Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 950 072
93 online
38 834 VIPy

TOP 5 newsów na weekend, które warto znać.

niusy W informacyjnym chaosie nie zawsze da się wyłapać to, co w danym tygodniu w trawie piszczy i na co jednocześnie warto zwrócić uwagę. Z tej okazji nadchodzi mój, jakże subiektywny, wybór niusów, na które zdarzyło mi się w minionych dniach trafić. A Wy? Słyszeliście w tym tygodniu niusa, którego powinniśmy znać? Podzielcie się!

1. Nawet niewielka ilość alkoholu może zwiększyć Twoje ryzyko śmierci!

Nie jest to najradośniejsza nowina dla tych, którzy od czasu do czasu lubią zrelaksować się przy „symbolicznym” winku, drinku czy piwie. Według najnowszego badania ilość, którą dotychczas uważano za niewielką (czyli jeden drink do 3-4 razów w tygodniu) może zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci o 20%.

2. Czy odpowiedzią na znikającą populację pszczół mogą być… grzyby?

Populacja pszczół maleje w zastraszającym tempie. Ponieważ bez pszczół nie ma zapylania roślin, a bez roślin nie ma zwierząt, czyli także ludzi. Albert Einstain mówił, że bez pszczół pozostają nam 4 lata życia, współcześni naukowcy mówią o 10. Jest to katastroficzna perspektywa, w związku z czym na szeroką skalę pracuje się nad sposobami na utrzymanie tych owadów przy życiu. W najnowszych, obiecujących badaniach karmiono pszczoły mieszanką grzybów reishi i amadou (huby), po których owady były znacznie bardziej odporne na zagrażające im wirusy. Jak widać nie tylko ludzie mogą czerpać z mocy azjatyckich grzybów nieśmiertelności!


 3. Zaskakujące połączenie pomiędzy Twoim wzrostem a żylakami

Według badaczy z Uniwersytetu Stanforda wykonanym na niemal 500 000 osób, gen odpowiadający za wzrost może mieć także wpływ na powstawanie żylaków! Odkrycie te może mieć wpływ na leczenie przypadłości, które alopaci obecnie rozwiązują nawet z pomocą zabiegów chirurgicznych. Tymczasem ja przypominam o dobrej, poczciwej witaminie K2 działającej w przypadku żylaków prawdziwe cuda. Witamina K2 jest potrzebna w produkcji białka gla matrix, które pomaga uniknąć zwapnienia tętnic. To samo białko pomaga zatrzymać wapnienie żył. Nowe badania opublikowane w naukowym magazynie Journal of Vascular Research dowiodły, że witamina K2 jest niezbędna dla odwrócenia zaszłych już zmian chemicznych i odwrócenia procesu zwapnienia żył.

4. Ponieważ ilość palaczy znacząco spada, do 2060 roku największą przyczyną nowotworów, której można zapobiec, będzie…

Otyłość. Według najnowszego raportu Cancer Research UK 12% przypadków nowotworów u kobiet jest powiązanych z paleniem papierosów, a 7% z nadwagą. Do 2043 roku tendencja ta ma ulec zmianie i to nadmierne kilogramy mają stanowić główną przyczynę nowotworów u kobiet. Dlaczego badanie dotyczy mężczyzn, a nie kobiet? Pali więcej mężczyzn, dlatego będzie potrzeba więcej czasu żeby zobaczyć zmianę. Jeśli nadwaga jest Twoim problemem, przypominam Ci rewolucyjny program Jem… i chudnę!

5. Analiza kup naszych antenatów może powiedzieć wiele o przeszłości ludzkości?

Zgodnie z nowym badaniem opublikowanym w magazynie naukowym Journal of Archeological Science, analiza odchodów z koprostanolu, który jest efektem przetworzenia cholesterolu przez bakterie jelitowe, może powiedzieć nam wiele o naszych przodkach, między innymi to gdzie żyli i jak populacje powiększały się i zmniejszały. Ciekawe co powiedzą o nas kupy przyszłości? Na razie bądź czujny w toalecie, gdyż kupa definiuje Twoje zdrowie.

uściski:)


Źródła: https://www.sciencedaily.com/releases/2018/10/181003102732.htm https://www.eurekalert.org/pub_releases/2018-10/wsu-fip100218.php https://www.dailymail.co.uk/health/article-6201069/The-taller-likely-suffer-varicose-veins.html https://www.bbc.com/news/health-45601052 https://www.smithsonianmag.com/science-nature/remnants-human-poop-help-archaeologists-study-ancient-populations-180970337/

(Visited 3 466 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum