Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 373 556
online
35 529 VIPy

TOP 5 pokarmów, wśród najlepiej wspomagających serce

Twoje serce odgrywa kluczową rolę dla zdrowia! Odpowiada ono za pompowanie krwi, a wraz z nią dostarczenie do wszystkich tkanek tlenu i substancji odżywczych. Serce pracuje 24/7, a im bardziej o nie dbasz, tym bardziej ono dba o Ciebie.

Serce w liczbach

Niemal każdy zna kogoś, kogo dotknęły choroby serca. Są one obecnie jedną z najpowszechniejszych i najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych.

Zakłada się, że:

– do 2030 roku 43% populacji ma mieć jakąś formę choroby serca, – statystycznie ktoś ma zawał średnio co 40 sekund, a średnio co 4 minuty ktoś przez zawał umiera, – śmierć przez choroby serca stanowi 31,5% wszystkich śmierci rocznie, – 11% dzieci i nastolatków między 8 a 17 rokiem życia ma problem z wysokim ciśnieniem krwi i nagłymi skokami ciśnienia, – Około 34% dorosłych po 20 roku życia ma nadciśnienie.

Jakie pokarmy najlepiej wspomagają serce?

1. Kurkuma

Badania wskazują, że najistotniejszy składnik kurkumy, czyli kurkumina, nie tylko zatrzymuje, ale w ogóle zapobiega groźnemu procesowi przerostu mięśnia sercowego. Dodatkowo kurkuma rozrzedza krew i pobudza krążenie stanowiąc naturalny lek na nadciśnienie. Jeśli jednak bierzesz leki rozrzedzające krew uzgodnij ilości i (czy w ogóle) kurkumy z lekarzem prowadzącym, gdyż skutki mogą się sumować.


2. Orzechy włoskie

Dzięki imponującemu profilowi odżywczemu i niezwykłym właściwościom zdrowotnym, orzechy włoskie mają niezwykły wpływ na zdrowie ciała, w tym serca. Regularnie spożywane orzechy włoskie nie tylko obniżają o 16% ciśnienie krwi, ale także regulują stosunek cholesterolu LDL do HDL. Pomagają one także zmniejszyć markery zapalne i zredukować stres oksydacyjny. Dodatkowo zawierają one dawkę manganu, miedzi i błonnika, a także zdrowe dla serca tłuszcze. Miej na uwadze, że suszone orzechy włoskie powinny być moczone w dobrej wodzie 12 godzin, a woda zlewana i wymieniana.

3. Zielone listowie

Zielonki, takie jak chociażby szpinak i  jarmuż, są najprzedniejszą bombą odżywczą. Chociaż mają niewiele kalorii, są naładowane witaminami i minerałami takimi jak witamina K, witamina A, kwas foliowy, magnez, potas i żelazo. Są także bogate w silne antyoksydanty, które mogą pomóc Ci zwalczyć wolne rodniki, zapobiec uszkodzeniu komórek i spowolnić rozwój chronicznych chorób.

4. Awokado

Ze swoją kremową teksturą i delikatnym smakiem, awokado pozamiatało we wszystkich kuchniach, od tych należących do fanów guacamole, po kuchnie fanów słodyczy i hipsterów pijających avocado latte w modnych knajpach. Awokado to doskonałe źródło przyjaznych dla serca zdrowych tłuszczy i istotnych substancji odżywczych takich jak potas, witamina E i witamina K. Badanie z 2015 roku wykazało, że w diecie z umiarkowaną ilością tłuszczu jedno awokado dziennie nie tylko zapełni zapotrzebowanie na ten składnik, ale także zmniejszy ryzyko chorób i ataków serca oraz zredukuje stany zapalne. Uwaga, na diecie witariańskiej niskotłuszczowej typu 811, połowa awokado (albo np. 14 migdałów) już wypełnia dozwoloną dzienną podaż tłuszczu.


5. Jagody Acai

Acai ma niezwykły wpływ na zdrowie serca, ponieważ jest bogatym źródłem antocyjanów, ultra silnych przeciwutleniaczy, które mają udowodniony wpływ na stosunek tzw. dobrego i złego (wcale nie:) cholesterolu, dzięki czemu obniżają szanse na ataki i zawały serca. Zawierają także roślinne sterole, które mają pozytywny wpływ na zdrowie serca dzięki temu, że wspomagają cyrkulację krwi, zmniejszając szansę na tworzenie zakrzepów i rozluźniając ściany naczyń krwionośnych.

Nigdy nie zapominaj też o mocy magnezu i octu jabłkowego (potas), a więc o codziennej, oczyszczającej kuracji 4 szklanek!

uściski:)

Źródła: draxe.com/heart-healthy-foods/

(Visited 4 464 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar mymy 6 kwietnia 2019 o 17:57

  a dlaczego radzisz moczyć orzechy włoskie przed spożyciem?

  1. avatar Jarmush 6 kwietnia 2019 o 18:34

   Czy konieczne jest, moczenie orzechów? Odpowiedź na to pytanie jest tak, absolutnie!

   Orzechy zawierają kwas fitynowy (jest również w zbożach i roślinach strączkowych), a moczenie jest niezbędne, aby dobrze je strawić. Gdy jesz nienamoczone orzechy kwas fitynowy wiąże minerały w przewodzie żołądkowo-jelitowym, co ogranicza wchłaniane z jelita, co może prowadzić do niedoborów substancji mineralnych. Moczenie i wylewanie wody usuwa kwas fitynowy.

 2. avatar viktia 20 maja 2019 o 18:25

  Podobno kwas fitynowy neutralizuje również mielenie tak samo jak moczenie bez wylewania wody, ktory to kwas przedostaje sie do wody i ulatnia. Czyli można liczyć płatki owsiane, gryczane i inne, pozbywając się w ten sposób kwasu fitynowego i w tej samej wodzie jeść, proszę Pepsi lub ktoś inny ogarnięty odnieść się do tego. Jak jest z tym mieleniem i moczeniem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum