Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 391 776
76 online
42 283 VIPy

Twoja terapia chlebem. Z, oraz mrożące krew w żyłach doświadczenie bez niego

Są też tradycyjną codziennością, o czym nie ma po co przypominać tkwiącym w kolejkach po chałkę do karpia na wigilię. Jeszcze do niedawna, ktoś, kto dobrowolnie odmówiłby jedzenia chleba białego, razowca, bagietki, pity, ciabatty, pumpernikla okazałby się co najmniej niewdzięcznikiem, a nawet ateuszem wywrotowcem.

Smak chleba nigdy się ludziom nie nudzi, chociaż jedzą go każdego dnia

Praktycznie każdy nieświadomy diety keto, paleo, czy witarianizmu człowiek na świecie to uzależniony od chleba i zbóż, głównie pszenicy, morfinista.

Jednak o tym, że emblemat ludzkości chleb, cud powszedni, podstawa niemal każdego posiłku na świecie to w rzeczywistości całkowicie martwa materia, wie niewielu. Wysuszająca i sklejająca organizm pozbawiając go jak wampir energii.

Dodatkowo dzisiaj prawie wszędzie wypieka się chleb w elektrycznych piekarnikach niszczących ostatnich maruderów wartościowych składników w zbożach już wcześniej wyplenionych procesami bezdusznej obróbki okraszonej chamem glifosatem.

Proste chlebowe doświadczenie

Najpierw przez kilka miesięcy odtruwaj czyli odkwaszaj organizm, robiąc 4 szklanki oraz jedząc owoce i pijąc odżywcze soki warzywne z zawartą w nich naturalną wodą strukturalną.

Następnie przystąp do eksperymentu, przed którym, trzeba zaznaczyć, czujesz się (nic dziwnego) zdrowo i skocznie. Sprawdzian niech będzie drobiazgowy i odpowiednio długi, żebyś miała czas zaobserwować, jak twoje ciało zamienia się w ospałe i szpetne. No dobra, trochę przesadziłam, ale zmianę w tę stronę ujrzysz na bank z bankierem w środku.

Tak, czy siak, już po krótkim czasie poczujesz się dziwnie osowiała, jakby sklejona od środka, a do tego skóra na twarzy i kończynach będzie niepokojąco sucha. Ale pomimo tej suchej skóry, a co za tym idzie wysypu zmarch, po spadkach energii, w tym zmniejszonego libido, o dziwo pojawi się coraz większa chęć na konsumpcję chleba.

Pieczywo szczególnie współcześnie szpeci jego zjadaczy, gdyż dzięki sztukowaniu karmelem (palony cukier) biały chleb finguje żytni, albo pełnoziarnisty.

Zaś węglan wapnia powoduje, że chlebowe ciasto łatwiej się wyrabia.

Kwas sorbinowy wtrącony do chleba opóźnia pleśnienie, kwas mlekowy podkręca smak, a askorbinowy skądinąd dodaje wagi. Na szczęście te dwa kwasy działają pro zdrowotnie, ale w chlebie powinien naturalnie działać kwas chlebowy.

Natenczas kwasek cytrynowy ułatwia krojenie, ortofosforan sodu trzyma z dala od niego chrząszcze i mole, przy tym drożdże piekarskie lepiej rosną.

Karboksymetyloceluloza opóźnia czerstwienie, a mono i dwu glicerydy zwiększają chleba objętość i ułatwiają głębokie mrożenie. Maltol podczas pieczenia udoskonala aromat, zaś wosk candellila ułatwia apetyczne przyrumienianie.

Amylaz dodania do ciasta żaden piekarz nie pożałuje, bo ulepszają wręcz wszystko i wielkość i przyrumienienie. I miękkość okruchów i smak, zaś fosforan skrobi lub octanu dodany do zamrażanych właśnie bułek, brioch i chlebów sprawia, że błyszczą one potem jakby były świeże.

To wszystko, na dokładkę razem z fatalnie uzależniającą „zmutowaną” glifosatem pszenicą i glutenem największym obok kazeiny alergenem w kosmosie zjadasz korzystając z usług piekarnictwa jako odnogi chemicznej nauki. Pogodzonej (bez szemrania mi tu) z uczuleniami i brzydnięciem piekarzy, ale też zjadaczy chlebów właśnie.

I powiem Ci, że najtrudniejsze w witarianizmie jest dla mnie i dla wielu, niejedzenie chleba. Trzeba dużego samozaparcia, i silnej woli, żeby się z tej sytuacji chlebowej wyplątać.

Nie musisz chleba definitywnie wykreślać z jadłospisu, gdy masz organiczną mąkę żytnią, organiczny zakwas żytni, szarą sól morką, kwiat soli, lub dobrą kamienną, i czystą wodę mineralną. Oraz sporo czasu na wyczekiwanie, chleb pieczesz 40 minut do godziny, ale IM DŁUŻEJ I WOLNIEJ ROŚNIE, tym lepiej.

Minimum 8 godzin rośnięcia chleba (z organicznej mąki żytniej) przed pieczeniem sprawia, że właściwie ilość glutenu w takim chlebie można uznać za zerową.

Jeśli do tego skorzystasz z możliwości zamówienia mojego chleba (wysyłam chleb raz w tygodniu, w środę) z certyfikowanej organicznej żytniej mąki, na organicznym zakwasie, na wodzie oligoceńskiej, jedynie z solą kamienną kłodawską (bez fluoru ma się rozumieć) pieczonego w bardzo wypasionym piecu zaprzyjaźnionego piekarza (ceramiczny piec podgrzewany obiegiem wodnym, ideał) tylko dla This is BIO, jest duża szansa, że sprawisz sobie frajdę, a nie zbrzydniesz, nie postarzysz się o kilka lat i nie stracisz wigoru. Wręcz przeciwnie:)

owocek


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i się tego trzymajmy.

(Visited 3 209 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Barbara 8 grudnia 2021 o 20:49

  Wiesz Ile razy ruszalam z tego skrzyzowania … i znow zderzenie z ciezarowka , potem czas na dojscie do siebie i znow ruszam….
  Czy ja poprostu lubie sie dobijac ? Po co ? Dlaczego ? Tak dobrze mi szlo a potem znow to samo skrzyzowanie … dzien swistaka Czy co ?!

  1. avatar Pepsi Eliot 9 grudnia 2021 o 07:06

   tak działa ego <3

   1. avatar Ziggy 13 grudnia 2021 o 18:17

    Mam pytanie nie na temat chleba 🙂
    Czy woda do szklanek może być gazowana ?
    Nie mamy tu wody mineralnej niegazowanej niestety
    Tak dla mnie to CO2 może coś namieszać

    1. avatar Pepsi Eliot 13 grudnia 2021 o 19:32

     litr wody niegazowanej? to raczej nie jest dobry pomysł.

     1. avatar Ziggy 13 grudnia 2021 o 19:44

      Chyba nie zrozumialem
      Wlasnie jest tylko gazowana (mineralna) wiec jej nie uzywac ?

     2. avatar Pepsi Eliot 14 grudnia 2021 o 04:18

      Gazowana raczej nie nadaje się. Ewentualnie naturalnie delikatnie gazowana woda mineralna bo takie też są, tak. Ale sztucznie gazowana nie.

 2. avatar barbb 10 grudnia 2021 o 10:38

  dla mnie nie jeść chleba żaden problem, gorzej ogólnie z gotowanym raz dziennie bo resztę mogę jeść surowe no i przede wszystkim z ziemniakami….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum