Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 852 142
online
42 354 VIPy

Tylko 5 kroków by uzdrowić wątrobę i czy Twój tatuaż ma coś wspólnego z wzdęciami?

W terapii Gersona, która jest oparta przede wszystkim na surowym organicznym pożywieniu roślinnym, również pojawia się wyciąg z wątroby cielęcej, aby wzmocnić wątrobę, która musi uporać się z ciężkimi toksynami rozpadającego się guza rakowego.

Z drugiej strony ciekawe, dlaczego skoro odtruwamy nasze wątroby roślinami, wliczając czwartą z 4 szklanek, to dlaczego wątroba zwierzęca również jest brana pod uwagę w przypadkach ciężkich?

Leczenie holistyczne polega na tym, że bierzemy pod uwagę wszelkie przejawy życia człowieka, a więc potrzeby ciała, umysłu nieświadomego i świadomości, którą tak naprawdę jesteśmy.

Wyciąg z wątroby cielęcej może przysłużyć się tylko ciału. Jednak w pewnych momentach życiowych, a raczej chorobowych liczy się przede wszystkim czas, więc może to być istotny element przetrwania, szczególnie dla osób, które żyją w ścisku strachu, i w czasie choroby nie potrafią sobie pomóc ekspansją odwagi i zdrowienia.

Owszem, witaminy A i B kompleks, w tym kwas foliowy (B9), cholina, żelazo, miedź, cynk, chrom i koenzym Q10, witamina K2, wszystko to siedzi w wątrobie zwierzęcia i jest dobre do pobrania. Oczywiście pod warunkiem, że zwierzę nie było naszprycowane antybiotykami, oraz przede wszystkim karmiono go zieloną, świeżą, soczystą trawą rosnącą na pastwiskach z dala od spalarni śmieci.

Masz jasność, jak ważna jest dobrze pracująca i niestłuszczona wątroba?

Prorocze zdanie brzmi, że samopoczucie każdego człowieka zależy od tego jak szybko jego organizm usuwa i oczyszcza się z toksyn.

Detoks jest najczęściej rozpaczliwą potrzebą ciała.

Ludzie sądzą, że marskość wątroby, czy jej uszkodzenie ich nie dotyczy, że to kłopot Francuzów, bo jak wariaci robią flaszki wina. Ale co do niealkoholowego stłuszczenia wątroby, rzednie mina każdemu.

Marskość wątroby jest poważnym stanem zdrowia, a niestety jest wiele innych czynników, które mogą prowadzić do marskości i uszkodzenia wątroby. Włącznie z jedzeniem pewnych skorupiaków, leków (w tym acetaminofenu, paracetamolu), przewlekłym niedożywieniem (ferrytyna), zatruciem trującymi grzybami i ekspozycją na działanie substancji chemicznych.

Marskość wątroby pojawia się, gdy zdrowe komórki w wątrobie zastępują blizny. Gdy ich ilość się powiększa, funkcje wątroby zostają ograniczone. Niewydolność wątroby jest kolejnym etapem biologicznym i po prostu następuje wyłączenie jej funkcji. A tego byśmy nie chcieli.

Oczyszczanie wątroby skutecznie usuwa toksyny, które dzisiaj dostają się do ciała z dużą łatwością.

Czynniki ryzyka powiązane z zaburzeniami pracy wątroby

 • Niski poziom potasu

w didaskaliach

Sód jest bardzo łatwy do przyswojenia, wszędzie go pełno w żywności, szczególnie przetworzonej. Do tego sód jest trudniejszy od potasu do utracenia. Badanie potasu i sodu jest właściwie wymogiem.

 • Ciężkie nadużywanie alkoholu
 • Dożylne branie narkotyków
 • Transfuzje krwi przed 1992
 • Narażenie na działanie niektórych chemikaliów przemysłowych i toksyn środowiskowych
 • Seks bez zabezpieczenia
 • Otyłość
 • Tatuaże i body piercing
 • Wysoki poziom trójglicerydów we krwi
 • Leki na receptę, ale nie tylko, bo taki paracetamol sprzedawany jest bez recepty
 • Infekcje wirusowe
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Objawy świadczące, że wątroba nie działa optymalnie
 • Wzdęcia i gazy
 • Refluks żółciowy i zgaga
 • Zaparcia
 • Skóra i/lub oczy, żółtawe (objaw żółtaczki)
 • Niemożność schudnięcia
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Zmienność nastrojów, niepokój, lub depresja
 • Ciemny mocz
 • Trądzik różowaty
 • Chroniczne zmęczenie
 • Nadmierne pocenie się
 • Łatwe powstawanie siniaków
 • Słaby apetyt, ale nie jest to pewniak, więc nie ciesz się, że akurat masz wilczy apetyt

Na szczęście to wszystko można poprawić, polepszyć, uzdrowić, jednym słowem ratować się i ostatecznie uratować. Czyli oczyścić się w ciągu kilku tygodni.

Tylko 5 kroków by uzdrowić wątrobę

1. Eliminuj toksyny z diety

Nie jedz alergenów, zapalenia i raka.

Odstaw na złomowisko złom (fast food, transy, białe rafinady i inne wysoko przetworzone rzeczy).

Jedz jak najwięcej surowych, organicznych pokarmów.

Tłuszcze trans, cukier rafinowany, biała mąka, biała sól, wszelka garmażerka, wędliny, skrawki wędlin, utwardzone oleje roślinne won. To nie jest żywność, to jest zaproszenie do tańca z Chochołem, do choroby, do nowotworu.

2. Stosuj codzienne, oczyszczające 4 szklanki

Wątroba, podobnie jak inne organy, w tym skóra, wymaga dobrego nawodnienia. Dobre nawodnienie ciała sprawia, że częściej oddajesz jasny mocz, dzięki czemu wątroba szybciej eliminuje toksyny. A 4 szklanki, to tak naprawdę protokół nawadniania i dostarczania tlenu do komórek. Dlatego też dandelion (mniszek lekarski) dodatkowo jest korzystny dla wątroby, gdyż ma działanie moczopędne.

Oprócz kurkumy, która idzie do pierwszej szklanki, (z 4 szklanek) używaj, też w okresie intensywniejszego oczyszczania wątroby, ostropestu, i mniszka lekarskiego. Młode liście mniszka, które pojawią się lada dzień, a może u Ciebie już są, możesz miksować wraz z 4 Greens w 4 szklance.

Ostropest plamisty jest ważny w detoksykacji wątroby z powodu bardzo aktywnego składnika zwanego sylimaryną. Kurkuma działa genialnie na wątrobę, ułatwia trawienie, pomaga przywrócić równowagę cukru we krwi i wspiera zdrową tkankę wątroby i centralnie jej metabolizm.

Działa też, o czym mało kto wie, antydepresyjnie.

Mniszek lekarski, chociaż większość właścicieli domów jednorodzinnych nienawidzi mniszka lekarskiego, gdyż zaburza im monsantowski przydomowy trawnik, a więc zarówno kwiaty, jak liście młodego, oraz korzeń dmuchawca są pełne witamin i minerałów.

Mniszek lekarski leczy. Wzmacnia układ immunologiczny, wyrównuje poziom cukru we krwi, łagodzi zgagę i niestrawność.

Do trzeciej szklanki kuracji dodajesz ocet jabłkowy, który oprócz wielu znanych zalet polepszania trawienia, dostarcza potas, o czym za chwilę. Jednak za dużo octu zadziała wręcz przeciwnie.

A najbardziej odżywcza 4 szklanka, jednocześnie, dzięki minerałom i naturalnym witaminom, oraz dużej paczki chlorofilu, oczyszcza wątrobę, w tym z pasożytów, dostarczając tlen do komórek.

Codzienne, systematyczne oczyszczanie wątroby 4 szklankami, jest również oczyszczaniem jelita grubego!

3. Pij soki z surowych roślin, marchew i jabłko rządzą

Gdy Twoja wątroba jest nie halo, będzie problematyczne jedzenie surowych warzyw, czy nawet owoców w całości. Mogą pojawić się wzdęcia, bóle i niestrawność.

Jednak z sokami, które właściwie pozbawione są błonnika, jest inna sprawa. Świeżo wyciśnięty, najlepiej na wolnoobrotowej wyciskarce, a nie w sokowirówce, sok może być balsamem dla wątroby z zaburzonymi czynnościami.

Dodawaj ogórki, buraki, jarmuż, pietruszkę, trochę mięty.

Wspaniale oczyszcza się dziecięce wątroby sokiem pomarańczowym z marchewką i imbirem. Beta karoten przekształca się w wątrobie w witaminę A i pomaga nie tylko wypłukiwać toksyny, ale jeszcze obniża zawartość tłuszczu w wątrobie.

4. Ładuj ciało pokarmem z dużą ilością potasu

4700 miligramów dziennie potasu powinniśmy zjadać. Wprawdzie witarianie na 811 jedzą w bananach dużo więcej, ale potas przyjęty w formie pokarmu nie zostanie przedawkowany.

w didaskaliach

Są szczególne przypadki, gdy masz wysokie stężenie potasu w nerkach, to niestety trzeba uważać nawet na potas zawarty w pokarmach.

Natomiast suplementacja wyizolowanym potasem to zawsze niebezpieczna zabawa, o czym wiedziałoby kilku kulturystów, gdyby jeszcze żyli. Wyizolowany potas tylko w uwadze lekarza.

Pokarmy bogate w potas pomagają obniżyć ciśnienie skurczowe, obniżają poziom trójglicerydów, wspierają zdrowy układ sercowo-naczyniowy, no i oczywiście pomagają oczyścić wątrobę z toksyn.

Co winduje potas?

 • Na pierwszym miejscu nie jest jednak banan, tylko batat, czyli słodki ziemniak|
 • Sosy i przeciery pomidorowe
 • Boćwina i szpinak
 • Fasole
 • Czarna melasa, zaledwie 2 łyżeczki syropu zawierają 10% dziennej zalecanej ilości potasu. Oprócz potasu w melasie znajdziesz żelazo, wapń, mangan i miedź.
 • Banany. A więc teraz dopiero banany jeśli chodzi o potas.

Ale i tak banany to wypasione odtruwacze, gdyż generalnie wspomagają trawienie i uwalnianie organizmu od toksyn i metali ciężkich.

5. Lewatywy z kawy

Lewatywy z kawy mogą być wskazane nie tylko w terapii Gersona. Pomagają przy zaparciach, redukują zmęczenie, a także i przede wszystkim świetnie pomagają odtruwać wątrobę.

w didaskaliach

 • Lewatywy powinny być robione na bazie lekko ciepłej wody, co pobudzi perystaltykę jelit na przyszłość.
 • Zbyt zimna woda może z kolei skutkować problemami z pęcherzem i przydatkami.
 • Ciepłe, rozluźniające lewatywy wykonywane stosunkowo często, mogą doprowadzić do rozleniwienia jelit. Będzie coraz większy problem z wypróżnianiem.
 • Poza tym lewatywy nigdy nie można robić gorącą wodą, a na pewno nieprzekraczającą 40 stopni Celsjusza, bo to szkodzi wyściółce jelit.

Podczas wlewu organicznej kawy pozostaje ona przez pewien czas w jelitach, co umożliwia wprowadzanie płynu właśnie przez ścianę jelita do wątroby.

Ma to stymulujący wpływ na zwiększenie przepływu żółci, szybko pomagając usprawnić zarówno pęcherzyk żółciowy, jak również wątrobę, co skutkuje zwiększonym wydzielaniem się glutationu.

Jak przygotować lewatywę z kawy?

Weź 2 łyżki mielonej organicznej kawy (nie, że rozpuszczalnej!!) dodaj do 3 szklanek filtrowanej, lub destylowanej wody i doprowadź do wrzenia. Gotuj na wolnym ogniu przez 15 minut i pozostaw do ochłodzenia.

Przecedź mieszaninę przez gazę i używaj za pomocą zestawu do lewatywy. Staraj się zachować w sobie mieszaninę przez 10-15 minut, a następnie możesz siąść na sedes

owocek

Źródła:
„Terapia Gersona”Charlotte Gerson
„Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko
draxe.com/nutrition/article/liver-cleanse


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej NIGDY nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 2 090 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Rafał 16 kwietnia 2021 o 13:25

  Wyizolowany potas = potas w formie suplementu?

  1. avatar Pepsi Eliot 16 kwietnia 2021 o 15:08

   tak, ale wyizolowanego, np wodorowęglan potasu, a nie w złożonym suplemencie, gdzie wszystko razem jest dobrze w stosunku do siebie skonfigurowane

 2. avatar Joanna 11 maja 2021 o 21:16

  Witaj Pepsi, oprócz stwierdzonej marskosci watroby,anemia i maloplytkowosc. Lekarx twierdzi że naturalnej witaminy K chora watroba nie przyswoi, czy to prawda? Proszę Cie o radę czym się suplementowac. Czy kurkuma dodawana do 4 szklanek jest ok jeśli rozrzedza krew?

  1. avatar Pepsi Eliot 12 maja 2021 o 03:58

   Anemia i małoplytkowość to naczynia powiązane, bierzesz B12 i kwas foliowy? Jakie masz poziomy i jaka homocysteiuna? https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/4657/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote.html
   Bierzesz witaminę D3 w protokole z K2? Ty na razie nie możesz kurkumy, ale 4 Greens oczyszczający wątrobę do 4 szklanki tak. Pij tylko 3 szklanki bez pierwszej z kurkumą. Żebyś uzupełniła wodę po odwodnieniu nocnym. Nadrobisz nawodnienie soczystymi owocami.

   1. avatar Joanna 15 maja 2021 o 21:33

    Biorę kwas falowy, B12 i D3 w protokole z K2 nie. Lekarz nie zlecił badania poziomów, nie wiem też jaki mam poziom homocysteiny. Ostatnia morfologia: erytrocyty -3,29 hemoglobina – 9,1 hematokryt – 28,3 plytki krwi – 144 Prosze Pepsi powiedz jak suplementowac B12 i D3 czy może najpierw zrobić poziomy? Pozdrawiam Cie serdecznie.

    1. avatar Pepsi Eliot 16 maja 2021 o 07:36

     Nasze witaminy?

     1. avatar Joanna 16 maja 2021 o 22:29

      Tak, jutro zamawiam.

 3. avatar Baska nrw 28 sierpnia 2021 o 07:58

  Pepsi droga…
  GPT- 42, Gamma GT – 68 , nie pije nie pale , cholesterol Tez wysoki za to zelazo 40
  🙁 co robic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum