Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
207 372 810
106 online
32 663 VIPy

Torbiele versus guzy. Wszystko co musisz wiedzieć o torbielach

Dodatkowo cysty (czyli torbiele), o ile nie wpływają znacząco na pracę organów, na których się znalazły, często zupełnie nie są groźne.

Jakie są różnice między guzami i torbielami?

Torbiel to, jak wskazuje nazwa, „torebka” uformowana z tkanki, która wypełniona jest inną substancją, jak powietrze lub płyn. Natomiast guz to zbitek tkanek.

Zarówno cysty jak i guzy mogą pojawić się w każdym miejscu na ciele, włączając kości i tkanki miękkie. Większość cyst nie jest kancerogenna, ale istnieją pewne wyjątki. Istnieje prawdopodobieństwo posiadania cyst i guzów w tym samym organie.

Cysty najczęściej odpowiadają na dotyk i można je łatwo przesunąć. Guzy tymczasem są raczej nieruchome i mocno odczuwalne przy dotyku.

Przyczyny powstawania cyst

Torbiele w piersiach

Najczęściej wypełnione płynem, łatwe do przesunięcia pod skórą. Wiele torbieli w piersiach wiąże się z tak zwanymi zmianami fibrocystycznymi piersi. Posiadanie torbieli w piersiach nie jest związane ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na złośliwy nowotwór piersi.

Dwie przyczyny powstawania torbieli w piersiach i jak się ich pozbyć?

Torbiel naskórkowa:

To cysty występujące na powierzchni skóry. Mogą formować się na szyi, klatce piersiowej, górnej części pleców, czy mosznie. Częstą przyczyną powstania tych cyst jest uraz.

Torbiel wątroby:

To cysta pojawiająca się na wątrobie. Najczęściej niegroźna, aczkolwiek rzadko wykrywana w początkowej fazie wzrostu.

Najczęściej jest wadą wrodzoną, ale zdarza się, że wynika z zakażenia larwalną formą tasiemca bąblowcowego, pierwotniakiem Entamoeba histolytica lub może być skutkiem przemiany łagodnych torbielogruczolaków w nowotwór złośliwy.

Torbiel łojowa:

Najczęściej pojawia się na skórze głowy. Powstaje w komórkach na dnie mieszków włosowych. Gęsty płyn wewnątrz cyst często zawiera keratynę, substancję wytwarzaną przez komórki skóry.

Torbiel nerki:

Pojawia się na nerkach. Mogą być wrodzone, uwarunkowane genetycznie i nabyte. Najczęściej nie dają objawów i nie wymagają leczenia, jednak zdarza się, że powstają w przebiegu niewydolności nerek lub po urazie nerki.

Torbiele na jajnikach:

Pojawiają się na jajnikach, zazwyczaj w trakcie owulacji. Te cysty często są niegroźne i nie wywołują objawów. Mogą one jednak prowadzić do bólu miednicy, bólu pleców i wzdęć.

Należy jednak kontrolować wielkość (USG narządów rodnych), bowiem pęknięcie cysty może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Tu dowiesz się jak naturalnie pozbyć się torbieli z jajników bez operacji. Istnieje też wiele innych, mniej popularnych typów cyst.

Źródła:

 • www.medicalnewstoday.com/articles/321881.php

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: bardzo dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 12 166 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. bankierplus 25 maja 2018 o 11:41

  Posiadam torbiele na nerkach, wątrobie i na szyszynce.
  Czy można w naturalny sposób się ich pozbyć ?

 2. Violka 25 maja 2018 o 13:28

  Może wiecie co zrobić z torbielą bekera pod kolanem
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Aneta D Falkiewicz 26 maja 2018 o 10:11

   Mi pomagały okłady z białej kapusty – liście poszatkowane owijałam kolano i szalem i 3-4 noce tak spałam. Świetnie ściągała „wodę” z tej torbieli. Ale po zmianie jedzenia torbiel jakby pojawia się rzadziej, podejrzewam nagromadzenie toksyn, chociaż niekoniecznie. Raz w miesiącu robię też kalibrację z wit C – oczyszcza z toksyn no i te 4 szklanki od Pepsi, nie tak restrykcyjne, bo jestem aktualnie na różnych kuracjach oczyszczających, ale bardzo zbliżone jeśli chodzi o kurkumę & pieprz, ocet jabłkowy, cytrynę i zielone szejki z chlorkiem magnezu. Plus suple, wiadomo.

   1. Violka 27 maja 2018 o 11:08

    Dzięki A jakie zmiany w diecie wprowadziłaś ☺

    1. Aneta D Falkiewicz 27 maja 2018 o 11:38

     Coz, ja przechodze na wiarianizm, weganizm, ciagle „walcze” z glutenem. Na czas tej torbieli to czysty witarianizm i szejki z suplami, oraz woda, woda i woda.

 3. aisak 25 maja 2018 o 16:20

  spoko. dzieki. a co z guzami jednak? na piersi np?

  1. Jarmush 25 maja 2018 o 19:28

   jest tutaj sporo wpisów w temacie, wpisz w szukałkę piersi.
   Z rozdziału: Przezskórne metody walki z rakiem piersi
   Jeśli wykorzystamy jod w postaci mgiełki aerozolowej i zaaplikujemy go bezpośrednio
   na błonę śluzową pochwy, w ciągu 5 minut substancja ulegnie wchłonięciu i wywoła obniżenie napięcia piersi;
   równocześnie nastąpi rozluźnienie i stopień drażliwości mięśni jelitowych (!)
   Dr Simoncini stwierdza, że
   ”każdy nowotworowy guz skóry można usunąć całkowicie przy pomocy 7 % roztworu jodu;
   powierzchnię zmienioną należy pędzlować raz dziennie, pamiętając o wielokrotnym (10-20 razy)
   pociągnięciu pędzelka.
   Gdy po pewnym czasie zaobserwujemy pojawienie się skorupowatego strupa, nie należy go zrywać ani
   traktować niczym innym jak tylko wspomnianym roztworem jodu.
   Strup musi odpaść sam – po czym cykl terapeutyczny należy powtórzyć jeszcze 2 razy.
   Po trzykrotnym odpadnięciu strupa pacjenta należy uważać za wyleczonego.
   W przypadku aplikowania jodu na skórę piersi należy pamiętać, 
   że środek ten może wywołać podrażnienia
   ze względu na żrący charakter, 
   jednak miejmy na uwadze przede wszystkim ogromną korzyść w postaci wysycenia tkanek piersi tą substancją mineralną.
   Jednak dr Simoncini nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia jodu w postaci dawek ustnych – i to tak wysokich, że są one w stanie poradzić sobie z nowotworem i towarzyszącymi mu infekcjami.
   W momencie, gdy jod aplikowany na skórę wyschnie, należy delikatnie miejscowo wsmarować maść kannabinoidową, która wchłania się do ustroju i działa przeciwrakowo.
   Ja sam używam balsamu z oleju konopnego.
   W moim przypadku wykazał się swoją skuteczno.ścią, uwalniając mnie z grzybicy stóp- od lat nie mogłem poradzić sobie z grzybiczą zmianą między palcami. Maść tę stosowłem też u moich dzieci. (…)

   0,7% roztworu jodyny ”
   7% roztwór, może być Lugola na wodzie, może być jodyna spirytusowa.

 4. Iza 25 maja 2018 o 16:48

  Bardzo przepraszam.że nie w temacie, ale potrzebuję pomocy.Rzecz dotyczy mojej 78letniej mamy(ja dzięki Pepsi i jej nieocenionej książce Leczenie dobrą dietą oraz radom Grzegorzadama na razie trzymam lekarzy od siebie z daleka) Ale do rzeczy. U mamy zdjagnozowano jaskrę.Przed rokiem miała operację na jednym oku,a na drugim na zaćmę.Niestety za póžno rozpoznano jaskrę nie udało się odzyskać pełnego pola widzenia.A teraz stan się pogorszył, czasami traci ostrość widzenia w obu oczach.Ostatnie wyniki z przed 2 tygodni: Jaskra- w obu oczach H- 47.5 ;H- 40,8;PPrzednia niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego w lewym oku; Pseudosoczewkowość obu oczu H-26,4; Drużyny tarczy nerwu wzrokowego 47,3; Nadciśnienie tętnicze 10. Pozostałe badania krwi i moczu są w normie. Bardzo Cię proszę Pepsi i Grzegorzadama o wskazówki jak można wzmocnić oczy,aby choroba nie postępowała.Podaję swojego maila: azi6@gazeta.pl

 5. Jakub 25 maja 2018 o 17:53

  Witaj Pepsi, mam parę pytań odnośnie zmęczonych nadnerczy i nieszczelnego jelita( oraz IBS) jednocześnie. Mam nieprzyjemne wachania kortyzolu( nie badałem, ale czuję to) i nagłe skoki adrenaliny. Nadnercza męczą się prawdopodobnie od jakichś 4-5 lat.

  Mam okropnie pesymistyczne myśli, czasem nie do powstrzymania, zmulenie umysłowe, przy wysiłku palpitacje serca. Nie toleruję zarówno zimna, jak i gorąca, tak samo z parną pogodą. Bardzo szybko marznę i się przegrzewam, a podczas wilgotnego dusznego dnia ciężko mi się oddycha i mam poty, jestem poddenerwowany. Kompletny brak motywacji i apatia. Mam mocne zachcianki na tłuszcz i białko i rafinowany cukier, jedzenie typu ser, kabanosy( mimo że staram się nie jeść wieprzowiny i kurczaka), masło, jaja. Mam lekki łojotok i trądzik. Skóra jest sucha i swędząca. Oczy piekące.

  CZY w takim przypadku na coś zdadzą się adaptogeny, zioła, może polecisz jakieś suple? Wspomnę tylko, że przez jakiś czas piłem różeniec- bolała mnie po nim głowa i strasznie byłem zdenerwowany. Lukrecja- podobnie, w większości negatywne efekty. Np. Święta bazylia dobrze mnie uspokajała, ale trochę za bardzo muliła. Czy jest coś dobrego, by ustabilizować te skaczące poziomy kortyzolu i adrenaliny?

  I czy jest sens żebym brał suplementy typu b-complex, wit. C czy jakiekolwiek minerały doustnie, skoro mam słabe wchłanianie? Może poczekać aż jelito się wyleczy? NA razie biorę tylko chlorek magnezu poprzez moczenie stóp i jodynę przez skórę. (Myślę że mam słabe wchłanianie, bo gdy np. zwiększałem ilość błonnika, jadłem dużo bananów( też gotowanych, bo lepiej tolerowałem), ziemniaków, jabłek, rodzynek itp. To miałem zielony( zielono- żółty stolec, a nie jem za dużo zieleniny, więc to nie od liści) No i małe drobinki resztek niestrawionych. Pepsiku, help! Bo zdrówko się sypie, a mam dopiero 20 lat…

  1. Jarmush 25 maja 2018 o 19:20

   Jakubie Drogi, trzeba się za siebie zabrać, przede wszystkim nie może być mowy o łączeniu cukru i tłuszczów. KOnieczne są badania 25(OH)D, B12, żelazo, ferrytyna, kwas foliowy, cukier i insulina na czczo, CRP, OB, kreatynina, kwas moczowy i mocz, pH moczu rano na czczo i o 12 w południe. Wtedy będę mogła Ci coś doradzić.

   1. Jakub 26 maja 2018 o 04:52

    A czy w moim wieku to jeszcze powinienem tego tłuszczu trochę więcej spożywać( może te 15-20% np.?) czy już 80/10/10 (u mnie raczej 3/4 gotowanego, ale możliwe)?

    1. Jarmush 26 maja 2018 o 04:59

     no właśnie, moim zdaniem jesteś za młody na tę dietę, wejdź na śródziemnomorską

 6. Kasia 25 maja 2018 o 19:18

  Proszę o pomoc,mam torbiel jajnika 12cm na 10cm i operację za tydzień.Co robić bo na operację nie pójdę
  wolę umrzeć.

   1. Magda 26 maja 2018 o 05:11

    Czy ta metoda zadziała przy torbieli umiejscowionej na szyi? Czy może np. smarować jodem jak przy guzach piersi?

    1. Jarmush 26 maja 2018 o 05:23

     spróbuj

 7. Natalia 28 maja 2018 o 12:21

  Witam, moj chlopak ma prawdopodobnie cyste boczna szyi, za 2tyg planowana operacja. Czego mozemy sprobowc, zeby jej uniknac. Prosze o pomoc.

 8. hmm 5 sierpnia 2018 o 01:19

  A czy są jakieś naturalne sposoby na pozbycie się torbieli (bąbelek z bezbarwnym płynem), która pojawiła się na białku oka?
  Będe ogromnie wdzięczna za wszelkie rady.

  1. słońce 23 sierpnia 2018 o 12:16

   Podbijam temat. Mam to samo. Konsultacja okulistyczna: zapalenie krawędzi powiek wywołuje powstawanie bąbelka. Oczywiście zalecone antybiotyki! Problem powraca wiec również będę wdzięczna za rady.

   1. hmm 26 sierpnia 2018 o 19:54

    Słońce 🙂 dzięki za Twój komentarz i informację o konsultacji. Coś jest na rzeczy z tym zapaleniem, bo osoba, której ten problem dotyczy najpierw miała punktowy stan zapalny niedaleko zewnętrznego kącika oka, potem zapalenie spojówek, a potem ( lub równolegle – tego już ta osoba nie jest w stanie stwierdzić) pojawił się ten bąbelek.
    Mozna by wobec tego podejrzewać, że powstawanie tych bąbelków spowodowane jest faktycznie stanem zapalnym (krawędzi powiek, spojówek itp.).
    Pytanie teraz co powoduje ten stan zapalny i jak go unikać, jak się przed nim zabezpieczyć i uodpornić? No i na koniec, skoro pojawił się ten bąbelek na białku, co zrobić, by on zniknął?

    1. słońce 27 sierpnia 2018 o 08:39

     Jest jeszcze coś powiązanego z oczami, o istnieniu czego dochtore albo udają że nie wiedzą, albo nie chce im się zgłębiać tematu albo rzeczywiście nie mają pojęcia. Są to nerki. Dotarła do mnie inf, że staaara medyczna szkoła mówi o związku oczu i nerek. Zastanawiam się zatem czy pojawiający się bąbelek na białku oka ma związek np. z torbielami nerkowymi, których jestem posiadaczką a o których istnieniu nie wiedziałam wcześniej.
     Okulista mówi o zapchanych kanalikach krawędzi powiek które dają efekty dermatologiczne w postaci owego bąbelka. Dermatolog wykazuje zdziwienie i mówi że to nie dotyczy jego dziedziny 🙂
     To co chętnie zalecają dochtore to antybiotyk stosowany na skórę i do oka. I tak bez końca byle nie wyleczyć. Profilaktycznie stosuję do przemywania srebro koloidalne, olejek z drzewa herbacianego i Blephaclean Chusteczki, ale zdarzało się, że musiałam włączyć antybiotyk w maści aplikowany na noc lub krople. Nadmienię, że posiewy z rożnego stadium powstawania bąbelka nie wykazały chorobotwórczych bakterii i że były one moją inicjatywą, nie kierował mnie na nie żaden z „lekarzy” przed przystąpieniem do antybiotykoterapii.

 9. Ninkanatka 24 stycznia 2019 o 15:29

  Hej, skąd wziąć 7% roztwór jodu? Pozdrawiam ciepło

 10. Ewa 7 stycznia 2020 o 05:23

  Moja kuzynka Wanda / 72 lata/ ma torbiele na wątrobie . Proszę doradźcie jak się ich pozbyć? Pozdrawiam wszystkich.

  1. Jarmush 7 stycznia 2020 o 06:53

   jakiego typu są to torbiele, bezobjawowe? tak czy siak dieta, dieta, dieta, 4 szklanki, jesli nie bierze leków na rozrzedzenie krwi, bo wszystkie naturalne zdrowe pokarmy/przyprawy również rozrzedzają krew, jaki ma poziom 25(OH)D? trzeba trzymać chociaż 80

 11. Iwona 19 listopada 2020 o 20:01

  Kochana Pepsi.
  Mam torbieli na wątrobie, nerce i piersi.
  A żeby było ciekawie to mam złogi dwa w prawej nerce i jeden w lewej.
  Proszę powiedz od czego zacząć?
  Mam 45 lat.
  Biorę suplementy 5tys wit. D z K2
  I wit c, ale to jak sobie przypomnę.
  Pozdrawiam cieplutko?❤️

  1. Jarmush 19 listopada 2020 o 20:44
   1. Iwona 19 listopada 2020 o 21:03

    Napisalam

   2. Iwona 21 listopada 2020 o 11:10

    Hej Kochana napisałam Ci na messengera. Możesz mi coś polecić? ??❤️

    1. Jarmush 21 listopada 2020 o 14:18

     Kochana, w kolejności <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum