logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
77 589 535
471 online
30 582 VIPy
Reklama

TWOJA OMEGA 3 TiB BEZ METALI CIĘŻKICH I TRANSÓW

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Trzy kroki które pomogą ustabilizować poziom rozhulanych estrogenów

  Dawidus

  Trzy kroki które pomogą ustabilizować poziom rozhulanych estrogenów

  Zmęczenie, niskie libido, bezsenność, depresja, chory apetyt, obrastanie w tłuszcz, to wszystko są objawy związane z brakiem równowagi hormonalnej.

  Żyjesz w oderwaniu od natury?

  Szkoda kasy na jedzenie organiczne, nie smakują surowe potrawy, po owocach masz wysypkę, wdychasz zanieczyszczone powietrze w pracy, poza pracą i w domu, zjadasz toksyczne rzeczy, bo to Możnemu sprawia przyjemność, nie ćwiczysz codziennie, za to dużo siedzisz, to dlaczego poziom Twoich estrogenów miałby być prawidłowy?


  TU KUPISZ niezakwaszający 100% IZOLAT SERWATKI CFM TiB
  bez cukru, laktozy i kazeiny (słodzony stewią),
  o dużej zawartości niezbędnych aminokwasów

  Estrogeny to jest ważna grupa związków, wpływających na wzrost i funkcję tkanek w organizmie, w tym tych odpowiedzialnych za reprodukcję. Odgrywają istotną rolę dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, pomagają utrzymywać zdrowe kości i mają silny wpływ na nasz nastrój i zachowanie.

  Jednym słowem, zarówno mężczyźni, jak i kobiety potrzebują estrogenów w odpowiednich poziomach w celu utrzymania optymalnego stanu zdrowia.

  Należy też mieć na uwadze, że w życiu są różne priorytety

  Płodność kobiety zależy od wysokiego poziomu estrogenów i to jest jasne. Spadają estrogeny, spada płodność. Kobiety nie potrafią się pogodzić z tą naturalną koleją rzeczy, ponieważ oceniają siebie przez pryzmat męskiego pożądania.

  Mężczyźni nie pożądają kobiet o niskiej płodności

  Czy dalej ktoś się upiera, że nie jesteśmy zwierzętami?

  Tymczasem estrogeny, to nie jest to o co ludzie, w tym kobiety powinny tak bardzo zabiegać, bowiem estrogeny w rzeczywistości zakwaszają nasze ciała i mają wiele negatywnych oddziaływań, o czym już wielokrotnie pisałam. Nie mniej i tak najważniejsza jest równowaga hormonalna, która potrafi zapewnić nam optymalne warunki do szczęśliwego życia.

  Dlatego dzisiaj piszę o trzech podstawowych krokach, które są stanie pomóc ustabilizować nasz poziom estrogenów. To jest poważny cel i raczej należy przejść przez wszystkie te etapy

  Krok pierwszy, czyli etap cięcia fatu

  Nie ma nic lepszego dla stabilizacji estrogenów niż zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej, ponieważ właśnie tkanka tłuszczowa zwiększa poziom aromatazy. Czyli enzymu, który zamienia testosteron w estrogen.

  Ponadto, badania opublikowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Badań nad Rakiem z całą pewnością dowodzą, że duża ilość masy tłuszczowej zwiększa częstość występowania nowotworów związanych z tkankami ulegającymi silnej stymulacji estrogenowej, w tym macicy, piersi i prostaty.

  Nie byłabym sobą, żebym z tej ambony nie wspomniała o witariańskiej diecie 811 i codziennym treningu biegaczym, czyli cardio, wzbogaconym o aktywność siłową. Owszem to jest dieta zdrowych, ale uwierzcie, że wielu z nas wcześniej chorowało, w tym z powodu nierównowagi hormonalnej.

  Gdy dieta witariańska 811 wydaje się komuś nie do zaakceptowania, bo 10% tłuszczu to naprawdę bardzo mało, to też mam dobre info, bowiem pokarmy o wysokiej zawartości korzystnych kwasów tłuszczowych, takie jak awokado i surowy olej kokosowy, są szczególnie skuteczne w normalizacji poziomu estrogenu.

  Mamy też dwa silnie działające adaptogeny spożywcze, które stymulują mechanizmy adaptacyjne w organizmie. Są nimi Maca i Ashwagandha.

  Niestety kolejny raz potwierdza się wieść, że trzeba usunąć estrogeny z żywności, w tym nawet tej fermentowanej, jak produkty sojowe, bowiem zawierają substancje naśladujące estrogeny i mogą przyczynić się do zaburzeń endokrynologicznych.

  Wrzaśniecie teraz na mnie, jak to, a K2 mk7?

  Ja ją właśnie czerpię z natto. A ja powiem, czerp ją raczej z suplementu, czystej witaminy mk7 owszem zrobionej z natto bez GMO, ale pozbawionej fitoestrogenów, bowiem w pewnym momencie nie zaszkodzisz swoim piersiom, macicy, ani prostacie.

  Piszecie, a kiedyś skąd się brało mk7, wszyscy mieli braki?

  Stanę na skrzynce w Hyde Parku i będę mówiła powoli, gdyż po polsku.

  Po pierwsze Azjatki ze względu na swoją dietę roślinną miały/mają(?) mniej menstruacji w życiu niż zwierzęcolubne kobiety z Europy środkowej! To raz.

  Dwa, że kobiety Azjatki w tym Japonki jedzą faktycznie niewiele soi. To nam się tylko wydaje, że codziennie zjadają po dwa kotlety i trzy sojowe parówki na śniadanie. Każdy, kto spróbował natto wie, że jest to potrawa zgoła rytualna i że wystarczą dwa kęsy, aby się nim „porozkoszować”

  No dobra, a inni skąd biorą/brali mk7?

  Odsyłam ciekawskich do moich wpisów o witaminie K2, w tym tego – Krótkie przypomninie o witaminie K2, czyli na co to?, po co to? ile tego? i o jej dwóch formach.

  Właśnie mk7 z natto, która to forma jest w stanie przetrwać w naszych organizmach dłużej, i o drugiej, bardzo krótkotrwałej formie witaminy K2, czyli mk4, którą spożywa się wraz z pokarmem zwierzęcym, pochodzącym od zwierząt karmionych zieloną trawą.

  Dotarło do saganów?

  Czyli też nabiał, w tym świeże masło, od krów karmionych zieloną trawą będzie zawierało mk4, czyli witaminę K2, która spełni swoją rolę właśnie w tym samym momencie, czyli rozprowadzi wapń konkretnie do kości i innej tkanki twardej, a nie pozwoli mu na nasze powolne ukamieniowanie.

  Po pierwsze ludzie wszystko jedzący nie zapewniają sobie takiego pokarmu, a po drugie, mk4 trzeba dostarczać stale, natomiast K2 w postaci mk7 daje nam szansę uzupełniania witaminy K2 poprzez regularną suplementację.

  Mniej więcej przyjmuje się 100mcg dziennie dla zdrowych dorosłych, a dla bardzo dorosłych kobiet, czyli po menopauzie 200 mcg witaminy K2 dziennie.

  Schodzę ze skrzynki.

  Krok drugi, czyli etap odżywiania

  Tak naprawdę cięcie fatu i jednoczesne odżywianie powinno iść łeb w łeb razem. Nasza dieta musi być na tyle odżywcza, aby znacznie poprawić, czyli znormalizować poziomy estrogenów.

  Wiemy, że niektóre składniki odżywcze szczególnie przyczyniają się do pomocy w metabolizmie estrogenów.

  Najlepszymi z tych składników są magnez i witamina B6 (odgrywające niesłychanie ważną rolę w klirensie estrogenów w wątrobie), kwasy tłuszczowe omega-3, oleje z ryb, melatonina, selen i cynk.

  Silnym antyoksydantem jest naturalna witamina E znana również ze swoich właściwości wspomagania usuwania estrogenu, potrafiąca hamować wzrost komórek raka prostaty i raka sutka.

  No i krok trzeci, polega na etapie minimalizowania ekspozycji na naśladowców estrogenowych

  To właśnie z tego powodu odeszłam od picia wody z plastikowych butelek! I nikomu nie polecam!

  Oczywiście uczulam, że przy długich treningach, gdy nie wystarczy nawodnienie się wcześniejsze ze szkła, musimy korzystać z plastikowych opakowań na wodę, ponieważ korzystanie z butelek szklanych jest bardzo niebezpieczne.

  Czyli robimy wyjątki, zawsze w sytuacjach, gdy może dojść do odwodnienia, znacznie mniejszym złem jest sięgnąć po butelkę plastikową z xenoestrogenami, bo BPA w naszych (europejskich) butelkach z plastiku podobno nie ma, a więc napić się z plastiku niż doprowadzić nawet do najmniejszego odwodnienia.

  Minimalizacja ekspozycji naszych cielsk na naśladowców estrogenów jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku stabilizacji poziomu estrogenów, ale jest to również krok najtrudniejszy, ponieważ naśladowcy estrogenów są praktycznie wszędzie.

  Być może najbardziej znanym z tych naśladowców jest bisfenol A (BPA), którego ponoć w naszych butelkach akurat nie ma, ale inne związki syntetyczne stosowane w elementach z którymi kontaktujemy nasze ciała jak dietyloheksyl (DEHP) często stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów, dioksyny, polichlorowane bifenyle (PCB) też z grupy dioksyn mogą być stosowane w puszkach konserwowych, i polibromowane bifenyle (PBB), to tylko niektóre z wielu innych sztucznych naśladowców estrogenów czyhających w naszym środowisku.

  Dawno, dawno temu, napisałam artykuł o zmianie płci u ryb(nawet nie wiem, gdzie on siedzi), w związku z ekspozycją na xenoestrogeny zawarte w zanieczyszczonych wodach. Wszystkie zamieniały się w płeć żeńską, co niby nie byłoby takie złe, patrz „Seksmisja”, ale ostatecznie jest to fatalnym zjawiskiem.

  Oczywiście starajmy się unikać opakowań plastikowych, picia kawy w styropianowych kubkach, nawet w tych z najbardziej szpanerskim logo, centralnie unikajmy puszek, ale i tak prawdopodobnie nie unikniemy wszystkich kontaktów z tego rodzaju syntetykami. Jednak tylko to stanowi bezpieczną strategię, czyli krok trzeci w regulacji poziomu naszych estrogenów.

  Do dzisiejszego wpisu zainspirował mnie znany Możnym, Michael Ravensthorpe, który kiedyś ważył tonę i miał kilka ośrodków zapalnych w swoim rosochatym ciele, obecnie jest szczupłym i sprawnym, niezależnym pisarzem, twórcą popularnej strony Spiritfoods, poświęcającym swój czas na zainteresowania badawcze obejmujące odżywianie i medycynę alternatywną.


  jaBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Może rzuć też gałką na to:

  Jak pozbyć się niedoczynności tarczycy naturalnie?

  Co to jest maca i w jaki sposób?

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 33 444 times, 9 visits today)

  Komentarze

  1. Aga 29 maja 2015 o 15:18

   A co robić jak ktoś ma niedobór estrogenów?

   1. pepsieliot 29 maja 2015 o 16:16

    Aga, ale jakich, kiedy i z jakiego powodu? może ten tekst Ci coś podpowie http://www.pepsieliot.com/o-rownowadze-hormonalnej-i-czy-tesciu-jest-laseczkom-potrzebny/

  2. Aga 29 maja 2015 o 16:50

   Mój przypadek jest dziwny bo mam pęcherzyki na jajnikach a w hormonach tego za bardzo nie widać bo testosteron przy dolnej granicy ale za to androstendion delikatnie ponad normę przekroczony a estradiol zaraz przy dolnej granicy a tak to wszystko ok jajniki nawet nie powiększone, okres zawsze o czasie regularny co do dnia a nawet co do godziny prawie. I chyba jestem takim typem mało estrogenowym bo mam brak tłuszczu brak cyckow i brak możliwości przytycia tłuszcz nie chce się odkładać na moim ciele ale czy da się coś z tym zrobić? Na ten estradiol nawet lekarz zwrócił uwagę ale nic nie powiedział bo chyba nie miał za dużo do powiedzenia…

  3. klepsydra 29 maja 2015 o 20:42

   Sprawdzam czy za trzecim razem też nie zostanę dopuszczona do neutralnego głosu.

  4. Aga s 29 maja 2015 o 22:17

   Hejo czy krostki na szyi i linii zuchżużuchwy mogą świadczyć o problemach z hormonami…

   1. pepsieliot 29 maja 2015 o 23:28

    mogą

    1. Letsos 30 maja 2015 o 00:00

     Mam ten sam problem. Od pół roku stosuje naturalny progesteron w kremie ale jakoś nie widzę poprawy:(((((

     1. pepsieliot 31 maja 2015 o 10:16

      Letsos progesteron w jkremie to kuracja hormonalna, więc może go odrzuć, weź macę i zacznij biegać?

  5. Panna Migotka 30 maja 2015 o 09:33

   Pepsi droga,
   ja z innej beczki. Co sądzisz o pomyśle Zięby , żeby jedzeniem żółtek obniżyć poziom homocysteiny? Moja mama ma naprawde jej dużo. Od razu powiem, że nie je mięsa, a z nabiału tylko czasami ser kozi. Poza tym głównie owoce,warzywa, kasze, generalnie bardzo dobrze. Co zrobić, masz jakiś pomysł? Moja mama jest chora na serce , więc to super ważne.
   Poza tym , jak zwykle senkju za wszystko co piszesz.

   1. pepsieliot 30 maja 2015 o 12:52

    Panno Migotko, nalezy przyjmować B12, B 6 i właśnie kwas foliowy, dużo jest go w chlorelli, to dla wegan. Zakładając że Zięba wie o czym mówi, można spróbować, jednak jest to z kolei w sprzeczności z Campbellem, który być może demonizuje cholesterol. Z tego co widzę, to nawet gdy cholesterol nie ma znacżenia, aż takiego, a liczą się tylko lipidy proteinowe, to i tak zauważyłam, ze ludzie z wysokim poziomem cholesterolu tak czy siak są chorzy. Decyzję musi podjąć sama zainteresowana, ja bym się nie bała tych żółtek aź tak bardzo

    1. Łysaga 31 maja 2015 o 00:26

     W surowym żółtku znajduję się substancja antyodżywcza (nie pamiętam niestety nazwy), która blokuje wchłanianie witaminy H, więc trzeba mieć to na uwadze. Cholesterol nie jest taki straszny, szczególnie z dużą ilością antyutleniaczy zawartych w owocach, dopiero utlenione kwasy tłuszczowe szkodzą. Ale na niedobory b12 warto (przynajmniej w pierwszym rzucie) skusić się na jakiś porządny suplement.

  6. mariA 30 maja 2015 o 10:16

   Witaj, dzieki za super blog, przeczytalam od dechy do dechy. Naprawde sporo pozmienialM w zyciu 😉 mam pytanie, czy moza jesc truskawki ze szypulkami?

   1. pepsieliot 30 maja 2015 o 12:45

    można, tak czytałam, ale już przy pomidorach nie

   2. Panna Migotka 30 maja 2015 o 21:51

    Dzięki Pepsi!!!!!!!!!!!!!!

  7. Aga 30 maja 2015 o 12:18

   Czytam o tych hormonach i próbuje coś wyciągnąć dla siebie ale jestem na początku i potrzebujenaprowadzenia co zzrobić aby zwiększyć estrogeny bo mam też problemy z włosami i cerą. Co jeść i jakie suplementy brać pod uwagę?

  8. Aga 30 maja 2015 o 12:52

   A może zioła? Bo z tego co czytam to powinnam brać suplementy na menopauze ale mam 30 lat.

  9. Aloha 30 maja 2015 o 19:42

   Chciałabym się dowiedzieć jakie hormony wypada przebadać w wieu 25 lat? Aha, i jakie badania oprócz TSH powinno się zrobić jak podejrzewa się u siebie niedoczynność tarczycy oraz jaka powinna być norma TSH dla mojego wieku, spotkałam się z różnymi informacjami na ten temat i jestem skołowana. Będę wdzięczna za odpowiedź.

  10. Witek 30 maja 2015 o 23:38

   Pepsi, nie wiem czy gdzieś o tym pisałaś, ale jak suplementować magnez jeśli chodzi o dawki? Bo krążą opinie, że za duża dawka magnezu przyjęta jednorazowo zmniejsza jego wchłanialność do minimum, co wydaje się dość logiczne. Ale jaka to jest za duża dawka? Wypadałoby więc przyjmować magnez kilka razy dziennie, ale podobno zmniejsza to też wydzielanie kwasu solnego więc jak to robić żeby było efektywnie? Dodam, że mam cytrynian w prochu, mam też oliwkę na chlorku, ale odpada, bo strasznie niekomfortowy to sposób dla mnie.

   1. pepsieliot 31 maja 2015 o 10:14

    Witku najlepiej jak się dowiesz od tego, od kogo kupiłeś swój magnez

  11. Łysaga 31 maja 2015 o 00:28

   Pepsi, ale woda ze szklanych butelek jest tak cholernie droga, że nie starczyłoby mi już na jedzenie… 🙁

   1. pepsieliot 31 maja 2015 o 10:11

    Łysaga dlatego zachęcam do robienia pierwszego miliona! napisałam podręcznik o zarabniaNIU w necie, etc nie ma wymówek, a po drugie to jakiś żart że jest taka droga, woda w szkle kosztuje 5oo złotych w miesiącu,a ludzie nawet biedni, tyle wydają na fajki, to zależy więc od priorytetów, co jest dla kogo ważne

    1. Łysaga 31 maja 2015 o 15:03

     Ano, to mnie zawsze napawa zdziwieniem, że ludzie ledwo wytrzymują od wypłaty do wypłaty, ale kawka, papieroski i wódeczka w domu zawsze muszą być. Ale jak to mawia internetowy klasyk: i co zrobisz? Nic nie zrobisz. Piszesz może w tym podręczniku jak samodzielnie wydać książkę? :> Bo jeśli tak to się skuszę!

  12. Zołza 31 maja 2015 o 10:10

   Peps, odgapiłam od Ciebie pomysł ze skórką cytryny w szejkach, i mam zagwozdkę, czy najpierw potraktować ją (w sensie, że cytrynę) octem is sodą? Cytrynka bio of kors, ale jakoś zaufania nie mam…

   ściskam cię mocno

   1. pepsieliot 31 maja 2015 o 10:13

    zołza, kupuj bio i uwierz że są bio, to bardzo łatwo sprawdzić. takie cytryny nie tzrymane w lodówce zaraz się psują, a na skórce nie ma wosku,nic Ci nie poradzę bo nie daję głupich rad

    1. Królik 1 czerwca 2015 o 12:49

     eee…. jak to szybko się psują? tzn. jak szybko? ja kupuje bio cytryny w lidlu i woskowane na pewno nie są, ale też nie psują mi się jakoś poza lodówką, tydzień spokojnie wytrzymują i teraz nie wiem czy są ok w takim razie?

     1. pepsieliot 1 czerwca 2015 o 17:55

      dobre są z Lidla

  13. dorota 1 czerwca 2015 o 08:56

   A czy ktoś wie jak się pozbyć prosaków z twarzy inaczej niż za pomocą ciekłego azotu? Będę wdzięczna przeogromnie za rady wszelkie.

  14. Suzy Sue 9 czerwca 2015 o 08:26

   Halli Hallo Pepsi, spotkalas sie moze z NIEtolerancja maci, moj zoladek po jakis 30 min od spozycia stanowczo sie buntuje :/ taka szkoda…

   1. pepsieliot 9 czerwca 2015 o 09:05

    zdarza się, szkoda

  15. Ami 17 stycznia 2017 o 10:37

   Po co wplatasz te fatalnie brzmiące zangielszczone słowa? Cięcie fatu? Klirens wątroby? Treść artykułu super bogata i przydatna, ale styl pisania psuje wszystko… Tak czy siak, dziękuje za miłą lekturę.

   1. Pepsi Eliot 17 stycznia 2017 o 11:57

    Ofkorsik

  16. Malgosia 71 26 marca 2017 o 01:06

   Witaj Pepsi. No wlasnie…..jak widac po czasie wpisu ,zaklocenia snu. Niewazne..

   Piszesz o hormonach…estrogeny etc….szkoda,ze szerzej nie rozwinelas tematu.
   Nadmiar czy niedobor jak wiemy reguluja min fitohormony. Np ligniany lniane.
   Jaka jest Twoja opinia?

   1. Pepsi Eliot 26 marca 2017 o 09:10

    jest o tym kilka artykułów na tym blogu

  17. Ewa 6 czerwca 2017 o 22:39

   Witam
   Czy przy mięśniakach można pić olej z czsrnuszki?
   Bo nie rozumiem do końca

   1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2017 o 22:58

    mięśniaki – http://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-miesniaki-wedlug-w-saula/

    staramy się unikać olejów,nawet z czarnuszki, gdyż bardzo często sa zjełczałe.A więc musisz mieć pewny olej.

  18. Kasia 20 stycznia 2018 o 22:27

   A co zrobic kiedy ma sie nadmiar prolaktyny, androstendiolu, kortyzolu?

   1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2018 o 10:30

    prolaktynę obniża B6 polecam G&G, przeczytaj wpis o prolaktynie, szukałka na blogu, no i zacznij coś robić ze stresorami w życiu

  19. Magda 21 stycznia 2018 o 22:44

   Witam Pepsi Eliot.
   Ostatnio robilam cytologie plynna wyszlo zapalenie. Pozostale informacje ok. Ginko chce mi dac antybiotyk. Czy moge sprobowac zwalczyc zapalenie medycyna naturalna?
   Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2018 o 23:06

    http://www.pepsieliot.com/co-nasze-antenatki-robily-gdy-piekly-swedzialy-i-bolaly-je-waginy/
    jest jeszcze tampon/wacik zanurzony w wodzie utlenionej 3 % na 10 minut

  20. Beata 8 sierpnia 2018 o 21:36

   Mam podwyzszony estradiol, a mianowicie 513 pg/ml norma max. 411 w fazie ovulacyjnej, ja nie wiem w jakiej fazie bylam podczas badania, nie jeste w ciazy. O czym to moze swiadczyc? I czym to znizyc? Czy robic jakies dodatkowe badania, zeby sie wiecej dowiedziec??

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *