logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 309 430
286 online
32 644 VIPy
Reklama

witamina C, pepsi eliot, this is bio

 

ORGANICZNA
ACEROLA This is BIO®

TWOJE ŹRÓDŁO WITAMINY C

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Twój mózg działa wstecz aby przywrócić wspomnienia. Jak go pobudzić?

Kiedy wspominasz wydarzenie z przeszłości, Twój mózg rekonstruuje zdarzenia w odwróconej kolejności.

Tak przynajmniej sądzą badacze z Uniwersytetu w Brimingham.

Badanie, opublikowane w Nature Communications, było prowadzone przez naukowców z Centrum Ludzkiego Mózgu. Zrekonstruowali oni proces odzyskiwania wspomnień używając metod dekodowania mózgu. Tego typu metody umożliwiają śledzenie z czasową dokładnością procesu, w którym unikatowe wspomnienie aktywuje się w mózgu.

Odkryli oni, że przywołując informacje o jakimś obiekcie wizualnym, mózg skupia się najpierw na odtworzeniu sedna, a dopiero później odwołuje się do poszczególnych, specyficznych elementów.

Stanowi to wyraźny kontrast w stosunku do tego, jak mózg przetwarza obrazy, gdy po raz pierwszy się na nie natyka. Kiedy widzimy jakiś obiekt pierwszy raz, mózg najpierw zwraca uwagę na detale wizualne, kolory i wzory, a dopiero później na całość. Abstrakcyjne, znaczące informacje, które mówią nam o rodzaju obiektu, na który patrzymy, na przykład na psa, gitarę lub kubek, pojawiają się później.

Mózg jednak, jak każdy organ, zależnie od wielu czynników, również tych związanych z Twoim trybem życia, może funkcjonować lepiej lub gorzej. Dlatego warto go wspomóc, oczywiście w sposób naturalny.

Jak naturalnie wspomóc mózg?

Burak

Nie ma cudów, ale na szczęście są buraki! Dzięki wysokiej koncentracji azotanów, które są naturalnie występującymi związkami działającymi jako środki rozszerzające naczynia krwionośne w celu zwiększenia przepływu krwi.

Badanie opublikowane w magazynie naukowym Nitric Oxide Journal (Magazyn Tlenek Azotu, serio, stworzyło go Towarzystwo Tlenku Azotu) sugeruje, że dieta bogata w buraki, w tym sok z buraka, była w stanie poprawić przepływ krwi do określonych obszarów mózgu odpowiedzialnych za skupienie i samoregulację.

Brokuł

Powodów do jedzenia brokułów jest co najmniej tyle ile na świecie brokułów, a może nawet więcej. W końcu brokuł niejedno ma imię!

Brokuł może wpłynąć także na działanie Twojego mózgu. A to wszystko dzięki cholinie, niezbędnej substancji odżywczej, której właściwości, jeśli chodzi o funkcje poznawcze mózgu, są nieocenione.

Badania sugerują, że cholina zaangażowana jest w wydajność poznawczą, rozwój mózgu, a nawet zapamiętywanie.

Reklama

Tu znajdziesz polecane przez nas brokuły, 100% organiczne i sproszkowane BROCCOLI This is BIO®, idealne do 4 SZKLANKI i pełne sulforafanu


Migdały

Zdrowe i pyszne przepełnione są odżywczą energią. W zasadzie już jedna porcja (30g) może podnieść o 37% poziom witaminy E, witaminy działającej przeciwko starzeniu się mózgu.

Migdały jedzone regularnie podnoszą także poziom acetylocholiny, typu neuroprzekaźnika, który poprawia pamięć i przyśpiesza uczenie się. Zwróciło na to uwagę badanie wykonane w szpitalu dla kobiet w Bingham. Wykazało ono, że wyższa konsumpcja migdałów u starszych kobiet była powiązana z poprawą uwagi i funkcji poznawczych u starszych kobiet.

Guarana

Badania wykazały, że przyjęcie dawki 75 mg suszonej, sproszkowanej guarany przez 6 godzin pozwala skuteczniej wykonywać powierzone zadania i znacznie lepiej się skupić.

Inne badania dowodzą, że dodanie guarany do kompleksu witamin może pomóc starszym nastolatkom i tak zwanym młodym dorosłym pomóc lepiej wykonywać zadania umysłowe zmniejszając jednocześnie zmęczenie związane z długotrwałą pracą umysłową, jak nauka do egzaminów.

Guarana zresztą jest powszechnie wykorzystywana jako stymulant. Zawiera ona aż cztery razy więcej kofeiny niż ziarna kawy. Zawiera też teobrominę i teofilinę, inne stymulanty mające wpływ na centralny układ nerwowy.

Matcha

Badania wykazują, że niektóre z zawartych w matchy substancji pomagają wspomóc działanie mózgu.

Szczególnie interesujące jest badanie, w którym jednej grupie badanych podano herbatę lub batonik zawierające po 4 gramy matchy, a drugiej grupie placebo. Po przeprowadzeniu testów mających zmierzyć poprawę funkcjonowania mózgu u grupy, której podano matchę, wykazano poprawę skupienia, polepszony czas reakcji i sprawniejszą pamięć niż u osób, które jej nie przyjmowały. I to po jednorazowym spożyciu matchy!

Ma to związek nie tylko z dużą ilością przeciwutleniaczy i substancji odżywczych, ale także z porcją kofeiny jaką dostarczamy sobie filiżanką tej herbaty. W 1 łyżeczce sproszkowanej matchy znajduje się aż 35mg tej substancji!

Poza kofeiną zawiera ona też l-teaninę. Ta z kolei gra w tej mieszance pierwsze skrzypce, ponieważ pomaga uniknąć nagłego skoku i późniejszego nagłego spadku energii po spożyciu kofeiny.

Dodatkowo wykazano, że l-teanina poprawia aktywność fali alfa w mózgu, co obniża poziom stresu i pomaga się rozluźnić.

Białko konopne

Czy wiesz, że konopie mają idealny stosunek kwasów tłuszczowych z innymi substancjami odżywczymi? Dzięki tej niezwykłej właściwości konopie potrafią redukować chorobotwórcze stany zapalne w Twoim organizmie.

Konopie są bogatym źródłem roślinnego białka oraz kwasów tłuszczowych Omega-3 i 6. Właściwie 86% ich zawartości stanowi kwas Omega-3 co oznacza, że jest go więcej niż w rybie! Dlaczego to takie ważne? Tłuszcze stanowią aż 60% Twojej masy mózgowej, z czego zdecydowana większość to wielonienasycone kwasy tłuszczowe, czyli omega-3 i omega-6.

Konopie są również doskonałym dobrym źródłem GLA (kwasu gamma-linolowego). Czyni je on idealnym środkiem wspomagającym leczenie depresji, zaburzeń autoimmunologicznych i nierównowagi hormonalnej.

uściski:)

Źródła:
eurekalert.org/pub_releases/2019-01/uob-thb011119.php
ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22071706
ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24886736

(Visited 3 338 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Milkman 18 stycznia 2019 o 09:42

  Hej, czy gotowane buraczki tez zawierają azotany? I drugie pytanko: czy jak surowy przekrojony buraczek poleży jeden dzień w lodówce to też nadal ma azotany? Nie dam rady zjesc calego surowego na raz… a innych chętnych nie ma ;). Pa

  1. Pepsi Eliot 18 stycznia 2019 o 19:20

   gotowane buraczki, to jeden z gorszych pomysłów żywieniowych, aczkolwiek pyszny

   1. Dudek 18 stycznia 2019 o 20:14

    ,,Stanowi to wyraźny kontrast w stosunku do tego, jak mózg przetwarza obrazy, gdy po raz pierwszy się na nie natyka. Kiedy widzimy jakiś obiekt pierwszy raz, mózg najpierw zwraca uwagę na detale wizualne, kolory i wzory, a dopiero później na całość. ”
    Hej, Hej. Mój mózg, jeśli oczywiście jest coś takiego w moim łbie, to sensor, zajebiście czuły sejsmograf, żadne obrazy, kolory – wrażenia, odczuwanie i związane z tym pieprzone pytania…. Dobry wieczór panowie naukowcy…… A, ,,już był w ogródku, już witał się z gąską”. Ukłony dla mądrali.

   2. Gosialavenda 19 stycznia 2019 o 18:03

    Surowe buraki? A brzuch nie będzie bolał?

    1. Pepsi Eliot 19 stycznia 2019 o 19:42

     dlaczego? a ćwikła? a sok z surowego buraka? a nasze surowe buraki suszone This is BIO? należy unikać gotowanych,

     1. Gosialavenda 19 stycznia 2019 o 20:12

      A to ćwikła jest surowa znaczy się?😁

     2. Pepsi Eliot 19 stycznia 2019 o 20:48

      ja robię surową, z tartym chrzanem 🙂

 2. Ewa 18 stycznia 2019 o 19:47

  Ciekawe i jak zawsze pouczające. Sprawa mózgu dla mnie bardzo bliska. Kiedyś w wieku szkolnym byłam bardzo dobra uczennicą. Zdałam maturę i …..coś się stało z moim mozgiem. Straciłam możliwość uczenia się. To było 30 lat temu. Nikt nie umiał mnie zdiagnozować w większości słyszałam info że przesadzam
  A ja nie przesadzam. Zapamiętanie nawet kilku słówek z innego języka poza moim zasięgiem gdzieś liceum z powodzeniem uczyłam się francuskiego. Czytam książkę i na końcu nie wiem o czym był początek. To tak jakby wraz ze szkołą skończyła się możliwość nauczenia. Co mogło się stać? Już nie wierzę że to da się odkręcić.

  1. Pepsi Eliot 18 stycznia 2019 o 22:20

   zbadaj hormony, generalnie te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, z pewnością się przydadzą, a może coś podpowiedzą

 3. Eea 19 stycznia 2019 o 07:43

  Dziękuję za podpowiedź. Przejrzałam informacje zawarte w Linku. Wiele że wskazówek już dawno wprowadziłam ale i trygune mnie jedna Bardzo. Pepsi mniej więcej jakies kilka miesięcy przed tą moją utrata możliwości uczenia się chodziłam do dentysty. Wyleczyłam 4 zęby i stałam się posiadaczką 4 plomb….. amalgamatowych. Tyle tylko że z czasem usunęłam 3. Teraz mam jedną. Nie odczuwam od lat poprawy jakości pamięci mimo usunięcia tych 3. Może rzeczywiście te prezenty z plomb siedzą w moim mózgu?

  1. Pepsi Eliot 19 stycznia 2019 o 09:24

   usuń 4, zrób potężne oczyszczanie z rtęci, bo na co czekasz?

   1. Ewa 19 stycznia 2019 o 21:18

    Potężne oczyszczanie …..czy chlorella na początku wystarczy?

    1. Pepsi Eliot 19 stycznia 2019 o 22:42
 4. Gosialavenda 19 stycznia 2019 o 18:13

  No proszę, ja dawno temu pracowałam jako pomoc dentystyczna i jak sięgnę pamięcią to jak na fotelu usiadł inny lekarz lub jakiś znajomek stomatologa to jemu nigdy w zęba nie zainstalowano amalgamatu.

 5. mtlda 24 stycznia 2019 o 04:01

  Czy sproszkowana guarane mozna przyjmowac podczas pp (okno poszczenia) ?

  1. Pepsi Eliot 24 stycznia 2019 o 07:35

   można

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *