komunikacji. Dopiero potem zaproponuj jakieś rozwiązanie, ale nie osądzaj.

Na przykład powiedz: – Jestem gotowa żyć z mniejszym budżetem, czy to oznacza, że mogłabym Cię widzieć częściej w domu?

5. Nie wszystko jest takie proste

Mężowie od zawsze i coraz częściej żony chcą się realizować zawodowo. Zarabianie, tworzenie firmy, składanie zawodowych puzzli w jedną całość jest bardzo interesujące. Stanowi wielki impuls do zadowolenia z życia.

Nawet gdy się kocha swoją żonę nad życie, w codziennym życiu człowiek szuka przyjaciela, który zrozumie jego pasje samostanowienia o sobie. Najlepszym rozwiązaniem sytuacji, gdy idealna żona „przegrywa” czas męża z jego pasją, jaką jest praca, jest rozpoczęcie budowania własnej odrębności zawodowej przez żonę.

Mówisz, że nie jesteś Marią Skłodowską – Curie? A ja Ci mówię, nie ograniczaj się, bo nie znasz jeszcze siebie.

Dążenie do bogacenia się jest naturalną rzeczą, jak natura. Wszędzie otacza Cię bezmiar obfitości, naśladując przyrodę sama chcesz też opływać w dobrobyt. W tym nie ma nic nagannego.

Miej na uwadze, że tak jak w życiu, W BIZNESIE KAŻDY MOMENT ZDARZA SIĘ TYLKO RAZ. Nie będzie następnego Steve Joba, który stworzy jabłko, nie będzie kolejnych facetów od wyszukiwarki, ani nie pojawi się jeszcze jeden Marc Zuckerberg i nie zaproponuje portalu społecznościowego. Jeśli ktoś chce kopiować tych ludzi, nie rozumie o co chodzi w biznesie. Przyczynia się tylko do tworzenia powielającej konkurencji.

Jeśli Twój mąż, czy Ty, chcecie stworzyć coś naprawdę nowego, musicie sobie dać szansę, wolność myśli i tworzenia. Bowiem na tym polega kreacja, na ciągłym ulepszaniu siebie i swojego dzieła.

Najlepsze drogi są te, których jeszcze nie odkryliście. Daj mu szansę znalezienia własnej drogi, a Ty poszukaj swojej. Jesteśmy tutaj we własnej sprawie. Nasza wspólna sprawa bardzo na tym skorzysta. Mniej chaosu, niższa entropia, wyższa wibracja.

6. Niech będzie po prostu fajnie

Nieważne ile czasu spędzasz ze swoim mężem, liczy się jakość tego przebywania razem.

Usiąść obok siebie i wspólnie chwilę pomilczeć z kieliszkiem dobrego wina pod koniec dnia, gapiąc się w ciszy w rozgwieżdżone niebo jest nieporównywalnie lepsze, niż godziny spędzone, u boku niespełnionego zawodowo, nieszczęśliwego człowieka gapiącego się w reklamy piwa.

Człowiek to mało skomplikowana istota, jest jak zwierzę, musi pracować, a potem dostać nagrodę. Nie może czuć się dobrze tłumacząc się z tego, że dużo pracuje. Praca to nie kochanka.

Na kochanki nie musisz się zgadzać, wtedy odejdź i tak zostaniesz w jego myślach idealną żoną.

7. Każdy związek to gra, ale ma być fair play

Zakończenie kontroli, lub manipulacji w związku. Koniec z szantażami, podstępami, tendencyjnymi, czyli z drugim dnem wypowiedziami. Ogłoś czystość własnej gry w związku. Idealna żona wie, że każdy związek to gra, ale prowadzi czystą grę.

8. Co jest warte zachodu?

Niektóre problemy w związku są warte walki, a niektóre zupełnie nie.

Gdy za często będziesz dręczyła męża bzdetami, w kształcie banialuki z klapą od sedesu, albo legendarnych skarpetek stojących na środku pokoju, to w przypadku naprawdę istotnych dla Ciebie rzeczy, nie będziesz mogła się przebić przez jego skorupę, którą uformuje sobie na Twoje ciągłe gadanie o pierdołach.

9. Krytyka może zniszczyć Twój związek

Dopóki wyciągasz ze zmywarki naczynia w całości, nie namawiaj męża do innego jej ładowania. Pozwól mu robić rzeczy po swojemu.

Unikaj krytykowania swojego męża, gdy nie umiesz tego robić w sposób konstruktywny.

Gdy już chcesz skrytykować, zrób to spokojnym głosem, racjonalnie i bez emocji, i o dżyzas!, niech to będzie krytyka w istotnym temacie.

Za to zacznij go chwalić. Doceń to co robi dobrze i powiedz mu o tym. Ludzie lubią miłych ludzi obok siebie.

10. Jak idealna żona gada o ważnym?

Robi to z klasą, czyli dyplomatycznie, żebyś później nie żałowała wypowiedzianych w złości słów. Takie słowa lubią długo wisieć nad małżeństwem, może już na zawsze.
Jesteście różni, musicie się więc dogadać w kwestiach spornych.

Na czas takich rozmów nie wybieraj godziny przedobiedniej, albo gdy mąż właśnie opłaca wasze rachunki, albo jest wykończony jakimś stresem, dajże człowiekowi trochę wytchnienia.

Wybierz czas odpowiedni do poważnej rozmowy. Nie bądź psują.

I przenigdy do takiej rozmowy nie mieszaj dzieci, czy kogokolwiek innego. To jest rozmowa tylko w cztery oczy.

11. Lojalność

Nie obgaduj go do nikogo, ani do rodziny, ani do przyjaciół, to niska energia podążająca za niską uwagą.

w didaskaliach

Ale jeśli Twój związek to społeczna patologia, jak najszybciej przerwij milczenie i rozwiąż to małżeństwo.

12. Realistyczne oczekiwania

Ani Ty, ani on nie jesteście idealni. Niespełnione oczekiwania wydają się udaremniać wszelkie dobro jakie może wyniknąć z epickiego faktu posiadania męża.

Jeśli Twoje oczekiwania są naprawdę nierealne, prosto z filmów, wiedz, że Ty też nie jesteś idealną żoną dla swojego męża. Zejdź na ziemię i określ bardziej zdroworozsądkowe standardy. Oczekuj rzeczy możliwych do spełnienia.

Doceń to co masz, okaż wdzięczność.

13. Nie staraj się go zmienić

Zaakceptuj go takim, jakim jest i niech ma jasność, że nigdy nie będziesz chciała go zmieniać na własną modłę. To jest największy skandal w rodzinie, że żona po ślubie zmienia się w harpię, i nagle nic jej nie odpowiada.

Mąż ma tylko wtedy tak wiele do zaoferowania żonie, jeśli ona da mu przestrzeń, aby mógł być sobą. Kochaj go dla niego samego. Zaakceptuj, że nie jesteście tą samą osobą. Jeśli przyjdzie Ci do głowy kogoś zmienić w tym związku, to zawsze tą osobą do zmiany jesteś Ty.

14. O pewnych sprawach pomyśl jeszcze przed ślubem

To może być musztarda po obiedzie. Jednak, gdy byłaś i jesteś domatorką, nie możesz po ślubie mieć pretensji, że Twój mąż kocha podróże, gdy wielbił Katmandu od zawsze. On akceptuje przecież fakt, że nie ruszasz z domu sempiterny (mówże jaśniej, tyłka).

Proś go o rzeczy, które nie kłócą się z poczuciem jego tożsamości, bo okażesz się fatalną żoną, a nie o to Ci chodziło.

15. Pogódź się ze zmianami

W życiu być może będziesz doświadczać różnych kryzysów, utraty pracy, czy śmierci kogoś bliskiego. Możesz odczuwać wielki dyskomfort z powodu poważnych problemów finansowych, czy rodzinnych. Możesz odczuwać wielką niepewność jutra.

Ale Twoje małżeństwo może przetrwać te kryzysy, a nawet wzmocnić się jeszcze bardziej, pod warunkiem, że będziesz gotowa do komunikacji i będziesz potrafiła być elastyczna. To jest małżeński surwiwal, który idealna żona ma w małym paluszku.

16. Hajs

Jest hajs? Hurra, robimy więcej hajsu, bawimy się, wydajemy, pomagamy innym, czyli dzielimy się.

Nie ma teraz hajsu? To stawiamy na kontakt z przyrodą, wzmacniamy się dodatkową aktywnością i zaczynamy budować od początku.

Idealna żona umie zaakceptować zmiany i potrafi je przekuć na dobro.Nie zapominaj, że jesteście zespołem. Idealna żona i mąż to zespół. Kiedy mąż okaże się słabszy psychicznie, to Ty jesteś w stanie wyciągnąć Was na prostą, tylko dlatego, że masz go w zespole. Stanowicie zespół, co oznacza, że jesteście po tej samej stronie barykady.

17. Cielsko

Zaakceptuj Wasze zmieniające się ciała (w tym coraz bardziej uwidaczniającego się kształtu czaszki:)

Oczywiście, powinniście jeść zdrową żywność, robić 4 szklanki i podnosić ludzki hormon wzrostu przy pomocy ćwiczeń, głównie aerobowych, ale i tak Wasze ciała będą się zmieniać.

Kochaj swojego męża nawet jakby miał nieidealne ciało, ale nie daję Ci gwarancji, że on będzie Ciebie za to kochał. Tak czy siak, to jest poradnik dla idealnej żony, a nie hasbenda.

18. Milusińscy

Zaakceptuj, że posiadanie dzieci zmieni Waszą relację.

Nie mówię, że bezwzględnie na gorsze, ale zmiany będą, to pewne. Od tego momentu sporo waszego wolnego czasu będziecie zmuszeni poświęcać dzieciom. Najlepszym rozwiązaniem jest wspólne spędzanie czasu z dziećmi, a nie wymiana w pełnieniu obowiązków. Poszukaj nowych rozrywek, które będą Waszą wspólną zabawą, wraz z dziećmi.

Nie ma też nic gorszego w wychowywaniu dzieci, jako „dobry policjant” i „zły glina”.

Dla swoich dzieci macie mieć wspólną twarz i być jednym bastionem, ramię w ramię. Wszelkie niespójności macie ustalać poza bawialnią. Wzmocnij swoje relacje z mężem, działając jako zjednoczony front.

Będzie Ci przy okazji o wiele łatwiej wychowywać dzieci.

19. Twórz wspólne marzenia

Nie wolno Ci zapominać o marzeniach, które Was dzielą. Czyli o takich, które są wręcz wykluczające się, ale musisz odnaleźć marzenia wspólne.

Nawet gdy są zbyt górnolotne, i przesadzone, kiedy tylko są wspólne, trzeba o tym mówić i wpływać na podświadomość, że WAS WIELE ŁĄCZY.

20. Baw się

Baw się ze swoim mężem, w chłopaka i dziewczynę, którymi byliście kiedyś. To dość infantylna rada, ale podobno działa. Odrobina romantyzmu, ładny ubiór, zadbanie o siebie, jakiś wspólny wypad, odrazu może ozdrowić atmosferę. Może randka?

Dlatego idealna żona ma coś odłożone na nieprzewidziane wydatki. W tym szalone. Idealna żona powinna umieć robić pieniądze, nawet nie wychodząc z domu. Idealna żona, to nie jest żona typu BLUSZCZ.

21. Sypialnia

Gdy chcesz być idealną żoną zabarykaduj Waszą sypialnię dla dzieci. To nie jest miejsce, gdzie mają spać, czy przebywać dzieci, ani ich utensylia.

Skup się na tym, żeby odciągacz do pokarmu nie zgubił się w waszym łóżku. Gdy dziecko jest małe śpij Ty, lub na zmianę, on w pokoju dziecka, ale Wasza sypialnia powinna być miejscem z Waszą tajemnicą. Nawet jak nic specjalnego się nie dzieje:)

Przy czym powyższa rada, może się okazać dla wielu całkiem debilną.

Na koniec trochę marksistowskiej utopii

 • Idealna żona, to zadowolona z siebie kobieta
 • To kobieta spełniona
 • To kobieta samowystarczalna
 • To kobieta, która wybiera męża o podobnym światopoglądzie
 • To kobieta pacyfistka, która nigdy nie podniosła ręki na swoje dziecko, ani na swojego męża
 • To kobieta, która po ślubie, a szczególnie po urodzeniu dzieci nie zmieniła się w kogoś nierozpoznawalnego dla swojego męża
 • Ta kobieta nigdy nie jest zazdrosna, jakby co, po prostu z miłym uśmiechem odchodzi (zero egzaltacji rosyjskiej kochanki, chyba, że mąż to lubi:)

Szczęśliwe małżeństwo z idealną żoną, przedłuża życie nie tylko mężowi, ale również żonie.

Z bazy nadawał, na zawsze Twój, Horry Porttier


Horry Porttier

Prawdopodobnie autor na stronie Pepsi Eliot, jednak nius pojawił się niespodziewanie i w sumie niewiadomo kto go napisał … Nie znamy Horrego Porttiera.

(Visited 1 952 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Smilla 1 stycznia 2021 o 17:01

  A co jeśli idealny mąż kłóci sie z idealna żona przez smsy do tego stopnia ze on zrywa z ta idealna żona i mówi wprost o wyprowadzce ?
  Jeśli idealna żona napisalaa pare nieidealnych słów i vice versa? Idealnych dzieci nie maja , nieidealnych tez , tyko 2 świnki morskie 🙂
  Czy jeśli żona chce być idealna to powinna pierwsza przeprosić nawet jeśli to idealny mąż zaczął ?

  1. avatar Pepsi Eliot 1 stycznia 2021 o 18:26

   Bycie idealną żoną nie gwarantuje miłości odwzajemnionej, po prostu zostałaś żoną, to chcesz pokazywać światu/mężowi/sobie coraz lepszą wersję siebie, to wszystko 🙂

 2. avatar Jolka 1 stycznia 2021 o 22:05

  Pepsiku jesteś genialna. Kocham Cię!

  1. avatar Pepsi Eliot 2 stycznia 2021 o 08:27

   Kocham Cię

 3. avatar NieDlaBombelka 2 stycznia 2021 o 09:56

  Pepsi mam 27 lat i jestem singielka (nie zeby bylo cos w tym zlego). Duzo sie o sobie dowiedzialam na podstawie moich poprzednich zwiazkow – juz nie przyciagam 'ojca, ktorego chce naprawic’ 😀 Poznaje chlopakow w moim wieku lub pare lat starszych i pierwsza kwestia, ktora poruszaja to temat dzieci. Ja bardzo nie chce ich miec, nie chce byc w ciazy, wiedzialam to juz od dawna. Jak mam to interpretowac? Smieje sie do tego lustra, ale to juz kolejny mezczyzna ktory jest bardzo kompatybilny ze mna, oprocz tego jednego aspektu – co robic? Niie chce udawac i marnowac ich czasu, jesli sami bardzo chca rodzine. Co smieszniejsze – ja poznaje tylko kolesi ktorzy sa super nastawieni na potomstwo, a oni mi opowiadaja jak wszystkie laski, ktore spotykaja sa na NIE 😀

  1. avatar Pepsi Eliot 2 stycznia 2021 o 12:21

   za niedługo odpowiem Ci postem 🙂

   1. avatar NieDlaBombelka 2 stycznia 2021 o 12:54

    Przepraszam za nieskladny komentarz – powinnam go byla przeczytac przed dodaniem, bo nie ma zadnego ladu – pisalam go ‘na kolanie’ ?

    1. avatar Pepsi Eliot 2 stycznia 2021 o 15:03

     luzik, kocham Cię

 4. avatar Nika5 2 stycznia 2021 o 13:34

  Mam 23 lata, kończę studia za pół roku, wszystkie moje plany, rozwijanie pasji, talentów wiążą się z pieniędzmi, których nie mam. Jestem tym od jakiegoś czasu bardzo sfrustrowana. Cały czas żyję przyszłością, bo tylko w niej widzę sens. Czuję w sobie potencjał, ale niewykorzystany i jakby cały czas uciekało mi życie. Widzę, że inni żyją, a ja nie. Mam wizję, wielkie plany, wiem, że tyle jest do zrobienia, ale brak pieniędzy mnie ogranicza. Jestem atrakcyjna, ale nie pozwalam sobie na spotykanie z facetami. Założyłam sobie, że zrobię to gdy będę zarabiać, bo czuję w sobie jakiś brak. Nie umiem cieszyć się tym co tu i teraz. Na czym się skupić? Jak docenić teraźniejszość? (Połączenie pracy ze studiami jest niemożliwe)

 5. avatar Ewka01 19 kwietnia 2021 o 12:06

  A czy można zresetować związek, który był idealny, a po latach popadł w rutynę? Mam 32 lata, z moim M. znamy się od 13 lat, po ślubie 2. Na początku ogień, w trakcie wiele wolt (finansowych, zdrowotnych itp.), a teraz …jednym słowem lipa. Żyjemy bardziej jak znajomi niż jak małżeństwo, każdy ma swoje zajęcia, część z nich robimy razem, ale nie ma już chemii, adrenaliny i ekscytacji. Oczekuję „kwadratowych jaj”?

  1. avatar Pepsi Eliot 19 kwietnia 2021 o 12:59

   Coś tu jest na blogu w temacie, ale nie nowe. Owszem oczekujesz sześcianów 😀 Jeśli ciesz dokładnie tego samego co było to nie, tego już się nią da zrobić, ale po co? Teraz może być piękne, czułe, dbające, rozczulające, miłosne, chociaż inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum