Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 847 749
86 online
35 407 VIPy

Trening Człowieka-Pająka

Tom Holland to nowy Spider-Man, a jeśli widziałeś jego filmiki wideo z przygotowań do roli, można być spokojnym o stronę fizyczną jego występu. Podobnie jak Człowiek-Pająk dba o formę tak samo Tom musiał się nieźle nagimnastykować aby zwiększyć swoją siłę, wytrzymałość i mobilność.

Aby mieć sprawność Spider-Mana, istnieją dwa rodzaje treningu: • HIIT & cardio • Budowanie siły funkcjonalnej

Każdy rodzaj treningu jest ważny, aby rozwinąć określony aspekt sprawności wymaganej od prawdziwego Spider Mana. Przekonaj się co masz zrobić żeby nim zostać!

HIIT (High Intensity Interval Training) i Cardio

Bieganie, skakanie i bujanie się na sieci to formy aktywności związane z dużą intensywnością, treningi HIIT (interwałowe) oraz cardio podobnie bazują na ruchach o wysokiej intensywności: • Burpees (padnij – powstań), które trenują górne partie ciała, brzuch i nogi, jednocześnie podkręcając wydolność układu krążenia i Twoją wytrzymałość. • Boks, niesamowicie zwiększa transport tlenu do mięśni i ich wytrzymałości, do tego zabójczo skuteczne cardio. • trening Sprint, czyli intensywne bieganie na krótkim dystansie, które może pobudzić wzrost mięśni, przyspieszyć spalanie tłuszczu oraz poprawić ogólną kondycję układu sercowo-naczyniowego.

Wskoki na skrzynię, które łączą w sobie trening wzmacniający dolne partie ciała z intensywnym ćwiczeniem plyometrycznym. Jeden z najlepszych wariantów ruchowych podnoszących sprawność i cardio. • Sprinty na bieżni, kolejny przykład intensywnego treningu interwałowego – tym razem na siłowni. • Parkour, który pomaga rozwijać sportowe zdolności konieczne do wspinania się, skakania i biegania jak Spider-Man.

Wystarczy 15-25 minut tych treningów dziennie aby wskoczyć na wyższy poziom pajęczej formy!

Budowanie siły funkcjonalnej

Spider-Man ma proporcjonalną siłę pająka, co oznacza moc bez wielkich kilogramów mięśni. Ruchy wykorzystywane do rozwijania tego rodzaju siły zazwyczaj polegają na treningu z obciążeniem własnego ciała, a nie z wolnymi ciężarami (poza wyjątkami).

Najlepsze ćwiczenia to: • Podciągnięcia (na drążku, trzepaku, wieżowcu), które działają na górne partie mięśni (ramiona, bicepsy, plecy) i brzuch. • Pompki, które rozwijają siłę w mięśniach ramion, tricepsach i klatce piersiowej), a także brzucha. • Mountain Climbers, kolejne wspaniałe ćwiczenia rozwijające siłę mięśni brzucha i wytrzymałość układu sercowo-naczyniowego. • Burpees, to kombinacja która łączy w sobie wszystkie niezbędne ruchy (przysiady, pompki, wyskoki, itp.) wypracowujące siłę i wytrzymałość superbohatera. • Pompki na poręczach (Dipy), niesamowite ćwiczenie budujące siłę & wzmacniające tricepsy i ramiona.

Uderzenie młotem w oponę, które zachęcają ciało do większej mobilności jednocześnie angażując do pracy wszystkie mięśnie (szczególnie koncentrując się na mięśniach tylnych). • Brzuszki, czyli najprostsze ćwiczenie wzmacniające brzuch. • Wyciskanie na ławeczce, ruch z obciążeniem, który pomaga zbudować moc i siłę w klatce piersiowej, tricepsie i ramionach. • Martwy ciąg, kolejne ćwiczenie z obciążeniem, które cementuje nasz brzuch i wzmacnia mięśnie w dole pleców oraz mięśnie pośladków.

Połącz te ćwiczenia razem w jednym treningu – 40 minut, 3 do 5 powtórzeń każdego wybranego ćwiczenia a za kilka tygodni spokojnie możesz próbować chodzić po ścianach (oczywiście z asekuracją).

Piona!:)

(Visited 2 944 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar grzegorzadam 22 lipca 2017 o 13:16

    Zacząłem po latach od pompek..
    Nie ukrywam, ze mnie zmotywowałeś 😉

  2. avatar Przemysław vel dr Pompa 24 lipca 2017 o 07:17

    Prawidłowo ;), ja też zaczynałem od pompek – najlepsze na dobry początek przygody z treningiem własnego ciała.

  3. avatar grzegorzadam 24 lipca 2017 o 17:34

    Przypominsm sobie, bo kiedyś ćwiczyłem regularnire. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum