Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 389 029
94 online
42 282 VIPy

TOP 7 suplementów wspierających pracę szyszynki

Szyszynka została nazwana przez Kartezjusza głównym siedliskiem duszy. Znajduje się ona niemal w samym środku mózgu, na wysokości tzw. trzeciego oka.Między innymi z tego powodu przez ezoteryków uważana jest za bramę do wyższych poziomów świadomości. Mimo swojego magicznego położenia szyszynka nie jest chroniona przez barierę krew-mózg, w związku z czym jest ona narażona na działanie wszelkich toksyn.

Ten hormonotwórczy organ jest zresztą odpowiedzialny za produkcję melatoniny, która reguluje rytm dobowy ciała

Niestety wiele osób cierpi z powodu zwapnienia szyszynki, któremu ta ulega z wiekiem. Szkodzą jej także lata ekspozycji na pestycydy, konserwanty z żywności, radiację i toksyny. Za szkodliwy dla szyszynki uważa się także fluor, jednak nie przeprowadzono wielu badań w tym zakresie, w związku z czym temat jest kontrowersyjny.

Jak więc odżywić szyszynkę?

1. Melatonina

Szyszynka zajmuje się produkcją hormonu melatoniny, która to odpowiada za rytm dobowy organizmu oraz regulację snu. Jest też związana z relaksem i wizualizacją, w związku z czym ludzie przyjmują ją w formie suplementu w przypadku problemów z bezsennością i przy nieprzyjemnościach związanych z nagłą zmianą strefy czasowej. Tip: zawsze zaczynaj od możliwie najmniejszej dawki i nie przyjmuj suplementu przez dłużej niż trzy miesiące. Ponieważ trudno określić jak dużo melatoniny powinno się przyjmować, warto obserwować swoje ciało i dać jej czas na działanie. Często pierwsze efekty widać dopiero po jakimś czasie.

2. Olejek oregano i olej neem z miodoli indyjskiej

Zarówno olejek z oregano jak i olej neem pomagają pozbyć się zwapnień szyszynki, dodatkowo wspierając oczyszczanie ciała, a przede wszystkim oczyszczanie układu hormonalnego. Przyjmowane długoterminowo mogą stanowić naturalny środek przeciwko zwapnieniom.

3. Surowe kakao

Surowa, organiczna czekolada w swojej najczystszej formie może pomóc w oczyszczaniu szyszynki ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniaczy. Dodatkowo uważa się, że kakao stymuluje trzecie oko!


4. Żywność bogata w chlorofil

Pokarm taki jak spirulina, chlorella czy młode trawy zawierają całą masę dobroczynnych, oczyszczających substancji, nawet w małych dawkach. Dzięki temu odżywiają one szyszynkę przy jednoczesnym oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich, toksyn i odpadów przemiany materii. Ich zbawienny wpływ obejmuje także zwapnienie szyszynki.

5. Ocet jabłkowy

Naturalny środek oczyszczający, czyli organiczny ocet jabłkowy, działa na szyszynkę dzięki właściwościom zawartego w nim kwasu jabłkowego. Przyjmowany jako suplement wspiera trawienie i pomaga oczyścić ciało. Działa on także przeciwbakteryjnie i odżywczo! Z pewnością nie powinno go zabraknąć w Twojej diecie.

6. Jod

Wiele osób narażonych jest na działanie zwapniającego szyszynkę fluoru ze względu na fluoryzację wody, dodatek fluoru do past do zębów i żywności oraz zabiegi dentystyczne. Substancją, która pomaga pozbyć się fluoru z moczem jest jod, którego ludziom zachodu zdecydowanie brakuje. Aby go sobie dostarczyć, warto przyjmować transdermalnie płyn lugola oraz właczyć do diety produkty bogate w ten pierwiastek: organiczny kelp, chlorellę, spirulinę i inne.

7. Zestaw silnie pozbawiający zwapnień: D3+K2, omegę-3, witaminę A (najlepiej beta karoten, czyli prowitaminę witaminy A)  i magnez

Istotne jest tu odżywienie układu nerwowego i zapobieganie zwapnieniom, a do tego niezbędna jest witamina D3, oczywiście w protokole z K2 (które razem pomagają wyeliminować zwapnienia i uniknąć ich w przyszłości). Ponieważ są to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, należy połączyć je z wysokiej jakości kwasami tłuszczowymi omega-3. Towarzystwo witaminy A jest niezbędne do tłumienia, w połączeniu z witaminą D, stanów zapalnych i to już na poziomie komórkowym. Magnez zaś jest naturalnym rozluźniaczem organizmu.

Co jeszcze podkręci funkcję szyszynki?

Szyszynkę wspierają produkty, które pomagają utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu i oczyścić ciało. Są to chociażby jagody goji, melony, banany, miód manuka, olej kokosowy, białko konopne, glony czy sok z cytryny.

uściski:)

(Visited 16 754 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Marzena 6 lutego 2020 o 22:36

  Pepsi a co na torbiel na szyszynce, czy w ogóle można się tego jakoś pozbyć.

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2020 o 08:02

   wchłonie się, dieta antyzapalna , 4 szklnaki i zająć myśli pozytywami, kreacją

 2. avatar nigella.85 7 lutego 2020 o 15:05

  Lubię Twojej posty Emi 😉

 3. avatar Neumond 8 lutego 2020 o 09:29

  Pierwsze slysze, ze chlorella i spirulina zawieraja jod. To sa algi slodkowodne, prawda? To skad ten jod?

  1. avatar Jarmush 8 lutego 2020 o 10:27

   Brakuje Ci więc wiedzy, już wyjaśniam, owszem najwięcej jodu jest w wodzie morskiej, skarbnicą wiec są ryby, owoce morza i glony. Z morza uwalnia się do powietrza i opada na ziemię. Dlatego zawartość jodu w pożywieniu w dużym stopniu zależy od stężenia pierwiastka w miejscu uprawy roślin lub hodowli zwierząt. Sporo jodu znajdziesz w brązowym ryżu, w chlebie żytnim, w kefirze, w serze gouda, etc, jest też oczywiście w algach, nie aż tak dużo, jak w glonach, ale jest, dlatego jako źródło przy brakach jodu zdecydowanie polecamy Kelp This is BIO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum