logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 394 230
147 online
32 715 VIPy
Reklama

fantasy/pepsieliot.com

PODKRĘĆ ŻELAZO
MAGICZNYM

BURAKIEM This is BIO

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Tylko 5 rzeczy trzeba zrobić, aby szybko uzdrowić wątrobę

fantasy/pepsieliot.com

I co może mieć wspólnego Twój tatuaż ze wzdęciami i gazami?

Tak, wiem, wiem, zachęca się i zdrowych, i chorych do jedzenia prawdziwej wątroby zaliczanej do najbardziej odżywczych i gęstych pokarmów, lub tabletek będących wyciągami z wątroby. W terapii Gersona, która jest oparta przede wszystkim na surowym organicznym pożywieniu roślinnym, również pojawia się wyciąg z wątroby cielęcej, aby wzmocnić wątrobę, która musi uporać się z ciężkimi toksynami rozpadającego się guza rakowego.

Z drugiej strony ciekawe, dlaczego skoro odtruwamy nasze wątroby roślinami, wliczając kurację 4 szklanek, to dlaczego wątroba zwierzęca również jest brana pod uwagę w przypadkach ciężkich?

Leczenie holistyczne polega na tym, że bierzemy pod uwagę wszelkie przejawy życia człowieka, a więc potrzeby ciała, umysłu i świadomości, którą tak naprawdę jesteśmy. Wyciąg z wątroby cielęcej może przysłużyć się tylko ciału, a w pewnych momentach życiowych, a raczej chorobowych liczy się przede wszystkim czas, więc może to być istotny element dla przetrwania, szczególnie dla osób, które żyją w ścisku strachu, i w czasie choroby nie potrafią sobie pomóc ekspansją odwagi i zdrowienia.

Witaminy A i B kompleks, w tym B9, czyli kwas foliowy, cholina, żelazo, miedź, cynk, chrom i koenzym Q10, witamina K2, wszystko to siedzi w wątrobie zwierzęcia. Oczywiście pod warunkiem, że zwierzę nie było naszprycowane antybiotykami, oraz przede wszystkim było karmione zieloną, świeżą, soczystą trawą rosnącą na pastwiskach z dala od spalarni śmieci.

Reklama

Tu znajdziesz kwas foliowy nowej generacji, czyli Foliany TiB® będące gwarantem bezpieczeństwa i najwyższej przyswajalności, dostarczający w każdej porcji 400µg folianów w postaci L-metylofolianu wapnia L-5-MTHF, no i w szkle:)


Masz jasność, jak ważna jest dla Ciebie dobrze pracująca i niestłuszczona wątroba. Dodam tylko to prorocze zdanie, że samopoczucie każdego człowieka zależy od tego jak jego organizm usuwa i oczyszcza się z toksyn.

Detoks jest najczęściej rozpaczliwą potrzebą ciała. Ludzie sądzą, że marskość wątroby, czy jej uszkodzenie ich nie dotyczy, że to kłopot Francuzów, bo oni (nie Francuzi) nie robią tylu flaszek wina. Co do niealkoholowego stłuszczenia wątroby jednak generalnie rzednie mina każdemu.

Owszem, marskość wątroby jest poważnym stanem zdrowia, ale niestety istnieje wiele innych czynników, które mogą prowadzić do marskości wątroby i uszkodzenia wątroby, włącznie z jedzeniem pewnych skorupiaków, leków (w tym acetaminofenu, paracetamolu), przewlekłym niedożywieniem (ferrytyna), zatruciem trującymi grzybami i ekspozycją na działanie substancji chemicznych.

Marskość wątroby pojawia się, gdy zdrowe komórki w wątrobie zastępują blizny. Gdy ich ilość się powiększa, funkcje wątroby zostają ograniczone. Niewydolność wątroby jest kolejnym etapem biologicznym i po prostu następuje wyłączenie jej funkcji.

Oczyszczanie wątroby skutecznie usuwa toksyny, które dzisiaj dostają się do ciała z dużą łatwością.

Reklama

Tu znajdziesz doskonały magnez CYTRYNIAN MAGNEZU TiB®, dostarczy w 1 kapsułce aż 220 mg magnezu, nie zawiera: glutenu, laktozy, soi, pszenicy, cukru, konserwantów, GMO, sztucznych barwników i wypełniaczy, odpowiedni dla wegan i wegetarian, no i jest w szkle. 


Czynniki ryzyka związanego z zaburzeniami pracy wątroby

Niski poziom potasu

To z tego powodu zalecam unikanie soli białej, chodzi oczywiście o sód, który jest bardzo łatwy do przyswojenia, i trudniejszy od potasu do utracenia. Sód zresztą w przetworzonym pożywieniu rządzi, więc, gdy jesz kupny, przetworzony pokarm narażasz się na duże ilości sodu. Badanie potasu i sodu jest właściwie wymogiem.

Ciężkie nadużywanie alkoholu

Dożylne branie narkotyków

Transfuzje krwi przed 1992

Narażenie na działanie niektórych chemikaliów przemysłowych i toksyn środowiskowych.

Seks bez zabezpieczenia

Otyłość

Tatuaże i body piercing

Wysoki poziom trójglicerydów we krwi

Leki na receptę, ale nie tylko, bo taki paracetamol sprzedawany jest bez recepty

Infekcje wirusowe

Choroby autoimmunologiczne

fantasy/pepsieliot.com

Objawy świadczące, że wątroba nie działa optymalnie

Wzdęcia i gazy

Refluks żółciowy i zgaga

Zaparcia

Skóra i/lub oczy, żółtawe (objaw żółtaczki)

Niemożność schudnięcia

Wysokie ciśnienie krwi

Zmienność nastrojów, niepokój, lub depresja

Ciemny mocz

Trądzik różowaty

Chroniczne zmęczenie

Nadmierne pocenie się

Łatwe powstawanie siniaków

Słaby apetyt, ale nie jest to żaden pewniak, więc nie ciesz się, że Ty akurat masz wilczy apetyt

Na szczęście to wszystko można poprawić, polepszyć, uzdrowić, jednym słowem ratować się i ostatecznie uratować. Czyli oczyścić się w ciągu kilku tygodni.

Tylko 5 rzeczy trzeba zrobić, aby szybko uzdrowić wątrobę

1. Eliminuj toksyny z diety

Wywal żarcie przetworzonej żywności, jedz jak najwięcej surowych, organicznych pokarmów. Tłuszcze trans, cukier rafinowany, biała mąka, biała sól, wszelką garmażerkę, wędliny, skrawki wędlin, utwardzone oleje roślinne won. To nie jest żywność, to jest zaproszenie do tańca z Chochołem, do choroby, do nowotworu.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO® idealny do codziennej, zakwaszającej żołądek, alkalizującej limfę, oczyszczającej wątrobę, filtrującej nerki, dotleniającej komórki, nawadniającej i odżywiającej ciało kuracji 4 szklanek


2. Stosuj codzienną, oczyszczającą kurację 4 szklanek

Wątroba, podobnie jak inne organy, w tym skóra, wymaga dobrego nawodnienia. Dobre nawodnienie ciała sprawia, że częściej oddajesz jasny mocz, dzięki czemu wątroba szybciej eliminuje toksyny, a kuracja 4 szklanek, to tak naprawdę protokół nawadniania i dostarczania tlenu do komórek. Dlatego też dandelion (mniszek lekarski) dodatkowo jest korzystny dla wątroby, gdyż ma działanie moczopędne.

Oprócz kurkumy, która idzie do pierwszej szklanki, używaj też w okresie intensywniejszego oczyszczania wątroby ostropestu, i mniszka lekarskiego. Młode liście mniszka, na które teraz trzeba jeszcze poczekać z pół roku, możesz miksować wraz z 4 Greens w 4 szklance.

Ostropest plamisty jest ważny w detoksykacji wątroby z powodu bardzo aktywnego składnika zwanego sylimaryną. Kurkuma działa genialnie na wątrobę, ułatwia trawienie, pomaga przywrócić równowagę cukru we krwi i wspiera zdrową tkankę wątroby i centralnie jej metabolizm. Działa też, o czym mało kto wie, antydepresyjnie.

Mniszek lekarski, chociaż większość właścicieli domów jednorodzinnych nienawidzi mniszka lekarskiego, gdyż zaburza im monsantowski przydomowy trawniczek, a więc zarówno kwiaty, jak liście młodego, no i korzeń dmuchawca są pełne witamin i minerałów. Wzmacnia układ immunologiczny, wyrównuje poziom cukru we krwi, łagodzi zgagę i niestrawność.

Do trzeciej szklanki kuracji idzie ocet jabłkowy, który oprócz wielu znanych zalet polepszania trawienia, dostarcza potasu, o czym za chwilę.

Z kolei najbardziej odżywcza 4 szklanka, jednocześnie, dzięki minerałom i naturalnym witaminom, oraz dużej paczki chlorofilu, oczyszcza wątrobę, w tym z pasożytów, dostarczając tlen do komórek.

Codzienne, systematyczne oczyszczanie wątroby kuracją 4 szklanek, jest również oczyszczaniem jelita grubego!

fantasy/pepsieliot.com

3. Pij soki z surowych roślin, marchew i jabłko rządzą

Gdy Twoja wątroba jest nie halo, właściwie nie ma takiej możliwości, żebyś mogłaa jeść surowe warzywa, czy nawet owoce w całości. Będą z tego tylko wzdęcia, bóle i poczucie niestrawności. Jednak z sokami, które właściwie pozbawione są błonnika to już inna sprawa. Świeżo wyciśnięty, najlepiej na wolnoobrotowej wyciskarce, a nie w sokowirówce, sok może być balsamem dla wątroby z zaburzonymi czynnościami.

Dodawaj ogórki, buraki, jarmuż, pietruszkę, trochę mięty. Cudownie oczyszcza się dziecięce wątroby sokiem pomarańczowym z marchewką i imbirem. Beta karoten przekształca się w wątrobie w witaminę A i pomaga nie tylko wypłukiwać toksyny, ale jeszcze obniża zawartość tłuszczu w wątrobie.

4. Ładuj ciało pokarmem z dużą ilością potasu

4700 miligramów dziennie potasu powinniśmy zjadać. Wprawdzie witarianie na 811 jedzą w bananach dużo więcej, ale potas przyjęty w formie pokarmu nie zostanie przedawkowany. Są tylko szczególne przypadki, czyli gdy masz wysokie stężenie potasu w nerkach, to niestety trzeba uważać nawet na potas zawarty w pokarmach.

Natomiast suplementacja wyizolowanym potasem to zawsze niebezpieczna zabawa, o czym wiedziałoby kilku kulturystów, gdyby jeszcze żyli. Pokarmy bogate w potas pomagają obniżyć ciśnienie skurczowe, obniżają poziom trójglicerydów, wspierają zdrowy układ sercowo-naczyniowy, no i oczywiście pomagają oczyścić wątrobę z toksyn.

Co winduje potas?

Na pierwszym miejscu nie jest jednak banan, tylko batat, czyli słodki ziemniak|
Sosy i przeciery pomidorowe
Boćwina i szpinak
Fasole
Czarna melasa, zaledwie 2 łyżeczki syropu zawierają 10% dziennej zalecanej ilości potasu. Oprócz potasu w melasie znajdziemy żelazo, wapń, mangan i miedź.
Banany

No i teraz dopiero banany, jednak to wypasione odtruwacze, gdyż generalnie bardzo pomagają w trawieniu i uwalnianiu organizmu od toksyn i metali ciężkich.

Szarlota Gerson

5. Lewatywy z kawy

Lewatywy z kawy są wskazane, nie tylko w terapii Gersona. Pomagają przy zaparciach, redukują zmęczenie, i oczywiście przede wszystkim świetnie pomagają odtruwać wątrobę.

Podczas wlewu organicznej kawy pozostaje ona przez pewien czas w jelitach, co umożliwia wprowadzanie płynu właśnie przez ścianę jelita do wątroby.

Ma to stymulujący wpływ na zwiększenie przepływu żółci, szybko pomagając usprawnić zarówno pęcherzyk żółciowy, jak również wątrobę, co skutkuje zwiększonym wydzielaniem się glutationu.

Jak przygotować lewatywę z kawy?

Weź 2 łyżki mielonej organicznej kawy (nie, że rozpuszczalnej!!) dodaj do 3 szklanek filtrowanej, lub destylowanej wody i doprowadź do wrzenia. Gotuj na wolnym ogniu przez 15 minut i pozostaw do ochłodzenia.

Pamiętaj, że lewatywy nigdy nie można robić gorącą wodą, a na pewno nieprzekraczającą 40 stopni Celsjusza, bo to szkodzi wyściółce jelit. Najlepsza temperatura to 36 stopni. Zbyt zimna woda może z kolei skutkować problemami z pęcherzem i przydatkami.

Wracając do naszego roztworu, przecedź mieszaninę przez gazę i używaj za pomocą zestawu do lewatywy. Staraj się zachować w sobie mieszaninę przez 10-15 minut, a następnie możesz siąść na sedes

owocek

Źródła:
„Terapia Gersona”Charlotte Gerson
„Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko
draxe.com/nutrition/article/liver-cleanse/

(Visited 5 140 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Hanka 22 września 2019 o 14:15

  Witaj.
  Czy żółte ręce i stopy mówią o chorobie wątroby ? Nie są całe żółte , ale taka żółć wybarwia się gdy się patrze. Biorę Chlorellę i G&F wymienię . Czy może za dużo suplementacji. Chlorella 6 tabletek dziennie. Kurację 4 szk, nieregularnie.
  pozdr

  1. Pepsi Eliot 22 września 2019 o 15:52

   może być od B complex, albo z braku żelaza, jaka dieta?

 2. Mi 22 września 2019 o 16:45

  Hej, a co z tym body piercingien? Też szkodzi wątrobie? Jak choruję na rzs to mam wyciągnąć wszystkie kolczyki?

  1. Pepsi Eliot 22 września 2019 o 23:19

   dr Axe twierdzi,że tak, poszukam jakichś sensownych badań

 3. Hanka 22 września 2019 o 19:11

  Kuchnia polska lecz unikam glutenu i nabiału. Koktajle soki .

  1. Niki 23 września 2019 o 19:23

   no to już nie kuchnia polska 😀

 4. Mczka 22 września 2019 o 19:56

  A propos dobrych/zlych olejow – gdzies czytalam, ze niby olej z zarodkow rzepaku, a olej rzepakowy to co innego. Czy jednak mimo wszystko obydwa powinno sie unikac, nawet jak sa bio, bo jednak obydwa maja cos wspolnego z rzepakiem ? 🙂 No i jeszcze pytanko do trawnika monsanto 😀 Czy znacie jakies naturalne metody oprysku na kleszcze i komary, tak zeby nie zaburzac zaraz calego ekosystemu na ogrodku?

 5. YhyJasne 22 września 2019 o 20:09

  Pepsi, mam pytanie. Rzucam palenie. Rozumiem że nikotyna zastąpiła mi jakieś substancje w mózgu i będę to musiał sobie wytworzyć. Czy masz jakiś pomysł co do uzupełnienia tychże substancji?

  1. Pepsi Eliot 22 września 2019 o 23:11

   woda z sokiem z limonki, i komedie

 6. Alex 23 września 2019 o 08:05

  Pepsuś nie mogę 2 i 3 szklanki bo mi jest niedobrze. Pije tylko 1 póki co. Myślisz, ze to cos da?

  1. Pepsi Eliot 23 września 2019 o 08:12

   nic, wypijaj 4, do drugiej (woda z cytryną) popijając 2 kapsułki magnezu cytrynianu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html, a chlorkiem magnezu z wodą rób oliwę magnezową i smaruj łydki, kostki, nadgarstki, a wieczorem możesz jeszcze z pół szklaneczki dodać do kąpieli, trzecią szklankę sącz z cytryną po prostu, a do 4 dodawaj łyżeczkę 4 Greensa This is BIO.

 7. Beata 23 września 2019 o 10:15

  Pepsi czy cierpiąc na uchyłkowatość jelit (stwierdzono przez kolonoskopię) prócz bóli brzucha pojawiły się uporczywe zwłaszcza w nocy – bóle stawów ?!?? Czy ma to jakiś związek?

  1. Pepsi Eliot 23 września 2019 o 15:08
  2. Niki 23 września 2019 o 19:27

   z pasożytami tego nie łączysz? ich toksyny nieustannie wydzielane osiadają w najsłabszych organach.

 8. davidela 23 września 2019 o 11:43

  Hey Pepsi,

  czy imbir do soku z pomaranczy i marchewki to moze byc suszony?

  1. Pepsi Eliot 23 września 2019 o 14:59

   pewnie, potem mielony, do tego nasz This is BIO lada moment 😀

 9. Beata 26 września 2019 o 22:42

  Droga Pepsi czy przy uchylkach jelit z dietą PP moge pić wodę z octem jabłkowym (+soda)? Lub zielona herbata +soda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *