Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 820 892
96 online
42 347 VIPy

Twoja skóra łaknie tej jednej witaminy jak powietrza

Troszczyć się o swoją fizis można na mnóstwo sposobów. Nie chodzi jednak o bogatą zawartość kosmetyczki. Czasem klucz tkwi w prostocie, a więcej niż najznakomitszy krem z ekstraktami z najbardziej egzotycznych owoców znaczy codzienne nawodnienie, sen i znalezienie chwili na relaks.

Okazując sobie dobroć, okazujesz dobroć swojej skórze, po prostu. Twoja skóra to w końcu żywa tkanka reagująca na bodźce: wpływa na nią pogoda, dieta, stosowane nań substancje, sen, przyjmowane leki i nastrój. Wpływają na nią niedobory. I chociaż ta żywa tkanka łaknie wielu rzeczy, jest jedna, której potrzebuje jak powietrza.

Tą rzeczą jest witamina C!

Witamina C dla Twojej skóry

Jeśli byłoby trzeba wybrać tylko jedną witaminę, która kompleksowo wpływa na urodę całego ciała, byłaby to bez wątpienia prosta, ale jakże skuteczna, witamina C.

Niewiele jest rzeczy równie banalnych co stosowanie witaminy C dla urody. Można ją zjadać w kolorowych, soczystych pokarmach, które są jej pełne, można przyjmować ją w formie suplementu i stosować zewnętrznie. W każdym wydaniu będzie super korzystna i przyniesie dostrzegalne rezultaty.

W końcu witamina C to silny przeciwutleniacz. Pomaga ona zredukować stres oksydacyjny w ciele i obniża ryzyko nowotworów. Jest ona także zaangażowana w syntezę kolagenu, białka odpowiedzialnego za sprężystość Twojej skóry.

Piękna skóra zaczyna się od… Nobla

W 1966 roku podwójny laureat nagrody Nobla, Linus Pauling, zwrócił uwagę niezdolność ludzkiego ciała do samodzielnej produkcji witaminy C, po tym jak zaobserwował, że ciało wykorzystuje witaminę C do załatania braków kolagenu.

Kolagen to najpowszechniej występujące w naszym ciele białko, niezbędne do budowania tkanki łącznej, skóry i naczyń krwionośnych. Kiedy włókna kolagenowe „pękają” i nie są odbudowane z powodu niewystarczającego poziomu witaminy C, powstają m.in. zmarszczki.Odpowiedni poziom witaminy C pomaga także zmniejszyć uszkodzenie skóry przez promienie słoneczne oraz zniwelować ryzyko powstania rozstępów.

Ludzie są właściwie jedynymi zwierzętami, obok świnek morskich, które nie wytwarzają własnej witaminy C i muszą otrzymywać ją z pokarmu lub suplementów. Człowiek ma uszkodzony gen, który w pośredni sposób jest odpowiedzialny za przetwarzanie cukrów we krwi w kwas askorbinowy. Z czego to wynika?

Biolożki i biolodzy ewolucyjni wierzą, że kiedy ewoluowaliśmy, mieliśmy tak dużo witaminy C w diecie, że proces jej wytwarzania został zredagowany w naszych genach. Chociaż wyeliminowanie zdolności do produkcji witaminy C uratowało nas przed marnowaniem energii i wykorzystaniem tej dodatkowej energii do przechowywania tłuszczu, teraz sprawia, że wpadamy w kłopoty, kiedy nie konsumujemy wystarczająco dużo tej witaminy.

Uzupełnij witaminę C dla Twojej skóry

Ochrona przed promieniowaniem UV

Kiedy Twoja skóra zbyt długo narażona jest na promieniowanie UV dochodzi do uszkodzenia komórek skóry i kolagenu, czyli budulca skóry. To z kolei prowadzi do stanów zapalnych, powstawania zmarszczek, a w krytycznych przypadkach nawet do nowotworów skóry.1

Witamina C działa jak armia broniąca swojego terytorium. Neutralizuje wrogie wolne rodniki zanim zagarną Twój teren i rozbraja tykającą bombę jaką są stany zapalne.2

Skóra młodzieńczo elastyczna

Witamina C minimalizuje powstawanie zmarszczek, a do tego wygładza skórę i ją uelastycznia. To wszystko dlatego, że aktywuje komórki zwane fibroblastami, które tworzą nowy kolagen.3

Gojenie ran jak za dotknięciem magicznej różdżki

Rozcięcia, oparzenia i inne rany, które prowadzą do powstawania blizn, potrzebują witaminy C jak pożar potrzebuje wody.

Dzieje się tak, ponieważ witamina C odgrywa rolę w tworzeniu keratynocytów – komórek potrzebnych do zamknięcia rany na powierzchni skóry. Chociaż zwiększenie spożycia C nie wydaje się przyspieszać procesu odbudowy skóry, brak jej wystarczającej ilości może opóźnić gojenie.4

Włosy jak jedwab

Witamina C wpływa korzystnie także na włosy. To wszystko dzięki jej udziale w produkcji kolagenu, który jest budulcem większości tkanek Twojego ciała, w tym włosów. Poza tym witamina C wspomaga wchłanianie żelaza, niezbędnego dla wzrostu czupryny.5

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

  1. skincancer.org/risk-factors/uv-radiation/
  2. lpi.oregonstate.edu/mic/health-disease/skin-health/vitamin-C
  3. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6204628/
  4. webmd.com/skin-problems-and-treatments/news/20040708/supplement-speeds-wound-healing
  5. healthline.com/nutrition/best-vitamins-hair-growth

(Visited 3 551 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum