Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 776 215
104 online
42 339 VIPy

Tylko 6 aksjomatów w temacie niezbędnych dla zdrowia minerałów

Współcześnie prawie każdy z nas rodzi się z za małą ilością minerałów i jednocześnie praktycznie każdy z nas ma nadmierne ilości toksycznych metali ciężkich, chociaż koncepcja jest taka, że nie ma minimalnej ilości trucizny. Niedomineralizowane i skażone mamy rodzą dzieci z brakiem tego co niezbędne, ale z dodatkiem toksyn. Minerały odgrywają ekstremalnie ważną, zdrowotną rolę w każdej komórce naszego ciała, i co dziwniejsze, z tendencją tych minerałów do przemieszczania się i wibrowania w określony sposób (jest to dość złożone i ciekawe zagadnienie fizyczne), co ma istotny wpływ na wibracje danej osoby. Do tego każdy minerał posiada dosłownie cechy osobowości z nim związane.

1.

Jak najbardziej unikaj źródeł toksycznych metali. Gdy w Twojej diecie brakuje istotnych minerałów, organizm pobierze toksyczne metale ze środowiska.  Spożywając i suplementując minerały zapewniasz sobie mniejszy wpływ na ciało toksycznych metali.

2.

Kobiety w celu zapewnienia zdrowych ciąż i szczęśliwych dzieci, powinny poprawić swoje odżywianie mineralne jeszcze przed zajściem w ciążę.   Bowiem toksyczne metale i niedobory mineralne są przenoszone na dzieci.

3.

Praktycznie cała nasza współczesna żywność ma mniej minerałów śladowych niż 100 lat temu. Nowoczesne rolnictwo to kiła. Badania przeprowadzone przez dr Westona Price na zdrowych prymitywnych plemionach dowiodły, że kiedyś jedliśmy 5 do 10 razy większe ilości składników mineralnych niż dzisiaj.

4.

Stres powoduje, że nasze ciała zużywają więcej minerałów. Cynk jest wydalany w ciągu kilku minut stresującej sytuacji.  Wapń i magnez są wydalane z moczem jako element reakcji na stres, do wyboru walka lub ucieczka. Gdy zaczniesz upraszczać swoje życie, zaczniesz żyć bardziej świadomie, odważnie, odrazu będziesz miała wyższe poziomy niezbędnych minerałów. Wniosek z tego jest taki, że wapń z magnezem, wraz z pierwiastkiem śladowym takim jak cynk można zaliczyć do najważniejszej grupy składników odżywczych.  Niezbędnych dla jakiejkolwiek funkcji ciała uruchamiającej mięśnie i nerwy, trawienie, wytwarzanie energii, gojenia urazów i całkowitej regeneracji ciała. w didaskaliach Wapń nie może być przyjmowany at hoc, czyli raz, że bez protokołu z K2 wraz z witaminą D3, bowiem witamina K2 zawiaduje drogami wapnia, aby przyklejał się i wzmacniał kości, a nie mineralizował tkanki miękkie w postaci płytek, zwapnień, czy nawet kamienia nazębnego. A dwa, że suplementacja wapnia powinna również iść w parze z magnezem i należy też mieć na uwadze, że kość starego człowieka nie może być zbyt twarda, gdyż automatycznie stanie się zbyt krucha. Elastyczność drewna, a nie kruchość twardego szkła byłaby najlepszą opcją. A co do cynku, to nie zapominaj, że jest on antagonistą miedzi. Oczywiście zatrucie miedzią, to bardzo nieprzyjemna choroba, jednak braki miedzi są także wybitnie niewskazane. Noś bransoletkę z miedzi, albo pij wodę z miedzianego garnka. O wilku mowa.

5.

Ciało zawsze musi posiadać korzystny dla siebie minerał w każdym miejscu wiązania metaloenzymu. Brak, lub obecność takiego minerału ma ogromny wpływ na zdrowie na bardzo głębokich poziomach.  z laicka Metaloenzymy są to enzymy należące do metaloprotein o specyficznych funkcjach przyspieszających, lub spowalniających reakcje, czyli katalitycznych, za pomocą aktywnych jonów metalu, na przykład miedzi, cynku lub molibdenu. Rzeczy te są koordynowane głównie przez cysteinę, histydynę, kwas glutaminowy i asparaginowy oraz tyrozynę. I widzisz jaki molibden jest ważny?  Walter Last twierdzi, że ludzie, którzy nie mogą przyjmować MSM (siarka organiczna), ani korzystać z kąpieli w źródłach termalnych to właśnie ci, którym brakuje molibdenu. Miedź (Cu) rządzi Miedź występuje w kilkunastu poznanych metaloenzymach. Najlepiej zbadane to słynna dysmutaza ponadtlenkowa zwana SOD, o której pisałam hagiograficzne eseje, gdyż jest niezbędna do dekompozycji wolnych rodników. A natura daje pstryka w nos i wyłącza właśnie ten enzym, gdy stwierdza, że już nie jesteś przydatna „rozrodczo”. Inne metaloenzymy z miedzią są tak samo związane z odnawianiem i młodością, jak oksydaza lizylowa niezbędna do tworzenia wiązań poprzecznych w kolagenie i elastynie, czy  tyrozynaza sedno syntezy melaniny, czy w końcu oksydaza tiolowa utrzymująca strukturę keratyny. Tak, tak, nie przesłyszałaś się właśnie takimi preparatami odbudowuje się strukturę włosa. Molibden (Mo), zzeczony molibden jest składnikiem conajmniej trzech enzymów. Z kolei Cynk (Zn) jest składnikiem kilkudziesięciu enzymów, w tym dehydrogenazy alkoholowej. Tu, dobry zestaw minerałów.


6.

Kelp jest doskonałym źródłem minerałów, polecanych dla każdego, kto dobrze czuje się jedząc pokarm bogaty w jod. Może być standaryzowany w kapsułkach, lub w formie zmiksowanego pokarmu, chociaż smak jego nie powala. Kelp zawiera nie tylko wiele różnych ważnych minerałów, ale zawiera też alginiany, które wiążą toksyczne metale, które można znaleźć we wszystkich rzeczach z morza.  Dulse i inne warzywa morskie również zawierają wiele minerałów, może nie aż tak dużo, jak kelp, ale z pewnością zawierają znacznie mniej alginiany idealnej do ochrony przed toksycznymi metalami.


Jak te minerały jeść więc?

Przywracanie ważnych minerałów do Twojego ciała owszem jest dziełem życia, ale nie musi być trudne. Jedz świeże i naturalne pokarmy. Rafinady, fast food zwykle pozbawione są minerałów, a wtedy toksyczne metale dostaną się do Twojego ciała pod płaszczykiem substytutów. Jedz różnorodnie, zmieniaj źródła białek, węglowodany złożone, owoce i zielone warzywa. Suplementy to przede wszystkim kuracja 4 szklanek, z magnezem do drugiej, octem jabłkowym pełnym potasu do trzeciej, i ogromnym spektrum minerałów z zielonych alg, traw, kelpu, szpinaku, jarmużu, brokułów i witamin, oraz antyoksydantów, jak dzika róża, acai berry, czy camu camu, wszystko do 4 szklanki. Szczypta szarej soli morskiej do szklanki drugiej może doskonale uzupełnić brakujące minerały śladowe. Dobrej jakości sól morska zwykle nie podnosi ciśnienia krwi i nie szkodzi w żaden inny sposób. Najlepiej jednak wykonywać od czasu do czasu badanie sodu i potasu. Jednakowoż rafinowana sól kuchenna jest jednak złomem i jej miejsce jest na złomowisku. Surowe jedzenie ma ograniczoną chęć do dzielenia się minerałami, dlatego lekkie parowanie zielonych warzyw, albo zjadanie surowych w postaci organicznych surowych miksów, jak seria zielonek This is BIO albo w postaci dobrze zmiksowanych zielonych szejków, jak 4 szklanka w kuracji 4 szklanek z powodzeniem zastępuje gotowanie, a nie ma obawy przed wystąpieniem zjawiska leukocytozy trawiennej, gdy pożywienie jest w większości niesurowe. Dobrej jakości wody mineralne mogą być doskonałym źródłem minerałów śladowych.  Woda z kranu owszem zawiera minerały, ale możesz uznać za pewnik, że zawiera też wiele szkodliwych substancji chemicznych, których należy unikać, jak zabawy bez gaci. Woda destylowana może pomóc w usuwaniu toksycznych substancji z organizmu, jednakże, nie zawiera minerałów i dlatego nie polecam jej jako wody pitnej na dłużej. Spowoduje dodatkową demineralizację ciała. Odwróconej osmozy również nie polecam z tych samych powodów. Demineralizowane pokarmy, których należy unikać to biała mąka, biały ryż, biały cukier, sól stołowa rafinowana i wszelka chemiczna żywność.    Zostały one pozbawione znacznej ilości ich minerałów śladowych. Takie na przykład drożdże mogą być dobrym źródłem chromu i selenu.

owocek

(Visited 3 487 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum