Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
207 461 688
24 online
32 703 VIPy

Twój mózg działa wstecz aby przywrócić wspomnienia. Jak go pobudzić?

Tak przynajmniej sądzą badacze z Uniwersytetu w Brimingham. Badanie, opublikowane w Nature Communications, było prowadzone przez naukowców z Centrum Ludzkiego Mózgu. Zrekonstruowali oni proces odzyskiwania wspomnień używając metod dekodowania mózgu. Tego typu metody umożliwiają śledzenie z czasową dokładnością procesu, w którym unikatowe wspomnienie aktywuje się w mózgu. Odkryli oni, że przywołując informacje o jakimś obiekcie wizualnym, mózg skupia się najpierw na odtworzeniu sedna, a dopiero później odwołuje się do poszczególnych, specyficznych elementów. Stanowi to wyraźny kontrast w stosunku do tego, jak mózg przetwarza obrazy, gdy po raz pierwszy się na nie natyka. Kiedy widzimy jakiś obiekt pierwszy raz, mózg najpierw zwraca uwagę na detale wizualne, kolory i wzory, a dopiero później na całość. Abstrakcyjne, znaczące informacje, które mówią nam o rodzaju obiektu, na który patrzymy, na przykład na psa, gitarę lub kubek, pojawiają się później. Mózg jednak, jak każdy organ, zależnie od wielu czynników, również tych związanych z Twoim trybem życia, może funkcjonować lepiej lub gorzej. Dlatego warto go wspomóc, oczywiście w sposób naturalny.

Jak naturalnie wspomóc mózg?

Burak

Nie ma cudów, ale na szczęście są buraki! Dzięki wysokiej koncentracji azotanów, które są naturalnie występującymi związkami działającymi jako środki rozszerzające naczynia krwionośne w celu zwiększenia przepływu krwi. Badanie opublikowane w magazynie naukowym Nitric Oxide Journal (Magazyn Tlenek Azotu, serio, stworzyło go Towarzystwo Tlenku Azotu) sugeruje, że dieta bogata w buraki, w tym sok z buraka, była w stanie poprawić przepływ krwi do określonych obszarów mózgu odpowiedzialnych za skupienie i samoregulację.

Brokuł

Powodów do jedzenia brokułów jest co najmniej tyle ile na świecie brokułów, a może nawet więcej. W końcu brokuł niejedno ma imię! Brokuł może wpłynąć także na działanie Twojego mózgu. A to wszystko dzięki cholinie, niezbędnej substancji odżywczej, której właściwości, jeśli chodzi o funkcje poznawcze mózgu, są nieocenione. Badania sugerują, że cholina zaangażowana jest w wydajność poznawczą, rozwój mózgu, a nawet zapamiętywanie.


Migdały

Zdrowe i pyszne przepełnione są odżywczą energią. W zasadzie już jedna porcja (30g) może podnieść o 37% poziom witaminy E, witaminy działającej przeciwko starzeniu się mózgu. Migdały jedzone regularnie podnoszą także poziom acetylocholiny, typu neuroprzekaźnika, który poprawia pamięć i przyśpiesza uczenie się. Zwróciło na to uwagę badanie wykonane w szpitalu dla kobiet w Bingham. Wykazało ono, że wyższa konsumpcja migdałów u starszych kobiet była powiązana z poprawą uwagi i funkcji poznawczych u starszych kobiet.

Guarana

Badania wykazały, że przyjęcie dawki 75 mg suszonej, sproszkowanej guarany przez 6 godzin pozwala skuteczniej wykonywać powierzone zadania i znacznie lepiej się skupić. Inne badania dowodzą, że dodanie guarany do kompleksu witamin może pomóc starszym nastolatkom i tak zwanym młodym dorosłym pomóc lepiej wykonywać zadania umysłowe zmniejszając jednocześnie zmęczenie związane z długotrwałą pracą umysłową, jak nauka do egzaminów. Guarana zresztą jest powszechnie wykorzystywana jako stymulant. Zawiera ona aż cztery razy więcej kofeiny niż ziarna kawy. Zawiera też teobrominę i teofilinę, inne stymulanty mające wpływ na centralny układ nerwowy.

Matcha

Badania wykazują, że niektóre z zawartych w matchy substancji pomagają wspomóc działanie mózgu. Szczególnie interesujące jest badanie, w którym jednej grupie badanych podano herbatę lub batonik zawierające po 4 gramy matchy, a drugiej grupie placebo. Po przeprowadzeniu testów mających zmierzyć poprawę funkcjonowania mózgu u grupy, której podano matchę, wykazano poprawę skupienia, polepszony czas reakcji i sprawniejszą pamięć niż u osób, które jej nie przyjmowały. I to po jednorazowym spożyciu matchy! Ma to związek nie tylko z dużą ilością przeciwutleniaczy i substancji odżywczych, ale także z porcją kofeiny jaką dostarczamy sobie filiżanką tej herbaty. W 1 łyżeczce sproszkowanej matchy znajduje się aż 35mg tej substancji! Poza kofeiną zawiera ona też l-teaninę. Ta z kolei gra w tej mieszance pierwsze skrzypce, ponieważ pomaga uniknąć nagłego skoku i późniejszego nagłego spadku energii po spożyciu kofeiny. Dodatkowo wykazano, że l-teanina poprawia aktywność fali alfa w mózgu, co obniża poziom stresu i pomaga się rozluźnić.

Białko konopne

Czy wiesz, że konopie mają idealny stosunek kwasów tłuszczowych z innymi substancjami odżywczymi? Dzięki tej niezwykłej właściwości konopie potrafią redukować chorobotwórcze stany zapalne w Twoim organizmie. Konopie są bogatym źródłem roślinnego białka oraz kwasów tłuszczowych Omega-3 i 6. Właściwie 86% ich zawartości stanowi kwas Omega-3 co oznacza, że jest go więcej niż w rybie! Dlaczego to takie ważne? Tłuszcze stanowią aż 60% Twojej masy mózgowej, z czego zdecydowana większość to wielonienasycone kwasy tłuszczowe, czyli omega-3 i omega-6. Konopie są również doskonałym dobrym źródłem GLA (kwasu gamma-linolowego). Czyni je on idealnym środkiem wspomagającym leczenie depresji, zaburzeń autoimmunologicznych i nierównowagi hormonalnej.

uściski:)

Źródła: eurekalert.org/pub_releases/2019-01/uob-thb011119.php ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22071706 ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24886736

(Visited 3 606 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Milkman 18 stycznia 2019 o 08:42

  Hej, czy gotowane buraczki tez zawierają azotany? I drugie pytanko: czy jak surowy przekrojony buraczek poleży jeden dzień w lodówce to też nadal ma azotany? Nie dam rady zjesc calego surowego na raz… a innych chętnych nie ma ;). Pa

  1. Jarmush 18 stycznia 2019 o 18:20

   gotowane buraczki, to jeden z gorszych pomysłów żywieniowych, aczkolwiek pyszny

   1. Dudek 18 stycznia 2019 o 19:14

    ,,Stanowi to wyraźny kontrast w stosunku do tego, jak mózg przetwarza obrazy, gdy po raz pierwszy się na nie natyka. Kiedy widzimy jakiś obiekt pierwszy raz, mózg najpierw zwraca uwagę na detale wizualne, kolory i wzory, a dopiero później na całość. ”
    Hej, Hej. Mój mózg, jeśli oczywiście jest coś takiego w moim łbie, to sensor, zajebiście czuły sejsmograf, żadne obrazy, kolory – wrażenia, odczuwanie i związane z tym pieprzone pytania…. Dobry wieczór panowie naukowcy…… A, ,,już był w ogródku, już witał się z gąską”. Ukłony dla mądrali.

   2. Gosialavenda 19 stycznia 2019 o 17:03

    Surowe buraki? A brzuch nie będzie bolał?

    1. Jarmush 19 stycznia 2019 o 18:42

     dlaczego? a ćwikła? a sok z surowego buraka? a nasze surowe buraki suszone This is BIO? należy unikać gotowanych,

     1. Gosialavenda 19 stycznia 2019 o 19:12

      A to ćwikła jest surowa znaczy się??

     2. Jarmush 19 stycznia 2019 o 19:48

      ja robię surową, z tartym chrzanem 🙂

 2. Ewa 18 stycznia 2019 o 18:47

  Ciekawe i jak zawsze pouczające. Sprawa mózgu dla mnie bardzo bliska. Kiedyś w wieku szkolnym byłam bardzo dobra uczennicą. Zdałam maturę i …..coś się stało z moim mozgiem. Straciłam możliwość uczenia się. To było 30 lat temu. Nikt nie umiał mnie zdiagnozować w większości słyszałam info że przesadzam
  A ja nie przesadzam. Zapamiętanie nawet kilku słówek z innego języka poza moim zasięgiem gdzieś liceum z powodzeniem uczyłam się francuskiego. Czytam książkę i na końcu nie wiem o czym był początek. To tak jakby wraz ze szkołą skończyła się możliwość nauczenia. Co mogło się stać? Już nie wierzę że to da się odkręcić.

  1. Jarmush 18 stycznia 2019 o 21:20

   zbadaj hormony, generalnie te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, z pewnością się przydadzą, a może coś podpowiedzą

 3. Eea 19 stycznia 2019 o 06:43

  Dziękuję za podpowiedź. Przejrzałam informacje zawarte w Linku. Wiele że wskazówek już dawno wprowadziłam ale i trygune mnie jedna Bardzo. Pepsi mniej więcej jakies kilka miesięcy przed tą moją utrata możliwości uczenia się chodziłam do dentysty. Wyleczyłam 4 zęby i stałam się posiadaczką 4 plomb….. amalgamatowych. Tyle tylko że z czasem usunęłam 3. Teraz mam jedną. Nie odczuwam od lat poprawy jakości pamięci mimo usunięcia tych 3. Może rzeczywiście te prezenty z plomb siedzą w moim mózgu?

  1. Jarmush 19 stycznia 2019 o 08:24

   usuń 4, zrób potężne oczyszczanie z rtęci, bo na co czekasz?

   1. Ewa 19 stycznia 2019 o 20:18

    Potężne oczyszczanie …..czy chlorella na początku wystarczy?

    1. Jarmush 19 stycznia 2019 o 21:42
 4. Gosialavenda 19 stycznia 2019 o 17:13

  No proszę, ja dawno temu pracowałam jako pomoc dentystyczna i jak sięgnę pamięcią to jak na fotelu usiadł inny lekarz lub jakiś znajomek stomatologa to jemu nigdy w zęba nie zainstalowano amalgamatu.

 5. mtlda 24 stycznia 2019 o 03:01

  Czy sproszkowana guarane mozna przyjmowac podczas pp (okno poszczenia) ?

  1. Jarmush 24 stycznia 2019 o 06:35

   można

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum