logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 809 816
293 online
32 924 VIPy
Reklama

POLECA SIĘ DO KOKTAJLI
JARMUŻ This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

TOP 5 pokarmów, wśród najlepiej wspomagających serce

house/ pepsieliot.com

Twoje serce odgrywa kluczową rolę dla zdrowia! Odpowiada ono za pompowanie krwi, a wraz z nią dostarczenie do wszystkich tkanek tlenu i substancji odżywczych. Serce pracuje 24/7, a im bardziej o nie dbasz, tym bardziej ono dba o Ciebie.

Serce w liczbach

Niemal każdy zna kogoś, kogo dotknęły choroby serca. Są one obecnie jedną z najpowszechniejszych i najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych.

Zakłada się, że:

– do 2030 roku 43% populacji ma mieć jakąś formę choroby serca,

– statystycznie ktoś ma zawał średnio co 40 sekund, a średnio co 4 minuty ktoś przez zawał umiera,

– śmierć przez choroby serca stanowi 31,5% wszystkich śmierci rocznie,

– 11% dzieci i nastolatków między 8 a 17 rokiem życia ma problem z wysokim ciśnieniem krwi i nagłymi skokami ciśnienia,

– Około 34% dorosłych po 20 roku życia ma nadciśnienie.

Jakie pokarmy najlepiej wspomagają serce?

1. Kurkuma

Badania wskazują, że najistotniejszy składnik kurkumy, czyli kurkumina, nie tylko zatrzymuje, ale w ogóle zapobiega groźnemu procesowi przerostu mięśnia sercowego. Dodatkowo kurkuma rozrzedza krew i pobudza krążenie stanowiąc naturalny lek na nadciśnienie.

Jeśli jednak bierzesz leki rozrzedzające krew uzgodnij ilości i (czy w ogóle) kurkumy z lekarzem prowadzącym, gdyż skutki mogą się sumować.

Reklama

Tu znajdziesz polecaną przez nas, 100% organiczną KURKUMĘ This is BIO®, idealną do pierwszej szklanki kuracji 4 szklanek


2. Orzechy włoskie

Dzięki imponującemu profilowi odżywczemu i niezwykłym właściwościom zdrowotnym, orzechy włoskie mają niezwykły wpływ na zdrowie ciała, w tym serca.

Regularnie spożywane orzechy włoskie nie tylko obniżają o 16% ciśnienie krwi, ale także regulują stosunek cholesterolu LDL do HDL.

Pomagają one także zmniejszyć markery zapalne i zredukować stres oksydacyjny. Dodatkowo zawierają one dawkę manganu, miedzi i błonnika, a także zdrowe dla serca tłuszcze.

Miej na uwadze, że suszone orzechy włoskie powinny być moczone w dobrej wodzie 12 godzin, a woda zlewana i wymieniana.

3. Zielone listowie

Zielonki, takie jak chociażby szpinak i  jarmuż, są najprzedniejszą bombą odżywczą. Chociaż mają niewiele kalorii, są naładowane witaminami i minerałami takimi jak witamina K, witamina A, kwas foliowy, magnez, potas i żelazo.

Są także bogate w silne antyoksydanty, które mogą pomóc Ci zwalczyć wolne rodniki, zapobiec uszkodzeniu komórek i spowolnić rozwój chronicznych chorób.

4. Awokado

Ze swoją kremową teksturą i delikatnym smakiem, awokado pozamiatało we wszystkich kuchniach, od tych należących do fanów guacamole, po kuchnie fanów słodyczy i hipsterów pijających avocado latte w modnych knajpach.

Awokado to doskonałe źródło przyjaznych dla serca zdrowych tłuszczy i istotnych substancji odżywczych takich jak potas, witamina E i witamina K.

Badanie z 2015 roku wykazało, że w diecie z umiarkowaną ilością tłuszczu jedno awokado dziennie nie tylko zapełni zapotrzebowanie na ten składnik, ale także zmniejszy ryzyko chorób i ataków serca oraz zredukuje stany zapalne.

Uwaga, na diecie witariańskiej niskotłuszczowej typu 811, połowa awokado (albo np. 14 migdałów) już wypełnia dozwoloną dzienną podaż tłuszczu.

Reklama

Tu znajdziesz jeden z najsilniejszych antyoksydantów na świecie, ORAC 102 700 (sic!), jagoda ACAI BERRY 100 % organic This is BIO dodatek do zielonych szejków, oczywiście też do 4 szklanki 


5. Jagody Acai

Acai ma niezwykły wpływ na zdrowie serca, ponieważ jest bogatym źródłem antocyjanów, ultra silnych przeciwutleniaczy, które mają udowodniony wpływ na stosunek tzw. dobrego i złego (wcale nie:) cholesterolu, dzięki czemu obniżają szanse na ataki i zawały serca.

Zawierają także roślinne sterole, które mają pozytywny wpływ na zdrowie serca dzięki temu, że wspomagają cyrkulację krwi, zmniejszając szansę na tworzenie zakrzepów i rozluźniając ściany naczyń krwionośnych.

Nigdy nie zapominaj też o mocy magnezu i octu jabłkowego (potas), a więc o codziennej, oczyszczającej kuracji 4 szklanek!

uściski:)

Źródła: draxe.com/heart-healthy-foods/

(Visited 3 137 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. mymy 6 kwietnia 2019 o 19:57

  a dlaczego radzisz moczyć orzechy włoskie przed spożyciem?

  1. Pepsi Eliot 6 kwietnia 2019 o 20:34

   Czy konieczne jest, moczenie orzechów? Odpowiedź na to pytanie jest tak, absolutnie!

   Orzechy zawierają kwas fitynowy (jest również w zbożach i roślinach strączkowych), a moczenie jest niezbędne, aby dobrze je strawić. Gdy jesz nienamoczone orzechy kwas fitynowy wiąże minerały w przewodzie żołądkowo-jelitowym, co ogranicza wchłaniane z jelita, co może prowadzić do niedoborów substancji mineralnych. Moczenie i wylewanie wody usuwa kwas fitynowy.

 2. viktia 20 maja 2019 o 20:25

  Podobno kwas fitynowy neutralizuje również mielenie tak samo jak moczenie bez wylewania wody, ktory to kwas przedostaje sie do wody i ulatnia. Czyli można liczyć płatki owsiane, gryczane i inne, pozbywając się w ten sposób kwasu fitynowego i w tej samej wodzie jeść, proszę Pepsi lub ktoś inny ogarnięty odnieść się do tego. Jak jest z tym mieleniem i moczeniem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *