logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
101 478 538
295 online
32 878 VIPy
Reklama

JOD Z NATURY
KELP This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Twój dług wobec Ziemi, czyli Dzień Długu Ekologicznego

Minęło dopiero 211 dni 2019 roku, ale do wczoraj wykorzystaliśmy już wszystkie zasoby, które natura dała nam w tym roku (gleba, paliwa kopalne, lasy, surowce, woda) i od teraz żyjemy „na kredyt”! Kredyt nie tylko przyszłych pokoleń, ale też nasz: naszej przyszłości. Żeby zaspokoić nasz apetyt potrzebujemy już 1,75 planety. Ponieważ ten dzień z roku na rok następuje coraz wcześniej, zyskał on swoją nazwę: to Dzień Długu Ekologicznego.

Skąd wziął się Dzień Długu Ekologicznego?

Aby ustalić tę datę Global Footprint Network (Światowe Stowarzyszenie Śladu Ekologicznego) oblicza zapotrzebowanie ludzi na surowce naturalne i porównuje je z potencjałem planety w oparciu o dane organizacji takich jak United Nations, czy the International Energy Agency.

W ostatniej dekadzie ta data cofnęła się z 9 października do 1 sierpnia. W 1987 roku był to grudzień. Czy to zwiastun przyszłości naszej planety? Chociaż świadomość ekologiczna wciąż wzrasta i zdaje się, że zwracamy coraz większą uwagę na to aby być bliżej natury i Gaję traktować z należytą miłością, tak naprawdę wciąż mamy wiele do zrobienia.

Chociaż świat wykorzystał zasoby w sierpniu, w Polsce ten dzień przypadł już na 15 maja, a w Unii Europejskiej na 10 maja

W niechlubnej czołówce światowego rankingu znajdują się Katar, Luksemburg, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Stany Zjednoczone i Kanada (od lutego do marca!), a na zaszczytnych, choć ostatnich miejscach, znajdziemy Jamajkę i Wietnam gdzie ten dzień wypada w grudniu.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczną CHLORELLĘ This is BIO®, o wyjątkowo niskiej ilości alergenu, która dostarczy ci obok żelaza, magnezu i aminokwasów, oraz witamin z grupy B


Czy to oznacza, że należy się bać, zamieszkać w lepiance i snuć postapokaliptyczne wizje przyszłości?

Ani trochę! Skupienie uwagi na złych rzeczach to przyciąganie złych rzeczy, karmienie ich swoją energią. Prawdziwym motorem do zmian jest dobra energia i działanie! Im bardziej się w siebie zagłębiasz, im bardziej się rozwijasz, tym bardziej widzisz, że rezonujesz z tym, co jest w Tobie, że współodczuwasz zgodnie ze swoim sercem. Uwrażliwiasz się. Zwiększa się Twoja świadomość, a wiele rzeczy odpada od Ciebie samoczynnie.

Koniec świata?

W ostatniej dekadzie data Dnia Długu Ekologicznego cofnęła się z 9 października do 1 sierpnia. W 1987 roku był to grudzień. Czy to zwiastun przyszłości naszej planety? Niekoniecznie. Potrzebujemy jednak paru rzeczy, w tym rzetelnej edukacji, norm i bezwzględnej mobilizacji. Mobilizacji dla naszego dobra. Chociaż nie ma się czego bać ani z kim walczyć, jesteśmy gośćmi na planecie zwanej Ziemią i ona nie jest tylko do zapewniania nam uciech, o czym daje znać. Taką rzeczywistość sobie zbiorowo zaprojektowaliśmy i możemy zaprojektować inną, w której człowiek to element środowiska, a nie jego uzurpator.

Czasem wystarcza tak niewiele, by poprawić komfort nie tylko swojego zdrowia i życia, ale cały krąg istnienia. Wkręć się w ruch Zero Waste (którego ambasadorka produkuje słoik nieprzetwarzalnych śmieci rocznie!), ogranicz produkcję odpadów i zabierz na zakupy materiałowe, wielorazowe woreczki na owoce zamiast korzystać z jednorazówek. Obczaj co to jest fair-trade, zamiast do marketu idź na targ. Kupuj lokalnie. Nie wspieraj przemysłu fast-fashion. Segreguj śmieci. Zastanów się, czy potrzebujesz tego wszystkiego co masz w koszyku.

Zacznij od małej rzeczy, przecież mniej znaczy więcej!

Zanim pękniesz i kupisz czekoladę i puszkę coli, odetchnij i pomyśl o cukrze, oleju palmowym, plastiku i aluminium. Pomyśl, że jedna porcja chlorelli dziennie kosztuje mniej niż tabliczka czekolady i jest dla Ciebie stokroć lepsza.

Zrobisz w ten sposób dobrze nie tylko dla siebie i swojej energii ale dla energii całego świata. W końcu doczekamy daty, kiedy Dzień Długu Ekologicznego wypadnie nie wcześniej, ale później!

na zawsze Twój
Horry Porttier

Źródła: overshootday.org

(Visited 1 766 times, 1 visits today)
Horry-Porttier Horry Porttier - Nius pojawił się niespodziewanie na stronie i nie wiadomo kto go napisał … Nie znamy Horrego Porttiera.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *