logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
74 029 959
148 online
30 074 VIPy
Reklama

TWOJA WITAMINA C 1000+ TiB
O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Torbiele w piersi, co robić?

  Torbiele w piersi, co robić?

  Torbiele piersi są jednym z elementów łagodnej dysplazji piersi. Z kolei groźniejsze dysplazje piersi (nie ma co owijać w bawełnę, są to zmiany przedrakowe) także są najczęściej wynikiem dominacji estrogenu. Logiczne jest, że zmniejszenie estrogenów w organizmie może być bardzo pomocne.

  Wiąże się to również, z ograniczonym spożywaniem tłuszczu

  Gdy wyeliminujemy mięso i mleko, mogące narazić nas na hormony, którymi naszpikowane są zwierzęta w chowie przemysłowym, gdy wyeliminujemy soję, jako źródło fitoestrogenów, gdy wyeliminujemy antykoncepcję hormonalną, oraz plastik i nie będziemy niczego pić z kubków styropianowych pełnych xenoestrogenów, to co pozostanie?

  To pozostaną dwie najważniejsze przyczyny powstawania łagodnej dysplazji piersi, ale też tkanki złośliwej: to jest kofeina i tłuszcz

  Wiele się mówi ostatnio o pozytywach diety wysoko tłuszczowej, o wielkim przekręcie dotychczasowej piramidy żywieniowej, żeby pozbyć się nadprodukcji zmodyfikowanego ziarna, etc, etc. Owszem wiele w tym jest z prawdy, ale.

  Życzę Ci, żeby tylko nie było to wpadnięcie z deszczu pod rynnę, bowiem.

  W rzeczywistości tłuszcz dla kobiet może mieć jak najgorsze skutki

  Faktycznie, gdy chcemy zaciążyć potrzebujemy na podorędziu dużo estrogenów, wtedy dobrze jest zgromadzić trochę tłuszczu pod paskiem, zaciążyć, a potem zapomnieć o tłuszczu.

  Żeby pozbyć się dysplazji, lub w ogóle nie mieć torbieli należy podejść do sprawy bardzo rygorystycznie i zapewnić sobie w diecie:

  zero kofeiny, czyli nie ma herbatek, nawet zielonych, ani czekolady, ani szklanki kakao, nie mówiąc już o kawie. Można kupić organiczną zieloną herbatę pozbawioną kofeiny.

  Oraz:

  Reżimowo ograniczyć tłuszcz w diecie!

  Witarianizm 811 jest do tego najlepszą z diet, gdyż dodatkowo należy mieć na uwadze następny punkt: Zapewnienie sobie codziennych wypróżnień!

  Bez codziennych wypróżnień grożą Ci torbiele piersi

  Suplementy:

  Od brania witaminy D3 możesz odstąpić tylko w te dni, gdy rozebrana do rosołu leżysz w piękny słoneczny dzień 20 minut na słońcu. Najlepiej wysoko zawieszonym na niebie. Drugim powodem dla którego możesz nie brać witaminy D3 jest wynik 60-70, albo jeszcze lepiej 80 w badaniu 25(OH)D, które to badanie jest obowiązkowe!

  TU KUPISZ świetną WITAMINĘ K2 mk7 z natto z laboratorium GNOSIS we Włoszech (uznawanego za najlepsze na świecie)

  Dodatkowo musisz przyjmować witaminę K2. Witamina ta jest niezbędna, aby wapń nie osadzał się w tkance miękkiej, tylko „przylepiał się” do kości. Dlatego wszelkie zwapnienia w piersiach, ostrogi na piętach, kamień nazębny powinien być dla Ciebie sygnałem, że nie dzieje się dobrze.

  w didaskaliach:

  Witamina K2 jest w stanie usuwać również stare złogi miażdżycowe.

  Inne ważne suplementy:

  Witamina E, od ponad 35 lat też rządzi przy łagodnych zmianach w piersiach, oczywiście zawsze bierz naturalną, a nie syntetyczną, przez 2 miesiące.

  Wiesiołek, nie na wszystkie kobiety działa, tylko na około 25%

  Jod ma nie tylko ogromne znaczenie przy dysplazji łagodnej piersi, ale też przy nowotworach. Bezpieczna metoda to aplikacja przez skórę jodu nieorganicznego, jak płyn Lugola, patrz tutaj – Zostań MacGyverem i zrób sobie płyn Lugola w domu

  No i bardzo ważne jest wszystko co poprawia pracę wątroby, a tym samym bardziej zrównoważony metabolizm estrogenów

  Witaminy z grupy B- complex, szczególnie B6, chlorella, oraz probiotyki Lactobacillus acidophilus, a także metionina

  w didaskaliach

  Kłania się cykl metylacji, o którym niedawno pisałam w kontekście psyche, ale to mega ważny cykl, bo od niego zależy poziom homocysteiny, a więc metionina jest niezbędnym aminokwasem egzogennym, siarkowym.

  Dorosły człowiek, w tym śliczna kobieta potrzebuje 20 mg metioniny na kg masy ciała na dobę, czyli około 1,5 g metioniny do dobę. Metionina jest niezbędna do translacji, czyli syntezy białek. Metionina jest pierwszym przyłączanym aminokwasem podczas budowania łańcucha polipeptydowego, cokolwiek to oznacza.

  TU KUPISZ 100% IZOLAT SERWATKI CFM TiB bez cukru, laktozy i kazeiny (słodzony stewią), o dużej zawartości pełnej puli aminokwasów esencjonalnych, 2 porcje Shape Shake zawierają ponad 1 gram METIONINY

  Oraz cholina, która jest substancją niezbędną do prawidłowego funkcjonowania i budowy każdej komórki naszego ciała. Występuje w ustroju w związkach zwanych fosfolipidami, najbardziej znanym z nich i występującym w największej ilości jest lecytyna. Jako ciekawostkę dodaję, że cholinę kiedyś zaliczano do witamin z grupy B, jednak ostatecznie okazała się nie być witaminą, co nie znaczy, że nie jest szalenie istotna.

  Witaminy z grupy B, zwłaszcza B6 wspierają pracę wątroby do prawidłowego metabolizmu, co jest ściśle sprzężone z estrogenami. Z kolei Lactobacillus acidophilus są w stanie zwiększyć absorpcję i transport estrogenów, wspierając normalizację środowiska mikroflory jelitowej. Czyli równowaga, to klucz do zdrowia.

  Botanika

  Tradycyjne ziołowe terapie warto rozważyć przy objawach takich jak tkliwość, czy ból piersi, obrzęk i właśnie guzki torbielowate w piersiach. Ziołowe środki moczopędne mogą być użyteczne w zmniejszeniu obrzęku piersi i związanego z tym dyskomfortu. Znowu kłania się 811 z poważną ilością nawadniania, aby oddawać mocz w kolorze wody 10 razy dziennie.

  Najbardziej efektywne z ziół są liście mniszka lekarskiego. Inne leki moczopędne do rozważenia to krwawnik pospolity  i uva ursi.

  w didaskaliach:

  Uva ursi stosujemy też przy zapaleniu pęcherza, ale wówczas nie należy stosować żurawin, ani witaminy C, bowiem one zakwaszą mocz, a Uva Ursi działa tylko przy moczu zasadowym. Dodatkową informacją jest, że tego zioła nie można stosować dłużej niż przez 2 tygodnie, i nie przeprowadzać kuracji częściej niż 5 razy do roku. Ale to jest wypasione ziółko tak czy siak.

  Korzeń Poke był używany w tradycyjnych praktykach medycznych i naturopatycznych od dziesięcioleci. W Polsce chyba jest mało znany, a jak już to do zrzucania wagi. Może być stosowany jako olej do piersi i jako balsam, zmniejszając ich bolesność i guzkowatość.

  Oczywiście tak jak wspomniałam przy torbielach piersi nie można zapominać o ziołach wspierających zdrowie wątroby, bowiem bardzo dużo zależy od tego, jak nasza wątroba metabolizuje hormony steroidowe.

  Tradycyjne zioła, które wspierają wątrobę w normalizacji biochemicznych/steroidowych ścieżek mogą zawierać korzeń łopianu, korzeń mniszka lekarskiego i oset. Czyli kłania się też herbatka ESSIAC, o której pisałam tutaj – Uczciwa herbata Essiac leczy raka

  Naturalny progesteron

  Jeśli zgodzimy się, że dysplazja piersi przynajmniej w części spowodowana jest problemami z niskim poziomem progesteronu, a wysokim estrogenów, to wydaje się logiczne zastosowanie terapii z progesteronem w leczeniu. Oczywiście mam tu na myśli aplikację naturalnego bio progesteronu w żelu, piance, czy kremie, co zaleca wielu lekarzy i doświadczonych kobiet.

  Zwykle działa 1/4 łyżeczki aplikowanej na skórę brzucha, lub wewnętrznej strony ud między 15, a 27 dniem cyklu.

  w didaskaliach:

  Wspomnę, że Witamina C poprawia defekty fazy lutealnej.

  Wracając do progesteronu:

  Zawsze trzeba mieć na uwadze dobro najwyższe, bowiem jest to już kuracja hormonalna, tyle, że naturalna. Jednak wiele kobiet ma jasność jak zaszkodziły sobie naturalnymi fito-estrogenami dajmy na to z soi, szczególnie gdy zostały wyizolowane w formie leku z apteki.

  banan,jak zarobic pierwszy milion

  Owocek:)


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy, pożywienie i kosmetyki znajdziesz w Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 40 902 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Inka 25 listopada 2015 o 20:25

   A ja właśnie zakupiłam olej kokosowy celem spożywania dobrego tłuszczu. Czytałam, że 2-4 łyżek na dzień można zjeść. Co teraz? 🙂 Jestem bardzo szczupła, nie jem dużo tłuszczu ogólnie, może masło ghe na patelni czasem. Zostać przy tym oleju czy za dużo 3 łyzki na dzień? 🙂 Dziękuję 🙂

   1. pepsieliot 25 listopada 2015 o 21:10

    po co tyle?

   2. Kobitka 25 maja 2017 o 09:57

    Pepsi, fajne i przydatne informacje, jednak proponuję dodać do tego opisu jeszcze silną lub nieleczoną niedoczynność tarczycy. Niestety ta przypadłość daje owoce w postaci zmian w piersiach…kto wie może i też w jajnikach. Punktem wartym wspomnienia jest również jeden ze skutków ubocznych przyjmowania euthyroxu (w ogóle hormonów syntetycznych) – rak sutka. A przy niedoczynności raczej to coś się zażywa…Przykre.
    Pozdrawiam.

    1. grzegorzadam 25 maja 2017 o 10:08

     To się ze sobą łączy, tak.

     Pozbywamy się wirusów na początku, wszystkich, dsDNA, ssDNA, dsRNA, ssRNA (-)(+).
     Nie ma innej drogi.

    2. grzegorzadam 25 maja 2017 o 10:09

     Zawsze badamy poziomy jodu, selenu, krzemu i wit. D3.

  2. charlotta 25 listopada 2015 o 21:27

   siemię lniane dobrze reguluję stosunek estrogenu do progesteronu…

   1. pepsieliot 26 listopada 2015 o 10:44

    nie, siemię lniane niestety zbyt podkręca estrogeny, tak jak soja

    1. charlotta 31 stycznia 2016 o 21:44

     To nie jest takie czarno biale, ze siemię podnosi poziom estrogenow, bo siemię zawiera lignany, ktore mogą podnosic lub obnizać poziom estrogenow w zależnosci od potrzeby: ” Lignany są wiązane przez komórki różnych tkanek: piersi, macicy, przysadki mózgowej poprzez receptory dla estrogenów. Komórki ludzkie reagujące na estrogeny nie odróżniają estrogenów ludzkich od fitoestrogenów jakimi są lignany. Ze względu na podobieństwo budowy konkurują o miejsca receptorowe z estrogenami ludzkimi. Gdy cząsteczka lignanu zajmie miejsce na receptorze, estrogen nie może się już do tego miejsca przyłączyć. Gdy w organizmie jest niedobór estrogenów lignany w łagodny sposób uzupełniają ich działanie, a gdy jest ich nadmiar obniżają ich aktywność, gdyż mają o wiele słabsze działanie estrogenne. Lignany, działają zatem na komórki w taki sam sposób jak ludzkie estrogeny z tą różnicą, że o wiele łagodniej. Dzięki temu pomagają utrzymać równowagę hormonalną w organizmie oraz mogą re­dukować ryzyko wystąpienia różnych typów chorób hormonozależnych, m.in. nowotworów piersi, jajnika i macicy.”
     Poza tym owszem tłuszcz zwiększa poziom estrogenow, ale nie sam tłuszcz w diecie, tylko tłuszcz na naszym ciele, a najbardziej na brzuchu, bo sam produkuje estrogeny. Rozumiem ze ogolnie promujesz dietę niskotłuszczową ale kazdy ma swoj sposob na szczuplość,( ja osobiście stosuję dietę z dużą ilością dobrych tluszczy ) wazne aby nie mieć oponki na brzuchu. Natomiast co do kofeiny zgadzam się, bo do detoksu estrogenow potrzebujemy magnezu i B6 a kawa nam ten magnez zabiera. Stres zresztą też;)

     1. grzegorzadam 1 lutego 2016 o 09:21

      Len jest dobry, a najlepszy stosunek omega 3 do omega 6 to 1: 0.75.
      Znajomy sam tłoczy tłuszcze prasą chińską (koszt ponad 2 tys. PLN.) i
      eksperymentuje z nimi jako środkami leczniczymi, mieszając olej z lnu, wiesiołka i
      innych w odpowiednich proporcjach.
      Poza tym po zakupie ‚młyna’ (podobny koszt) mieli mąkę ze ‚starożytnych’ ziaren samopszy,
      kamutu i podobnych.
      Te ziarna nie mają absolutnie porównania z obecnymi przemysłowymi ziarnami.

      pozdrawiam

      1. pepsieliot 1 lutego 2016 o 11:54

       W zwykłej diecie jest tak ogromna ilość omegi 6, że raczej obecnie najlpszą opcją jest czysta omega 3

      2. grzegorzadam 1 lutego 2016 o 12:08

       To fakt.
       Ale przy tych konkretnych mieszankach olejowych te proporcje dobrze jest zachować.
       I są efekty np. przy rozległym glejaku.
       Przekażę info jak będę znał więcej szczegołów.

   2. grzegorzadam 26 listopada 2015 o 12:36

    Zawsze jest alternatywa w postaci konopii …Lub ‚kompleks’: len brązowy BIO + czarny sezam+ czarnuszka.
    Synergia + zwielokrotnienie działania prozdrowotnego.

    1. Panna Migotka 27 listopada 2015 o 11:30

     a nasiona chia?

     1. pepsieliot 27 listopada 2015 o 22:18

      to samo co siemię

  3. Basia 25 listopada 2015 o 22:22

   A mogę pytanie w innym temacie. Co na bardzo słabe paznokcie. Zawsze miałam słabe. Nie wiem czy to sugestia ale troszkę chyba były lepsze w okresie kiedy łykałam green&fruits. Teraz biorę bcomplex bo mam straszne braki, vit d z k2 i siarkę na stawy. Paznokcie w okropnej kondycji. A problem jeszcze w tym ze mam bardzo długa płytkę paznokcia nie zapuszczam piza opuszek ale myśle ze 1/3 paznokcia nie jest przyklejona do łożyska wiec jak sie łamie to mam mięcho na wierzchu, nie dość ze stawy wykręcone to jeszcze to .pomocy

   1. grzegorzadam 26 listopada 2015 o 15:11

    @Basia
    A jak u Ciebie test kwasu w żołądku sodą?
    Ile sekund?

    1. Basia 26 listopada 2015 o 17:05

     Grzegorzadam, tragedia wogole mi sie nie odbiło.

   2. grzegorzadam 26 listopada 2015 o 15:14

    Nie doczytałem..
    Stawy? Robilas biorezonans?
    Polecam na stawy roztwór boraksu w dłuższym dystansie i wodę utlenioną,
    najlepszy LEK na skróty! 😉
    Wystarczy inhalacja zwykłym aplikatorem do nosa…

    1. Basia 26 listopada 2015 o 17:09

     Biorezonansu nie robiłam . A na paznokcie co pomoże. A jaki ten roztwór boraksu

     1. Basia 26 listopada 2015 o 17:30

      Sorry robiłam rezonans nie wiem czy to BIO – analizatorem kwantowym firma szwedzka

      1. grzegorzadam 26 listopada 2015 o 23:48

       I jaki wynik?

      2. basia 27 listopada 2015 o 07:48

       wynik na 100 stronach musze przeansluzowac bi dopiero robulam. Za malo vit z grupy b ale b12 ok, za malo jodu, za duzo pestycydow i olowiu. Krew lepka, musze sie nawodnic to wiem bo nie lubie pic.
       Ogolny stan o dziwo wyszedl nie najgorzej. Ale musze odebrac wydruk od corki to jeszce sie odezwe jak mozna. Nerki i watroba sa ok.

      3. grzegorzadam 27 listopada 2015 o 23:11

       @basia
       Typowe cywilizacyjne objawy chorobowe.
       Podnieś pH, najpierw sprawdź 😉
       O Jodzie masz w temacie, proponuje na początek smarowanie skóry
       płynem Lugola ‚home made’.

       ==Krew lepka, musze sie nawodnic to wiem bo nie lubie pic.==
       Woda tak a le z elektrolitem czyli solą kamienną.
       Świetne na tą lepkość są CEBULA, SODA (kalcynowana) I CYNAMON 😉
       Oglądałaś Ogułowa? :
       https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8
       https://youtu.be/0T1KDG0Mmz4
       Jest też tu o usuwaniu toksyn, godzinka oglądania tych filmów i niektóre
       trudne sprawy stają się proste. 😉

  4. G 26 listopada 2015 o 08:36

   Pepsi, która B-complex bardziej polecasz? Tą nowość z postu, czy tą, która była już w sklepie?

   1. pepsieliot 26 listopada 2015 o 10:43

    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
    ta jest bez niacyny, wchłania się pięknie spod języka, ale jak przejrzysz na stronie http://www.thisisbio.pl firmę G&G to mamy jeszcze inne świetne B complexy, w tym z niacyną, jak się nie boisz rumienia 🙂

    1. Fredzia 29 listopada 2015 o 00:06

     pepsi, masakra, to dlaczego sprzedajecie w swoim sklepie coś, o czym nie do końca wiadomo czy nie jest z GMO ?! :O a ja tego Swansona łykam

   2. Karolina 25 maja 2017 o 22:10

    Grzegorzadam oglądałam te filmiki teraz, znów czegoś nowego się dowiedziałam, bardzo dziękuję!!! Kogo Jeszcze polecasz? Może książki?

    1. grzegorzadam 26 maja 2017 o 06:36

     Moze Pepsi zrobi kiedyś spis polecanych ksiażek, sa tu często wymieniane.

     1. Karolina 28 maja 2017 o 16:13

      Było by super! Dziękuję!!!

  5. ewcialin 26 listopada 2015 o 11:29

   A co jak jest za mało estrogenów w I fazie cyklu, co jeść?

   1. pepsieliot 26 listopada 2015 o 16:06

    więcej tłuszczu w diecie, więcej fermentowanej soi, siemię lniane, będzie wpis

  6. Renata 26 listopada 2015 o 12:26

   Dzień dobry. Mam 52 lata i dysplazję piersi. Są to zmiany pt. włókniaki i gruczolaki, kiedyś ( przez okres 30 lat) wycinałam je na bieżąco bo pojawiały się po 2 na na ok 5lat , teraz jest to niewykonalne bo w wieku około menopauzy zrobiło się ich ok.10.Lekarz powiedział, że trzeba zaprzestać ponieważ wycinanie nawet etapami zrobi więcej szkody niż pożytku. Nadmieniam, że jestem po tyreoidektomii oraz co jakiś czas pojawiają się torbiele na jajnikach. Jakie terapie zastępcze i suplementy mam stosować aby choć trochę powstrzymać te zmiany?

   1. grzegorzadam 26 listopada 2015 o 16:14

    @Renata
    Jod, Selen, Krzem, równowaga pH, soda, i poznika wszystko!
    http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/
    Woda utleniona w różnych formach:
    http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

    I soki alkaliczne, czyli wszystkie ! 😉

    1. Renata 27 listopada 2015 o 09:27

     Dziękuję grzegorzadam. Będę tu stałym gościem. Jesteście niesamowici.

    2. ania 29 listopada 2015 o 19:32

     a mnie lekarz powiedział, że włókniaki nigdy nie znikną chyba że je się wytnie
     ???

     1. grzegorzadam 29 listopada 2015 o 22:05

      Tylko tu na blogu włókniaki znikały!….
      Poczytaj..
      Metoda cięcia i rżnięcia skalpelem to jedyne co potrafią!
      Takie są ‚procedury’.
      Znikaja guzy rakowe, inne,
      Poczytaj Lasta, Abrahama, Sircusa (dziesiątki tysięcy ma takich przypadków na koncie),
      Nieumywakina, Ogułowa..
      Zadbaj o prawidłowe pH (węglan sodu- Simoncini), dodaj Jodu, Tlenu (pojedynczego, atomowego), witamin..
      Nie ma jednej recepty ani gwarancji, ale ludzie próbują z sukcesami..

     2. Edyta 21 stycznia 2016 o 18:02

      Aniu, ja jestem po dwoch operacjach usuniecia wlokniakow. Pozniej pojawily sie nastepne. Na pytanie do lekarzy o przyczyne powstawania, otrzymalam wielokrotnie odpowiedz ,,taka pani uroda” Od tamtego momentu wzielam sprawy w swoje rece i doszukalam sie w ksiazce Pitchforda, ze przczyna jest czesto wysoki poziom prolaktyny, na ktora z kolei ma wplyw spozywanie nabialu. Musze przyznac, ze nabial byl moim slodkim nalogiem. Suma sumarum nabial odstawilam- kolejne wlokniaki zniknely. Zaluje, ze wczesniej nie poszukalam, ale bylo to jakies 15 lat temu, kiedy to mialam jeszcze zaufanie do wiedzy naszych lekarzy, a teraz to moja ambicja jest nie miec potrzeby ich spotykac 🙂

      1. grzegorzadam 21 stycznia 2016 o 21:12

       ==Musze przyznac, ze nabial byl moim slodkim nalogiem. Suma sumarum nabial odstawilam- kolejne wlokniaki zniknely. ==

       To jest niesamowicie ważna informacja!
       Eliminacja toksycznego jedzenia w remisji..

      2. Olla 22 stycznia 2016 o 08:29

       Grzegorzadam odpowiadam również na Twój komentarz odnośnie odżywiania, oraz komentarz Edyty, których tutaj nie wiedzieć czemu tu nie widać :/ ( a dostałam powiadomienie na mail).
       Czekam na książkę Lasta 🙂 jeśli chodzi o odżywianie – to na pewno jest już lepiej u mnie niż kiedyś 😉 mięsa nie jem prawie w ogóle od dobrych kilku lat, nigdy nie lubiłam i nie odczuwam chęci jedzenia go – także wszelkie wędlinki, kiełbaski, wołowinki i takie tam są mi obce od wielu wielu lat, jeśli już jem to indyka raz na m-c. Co do nabiału to już zastanawiałam się nad tym, aby go całkowicie wyeliminować – mleka nie pije już od wielu lat, serów w ogóle nie kupuje, raz na jakiś czas biały, raz na tydzień może jedno jajko…także na szczęście nie jest tego wiele. Słodkie też umiarkowanie. Zamówioną mam też wyciskarkę, więc na pewno „wejdę” w oczyszczanie i jeszcze większą przyłożę uwagę co konsumuję 🙂

  7. basia 26 listopada 2015 o 13:29

   A dla mnie odpiwiefz bedzie

  8. grzegorzadam 26 listopada 2015 o 15:07

   Trzeba pamiętać o skromny ziółku o nazwie PIOŁUN!
   Przy raku żołądka, przerzutach..
   Mieszanki ziół mają większą siłę np.:

   ==20. ZIOŁA PRZY NOWOTWORACH ORGAN6W KOBIECYCH Z SZANTĄ
   1. Glistnik jaskółcze ziele, ziele 20 g
   2. Goryczka żółta, korzeń 50 g
   3. Kalina, kora 50 g
   4. Lukrecja, korzeń 50 g
   5. Piołun, ziele 50 g
   6. Pomarańcza gorzka, owoc lub olejek 50 g
   7. Ruta, ziele 50 g
   8. Szantą ziele 100 g
   9. Wrotycz pospołity, kwiat 50 g
   1-2 krople olejku należy dodać do porcji ziół przygotowanych do wypicia.==

   ==3. ZIOŁA PRZECIWRAKOWE WZMACNIAJĄCE
   1. Drapacz, ziele 50 g
   2. Glistnik jaskółcze ziele, ziele 50 g
   3. Kozieradka, nasiona 50 g
   4. Lukrecja, korzeń 50 g
   5. Łopian, korzeń 50 g
   6. Mniszek, korzeń 50 g
   7. Piołun, ziele 50 g
   8. Skrzyp, ziele 50 g
   9. Tarczownica, plecha 50 g==

   Fragmenty z: ”Informacje na temat leczenia chorob nowotworowych.(Rak)”

  9. ania 26 listopada 2015 o 15:51

   proszę o post o gruczolowłókniakach, mam jeden w piersi 🙁

  10. grzegorzadam 26 listopada 2015 o 17:36

   Masz odpowiedź!
   Nie masz kwasu żołądkowego! ‚Zero’ przyswajania kolagenu, Krzemu, aminokwasów.
   Cały organizm choruje, w ‚kolejce’ AZS, RZS, SM, cysty….Nie straszę..
   PH pewno w okolicach 5.0 albo mniej..
   Nie trawisz, nie odżywiasz się, candida i pasożyty moga sobie hasać i okradać Cię z
   witamin i minerałów.
   Paznokcie, włosy, zęby to Krzem, Bor, Kolagen, Magnez, Wapń (przyswajalny!)
   Poczytaj te tematy o .. Jodzie, sodzie, boraksie, i innych.
   Dużo pracy przed Tobą, ale jak zastosujesz podstawowe zasady szybko wrócisz do zdrowia.
   Jak zjadasz IPP, z miejsca wyrzuć do kosza!

   http://www.pepsieliot.com/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/

   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   1. Basia 26 listopada 2015 o 20:06

    No to fajnie, jednak mnie nasteaszyłeś

    1. ania 27 listopada 2015 o 08:06

     I mnie również! Zabieram się do czytania. A ja uważałam się za zdrową osobę, przynajmniej tak mi się wydawało, od ok 10 lat a może i wiecej nie było potrzeby brania jakiegokolwiek antybiotyku. Musze zrobić badania, tylko jakie? i się poobserwować.

    2. grzegorzadam 27 listopada 2015 o 08:39

     ==Sorry robiłam rezonans nie wiem czy to BIO – analizatorem kwantowym firma szwedzka==
     Jeżeli to metoda SCIO, to nie ma dobrych notowań.
     Polecam b. Volla+ Vegatest.

     Tu nie chodzi o straszenie, codziennie robisz sobie coraz większą krzywdę!
     Przed każdym posiłkiem woda z solą, lub piołun, lub woda z OJ+kwas L-A (nie askorbinian!).
     Musisz dokwasić żołądek, próbuj!
     Polecam sól z wodą, mozna jeszcze dodawać 1/4 łyżeczki chlorku magnezu, jest gorzki (cholernie!)
     , a to stymuluje żoładek do wytwarzania kwasu solnego.
     Zrób jeszcze badanie moczu paskami pH, test buraczkowy, jodowy..

     1. basia 27 listopada 2015 o 22:30

      No wiem dzięki, robuę krzywdę nueświadomie. Bo ja nie choruje, nie pamietam czy kiedykolwiek bralam antybiotyk, nie przeziebuam sie i badanua okresowe zawsze dobre. A stawy to lekarz mowil ze genetyczne bi mama tez ma.

     2. basia 27 listopada 2015 o 22:40

      A wiesz gdzie w warszawie mozna zrivic ta metoda

      1. Zyraffa 25 maja 2017 o 12:41

       Byłam tam sa super, tylko koniecznie do Wolodi proszę sie zapisać ,ma koleś pojęcie 🙂

      2. grzegorzadam 26 maja 2017 o 08:08

       Jakie wyniki?

      3. Zyraffa 26 maja 2017 o 14:40

       Candida x3, brodawczak w pęcherzu i kropidalak, coś tam jeszcze -nie pamietam, a niby taka zdrowa jestem -amerykańska (jak mawiał Pawlak) 🙂 do końca czerwca reszta rodziny leci sie przebadać a pózniej to trza kupić sprzęt do przepędzania dziadostwa i działać ,”rozkład jazdy” już dostałam 🙂 doktorek Wolodia i u mnie i u syna wszystkie dolegliwości wypunktował podczas badania-100% normalnie ,mimo ze u dohtorów to my okazy zdrowia jesteśmy,szkoda gadac

      4. grzegorzadam 26 maja 2017 o 16:01

       ”trza kupić sprzęt do przepędzania dziadostwa i działać”

       Z tym sprzętem może być różnie, nie ma jak usuwanie aparatem profesjonalnym.

      5. Zyraffa 25 maja 2017 o 15:03

       A i w nr tel Grzegorzadam zjadłeś 0 na końcu 796 104 230 🙂

      6. grzegorzadam 25 maja 2017 o 15:44

       Być może , to sprzed 2 lat prawie.

     3. Basia 28 listopada 2015 o 09:25

      Noceaczej nie SCIO bo nie miałam nic do nóg doczepiane

     4. Agatson 25 maja 2017 o 09:58

      Ile soli dodajemy do wody?

      1. grzegorzadam 25 maja 2017 o 10:12

       Szczyptę na szklankę, docelowo 1/2 płaskiej łyżeczki na litr, albo całą.

      2. Agatson 25 maja 2017 o 10:49

       Okej, dziękuję. 🙂

       Rano pijemy z mężem takiego shota:
       sok z połówki cytryny, łyżeczka miodu, soda gaszona (płaska łyżeczka)

       Czy można to pić codziennie?

      3. grzegorzadam 25 maja 2017 o 11:24

       Okej, dziękuję.

       Rano pijemy z mężem takiego shota:
       sok z połówki cytryny, łyżeczka miodu, soda gaszona (płaska łyżeczka)

       Czy można to pić codziennie?”

       Z sodą róbcie przerwy co2 tyg./ 2 tyg., to nie jest witamina, trzeba pH sprawdzać, moczu lub śliny w oddaleniu od posiłków.
       Dodawaj do tego szczyptę soli dobrej.

   2. ania 27 listopada 2015 o 21:14

    I mnie również! Zabieram się do czytania. A ja uważałam się za zdrową osobę, przynajmniej tak mi się wydawało, od ok 10 lat a może i wiecej nie było potrzeby brania jakiegokolwiek antybiotyku. Musze zrobić badania, tylko jakie? i się poobserwować.

  11. Gab 26 listopada 2015 o 21:43

   Pepsi, który b-complex bardziej polecasz? Ten na dzisiejszym rysunku w poście czy ten starszy ze sklepu?

   1. pepsieliot 26 listopada 2015 o 22:24

    Obie marki są w sklepie, obie są dobre, wielu klientów jest zadowolonych, Amix to bardzo porządna hiszpańska firma, ta niemiecka także sprawdzona od lat.Spotkaliśmy ją na FIBO w Essen 5 lat temu i bardzo się nam spodobała. Wszystkiego też próbowaliśmy na miejscu, a potem poszła do klientów. Amix teraz czeka na dostawę surowca,obecnie jest tylko IronMaxx

  12. Baccarat 27 listopada 2015 o 13:01

   Ja na swoje torbiele w piersiach zastosowałam dietę Daniela Dr.Ewy Dąbrowskiej.
   Zrobiłam dwa razy po dwa tygodnie w sporych odstępach.Jeśli dobrze pamiętam zmiany cofnęły się już po pierwszych dwóch tygodniach a było to trzy lata temu. Polecam.

   1. grzegorzadam 29 listopada 2015 o 09:43

    Super!
    Bo dieta ta bardzo alkalizuje, wspomagająco cytrynian sodu albo octan sodu (z naturalnym octem jabłkowym) można śmiało dołączyć 😉

   2. Gonia 11 lutego 2018 o 06:00

    Ja również potwierdzam. Miałam torbiel na jajniku 6 cm ! Po 4 tyg. diety dr Dąbrowskiej torbieli ani śladu.

    1. grzegorzadam 11 lutego 2018 o 12:41

     co na to lekarz ”prowadzący” ? 😉

     1. Gonia 12 lutego 2018 o 08:01

      Był bardzo zaskoczony. Oczywiście powiedziałam mu o zmianie diety itd. Powiedział, że może to i miało wpływ ale nie tak do końca. Ja wiem jednak swoje torbiel 6 cm sama z siebie tak nie znika. Ominęło mnie faszerowanie hormonami i w najgorszym razie operacja. Więc warto brać sprawy w swoje ręce niż ślepo wierzyć w farmakologię😊

      1. grzegorzadam 12 lutego 2018 o 14:54

       Więc warto brać sprawy w swoje ręce niż ślepo wierzyć w farmakologię😊”

       Oni niczego nie leczą, powodują tylko kolejne kłopoty.
       Nie mogą, leczenie nie przynosi ZYSKU !

       pozdrawiam 🙂

  13. Panna Migotka 27 listopada 2015 o 17:55

   o, zniknęło moje pytanie o chia nasionka.

  14. Panna Migotka 27 listopada 2015 o 17:56

   a, nie zniknęło, tylko czeka sobie.

  15. mojka 5 grudnia 2015 o 21:58

   Czy dysplazja w piersiach, może mieć te same podłoże co inne dysplazje np. szyjki macicy i czy poddaje się takiemu samemu leczeniu? Strasznie się martwię, no bo kto chce iść na operację wycięcia 🙁

  16. grzegorzadam 6 grudnia 2015 o 10:16

   Wg moich danych może (i ma) to samo podłóże.
   Nic sobie nie wycinaj, Zastosuj kurację wodą utlenioną, stosuj alkalizacje nowotworowe wg Waltera Lasta.
   Poczytaj o jodzie + e-book, naprawdę warto:
   http://vibronika.eu/skazenia.pdf
   http://vibronika.eu/jod-niechciana-prawda
   http://vibronika.eu/images/pdf/wodautleniona.pdf

  17. Amygdalum 7 grudnia 2015 o 18:30

   Moja mama piła Essiac w latach 90tych i torbiele jej poznikały/wchłoniły się. Teraz w wieku 35 lat ja też mam torbiele- przez kurację hormonalna przy IVF i właśnie zamówiłam sobie 4 opakowania Essiac w zielarskim. No i dieta oczywiście, i mam nadzieje że się uda bez chirurga. Trzymajta kciuki : ) Pepsi dziękuje za post, jak zwykle super robota, buziaki xx

   1. Aga 4 września 2017 o 23:24

    I jak Twoje torbiele? Wchlonely się czy usuwalas?

    1. Amygdalum 5 września 2017 o 11:07

     Ta sama sytuacja była u mnie. Kupiłam essiac ale okazało się że po dwóch nieudanych IVF zaszłam jakimś cudem naturalnie w ciąże. Nie mogłam więc brać essiac, myśle sobie wezmnę jak urodzę… Po narodzinach małej dwa miesiące karmiłam piersią ale ciągle nie brałam essiac, i co się stało… moje torbiele poznikały : ))

     1. Magda 19 października 2017 o 19:07

      Hej Amygdalum,
      Bardzo mnie zainteresowałaś Twoją opinią o Essiac, ponieważ również mam torbiele w piersi i guzek na tarczycy, z którymi już od długiego czasu bezskutecznie próbuje walczyć. Właśnie jestem na etapie drugiego opakowania herbatki Essiac. Mam pytanie po jakim czasie od brania Essiac Twojej mamie zniknęły torbiele? Ja teraz zaczęłam 3 tydzień kuracji. Na razie bez zmian torbiel czuje cały czas w piersi i guzka na tarczycy. Będę Ci wdzięczna za informację. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    2. Amygdalum 5 września 2017 o 11:10

     Sorry, nie zrozumiałam wcześniej.. ; )
     Tak, wchłonęły się ale przez karmienie piersią, jak wyżej. Pozdrawiam.

  18. basia 7 grudnia 2015 o 22:09

   Tez miałam torbiele, nic nie robiłam poszły sobie

  19. Mariola 9 grudnia 2015 o 11:04

   Pepsi, czy witaminę D3+K (TiB) mam brać z czymś (oliwa? wapno?) czy ten zestaw jest tak po prostu dobrze wchłanialny?…

   1. pepsieliot 9 grudnia 2015 o 20:31

    Mariolko możesz brać bez niczego, to się wchłania receptorów zspod języka

  20. Olla 15 stycznia 2016 o 12:10

   Cześć i czołem,
   Cieszę się, że tu trafiłam, całkiem niedawno, ale lepiej późno niż wcale. No i pojawił się dylemat w mojej główce, ponieważ wstępnie jestem umówiona na początek marca na wycięcie gruczolakowłókniaka, który ma 13 mm i sobie rośnie 1mm na rok…rośnie i boli 🙁 kiedyś bolał 3 dni w m-cu, teraz 3 dni nie boli, a reszta miesiąca okupiona jest lekkim cierpieniem (stąd decyzja o wycięciu). I tak teraz myślę sobie, że może jednak przepędzić gada w bardziej naturalny sposób. Oprócz tego o czym piszesz w powyższym poście co jeszcze mogłabym zrobić – pytam, bo poczytałam komentarze i pojawił mi się w głowie mess :/

   1. pepsieliot 15 stycznia 2016 o 13:27

    czekamy co powie Grzegorzadam

  21. grzegorzadam 15 stycznia 2016 o 14:22

   @Olla
   Poczytaj Lasta ==Kulisy leczenia nowotworów przez oficjalną medycynę== wygoogluj.

   Wycinanie tych gruczolaków to jakaś patologia.. + biopsje..
   Powstanie gruczolaka ma jakąs przyczynę, fakt. I tak jak gruczolak prostaty nagminnie wycinany na podstawie
   niewiarygodnych wskaźników PSA, może mieć
   swoje źródło w niedoborach, Jodu, Selenu i Krzemu, witamin, niedoboru tlenu i zakwaszenia komórkowego!
   Aklurat 2 ostatnie chadzaja zawsze parami.
   To nie powstaje w ciagu miesiąca, poczytaj dr Waltera.
   Po drugie sprawdź pH moczu i jeżeli właściwe, w co watpię zacznij je podnosić.
   Uważnie wczytaj się w te linki:
   http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   I polecam książkę Lasta właśnie:
   http://www.nexus.media.pl/?355,jak-wyleczyc-sie-z-raka

   Podewjdź do tego metodycznie i spokojnie, takich gruczolaków łatwiej sie pozbyc jak boreliozy i SM np.

   pozdrawiam 🙂

   1. Olla 15 stycznia 2016 o 18:13

    Dziękuję Grzegorzadam za odp. Czytam i zagłębiam. Cieszę się, że tu trafiłam. Gruczolaka mam dosyć długo, pewnie wychodowałam go na własne życzenie jako totalny ignorant i ślepiec – to na pewno. Ale gdzieś w tym całym mroku coś mi od zawsze mówiło, żeby go nie wycinać. Od jakiegoś czasu idę jaśniejszą drogą 😉 więc liczę na pozbycie się gada innymi metodami. Sprawdziłam swoje wyniki badań z krwi i moczu, które od kilku lat kolekcjonuje – długo były na poziomie 5ph, ostatnio 6ph (obydwa potraktowane jako norma :/ )…nigdy nawet na to nie zwracałam wielkiej uwagi…
    Czytam dalej bloga i wasze posty 🙂 dam znać jaką decyzję podjęłam. W każdym bądź razie zostaję tu z Wami na dłużej – dzięki Pepsi 🙂

    1. grzegorzadam 15 stycznia 2016 o 21:27

     Przeczytaj Lasta, może wiele wyjaśnić, kiedyś zrobię zestawienie jego recept w skrócie,
     z korektą do polskich możliwości, nie posiadamy australijskich roślin, a są polskie równie dobre lub podobne odpowiedniki.
     Wyniki pH są kiepskie, popracujesz nad tym , skoczy do góry, będziesz obserwować reakcje.
     Koszt działań mizerny, a wyniki moga zaskoczyć bardzo pozytywnie. 😉
     Przy takich objawach pH trzeba ciągnąć zdecydowanie do 8.0- 8.5.
     Na gruczolaki dobry efekt mogą dać działania z potężnym alkalizatorem czyli sodą..
     Zarówno doustnie jak i w postaci okładów ciepłych.

     pozdrawiam 🙂

  22. grzegorzadam 15 stycznia 2016 o 23:09

   @Olla
   Z innego tematu:

   ==danuta keresz
   12 GRUDNIA 2015 @ 19:33

   Ja stosowalam.
   Endokrynolog wykryla u mnie guza 1,8mm na krtani. Byla biopsja . Od tego dnia stosowalam pól glodowke ,pilam soki z buraka+jabljo+marchew , lub jadlam surowe lub gotowane roznego koloru warzywa. NICZEGO WIECEJ do jedzenia ! Pilam wczesnie rano naczczo 1 lyzeczke sody a na wieczor 1/2 lyzeczki sody. Pilam zwykla przegotowana wode z VitC L askorbinowa.
   Ta glodowke stosowalam 10 dni ,potem jadlam normalnie i nadal pilam sode ale tylko raz dziennie po pol lyzeczki.
   Badanie USG po 11 dniach mojej ww kuracji : guz wielkosci o,7 mm !!
   Wobec tego wlaczylam wode utleniona ,ktora psikalam na okolice guza i do gardla psikalam /atomizer/ ze 3÷4 razy wdychajac przy psikaniu.
   Czasem powtarzalam ten zabieg 2 lub 3 razy dziennie.
   Po 2 miesiacach nastepne USG i….guza nie ma.
   Ale sode pije nadal ,kazdego dnia.
   Kazda kuracja antyrakowa musi zawierac zmiane wyżywienia ,przede wszystkim rezygnacje z cukrow i bialego pieczywa. Im zdrowsze wyzywienie,tym kuracja szybsza i skuteczniejsza.==

   http://www.pepsieliot.com/krotka-kuracja-leczenia-raka-wg-vernona-johnstona/

   1. Olla 18 stycznia 2016 o 11:00

    Niesamowite, dzięki Grzegorzadam. jestem na etapie zgłębiania tematu, dobrze, że ocknęłam się przed pójściem pod nóż.
    Ktoś z was doświadczonych w kuracji z sodą wie gdzie można kupić najlepszą, w sensie czystą i sprawdzoną?

    1. pepsieliot 18 stycznia 2016 o 12:41
  23. grzegorzadam 18 stycznia 2016 o 13:17

   z netu:

   ==24 lata temu okolo bo dokladnie nie pamietam mialam guza na piersi.jeden lekarz mowil wlokniak,potem ginekolog idz do okologa.onkolog trzeba zrobic bipsje,chirurg nie rob biopsji bo infekcje ci wprowadza.skierowanie na Saszerow do wawy,nie zrobili nawet mammografi.i tak mnie zostawili.Z czarnymi myslami ze juz pewno umre.U fryzjera w Elku powiedziala mi kobieta zrob oklady z sody.robilam gorace kompery pod cerata przez okolo miesiac.dokladnie nie pamietam .rano i wieczorem guz zniknal.mam 49 lat i spokoj z piersia.moze to nie byl rak ale guz byl,potwierzony na usg.==

   ==Osobiście potwierdzam cudowne działanie sody. Przeszłam w życiu 2 nowotwory. Pierwszy to rak kości, drugi obustronny rak piersi. Jakoś udało mi się z tego wyjść. O leczeniu sodą usłyszałam rok po zakończeniu leczenia, ale wtedy nie zagłębiałam się w te informacje.W październiku ubiegłego roku ponownie wyczułam guza, tym razem pod lewą pachą. Przypomniałam sobie o sodzie. Stwierdziłam, że nie mam wyboru, albo piję sodę, albo znowu operacja, chemia i nie wiadomo jak to się zakończy. 1 łyżeczkę sody i 1 łyżeczkę miodu rozpuszczone w szklance letniej wody piłam dwa razy dziennie przez okres dwóch miesięcy. Guz o rozmiarach 1cm/2cm znikał z dnia na dzień. Biopsja- wynik negatywny. Ponowne badanie USG wykazało, że po guzie nie ma śladu.
   Bardzo cieszy mnie, że ukazał się ten artykuł. Jestem przekonana, że gdybym wcześniej miała tą wiedzę to wszystko bym miała na miejscu. Tak czy inaczej dziękuję, oby ta informacja dotarła do jak największej liczby osób. :)==

   Walter Last w swojej książce poswięcaalkalizacji (sodą i potasem!) dużo uwagi.
   Po prostu alkalizacja.

   1. sabaga 28 stycznia 2016 o 14:39

    Grzegorzuadamie
    W jakiej postaci najlepiej suplementować selen i krzem?

   2. sabaga 1 lutego 2016 o 13:31

    Grzegorzadam
    Bardzo dziękuję poczytam.
    A te jaka to muszą być surowe czy mogą być gotowane? Bo ja surowych to nie dam rady ☺
    Pozdrawiam serdecznie i dzięki za wszystkie Twoje wypowiedzi – czytam Cię systematycznie i staram się stosować choć w 1/10☺☺

    1. grzegorzadam 1 lutego 2016 o 19:46

     Surowe mają najlepsze właściwości!
     Można robić blendowane, z bananami, jagodowymi, kombinacje wg upodobań.
     Gdzieś podawałem przepisy..np. : 😉

     ==Składniki:
     – 2 surowe jaja (zapewne pomyślałeś/pomyślałaś o salmonelli, ale czy wiesz, że wystarczy dobrze umyć jajka od razu po przyniesieniu do domu, aby cieszyć się ich zawartością bez obaw?)
     -1 dojrzały banan
     -ksylitol, czyli cukier brzozowy (opcjonalnie wg własnych potrzeb)==

     http://www.tenisportal.com/media/reklama/banan1.jpg

  24. grzegorzadam 28 stycznia 2016 o 16:12

   Najlepiej razem Krzem, Bor, Selen i Magnez.

   Żeby nie powtarzać> po prawej w zakładce 6 wpisów:
   ==Osteoporoza/Krzem/Skrzyp==
   np.:
   http://www.pepsieliot.com/ziele-skrzypu-moze-leczyc-osteoporoze-jakim-cudem/

   Tak od siebie na szybko, Krzem jest w dużej ilości w kaszy gryczanej i jaglanej.
   O. Grande twierdził, że gryka ma go do 60%…
   Twarda skorupka od jajka to nie wapń a Krzem! …
   Osteoporoza – brak Krzemu i Boru, oraz Magnezu..

   Selen jest w żółtkach naturalnego jaja (innych nie polecam) w obfitości 😉

   Doświadczeni naturalni polecaja wygotować 30 min na wolnym ogniu 2 łyżki skrzypu, rdestu, pokrzywy w garnuszku,
   i wlać do kapieli.
   Popijanie tych wywarów też wskazane.

   Są suplementy > kwas ortokrzemowy i krzem do picia (z borem) inż. Szczepańskiego ”SILOR+ B”.
   Uzyskane na podstawie wieloletnich badań i doświadczeń.

   Skuteczne jest wrzucenie do glinianego dzbana kilku krzemieni czarnych lub zwykłych, i korzystanie
   z takiej wody do picia, zup itd.
   Na bieżąco uzupełniamy, jony krzemu uwalniaja się do wody.

   pozdrawiam

  25. Ania Kania 24 marca 2016 o 18:46

   A Pepsi droga, nie wiem, czy kupić u Ciebie chlorellę czy B complex, bo wiem, że w chlorelli też są różne witaminki B i się zastanawiam, czy jak będę brała też chlorellę, czy nie przedawkuję tej witaminy.

   1. pepsieliot 24 marca 2016 o 18:59

    to zależy jaki masz poziom homocysteiny, ale zrobiłabym sobie kuracje najpierw jednym, a potem drugim suplem

  26. monia 12 października 2016 o 09:41

   Proszę o pomoc w pozbyciu się torbieli w piersi. Na przełomie 2 miesięcy miałam już dwie, dwie biopsje na szczęście nic złego. Dziś wyczulam kolejną w drugiej piersi. Chciałabym uniknąć kolejnej biopsji. Co zażywać żeby torbiele zniknęły nie mówiąc że mam w każdej malutkie nie nadające się do biopsji?

   1. grzegorzadam 22 grudnia 2016 o 20:42
  27. Kobitka 22 grudnia 2016 o 15:58

   Skomentuje to tak. Zawsze jadłam co chciałam nie męcząc się psychicznie żadnymi dietami. W wieku 32 lat poszłam na pierwsze w życiu USG piersi tylko dlatego że dzień wczesniej miałam wypadek i chciałam sprawdzić czy nie mam jakiegoś krwiaka. USG wyszło czyste.
   Po kilku miechach wyczułam coś. Poszłam raz jeszcze i się okazało że w dwu cycach sa jakieś guzki pierdu pierdu…
   Więc, stwierdzam fakt. USG zrobiło swoje.
   Pan dr. Jaśkowski fajnie o tym pisze. Polecam wszystkim.
   Pozdrawiam.

   1. grzegorzadam 22 grudnia 2016 o 20:43

    Podejmujesz jakieś kroki w związku z tym?

    1. Olla 23 grudnia 2016 o 11:18

     Dobre pytanie. Też jestem ciekawa.

    2. Marta 2 stycznia 2017 o 12:50

     Grzegorzadam a co możesz powiedzieć o torbieli okołocewkowej? Jak można sobie pomóc w tym przypadku? Dzisiaj wykluczono u mnie uchyłek cewki, więc potwierdziła się diagnoza torbieli. Wszędzie pełno informacji nt. torbieli jajników czy piersi a nic na temat okołocewkowej. Jutro mam się stawić na zabieg wyłuskania, ale mam ogromne wątpliwości, tym bardziej że istnieje duże ryzyko uszkodzenia zwieracza pęcherza. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź, w którą stronę pójść. Od ponad 4 lat jestem na „naturalnym” jedzeniu, każdą infekcję przechorowuję bez farmaceutyków, ciągle pogłębiam swoją wiedzę, ale z braku jakichkolwiek wskazówek nie wiem jaką drogę obrać w tym przypadku.

     1. grzegorzadam 2 stycznia 2017 o 16:52

      Trudna decyzja..
      Jak nie ma bólu, nie wykonywałbym tego zabiegu.
      To jest moja prywatna opinia.
      Przyczyną torbieli moga być niedobory pierwiastkowe (jod, krzem itd.)
      Mogą być obciążenia pasożytnicze jako objaw ich działania.

      1. Marta 3 stycznia 2017 o 08:24

       Dziękuję za odpowiedź. Będę zgłębiać temat w tych kierunkach.

  28. Kobitka 4 stycznia 2017 o 15:49

   skąd biorą się tłuszczaki? po usunięciu jednego takiego spod łopatki wyrastają dwa nowe w tym samym miejscu…:-(

   1. Pepsi Eliot 4 stycznia 2017 o 17:33

    będzie wpis o tłuszczakach

   2. grzegorzadam 5 stycznia 2017 o 01:01

    Dr LAst twierdzi, że z powodu braków enzymu lipazy (jest do kupienia nawet):

    (…)
    Zewnętrzna użycie lipazy
    W celu usunięcia grudek tłuszczowych ( tłuszczak ) lub żółto-brązowe znaki skóry ( xanthomas ) lub odmłodzić starzenie lub uszkodzoną skórę, wymieszać odpowiednią ilość lipazy ze środkiem nośnym, takim jak nieogrzewanym miodu rozcieńczonej gliceryny , MSM w wodzie, świeże Aloe Vera żel lub rozcieńczone DMSO. Stosuje się to do obszaru problemowego i obejmują pozostawić na noc lub przez kilka dni. Powtarzać od czasu do czasu, czy i w razie potrzeby. Z xanthomas , korzystne jest zastosowanie soku z cytryny, sodu askorbinian lub alfa- liponowy, kwas rozpuszczono w DMSO.
    (…)
    http://www.health-science-spirit.com/lipase.html

  29. Wini 24 stycznia 2017 o 19:34

   Witam ponownie
   Robiłam dzisiaj usg piersi w obu duże torbiele 4 cm 5 cm sa tez po 2 i 3 cm
   Prosze o poradę jak sobie z nimi poradzić
   Lekarz mnie zdołował to jest okropne powiedział
   Polecił wyciąć lub biopsja wyciągnąć

   Na jajniku polip i torbiel zniknęła pije krwawnik i mieszanke ziół
   Od dzisiaj biorę jod dwie krople płynu lugola
   Selen magnez wit d3 z k2
   Czy powinnam zrobic okłady z cieplej sody na piersi ? Czy pic sodę dwa razy dziennie ?
   Moge zmieszać wodę sól i sodę oraz pol cytryny na czczo ? Bo jod wieczorem zamierzam
   Czy sa jakies zioła na torbiele piersi ? Nie znalazłam oprócz wiesiołka

  30. Wini 24 stycznia 2017 o 19:47

   Proszę wyrazić swoją opinie
   Pepsi zrobiłam u Ciebie zakupy czekam na nie
   Czy mogłabyś cos więcej na meila mi szrajbnac ?
   Carpediem74@wp.pl o torbielach co suplementowac jesc czy nie tykać
   Nie jem chleba od listopada śniadanie to 3-4 banany
   W pracy cieżko ze świętymi sokami bądź szejkami
   Masz moze pomysł jak to rozwiązać ? Robić w domu i nosić w termosie czy słoiku ?
   Jem mięso rozne ziemniaki
   Dzisiaj jestem zestresowana to moze nie pisze zbyt jasno
   O temacie z mojego postu wyżej torbiele bardzo duże
   Bede wdzięczna
   Grzegorzadam mógłbyś rownież cos więcej na ten temat mi napisać rownież moze byc na meila bądź tu

   1. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 09:37

    Możesz robić okłady, pilnuj pH, dostarcz german, selen, krzem, wit.C (askorbinian)

    -”Czy pic sodę dwa razy dziennie ?
    Moge zmieszać wodę sól i sodę oraz pol cytryny na czczo ?”

    Możesz i 3 razy dziennie, ale badaj i zapisuj pH, max do 8.5.
    Nie basdaj moczu czy sliny od razu oo zażyciu sody.

    Kontynuuj zioła, sa powolne ale skuteczne, nie tylko krwawnik.
    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wazne-przetrwac-warunkach-apokaliptycznych-zastosowanie-ziol-dla-zdrowia-leczenia-spozycia-video-2016-10

    1. wini 8 lutego 2017 o 17:32

     dziękuje za odpowiedz
     German pierwiastek jak to zażywać gdzie kupic
     Pepsi czy u Ciebie można ?

     1. Pepsi Eliot 8 lutego 2017 o 20:58

      nie ma takich wyizolowanych pierwiastków

     2. grzegorzadam 9 lutego 2017 o 00:22

      -”łyżeczka korzenia hortensji, surowych orzechów lub bezpiecznego masła orzechowego
      dostarczy germanu organicznego.
      Równowartościowy suplement musiałby byc duzy i drogi”

      H. Clark.

    2. wini 6 kwietnia 2017 o 12:49

     Witam

     moj mocz miedzy 8 a 9 dzisiaj badałam
     pije sode z woda z cytryna na czczo

     w ciagu dnia pije OJ Z WU -czy moge tak pic?

     w piersi nadal siedzi duzy i twardy torbiel wyczuwam go ma z 5 cm

     pije krwawnik
     i biore candiwit na robole w nim jest piołun

     1. grzegorzadam 6 kwietnia 2017 o 15:24

      PH trochę za wysokie. Jakie z rana na czczo, bez niczego?
      WU nie łączysz z niczym, tylko z solą, ewentualnie z jodem lub sodą.

      Rób sobie wywary z piołunu i innych osobiście, zalewasz i już.
      Swoje, na świeżo.
      Goździki miel na bieżąco, mają ponad 25% olejku w sobie.

      1. wini 7 kwietnia 2017 o 08:15

       Grzegorz skoro za wysokie ph jak obnizyc?
       wode z sola pije z 3 razy dziennie przed posilkami
       nie jem miesa aktualnie głownie dieta warzywna , rano owoce
       gozdziki mam mielić i je pic o zaparzeniu ?
       zmierze jutro ph moczu z rana
       wywary z piołunu i innych – ok zaczynam znowu , bo juz piłam z miesiac

      2. Pepsi Eliot 7 kwietnia 2017 o 09:17

       witamina C, żurawiny

      3. wini 7 kwietnia 2017 o 10:03

       wit c lewoskretnej 5 g starczy dziennie ? ( bo obecnie biore Twoja pepsi tib te wielka tablete 1 dziennie to chyba bedzie mało skoro taki ph moczu
       po rzuceniu glutenu w llistopadzie schudlam przez poł roku 8 kg

      4. Pepsi Eliot 7 kwietnia 2017 o 10:33

       Tak zrób sobie kalibrację sokiem pomarańczowym,sokiem z cytryny i kwasem askorbinowym TiB

      5. grzegorzadam 7 kwietnia 2017 o 09:35

       Nie alkalizować sodą.
       Sprawdzać pH bez sody i tak, wtedy zauważysz różnice, sama musisz poznać
       ten mechanizm w swoim organizmie.
       Sodę z przerwami, właśnie ze względu na pH, poczytaj Sircusa.

       Goździki mielisz i zjadasz przed posiłkami, nic nie gotujesz. 1/2 łyżeczki wystarczy, ostre,
       takie ma być, popić ziołami.
       W bonusie dokwaszasz żołądek.

      6. wini 7 kwietnia 2017 o 12:09

       bardzo dziękuje za odpowiedzi Pepsi i Grzegorz
       to zrobię przerwę z sodą
       czy moge na czczo wode utelnioną z 10 kropel wtedy zarzywac?
       za wzgledu na moje torbiele na piersiach i jedna malą zmiane na tarczycy
       bede te gozdziki jadła i popijała piołunem z mieszanka innych zól
       bedziemy w kontakcie :* jesteście niesamowici :*

      7. grzegorzadam 7 kwietnia 2017 o 14:30

       Z piołunem przerwy, nie non stop.
       10 kropli WU to bezpieczna dawka detoksykacyjna, bez obaw.

   2. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 09:39
  31. Wini 24 stycznia 2017 o 20:38

   Zniknęły moje posty

  32. Malgosia 71 7 lutego 2017 o 16:50

   Ja mialam torbiel w piersi i lekarz sxykowal sie do biopsji.
   Nie wiem czy to to pomoglo ale po ponad pol roku zrobilam badania i zero torbieli. Suplementowalam sie wit D3 w dawce 10 tys. K2Mk7 . Wit C. Selen. Cynk.
   Pomijam inne suple ktore bralam. ale te byly wiodace.

   1. grzegorzadam 7 lutego 2017 o 19:52

    Na torbiele german, selen, wit.C (Clark, Sircus).

     1. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 10:02

      Ciekawe rozwiązanie.

  33. Malgosia 71 8 lutego 2017 o 07:19

   Przesluchalam link,ktory podal Grzegorz…zrobil na mnie wrazenie. Jednakze pogubilam sie..
   Czyli woda utleniona niemal na wiele scjorzen -wierze tkj i woda utleniona. Jednak jesli jedo to chyba nie drugie? Przy np torbielach jesli bedziemy przyjmowali sode np 1 lyzeczke na 1 szkl wody 3× dziennie to po podilku czy przed?
   Dodatkowo przy pasozytach lewatywa ok 1l wody z lyzka duza sody. Czy dobrze to rozumiem?
   Wroce znow do torbieli czyli:
   Wit D3 K2Mk7 -wiadomo. Selen cynk. Czy do tego dorzucic spiruline badz chlorelle? Albo cos jeszcze. Poprosze o sprecyzowanie. Czytam u Ciebie tu i tam Pepdi…i juz pogubilam sie. Brakuje mi wrecz bym powiedziala wypunktowania konkretow. Swietny jest Twoj blog. Ciesze sie ,ze jest ,na prawde jednak troche te inf porozrzucane i trzeba skakac jak zajac☺

   1. Pepsi Eliot 8 lutego 2017 o 09:19

    Bo nie ma jednej odpowiedzi, bo stale odkrywam coś nowego. To nie takie proste. Od 5 lat codziennie to studiuję i staram się wybierać.

    1. Malgosia 71 8 lutego 2017 o 09:47

     Pelne uznanie dla Ciebie Grzegorz i Pepsi. Jestescie niesamowici. Piekna i bogata wiedze macie i wiem ze to jest jak kosmos. Czlowiek sie porusza,pelno tego i tak duzo ze ciezko ogarnac. Ja probuje teraz dobrac corce wlasnie sposob leczenia:nie dosc ze kamienie na nerkach o ktorych kiedys wspomnialam i byles uprzejmy mi podpowiedziec to i torbiele na jajnikach. To jakas masakra. Glowa mi juz peka i zielenieje. Szkoda ze pamiec mam do….fajnie,ze ludzie tacy jak Wy i Wam podobni ujawniaja sie,pisza i w ten sposob pomagaja. Szczegolne pozdrowienia dla Was.
     Jednakze zapytam: to jak z ta kolejnoscia WU, soda i zakwaszanie zoladka? A wogile czy na czczo bo prof. Nieuwymykanin tego wlasnie nie opisuje . Bardzo Was prosze o wskazowke.

     1. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 10:09

      Ta wiedza jest w książkach, cały czas się uczymy, poprawiamy, choc niektóre stałe są niezmienne.
      Musicie oczyścić organizm z patogenów i metali cięzkich, fluoru, bromu, chloru, ołowiu, kadmu…….
      Najpierw diagnoza.

      O tej kolejności pisaliśmy dziesiątki, jak nie więcej, razy, trzeba odszukac.

      1. Malgosia 71 8 lutego 2017 o 11:24

       Wiem..wiem…wlasnie staram sie to odszukiwac bo jest porozrzucane troszke. Dzieki wielkie Wam obojgu. Pozdrawiam i ide kopac i klecic w jedno☺

   2. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 09:31

    -”wierze tkj i woda utleniona. Jednak jesli jedo to chyba nie drugie”

    ? tkj? Możesz jasniej, jedno to nie drugie?

    Sodę zawsze przed posiłkami, WU również.

  34. Malgosia 71 8 lutego 2017 o 10:17

   Czyli jesli bede przyjmowala sode ( lyzeczka plaska na szkl wody) to juz nie WU?
   Ale przy przyjmowaniu sody czy WU jest warunkiem zakwaszenie zoladka?
   Wiem,ze powinien byc bezwarunkowo zakwaszony ale ja z tym walcze co juz opisywalam. Wiec przy braku zakw moge mimo to stosowac te sode? Dla oczyszczenia organizmu? Badz pogonienia np torbieli? Bo wg mnie TAK. Ale poprosze o poprawienie mnie jesli sie myle.

   1. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 11:25

    Możesz, ale na pusty żołądek, między WU a sodą kwadrans przerwy około, najpierw WU.
    Jak zakwaszasz sodę wcześniej (45 miniut), potem zakwaszasz ziołami, solą.

    1. Malgosia 71 8 lutego 2017 o 12:08

     Kumam ale tego nie:”Jak zakwaszasz sode czy soda”nie łapie….soda zakwasza tez zoladek? Chyba nie..

     1. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 13:11

      Powinno być:
      Jak zakwaszasz żołądek, to sodę odpowiednio wcześniej, przed zakwaszaniem.

      Soda odkwasza żołądek, ale nie tak mocno jak się powszechnie sądzi (Nieumywakin).
      Jeżeli organizm sam jej nie tworzy w odpowiedniej ilości trzeba dostarczyć z zewnątrz.
      Razem z magnezem, potasem i wapniem, podstawowe regulatory, do tego woda, sól i jod.

      1. Malgosia 71 8 lutego 2017 o 14:06

       Jeszcze jedno….sorki Grzegorz…..czy Bolotow pod jednym tytulem ma te ksiazke czy kilkoma? Na tzw biegu potrzebna mi o tym co napisales…tylko jeszcze to w tym temacie i Cie nie mecze.

      2. Pepsi Eliot 8 lutego 2017 o 14:12

       ja bym tam Bołotowe się nie sugerowała, gdy jesteś początkująca w tej dzeidzinie

      3. Malgosia 71 8 lutego 2017 o 14:58

       Dlaczego Pepsi? Przejrzalam kilka opracowan dot tematyki Bolotowa. Rozbudzilo to moja ciekawosc. W sumie rzeczywiscie jak ktos wspomnial nie jest to az tak trudne. Potrzebna mi kuracja tylko soda i woda utleniona. Owszem ma Bolotow dosc kontrewersyjne niektore spojrzenia. Staram zapoznawac sie ze wszystkim a wnioski…i praktyki juz wg siebie ale bazujac na jw i reszcie:)

      4. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 15:40

       Mamy z Pepsi tę samą (tzn. każdy swoją 😉 )
       -”Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie.

      5. Malgosia 71 8 lutego 2017 o 16:10

       No wlasnie tę znalazlam w necie. Dzieki wielkie:)

   2. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 12:39

    Sodę, potas stosujesz dla alkalizacji czyli również likwidacji torbieli.
    ZAkwaszanie żołądka to osobny temat.
    Najpierw alkalizacja, potem zakwaszanie żołądka, nigdy odwrotnie.
    Soda w 5 minut opuszcza żołądek i przechodzi do dwunastnicy, nie ma obaw.

    I ta soda również ma wpływ na żołądek, jest składnikiem wykładzin żołądka, które musza być alkaliczne, żeby buforować ten kwas.
    Przy braku nadżerki gotowe.
    To musi być w równowadze.
    Polecam lekturę Bołotowa.

    1. Malgosia 71 8 lutego 2017 o 13:55

     Dziekuje Grzegorz….skorzystam z owej lektury z pewnoscia. Pozdrawiam 🙂

  35. wini 31 marca 2017 o 14:53

   Witam ponownie 🙂

   proszę poradźcie
   zrobiłam test volla alergii ( w sumie 3 testy zapomniałam nazwy)
   wyszło zakwaszenie , glisty daleko tak jakby na wykończeniu była możne one powodują torbiele?
   biorę ziołowe preparaty na pasożyty candivit , wyszło umiarkowane zatrucie pescytydami i metale ciężkie
   torbiel 5 cm, 4 cm 2 cm, 3 cm na piersi w obu piersiach
   torbiel mała na tarczycy do biopsji
   prolaktyna unormowana na chwile obecna
   odstawiłam tłuszcz zwierzęcy , kawę , herbatę, pije ocet z wu i sodę
   robię soczki warzywne i owocowe z wit c msm
   łykam suple krzem, selen, wit b compleks zakupione u pepsi
   pije pokrzywę, krwawnik , mieszankę ziół piłam miesiąc
   co mogłabym robić by zniknęły te torbiele raz na zawsze?
   mam 43 lata

   1. grzegorzadam 31 marca 2017 o 20:23

    Co to był za biorezonans, pociągnałbym kilka zabiegów terapeutycznie.
    Suple dobrze.
    Brakuje jodu:
    http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

    Pozbędziesz się tego spokojnie.

  36. ola 14 kwietnia 2017 o 12:51

   Witam.
   Mam takie problemy (lat 35):
   rak brodawkowaty tarczycy (operacja za miesiąc)
   nawracająca torbiel jajnika (uleczona przez rok hormonami obecnie znowu urosła ok.3cm)
   małe torbiele na piersi
   nawracające grzybice intymne
   nadżerki na żołądku (parę lat temu leczona na h.pyroli)
   hemoroidy, słabe naczyńka krwionośne
   problemy z kręgosłupem a dokładnie ubywanie chrząstki stawowej
   Proszę o pomoc, jakie zioła, suplementy przyjmować?

   1. Pepsi Eliot 14 kwietnia 2017 o 16:51

    Przede wszystkim vegatest/biorezonans i jak najszybciej pozbądź się pasożytów, zabezpiecz pH moczu w południe lekka zasada (7-7,5), rano na czczo lekki kwas (6-6,5) to niezbędne abyś mogłą przyswoić wiele cennych minerałów. 25(OH)D na poziomie 100, suplemnetacja D3+K2 Liposomal TiB, jod przez skórę, selen, cynk, witamina C Liposomal TiB, chlorella, Koenzym Q10 Liposomal TiB, Kurkumina Liposomal TiB, B complex (z niacyną) zacząć od małych dawek (nie wszyscy tolerują niacynę), zqkwasić żołądek OJ, dodatkowo kuracja wU

   2. grzegorzadam 14 kwietnia 2017 o 17:39

    nawracająca torbiel jajnika (uleczona przez rok hormonami obecnie znowu urosła ok.3cm)”

    Raczej nie wyleczona.
    Dotrzyj do przyczyny, wirus EBV i inne.. :
    http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/
    http://www.pepsieliot.com/sol-morska-leczy-borelioze-ciagu-kilku-dni-no-i-zacznij-sie-chociaz-zloscic-2/

  37. ola 18 kwietnia 2017 o 12:06

   A czy mogę na czczo stosować lyzeczkę sody oczyszczonej z wodą?

   1. grzegorzadam 18 kwietnia 2017 o 13:07

    Możesz, dodaj soku z cytryny lub octu owocowego.

  38. Aga B 5 maja 2017 o 12:10

   A czy można przy torbielach w piersi stosować ostropest plamisty? Pytam, bo strasznie źle znoszę len (olej lniany, siemię lniane).
   Czy – ze względu na lignany – ostropest może działać podobnie?
   A z ziół czy można pić lukrecję (w sensie, czy nie szkodzi)?
   Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

   1. grzegorzadam 5 maja 2017 o 14:05
  39. Aga B 15 maja 2017 o 22:44

   Witam, czy można łączyć kurację sodą z przyjmowaniem jodu? I jeszcze czy można przyjmować jod przy wyniku tsh w absolutnej normie?
   Dziękuję za odpowiedź 🙂

   1. grzegorzadam 16 maja 2017 o 07:50

    Zbadaj poziom jodu.
    Można łączyć, tzn. co masz na myśli?

  40. Gosialavenda 25 maja 2017 o 10:27

   Ja to jestem jakis nieudany egzemplarz, w 1995 usunięto mi lewy jajnik bo był na nim trzynastocentymetrowy guz, prawy udalo się uratować, ale zostawiono mi jego tylko odrobinkę. W 1997 urodziłam syna, a w 1999 córkę. Mam czterdziesci lat i pomimo to nadal mam miesiączki. Mialam trochę szczęścia. Mam malutkie torbielki w piersi, kontroluje je u lekarza, ale chetnie dostosuję się do tego co tu przeczytalam. Rok temu pękł mi torbiel na tej resztce jajnika, ale bolało.Lekarz wystraszyl się bo mialam sporo plynu w zatoce Douglasa. No, ale dobrze się skonczylo. Tyle rzeczy przeszlam, że powinnam już nie żyć. Ale na szczęście trafilam na tego bloga i zaczynam rozumieć, że do leczenia czlowieka nalezy podchodzic całościowo. Wszystko co mogę zaobserwować gołym okiem np. wysypka lub poczuć, bol, mdłości czy zawroty glowy to tylko objawy czegos zlego co dzieje się wewnątrz mnie. To tak jakby organizm kontaktował się ze mną i prosil o pomoc, więc czy mogę jej mu odmowic?

  41. Malina 25 maja 2017 o 12:34

   1. Czyli przy nowotworach piersi hormonozależnych- dieta wegańska?
   2. Jeżeli chodzi o zielona herbatę- jest polecana właśnie przy nowotworach, ze względu na działanie przeciwutleniające, p-nowotworowe … A tą bezkofeinową wiesz gdzie można kupić?
   3. Jeżeli chodzi o mniszek przy nowotworach, to też nie za bardzo .. Chyba, że mówimy o łagodnych zmianach, to może.
   4. Co do uva ursi- zdania są podzielone, bo z jednej strony podobno działa p-rakowo, a z drugiej hydrochinon w niej zawarty wykazuje działanie mutagenne. Po drugie z tego, co się orientuje, chyba nie wystarczy nie stosować żurawiny i witaminy C razem z mącznicą, tylko trzeba wręcz ph moczu alkalizować dodatkowo wodorowęglanem sodu lub węglanem wapnia.
   5. Ciekawy artykuł jeżeli chodzi o siemię lniane: http://www.primanatura.pl/antynowotworowe-dzialanie-siemienia-lnianego-cz-2-rak-piersi-i-jajnikow/

   1. Pepsi Eliot 25 maja 2017 o 12:36

    nie wegańska, witariańska !
    witarianie mają pH moczu 7- 7,5 w południe

    1. Chmurka 23 listopada 2017 o 09:52

     Dołączam się do pytania o organiczną zieloną herbatę bez kofeiny. Podajcie proszę nazwę

     1. Pepsi Eliot 23 listopada 2017 o 09:59

      My póki co nie mamy na stanie, bo póki co testuję, to jest okropna w smaku, kwaskowa, więc nie kupujemy takiej dla naszych klientów, ale jak wpiszesz w google to znajdziesz

   2. grzegorzadam 25 maja 2017 o 12:52

    Czyli przy nowotworach piersi hormonozależnych”

    A które są ”hormono-zależne?

  42. Kita 25 maja 2017 o 12:56

   Ja miałam całe piersi jakby w guzkach, które bolały, a przed okresem stawały się nieznośnie bolące. Jeden guzek swego czasu stwardniał znacząco i lekarz po USG stwierdził, że nie wie co to jest i zlecił biopsję, której na szczęście uniknęłam, bo termin oczekiwania był tak odległy, że w tzw. międzyczasie guzek zniknął. Ta było jakieś 3 lata temu. Natomiast 1,5 roku temu wzięłam zdrowie w swoje ręce i zaczęłam zgłębiać naturalne metody leczenia. Testowałam na sobie różne terapie, suplementy, a m.in. przez 3 tygodnie (było to rok temu) piłam płyn Lugola i nagle wszelkie guzki na piersiach zniknęły i do tej pory nie wróciły.

   1. Agatson 26 maja 2017 o 13:58

    Mam podobne doświadczenia z jodem. Ja go stosuję na skórę na brzuchu, jak pisała Pepsi. Do tego raz w tygodniu stosuję peeling całego ciała z soli kłodawskiej, ze szczególnym uwzględnieniem piersi i zauważyłam, że gruczoły mi się znaaaaacznie zmniejszyły. Kiedyś można było je łatwo wyczuć przez skórę. Teraz przy samobadaniu piersi pod prysznicem, muszę je dość mocno nacisnąć aby coś wyczuć. 🙂

    1. pati 13 lipca 2018 o 13:10

     gdzie dostane plyn ligola?

     1. Pepsi Eliot 13 lipca 2018 o 13:50

      w aptece

     2. grzegorzadam 14 lipca 2018 o 01:07

      zrób sobie, czyli wymieszaj 2 składniki z wodą:

      https://www.pepsieliot.com/zostan-mcgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w- domu/

   2. wini 13 czerwca 2017 o 14:30

    KITA żeby to było takie proste , ja pije w seriach płyn lugola 3 lata temu teraz i nie znika , biorę teraz iodoral 2 po 12,5 dziennie czy pomoże obaczymy , oczywiście inne suple tez biorę selen, od pepsi , wit c d3 z k2 mój pozom to ponad 70 , jedna pierś boli i promieniuje na cała rękę

    co myślicie o fizyce kantowej?

    1. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 15:46

     d3 z k2 mój pozom to ponad 70 ”

     Dobij do 100-120.

     1. wini 12 lutego 2018 o 12:46

      dobiłam do 100 , biore 20 tys dziennie wit d3 z k2 , selen jod lodoral 2x 12,5mg wit c b complex msm magnez prebiotyki , popijam sode, ocet nie systematycznie ale kuracje woda utleniona zrobiła, kuracje soda kilka , rzucałam mieso , gluten cukier , do teraz jem mało tego
      torbiele wielkie jak głazy , nie chodze na usg ale czuje je robiłam rok temu usg lekarz kazal co mce
      nie byłam ani u chirurga ani u onkologa
      co robic co robic ?

      1. grzegorzadam 12 lutego 2018 o 15:33

       co robic co robic ?”

       środki dobre, nie panikuj, jak wyniki pozostałych testów?
       http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

  43. grzegorzadam 25 maja 2017 o 14:01

   piłam płyn Lugola i nagle wszelkie guzki na piersiach zniknęły i do tej pory nie wróciły.”

   Co się musi wydarzyć, zeby jod wrócił w glorii chwały do tej kłamliwej medycynki ?

   1. wini 13 czerwca 2017 o 13:29

    Grzegorzu co myslisz o iodoral ?

    1. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 15:45

     Nie zażywałem.
     Sircus poleca, inni też, jod to prosta minerał, robię w domu mieszanki.

  44. Madzia 25 maja 2017 o 21:37

   Jedno pytanie jeśli mieszkam nad morzem północnym 7 minut do morza piechota to tez mogę mieć za malo jodu ??? Drugie pytanie mam nie na temat czy możecie wskazać mi kierunek drżenie lewej strony ciała bardziej reki ,który prawie ustał przy suplementacji magnezu ,d3 ,k2, cacao nib ,spirulina wit,c powraca przy temperaturze letniej 27 stopni ,pije dużo wody ,nie mam pojęcia co to może być ,ale jestem pewna ze to brak jakiegoś minerału czy witaminy ???? Pozdrawiam

   1. grzegorzadam 26 maja 2017 o 07:58

    7 minut do morza piechota to tez mogę mieć za malo jodu ?”

    Możesz, zrób sobie analizę włosa APW, będziesz pewna, albo badanie jodu z moczu.
    przy APW będą wszystkie.

  45. jula 26 maja 2017 o 12:27

   Grzegorzu czy pomożesz mi w interpretacji APW. Za Twoją radą ją zrobiłam oraz biorezonans.Szczególnie niepokoi mnie bardzo wysoki poziom wapnia ( + 1081%) o czym może to świadczyć???W opisie analizy niewiele mi napisali więc szukam wskazówek, co mam jeść aby było lepiej.

   mój wynik / prawidłowa wartość

   Ca 3 543,5 / 300
   K 27,8 / 100
   P 335 / 160
   Na 183 / 240
   Zn 128,4 / 165
   Mg 90,4 / 26
   Fe 7,5 / 17
   Ni 0,64 / 2,0
   Mn 0,64 / 1,5
   Se 0,25 / 0,5
   Mo 0,0189 /0,04
   Ag 0,036 /0,5
   Si 2,9 /46
   S 33705 /28000
   I jod 3,5 /5,0
   Sn 0,045 /0,13
   B 1,61 /1,5
   Li 0,037 /0,04
   Ba 1,66 /1,5

   Ca/P +306%
   Na/K +175%
   Ca/K +3441%
   Na/Mg -49%
   Ca/Mg +460%
   Fe/Cu -43%
   Ca/Na +643%
   Ca/Sr +570%
   Ca/Fe +1790%
   Ca/Si +18698%
   K/Co -69%
   K/Li -70%

   Się spisałam, ale chciałam jak najdokładniej przybliżyć wyniki. Mam torbiele w piersiach, usunięty woreczek żółciowy i podejrzewam, że dużo kamieni w przewodach żółciowych tzn. w wątrobie, pewnie i trzustkę przyblokowaną nimi.Biorezonans wykazał motylice wątrobowe, rzęsistka jelitowego, Fasciolopsis buski, paciorkowca, dysbiozę jelita cienkiego i grubego, złą odpowiedź na stres. Najbardziej odczuwam ból nadnerczy.Obecnie stosuję „popularny post pewnej pani dr do 6 tygodni max”, jest lepiej, niektóre dolegliwości ustąpiły. Ale jaką przyjąć dietę po zakończeniu postu, aby uzupełnić niedobory i nadwyżki? Proszę Cię Grzegorzu o opinię.

   1. grzegorzadam 26 maja 2017 o 13:27

    Jak zinterpretował wynik diagnosta?
    To powinien ocenić fachowiec przede wszystkim!
    Nie jestem lekarzem , ale masz wapń w poważnym nadmiarze.
    Płacisz -wymagasz, powinien omówić, a nie podać wykaz.

    ”Ca/Fe +1790%
    Ca/Si +18698%”
    Jeżeli tu nie ma pomyłki, a raczej nie ma, to krzemu brak, co widać po obecności pasożytów np…

    ”Najbardziej odczuwam ból nadnerczy”

    Nie dziwi, trzeba zacząć od oczyszczania jelit i nerek:
    http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

    I potem pasożyty, coś zalecili, zaproponowali?

    ”Mam torbiele w piersiach, usunięty woreczek żółciowy i podejrzewam, że dużo kamieni w przewodach żółciowych tzn. w wątrobie, pewnie i trzustkę przyblokowaną nimi.”

    Tak, masz zwapnienia, pewnie koszmarny niedobór wit.D, K2, metabolizm
    wit.D jest zachwiany, bo wit. D wprowadzają do obiegu zdrowe nerki (nadnercza), i wątroba, poczytaj:
    http://www.pepsieliot.com/wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-witaminie-d-darmowy-ebook/

    Na cito lemioniadki sodowe, sprawdź poziom D:
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

    Kup paski pH, sprawdź pH na czczo i po południu kilka razy i napisz co wyszło.
    Te wszystkie kwasy to gęsta zakwaszona krew, być może (na pewno) odwodnienie, brak soli – nerki …itp. itd

   2. grzegorzadam 26 maja 2017 o 13:31

    Szanujcie się, płacicie to wymagacie.
    Wykonanie takich badań to odpowiedzialność, a nie sprzedaż karteczki z wynikami.
    To nie sklep warzywny.

  46. grzegorzadam 26 maja 2017 o 13:44

   ”Mam torbiele w piersiach, usunięty woreczek żółciowy”

   Zwapnienia, najgorzej jak takie zmiany zakwalifikują jako rak do wycinki!

  47. jula 26 maja 2017 o 14:56

   Dziękuję Grzegorzu za tak szybki odzew. Na oczyszczenie wątroby, nerek, limfy oraz na pasożyty miałam mieć sesje biorezonansem. Tylko w odstępach ok. 1 miesięcznych i ten długi okres czasu między sesjami mi sie nie spodobał, więc zrezygnowałam. Do domu dostałam po pierwszej sesji granulki do zażywania na podtrzymanie kuracji.Poczułam że pani od biorez. mnie naciąga, bo na drugiej sesji miała mi sprawdzić organizm biorezonansem za kolejne 200 zł. Wyniki APW dostałam na e-maila bez możliwości konsultacji.

   Grzegorzu jak mam podnieść krzem. Piję napar z pokrzywy. Mam ziemię okrzemkową, ale nie wiem jak ją stosować.Jakim sposobem najlepiej oczyścić nerki i nadnercza? Czy sokami warzywnymi z piertuszką jest ok? Na pasożyty nalewka z orzecha, piołunu i goździków będzie skuteczna?

   Suplementuję D3+K2 od Pepsi już od dawna. Brałam wit.C+MSM. Sodę pijam.Proszę podpowiedz co mylisz z tym wapniem, bo ja jestem przerażona. Jak go obniżyć, boję się tych zwapnień.

   1. grzegorzadam 26 maja 2017 o 15:38

    bo na drugiej sesji miała mi sprawdzić organizm biorezonansem za kolejne 200 zł. ”

    Za to się nie płaci, to jest normalna, szybka procedurka przed kolejną sesją..
    Zmień gabinecik, tak bym zrobił.

    ”jak mam podnieść krzem”
    http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

    ”Jakim sposobem najlepiej oczyścić nerki i nadnercza?”
    Podałem link wyżej.

    ”Suplementuję D3+K2”
    Napisałem wyżej sprawdż poziom D.

    1. Magda 30 maja 2017 o 22:31

     Grzegorzadam, mam prośbę o radę – co sądzisz o ziemi okrzemkowej – diatomid.
     Czy jest to dobra forma suplementacji krzemu? Jednocześnie oczyszczanie z pasożytów?

     1. grzegorzadam 31 maja 2017 o 08:56

      Jako supl. krzemu nie bardzo, może działać na pasożyty jelitowe, nie stosowałem, są zwolennicy, jednak wysusza,
      trzeba dużo pić przy tym.
      Krzem:
      http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

      Jest mnóstwo innych środków przeciw patogenom, a ZO ma wiele innych ciekawych zastosowań:

      Ziemia okrzemkowa:
      1. działa antypasożytniczo
      2. słabo, ale detoksykuje metale ciężkie, w tym związki aluminium, nieco podobnie jak chlorella.
      3. oczyszcza okrężnicę ze złogów
      4. przyczynia się do likwidacji stanów zapalnych przewodu pokarmowego
      5. reguluje wypróżnianie.
      6. ma znaczący wpływ na poprawę stanu płuc
      7. pomaga likwidować grzybicę stóp i paznokci jeżeli naprószymy jej nieco do skarpetek

      Perma Guard jest jednym z 4 złóż, których produkt jest dopuszczony do spożycia na terenie USA, ale też najdroższym.
      Teraz ostrzeżenia: Nie należy wdychać pyłu, dotyczy także zwierząt, gdyż trudno jest potem te cząstki usunąć z płuc (mogą dawać objawy astmy). Dywanów, posłań zwierzaków nie należy posypywać zbyt obficie, aby nie tworzył się kurz z okrzemków.

      Należy używać wyłącznie ziemi okrzemkowej przeznaczonej do spożycia – inne rodzaje np. do basenów są zeszklone w wysokiej temperaturze i niebezpieczne przy spożyciu. W USA jest jeszcze jeden rodzaj, przeznaczony dla zwierząt do spożycia i ten jak zwykle, dla ludzi też się nadaje. Jest też jeszcze jeden rodzaj „ogrodniczy” do nawożenia gleby i ten też do spożycia się już nie nadaje!
      Ten ostatni u nas jest chyba też dostępny teraz.

      Jeżeli do odkurzania chcecie potem użyć odkurzacza, to tylko z bardzo gęstym workiem papierowym. W innym przypadku pył „zatrze” silnik wcześniej lub później i odkurzacz się spali.

      działa tez na wszelkiego rodzaju mrówki!

      W przeciwieństwie do Enterosgelu nie usuwa pozytywnej flory bakteryjnej ze względu na dodatni potencjał elektryczny.
      Cena też jest nieporównywalna, w cenie tuby Enterosgelu mamy 1 kg ziemi okrzemkowej najwyższej jakości z dostawą.

      Niewątpliwie żel jest wygodniejszy w stosowaniu i polecałbym go używać doraźnie, głównie przy zatruciach pokarmowych.
      A w przypadku planowanych akcji detoksykacji ziemia okrzemkowa dla mnie nie ma konkurenta wobec swojej obojętności dla organizmu. Skutki uboczne to typowy Herx przy przesadzeniu z ilością i u niektórych, zwłaszcza skłonnych do zaparć, zatwardzenia z tego samego powodu.

  48. Madzia 26 maja 2017 o 15:59

   Dzięki <3

  49. Magda 27 maja 2017 o 19:27

   Nowa Medycyna Germańska (nie zrazić się nazwą) Właśnie niedawno to odkryłam i czytam o tym, wiele dobrych materiałów w angielskim niestety. POLECAM GORĄCO…ODKRYCIE REWELACJA. Dla wszystkich zainteresowanych tematem guz rak torbiel i inne „choroby” . Oczywiście „do przerobienia przez Siebie” (u mnie ta Nauka rezonuje 100%) i wzięcia tego co akurat w tym momencie potrzebujemy.

   1. Pepsi Eliot 27 maja 2017 o 21:44

    6 lat temu sporo o tym pisałam, teraz nie jaram się, dołuje

    1. Magda 28 maja 2017 o 21:21

     Przepraszam za literówkę. PS nie chodzi o to żeby się jarać, tylko żeby zrozumieć czym ta Nauka jest. Tym samym czym jest nasze ciało. Rozumiem, że każdy ma własne odczucia na temat, tu nie dyskutuje, każda osoba jest na różnym etapie rozwoju samoświadomości, wiedzy o sobie. Oraz także, ta nauka nie jest jedyną traktującą temat w ten sposób, w sumie to nawet fizyka kwantowa jak się dobrze przyjrzeć mówi też/ m.innymi o samoleczeniu się ciała. Oraz wiele innych (B. Lipton i inni) mówią o takich mechanizmach w naszych ciałach. Pozdarwiam.

  50. jula 30 maja 2017 o 12:55

   Pepsi poradź czym smarować córce 12 lat ciało szczególnie pupę i uda, ponieważ bardzo szybko rośnie,skóra rozciąga się i powstają brzydkie rozstępy, bardzo widoczne. Ona jest bardzo wrażliwa i te rozstępy dziecko dodatkowo stresują.Może ktoś zna sprawdzone zdrowe metody na ich zmniejszenie. Serdecznie dziękuję.

   1. grzegorzadam 30 maja 2017 o 13:19

    Córka ma ”dostawy” kolagenu, krzemu, magnezu, wit.D, boru ?

    Na rozstępy nie zapominając o powyższych DMSO:
    http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-znam-nikogo-cieszylby-sie-duzych-yyy-porow-2/

   2. Emanuela Urtica 30 maja 2017 o 13:20

    Olejek z migdałów i olejek z eukaliptusa na świeże rozstępy i w ramach zapobiegania nowym bardzo fajnie sobie radzi. 🙂 Olejek z bergamotki rozjaśnia istniejące blizny.

  51. jula 31 maja 2017 o 14:49

   Dziuję za rady. Pewnie zakupię DMSO, tylko jak to stosować? Rozcięczać? jak Córka ma jeszcze spory łupież nawet ze strupami. Jak jej to wyleczyć? W domu mam sól epsom, chlorek magnezu, ziemię okrzemkową, wodę utlenioną 35%. Ona jest zdrowa, ma bardzo łagodne usposobienie, wszystkim chciałaby pomóc, taki aniołek. Ale jest też dosyć wrażliwa i wszystko bardzo przeżywa. Ostatnio wydaje się przemęczona, nie może zasnąć w nocy. Myślę, żeby zastosować jej kurację antypasożytniczą.

   Grzegorzu czy mógłbyś zasugerować czym oczyścić 12-latkę z pasożytów, grzybów, bakterii? Będę bardzo wdzięczna.

   1. grzegorzadam 31 maja 2017 o 15:56

    Pewnie zakupię DMSO, tylko jak to stosować? Rozcięczać?”

    Masz szczegóły w linku, rozcieńczać do 50-70%.
    Na łupież też działa z dodatkami.

    ”czym oczyścić 12-latkę z pasożytów, grzybów, bakterii? Będę bardzo wdzięczna.”
    Tym samym co 80-latkę, na początek zrób dobry test biorezonansowy.
    To jest proces, po wirusach pasożyty, zaraz po grzyby, trzeba byc konsekwentnym,
    wcześniej przeczytaj dużo na ten temat, książki Clark lub Siemionowej wskazane.

    http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
    http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

    I bardzo ważny krzem:
    http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

  52. jula 9 czerwca 2017 o 10:59

   Grzegorzu a co sądzisz o piciu kisielu z owsa w celu uzupełnienia krzemu? Zagotować kaszę owsianą i pić powstały kisiel (glut). Zastanawiam się też nad kąpielą w takim kisielu.
   Mam jeszcze pytanie o herbatkę nerkową (skrzyp, pokrzywa, rdest i dziurawiec) w przepisie jest żeby zalać 1 szczyptę (między dwoma palcami) mieszanki filiżanką wrzącej wody. Czy ta 1 szczypta to nie za mało?

   1. grzegorzadam 10 czerwca 2017 o 05:22

    Jak nie suszony glifosatem owszem.

    Syp łyżeczkę.

  53. Barbara 10 sierpnia 2017 o 19:37

   Witam!
   Mam niedoczynność, guzek na tarczycy -letrox 50 od pół roku. Dodatkowo mam guz na piersi, na jajniku ( najprawdopodobniej potworniaka) tak orzekł lekarz po wykonanym usg. Co ja mogę w tej sytuacji??? Może jest jakiś lekarz, który by mnie naturalnymi metodami wyprowadził z tych dolegliwości?Sama nie dam rady.

  54. Iza 22 października 2017 o 17:58

   Witajcie .gdzie mogę zrobić sobie biorezonans w Gdańsku ??? Ewentualnie w Warszawie??
   Bardzo proszę o pomoc.

   1. Eisheth 29 marca 2018 o 17:53

    olive natural- Sopot

   2. grzegorzadam 29 marca 2018 o 21:48

    Medica Volla – Gdańsk , Gdynia

  55. Eisheth 14 listopada 2017 o 13:47

   Mam pytanie, a co z kawą bezkofeinową bio,można?czy nie ściemniać 🙂

   1. Pepsi Eliot 14 listopada 2017 o 13:55

    można oczywiście

    1. Wini 19 listopada 2017 o 09:43

     Choroby piersi (np torbiele, guzki, bolesnosc) oznacza: Odmowa karmienia siebie. Dawanie pierszenstwa innym. Nadmierne matkowanie. Nadopiekunczosc oraz wladcze podejscie.

   2. Patrycja W 28 marca 2018 o 11:11

    możecie polecić jakąś dobrą bezkofeinową niekwaśną?

  56. zotralinka 10 kwietnia 2018 o 20:56

   Czyli herbaty matcha nie można? 🙁
   A co, jeśli estrogeny są w normie, za to progesteron podwyższony? I chudość. A torbiele są, i włókniaki.

   1. Pepsi Eliot 10 kwietnia 2018 o 21:07

    A jaka jest dieta?

    1. zotralinka 10 kwietnia 2018 o 21:15

     Głównie warzywa, kasze (jaglana), strączki, owsianki z owocami, gluten odstawiam i wracam… Bez mięsą i nabiału od ponad roku.

  57. zotralinka 24 kwietnia 2018 o 22:12

   Czy ktoś podpowie, jak robić te okłady z sody? Namaczać jakąś tkanine w wodzie z sodą?

   1. Pepsi Eliot 25 kwietnia 2018 o 08:29

    z sodą? z solą przecież

    1. Zotralinka 25 kwietnia 2018 o 09:21

     Tutaj w komentarzach była mowa o okładach na piersi z sody.

     1. Emanuela Urtica 25 kwietnia 2018 o 10:22

      @grzegorzadam powinien podpowiedzieć jak je robić. 😉

     2. grzegorzadam 1 maja 2018 o 08:24

      Nie ma na to recept, myślę że 10% roztwór z gorącą wodą po przestygnięciu
      będzie ok.

  58. zotralinka 24 kwietnia 2018 o 22:30

   I jeszcze pytanie – ph rano na czczo 5-6, wieczorem 7-8. Coś zmieniać?

  59. pati 13 lipca 2018 o 10:18

   Napisalaby pani cos o torbielu w glowie?

   1. Pepsi Eliot 13 lipca 2018 o 10:48

    torbiele wszystkie leczy się podobnie, codziennym oczyszczaniem ciała 4 szklanek, odżywiając ciało właściwą dietą, z dużą ilością kiszonek i suplementami,należy też zrobić biorezonans i pozbyć się pasożytów

  60. Karola 18 lipca 2018 o 09:19

   Witam, pepsieliot i grzegorzadam poradźcie proszę. Mam torbiele w piersiach, za niski progesteron, Hashimto w stadium takim, że mam przeciwciała i obraz zapalenia na usg, ale hormony na razie w normie, trądzik. Od 5 mies jestem na diecie bezglutenowej i bezmlecznej, suplementuje D3 I wit C od roku, od tygodnia wiesiolek i omega3. Trądzik duuuzo lepiej, czekam na wynik przeciwciał żeby spr czy się obniżają przy diecie, ale lecą mi włosy garściami i drży powieka, no i torbiele po pół roku bez zmian 🙁 Znacie kogoś z Trójmiasta kto ogarnia leczenie inne niz „prosze czekać aż tarczyca tak siadzie ze podamy hormony”? Trudno mi leczyć się na własną rękę, czuje się z tym osamotniona i obciążona 🙁 Poczytałam Was trochę i chyba ten płyn lugola i soda by mi się przydały, ale nie wiem jak się za to zabrać.

   1. Pepsi Eliot 18 lipca 2018 o 14:55

    Ten art warto przeczytać:
    http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
    Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

    Witamina D3 (w protokole z K2)
    Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80).
    Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
    Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
    Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
    Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

    Selen
    SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
    Bierz 1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

    Witamina C albo kwas askorbinowy TiB
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
    albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

    Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
    jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

    Cynk
    2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
    B complex
    Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

    Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

    cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Jod
    Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

    Zbadaj też przy okazji prolaktynę

    NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

    Domowy test kwasowości żołądka:
    WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
    Czasy „odbicia”:
    Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
    Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
    Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
    Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
    Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
    Co robić więc?
    PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
    Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

    Glutamina
    Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
    albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

    1 opcja

    Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
    JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
    Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
    TEST:
    Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

    JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
    Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

    2 opcja

    ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
    https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

    GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

    Kolagen
    https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

    Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
    Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

    Chlorella 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

    3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

    Kurkuma
    Kurkuma 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
    Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
    Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

    Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
    Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
    Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

    Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
    1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

    Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

    Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

    Ogólne zalecenia uzupełniające:
    Zero cukru z cukiernicy
    Zero kazeiny
    Zero glutenu
    Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
    Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
    Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
    Długo śpij
    Całkowicie odstaw kofeinę
    Nie jestem lekarzem

   2. grzegorzadam 19 lipca 2018 o 07:20

    Mam torbiele w piersiach, za niski progesteron, Hashimto …”

    Poziom wit.D?
    Poziom jodu w wydalanym moczu?
    Reakcja na gluten?

    1. Quirin 20 lipca 2018 o 00:13

     Wit D niestety zrobili mi złe badanie D-1,25 (OH) 2D mam 95,8pg/ml (normy 15,2-90,1), czyli nie to co trzeba. Powinna zrobic czy dalej suplementowac? A jak zbadać jod w moczu? I co masz na myśli w reakcji na gluten? Mogę powiedzieć jaka była reakcja na odstawienie- zawsze byłam szczupła, a po odstawieniu schudłam jeszcze 6 kg w ciągu 3 mies. Wyniki przeciwciał były ATP 164 (<34) ATG 191,9 (<115) a teraz 5,5 mies po odstawieniu glutenu i nabiału (oprócz jaj i masla) mam ATP 110,1, ATG 169,2, wiec niestety nie spadły dużo 🙁

     1. Quirin 20 lipca 2018 o 00:15

      Quirin= Karola

     2. Pepsi Eliot 20 lipca 2018 o 08:08

      ten wynik niewiele mówi, powinnaś zrobić. Jod w moczu – podaję metodę w darmowycm e-booku w strefie VIP, ale to upierdliwość, rób plamę na ręce i patrz kiedy znika.

      1. Karola 20 sierpnia 2018 o 00:01

       Długo mnie nie było bo urlop. Badanie wit d zrobię i dam znać. Poki co obkupilam się u Ciebie i zaczęłam brac: 4 szklanki od 10 dni (wcześniej 2 tyg 4 szklanki z samą cytryna), tyle że 4 szklanka tylko sama woda z 4 greens bo nie miałam możliwości blendowac- to w ogóle ma sens bez tej zieleniny? Wit d z k, cynk, selen, omega3, wit e, jod na skórę, ashwaganda, glutamina, b komplex i przymierzam się do kolagenu ale jest okropny w smaku 🙂 Cukier do minimum, kofeina odstawiona. Dobrze? 🙂

      2. Pepsi Eliot 20 sierpnia 2018 o 12:30

       oczywiście, że ma sens. Jak dorzucisz kolagen TiB do 4 szklanki, dodasz sok z cytryny i 4 greens smak raczej nie jest do odróżnienia, ale pyszne to nie jest, fakt.

      3. Karola 20 sierpnia 2018 o 21:27

       Mam jeszcze pytanie, bo moja mama jak zaczęła 4 szklanki to budziła się przez 3 noce z takimi skorczami w lydkach ze nie mogła wytrzymać z bólu. Stwierdziła że ten magnez (a brała jablczan) nie jest dla niej i wzięła jakiś magnez apteczny twierdząc że dopiero wtedy jej przeszlo. Co to mogła być za reakcja organizmu? Ja też to miałam 1 noc ale kontynuowałam i przeszlo (a biorę chlorek).

     3. grzegorzadam 20 lipca 2018 o 20:12

      zrób badanie właściwe 25OHD.
      4000 może być dobre dla małych dzieci, ale zbadaj i napisz, różnie bywa.

      Odbicie nie najgorzej.

  61. Karola 18 lipca 2018 o 17:30

   Dziękuję za obszerną odp. Musze teraz to powoli postudiowac bo na raz to tego dużo i przerażające 🙂 póki co zrobiłam test na kwas żołądkowy, odbicie po 3 min i 17 sek 🙁 czyli ze słabo rozumiem. Prolaktyne mam dobrą, po teście tez. D3 biorę od ponad roku 4000j- to możliwe ze mam wciąż za mało? Z dodatkowych zaleceń to musze popracować nad cukrem i snem, resztę spełniam.

  62. Mila 24 lipca 2018 o 23:07

   hej kiedy powinnam zrobić badania hormonów aby zbadać ich właściwy poziom, w jakiej fazie cyklu? Proszę o pomoc szukam przyczyn postwania torbieli w piersich, I jakie powinny to być hormony?

   1. Pepsi Eliot 25 lipca 2018 o 10:46

    pytaj swojego ginekologa, to są badania rutynowe

  63. Moniax83 29 sierpnia 2018 o 11:25

   Pepsi kochana, a jak juz sa wlokniaki w piersiach ( 3 sztuki) usuwac czy nie? Mialam juz wczesniej dwa usuniete i teraz nie wiem co robic?

   1. Pepsi Eliot 29 sierpnia 2018 o 18:27

    jakie to włókniaki? nie mają nic wspólnego ze zwapnieniami?

  64. Moniax83 30 sierpnia 2018 o 20:42

   Kurcze nie wiem. Poprzednie to byly gruczolowlokniaki.

   1. grzegorzadam 2 września 2018 o 16:49

    takie gdybania szarlatanów w fartuchach.
    Proszę zrobić sobie biorezonans dokładny, może pokazać przyczynę.

  65. Beata 18 września 2018 o 01:02

   Mam duze zwapnienie w piersi, skierowanie na biopsje i z ust lekarza wynik ze to raczej rak. Co robic, pomozcie

   1. Pepsi Eliot 18 września 2018 o 06:24

    jak najbardziej surowa dieta roślinna, maksymalnie 10% tłuszczu, 80% węglowodanów, 10% białka,
    Trzymać wysoki poziom 25(OH)D nawet 100 i ponad.Koniecznie witamina K2 w tym protokole z D3.
    Zaprzestanie suplementacji wapnia.
    Magnez!
    wlewy dożylne z witaminy C (askorbinian sodu) lub kuracja Liposomalem C TiB.
    dużo cytrusów w diecie
    Ten protokół: https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/
    Jod przez skórę:
    Z rozdziału: Przezskórne metody walki z rakiem piersi
    Jeśli wykorzystamy jod w postaci mgiełki aerozolowej i zaaplikujemy go bezpośrednio
    na błonę śluzową pochwy, w ciągu 5 minut substancja ulegnie wchłonięciu i wywoła obniżenie napięcia piersi;
    równocześnie nastąpi rozluźnienie i stopień drażliwości mięśni jelitowych (!)
    Dr Simoncini stwierdza, że
    ”każdy nowotworowy guz skóry można usunąć całkowicie przy pomocy 7 % roztworu jodu;
    powierzchnię zmienioną należy pędzlować raz dziennie, pamiętając o wielokrotnym (10-20 razy)
    pociągnięciu pędzelka.
    Gdy po pewnym czasie zaobserwujemy pojawienie się skorupowatego strupa, nie należy go zrywać ani
    traktować niczym innym jak tylko wspomnianym roztworem jodu.
    Strup musi odpaść sam – po czym cykl terapeutyczny należy powtórzyć jeszcze 2 razy.
    Po trzykrotnym odpadnięciu strupa pacjenta należy uważać za wyleczonego.
    W przypadku aplikowania jodu na skórę piersi należy pamiętać, 
    że środek ten może wywołać podrażnienia
    ze względu na żrący charakter, 
    jednak miejmy na uwadze przede wszystkim ogromną korzyść w postaci wysycenia tkanek piersi tą substancją mineralną.
    Jednak dr Simoncini nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia jodu w postaci dawek ustnych – i to tak wysokich, że są one w stanie poradzić sobie z nowotworem i towarzyszącymi mu infekcjami.
    W momencie, gdy jod aplikowany na skórę wyschnie, należy delikatnie miejscowo wsmarować maść kannabinoidową, która wchłania się do ustroju i działa przeciwrakowo.

    Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak alergia na jod . Zjawisko te można by nazwać jodooporem , a jest skutkiem zakwaszenia organizmu i jod wtedy nie wchłania się , stoi w miejscu . Skóra robi się czerwona , zaczyna swędzić , tworzy się rana i nawet tak przez tydzień swędzi i nie goi się . Wystarczy jednak popić sody z magnezem , wit. C i może jeszcze z potasem i po miesiącu cud , bo nic się nie dzieje a jodu lejemy na skórę nawet 3 razy więcej niż gdy był z nim problem .

    Nie jestem lekarzem

   2. grzegorzadam 26 września 2018 o 09:05

    i z ust lekarza wynik ze to raczej rak”

    Kolejny fachowiec.
    Jeżeli to zwapnienia, spróbuj się ich skutecznie pozbyć
    http://drsircus.com/magnesium/calcification-and-its-treatment-with-magnesium-and-sodium-thiosulfate/

    stosuj okłady z soli na noc, smaruj 1% roztworem jodu, DMSO, bez paniki.

    Dr M. Sircus:
    ”Z rozdziału: Przezskórne metody walki z rakiem piersi
    Jeśli wykorzystamy jod w postaci mgiełki aerozolowej i zaaplikujemy go bezpośrednio
    na błonę śluzową pochwy, w ciągu 5 minut substancja ulegnie wchłonięciu i wywoła obniżenie napięcia piersi;
    równocześnie nastąpi rozluźnienie i stopień drażliwości mięśni jelitowych (!)

    Dr Simoncini stwierdza, że
    ”każdy nowotworowy guz skóry można usunąć całkowicie przy pomocy 7 % roztworu jodu;
    powierzchnię zmienioną należy pędzlować raz dziennie, pamiętając o wielokrotnym (10-20 razy)
    pociągnięciu pędzelka.
    Gdy po pewnym czasie zaobserwujemy pojawienie się skorupowatego strupa, nie należy go zrywać ani
    traktować niczym innym jak tylko wspomnianym roztworem jodu.
    Strup musi odpaść sam – po czym cykl terapeutyczny należy powtórzyć jeszcze 2 razy.
    Po trzykrotnym odpadnięciu strupa pacjenta należy uważać za wyleczonego.

    W przypadku aplikowania jodu na skórę piersi należy pamiętać, że środek ten może wywołać podrażnienia
    ze względu na żrący charakter, jednak miejmy na uwadze przede wszystkim ogromną korzyść w postaci wysycenia tkanek piersi tą substancją mineralną.
    Jednak dr Simoncini nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia jodu w postaci dawek ustnych – i to tak wysokich, że są one w stanie poradzić sobie z nowotworem i towarzyszącymi mu infekcjami.

    W momencie, gdy jod aplikowany na skórę wyschnie, należy delikatnie miejscowo wsmarować maść kannabinoidową, która wchłania się do ustroju i działa przeciwrakowo.

    Ja sam używam balsamu z oleju konopnego.
    W moim przypadku wykazał się swoją skuteczno.ścią, uwalniając mnie z grzybicy stóp- od lat nie mogłem poradzić sobie z grzybiczą zmianą między palcami. Maść tę stosowłem też u moich dzieci. (…)

  Dodaj komentarz