Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 003 815
66 online
35 461 VIPy

Upewnij się, że Twój probiotyk trafia tam gdzie trzeba

Co ono oznacza?

Zgodnie z definicją encyklopedyczną, jest to ogół mikroorganizmów występujących w danym siedlisku, na przykład w ciele człowieka. Mikrobiota ciała różni się w przypadku każdej osoby i składają się na nią najróżniejsze organizmy, w tym miliardy korzystnych bakterii, które wspomagają trawienie i układ odpornościowy, regulują nastrój i wiele-wiele więcej. Dla zdrowia całego Twojego ciała i przebiegających w nim procesów, mikrobiom organizmu powinien być zrównoważony, co oznacza, że dobre bakterie powinny występować w nim w ilościach odpowiednio większych niż te złe. Tutaj zmierzamy do źródła zdrowia i wszechszczęścia, czyli Twoich jelit, znanych także jako drugi mózg. Warto wesprzeć je probiotykiem i jednocześnie pomóc swojej florze bakteryjnej osiągnąć harmonię.

Skąd masz jednak wiedzieć, że probiotyk trafił tam gdzie powinien?

Tutaj akcja zaczyna robić się ciekawa. Probiotyki to w końcu pożyteczne szczepy drobnoustrojów, czyli żywe organizmy, które są dosyć wrażliwe na warunki zewnętrzne. Muszą one jednak przetrwać proces trawienia, czyli tranzyt przez przewód pokarmowy, aby móc znaleźć się w jelicie cienkim lub okrężnicy, gdzie, przy dobrych wiatrach, będą w stanie się zadomowić.

Zaraz po przełknięciu, przed dotarciem do żołądka, każda bakteria, którą trawisz jest narażona na działanie enzymów trawiennych w ślinie. Będąc już w żołądku, bakterie muszą stawić czoła bardzo silnym kwasom zawierającym pepsynę, potężny enzym, który dalej rozkłada i trawi nasze pożywienie. Niestety spora część dobrych bakterii, które przyjmujesz, może nie być w stanie przetrwać w tym środowisku. Szczepy, którym uda się przetrwać, przenikają do jelita cienkiego, gdzie wciąż znajdują się enzymy trawienne takie jak amylaza, lipaza i proteaza, ale ogólnie rzecz biorąc, środowisko jest mniej kwaśne niż w żołądku, więc te mają większą szansę na przeżycie.

Co robić aby probiotyk trafił na miejsce?

Przyjmuj wysokiej jakości probiotyki

Jedz regularnie naturalne pokarmy-probiotyki. Niech to będzie ekologiczna kiszona kapusta czy ogórki kiszone i w ogóle kiszonki wszelkiej maści, kombucha, kefir kokosowy lub mleczny, jogurt kozi, a jeśli roślinny to z dobrymi szczepami bakterii. Do tego przyjmuj probiotyk dobry jakościowo, w roślinnych kapsułkach (które pomagają przetrwać zawartości całą trasę), zawierający różne szczepy dobrych bakterii i możliwie najmniej sztucznych dodatków.


Nie zapomnij o prebiotykach

Jeśli statek-kapsułka wyląduje w miejscu docelowym, musisz zadbać także oto żeby kosmonauci-bakterie przetrwali w nieprzyjaznym środowisku. I nie da się odbyć tej dyskusji bez rozmowy o prebiotykach. Prebiotyk to nic innego jak roślinny błonnik, który z łatwością przedostaje się niestrawiony przez żołądek. Dzięki temu staje się pożywką dla dobrych bakterii w jelitach. Razem z probiotykiem jedz więc prebiotyki babkę płesznik, czyli psyllium husk, białko konopne, siemię lniane albo doskonały pomysł, brokuły.

Dieta

Zdrowe odżywianie niestety nie działa tak, że zjedzenie kilograma marchewek cofa hamburgera sprzed kilku godzin. Tutaj jest tak samo. Jeśli odżywiasz dobre bakterie i zależy Ci na równowadze flory bakteryjnej, unikaj szkodliwej żywności. Zrezygnuj z rafinowanego cukru, słodzików, przetworzonej żywności i sztucznych dodatków, które mogą mieć wpływ na równowagę Twojego mikrobiomu. I tyle wystarcza żeby probiotyk trafił tam gdzie trzeba!

uściski:)

Źródła: mindbodygreen.com/articles/best-inexpensive-gut-healing-foods

(Visited 5 323 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Ewaa 16 stycznia 2019 o 10:14

    Kiedy najlepiej zażywać probiotyki? Po, przed czy w trakcie jedzenia?

    1. avatar Jarmush 16 stycznia 2019 o 10:22

      najwcześniej z pierwszym kęsem

      1. avatar Lilianna 19 stycznia 2019 o 20:47

        skoro enzymy są dla niego groźne to 20 minut przed jedzeniem byłoby najlepiej

  2. avatar Joanna 16 stycznia 2019 o 19:30

    O temat na czasie wczoraj byłem u lekarz które zajmuje się homeopatia i biorezonansem. powiedziała mi że probiotyk powinnam przyjmować rano przed jedzeniem… bo inaczej wszystko zostanie w żołądku A nie dotrze do jelit. hmmm trochę się zdziwiłam. i w sumie nie wiem co teraz. Pepsi czy bedziesz tak dobra i wyrazisz swoje zdanie na teorie tej Pani? bardzo jestem ciekawa. podpowiedź

    1. avatar Jarmush 16 stycznia 2019 o 20:44

      W celu jak najlepszego przetrwania probiotyków należy podawać je z posiłkiem lub chwilę przed. Nigdy na czczo! Sam posiłek powinien zawierać chociaż minimalną ilość tłuszczu, dobrze jest uwzględnić w nim nieco białka i błonnika.

  3. avatar meg123 16 stycznia 2019 o 22:59

    Pepsi a w ciąży jakie priobiotyki i prebiotyki najlepiej?

    1. avatar Jarmush 17 stycznia 2019 o 08:04

      szczepy Lactobacillus i Bifidobacterium są bardzo wskazane w ciąży i podczas karmienia. Ale jedne badania mówią, że zdrowa kobieta może je przyjmować przez całą ciążę, a inne że dopiero od 3 trymestru. Porozmawiaj ze swoim lekarzem. A fermentowany pokarm jak kapusta, bio jogurty etc no i włącz do diety bogatą w prebiotyki żywność https://www.pepsieliot.com/przyjmujesz-wystarczajaca-ilosc-prebiotykow-w-diecie-sprawdz/

      1. avatar meg123 17 stycznia 2019 o 12:12

        Dzięki Pepsi. A czy mogę zażywać Twoj Priobio Forte w ciąży? Czy lepiej jak będę już karmić?

        1. avatar Jarmush 17 stycznia 2019 o 12:21

          według mnie możesz już od 3 trymestru, ale pokaż lekarzowi, bo ja nim nie jestem <3

  4. avatar aloszka 17 stycznia 2019 o 08:13

    Hejcia,
    piszę, gdyż jestem 3 dzień na oczyszczającej głodówce i korzystając z okazji bardzo chciałabym również oczyścić się porządnie od tzw. dupy strony. Pytanie podstawowe, czy lepiej zrobić lewatywę albo zabieg hydrokolonoterapii, czy można uzyskać podobne efekty w inny, mniej ewidentny i dojmujący sposób? :)))))
    ściskam wszystkich!!! muuaa

  5. avatar Joanna 17 stycznia 2019 o 18:37

    Dlatego też probiotyki powinno się pić na stojąco wówczas jest szansa ,że nie trafią do żołądka a do jelit. Cudowności!

  6. avatar Przemol 19 stycznia 2019 o 19:29

    Ale za to nadmiar mocnego alkoholu cofa hamburgera sprzed kilku godzin nawet! 😛
    Jednak ten sposób chyba nie jest polecany tu na tym blogasku, heh 😉

  7. avatar Edyta 20 czerwca 2019 o 19:05

    A jaki probiotyk byś poleciła dla 2 latki?

    1. avatar Jarmush 20 czerwca 2019 o 21:24

      Nie mamy póki co sensu stricte probiotyku dla dzieci, ale wiem że przy ostrych biegunkach podawano w warunkach szpitalnych dzieciom saccharomyces boulardii, mamy, ale co do ilości należy uzgodnić z lekarzem pediatrą, możesz też podpytać noemidemi.com, gdyż siedzi w temacie dzieci

  8. avatar Edyta 8 lipca 2019 o 18:38

    Probiotyk dla ciężarnej?

  9. avatar Gruby Hubson 31 lipca 2020 o 14:49

    Czy spozywanie czosnku, olejku z miety pieprzowej, enzymow trawiennych moze wplynac na przyswajanie i rozwoj probiotykow S.Boulardii? Czy przyjmujac to wszystko razem w jednym posilku, nie hamuje jednoczesnie dzialania tych drozdzy?

    1. avatar Jarmush 1 sierpnia 2020 o 13:23

      nie jedz razem, na początku z pierwszym kęsem S. B, enzymy przed jedzeniem, a olejki, czosnki, pomiędzy posiłkami np

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum