Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 776 806
106 online
42 339 VIPy

Top 6 owoców dla yyy … cukrzyków?

 

Top 6 owoców dla yyy … cukrzyków?

To niezwykle istotne dla osób z cukrzycą, żeby kontrolować ją na bieżąco, bo może prowadzić do wielu długoterminowych szkód i powodować dalsze problemy zdrowotne – problemy ze wzrokiem, choroby serca, łysienie, problemy z nerkami i ze skórą. A tego Kochanie nie chcemy. Szacunkowo ilość chorych w Polsce dotkniętych cukrzycą rośnie nawet o 2,5% rocznie. Na chwilę obecną jest to już 3,5 mln chorych. Jeśli ilość zachorowań będzie wzrastać w tym tempie, to w 2020 w Polsce będą ponad 4 miliony chorych – co oznacza co 10 osobę. Znajomość pierwszych objawów cukrzycy jest pierwszym krokiem do jej rozpoznania – ludzie, którzy cierpią na cukrzycę szybciej czują pragnienie, zmęczenie, muszą częściej chodzić do toalety i mogą czuć ból dłoni, stóp i nóg. Zdrowy plan diety cukrzyka połączony z ćwiczeniami i odpowiednią ilością snu gra ogromną rolę w leczeniu cukrzycy. Nawet jak nie interesuje Cię ten kontrowersyjny sposób wychodzenia z cukrzycy typu 2 w 30 dni, to i tak do diety powinnaś dołączyć warzywa i owoce bogate w witaminy, minerały i antyoksydanty.

A więc owoce? Łi, te efektywne w zarządzaniu poziomem cukru

TA WITAMINA K2  TiB (mk7 z natto, z laboratorium o renomie najlepszego na świecie – Gnosis) ZARZĄDZI TWOIM WAPNIEM, czyli zero kamienia tam gdzie nie potrzeba

Sprawdź 6 najlepszych owocków dla cukrzyków

tak wygląda guawa, ale przyznam szczerze, że jej nigdy nie jadłam

1. Guawa

Guawa ma mnóstwo właściwości, dzięki czemu jest świetnym wyborem dla osób z cukrzycą: – ma wysokie stężenie likopenów – antyoksydantów, które są pomocne w zarządzaniu poziomu cukru we krwi, – jest bogata w błonnik, co pomaga obniżyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego, – zawiera dużo potasu, który pomaga uregulować ciśnienie krwi. Jedz ją ze skórką, albo bez niej. Możesz pić szklankę soku z guawy dziennie, aby zredukować przyswajanie cukru do krwi.

2. Czereśnie

Te słodkie owoce zawierają chemiczne antocyjany, które pomagają podnieść poziom insuliny, aby kontrolować poziom cukru we krwi. Antocyjany są zawarte w wielu owocach, między innymi winogronach i jagodach, warzywach, winie i herbacie, jednak najlepszy wpływ na insulinę mają wiśnie, czereśnie, truskawki i jagody. Zawarte w nich antocyjany pomagają obniżyć ciśnienie krwi i podnieść produkcję insuliny o około 50%.

3. Gruszki

Gruszki zawierają antocyjany, które mogą uchronić przed zachorowaniem na cukrzyce, a do tego są bogate w witaminy: A, B1, B2, C i E. Wysoki poziom błonnika pomaga poprawić zdrowie przewodu pokarmowego i utrzymać zdrową wagę. Niższa waga to nie tylko zmniejszenie szans na cukrzycę, ale też niższy cholesterol i lepsza praca serca.

4. Pomarańcze

Pomarańcze zawierają dużo witaminy C, błonnika i minerałów, a przy tym niedużo cukru (ofkors stopro naturalnego). Do tego pomarańcze mają niski indeks glikemiczny, dzięki czemu możesz utrzymać zdrowy poziom cukru we krwi. Wysoka zawartość błonnika pomaga kontrolować wagę. U cukrzyków jedzenie całych owoców, nie picie soku, działa znacznie lepiej – sok zawiera znacznie mniej błonnika.

5. Grejpfrut

Grejpfrut ma niski indeks glikemiczny na poziomie 25IG i jest bogaty w witaminę C, do tego jest źródłem błonnika, co czyni go jednym z najbardziej polecanych produktów przez American Diabetes Association (czyli Amerykańskie Stowarzyszenie Diabetyków). Wiele badań potwierdza świetny wpływ grejpfrutów na ogólne zdrowie. Eksperci polecają jedzenie połowy szklanki grejpfrutów dziennie (jedzenie, nie picie soku), sugerując, że pomoże to wyregulować poziom krwi.

6. Jabłka

Amerykanie mawiają „jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie” (apple a day keeps the doctor away). Badania Brytyjskiego Dziennika Medycznego (British Medical Journal) pokazują, że jedzenie owoców takich jak jabłka jest wyraźnie połączone ze zmniejszonym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu drugiego. Jabłko zawiera sporą porcję błonnika, antyoksydantów, witaminy C i flawonoidów, które mogą obniżyć zapotrzebowanie na insulinę dla cukrzyków o 35%. Do tego jedno jabłko średnie jabłko dziennie może obniżyć ryzyko chorób serca i zachorowania na nowotwór. Może, ale musi być BIO. Te nie bio są pryskane yyy … 30 i więcej razy! Dla zachowania równowagi egotycznej mój całkiem kontrowersyjny wpis o jedzeniu jabłek i niechorowaniu🙂 I drugi też ciekawy o codziennym jedzeniu jabłek i zdrowiu🙂Źródło: 1

Owocek:)


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 4 855 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar Kulka Wesoła 3 czerwca 2017 o 18:00

  Koniecznie dorzuciłabym do zestawu maliny ;). Sprawdzone na przykładzie trudnej cukrzycy Mamy, która niestety nie jest gotowa na to, aby się wyleczyć. Warto przy tym poczytać o działaniu ketonów malinowych.

  1. avatar Gosialavenda 3 czerwca 2017 o 19:31

   Super do zesrawu maliny dorzucić.

 2. avatar Gosialavenda 3 czerwca 2017 o 19:28

  Jestem w lekkim szoku, ponieważ myślałam, że cukrzykom nie wolno jeść owoców. Bylam przekonana, choć nie wiem dlaczego, że cukier owocowy tak mocno podniesie im poziom glukozy we krwi, że źle sie to skonczy. Zwlaszcza gruszka wydawała mi się śmiertelna. Dużo się uczę z tego bloga i wyciągam różne wnioski, miedzy innymi ten, że owoce, ktorych całe życie unikalam to skarbnica zdrowia. A jezeli „szkodzą”, to należy poszukać przyczyny gdzie indziej, ale nie w nich. Skoro dla cukrzyków są dobre to dla mnie też. Powoli będę je wprowadzala, nie za szybko by nie zaszokować moich jelit. Zamiast glutenu cukru i miesa dostają owoce, narazie banany, wisnie i jabłka, może jutro zjem gruszke. Pepsi, bardzo dziękuję za kolejną porcję wiadomości. Pozdrawiam Gosia.

  1. avatar Jarmush 3 czerwca 2017 o 19:48

   byle nie mieszać z tłuszczem, jak już to tłuszcz zawsze po cukrze, nigdy przed

   1. avatar Gosialavenda 3 czerwca 2017 o 20:18

    Droga Pepsi, od jakiegoś czasu tłuszcz nie przekracza 10 procent mojego dziennego spożycia wszystkiego co wrzucam do brzucha. Czy wiesz, że kiedyś jadłam pół kilo boczku i do tego chleb? Albo pół kilo kielbasy, to wszystko w ciagu dnia? A teraz wszystko mi sie poprzewracało we łbie, hi hi. Sałatę i ogórki jem i czuję się codownie. I owsianke bezglutenowa biologiczną. W domu pytają czy się w głowę uderzylam. Widzisz co narobiłaś? Masz moc!!!!

    1. avatar Jarmush 3 czerwca 2017 o 20:20

     <3 byleby Ci to służyło

  2. avatar grzegorzadam 4 czerwca 2017 o 09:52

   Problemem cukrzyka na pewno nie są owoce, to tylko skutek.
   To wczesniejsze zakwaszenie limfy i braki magnezu i wodorowęglanów sa tego bezpośrednią przyczyną.

   Magnez i insulina to niezbędne elementy.
   Wystarczy brak magnezu z weglanem sodu i odwodnienie a cała machina sypię w gruzy.
   Do tego zimowe braki wit,D i jest komplet ”cywilizacyjnej” ”nieulaczalnej ” ”choroby”.

   1. avatar grzegorzadam 4 czerwca 2017 o 10:11

    ”Fortunately, a significant reduction of acids in your body can lead to organ regeneration and improved health. A diet that’s more alkaline can help you reverse the damage caused by acidity and diabetes. The right combination of fresh vegetable juices, for example, can help your body break down and destroy excessive acid waste. For a doubly positive impact, eliminate refined carbohydrates from your diet. Not only do refined carbohydrates make it difficult to control your blood sugar balance, but they also increase your body’s acidity. Vitamin and mineral supplements specially formulated to balance pH are an important part of your strategy with spirulina, wheatgrass and barley juice on top of the list in this regard. These are actually the best full spectrum vitamin and mineral supplements. Real food, not synthetic supplements, are hugely more effective.”

    Remisja za pomoca tych prostych środków!
    Wystarczy zachować równowagę kwasowo-zasadową, aby nie dopuścić do 90% ”chorób cywilizacyjnych”.
    Za pomoca prostych dostepnych substancji.
    Dlaczego zniknęło pojęcie PROFILAKTYKI?!
    Jeszcze w latach 70-tych funkconowało powszechnie, teraz wymyślono ”wczesne wykrywanie chorób”
    Wszyscy się na to nabierają, ”darmowe mammografie”… Teraz kolejny fejk w postaci
    światowego mierzenia ciśnienia 🙂
    Wystarczy magnez, potas, sól nieoczyszczona i nawodnienie dobrą wodą, żeby takie pomiary były niepotrzebne.

    ”Dr. Young, states: “Excess acidity is a condition that weakens all body systems. Excess acidity forces the body to borrow minerals – including sodium, calcium, potassium and magnesium – from vital organs and bones to buffer (neutralize) the acid and to safely remove it from the body. As a result, the body can suffer severe and prolonged ‘corrosion’ due to high acidity – a condition that may go undetected for years. Over-acidity affects virtually every person in Westernized society because of our dietary and lifestyle choices and ecological exposure – resulting in creating our own “internal environment where dis-ease can easily manifest, as opposed to a pH-balanced environment which allows for normal body functions – necessary for the body to resist dis-ease. The pancreas is one of our body’s organs charged with the awesome responsibility to “alkalinize” us … can you start to see how our serious acidosis has overwhelmed our pancreas’ ability to operate effectively, that then results in a state called “diabetes.”

    Diabetes – Acid Conditions and Treatment with Sodium Bicarbonate
    Dr Marc Sircus.

 3. avatar Maggie 16 września 2017 o 22:30

  Czy wyniki po teście glukozy w ciąży, 25 tydz. (test glukozy 75 g): na czczo 82 mg/dl, po 1 h 147 mg/dl, a po dwóch godzinach: 154 mg/dl są niepokojące?

  1. avatar grzegorzadam 17 września 2017 o 08:03

   Trochę wysokie.
   Jak dostarczasz magnez, czy pijesz wodę z solą?

  2. avatar grzegorzadam 17 września 2017 o 08:04

   Brak nawodnienia i zakwaszenie może doprowadzić do poważnych stanów u dziecka również.

 4. avatar Maggie 18 września 2017 o 08:22

  Grzegorzu, dziękuję za reakcję na moje pytanie.
  Magnez dostarczam regularnie, codziennie w suplementach + oliwa magnezowa pod pachy codziennie rano + 2 x tyg kąpiele w Soli Epsom.
  Wody z solą… yyy niestety nie piję, a mam w domu kłodawską… ale staram się wypijać min. 2 litry płynów na dzień w postaci wody i ziół (na zmianę melisa, rumianek, mięta, żurawina)… Mam spore problemy z trawieniem, od początku ciąży zaparcia… (lekarze przepisali dodatkowy progesteron, który, myślę, też na to mógł wpłynąć).
  Ogólnie gdy mierzę w domu cukier na czczo zawsze mam poniżej 90, nawet 75… Teraz trochę się przeraziłam.
  Jak się w ciąży bezpiecznie odkwasić?

  1. avatar grzegorzadam 18 września 2017 o 17:35

   Mam spore problemy z trawieniem, od początku ciąży zaparcia… ”
   ”Teraz trochę się przeraziłam.
   Jak się w ciąży bezpiecznie odkwasić?”

   Lemoniadką sodową, w bonusie zaparcia znikną.
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

   A woda z solą i sól pięknie dokwaszają żołądek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum