Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 253 614
181 online
35 508 VIPy

Węzły chłonne powiedzą, jak zdrowa jesteś aktualnie …

Prawie wszyscy doświadczyli co najmniej jednostronnego opuchnięcia węzła chłonnego co najmniej raz w życiu.

Ale co z tymi, którzy dość często odczuwają obrzęk węzłów chłonnych?

Niestety to oznacza, że zdrowie (niechby chwilowo) poszło do kąta i wkrótce może rozwinąć się choroba!

Wiem, to brzmi ostro, ale niektórzy potrzebują wstrząśnięcia.

Niekoniecznie wiesz, że obrzęk węzłów chłonnych jest czymś więcej niż przejściową, chociaż bywa, że bolesną niedogodnością, która ustąpi po kilku dniach.

Powiększone chorobowo węzły chłonne stanowiące przecież system rezerwowy organizmu, oznaczają, że poziom toksyczności w ciele urósł ponad normę i nie ma gdzie przejść dalej.

Są naturopaci, którzy utrzymują, że to dobrze, że właśnie taki powiększony węzeł spełnił swoje zadanie, zatrzymał toksyczne odpady komórkowe.

Jednak sytuacja nie może trwać permanentnie, limfa musi płynąć.

O zatruciu ciała (zakwaszeniu, niedotlenieniu – to właściwie synonimy) nie mówi się wystarczająco dużo, a gdy ma miejsce, ludzie często zakładają, że wystarczy kilkudniowy detoks i jakoś ciało wyrzuci z siebie całą toksyczną akumulację.

Jednak trzeba sobie zdać sprawę, że tak się najprawdopodobniej nie stanie.

To za mało.

Nie możesz po kilkudniowym detoksie spodziewać się trwałej ulgi.

Wiem, o czym myślisz: przecież nie mogę robić detoksu dłużej niż kilka dni, bo to niezdrowe.

Cóż, to jest faktycznie niezdrowe, gdy detoks, który robisz, jest niezdrowy.

Właściwy detoks będzie nie tylko zdrowy dlatego, że będzie trwał dłużej niż kilka dni.

Prawdziwie zdrowy detoks powinien być KONTYNUOWANY KAŻDEGO DNIA PRZEZ RESZTĘ ŻYCIA.

Należy pomagać organom odtruwać organizm codziennie.

Systematycznie, bezszokowo, higienicznie, jak mycie zębów.

Detoks powinien stać się częścią codziennej rutyny, a NIE CZYMŚ, co zrobisz jakimś tam zrywem do boju.

Zwłaszcza jeśli jesz pestycydy lub GMO każdego dnia.

Oczyszczanie organizmu z pestycydów i metali ciężkich jest wymaganym detoksem, a jednocześnie wystarczająco delikatnym aby mogły go przeprowadzać wszystkie grupy wiekowe, w tym dzieci i starcy.

Codzienne odtruwanie może stać się regularnym nawykiem, jak spożywanie wyjątkowo zdrowego posiłku dzień po dniu.

Detoksykacja nie oznacza kupowania jakichkolwiek tabletek detoksykujących, czy jakiegokolwiek produktu detoksykacyjnego, który nie jest w 100% organicznym pokarmem, ponieważ to popsułoby cały cel detoksykacji toksyn.

Codzienne systematyczne odtruwanie, świadome, celowe i bez presji jest takie, że możesz oczekiwać prawdziwych korzyści, w tym:

 • wzrostu energii,
 • lepszego snu,
 • ładniejszej skóry,
 • lepiej spisujących się organów wewnętrznych,
 • większej odporności,
 • lepszego wzroku,
 • lepszego słuchu,
 • grubszych włosów
 • i mocnych paznokci,
 • mniej alergii,
 • mniej chronicznego bólu,
 • mniej bóli głowy lub migren,
 • oraz szybszego pojmowania,
 • logicznego myślenia,
 • i łączenia faktów.

Ważne jest zrozumienie, że potrzebujesz wszystkich węzłów chłonnych.

Powinny pozostać nienaruszone i dokładnie w tym miejscu, gdzie już są.

Jeśli lekarz zacznie usuwanie nawet jednego, trzeba się liczyć z tym, że zdrowie jakoś się pogorszy.

Chociaż są przypadki szczególne, gdy NALEŻY podjąć taką decyzję.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Zamiast tego niech będzie prewencja, codzienne dotlenianie komórek i nawadnianie, na przykład tuż przed porą śniadania prostymi 4 szklankami.

Sok winogronowy ma właściwości oczyszczające, czyli alkalizujące.

Ogólnie organiczna dieta roślinna, o ile możesz jeść większe ilości błonnika może bardzo pomóc w Twoich dolegliwościach.

PH moczu odpowiada miej więcej pH limfy, dlatego taka ważna jest roślinna, organiczna dieta alkaliczna.

Tak ważne są dobrze pracujące nerki, bowiem to nerki oczyszczają limfę z odpadów komórkowych.

Odpady te nie powinny wrócić do krwi, zamiast tego dobrze pracujące ciało powinno je wyprowadzić wraz z moczem.

Limfa potrzebuje pracy mięśni, aby się poruszać.

Układ limfatyczny nie posiada pompy układu krwionośnego, czyli serca.

Dlatego ruch (gdy można podskoki) są kluczowe dla dobrze działajacego układu limfatycznego.

Słońce, 4 szklanki, odżywcza roślinna w dużej przewadze dieta alkaliczna, B complex i bieganie.

Jeśli możesz to robić, będzie prozdrowotnie i profilaktycznie.

Pomijając rzeczy nieuniknione, jak starzenie się, wpływy środowiska, którego nie możesz w tym momencie zmienić, świadomym i konsekwentnym działaniem każdego dnia możesz stawać się bardziej zdrowy, zamiast bardziej chora każdego dnia.

owocek

(Visited 39 110 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Natalia 1 maja 2018 o 18:01

  Akurat miałam szukać coś na ten temat. Od dwóch dni boli mnie z prawej strony pod zuchwa. Jak jem to się nasila i bardziej puchnie. Jak nachylam też. Wygląda to jak taka gruba kulka i się zastanawiam czy to nie węzeł chłonny.

  1. avatar Jarmush 1 maja 2018 o 19:15

   pewnie tak, zęby zdrowe? migdał? ucho?

   1. avatar Natalia 1 maja 2018 o 19:36

    Czasem takie coś wychodziło ale w minute znikło a teraz trwa to 2 dni. Wszystko było dobrze. Ale może się coś zaczęło dziać. Jutro idę do lekarza. Do dentysty chodzę raz w roku ale nigdy mi nie zrobili żadnego przeswietlenia. Z tej samej strony od ok 8 lat mam zgrubienie na brodzie które w pewnych okresach nabrzmiewa. Akurat teraz mam to bolące. Może z tym jakiś związek też mieć. Znając lekarzy pewnie nie dadzą mi skierowania żeby to sprawdzić tylko zapisza coś w ciemno :/ a powinni sprawdzić co tam się kryje i co to za guzek

  2. avatar japoneczka01 1 maja 2018 o 20:25

   Może to być ślinianka. Zapchał się kanalik i stał się niedrożny. Spróbuj sok z cytryny, aby prowokować wytwarzanie większej ilości śliny. Już samo patrzenie na cytrynę może pobudzać ślinianki do pracy.

   1. avatar Natalia 2 maja 2018 o 13:47

    Faktycznie. Byłam u lekarza i stwierdził że to zapalenie slinianki

    1. avatar Natalia 3 maja 2018 o 19:14

     Zapisali mi antybiotyk:( no i wzięłam 2 dzień i się pojawiła wysypka swedzaca, podobne to do pokrzywki. Rozmieszczone plamy na całym ciele. Najwięcej chyba na rękach. A tak to tylko na nodze i plecach plamy średnicy 3 cm około. Co teraz? Czy znowu iść do lekarza. Póki co miejsce gdzie slinianka nadal spuchniete i boli. 🙁 no i czuję się kiepsko

 2. avatar Mikolaj 1 maja 2018 o 18:44

  Osobiście stosuję post przerywany i jeden cały dzień postu w tygodniu. Przy odpowiednim treningu siłowym i wytrzymałościowym da się zgromadzić wystarczającą ilość glikogenu w mięśniach, żeby przetrwać dzień głodówki normalnie funkcjonując (w ten dzien tylko krótki 5km run lub easy basen, ew. Trochę pompek, bez ostrego treningu).
  Polecam bo głodówka na wodzie jest bardzo skuteczna, ale każdy musi sam znaleźć dla siebie odpowiednią formę detoksykacji. Jedni stosują chelatację, inni głodówki, ważne żeby pozbywać się tych toksyn i być w stanie trzeźwo myśleć i odpowiadać na rzeczywistość.

 3. avatar Di 1 maja 2018 o 19:05

  Pepsi czy węzeł chłonny szyjny podżuchwowy może spuchnąć od martwego zęba. Lekarze wymyślają mi niestworzone choroby których nie mam. wyniki krwi super. Tk nic nie pokazało tylko kulkę. Lekarze stwierdzili że to cysta embrionalna po otwarciu okazało się, że to zapalenie węzła chłonnego nie usunęli na szczęcie bo był za duży stan zapalny wysączyli zawartość i założyli sączek. Usunęłam martwego zęba ale węzeł ponownie spuchł. Pomocy. Odmówiłam dalszego leczenia ponieważ lekarze szykowali się do usunięcia węzła. Możesz mi coś doradzić

  1. avatar Jarmush 1 maja 2018 o 19:13

   Tak, może być spuchnięty od zęba. Kiedy usuwałaś tego zęba?

   1. avatar Di 1 maja 2018 o 19:19

    1,5 tygodnia temu. Jestem ogromnie rozczarowana postawą dentystów że namawiają pacjentów na takie durne leczenie czegoś co jest martwe i co powinno zostać usunięte.

 4. avatar Karolina 1 maja 2018 o 19:40

  Teraz to już”po ptokach”…wycięli mi macicę(2 m-ce temu),jajniki i węzły chłonne w tej okolicy…tylko jedna ! lekarka kazała się teraz suplementowac na maxa, chociaż czytając wiele,wiem że to bardzo ważne…Tutaj prośba do Ciebie Pepsi…mam zestawy witamin do nabycia, chętnie u Ciebie :vit.C1500,selenium,d3k2m7, magnez,żelazo(niedokrwistość)vit,.z grupy B, wczesne objawy menopauzy na które nic podobno nie mogę brać ( uderzenia gorąca itp.)jednak ile co i jak jest kompletnie (ze strony p.doktor) bez sensu,typu -Pani bierze podwójne porcje oprócz D,bo tę można przedawkować…)… pomożesz z dawkowaniem i porami przyjmowania? Radioterapia 3 krotna w toku,7 min/raz…please help me!

  1. avatar Jarmush 1 maja 2018 o 20:55

   oczywiście, że Ci podam dawkowanie, jutro rano

 5. avatar Pablo 1 maja 2018 o 19:56

  Czy mogłbym prosić o poradę względem mojej bliskiej znajomej? białaczka limfatyczna dłuższy czas i na cytologii też jej coś tam wyszło i konowały chcą ją uśmiercić a ja na to nie pozwolę, młoda dziewczyna poszła na chemię w tabletkach(z tego co pamiętam) także odpowiednia detoksykacja również wskazana, jedyne na co wpadłem to soda,zielona herbata,kurkumina,resweratrol, dieta najlepiej chyba surowa 811, rozruszać limfę…. proszę o wszelką poradę będę wdzięczny, pomijam już swoje „problemy” 🙂
  Z góry dziękuję!

 6. avatar zet 1 maja 2018 o 21:04

  U mnie niestety powiększone węzły chłonne to przewlekły problem. Ostatnio dają sie we znaki węzły w okolicy gardła. Zastanawiam się od miesięcy jak sprawa wygląda w przypadku usuwania grasicy. Zdania są tak podzielone, w wiekszosci jednak mowi się o koniecznosci wycięcia przestałej grasicy. Ja jednak nie jestem tego taka pewna, choruję na miastenię i poraz kolejny stoję przed decyzją – wycinać czy nie.
  Pozdrawiam ciepło. Dzięki za Twoje wpisy. ?

 7. avatar ela 2 maja 2018 o 07:45

  Ssanie oleju słonecznikowego!

 8. avatar wilku 2 maja 2018 o 15:58

  Zamierzam kupić Greens and Fruits ze sklepu, ale mogę mieć problem z połknięciem. Jakiej wielkości i kształtu są te tabletki, ile cm długości?

  1. avatar Jarmush 2 maja 2018 o 17:55

   dość duże, ale nie aż tak jak witamina C 1000+ TiB, ale nie są niczym powlekane, można rozbić w moździerzu i zjeść z miodem manuka np.

   1. avatar gagata 3 maja 2018 o 19:11

    Pepsi, a Wit c 1000+ ma jakiś konkretny smak? Chce kupić, pomyślałam, że mogłabym ją dawać do jedzenia dziecku jak cukierek.

    1. avatar Jarmush 3 maja 2018 o 20:14

     nie, jest bardzo kwaśna, najlepiej do świeżo wyciśniętego soku dołóż dziecku pół grama kwasu askorbinowego TiB

     1. avatar gagata 3 maja 2018 o 21:14

      Dzięki Pepsi 🙂
      Teraz mi zaświeciło, że przy okazji spróbuję kalibracji na soku marchew-burak-jablko. Nigdy nie wpadłam na to, żeby podać Wit c z innym sokiem niż z pomarańczy, którego nie lubi. O geniuszu 😉

     2. avatar Jarmush 4 maja 2018 o 05:30

      <3

 9. avatar Pablo 2 maja 2018 o 18:24

  O czym może świadczyć mocno powiększony i twardy i względem strony przeciwnej węzeł chłonny mniej więcej pod zębem, który został wyrwany kilka lat temu ?(poza tym o czym pisze Pepsi)

 10. avatar maggie 5 maja 2018 o 21:55

  O co chodzi z tymi chemikaliami z samolotu? Czy to jakieś sprawdzone informacje? Już któryś raz o tym słyszę, ale zastanawia mnie czy to prawda. Moj mąż twierdzi, że to smugi kondensacyjne i neguje cała sprawę. Jakieś wiarygodne źródła informacji poproszę – będę wdzięczna 🙂

  1. avatar Jarmush 6 maja 2018 o 09:52

   czytaj bloga, wpisz w szukałkę

 11. avatar Marta 28 lipca 2018 o 08:02

  Pepsi, proszę o pomoc.

  Zacznę od tego, że od kilku tygodni babrzą mi się różne miejsca na twarzy. Zaczęło się od czegoś w rodzaju opryszczki na policzku i chyba sama to w głupi sposób rozniosłam i roznoszę nadal poprzez nerwowe drapanie i wyciskanie (no wiem, głupota, nałóg; nie zawsze wytrzymuję). Te rany przybierają różne formy: suche, czerwone, swędzące plamy, ale i wrażliwe, przypominające poparzenia miejsca wydzielające żółtą ropę, po czasie zasychające, swędzące i przy nieuważnym rozdrapaniu – na nowo jątrzące się. Typowa opryszczka również wylazła mi przy ustach.

  Podejrzewam, że mój organizm w końcu wyrzuca coś po latach uzależnienia od objadania się (jedzenie cukru łyżeczką zdarzało się nie raz), ponadto nerwowość, stres (nasilający się, gdy staram się nie uciekać od emocji w jedzenie).

  Parę dni temu przewiałam się na rowerze (a może w aucie, bo sprawa dot. głównie lewej strony), przez co, jak sądzę, boli mnie i swędzi cały zespół powiększonych węzłów chłonnych – kilka gulek na tej kości za uchem, na głowie i coś na obojczyku. Bać się? Coś robić?

  – biorę probiotyk,
  – od kilku dni wprowadzam 4 szklanki,
  – drugi dzień jem ziemię okrzemkową (pasożyty?),
  – ograniczyłam nabiał, z glutenem wyszło mi gorzej, bo totalne restrykcje włączają mi nałóg,
  – cukier won, owoce też staram się ograniczyć (pasożyty? candida?), ale: patrz wyżej,
  – zmniejszam ilość tłuszczu, zwiększam surowe i kiszone, ale nie jestem gotowa na 811, na pewno nie z przeszłością nałogowca albo nie na tym etapie świadomości. Im więcej czytam i chcę zmienić, tym bardziej się stresuję i tym łatwiej o obżarstwo. Jestem w kropce.

  Wyniki morfologii zleconej przez dochtore wyszły mi ok, ale czego mogłam się spodziewać? Mocz rano 6,0. Czaję się na biorezonans, ale ponoć ci w mojej Zielonej Górze są słabi, nie wiem, czym się kierować przy wyborze.

  Wybacz tak długi wpis, potrzebuję jakiejś wskazówki, dziękuję! Bananki

  1. avatar Marta 28 lipca 2018 o 08:15

   M.in. wskazówki odnośnie dobrego biorezonansu w lubuskim, może ktoś z czytelników?

   Bo domyślam się, że najlepiej byłoby ogarnąć wszystkie punkty z listy badań podstawowych ;)) A w międzyczasie, może coś? Twarz mi się jątrzy, pracuję w obsłudze klienta, wyglądam jakbym stale ścierała twarz na asfalcie 😛 No i te węzły… Z góry dzięki!

   1. avatar Jarmush 28 lipca 2018 o 08:37

    może to liszaj płaski

  2. avatar Jarmush 28 lipca 2018 o 08:28

   biorezonans zależy od urządzenia, szukaj bicom 2000 lub jeszcze nowsze.

   Jakie bać się?

   Czytaj bloga, strach to zachęta dla destrukcyjnego wahadła,żeby Cię zahaczyło jeszcze bardziej. Jesteś w chaosie, dezinforamcji, a Twoja entropia jest wysoka. Brakuje Ci danych i zrozumienia, miotasz się, nie traktujesz swojego ciała jak na to zasługuje, bowiem Twoje ego rozmija się z duszą, łączycie się tylko złe, i dlatego to tak słabo wychodzi.

   Oczyszczaj ciało 4 szklankami, zrób trochę/wszystkie badań z tej listy https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, bardzo ważne 25(OH)D.

   na już:
   na czczo 4 szklanki, do 4 dołóż jeszcze 2 gramy MSM TiB oraz możesz dołożyć płaską łyżeczkę Kelpu This is BIO, albo brać płyn Lugola (z apteki) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   Po śniadaniu bierz D3 w protokole z K2

   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom 60- 80, a w uzasadnionych przypadkach, jeszcze wyżej).

   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html

   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html , ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu, a teraz zrób)

   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   1. avatar Marta 28 lipca 2018 o 11:51

    A jeśli to liszaj, ryzykować tymi pomarańczami? Że niby cytrusy nie bardzo… Jest to trochę podobne do liszajów z neta, ale na twarzy? I to t y l k o na twarzy.

    Po powrocie do domu zabieram się za kalibrację i zakupy w TiB.

    No boję się, spinam, stresuję, całe życie tak chyba miałam, a jak przestałam, to „dzięki” objadaniu i rozwiązywaniu tego. Ot, zajęcie. Boję się, bo tyle informacji, bo jak odsiać prawdziwe, bo trzeba podjąć decyzję, bo – w końcu – brakuje sensu i celu. A jak zaczynam ocierać się o przebudzenie, to jakiegokolwiek sensu i celu zaczyna brakować, może idę w złą stronę albo nie chcę dyskomfortu.

    Miłość, miłość, miłość, tak sobie będę powtarzać 😛 (od razu jakby lżej na duszy)

    Dziękuję, Pepsi, za szybką odpowiedź <3

    1. avatar Jarmush 28 lipca 2018 o 19:15

     Pewnie że miłość, coś podesłałam ostatnio komuś o liszajach, może być na twarzy, jak najbardziej.

     1. avatar Marta 30 lipca 2018 o 16:29

      O liszaju na blogu wiele nie znalazłam, kilka dni minie, zanim zrobię biorezonans. Wdrażam Twoje porady i polewam WU. No chyba że…

      Bicom 2000 mamy, ale czy rzecz nie zależy od interpretacji wyników? Tak słyszałam, nie wiem, na czym to polega. Może złe opinie wynikają z tego, że wykonujący za mało wyjaśniał, a same wyniki zależą tylko od aparatu? Jeśli tak, to pędzę do tego dostępnego gościa.

      PS Obeszło się bez sraczki w pracy, haha 😀 (a apteki to ja bym mogła nie znaleźć w niedzielę przed 9:00 😉 )

     2. avatar Jarmush 30 lipca 2018 o 16:45

      nie sądzę, kiedyś też tak myślałam, to raczej wszystko robi aparatura, co do porad poźniejszych owszem.

    2. avatar Marta 27 sierpnia 2018 o 07:41

     Badania krwi w końcu zrobione. Te wychodzące poza zakres referencyjny (nawias) oznaczyłam „!”, ale domyślam się, że można polemizować. Proszę o wskazania do działania 😉

     Hemoglobina 13,5 (12-16)
     Hematokryt 41,7% (37-47)
     Fibrynogen 332,50 (180,00-350,00)
     Mocznik 21,30 (14,00-40,00)
     Kreatynina 0,77 (0,60-1,10)
     eGFR >90 (prawidłowy GFR)
     ! Kwas moczowy 6,05 (2,60-6,00)
     Sód 140 (135-148)
     Potas 4,40 (3,60-5,60)
     CRP 0,04 (0,00-0,50)
     Homocysteina 7,09 (4,44-13,56)
     ! Witamina D3 metabolit 25(OH) 27,30 (poziom niewystarczający 10-30)
     Witamina B12 540,00 (189,00-883,00)
     Kwas foliowy 15,30 (3,10-20,50)
     Insulina 4,9 (2,0-25,0)
     Glukoza 78, miesiąc wcześniej 97 (70-105)
     ! Cholesterol całkowity 221 (115-190)
     Chol. HDL 60 (>/= 45)
     ! Chol. nie-HDL 161 (<145)
     ! Chol. LDL 146,60 (<115)
     Trójglicerydy 72 (0-150)
     Odsetek HDL 27,2%
     ! Żelazo 250 (miesiąc wcześniej 286,24) (50-170)

     TSH 3,65 – miesiąc wcześniej (0,27-4,20)
     FT4 1,03 – miesiąc wcześniej (0,93-1,70)
     FT3 3,00 (1,71-3,71)
     ! anty-TG 7,71 (0,00-4,11)
     ! anty-TPO 672,88 (0,00-5,61)

     OB 7 – miesiąc wcześniej (nie wiem, jaką metodą)

     Mocz (miesiąc wcześniej)
     – ph na czczo 6,0
     – ciężar właściwy 1,011
     – glukoza i urobilinogen – w normie
     – nie wykryto: białko, bilirubina, ciała ketonowe, erytrocyty, azotyny, leukocyty
     – nabłonki płaskie – pojedyncze w polu widzenia
     – leukocyty – 0-2
     – bakterie – pojedyncze w polu widzenia

     Ewentualnie pozostałe z morfologii, o których nie wspominałaś:
     Leukocyty 5,22 (4,00-10,00)
     Erytrocyty 4,73 (3,80-5,40)
     MCV 88,2 (80-100)
     MCH 28,5 (27-31)
     MCHC 32,4 (32-36)
     Płytki krwi 280 (130-400)
     P-LCR 32,3% (13-43)
     RDW-CV 13,3% (11,5-16)
     MPV 10,9 (9,6-12)
     AST 25,1 (<32)
     ALT 13 (<33)

     1. avatar Jarmush 27 sierpnia 2018 o 09:52

      Przy takim żelazie, konieczne jest badanie ferrytyny i zobaczymy, czy jest się czym zająć głębiej. Bo jak ferrytyna jest w spokojnej normie, nic się nie robi z takim żelazem. Oczywiście trzeba kontrolować.
      Ten art warto przeczytać:
      http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
      Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

      Witamina D3 (w protokole z K2)
      Bierz 2 tabletki D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html wraz z 4 tabletkami D3 TiB, badanie 25(OH)D za 2 miesiace, na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
      Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
      Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

      Zielonki mają jednak dużo żelaza, dlatego badanie ferrytyny zrób jak najszybciej i podaj mi.

      Selen
      SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
      Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

      Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
      Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
      albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

      Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
      Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

      KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
      Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
      Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
      Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
      jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

      I znowóż, witamina C podkręca wchłanianie żelaza, więc badanie ferrytyny konieczne kolejny raz.
      Cynk
      2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
      B complex
      Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

      Homocysteinę masz dobrą,ale B comlex G&G z nikotynamidem, lub niacyną, jak dobrze reagujesz na flesza, bierz 1 kapsułkę do śniadania, lub dawkę podjęzykową.

      cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Jod
      Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
      Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      Magnez
      MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
      np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
      magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

      Zbadaj też przy okazji prolaktynę

      NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

      Domowy test kwasowości żołądka:
      WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
      Czasy „odbicia”:
      Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
      Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
      Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
      Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
      Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
      Co robić więc?
      PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
      Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

      Glutamina
      Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
      albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

      1 opcja

      Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
      JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
      Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
      TEST:
      Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

      JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
      Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

      2 opcja

      ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
      https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

      GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

      Kolagen
      https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

      Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
      Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

      Chlorella 100% Organik This is Bio
      https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

      3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

      Kurkuma
      Kurkuma 100% Organik This is Bio
      https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
       1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
      Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
      Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

      Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
      Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
      Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

      Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
      1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

      Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

      Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

      Ogólne zalecenia uzupełniające:
      Zero cukru z cukiernicy
      Zero kazeiny
      Zero glutenu
      Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
      Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
      Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
      Długo śpij
      Całkowicie odstaw kofeinę
      Nie jestem lekarzem
      Serdecznie Cię pozdro

     2. avatar Marta Zet 28 sierpnia 2018 o 19:23

      Dziękuję, Pepsi. Nawet się podjarałam tą misją naprawy awatara i parę dni mnie fajnie trzymało, aż poległam i wylądowałam w kompulsji.

      Emocje, zmęczenie po pracy, senność, presja działań, presja rezygnacji, kosztów, pytań, nawyk, nałóg. W kompulsji nie je się sałaty 😉 Ale trochę powalczyłam – długi spacer, żeby wyrobić trochę kroków i przegnać demona, a potem odłożyłam z powrotem lody w sklepie. Zeżarłam gluten i węgle z tłuszczem na wieczór.

      Dzięki, przepraszam, wygadałam się trochę, lepiej. Znowu matriksuję… Wpadam w ekscytacje, oczekiwania, zachłyśnięcia. Cały czas wprawiam się w stan niezdrowego pobudzenia (albo senności, co przecież trzeba zmienić, więc pobudzenie) – praca – fb – target – rozmowy – może randka – mój brzuch nadal spory – trening, radocha – trening, przy okazji schudnę? – duhskipwuehislndchicwriorpac.

      Będę się dalej wczytywała i dokupię brakujące suple (4 szklanki robię już jakiś czas), aczkolwiek nie wiem, czy dam radę wszystkie… Ale może powoli wdrożę większość zaleceń.

      A „długo śpij” znaczy „przepisowe” 8h, w sensie „wysypiaj się” czy coś więcej?

     3. avatar Jarmush 28 sierpnia 2018 o 21:34

      żebyś była wyspana, jak potrzebujesz więcej niż 8 godzin, to śpij dłużej

     4. avatar Marta 1 września 2018 o 08:12

      Selen brać w ciemno, bez badania?
      Pojutrze pójdę na pobranie krwi, ferrytyna i prolaktyna, dorzucić kortyzol?

      Proszę, powiedz też, czy takie delikatne mroczki przed oczami i jakby spowolniona reakcja oczu na ruch głowy (?) mogą mieć związek z tarczycą? Czy zbadać coś jeszcze przy okazji?

     5. avatar Marta 1 września 2018 o 12:22

      No zrobiłam 😉 Na razie krew i test sody. W odpowiedzi na to zaleciłaś zbadanie ferrytyny. Kompletuję zestaw 😉

 12. avatar Marta 28 lipca 2018 o 16:31

  Wiem, że to może być głupie pytanie na tym blogu, ale czy może ktoś mi wyjaśnić, dlaczego właściwie acyklowir to kupa? Chodzi o to, że przepisano mi Heviran, żeby szybko pozbyć się tych cudów na twarzy i móc założyć aparat ortodontyczny i zaczęłam drążyć. Nie umiem znaleźć mądrej odpowiedzi, dlaczego właściwie nie chcę wykupić tej recepty. Zwykłe założenie, że leki są niefajne, to słaba argumentacja względem siebie i innych.

  Tymczasem – kalibracja wit. C w trakcie i polewam się WU 😛

  1. avatar Marta 28 lipca 2018 o 23:25

   RATUNKU, potrzebuję szybkiej odpowiedzi (oj, to może się nie udać). Jak powstrzymać biegunkę po kalibracji? 😛 Piłam do 19:00-19:30, rozwolnienie do 22:00-22:30, zasnęłam. Budzę się o 1:00 i znów kilka wodnistych posiedzeń.

   Muszę wyjść o 8:30 do pracy :/ Czy to minie? Czy mogę to jakoś zatrzymać? Zjadłam banana, nie mam gorzkiej czekolady ani jagód – chociaż nie wiem, czy to w takiej sytuacji działa?..

   1. avatar Jarmush 29 lipca 2018 o 06:14

    węgiel kup w aptece

 13. avatar jola 19 października 2018 o 17:41

  Od dwoch tyg lecze zatoki, ktore nie bola ale caly czas splywaja do gardla.od 2 dni czuje bol z lewej strony pod zuchwa. Wlasnie doszukalam sie, ze to wezel. Zeby zdrowe, gardlo nie jest czerwone, ale caky czas musze chrzakac przez ta wydzieline w gardle. Co moge zrobic, bo lekarz dopiero po weekendzie, a I tak pewno wlepi mi antybiotyk!!!

  1. avatar Jarmush 19 października 2018 o 19:29

   woda z solą, płukanie, kalibracja witaminą C, inhalacje wu

 14. avatar Marta 22 października 2018 o 06:33

  Może napiszę tutaj, bo zaczęłam od komentarza tutaj i gdzieś wyżej są moje wyniki badań krwi.

  Wyszło więc Hashimoto i kosmiczne żelazo, za miesiąc będę miała USG jamy brzusznej i tarczycy oraz prolaktynę, ferrytynę i powtórka D po 2 mies. suplementacji.

  Biorezonans, jak sądzę, zrobiony po łepkach, ale piszę, co wyszło.

  Pamięć test MED (on mi to wytłumaczył jako niedobory)
  – lactobacillus acidophilus
  – bifidobakterium
  – żelazo
  – selen
  – cynk
  – mg
  – jod

  Pamięć test ALL (Pogorszenie)
  – cukier biały
  – czekolada
  – niskie częstotliwości
  – wysokie częstotliwości
  – niedobór energii
  – procesy fermentacyjne
  – grzybica
  – candida albicans
  – slgA
  – pszenica
  – mleko
  – laktoza
  – aluminium
  – nikiel
  – benzoe
  – fosforany
  – salicylany
  – kurz domowy
  – roztocza
  – perfumy
  – zaburzenia psychosomatyczne
  – stres, lęk (emocje)
  – tarczyca
  – wątroba
  – jelito czcze
  – jelito kręte
  – okrężnica

  Niczego nowego się nie dowiedziałam, bo candidę mogłam podejrzewać. Generalnie nie polecam faceta w Zielonej Górze.
  Suplementuję to, co zalecasz (prawie wszystko), robię 4 szklanki, coraz więcej ruchu. Ze stresem i nadwrażliwością nie wiem, co zrobię, prócz ashwagandhy. Po miesiącu PP próbuję dalej, ale bez rewelacji.

  Od czego zacząć, by było kolei? Można atakować candidę? Odstawić coś przed atakiem? 😉

  1. avatar Jarmush 22 października 2018 o 08:36

   Co to znaczy kosmiczne żelazo? jak ferrytyna? Zrób 5 dniowe oczyszczanie jelit z Candidy, trzymaj się protokołu Lasta

 15. avatar Marta 11 grudnia 2018 o 09:10

  Hej, Pepsi. Powtórzyłam badania i proszę o wskazówki.

  Wit D3 w ciągu 3 mies. podbiłam Twoim produktami z 27,30 do 45,20 (poziom wystarczający 30-100). Jaka dawka teraz?

  Żelazo, nie wiem jak, spadło mi z 286 w lipcu, 250 w sierpniu do 165 (norma 50-170). Jednak wciąż jest dosyć wysokie.
  Ferrytyna 40,58 (4,63-204,00).

  Prolaktyna, którą też poleciłaś zbadać: 9,36 (5,18-26,53).
  IgG 10,69 (7,00-16,00).

  USG jamy brzusznej, o dziwo (objadanie), wskazało tylko zwapnienie w wątrobie, które lekarze olali. Też mam je olać?
  Tarczyca, zdaniem radiologa, nie ma oznak Hashimoto (wbrew badaniom krwi), niepowiększona, za to wole guzkowe (4 ogniska lite, hipoechogeniczne o typie III unaczynnienia śr. ok. 7 mm). Suplementacji przy Hashimoto nie wrzucaj, mam i większość stosuję 🙂

  1. avatar Jarmush 11 grudnia 2018 o 11:53

   dobra, zwapnienia są od tłuszczu w diecie, jaką masz K2?

   1. avatar Marta 10 stycznia 2019 o 07:41

    Pepsi, odpowiesz mi? Chcę zrobić zamówienie, na razie biorę D3 bez K2, która mi została, ale to pewnie mało sensowne.

    Powtórzę, że wit. D3 miesiąc temu została podbita do 45,20. Żelazo wciąż wysokie, ale spadło do granicy normy. Pisałaś – kontrolować. Ale co z tym ewentualnie robić?

    1. avatar Jarmush 10 stycznia 2019 o 07:51

     jaka jest ferrytyna?

     1. avatar Marta 15 stycznia 2019 o 09:43

      Ferrytyna 40,58 (4,63-204,00).

     2. avatar Jarmush 15 stycznia 2019 o 10:38

      może być

     3. avatar Marta 17 stycznia 2019 o 21:23

      A napiszesz, ile TiB przy wit. D 45,20? (poziom wystarczający 30-100). Zaraz zacznę myśleć, że nie chcesz, bym to zamawiała u Ciebie.

     4. avatar Jarmush 17 stycznia 2019 o 22:19

      5 D3 TiB + 1 K2 G&G po śniadaniu, badanie nie wcześniej niż za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw D3

 16. avatar Sylwia 23 marca 2019 o 21:28

  Powiedz mi proszę jak się wspomagać.. Mam raka piersi. Drugi raz. Jeszcze nie zaczęłam chemioterapii dlatego chcę się przygotować. Po pierwszej operacji sprzed 14 lat nie mam 20 węzłów. Nie mam też sledziony(wada wrodzona, szwankowala i miałam zoltaczke ciągle. Wtedy miałam 9 lat)
  Teraz mam 40lat brak jednej piersi…za chwilę drugiej, brak sledzione, pęcherzyka żółciowego,

  1. avatar Jarmush 24 marca 2019 o 07:19

   masz coś z tej listy badań? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Może wejdziesz na ten protokół: https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/

   Oprócz tego zapoznaj sie z tym:
   Z rozdziału: Przezskórne metody walki z rakiem piersi
   Jeśli wykorzystamy jod w postaci mgiełki aerozolowej i zaaplikujemy go bezpośrednio
   na błonę śluzową pochwy, w ciągu 5 minut substancja ulegnie wchłonięciu i wywoła obniżenie napięcia piersi;
   równocześnie nastąpi rozluźnienie i stopień drażliwości mięśni jelitowych (!)
   Dr Simoncini stwierdza, że
   ”każdy nowotworowy guz skóry można usunąć całkowicie przy pomocy 7 % roztworu jodu;
   powierzchnię zmienioną należy pędzlować raz dziennie, pamiętając o wielokrotnym (10-20 razy)
   pociągnięciu pędzelka.
   Gdy po pewnym czasie zaobserwujemy pojawienie się skorupowatego strupa, nie należy go zrywać ani
   traktować niczym innym jak tylko wspomnianym roztworem jodu.
   Strup musi odpaść sam – po czym cykl terapeutyczny należy powtórzyć jeszcze 2 razy.
   Po trzykrotnym odpadnięciu strupa pacjenta należy uważać za wyleczonego.
   W przypadku aplikowania jodu na skórę piersi należy pamiętać, 
   że środek ten może wywołać podrażnienia
   ze względu na żrący charakter, 
   jednak miejmy na uwadze przede wszystkim ogromną korzyść w postaci wysycenia tkanek piersi tą substancją mineralną.
   Jednak dr Simoncini nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia jodu w postaci dawek ustnych – i to tak wysokich, że są one w stanie poradzić sobie z nowotworem i towarzyszącymi mu infekcjami.
   W momencie, gdy jod aplikowany na skórę wyschnie, należy delikatnie miejscowo wsmarować maść kannabinoidową, która wchłania się do ustroju i działa przeciwrakowo.
   też balsam z oleju konopnego można wmasowywać,

 17. avatar Aleksandra 23 marca 2019 o 23:00

  A co jeśli od ponad roku mam powiększony węzęł chłonny na szyi po lewej stronie a ostatnio miałam powiększone też z prawej na tej kości za uchem (teraz trochę zmalały). Robiłam morfologię z rozmazem i mam procentowo zwiększoną liczbę limfocytów (46%, norma to 45%) ale liczbowo w normie. Co poza terapią czterech szklanek? Dodam tylko, że miałam wcześniej problemy z zębami (chodzę do dentysty co roku i zawsze znajdzie się jakiś ząb z próchnicą, teraz został mi jeszcze jeden do wyleczenia na dniach, czy to może być powodem?) . Z góry dziękuję za pomoc❤

  1. avatar Jarmush 24 marca 2019 o 07:12

   tak, to jest najczęściej powodem. dieta antyzapalna, kalibracja kwasem askorbinowym TiB,

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do śniadania:
   z 1 tabletka Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html

   Po śniadaniu:
   Bierz 2 tabletki D3 +K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html
   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html ,

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Zrób te badania, możesz się sporo dowiedzieć https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 18. avatar Karolina 26 marca 2019 o 15:54

  A coś dla 6cio latki na detoks? Plus dobry probiotyk?
  4 szklanki na bank nie przejdą, mogę pomarzyć ?

  1. avatar Jarmush 26 marca 2019 o 17:25

   6 latek

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania, dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację,

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids dla dzieci, też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   1. avatar Tajaa 23 lutego 2020 o 18:38

    A co jeśli dziecko jest alergikiem i ma alergię pokarmową na pestki dyni, spiruline itd????

    1. avatar Jarmush 23 lutego 2020 o 20:36

     Należy szukać pokarmów na które nie jest uczulone, wspaniały jest Baobab This is BIO, dzieci lubią wyjadać palcem z talerzyka., antyzapalny. Można podawać dobre suplementy diety dedykowane dzieciom. W jaki sposob oczyszczasz dziecko z pasoożytów? są mieszanki ziołowe do kupienia gotowe, ale zawsze trzeba uważać z alergikiem.

     1. avatar Tajaa 25 lutego 2020 o 06:19

      Do tej pory olej z oregano.

 19. avatar Karolina 27 marca 2019 o 17:06

  Dziękuję ❤️
  A a’propos baniek… Lepsze szklane czy te chińskie?

  1. avatar Jarmush 27 marca 2019 o 18:03

   te bez ognia

 20. avatar simpsonmardż 9 kwietnia 2019 o 11:35

  olej slonecznikowy i czosnek pomaga przy powiekszonych wezlach

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2019 o 11:54

   olejom roslinnym raczej mówimy nie

   1. avatar simpsonmardż 9 kwietnia 2019 o 15:09

    o, dlaczego?
    to zrodlo wit e, wyrzuca wolne rodniki
    jestem zdziwona, a tak sie cieszylam

 21. avatar Nati 15 lipca 2019 o 06:12

  Od trzech miesięcy mam problem z śliniankami przyusznymi. Jeżdżę od lekarza do lekarza gdzie brane są próbki jestem nakłuwana ale żadne z badań nie potwierdza wcześniejszej hipotezy lekarzy. Jestem przerażona ponieważ problem narasta a szyja staje się coraz grubsza. Odmówiłam antybiotyków i leków sterydowych. Naswietlam powiększone miejsca i to daje mi chwila ale tylko chwilowa ulgę. Próbowałam również pijawek ale tak jak wspomniałam nic nie pomaga mi w stopniu zadowalającym. Pepsi proszę Cie o jakieś wskazówki i pomoc ponieważ jestem przerażona i obawiam się ze będę musiała skorzystać z leków sterydowych jeżeli nie znajde naturalnych sposobów.

  1. avatar Jarmush 15 lipca 2019 o 07:56

   Muszą być badania, najlepiej te z tej listy: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   będę mogła wtedy coś powiedzieć, co mówi USG tarczycy?

  2. avatar 11233 22 lutego 2020 o 20:47

   Proszę zbadać śline w kierunku gruźlicy

 22. avatar AnnaS 23 lutego 2020 o 00:38

  Pepsi, mam 38 lat, od ok.3 lat mam dużą bolesność piersi oraz guzki pod pachami na ok 2 tyg. przed miesiączka. Dostaje okres guzki i ból znikają. Wcześniej zawsze bolał mnie brzuch, głowa, czułam tkliwosc piersi, ale to było 2-3 dni przed. Co roku robię cytologię i przy okazji lekarz zbadał mi piersi i zrobił usg, ale nic nie wykrył. Zapisał jakieś cudowne tabletki, jeśli już tak mnie to boli i to wszytko. Poza tym od ponad 8 lat zmagam się z ciągłym katarem, niewiadomego pochodzenia. Testy alergiczne nic nie wykazują choć wskaźnik IgE ponad 300. Poddałam się już i zawsze mam przy sobie chusteczki i Polcrom- spray (pomaga) żadne tabletki na alergie nawet te na receptę, nie pomagają. Help?

  1. avatar Jarmush 23 lutego 2020 o 09:12
 23. avatar Kinga 24 lutego 2021 o 22:20

  Witam, od kilku miesięcy (około 3/4) mam problem z węzłami chłonnymi, są powiększone po obu stronach w pozycji jeden pod drugim. Moja lekarka rodzinna, początkowo bagatelizowała problem po miesiącu przypisała mi tabletki (nie antybiotyk) ziołowe które niby miały pomóc na gardło, co się później okazało, że były one na zatoki… Dodam jeszcze, że już jakiś czas prosiłam ją o skierowanie do laryngologa, do którego w końcu poszłam prywatnie.. przypisał mi antybiotyk zinnat 500 mg. 2 opakowania. Jutro kończą mi się leki, ale węzły dalej są spore.. laryngolog zalecił mi prześwietlenie gardła, ale w dobie pandemii na samą teleporade muszę czekać tydzień, a na wolny termin na prześwietlenie z NFZ pewnie jeszcze dłużej poczekam.. Dodam jeszcze, że dość często mam zatkany nos, dość często w smarkach widać krew, od dłuższego czasu mam też denerwujące mroczki przed oczami. Strasznie boję się, że to coś poważnego a lekarze będą tak długo bagatelizować objawy, że w końcu stanie się jakaś tragedia.. Na koniec dodam, że mam kotkę, laryngolog mówił, że możliwe, że to alergia. Czy możesz mi coś podpowiedzieć?

  1. avatar Pepsi Eliot 25 lutego 2021 o 11:36

   Jaki poziom kreatyniny, kwasu moczowego, mocznika, sód, potas, 25(OH)D, mocz? Na jakiej jesteś diecie? Jakie jest pH moczu? Robisz 4 szklanki? Ile masz lat?

   1. avatar Kinga 25 lutego 2021 o 20:52

    Nie robiłam badań moczu bo nikt mnie na to nigdy nie kierował, robiłam kilkakrotnie morfologię krwii, przy niektórych było lekko zawyżone, w ostatnich wynikach badań krwii zawyżone były monocyty % 11,10 gdzie norma 2-10 . Monocyty tys 1,09 norma 0.2-1 hematokryt 45,00% norma 34,1-44.9. Miałam też podwyższoną glukozę, ale później robiłam badania na glukozę i wyszła w normie. Mam 24 lata, dopiero znalazłam stronę więc nie za bardzo wiem o co chodzi z tymi 4-oma szklankami.

    1. avatar Pepsi Eliot 26 lutego 2021 o 06:38

     Badanie moczu jest tanie, i każdy może zrobić bez skierowania, więc po prostu kup sobie septyczny kubeczek w aptece za 1 złoty i oddaj mocz rano na czczo, pierwszy mocz. Wcześniej tylko wodą przemyj genitalia i osusz, potem trochę sikaj, a następnie złap strumień do kubeczka.
     4 szklanki to styl życia, nawadnianie, oczyszczanie, dotlenianie komórek, też odżywianie. Dla wielu poprawa trawienia i metabolizmu. Przede wszystkim poranna alkalizacja ciała po zakwaszeniu nocnym. 3 szklanka z octem jabłkowym, ( nie za dużo, tak jak w przepisie) może podnieś Ci odrobinkę potas, co byłoby wskazane. https://www.pepsieliot.com/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   2. avatar Kinga 25 lutego 2021 o 21:18

    Sód 142 mmol/l norma 136-145, potas 4,0 mmol/l norma 3,5-5,1 , kwas moczowy 3,8 mg/dl norma 2,6-6, kreatynina 0,71 mg/dl mocznik 26 mg/dl norma 15-40 .

  2. avatar Przemko :-) 26 lutego 2021 o 08:15

   Jest taka oficjalna strona internetowa, która się nazywa: kolejki NFZ. Na niej możesz sprawdzić terminy oczekiwań na różne usługi medyczne w całej Polsce. Czasami lekarz kieruje do specjalisty że swojej przychodni. Do którego na wizytę się czeka miesiącami. A okazuje się, że na osiedlu obok mają miejsca i przyjmują o wiele szybciej. Zdaje się, że z USG to nie działa, bo przypisują tylko w konkretne miejsce. No i nie zawsze ta strona jest tak dokładna. Ale przynajmniej są w jednym miejscu aktualne numery telefonów do wszystkich ośrodków zdrowia z aktualną umową z NFZ. Czasami są takie różnice w terminach, że warto nawet pojechać do innego miasta żeby uzyskać diagnozę póki czas.
   Węzły chłonne to limfa. Warto ją jakoś ruszyć. Drenaż limfatyczny byłby wskazany. Z tym, że to musiałby zrobić ktoś kto się zna. Ale można też sobie poradzić samemu. Jeśli możesz to bieganie jest bardzo dobre i pomocne. Jeśli nie możesz biegać, to chociaż wchodzenie po schodach. Albo podskoki. Najlepsza do tego jest trampolina. Jeśli masz miejsce w domu to taką mini trampolinę można dość tanio kupić. Jeśli nie to skakanka. Albo pajacyki. To już zupełnie bez przyrządowo, a równie skutecznie. Byle codziennie. Układ limfatyczny nie ma „pompki” tak jak krwionośny. A limfa musi jakoś krążyć.
   https://www.pepsieliot.com/szukalka/Limfa

 24. avatar Nati 23 marca 2022 o 08:32

  Czuje ze ja powinnam zrobić taki zdrowy detoks. Tylko nie wiem co mogłabym jeść bo sprawę psuje mi refluks z nadżerkami. Czy dieta w przewadze roślinna będzie u mnie wskazana ?

  1. avatar Pepsi Eliot 23 marca 2022 o 08:39

   4 szklanki tak, jeśli piecze Cię woda z cytryną, to albo zmniejsz ilość, albo na razie rób bez cytryny, na razie szklanki z octem też nie, lub bardzo ogranicz. Drugą szklanką popijaj cytrynian magnezu TiB przeczytaj ten artykuł https://www.pepsieliot.com/cytrynian-magnezu-przyczynia-sie-do-likwidacji-refluksu-w-3-krokach/ nie jestem lekarzem <3

 25. avatar Nati 23 marca 2022 o 15:33

  Chciałabym zastosować taki detoks z dieta ale czy mając refluks z nadżerkami można ? Mam problem żeby zaleczyc nadżerki bo kilka dni spokój a potem znowu piecze i się cofa i ciągle podrażniam przelyk. Robi się błędne koło bo nie ma się jak to zaleczyc. Czy taka dieta alkaliczna byłaby dobra ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Twoje stawy Twój Osteocare TiB 

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum