logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
106 114 831
164 online
32 999 VIPy
Reklama

TWOJA WITAMINA C 1000+ TiB
O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Torbiele w piersi, co robić?

Torbiele w piersi, co robić?

Torbiele piersi są jednym z elementów łagodnej dysplazji piersi. Z kolei groźniejsze dysplazje piersi (nie ma co owijać w bawełnę, są to zmiany przedrakowe) także są najczęściej wynikiem dominacji estrogenu. Logiczne jest, że zmniejszenie estrogenów w organizmie może być bardzo pomocne.

Wiąże się to również, z ograniczonym spożywaniem tłuszczu

Gdy wyeliminujemy mięso i mleko, mogące narazić nas na hormony, którymi naszpikowane są zwierzęta w chowie przemysłowym, gdy wyeliminujemy soję, jako źródło fitoestrogenów, gdy wyeliminujemy antykoncepcję hormonalną, oraz plastik i nie będziemy niczego pić z kubków styropianowych pełnych xenoestrogenów, to co pozostanie?

To pozostaną dwie najważniejsze przyczyny powstawania łagodnej dysplazji piersi, ale też tkanki złośliwej: to jest kofeina i tłuszcz

Wiele się mówi ostatnio o pozytywach diety wysoko tłuszczowej, o wielkim przekręcie dotychczasowej piramidy żywieniowej, żeby pozbyć się nadprodukcji zmodyfikowanego ziarna, etc, etc. Owszem wiele w tym jest z prawdy, ale.

Życzę Ci, żeby tylko nie było to wpadnięcie z deszczu pod rynnę, bowiem.

W rzeczywistości tłuszcz dla kobiet może mieć jak najgorsze skutki

Faktycznie, gdy chcemy zaciążyć potrzebujemy na podorędziu dużo estrogenów, wtedy dobrze jest zgromadzić trochę tłuszczu pod paskiem, zaciążyć, a potem zapomnieć o tłuszczu.

Żeby pozbyć się dysplazji, lub w ogóle nie mieć torbieli należy podejść do sprawy bardzo rygorystycznie i zapewnić sobie w diecie:

zero kofeiny, czyli nie ma herbatek, nawet zielonych, ani czekolady, ani szklanki kakao, nie mówiąc już o kawie. Można kupić organiczną zieloną herbatę pozbawioną kofeiny.

Oraz:

Reżimowo ograniczyć tłuszcz w diecie!

Witarianizm 811 jest do tego najlepszą z diet, gdyż dodatkowo należy mieć na uwadze następny punkt: Zapewnienie sobie codziennych wypróżnień!

Bez codziennych wypróżnień grożą Ci torbiele piersi

Suplementy:

Od brania witaminy D3 możesz odstąpić tylko w te dni, gdy rozebrana do rosołu leżysz w piękny słoneczny dzień 20 minut na słońcu. Najlepiej wysoko zawieszonym na niebie. Drugim powodem dla którego możesz nie brać witaminy D3 jest wynik 60-70, albo jeszcze lepiej 80 w badaniu 25(OH)D, które to badanie jest obowiązkowe!

Dodatkowo musisz przyjmować witaminę K2. Witamina ta jest niezbędna, aby wapń nie osadzał się w tkance miękkiej, tylko „przylepiał się” do kości. Dlatego wszelkie zwapnienia w piersiach, ostrogi na piętach, kamień nazębny powinien być dla Ciebie sygnałem, że nie dzieje się dobrze.

w didaskaliach:

Witamina K2 jest w stanie usuwać również stare złogi miażdżycowe.

Inne ważne suplementy:

Witamina E, od ponad 35 lat też rządzi przy łagodnych zmianach w piersiach, oczywiście zawsze bierz naturalną, a nie syntetyczną, przez 2 miesiące.

Wiesiołek, nie na wszystkie kobiety działa, tylko na około 25%

Jod ma nie tylko ogromne znaczenie przy dysplazji łagodnej piersi, ale też przy nowotworach. Bezpieczna metoda to aplikacja przez skórę jodu nieorganicznego, jak płyn Lugola, patrz tutaj – Zostań MacGyverem i zrób sobie płyn Lugola w domu

No i bardzo ważne jest wszystko co poprawia pracę wątroby, a tym samym bardziej zrównoważony metabolizm estrogenów

Witaminy z grupy B- complex, szczególnie B6, chlorella, oraz probiotyki Lactobacillus acidophilus, a także metionina

w didaskaliach

Kłania się cykl metylacji, o którym niedawno pisałam w kontekście psyche, ale to mega ważny cykl, bo od niego zależy poziom homocysteiny, a więc metionina jest niezbędnym aminokwasem egzogennym, siarkowym.

Dorosły człowiek, w tym śliczna kobieta potrzebuje 20 mg metioniny na kg masy ciała na dobę, czyli około 1,5 g metioniny do dobę. Metionina jest niezbędna do translacji, czyli syntezy białek. Metionina jest pierwszym przyłączanym aminokwasem podczas budowania łańcucha polipeptydowego, cokolwiek to oznacza.

Reklama

100% IZOLAT SERWATKI CFM SHAPE SHAKE TiB bez cukru, laktozy i kazeiny (słodzony stewią), o dużej zawartości pełnej puli aminokwasów esencjonalnych, 2 porcje Shape Shake zawierają ponad 1 gram METIONINY


Oraz cholina, która jest substancją niezbędną do prawidłowego funkcjonowania i budowy każdej komórki naszego ciała. Występuje w ustroju w związkach zwanych fosfolipidami, najbardziej znanym z nich i występującym w największej ilości jest lecytyna. Jako ciekawostkę dodaję, że cholinę kiedyś zaliczano do witamin z grupy B, jednak ostatecznie okazała się nie być witaminą, co nie znaczy, że nie jest szalenie istotna.

Witaminy z grupy B, zwłaszcza B6 wspierają pracę wątroby do prawidłowego metabolizmu, co jest ściśle sprzężone z estrogenami. Z kolei Lactobacillus acidophilus są w stanie zwiększyć absorpcję i transport estrogenów, wspierając normalizację środowiska mikroflory jelitowej. Czyli równowaga, to klucz do zdrowia.

Botanika

Tradycyjne ziołowe terapie warto rozważyć przy objawach takich jak tkliwość, czy ból piersi, obrzęk i właśnie guzki torbielowate w piersiach. Ziołowe środki moczopędne mogą być użyteczne w zmniejszeniu obrzęku piersi i związanego z tym dyskomfortu. Znowu kłania się 811 z poważną ilością nawadniania, aby oddawać mocz w kolorze wody 10 razy dziennie.

Najbardziej efektywne z ziół są liście mniszka lekarskiego. Inne leki moczopędne do rozważenia to krwawnik pospolity  i uva ursi.

w didaskaliach:

Uva ursi stosujemy też przy zapaleniu pęcherza, ale wówczas nie należy stosować żurawin, ani witaminy C, bowiem one zakwaszą mocz, a Uva Ursi działa tylko przy moczu zasadowym. Dodatkową informacją jest, że tego zioła nie można stosować dłużej niż przez 2 tygodnie, i nie przeprowadzać kuracji częściej niż 5 razy do roku. Ale to jest wypasione ziółko tak czy siak.

Korzeń Poke był używany w tradycyjnych praktykach medycznych i naturopatycznych od dziesięcioleci. W Polsce chyba jest mało znany, a jak już to do zrzucania wagi. Może być stosowany jako olej do piersi i jako balsam, zmniejszając ich bolesność i guzkowatość.

Oczywiście tak jak wspomniałam przy torbielach piersi nie można zapominać o ziołach wspierających zdrowie wątroby, bowiem bardzo dużo zależy od tego, jak nasza wątroba metabolizuje hormony steroidowe.

Tradycyjne zioła, które wspierają wątrobę w normalizacji biochemicznych/steroidowych ścieżek mogą zawierać korzeń łopianu, korzeń mniszka lekarskiego i oset. Czyli kłania się też herbatka ESSIAC, o której pisałam tutaj – Uczciwa herbata Essiac leczy raka

Naturalny progesteron

Jeśli zgodzimy się, że dysplazja piersi przynajmniej w części spowodowana jest problemami z niskim poziomem progesteronu, a wysokim estrogenów, to wydaje się logiczne zastosowanie terapii z progesteronem w leczeniu. Oczywiście mam tu na myśli aplikację naturalnego bio progesteronu w żelu, piance, czy kremie, co zaleca wielu lekarzy i doświadczonych kobiet.

Zwykle działa 1/4 łyżeczki aplikowanej na skórę brzucha, lub wewnętrznej strony ud między 15, a 27 dniem cyklu.

w didaskaliach:

Wspomnę, że Witamina C poprawia defekty fazy lutealnej.

Wracając do progesteronu:

Zawsze trzeba mieć na uwadze dobro najwyższe, bowiem jest to już kuracja hormonalna, tyle, że naturalna. Jednak wiele kobiet ma jasność jak zaszkodziły sobie naturalnymi fito-estrogenami dajmy na to z soi, szczególnie gdy zostały wyizolowane w formie leku z apteki.

banan,jak zarobic pierwszy milion

Owocek:)


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy, pożywienie i kosmetyki znajdziesz w Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 50 273 times, 6 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. jula 30 maja 2017 o 12:55

  Pepsi poradź czym smarować córce 12 lat ciało szczególnie pupę i uda, ponieważ bardzo szybko rośnie,skóra rozciąga się i powstają brzydkie rozstępy, bardzo widoczne. Ona jest bardzo wrażliwa i te rozstępy dziecko dodatkowo stresują.Może ktoś zna sprawdzone zdrowe metody na ich zmniejszenie. Serdecznie dziękuję.

  1. grzegorzadam 30 maja 2017 o 13:19

   Córka ma ”dostawy” kolagenu, krzemu, magnezu, wit.D, boru ?

   Na rozstępy nie zapominając o powyższych DMSO:
   http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-znam-nikogo-cieszylby-sie-duzych-yyy-porow-2/

  2. Emanuela Urtica 30 maja 2017 o 13:20

   Olejek z migdałów i olejek z eukaliptusa na świeże rozstępy i w ramach zapobiegania nowym bardzo fajnie sobie radzi. 🙂 Olejek z bergamotki rozjaśnia istniejące blizny.

 2. jula 31 maja 2017 o 14:49

  Dziuję za rady. Pewnie zakupię DMSO, tylko jak to stosować? Rozcięczać? jak Córka ma jeszcze spory łupież nawet ze strupami. Jak jej to wyleczyć? W domu mam sól epsom, chlorek magnezu, ziemię okrzemkową, wodę utlenioną 35%. Ona jest zdrowa, ma bardzo łagodne usposobienie, wszystkim chciałaby pomóc, taki aniołek. Ale jest też dosyć wrażliwa i wszystko bardzo przeżywa. Ostatnio wydaje się przemęczona, nie może zasnąć w nocy. Myślę, żeby zastosować jej kurację antypasożytniczą.

  Grzegorzu czy mógłbyś zasugerować czym oczyścić 12-latkę z pasożytów, grzybów, bakterii? Będę bardzo wdzięczna.

  1. grzegorzadam 31 maja 2017 o 15:56

   Pewnie zakupię DMSO, tylko jak to stosować? Rozcięczać?”

   Masz szczegóły w linku, rozcieńczać do 50-70%.
   Na łupież też działa z dodatkami.

   ”czym oczyścić 12-latkę z pasożytów, grzybów, bakterii? Będę bardzo wdzięczna.”
   Tym samym co 80-latkę, na początek zrób dobry test biorezonansowy.
   To jest proces, po wirusach pasożyty, zaraz po grzyby, trzeba byc konsekwentnym,
   wcześniej przeczytaj dużo na ten temat, książki Clark lub Siemionowej wskazane.

   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   I bardzo ważny krzem:
   http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

 3. jula 9 czerwca 2017 o 10:59

  Grzegorzu a co sądzisz o piciu kisielu z owsa w celu uzupełnienia krzemu? Zagotować kaszę owsianą i pić powstały kisiel (glut). Zastanawiam się też nad kąpielą w takim kisielu.
  Mam jeszcze pytanie o herbatkę nerkową (skrzyp, pokrzywa, rdest i dziurawiec) w przepisie jest żeby zalać 1 szczyptę (między dwoma palcami) mieszanki filiżanką wrzącej wody. Czy ta 1 szczypta to nie za mało?

  1. grzegorzadam 10 czerwca 2017 o 05:22

   Jak nie suszony glifosatem owszem.

   Syp łyżeczkę.

 4. Barbara 10 sierpnia 2017 o 19:37

  Witam!
  Mam niedoczynność, guzek na tarczycy -letrox 50 od pół roku. Dodatkowo mam guz na piersi, na jajniku ( najprawdopodobniej potworniaka) tak orzekł lekarz po wykonanym usg. Co ja mogę w tej sytuacji??? Może jest jakiś lekarz, który by mnie naturalnymi metodami wyprowadził z tych dolegliwości?Sama nie dam rady.

 5. Iza 22 października 2017 o 17:58

  Witajcie .gdzie mogę zrobić sobie biorezonans w Gdańsku ??? Ewentualnie w Warszawie??
  Bardzo proszę o pomoc.

  1. Eisheth 29 marca 2018 o 17:53

   olive natural- Sopot

  2. grzegorzadam 29 marca 2018 o 21:48

   Medica Volla – Gdańsk , Gdynia

 6. Eisheth 14 listopada 2017 o 13:47

  Mam pytanie, a co z kawą bezkofeinową bio,można?czy nie ściemniać 🙂

  1. Pepsi Eliot 14 listopada 2017 o 13:55

   można oczywiście

   1. Wini 19 listopada 2017 o 09:43

    Choroby piersi (np torbiele, guzki, bolesnosc) oznacza: Odmowa karmienia siebie. Dawanie pierszenstwa innym. Nadmierne matkowanie. Nadopiekunczosc oraz wladcze podejscie.

  2. Patrycja W 28 marca 2018 o 11:11

   możecie polecić jakąś dobrą bezkofeinową niekwaśną?

 7. zotralinka 10 kwietnia 2018 o 20:56

  Czyli herbaty matcha nie można? 🙁
  A co, jeśli estrogeny są w normie, za to progesteron podwyższony? I chudość. A torbiele są, i włókniaki.

  1. Pepsi Eliot 10 kwietnia 2018 o 21:07

   A jaka jest dieta?

   1. zotralinka 10 kwietnia 2018 o 21:15

    Głównie warzywa, kasze (jaglana), strączki, owsianki z owocami, gluten odstawiam i wracam… Bez mięsą i nabiału od ponad roku.

 8. zotralinka 24 kwietnia 2018 o 22:12

  Czy ktoś podpowie, jak robić te okłady z sody? Namaczać jakąś tkanine w wodzie z sodą?

  1. Pepsi Eliot 25 kwietnia 2018 o 08:29

   z sodą? z solą przecież

   1. Zotralinka 25 kwietnia 2018 o 09:21

    Tutaj w komentarzach była mowa o okładach na piersi z sody.

    1. Emanuela Urtica 25 kwietnia 2018 o 10:22

     @grzegorzadam powinien podpowiedzieć jak je robić. 😉

    2. grzegorzadam 1 maja 2018 o 08:24

     Nie ma na to recept, myślę że 10% roztwór z gorącą wodą po przestygnięciu
     będzie ok.

 9. zotralinka 24 kwietnia 2018 o 22:30

  I jeszcze pytanie – ph rano na czczo 5-6, wieczorem 7-8. Coś zmieniać?

 10. pati 13 lipca 2018 o 10:18

  Napisalaby pani cos o torbielu w glowie?

  1. Pepsi Eliot 13 lipca 2018 o 10:48

   torbiele wszystkie leczy się podobnie, codziennym oczyszczaniem ciała 4 szklanek, odżywiając ciało właściwą dietą, z dużą ilością kiszonek i suplementami,należy też zrobić biorezonans i pozbyć się pasożytów

 11. Karola 18 lipca 2018 o 09:19

  Witam, pepsieliot i grzegorzadam poradźcie proszę. Mam torbiele w piersiach, za niski progesteron, Hashimto w stadium takim, że mam przeciwciała i obraz zapalenia na usg, ale hormony na razie w normie, trądzik. Od 5 mies jestem na diecie bezglutenowej i bezmlecznej, suplementuje D3 I wit C od roku, od tygodnia wiesiolek i omega3. Trądzik duuuzo lepiej, czekam na wynik przeciwciał żeby spr czy się obniżają przy diecie, ale lecą mi włosy garściami i drży powieka, no i torbiele po pół roku bez zmian 🙁 Znacie kogoś z Trójmiasta kto ogarnia leczenie inne niz „prosze czekać aż tarczyca tak siadzie ze podamy hormony”? Trudno mi leczyć się na własną rękę, czuje się z tym osamotniona i obciążona 🙁 Poczytałam Was trochę i chyba ten płyn lugola i soda by mi się przydały, ale nie wiem jak się za to zabrać.

  1. Pepsi Eliot 18 lipca 2018 o 14:55

   Ten art warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80).
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
   Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz 1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
   1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

   1. Quirin 19 października 2018 o 16:49

    Pepsi, stosuję wszystko skrupulatnie od 2 miesięcy. Badanie zrobię w najbliższym czasie. Jak długo powinnam/mogę stosować te wszystkie składniki. Biorę siarkę MSM z wit C po 5g (jakoś się na to 10g nie zdecydowałam) od 2 miesięcy. Ostatnio usłyszałam o tym, że duże ilości siarki MSM (pow 1g dziennie) brane ponad 20 dni powodują ubytki wapnia w organizmie, co może skutkować osteoporozą. Słyszał ktoś coś takiego? Byłabym wdzięczna za odp bo się trochę zestrachałam 🙁

    1. Pepsi Eliot 19 października 2018 o 17:05

     nie słyszałam, ale jak będziesz tak myślała, to zobaczysz ubytki. Rób więc przerwy a w między czasie jedz pokarm z siarką, czosnek, cebule, bio jaja, jak nie jesteś weganką

     1. Quirin 18 listopada 2018 o 17:12

      Pepsi, zastanawiam się jak długo powinnam stosować kolagen, glutamine i shape shake? Po czym poznam, że jelita już szczelne?

     2. Pepsi Eliot 18 listopada 2018 o 17:36

      będziesz zdrowa, ale i tak cyklicznie trzeba robić talkie uszczelnianie, no i dieta dieta dieta. A przy okazji (shape i kolagen ) wzmacniasz tkankę łączną całego ciała, to działa odmładzająco, regenerująco

     3. Quirin 18 listopada 2018 o 17:32

      i jeszcze jedno, cos w tym miesiącu gorzej z moimi hormonami płciowymi (pewnie za dużo estrogenów, przez co spadł mi progesteron- badań nie robiłam, ale widzę po niewydolności fazy lutealnej i wydłużeniu cyklu miesiączkowego do prawie 50 dni! co jest koszmarem, bo ostatnie dwa miesiące idealnie co 28 dni, nie wiem co to- może czarna czekolada, której nie mogłam sie oprzeć ostatnimi czasy i za dużo mięsa…). Czy dobrym pomysłem będzie przy następnym zakupie zamiast Ashwagandy kupić Mace?

     4. Pepsi Eliot 18 listopada 2018 o 17:35

      myslę, że tak, ale te dwa pokarmy/zioła nie wykluczają się wzajemnie, tyle że ashwę bierze się wieczorem (wyciszenie, zmniejszanie lęków), a macę This is BIO rano (energia, pobudzenie)

    2. grzegorzadam 24 października 2018 o 13:56

     Słyszał ktoś coś takiego? ”

     też nie, gdzie to słyszałaś?

     Widać wielki brat trzyma rąsię na pulsie.

     1. Quirin 12 listopada 2018 o 18:17

      Brat mi mówił, który bral Msm, że gdzieś wyczytał że to ponoć jedyne zle skutki Msm, ale sama też nic takiego nie znalazlam nigdzie. Zapytam o źródło i dam znać

   2. Quirin 12 listopada 2018 o 18:27

    Pepsi, endokrynolog przepisala mi tardyferon, bo ponoć mam złe wyniki ferrytyny 38,7 (ale to przed całą suplementacja i zmiana żywienia). W tym cyklu będę robiła powtórkę badan więc zobaczę czy jest tak samo. Powinnam brać? Czy to syf?

  2. grzegorzadam 19 lipca 2018 o 07:20

   Mam torbiele w piersiach, za niski progesteron, Hashimto …”

   Poziom wit.D?
   Poziom jodu w wydalanym moczu?
   Reakcja na gluten?

   1. Quirin 20 lipca 2018 o 00:13

    Wit D niestety zrobili mi złe badanie D-1,25 (OH) 2D mam 95,8pg/ml (normy 15,2-90,1), czyli nie to co trzeba. Powinna zrobic czy dalej suplementowac? A jak zbadać jod w moczu? I co masz na myśli w reakcji na gluten? Mogę powiedzieć jaka była reakcja na odstawienie- zawsze byłam szczupła, a po odstawieniu schudłam jeszcze 6 kg w ciągu 3 mies. Wyniki przeciwciał były ATP 164 (<34) ATG 191,9 (<115) a teraz 5,5 mies po odstawieniu glutenu i nabiału (oprócz jaj i masla) mam ATP 110,1, ATG 169,2, wiec niestety nie spadły dużo 🙁

    1. Quirin 20 lipca 2018 o 00:15

     Quirin= Karola

    2. Pepsi Eliot 20 lipca 2018 o 08:08

     ten wynik niewiele mówi, powinnaś zrobić. Jod w moczu – podaję metodę w darmowycm e-booku w strefie VIP, ale to upierdliwość, rób plamę na ręce i patrz kiedy znika.

     1. Karola 20 sierpnia 2018 o 00:01

      Długo mnie nie było bo urlop. Badanie wit d zrobię i dam znać. Poki co obkupilam się u Ciebie i zaczęłam brac: 4 szklanki od 10 dni (wcześniej 2 tyg 4 szklanki z samą cytryna), tyle że 4 szklanka tylko sama woda z 4 greens bo nie miałam możliwości blendowac- to w ogóle ma sens bez tej zieleniny? Wit d z k, cynk, selen, omega3, wit e, jod na skórę, ashwaganda, glutamina, b komplex i przymierzam się do kolagenu ale jest okropny w smaku 🙂 Cukier do minimum, kofeina odstawiona. Dobrze? 🙂

     2. Pepsi Eliot 20 sierpnia 2018 o 12:30

      oczywiście, że ma sens. Jak dorzucisz kolagen TiB do 4 szklanki, dodasz sok z cytryny i 4 greens smak raczej nie jest do odróżnienia, ale pyszne to nie jest, fakt.

     3. Karola 20 sierpnia 2018 o 21:27

      Mam jeszcze pytanie, bo moja mama jak zaczęła 4 szklanki to budziła się przez 3 noce z takimi skorczami w lydkach ze nie mogła wytrzymać z bólu. Stwierdziła że ten magnez (a brała jablczan) nie jest dla niej i wzięła jakiś magnez apteczny twierdząc że dopiero wtedy jej przeszlo. Co to mogła być za reakcja organizmu? Ja też to miałam 1 noc ale kontynuowałam i przeszlo (a biorę chlorek).

     4. Quirin 19 grudnia 2018 o 19:22

      Pepsi, zrobiłam badania (po 4-5 mies stosowania się do zaleceń):

      – wit D 40,6 ng/ml (po tygodniu odstawienia wit d3 +K2, wcześniej brałam po 4000j, teraz zaczęłam 4500j – 3 tabletki, ale samej d, bo nie bylo dostepnej z k2 jak zamawialam)
      – progesteron mi wzrósł (to bardzo dobrze, bo miałam niewydolność fazy lutealnej- niziutenki progesteron)
      – TSH 1,75 (jeszcze troche spadło z 1,83 przez 4 mies, a wyjściowo rok temu 2,38)
      – ft4 16,4
      – ferrytyna 43 (wciąż mało, ale przez te 4 mies 4 szklanek wzrosło z 38,7. Zastanawiam się jak jeszcze zwiększyć? Lekarz zapisała Tardyferon, ale nie wiem czy brać :/

      Zastanawiam się co dalej? 🙂 Uściski

     5. Pepsi Eliot 19 grudnia 2018 o 19:49

      ale bierz 4 tabletki D3 i 1 K2 G&G, po co chcesz zwiększać ferrytynę, w dolnej normie jest bardzo dobrze, to przy okazji marker prozapalny, jedz tak jak jadłaś, wszystko jest ok

    3. grzegorzadam 20 lipca 2018 o 20:12

     zrób badanie właściwe 25OHD.
     4000 może być dobre dla małych dzieci, ale zbadaj i napisz, różnie bywa.

     Odbicie nie najgorzej.

 12. Karola 18 lipca 2018 o 17:30

  Dziękuję za obszerną odp. Musze teraz to powoli postudiowac bo na raz to tego dużo i przerażające 🙂 póki co zrobiłam test na kwas żołądkowy, odbicie po 3 min i 17 sek 🙁 czyli ze słabo rozumiem. Prolaktyne mam dobrą, po teście tez. D3 biorę od ponad roku 4000j- to możliwe ze mam wciąż za mało? Z dodatkowych zaleceń to musze popracować nad cukrem i snem, resztę spełniam.

 13. Mila 24 lipca 2018 o 23:07

  hej kiedy powinnam zrobić badania hormonów aby zbadać ich właściwy poziom, w jakiej fazie cyklu? Proszę o pomoc szukam przyczyn postwania torbieli w piersich, I jakie powinny to być hormony?

  1. Pepsi Eliot 25 lipca 2018 o 10:46

   pytaj swojego ginekologa, to są badania rutynowe

 14. Moniax83 29 sierpnia 2018 o 11:25

  Pepsi kochana, a jak juz sa wlokniaki w piersiach ( 3 sztuki) usuwac czy nie? Mialam juz wczesniej dwa usuniete i teraz nie wiem co robic?

  1. Pepsi Eliot 29 sierpnia 2018 o 18:27

   jakie to włókniaki? nie mają nic wspólnego ze zwapnieniami?

 15. Moniax83 30 sierpnia 2018 o 20:42

  Kurcze nie wiem. Poprzednie to byly gruczolowlokniaki.

  1. grzegorzadam 2 września 2018 o 16:49

   takie gdybania szarlatanów w fartuchach.
   Proszę zrobić sobie biorezonans dokładny, może pokazać przyczynę.

   1. bezi 18 lipca 2019 o 00:15

    Dziękuję za Pana genialne podpowiedzi. Mam różne zmiany w piersiach. Lekarz sprawdził mi przyczynę na biorezonansie, a dokładnie wykonał test Mora. Zmiany spowodowane są m.in. niskim progesteronem, obciążoną wątrobą oraz emocjami.

    1. Pepsi Eliot 18 lipca 2019 o 12:00

     proponuję codzienną kurację 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do 4 szklanki Kelp This is BIO https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6, oraz suplementacja płynem Lugola z apteki przez skórę, dobrze byłoby zbadać poziom selenu, a nawet już brać pół kapsułki tego https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20 selenu,(można wysypywać) wprowadzić dietę niskotłuszczową, głównie roślinną, dużo surowych, najlepiej organicznych owoców i warzyw, trzymaj poziom 25(OH)D w górnej połowie normy, tu masz pomocny artykuł o hormonach https://www.pepsieliot.com/jakie-hormony-tak-naprawde-dodaja-urody-i-mlodosci-kobiecie-mozesz-sie-bardzo-zdziwic/

     Jakiego typu są te zmiany? Torbiele, włókniaki, zwapnienia?

 16. Beata 18 września 2018 o 01:02

  Mam duze zwapnienie w piersi, skierowanie na biopsje i z ust lekarza wynik ze to raczej rak. Co robic, pomozcie

  1. Pepsi Eliot 18 września 2018 o 06:24

   jak najbardziej surowa dieta roślinna, maksymalnie 10% tłuszczu, 80% węglowodanów, 10% białka,
   Trzymać wysoki poziom 25(OH)D nawet 100 i ponad.Koniecznie witamina K2 w tym protokole z D3.
   Zaprzestanie suplementacji wapnia.
   Magnez!
   wlewy dożylne z witaminy C (askorbinian sodu) lub kuracja Liposomalem C TiB.
   dużo cytrusów w diecie
   Ten protokół: https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/
   Jod przez skórę:
   Z rozdziału: Przezskórne metody walki z rakiem piersi
   Jeśli wykorzystamy jod w postaci mgiełki aerozolowej i zaaplikujemy go bezpośrednio
   na błonę śluzową pochwy, w ciągu 5 minut substancja ulegnie wchłonięciu i wywoła obniżenie napięcia piersi;
   równocześnie nastąpi rozluźnienie i stopień drażliwości mięśni jelitowych (!)
   Dr Simoncini stwierdza, że
   ”każdy nowotworowy guz skóry można usunąć całkowicie przy pomocy 7 % roztworu jodu;
   powierzchnię zmienioną należy pędzlować raz dziennie, pamiętając o wielokrotnym (10-20 razy)
   pociągnięciu pędzelka.
   Gdy po pewnym czasie zaobserwujemy pojawienie się skorupowatego strupa, nie należy go zrywać ani
   traktować niczym innym jak tylko wspomnianym roztworem jodu.
   Strup musi odpaść sam – po czym cykl terapeutyczny należy powtórzyć jeszcze 2 razy.
   Po trzykrotnym odpadnięciu strupa pacjenta należy uważać za wyleczonego.
   W przypadku aplikowania jodu na skórę piersi należy pamiętać, 
   że środek ten może wywołać podrażnienia
   ze względu na żrący charakter, 
   jednak miejmy na uwadze przede wszystkim ogromną korzyść w postaci wysycenia tkanek piersi tą substancją mineralną.
   Jednak dr Simoncini nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia jodu w postaci dawek ustnych – i to tak wysokich, że są one w stanie poradzić sobie z nowotworem i towarzyszącymi mu infekcjami.
   W momencie, gdy jod aplikowany na skórę wyschnie, należy delikatnie miejscowo wsmarować maść kannabinoidową, która wchłania się do ustroju i działa przeciwrakowo.

   Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak alergia na jod . Zjawisko te można by nazwać jodooporem , a jest skutkiem zakwaszenia organizmu i jod wtedy nie wchłania się , stoi w miejscu . Skóra robi się czerwona , zaczyna swędzić , tworzy się rana i nawet tak przez tydzień swędzi i nie goi się . Wystarczy jednak popić sody z magnezem , wit. C i może jeszcze z potasem i po miesiącu cud , bo nic się nie dzieje a jodu lejemy na skórę nawet 3 razy więcej niż gdy był z nim problem .

   Nie jestem lekarzem

  2. grzegorzadam 26 września 2018 o 09:05

   i z ust lekarza wynik ze to raczej rak”

   Kolejny fachowiec.
   Jeżeli to zwapnienia, spróbuj się ich skutecznie pozbyć
   http://drsircus.com/magnesium/calcification-and-its-treatment-with-magnesium-and-sodium-thiosulfate/

   stosuj okłady z soli na noc, smaruj 1% roztworem jodu, DMSO, bez paniki.

   Dr M. Sircus:
   ”Z rozdziału: Przezskórne metody walki z rakiem piersi
   Jeśli wykorzystamy jod w postaci mgiełki aerozolowej i zaaplikujemy go bezpośrednio
   na błonę śluzową pochwy, w ciągu 5 minut substancja ulegnie wchłonięciu i wywoła obniżenie napięcia piersi;
   równocześnie nastąpi rozluźnienie i stopień drażliwości mięśni jelitowych (!)

   Dr Simoncini stwierdza, że
   ”każdy nowotworowy guz skóry można usunąć całkowicie przy pomocy 7 % roztworu jodu;
   powierzchnię zmienioną należy pędzlować raz dziennie, pamiętając o wielokrotnym (10-20 razy)
   pociągnięciu pędzelka.
   Gdy po pewnym czasie zaobserwujemy pojawienie się skorupowatego strupa, nie należy go zrywać ani
   traktować niczym innym jak tylko wspomnianym roztworem jodu.
   Strup musi odpaść sam – po czym cykl terapeutyczny należy powtórzyć jeszcze 2 razy.
   Po trzykrotnym odpadnięciu strupa pacjenta należy uważać za wyleczonego.

   W przypadku aplikowania jodu na skórę piersi należy pamiętać, że środek ten może wywołać podrażnienia
   ze względu na żrący charakter, jednak miejmy na uwadze przede wszystkim ogromną korzyść w postaci wysycenia tkanek piersi tą substancją mineralną.
   Jednak dr Simoncini nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia jodu w postaci dawek ustnych – i to tak wysokich, że są one w stanie poradzić sobie z nowotworem i towarzyszącymi mu infekcjami.

   W momencie, gdy jod aplikowany na skórę wyschnie, należy delikatnie miejscowo wsmarować maść kannabinoidową, która wchłania się do ustroju i działa przeciwrakowo.

   Ja sam używam balsamu z oleju konopnego.
   W moim przypadku wykazał się swoją skuteczno.ścią, uwalniając mnie z grzybicy stóp- od lat nie mogłem poradzić sobie z grzybiczą zmianą między palcami. Maść tę stosowłem też u moich dzieci. (…)

 17. Lucy 6 listopada 2018 o 08:57

  do GrzegorzAdam, mam pytanie jak się pozbyć przetoki w zębie, to też stan zapalny, torbiel takzwana? jakie witaminy, zioła, co radzisz

  1. grzegorzadam 7 listopada 2018 o 17:18

   co wiesz na temat przetok?

 18. Lucy 9 listopada 2018 o 10:39

  nic nie wiem, wiem że się robią jak sobie z nimi radzić

  1. grzegorzadam 11 listopada 2018 o 10:09

   Przetoki, przepuklliny, szczeliny odbytu i podobne, to objawy wywołane przez problemy z tkanką łączną.

   Czyli efekt ”niedożywienia” organizmu, braków kolagenu, krzemu, tlenu (leczenie H2o2 np.) , jodu,
   witamin itd.

   O kolagenie masz na blogu sporo, pozostałych też.

   Marchew:
   ”Marchew na Wschodzie, marchwią leczą nieżyt jelit, biegunki, wszelkiego rodzaju stany zapalne, ślepotę i przedwczesne zmarszczki.

   Gotuje się pół kg marchwi w wodzie lekko osolonej i dodaje łyżkę masła.

   Tak przyrządzone śniadanie zjadać na: wrzody żołądka, grubego jelita, inne problemy. Zauważono, że przy usilnym kurowaniu przewodu pokarmowego marchwią, ludzie tracili zmarszczki na buzi. I to w 90 proc. pokrywa się z prawdą. A u nas jak się ugotuje trzy marchwie w wielkim garnku rosołu, to dla oszczędności wyciąga się, aby potem dodać do sałatki. 😉 Po co to dodawać do sałatki, jak można wziąć tyle marchwi, ile osób do posiłku potarkować na grubej tarce i wrzucić tę marchew do zupy niech się rozgotuje jak płatki marchwiane, niech też cebuli będzie tyle ile talerzy na stole, też drobno posiekanej, rozgotowanej. ”

   ”WYLECZENIE dziecka – domowe leczenie szczeliny odbytu (fissura ani).

   Mój synek miał 5 lat gdy, zachorował na szczelinę odbytu (zdiagnozowany przez chirurga dziecięcego ze Szpitala Dziecięcego Na Wojciecha w Szczecinie).
   Obecnie czuje się już całkiem dobrze a wszystkie objawy ustąpiły. Wystarczyła 3 miesięczna kuracja marchewkowa. Jadł na czczo jedna średnią gotowana marchewkę, potem w ciągu dnia zjadał jeszcze jedna.
   W sumie ok. 0,15 kg marchewki gotowanej dziennie – ważył ok 25 kg. Po 2 miesiącach kuracji (mimo ustąpienia objawów: całkowity brak bólu i krwawień) jadł marchewkę już tylko raz dziennie.
   Oprócz marchewki raz dziennie przez cały czas leczenia smarowaliśmy mu „chore miejsce” maścią Proktis – M.
   Jednak to chyba marchewka jest głównym sprawca wyleczenia bo jak po tygodniu jedzenia marchewki synek poczuł się lepiej i przestał (nie można go było zmusić) jeść marchewkę przez dwa dni, mimo ciągłego smarowania, dostał strasznych bólów i miał mocne krwawienia podczas wypróżniania.
   Potem znowu jadł marchew i wszystko szybko się poprawiło. Mojemu synkowi kuracja pomogła.
   Chyba jednak najważniejszy jest spokój podczas wypróżniania malucha.

   Naszego poprosiliśmy aby bardzo spokojnie oddychał (oddychanie przeponowe jeżeli jesteśmy w stanie to wytłumaczyć maluchowi – opis powyżej) i w żadnym wypadku nie usiłował przyspieszyć „tego procesu”. Połączenie tych dwóch metod od razu dało wspaniałe efekty. Nasz synek jest całkowicie zdrowy bez jakichkolwiek nawrotów choroby. Od tego czasu minęło 5 lat (teraz ma 11). . ”

 19. Lucy 13 listopada 2018 o 08:12

  dzięki na komentarz, ja na razie byłam leczyć kananałowo zęba, ale torbiel na podniebieniu dalej jest, z prześwietlenia wynikało że musiałabym leczyć dalsze zęby choć wcale nie są martwe, jak to mówi dendysta, biorę witaminę d3k2, b kompleks, magnez, chlorelle, nie wiem czy to nie za dużo, przetoka trochę mniejsza ale nadal jest, czytałam że krwawnik pomaga na torbiele, pije olej lniany, co jeszcze zrobić, z marchewką też spróbuje, czytałam że picie soków surówych jest bardzo wskazane. Ogólnie nie czuje się niedozywiona, staram się dobrze odżywiać, moim jedynym nałogiem jest kawa, dwie szklanki, z tego co wiem ona wypłukuje witaminy. Czytałam o witaminie d3, że jest wskazana przez cały rok, niestety to pewnie prawda, jak się pracuje w pomieszczeniu, ze słońca korzysta się jedynie w wakacje.:) jeszcze raz dziękuję za komentarz, pomyśle o tym krzemie, kalagenie, nie wiem jak z tym jodem.

  1. grzegorzadam 13 listopada 2018 o 14:27

   z jodem, na 3 sposoby.

   Do płukania SSKI np., z DMSO np. tu masz więcej:
   https://www.pepsieliot.com/zostan-mcgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w- domu/
   https://www.pepsieliot.com/20-powodow-dlaczego-jod-dla-mega-wazny/

   ”ja na razie byłam leczyć kananałowo zęba, ”

   niestety, nie jest to rozsądne.

   ”biorę witaminę d3k2, b kompleks, magnez, chlorelle, nie wiem czy to nie za dużo, ”

   też nie wiem, bez badania poziomów – zgadywanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *