Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 801 288
68 online
42 343 VIPy

Twój jesienny detoks wątroby. Co jeść dla jej zdrowia?

Wątroba jest największym organem wewnętrznym. Przede wszystkim jest ona odpowiedzialna za utrzymanie krwiobiegu wolnego od toksycznych trucizn. To potężny filtr, ale także odgrywa kluczową rolę w trawieniu, zarządzaniu gospodarką tłuszczową, tworzeniu krwi, oraz broni (jak rycerz) naszego ciała przed zakażeniem. Właściwie ma ona aż 500 funkcji, co czyni ją niezbędną dla prawidłowej pracy Twojego organizmu. Skrótowo i dosadnie: wątroba odpowiada za Twoje zatrucie się (lub nie) i za poziom Twojego odżywienia. Dowiedz się jakie jesienne pokarmy wesprą pracę i pozwalają na detoks wątroby.

Zielona herbata

Oczyszczanie wątroby zasadniczo składa się z dwóch etapów, zwanych właściwie fazami. Faza pierwsza polega na rozpuszczaniu toksyn w wodzie przez odpowiednie enzymy (układ enzymatyczny cytochromu P450). W fazie drugiej toksyny wiążą się ze związkami chemicznymi, które je neutralizują i pomagają wydalić je z organizmu przez mocz bądź żółć. (1) Co to ma wspólnego z zieloną herbatą? Zawarte w niej fitochemikalia wspierają obie te fazy i mogą redukować ryzyko chorób wątroby. (2) Jeśli chodzi o zieloną herbatę, to za najlepszą uważa się matchę. Matcha zawiera katechiny, czyli naturalne, roślinne przeciwutleniacze. Pomagają one ustabilizować i zwalczyć wolne rodniki, które mogą powodować uszkodzenie komórek i przyczynić się do chronicznych chorób. Czym matcha przewyższa inne zielone herbaty? Zawiera ona aż 137 razy więcej katechin niż jakakolwiek zielona herbata. Polecamy szczególnie w 100% organiczną Matchę This is BIO®.

Mandarynki

Mandarynki zawierają D-limonen (pierwszorzędny związek odpowiedzialny za działanie odtruwające). Dla organizmu jest to właściwie naturalny odpowiednik chemicznego rozpuszczalnika. Nic się go nie bój! Ta substancja usunie tylko to co jest zbędne, począwszy od kamieni żółciowych. Dodatkowo mandarynki, podobnie jak matcha, mocno oddziałują na oba etapy detoksykacji wątroby. (3)

Brokuł

Brokuły znajdują się na szczycie listy najlepiej zbadanych środków odtruwających i chemoprewencyjnych. Podobnie jak kapusta, brokuły zawierają glukozynolany i pochodne zwane izotiocyjanianami (ITC), o których wiadomo, że aktywują detoksykację wątroby w fazie drugiej. (4) Doskonałym sposobem na jesienny detoks wątroby będzie sproszkowany brokuł, na przykład Brokuł This is BIO®.


Izolat serwatki

Jednym z dobrych sposobów na zwiększenie poziomu niezbędnego do oczyszczania glutationu jest spożywanie pokarmów zawierających wszystkie trzy elementy budulcowe aminokwasów. Izolat serwatki zawiera zarówno glicynę, cysteinę, jak i glutaminę! (5, 6). Postaw na 100% izolat białka serwatki CFM o najwyższej wartości odżywczej, całkowicie pozbawiony cukru, tłuszczu, cholesterolu, laktozy i sztucznych słodzików oraz aromatów, taki jak Shape Shake TiB®.

Buraki

Buraki zawierają dwa unikalne związki poprawiające czynność wątroby: betainę i betalainę. Wykazano, że betaina zmniejsza gromadzenie się tłuszczu w wątrobie, natomiast betalaina aktywuje przebieg drugiej fazy, pomagając wiązać toksyny z glutationem i tym samym umożliwiając ich wydalanie. (7) Jeśli chcesz mieć buraki zawsze na wyciągnięcie ręki, postaw na organiczne i sproszkowane, jak Burak This is BIO®.

Czosnek

Istnieje wiele powodów, dla których czosnek jest uważany za jeden z najczęściej stosowanych naturalnych produktów leczniczych na świecie. Allicyna, związek na bazie siarki znajdujący się w czosnku, odtruwa z rtęci, pomaga oczyścić wątrobę z nadmiaru estrogenu i niektórych dodatków do żywności. Przy okazji czosnek ma działanie przeciwgrzybicze, antybakteryjne i przeciwutleniające. Wykazano również, że związki zawierające siarkę w czosnku wspierają proces detoksykacji poprzez aktywację enzymów glutationu. (8)

Chlorella

Ten zielony, jednokomórkowy glon wiąże się z cząstkami metali ciężkich i innymi zanieczyszczeniami w naszym organizmie, co pozwala na ich wydalanie. Taki detoks wątroby działa cuda. Ponieważ chlorella ma twardą ścianę komórkową, nie można jej po prostu strawić i zaabsorbować substancji odżywczych. W związku z tym jest przetwarzana przed sprzedażą – rozbija się jej strukturę komórkową, dzięki czemu składniki odżywcze mogą być prawidłowo wchłaniane. Przyjmując suplementy upewnij się, że są możliwie najlepszej jakości (tylko organiczne) i mają prosty skład pozbawiony sztucznych dodatków (100% chlorelli). Większość suplementów w formie tabletek zawiera 500 mg – optymalna ilość to natomiast, zależnie od potrzeb, około 3 – 4 g dziennie. (9, 10, 11) Nasze ulubione to oczywiście Chlorella This is BIO®.

Jasne jak słońce, że nigdy nie zapominaj o codziennym rytuale 4 szklanek, nawilża ciało, oczyszcza ciało, dotlenia ciało, odżywia ciało, amen.

uściski:)

Źródła/badania: healthline.com/nutrition/11-foods-for-your-liver (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4488002/ (2) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18482271 (3) bellchem.com/news/medical-uses-for-d-limonene (4) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26604653 (5) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29053995 (6) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17710587 (7) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4425174/ (8) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3942910/ (9) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4303853/ (10) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27475283 (11) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3581996/

(Visited 4 126 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum