Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 388 374
46 online
42 282 VIPy

Twoja skóra nie olśniewa? Zobacz czego może brakować awatarowi?

Czy bez mrugnięcia gałką jestem w stanie w jednym zdaniu umieścić oczywistości, że najgłośniejsze echa ze świata promiennej i glamour skóry niesie moc witamin, minerałów, składników odżywczych, oraz antyoksydantów?

Widać jestem, a co do skóry dodam jeszcze ten truizm, że zasada jest taka, żeby działać od wewnątrz i z zewnątrz!

Zanieczyszczenie awatara spowodowane złą pracą układu trawiennego sprzyja, jak wiesz, procesom gnilnym, fermentacyjnym oraz samozatruciu, co przekłada się na nieprzyjemny zapach z ust i potu, a także co nie jest tematem tej rozprawki, irracjonalny fetor kupy. Różnorodne wykwity skórne, egzemy, brodawki, znamiona, brodawczaki, łuszczyca itp, to sygnały ciała o wewnętrznym zanieczyszczeniu, które szuka wyjścia na różne sposoby. Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to skóra jest zwierciadłem zdrowia, a właściwie jednym z jego najważniejszych wskaźników. Skóra jest dużym narządem odpowiadającym przede wszystkim za utrzymywanie stałej temperatury Twojego awatara niezależnie od środowiska zewnętrznego, w którym przyszło mu grać. Jest pytanie, dlaczego tak skandalicznie się z nią obchodzisz?


Jest wiele sposobów hartowania ciała, jak kąpiele powietrzne, a im więcej, tym lepiej, obmywanie, nacieranie, kąpiele wodne, oblewanie. Przy czym oblewanie się zimną wodą jest dla skóry wybitnym stresem, a mało kto wie, że przy użyciu gorącej wody można się podobnie hartować, jak zimną. Gdy zaczniesz się nacierać gorącą wodą, najpierw ręce, górną część ciała, potem resztę, bardzo szybko po przeziębieniach nie zostanie śladu. Wynika to stąd, że człowiek jest bardziej zaadoptowany do zimna, ponieważ mamy 12 do 15 razy więcej receptorów zimna, niż ciepła. U człowieka niezahartowanego mechanizm termoregulacji jest osłabiony i jak gdyby cały czas marznie, a to doprowadza do osłabienia układu immunologicznego i z koeli do aktywacji yyy … patogennej mikroflory.

A co się dzieje podczas nacierania skóry gorącą wodą?

Gorąca woda kładąc się cienką warstwą na skórze, wyparowuje z niej, zabierając ciepło. Im wyższa jest temperatura wody i otaczającego powietrza, tym intensywniejszy jest proces parowania i odpowiednio ochładzania skóry organizmu, co stymuluje produkcję ciepła, wywołując działanie ogólno-tonizujące i powodujące zahartowanie awatara.

To z tego powodu w upalne lata toskańskie termy (nie mowię już nawet o siarce) są tak oblegane, gdyż procesy ozdrowieńcze hartowania ciała, samoleczenia, dzieją się właśnie wtedy bardzo silnie, i na logikę niewytłumaczalnie. Tymczasem efekt hartujący podczas gorących nacierań może być większy niż przy zimnych oblewaniach, a z pewnością bardziej bezstresowy, co już ma istotne znaczenie. W praktyce hartowanie się poprzez przeciwieństwa daje najlepsze skutki zdrowotne. Tak czy siak, zanim zaczniesz hartowanie ciała rozgrzej stawy i mięśnie ćwiczeniami. Podczas oblucji nie zapominaj pomasować przez parę minut uszu, to ma wpływ również na dokrwienie i lepszą pracę mózgu. Jeśli chodzi o dietę i efekt czystej skóry, to najbardziej sprawdza się raw food, czyli witarianizm niskotłuszczowy (20 dkg zielonych liści dziennie:) lub bogata dieta śródziemnomorska. „Jest wiele ważnych, nowych badań wykazujących ogromną siłe przeciwutleniaczy na ogólną poprawę zdrowia i cery. W niektórych specyficznych składnikach odżywczych wykryto, że mogą w istotny sposób wpływać na wygląd skóry, a nawet  wyraźnieopóźniać starzenie.” – mówi ekspert do spraw suplementów odżywczych Mary Sullivan. „W połączeniu z dobrą dietą, suplementy mogą nie tylko utrzymać zdrowy wygląd Twojej skóry, ale również będziesz wyglądać młodziej.” Kimkolwiek jest Mary, polać jej, ma rację.


Według ekspertów przeprowadzających wywiad z WebMD oraz nowych informacji przekazanych przez American Academy of Dermatology (AAD) potrzeba Ci w kwestii pięknej cery:

Odżywianie skóry:

Witamina C, E, A, K i B kompleks pomagają w wyglądzie naturalnie zdrowej skóry w następujący sposób:

Witaminy C i E

w didaskaliach dla gorliwych W badaniach przeprowadzonych na corocznym spotkaniu Amerykańskiej Akademii Dermatologii, badacz w Duke University, Sheldon Pinnell wraz z współpracownikami wykazali, że „widoczną ochronę skóry można uzyskać nakładając miejscowo witaminę E i C” „Przyjmowana miejscowo witamina C może zapobiec konsekwencjom długotrwałego nasłonecznienia” – mówi Karen E. w komunikacie prasowym. „Suplementacja naturalną witaminą E w dawce 400 jednostek na dobę ma za zadanie zmniejszyć widoczne uszkodzenia, zmarszczki i poprawić strukturę skóry.” Co więcej, te badania zostały poparte niedawno kolejnym. Journal of Investigative Dermatology poinformował, że osoby, które biorą witaminę C i E przez dłuższy czas są mniej narażone na promieniowanie UVB. Ponadto naukowcy wykazali zmniejszenie czynników związanych z uszkodzeniem DNA w komórkach skóry, co doprowadziło do wniosku, że witaminy antyoksydacyjne pomagają chronić przed uszkodzeniem DNA.”


Witamina C i E pomaga zredukować zniszczenia wywołane przez wolne rodniki, szkodliwy efekt uboczny promieni słonecznych, dymu i zanieczyszczeń. Wolne rodniki pochłaniają kolagen i elastynę, włókna wspomagające strukturę skóry, tym samym powodując zmarszczki i inne oznaki starzenia. Kiedy te dwie witaminy są połączone w płynie, wykazują bardzo wysoką ochronę przed uszkodzeniami promieniowaniem słonecznym, mówi Amerykańska Akademia Dermatologii. To już wiemy, witamina C i witamina E tworzą niesamowitą, synergiczną parę antyoksydacyjną. Gdy bierzesz selen, koniecznie przyjmuj go z E i C. I oczywiście dodaj jod pierwiastkowy (płyn Lugola z apteki) aplikując go przez skórę (plama o średnicy 3 cm na nadgarstku, którą ponawiasz, gdy poprzednia całkowicie się wchłonie), albo dodając pół łyżeczki Kelpu This is BIO do 4 szklanki kuracji.

Zrobienie „pasty” z witaminy E i C i smarowanie nią niektórych brodawek (szczególnie wirus brodawczaka na to idzie) sprawia, że nieładne brodawki odpadają

Witamina E musi być naturalna, nie ma innej opcji.


Oczywiście ważną kwestią jezd jedzenie!

Spożywaj jedzenie bogate w witaminę C takie jak: papryka, kalafior, brokuły i zielone liście. Te produkty mogą zastąpić utratę witaminy przez skórę. Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii raczej należy również suplementować witaminę C w dawkach 500-1000 mg na dzień. Podczas infekcji, zatruć, stanów zapalnych należy brać więcej witaminy C, najlepiej wcześniej wysycić ciało kalibracją. A tu masz przepis, oraz wytłumaczenie, dlaczego możesz nie dostać biegunki przy kalibracji witaminą C. Możesz również spróbować zastosować miejscowo krem z witaminą C, tak jak to robi naturalnie awatar, gdy jesteś młoda. Ponieważ z wiekiem wytwarza on coraz mniej kolagenu, co prowadzi do utraty elastyczności skóry. Sekretnym wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie preparatu zawierającego witaminę C w postaci zwykłego kwasu askorbinowego, która może przeniknąć w głąb skóry i on (awatar) już tam wie, co ma robić. Witaminę E znajdziesz w olejach roślinnych, nasionach, oliwkach, szpinaku oraz szparagach. Jednak dostarczenie odpowiedniej ilości witaminy jest trochę trudne, a więc możesz skorzystać z suplementów. Uważka Pojawia się też mała, czerwona ostrzegawcza lampka! Badania mówią, że zbyt duże dawki witaminy E mogą być szkodliwe. Na dzień dzisiejszy zalecana ilość E wynosi 12 mg. Jednak z drugiej strony należy wziąć pod uwagę fakt, że Witamina E nie jest syntetyzowana przez ludzi (ani zwierzęta) Oznacza to, że musi być dostarczana z zewnątrz, podobnie jak ma  się to w przypadku witaminy C.

Oczywiście nie zapominaj o occie jabłkowym

Dlatego trzecia szklanka (ta z surowym octem jabłkowym BIO) w codziennej, oczyszczającej kuracji 4 szklanek, jest niezwykle ważna pod wieloma względami, też dla urody skóry.

Więcej superfajnych witamin dla Twojej skóry:

Witamina A

Jeśli poziom witaminy A pochodzącej z żywności jest wysoki, prawdopodobnie niewiele zmieni jej zwiększenie dla Twojej skóry. Pomimo tego, jeśli poziom witaminy A spadnie choćby trochę poniżej normy to występuje możliwość pojawienia się objawów takich jak sucha, łuszcząca się cera. Wszystko dlatego, że witamina A jest niezbędna do konserwacji i naprawy tkanki skóry. Warzywa i owoce są naładowane witaminą A (beta karotenem, czyli prowitaminą witaminy A) Nakładana bezpośrednio na skórę potrafi uczynić prawdziwą różnicę w jej wyglądzie. Badania medyczne wykazują zmniejszenie ilości zmarszczek, zachowanie kontroli nad trądzikiem oraz złagodzenie objawów łuszczycy. Wszystkie te korzyści płyną jedynie z zawartości tego składnika odżywczego w kremie. w didaskaliach dla wnikliwych: W badaniach zaprezentowanych podczas Amerykańskiej Akademii Dermatologii, naukowcy z Francji, że miejscowo aplikowany retinol (czysta postać witaminy A) połaczona z witaminą C dowodzi „odwrócenia zmian skórnych wywołanym chronicznym starzeniem się skóry i fotostarzeniem (szybkie starzenie się skóry spowodowane warunkami środowiska).” W innym badaniu opublikowanym przez British Journal od Dermatology, doktorzy stwierdzono, że pokarmy o wysokiej zawartości beta-karotenu wydają się zmniejszać ryzyko wystąpienia łuszczycy.

Witamina B kompleks

Jeśli chodzi o skórę, najważniejszym rodzajem z kompleksu witamin B jest biotyna. Jest to składnik odżywczy, który w dużej mierze odpowiada za stan skóry, paznokci oraz komórek włosowych. Dlatego jeśli Twoje hairy leżą po całym pokoju, sprawdź koniecznie poziom tej witaminy. Co więcej, bez odpowiednich ilości biotyny może wystąpić zapalenie skóry (jak również swędzenie, łuszczenie się). I nawet niewielki niedobór wywołuje takie objawy! Większość ludzi na szczęście ma wystarczającą ilość biotyny, a znajdziesz ją w wielu pokarmach jak w bananach, jajkach, płatkach owsianych i ryżu. Organizm także wytwarza biotynę samodzielnie!

tak wyglądasz 6 dni po kremie z niacyną:)

Niacyna

Niacyna, specyficzny rodzaj witaminy B3, pomaga skórze utrzymać wilgoć, podobno kremy, jak się uprzesz, zawierające ten składnik sprawiają, że skóra wygląda młodziej w zaledwie 6 dni! W 6 dni, wygląda o 6 dni młodziej:)) Niacyna ma również właściwości przeciwzapalne, które działają łagodząco na suchą i podrażnioną skórę.

Nadzwyczajność niacyny:

W większych stężeniach może także działać jako środek rozjaśniający, aby wyrównać nierównomierny koloryt skóry.

Witamina K1

Jako składnik odpowiedzialny za pomoc w krzepnięciu krwi witamina K1 nie odgrywa znacznej roli dla skóry od wewnątrz. Jednak są doceniane jej właściwości stosowania na skórę. Lekarze z Uniwersytetu w School of Medicine w Miami stwierdzili, że po zastosowaniu na skórze kremu z witaminą K po zabiegu laserowym znacznie zmniejszyły się siniaki pod oczami. W połączeniu z witaminą A zawartą w śmietanie wykazuje jeszcze lepszą skuteczność w walce z tymi ciemnymi kręgami. W Tokio uznano, że miejscowe zastosowanie żelu z pochodną witaminy K oraz witamin A, C i E jest skuteczne w zmniejszeniu ciemnych kręgów pod oczami oraz ilości zmarszczek.

Minerały korzystne dla Twojej skóry:

Selen

Wielu naukowców uważa, że ten minerał odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu raka skóry! Podawany w formie suplementu lub stosowany w kremie pomaga chronić przed uszkodzeniami słońca. Jeśli spędzasz czas na słońcu, selen może pomóc zmniejszyć ryzyko poparzenia. W badaniach opublikowanych w The Journal of the American Medical Association w 1996 naukowcy wykazali, że pacjenci z rakiem skóry, którzy spożywali 200 mg selenu na dobę, mieli: – o 37% zmniejszoną złośliwość raka – o 50% zmniejszone ryzyko zgonu z tej przyczyny – 17% spadek ogólnej śmiertelności Najlepsze odżywcze źródła selenu: pełnoziarniste zboża, czosnek, jajka i owoce morza, oraz orzechy brazylijskie (szkoda że tak często (tylko w Polsce ?) z pleśnią.

Miedź

Jeszcze jednym bardzo ważnym minerałem jest miedź. Wraz z witaminą C i cynkiem, miedź przyczynia się do wzrostu elastyny, włókna, które podtrzymuje strukturę skóry od wewnątrz. Cztery amerykańskie badania w Akademii Dermatologii w 2002 potwierdzają, że miedź koryguje skórę i zwiększa jej elastyczność. Gdy przyjmujesz cynk, szczególnie nie zapominaj o miedzi, i najlepiej noś bransoletkę miedzianą, lub jedz daktyle i nerkowce. Byle nie razem:) Możesz też 3 razy w tygodniu zjadać coś gotowanego w miedzianym naczyniu.

Cynk

Trzecim naturalnym minerałem jest cynk, bardzo istotnym jeśli zmagasz się z trądzikiem.

W rzeczywistości często trądzik jest po prostu objawem niedoboru cynku

Stosowany od wewnątrz lub nakładany bezpośrednio na skórę pomaga ją oczyścić przez osłabienie produkcji oleju. Wykazuje również skuteczność w kontrolowaniu zmian trądzikowych, ale również pomoże zagoić się szybciej zagoić już istniejącym wypryskom.

Źródła pokarmowe cynku to boczniaki, pestki dyni, migdały, kabaczki, arbuzy, sezam, czosnek, dziki ryż, tofu, kakao. Nie zapominaj o peelingach, które złuszczają martwy naskórek. Oczywiście witaminy i minerały nie uzupełnią się podczas jednej nocy, dlatego jeśli już wybierzesz opcję dla siebie, postaraj się być systematyczna i wytrwała. Oj tam, oj tam. Aż zła  macocha wyśle Cię do lasu z zazdrości, tyle, że Ty poznasz księcia.

owocek

Źródła:  „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko „Endoekologia zdrowia” Iwan Nieumywakin, Ludmiła Nieumywakina  

(Visited 6 142 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar drefet 5 maja 2019 o 13:48

  tzn ze kwas askorb z niacyna mozna nalozyc na twarz?

  1. avatar Jarmush 5 maja 2019 o 14:52

   kwas askorbinowy to kwas, zawsze może podrażnić, ale jak zmieszasz z olejem kokosowym

   1. avatar drefet 5 maja 2019 o 16:23

    z cytryna ostatnio mieszlam i nic nie bylo, ale mam niacyne w proszku i moge dodac tylko nigdy nie robilam takiej mieszanki wiec pytam czy mozna b3 na skore bezposrednio? od prawie 3 lat nie uzywam „normalnych” kosmetykow, wlasciwie to bardzo niewiele typu czarne mydlo, glinka olejek, wu..i mimoze cera starsza to wyglada o niebo lepeij niz kiedy uzywalam, dieta pewnie tez swoje robi…ale jednak kiedys tony roznych chemikaliow…i nie robily nic dobrego…
    ostatnio maseczki z kurkumy chlorelli i matchy robie i calkiem fajna skora po tym:) wracajac do meritum co z b3?

    1. avatar Jarmush 5 maja 2019 o 17:15

     nie wiem, co by było takim nośnikiem, żeby to wchłonęło głębiej

    2. avatar KasiaM 5 maja 2019 o 18:50

     Drefet po prostu mieszasz te 3 rzeczy z wodą i na twarz ? Czy jak?

     1. avatar drefet 6 maja 2019 o 10:35

      maseczka
      kurkuma, matcha, glinka, woda mieszma i na twarz jak wyschnie zmywam moze byc lekko zoltawa ale ladnei schodzi zwlaszcza po zuyciu olejku
      kwas askorbinowy mieszam w cytrynie /soku i wacikiem na twarz, ale tu ostroznie bo jak masz wrazliwa to moze byc podrazniona, raczej przecieram codziennie cytryna po wycisnieciu soku
      pozniej nakladam olejek ostatnio z malin i wlasciwie tyle
      nie uzywam zadnych mydel itp , czasem przecieram wu lub oj

 2. avatar Mi 5 maja 2019 o 14:18

  Czy to prawda, że przez 2 lata od odstawienia retinolu nie można zachodzić w ciążę?

  1. avatar Carrie 6 maja 2019 o 18:52

   Prawda, silne ryzyko uszkodzenia płodu.
   Zresztą i tak masz wątrobę i nadnercza do regeneracji.

 3. avatar katiarzynka 5 maja 2019 o 14:40

  Pepsi czy w takim razie najlepiej byłoby zrobić samemu krem z tymi witaminami? Co radzisz? 🙂

  1. avatar Jarmush 5 maja 2019 o 14:48

   to jest tak, że krem zrobisz dobry, pewnie najlpeszy, ale jak to przetransportować wgłąb skóry?

   1. avatar Katiarzynka 5 maja 2019 o 14:55

    No właśnie? Nie wiem! 🙂

    1. avatar Jarmush 5 maja 2019 o 17:35

     To zwykle jest najdroższe w dobrych kremach , ten transporter wgłąb skóry

     1. avatar drefet 6 maja 2019 o 10:38

      dobre kremy tez oprocz tego nosnika maja sporo zbednych nienosnikow
      no i wniosek…skoro dobre , drogie kremy bylyby takie dobre to czemu ci ktorych stac nie poprzestaja na kremach…a botoks i inne wypelniacze tak sie rozplenily, zdarzylo mi sie skorzystac…czy ja wiem czy wtedy bylo lepiej..mocno bym sie zastanawiala…

     2. avatar Jarmush 6 maja 2019 o 12:40

      dobry krem nie zastąpi/zniweluje tego co się ładuje w siebie od środka, czym się oddycha, ile się śpi, ile razy się śmiejesz w ciągu dnia, a ile razy płaczesz, no i co i ile pijesz? 🙂 Jest jeszcze powszechne prawo ciążenia, czyli grawitacja

   2. avatar drefet 5 maja 2019 o 16:25

    dmso?

    1. avatar Jarmush 5 maja 2019 o 17:15

     jeśli chodzi o dmso, to wspomniałam o tym w kontekście książki Fischera, nie siedzę w temacie

 4. avatar Ania 5 maja 2019 o 15:31

  Miedź faktycznie działa cuda na skórę, jednak zastanawiam się czy nie serwuję jej sobie za dużo. Używam serum z peptydami miedzi 2% co dwa dni, oczywiście połykam cynk, mam nadzieję, że nie przeginam.

  1. avatar Jarmush 5 maja 2019 o 17:33

   raczej nie, możesz zbadać poziom miedzi, zrobić analizę pierwiastkową włosa

 5. avatar Maja. 6 maja 2019 o 16:15

  Problem z innej beczki,który mnie zszokował.U mojej 13 letniej córki zauważyłam w podniebieniu ,tak z centymetr od łuku zębowego wyrzynający się ząb ,na razie świeci czubek…co to za masakra i co z tym zrobić?

  1. avatar Jarmush 6 maja 2019 o 19:13

   iść do dentysty i nie czarnowidzieć i nie straszyć dziecka

 6. avatar Kris 28 czerwca 2019 o 20:58

  A ile cynku dzienni przy trądziku? 15 mg będzie Ok?

  1. avatar Jarmush 28 czerwca 2019 o 21:02
   1. avatar Kris 29 czerwca 2019 o 05:59

    super, dziękuję

 7. avatar Joana 10 października 2019 o 09:23

  Pepsi czy można biotynę dołożyć do szklanki z chlorkiem magnezu i folianami? Bedzie to grało razem?

  1. avatar Jarmush 10 października 2019 o 10:56

   jeszcze nie wiem, więc nie dołączaj, bierz ją ze śniadaniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum