logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 528 216
170 online
32 727 VIPy
Reklama

MOC PRZECIWUTLENIACZY
ACEROLA This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Twoja dieta nie będzie zdrowa jeśli nie zaczniesz jeść… tęczy

dieta, pepsi eliot, this is bio

Jak i dlaczego się starzejemy?

Z duchowej perspektywy starzenie się niezbędne jest do rozwoju, wzrostu. Z wiekiem przybywa nie tyle doświadczeń, co intuicji. Jedni śnią nigdy się nie budząc, u innych w pewnym momencie coś klika. Jedni nie starzeją się tylko urastają w lata, pozostając wiecznie młodymi duchem, inni nazbyt wcześnie gnuśnieją i poważnieją jakby zupełnie znienacka.

Co dzieje się w ciele? Jak starzeje się ciało?

W ostatnich latach nauka zastanawia się nad tym bardziej niż kiedykolwiek, ale też, dzięki odpowiednim narzędziom, bardziej niż kiedykolwiek to rozumie. A kiedy rozumiemy mechanizm starzenia się, przychodzi także pora na poznanie mechanizmu niestarzenia się. Rzecz oczywiście w przeciwutleniaczach.

O co właściwie chodzi?

Wolne rodniki, a właściwie wolne rodniki tlenowe to molekuły (profesjonalnie mówiąc indywidua molekularne), które zdolne są do uczestniczenia w reakcjach chemicznych, które odgrywają znaczącą rolę w metabolizmie i starzeniu się organizmów żywych. Oznacza to, że mogą one osłabić ściany komórkowe, zakłócić DNA i upośledzić mitochondria, czyli centra energetyczne komórek Twojego ciała. Uszkodzenie to, zwane stresem oksydacyjnym, prowadzi do zmian takich jak powstanie zmarszczek, spadek zdolności poznawczych i przewlekłe choroby.

Niestety wolne rodniki są generowane przez wszystko, od zanieczyszczeń powietrza do promieni słonecznych. Nawet oddychanie przyczynia się do ich powstania i nie da się ich uniknąć.

Reklama

Tu znajdziesz idealną kurację uodparniającą i silnie odżywiającą GREENS & FRUITS TIB® minerałowo-witaminowy plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


Co ma do tego tęcza?

Ano po drugiej stronie historii mamy naszą tęczę, czyli przeciwutleniacze. Część z nich jest produkowana przez ciało, a część pochodzi z Twojego talerza i są one najskuteczniejszym systemem ochrony przed wolnymi rodnikami, które neutralizują i które powstrzymują przed „kradzieżą” elektronów z komórek ciała. Właściwie potrafią one powstrzymać nawet 99% rodników uszkadzających komórki!

Jakim cudem nasza linia obrony jest więc tak słaba?

Niestety system obronny ciała, czyli przeciwutlenianie, działa tym gorzej im gorzej funkcjonujesz. Dieta, palenie papierosów, stresujący tryb życia, brak ćwiczeń, zanieczyszczenia w chemii i kosmetykach, toksyny, zanieczyszczenia środowiska: to wszystko czynniki zwiększające stres oksydacyjny i zmniejszające działanie przeciwutleniaczy.

Co można zrobić żeby zatrzymać, albo chociaż spowolnić, te przyśpieszające starzenie molekuły?

Postawić na przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty, czyli zwalczające wolne rodniki substancje! To dzięki nim można ochronić komórki przed uszkodzeniem, powstrzymać wiele chorób i zwiększyć swoją szansę na długowieczność.

Jedno z badań udowodniło, że osoby mające ponad sto lat mają wysoki poziom witamin E i A, czyli dwóch potężnych przeciwutleniaczy. Inne przeciwutleniacze, które powinny pojawić się w diecie, to między innymi glutation, resveratrol, witamina C, koenzym Q10 (CoQ10), fenole i pterostylben.

Poza zwalczaniem chorób i oznak starzenia, przeciwutleniacze przynoszą także bardzie wymierne, szybciej odczuwalne korzyści. Na pewno znasz witaminę C, która wzmacnia system odpornościowy, ale czy wiesz, że glutation niezbędny jest dla oczyszczania wątroby? Sprawia on, że toksyczne substancje lepiej rozpuszczają się w wodzie. Dzięki temu łatwo pozbyć się większości z nich wraz z moczem. Melatonina natomiast może poprawić sen, polepszyć trawienie i pomóc osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego.

Przeciwutleniacze w diecie, czyli zjedz swoją tęczę

Chociaż niektóre przeciwutleniacze są produkowane przez ciało, wiele z nich pochodzi z Twojej diety. Znajdują się one w większości warzyw i owoców. Uwaga: im bardziej naturalnie intensywny jest ich kolor, tym więcej znajduje się w nich przeciwutleniaczy, np. w pomarańczach, czerwonej papryce, jagodach).

Chociaż przeciwutleniacze działają przede wszystkim przeciwko wolnym rodnikom, działanie pojedynczych substancji może się różnić. Niektóre najlepiej działają razem, jak witamina E i C, dlatego warto zapewnić sobie w diecie bogactwo kolorów i roślin.

Jeśli wciąż zastanawiasz się czy warto, podpowiem, że badania wykazały jakoby polifenole, jeden z typów przeciwutleniaczy, zmniejszały śmiertelność u starszych dorosłych aż o 30%!

Przyjmuj przeciwutleniacze z pokarmu i w formie niezbędnych witamin. To recepta na zdrowie i długowieczność, a piękną, lśniącą skórę dostaniesz zupełnie gratis!

uściski:)

Źródła: mindbodygreen.com/articles/antioxidants-health-benefits

(Visited 2 548 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *