Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 010 016
99 online
39 237 VIPy

Twój estrogen dzisiaj może mieć wpływ na Twoją demencję w przyszłości!

Nie ma wątpliwości, że zapobiegać Alzheimerowi i demencji trzeba bardziej niż kiedykolwiek, bo i czynników sprzyjających chorobie i samych chorych jest coraz więcej. Także potrzeba większej części puzzli do rozwiązania układanki jaką jest demencja i choroby neurodegeneracyjne. Ostatnio pojawił się jeden z takich puzzli wskazujących na nić połączenia pomiędzy chorobą Alzheimera i kobiecymi hormonami płciowymi

W zasadzie rozpoczęcie się u kobiet okresu przekwitania w wieku 45 lat i wcześniej zwiększa ryzyko zachorowania na choroby neurodegeneracyjne aż o 28%!

Przy czym w kwestii menopauzy warto poczytać  5 sposobów na menopauzę… (yyy co to jest menopauza?). Od dawna wiadomo, że kobiety są bardziej podatne na zachorowanie na chorobę Alzheimera (w wieku 65 lat jest to stosunek 1 kobiety na 6 do 1 mężczyzny na 11). Przez dług czas uważano, że wynika to z faktu, że kobiety żyją dłużej. Teraz jednak naukowcy znaleźli inną odpowiedź jaką jest estrogen i progesteron. Nie same hormony oczywiście, ale nagłe zmiany w ich poziomie na różnych etapach życia.

Jak lepiej uregulować gospodarkę hormonalną?

1. Maca

Poznaj 10 dowodów, że Maca to genialny sekret kobiecości inkaskich księżniczek. Ta niepozorna bulwa z Peru, choć sama nie posiada hormonów, potrafi je doskonale regulować. Nie tylko może sprawić, że cykl miesięczny działa „jak w zegarku”, ale także podnosi libido, działa odżywczo i znacząco zwiększa poziom energii życiowej. Już po 3 tygodniach suplementacji można zaobserwować poprawę stanu skóry i włosów, mniej uciążliwy PMS, brak bóli menstruacyjnych i łagodnie przebiegającą miesiączkę. To także świetne remedium na dolegliwości związane z przekwitaniem.


2. B kompleks

Witaminy z grupy B są niezbędne dla dobrego zdrowia. Niestety wiele kobiet nie przyjmuje ich w wystarczającej dawce. Niedobory witamin z grupy B powodują obniżenie energii i zmęczenie. Witaminy te są zresztą niezbędne dla wielu funkcji metabolicznych. B6 na przykład wspomaga produkcję progesteronu, aby przeciwdziałać nadmiarowi estrogenu (najważniejszej przyczyny zaburzeń hormonalnych). B6 wspomaga rozwój ciałka żółtego, w którym powstaje cały progesteron, a także współdziała z enzymami wątrobowymi usuwając nadmiar estrogenu z organizmu i wzmacniając system odpornościowy.

3. Magnez

Magnez wpływa na zdrowie przysadki, a bez niego produkujesz mniej FSH (hormonu stymulującego pęcherzyki), LH (hormonu luteinizującego) i TSH (hormonu tarczycy), czyli hormonów, które wskazują innym gruczołom w systemie hormonalnym jak optymalnie działać. Niski poziom tych hormonów może objawiać się nieregularnym cyklem miesięcznym i dysfunkcjami tarczycy. Magnez jest zaangażowany w ponad 300 reakcji katalitycznych w ciele.

4. Substancje wspomagające detoks wątroby i metabolizm estrogenu

Twoja wątroba odgrywa istotną rolę w zachowaniu równowagi hormonalnej i utrzymywaniu symptomów na dystans. Aby wykonać całą pracę związaną z odtruwaniem, wątroba potrzebuje w pełni zaopatrzonej podaży wielu mikroelementów i przeciwutleniaczy. Wątrobę odżywiają przeciwutleniacze jak witamina C, kwas alfa-liponowy, kurkuma i inne substancje, które pomagają temu organowi pozostać odżywionym aby mógł on skutecznie pozbywać się nadmiaru estrogenu. Jeśli Twoje ciało nie potrafi efektywnie przetwarzać toksyn takich jak nadmiar hormonów, zwiększa się prawdopodobieństwo problemów hormonalnych, problemów z płodnością, libido i menstruacją. Doskonałą metodą regularnego oczyszczanie wątroby jest codzienna kuracja 4 szklanek.

5. Probiotyki

Zdrowy mikrobiom jest nie zbędny dla zachowania odpowiedniej kondycji organizmu, także w kwestiach hormonalnych. Istnieje wspólnota bakterii jelitowych i specyficznych genów bakterii, zwana estrobolomem, która produkuje enzym wspomagający metabolizm estrogenu. Naukowcy podejrzewają, że estrobolom wspomaga połączenie między hormonami a jelitami i został przez nich powiązany z pewnymi rodzajami raka piersi. Źródła: https://www.mindbodygreen.com/articles/alzheimers-disease-estrogen-levels

uściski:)

(Visited 5 038 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Magdal 9 września 2018 o 10:12

    Podobno nadmiar estrogenu jest przyczyną endometriozy. W jakiej fazie cyklu najlepiej go zbadać ? Miałam poważny stan endometriozy przed ciążą (2lata wczesnej) , która doprowadziła do wycięcia lewych przydatków, potem ciąża (jakiś cud! Moje AMH – rezerwa jajnikowa – po operacji to 0,2, pol roku później 0,4 ale i tak szału nie bylo, a poniżej 1 to wg lekarzy już dramat!), obecnie karmienie piersią. Okresu brak póki co, ale obawiam się co będzie dalej. Dodam, ze jestem „szczęśliwą” posiadaczką genu MTHFR i PAI-1. Jaki plan działania podpowiecie? Czy te estrogeny rzeczywiście mają na to wpływ?

  2. avatar Tajaja 10 września 2018 o 04:30

    Hej zaczęłam kelnerską pracę, od kilku dni dretwieja mi dlonie,budze sie z tym,szczegolnie prawa. Ale mam tez bole i zastoje w kregoslupie szyjnym. Dlatego… Co robić? A jak sobie rano pomoc,zeby przywrocic normalny stan?

  3. avatar R-ta 12 września 2018 o 08:33

    Witam. Zabrałam poziom B12 i wynik 162 pg/ml wg przedziału referencyjnego poziom zanizony. Kupiłam w aptece B12 i po czytech dniach silne zawroty głowy, uczucie mega osłabienia jakbym od dawna nie jadła. Przerwałam branie leków i wszystko się uspokoiło. Po tygodniu podjęłam kolejną próbę i reakacja taka sama. Co to może oznaczać?? Kiedyś kupiłam też zestaw b-complex i było taka sama reakcja. Wiek 45 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum