Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 776 208
85 online
42 339 VIPy

Twoja nowa 18, czyli proste zasady plantujące chorobę autoimmunologiczną

Sztuczne hormony nie są lekarstwem.

UWAŻKA

 • Nie jestem lekarzem i podane niżej sposoby nie są żadną kuracją leczniczą.
 • We wpisie są lokowane moje produkty.
 • Wszystko co napisałam ma charakter informacyjny, że coś takiego jest, że u kogoś coś takiego zadziałało. Ale nie ma statystyk.
 • Jednak na tyle te punkty nie odbiegają od ZWYKŁEGO ZDROWEGO trybu życia, a natura działa bardzo prosto, że pozwoliłam sobie ten zbiór podać.
 • Przed zastosowaniem doradzam skonsultowanie się z lekarzem.
 • Dochtore, drogi dochtore, czy mogę na bosaka przelecieć się przez park?:)

Sztuczne hormony mogą być potrzebne, jeśli masz niedoczynność tarczycy i nic naturalnego nie działa. Ale nie zlikwidują Hashimoto, tym bardziej, że Hashimoto nie jest sensu stricte chorobą tarczycy, chociaż prawie zawsze łączy się z niedoczynnością.

Jednak choroba autoimmunologiczna najczęściej jest wynikiem diety (jedzeniem alergenów) i trybu życia. Niedokwaszonego żołądka, źle trawionych aminokwasów, przeciekających jelit i zanieczyszczonego ciała, w tym przede wszystkim zanieczyszczonej wątroby.

Nawet zwyczajne „bezszokowe” 4 szklankiz rana systematycznie nawadniające ciało, alkalizujące, czyli dotleniające zakwaszone komórki, i wspierające wątrobę w oczyszczaniu mogą dużo zdziałać.

Do tego przywrócenie prawidłowego trawienia poprzez zakwaszenie żołądka, odbudowę przeciekającej wyściółki jelit, wyrzucenie z diety alergenów, a gdy problem nie był tłumiony latami masz spore szanse na wyleczenie choroby autoimmunologicznej w ciągu roku.

Wszystkie choroby autoimmunologiczne

Mitochondria są obecne w każdej komórce, zaspokajając zapotrzebowanie organizmu na energię. Te organiczne organelle są głównymi miejscami stresu oksydacyjnego z powodu wysokiej produkcji reaktywnych form tlenu ROS (reaktywne formy tlenu) i RNS (reaktywne formy azotu).

Każda z nich wspiera narastanie wolnych rodników i następują dalsze oksydacyjne uszkodzenia komórek i tkanek, prowadząc do przewlekłego stanu zapalnego i objawów autoimmunologicznych. Długotrwałe zwiększenie stresu komórek zmniejsza biologiczne zdolności organizmu do ochrony przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.

Przykładowo dysfunkcja mitochondrialna u pacjentów z toczniem, ludzi z innymi chorobami autoimmunologicznymi (też po prostu starszymi) jest związana z obniżonymi poziomami dwóch OGROMNIE ważnych antyutleniaczy produkowanych przez ciało, glutationu i SOD (dysmutaza ponadtlenkowa), jak również z nieprawidłową produkcją energii.

Jak pokonać choroby autoimmunologiczne?

Czyli proste zasady nowego, tym razem zdrowego, stylu życia (kolejność przypadkowa)

1.

Jest poważny problem, nazywa się niedokwaszenie żołądka.

Jak myślisz, masz odpowiednią ilość kwasu w żołądku? Domowy test sodą oczyszczoną nie jest absolutną wyrocznią, ale jego wynik dziwnie się zbiega z objawami niedoboru kwasu żołądkowego.

Bez kwasu w żołądku źle trawisz białko i to by było na tyle. Gdy dołożysz nieoczywistą celiakię dorosłych, wkrótce pojawi się przeciekające jelito. A potem choroba autoimmunologiczna.

2.

Dieta eliminacyjna

Zasady są proste:

 • nie jesz i nie pijesz zapalenia
 • nie jesz i nie pijesz raka

No właśnie, należy wywalić alergeny, które cię uczulają jak gluten (nieoczywista celiakia dorosłych, po prostu tego nie wiesz), kazeinę, laktozę (cały nabiał?).

Strączki, w tym na pierwszy rzut niech idzie niefermentowana soja. Obserwuj, jak twoje ciało reaguje na wyeliminowanie pewnych pokarmów przez określony czas, stosując właśnie dietę eliminacyjną.

Podpowiedź

Eliminuj po jednym alergenie i sprawdzaj, następnie eliminuj kolejny alergen.

Ważne

6 dziwnych oznak nietolerancji glutenu

3.

Dieta antyzapalna

Wywalasz cały przetworzony złom i zaczynasz jeść pokarmy przynależne do diety antyzapalnej. W przypadku Hashimoto znajdziesz konkretne porady dla diet autoimmunologicznych. Przy toczniu dieta powinna być niskoszczawianowa.

4.

Zadbaj o dobry sen

Odpowiednio długo, to raz, a dwa, że w godzinach 11- 01 MASZ SPAĆ! Przyklej sobie to gdziekolwiek, gdzie rzucasz gałką.

Funkcje mózgu najlepiej działają na wyspaniu.

 • Na wieczorne lęki, adaptogen w postaci łyżeczki z herbatą Ashwagandha(o ile nie masz nadwrażliwości na psiankowate), u niektórych dobrze działa.
 • Teżmagnez z B6 i cynkiem przed snem, synergia w działaniu kojącym, wyciszającym i regeneracji.
 • Albo chociaż kąpiel z dodatkiem soli epsom, czy chlorku magnezu.

5.

Właśnie, magnez i B complex

Nawet gdy śpisz dobrze, taka suplementacja powinna być brana pod uwagę.

Magnez pomaga regulować wzorce sygnalizacji cukru we krwi, a także chroni barierę krew-mózg. Niektóre z najbogatszych produktów bogatych w magnez i witaminę B zawierają rzecz niekoniecznie dla ciebie, gdyż karmę trawiastą, ale ty po prostu jedz zielonki, czyli ciemnozielone zielone warzywa, nasiona dyni. Jedz pokarmy, które najlepiej tolerujesz.

Wieczorem dodatkowo relaks w kąpieli z solą Epsom, o czym już napisałam

A rano 4 szklanki (przypominam, że druga szklanka zawiera magnez).

Badania mówią, że suplementacja tiaminą (B1) może pomóc zwalczyć przyczyny chorób autoimmunologicznych, włączając w to chroniczny stres i zmęczenie.

W jednym z badań klinicznych, pacjenci z Hashimoto dostawali 600 mg tiaminy (B1) dziennie, w większości przypadków objawy takie jak zmęczenie i stres cofnęły się w czasie od kilku godzin do kilku dni.

6.

Czyli rób coś ze stresem

Medytacje, pasje, ćwiczenia, misyjność, co chcesz, byle tylko nie myśleć źle, czyli ze strachu, o strachu, z powodu strachu.

Szczególnie przy chorobach autoimmunologicznych JEST MUS to zrobić.

Złe myśli oddaj diabłu, a pełne pogody serce naprzeciw sercu nieś (Emil Zegadłowicz, jakby co:)

7.

Antyoksydanty

Dodawaj zioła, aby zwiększyć siłę przeciwutleniającą twoich posiłków:

 • imbir,
 • oregano,
 • czosnek,
 • kurkuma,
 • bazylia,
 • tymianek
 • i rozmaryn

Możesz również pić te zioła regularnie w herbatach, aby uzyskać optymalne korzyści. Kurkumy podkręcisz wchłanianie pieprzem czarnym, lub/i olejem kokosowym. Są fioletowe jagody w tym acai, jest resveratrol, są witaminy C i E brane razem.

8.

Kwasy tłuszczowe Omega 3

Kwasy tłuszczowe Omega 3, w tym długołańcuchowe EPA i DHA są niezbędne do utrzymania zdrowego poziomu cukru we krwi, a także zmniejszenia bólu i stanu zapalnego.

Dodaj więcej tych zdrowych kwasów tłuszczowych do swojej diety, jedząc bio masło klarowane (nie ma wtedy kazeiny, a przynajmniej bardzo mało) od krów karmionych trawą, ryby morskie dzikie, lub bio, a jak nie jesz takich rzeczy, to oczywiście spirulinę, albo 4 greensa, którego zjadasz w czwartej szklance.

Rozważ dodanie nawet 2 gramów EPA / DHA i 200 mg GLA.

Jak pokazują liczne badania, korzystnym dla ciebie będzie kwas gamma-linolenowy, czyli GLA, należący do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega-6 i wśród tej grupy uznawany jest za najbardziej wartościowy.

Hemp protein dodawany do 4 szklanki zawiera zarówno Omega 3 jak i Omega 6 w dobrych proporcjach. Poza tym jest wartościowym źródłem białka, którego to warunku raczej nie spełniają inne rośliny i trzeba je łączyć.

9.

Soki warzywne

Skutecznym sposobem zwiększania przeciwutleniaczy i ilości łatwo przyswajalnych składników odżywczych są soki warzywne.

Sokuj się więc, a w sytuacji poważnych problemów zdrowotnych stosuj wyciskarki wolnoobrotowe, bo otrzymasz znacznie więcej składników odżywczych.

Gdy jeszcze nie masz takiej wyciskarki, bo ci nie udzielono kredytu w banku:), albo masz na takie rzeczy wyrąbane zjadaj też wytłoki z soku ze świeżej kapusty.

w didaskaliach

Taki Andgel owszem, nieźle wygląda, ale jest pewien problem. Gdy natychmiast po wytłoczeniu soku z marchwi, czy innego twardego warzywa (do miękkich się nie nadaje), a więc gdy szybko nie rozłożysz go na czynniki pierwsze i nie wyszorujesz szczoteczką, rzecz (Anioł) może okazać się DO WYRZUCENIA, gdyż sitko z mikroskopijnymi dziurkami zaschnie na amen.

Dlatego zawsze przy zakupie tej wyciskarki dokup jeszcze Manuela, który będzie szorował sitka, gdy ty będziesz delektować się świeżo wyciskanym sokiem, azaliż należy go pić bardzo powoli, przekąszać wręcz, do tego zaraz po wyciśnięciu.

10.

Oddychaj

Praktykuj głębokie techniki oddechowe. To nie są żarty, ale ludzie z płytkim oddechem, gdy nie mogą i nie potrafią wręcz, albo im się nie chce głęboko oddychać, bo to wydaje się nudne i pracochłonne, a więc ci ludzie mają niedotlenione ciało.

Charakterystyczną cechą przy brakach magnezu jest niemożliwość zaczerpnięcia głębszego oddechu i ludzie biorą ten objaw za wegetatywną nerwicę serca, lub wieńcówkę. Wszystko może iść w parze ma się rozumieć.

Możesz poprawić swoje wzorce oddychania, uczestnicząc w prostych praktykach:

 • Kładź się na plecy, grubsze tomiszcze na brzuch i zobacz, czy się unosi przy twoim oddechu, co prawidłowe. Czy też jedynie oddychasz płytko, płucami?
 • Pomocną radą Osho jest zwracanie uwagi na bardzo długi, dosadny wydech, co gwarantuje, że wdech będzie automatycznie prawidłowy.

11.

Uziemienie

Niby nie takie ważne, niby trochę naciągane ale.

Jesteś otoczony częstotliwościami elektromagnetycznymi, które wspierają zło, czyli dysfunkcje neuroprzekaźników i powodują stres w twoim ciele.

Uziemiaj się regularnie chodząc boso po dnie rzeki, po ziemi, trawie lub piasku, a wszystko po to, aby zrównoważyć impulsy elektryczne. Ziemia ma pole elektromagnetyczne, które twoje ciało naturalnie pochłania.

12.

Uzdrów mitochondria

Mitochondria są siłą napędową energii w każdej komórce.

Osoby z chorobami autoimmunologicznymi, na przykład takimi jak toczeń mogą mieć dysfunkcje mitochondrialne.

Uzupełnij funkcję swoich mitochondriów dawkami tych specyficznych składników odżywczych, w tym

 • N-acetylocysteiny,
 • kwasu liponowego ALA,
 • CoQ10
 • i L-karnityny

Uwaga toczeń

Toczeń dodatkowo wymaga ograniczenia kontaktów z pełnym słońcem do kwadransa dziennie, ponieważ promienie ultrafioletowe mogą wyzwalać reakcję autoimmunologiczną.

13.

Post przerywany

Trochę dziwisz? Bo ciągle gada się, żeby jeść jak ptaszyna, azaliż wielokrotnie?

I rzeczywiście, przy refluksie żółciowym, dopóki się nie wyleczysz (większe obciążenie żołądka pokarmem, co przy poście przerywanym jest normą, gdyż jedząc zdecydowanie rzadziej, automatycznie jesz w krótszym czasie więcej), należy jeść garsteczki pokarmu i nie doprowadzać do głodu.

Ale

Jednym z najlepszych sposobów optymalizacji funkcjonowania mitochondriów jest przejście na post przerywany, dzięki czemu ciało przez co najmniej 16 godzin nie otrzymuje jedzenia.

Okresy przerywanego głodu wzmacniają funkcję mitochondrialną przez poprawę efektywności energetycznej.

Przerywany post jest również świetnym sposobem na ograniczenie stresu oksydacyjnego i stanów zapalnych.

Ciało odpowiada przeciwzapalnie w okresach głodu, w tym u osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Wykorzystaj tę cudowną wiadomość, bowiem post przerywany niesie ze sobą wszystkie zalety postu, ale nie jest obciążony jego wadami, jak niedożywienie i zakwaszenie ciała.

Bowiem ciało niedożywione staje się zakwaszone.

14.

Czysta jodja, jak mówi pewne dwuletnia osoba,

Woda ma być czysta. Pij4 szklanki z rana na czystej wodzie!

Woda z kranu nie nadaje się do picia, a w sumie do mycia też nie.

 • Filtruj wodę z kranu, gdyż w wodzie z kranu znajdziesz pestycydy, metale ciężkie, fluor, chlor i inne szkodliwe toksyny.
 • Pij czystą wodę kupną, gdy nie masz dobrej studni, ani źródła.

15.

Witamina D3 (w protokole z K2), oraz selen, cynk, miedź, i jod

Ludzie z chorobami autoimmunologicznymi powinni utrzymywać poziom 25(OH)D bliżej górnego pułapu skali laboratorium.

Bardzo ważny jest cynk, o czym była mowa w kontekście ZMA, i selen, gdyż oba pierwiastki są niezbędne do tworzenia SOD i nie tylko.

Braki selenu lubią chodzić w parze z brakami jodu.

Są to ważne informacje przy problemach z tarczycą i piersiami.

 • U ludzi z Hashimoto i u kobiet w ciąży, które mają problemy z tarczycą, suplementacja selenu poprawia strukturę gruczołu tarczycy i rozwala przeciwciała w drobny mak.
 • Inne badania wykazały, że gdy niedobór selenu jest wyrównany przez suplementację, pacjenci wykazują średnio 40% większą redukcję przeciwciał przeciwtarczycowych.
 • Niedobór cynku hamuje produkcję T3.
 • Cynk przyczynia się też do modulowania układu odpornościowego, przez co może znacznie obniżyć poziom przeciwciał tarczycy. Miej też na uwadze, że cynk jest antagonistą miedzi, której potrzebujesz niezwykle mało, ale jednak jest niezbędna.

w didaskaliach

W przypadku Hashimoto najbezpieczniej jest podawać płyn Lugola przez skórę (plama o średnicy ok. 3 cm na delikatnej części ciała), i ostrożnie nawet z pokarmami pełnymi jodu, jak wodorosty.

Chociaż wiele osób dobrze toleruje taką formę dostarczania sobie jodu.

16.

Przeciekające jelita

Ten punkt powinien znaleźć się tuż po konieczności trzymania odpowiedniej ilości kwasu w żołądku.

 • Tu masz przepis na pyszny szejk z glutaminą, a tutaj protokół testowania glutaminy przy nieszczelnym jelicie. Wpisy stare, ale jare, naprawiły niejedno jelito.
 • Jeśli chodzi o przemodny bulion z kości, to jak najbardziej zakup sobie i gotuj rosół na kościach, ale jak chcesz pozostać przy wegańskiej potrawie, tu masz przepis. Jednak dodanie kolagenu morskiego, którego to kolagenu nie posiadają żadne rośliny podbija skuteczność bulionu.
 • Inną opcją jest dodanie łyżeczki kolagenu morskiego o opatentowanej formule Peptan F (Rumpelstiltskin zaprasza:), wraz ze szczyptą (ok 2 gramy, circa pół płaskiej łyżeczki MSM, czyli siarki) do czwartej szklanki, oczyszczających 4 szklanek, miszcza nad miszczami.

Uwaga

Jeśli nie wyeliminujesz przyczyny przeciekania jelit (90% przypadków przy Hashimoto to nadwrażliwość na gluten), będą z tego nici.

17.

Błonnik oraz probiotyki

Korzystaj z diety przeciwzapalnej zawierającej zdrowe źródła błonnika działającego prebiotycznie.

 • siemię lniane,
 • psyllium husk (babka płesznik, uwaga dużo dużo pić, pęcznieją w jelicie)
 • nasiona chia (uwaga dużo dużo pić, pęcznieją)
 • a także pokarmy z probiotykami, czyli fermentowane, gdyż równoważą przerost złych bakterii w jelicie, a także poprawiają ruchliwość jelit.

Zdrowa ruchliwość przewodu żołądkowo-jelitowego ma kluczowe znaczenie w detoksykacji i zwiększaniu wchłaniania składników odżywczych.

Uwaga

Jedząc błonnik prebiotyczny pij duużo wody!

18.

Ćwicz, ale nie szalej

 • Biegajżesz, ale nie szalejżesz
 • Wykonuj ćwiczenia niezbyt intensywne, ale rób to regularnie.
 • Ostry hardcore ćwiczebny to stres, ale ruch jest ci niezbędny do wyleczenia.

Pilates, ćwiczenia izometryczne, aerobik w wodzie, pląsy, lekka jazda na rowerze, pływanie lub szybki marsz, albo delikatny bieg, czy podskoki na trampolince ograniczą stan zapalny, poprawią zdrowie stawów i zwiększą produkcję neuronów mózgowych.

owocek


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i się tego trzymajmy.

(Visited 656 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Ankha 3 września 2021 o 20:32

  A więc jeśli mi szkodzi ashwagay, to mam odstawić psiankowate, w tym niestety pomidory?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 września 2021 o 06:14

   asusa może Ci szkodzić z powodów, że zioło Ci nie odpowiada. Trzeba zrobić 3 miesięczne wyzwanie z psiankowatymi

   youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum