Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 972 344
70 online
39 004 VIPy

Uziemianie. Poznaj drogę do zdrowia i harmonii!

uziemianie, pepsi eliot, this is bioLetni poranek. Sielskość wsi, poranna rosa, świszczący wiatr. Ledwie zaświtało, a Ty właśnie wstałaś i przeciągasz się leniwie. Wyciskasz do szklanki cytrynę, wlewasz wodę, dodajesz kilka kryształków soli. Zimna ciecz powoli rozkleja kąciki warg, chłodzi przełyk. Kilka kropli ląduje na podłodze. Uśmiechasz się do siebie i wychodzisz z domu. Stajesz w cieniu orzecha o gałęziach tak rozległych, że mógłby przykryć całą Ziemię swoim cieniem. Bosymi stopami dotykasz podłoża – wilgotnej trawy, mięsistej, płodnej ziemi ogrodu, dzikich kwiatów. Wyciągasz ręce ku niebu i oddychasz miarowo nosem – długi wdech z przytrzymaniem powietrza i spokojny, radosny wydech. Powtarzasz czynność kilka razy. Twój umysł rozjaśnia się powoli. Ciało wynurza się ze skorupy snu, dalekie jest jednak od gonitwy myśli, od niepokoju mącącego tu i teraz drżeniem gdzieś w klatce piersiowej. Jesteś zamknięta w obecnej chwili, trwasz w niej i chociaż minęło 5 minut odkąd wstałaś, mogłoby to być nawet i 5 lat. Teraz to nieistotne. Połączyłaś się z ziemią – uziemiłaś się, odwieczna energia iskrą przechodzi przez Twoje ciało, jesteś częścią istnienia. Poza tym plecy, jeszcze wczoraj obolałe, jakby wypełniły się ciepłem, a spięty zazwyczaj kark nie daje o sobie znać. uziemianie, pepsi eliot, this is bio

Cco to uziemianie, dlaczego warto je praktykować i jakie niesie korzyści

Uziemianie odkrył Clinton Ober, w sposób niemal tak objawiony jak Archimedes, co to odkrywszy siłę wyporu miał krzyknąć „eureka” wyskakując z wanny. Mężczyzna, na co dzień będący monterem anten telewizyjnych (oczywiście Ober, nie Archimedes), odpoczywał na ławce w parku. Rozmyślał o tym, że ludzie – będąc w końcu zbudowanymi z wody i minerałów – są przewodnikami energii.

I wtedy, niczym newtonowskie jabłko, spadły na niego trampki na gumowej podeszwie!

Tak jest, dobrze widzisz. Ober zauważył, że większość ludzi chodzi w sportowych butach na gumowej podeszwie, przez co nie mają kontaktu z ziemią, a więc ich ładunek elektryczny, jako przewodników energii, musi być dodatni. Od razu zaczął zastanawiać się, czy brak odpowiedniego uziemienia tak jak w przypadku sprzętów elektronicznych, naraża ludzi na elektryczność statyczną i pola elektromagnetyczne. Monter poszedł więc przespać się ze swoim pomysłem. I to jak! Uziemił swoje łóżko owijając je dookoła srebrną taśmą, połączoną z metalowym prętem wbitym w ziemię przed jego domem. Ober, cierpiący od lat na bóle pleców wymagające silnej ingerencji farmaceutycznej, wstał ponoć jak nowo narodzony. Szybko przetestował metodę na najbliższych i okazało się, że działa!

O uziemianiu w skrócie

Konwencjonalnie metoda wciąż mało znana, będąca równocześnie stosowaną od stuleci, już w medycynie chińskiej. Uziemianie pozwala zachować nieprzerwany kontakt z energią ziemi, podłączenie się do jej strumienia. Ludzie, będąc zbudowanymi z wody i minerałów, są przewodnikami energii. Podstawą teorii uziemiania się jest to, że nie mając bezpośredniego kontaktu z ziemią, masz dodatni ładunek elektryczny. Bezpośredni kontakt skóry z Ziemią, uziemianie się bosą stopą w kontakcie z gruntem, stymuluje migrację ładunków elektrycznych do obszarów ciała, w których występują nagłe bądź przewlekłe stany zapalne i neutralizuje naładowane dodatnio wolne rodniki. Uziemianie to dla niektórych także sposób na połączenie się z pradawną energią Ziemi, z przewodem energetycznego napięcia, który jest spoiwem życia i kryje w sobie niewyobrażalną moc. Stań na ziemi bosą stopą, wyciągnij się po same koniuszki palców w stronę słońca i odetchnij głęboko – wdech i wydech, aż energia wypełni Twoje ciało swą wibrującą melodią spokoju i szczęścia.

Twoje ciało jest naturalnie zdolne do absorbowania impulsów energetycznych z ziemi – Twoja skóra robi za przewodnik!

Twoje stopy, szczególnie niektóre punkty na Twoich stopach, są wyjątkowo wrażliwe na odbiór ziemskiego prądu. Współczesny tryb życia: noszenie butów przez cały czas, spędzanie czasu w domu, w biurze, galeriach handlowych i – generalnie – zamkniętej przestrzeni, sprawia, że traci się kontakt z naturą. Twój mózg, bicie serca, aktywność neuroprzekaźników, polega na swojego rodzaju sygnałach elektrycznych – możnaby nawet pokusić się o stwierdzenie (być może o dyskusyjnej słuszności), że człowiek najpierw jest istotą elektryczną, dopiero później chemiczną. Idea Obera jest taka, że pozostawanie w kontakcie z planetą, jest w stanie nie tylko pomóc zachować zdrowie, ale także leczyć. Ideę potwierdzają również badania naukowe.

Uziemianie jest proste, darmowe i możliwe gdziekolwiek i kiedykolwiek

Idąc za magazynem naukowym Journal of Enviromental Public Health: W odległej przeszłości ludzie chodzili boso lub w obuwiu zrobionym ze skóry zwierząt. Spali często na gołej ziemi na skórach zwierząt. Dzięki temu cała obfitość elektronów mogła dostać się do ciała, które jest elektrycznym przewodnikiem. Dzięki temu mechanizmowi każda część ciała mogłaby zrównoważyć potencjał elektryczny Ziemi, stabilizując tym samym elektryczne otoczenie wszystkich narządów, tkanek i komórek.

uziemianie, pepsi eliot, this is bio

Jak działa uziemianie

No to patrz:

1. Może wpłynąć na stany zapalne

Tłumacząc najprościej: wolne elektrony z powłoki Ziemi pomagają zneutralizować wolne rodniki, a przez to mogą potencjalnie pomóc zapobiec przewlekłym stanom zapalnym i przedwczesnemu starzeniu. Eksperci w tej dziedzinie mówią także, że uziemianie poprawia krążenie, co oznacza, że ciało może lepiej rozdystrybuować substancje odżywcze i wydalać toksyny. Dodatkowo, sprawne krążenie równa się wyższemu poziomowi energii!

Zgodnie z badaniem opublikowanym w magazynie Alternatywne Terapie w Zdrowiu i Medycynie (Alternate Therapies in Health and Medicine): Mówi się o stanie zapalnym, jako o przyczynie większości współczesnych epidemii i chorób cywilizacyjnych. Choroby, które trapią współcześnie ludzi są skutkiem ostatnich dziesięcioleci i niewłaściwych wyborów zdrowotnych i żywieniowych”. Jak pomaga na to uziemianie? Kiedy Twój organizm jest atakowany (czyli rozkłada Cię choróbsko albo infekcja), dostarcza do tkanek reaktywne formy tlenu. Kiedy to się dzieje, wolne rodniki mogą dostać się do zdrowych tkanek powodując zapalenia, uczucie gorąca, zaczerwienienia i podwyższenie temperatury. I to jest powód, dla którego, między innymi, jadamy pokarmy bogate w antyoksydanty – na przykład fioletową kukurydzę. Tak samo jak antyoksydanty działają elektrony w Twoim ciele, pomagające uniknąć szkód wywołanych przez wolne rodniki.

2. Redukuje hormon stresu

Chroniczny stres może znacząco zmniejszyć jakość Twojego życia. Czas spędzony na łonie natury może jednak zmiażdżyć uczucie niepokoju i depresję. W jednym z badań w kwestii uziemiania grupie zdrowych dorosłych przyklejono do stóp plastry przewodzące energię, aby odczytać odbierany z ziemi sygnał elektryczny. Przez pierwszych 28 minut badania obiekty chodziły w miejscu pozbawionym kontaktu z ziemią, przez kolejnych 28 minut uziemiali się poprzez kontakt z naturą. Przez 56 minut badania ustalono, że ponad połowa badanych wykazała „gwałtowną, niemal natychmiastową zmianę wartości średniej kwadratowej (rms) elektroencefalogramów (EEG) z lewej półkuli mózgu”. Co oznacza ta zagadkowa wiązanka? Ano że uziemianie działa, obniża poziom stresu, napełnia pokojem i balansuje rytm ciała z długotrwałym efektem (czego nie wykazano w drugiej grupie kontrolnej).

3. Pomoże Ci lepiej spać

Badanie z 2007 roku opublikowane w Magazynie Medycyny Alternatywnej i Komplementarnej wskazują, że ciało uziemione w trakcie snu normuje wydzielanie kortyzolu i wpływa na higienę snu. Dzieje się tak, ponieważ hormon stresu wpływa na Twój naturalny rytm okołodobowy, poziom energii i spokojny sen. Istnieje prawdopodobieństwo, że ziemski „dzienny rytm elektryczny” ustala działanie Twojego zegara biologicznego. Każdy zdaje się doświadczył niemożliwości zaśnięcia, kiedy wiercisz się w łóżku i nie możesz zasnąć przez stada myśli galopujących w Twojej głowie. Kiedy Twoje ciało nie jest w zgodzie z naturalnym rytmem Ziemi, z jej tętnem, sen i odporność są zaburzone. Nowoczesny tryb życia – funkcjonowanie w zamkniętych przestrzeniach – może wpływać na coraz większą ilość osób chronicznie zmęczonych. W badaniu z 2006 roku opublikowanym w Magazynie Europejskiej Biologii i Bioelektromagnetyki (Journal of European Biology and Bioelectromagnetics) mierzono poziom kortyzolu u pacjentów przed i po uziemianiu. Kortyzol – idąc za Wiki1 naturalny hormon steroidowy wytwarzany przez warstwę pasmowatą kory nadnerczy, główny przedstawiciel glikokortykosteroidów. Wywiera szeroki wpływ na metabolizm, bywa nazywany hormonem stresu (…) zalicza się go do glikokortykoidów, czyli związków mających wpływ na poziom glukozy we krwi. Przed uziemianiem spadki i wzrost poziomu kortyzolu u badanych były nieprzewidywalne i rozsiane po skali w losowy sposób. Po uziemianiu jednak poziom kortyzolu był uregulowany i dopasowany do naturalnego rytmu ziemi i słońca. Badani mieli wyższy poziom kortyzolu wcześnie rano, kiedy naturalnie potrzebujemy go więcej by czuć się obudzeni i gotowi do działania i niski poziom wieczorem, kiedy musimy się wyciszyć przed pójściem spać. Nie tylko ze strony bio-chemicznej, ale także ze strony elektrycznej rzecz ujmując, kiepski sen często może wynikać z wysokiego poziomu hormonów stresu, takich jak kortyzol. Sen natomiast jest podstawową komórką kiedy chcemy mieć zdrowe ciało na najbardziej podstawowym poziomie.

4. Podnosi poziom energii

Wiele osób praktykujących uziemianie odkryło, że może ono zwiększyć ich poziom energii i zmniejszyć ogólne zmęczenie. Może być to skutek uboczny wysypiania się, ale także poprawa równowagi hormonalnej i obniżenie stanów zapalnych. Wiele badań wskazuje, że kortyzol okrada ciało z energii. Fizjologiczny stres i kortyzol w rzeczy samej są w bliskiej relacji. Stres wpływa na poziom kortyzolu, a ten na reakcję ciała na stres. Ten ciąg może prowadzić do zmęczenia, problemów ze snem, chęci na śmieciową szamę i słodycze i obniżenie poziomu energii.

5. Pomaga zmniejszyć ból

Stany zapalne są głównym źródłem wszelkiej maści bóli, ponieważ zwiększają obrzęk i uczucie sztywności, zmniejszają sprawność ruchową i zniekształcają mięśnie. Zapalenia stawów i tkanek są główną przyczyną przewlekłych dolegliwości takich jak artretyzm. Takie na przykład reumatoidalne zapalenie stawów jest zapaleniem, które poza bólem mięśni wywołuje symptomy takie jak zmęczenie, gorączka, utrata wagi, zapalenie oczu, anemia, zapalenie płuc. U kogoś z tą chorobą ciało uwalnia enzymy, które atakują zdrowe tkanki, niszcząc powłokę mięśni. Zmniejszając stany zapalne można zmniejszyć bóle wywołane przez choroby autoimmunologiczne, operacje, bóle głowy czy problemy z menstruacją. W 2010 roku pionierskie badanie porównało poziom bólu dorosłym, którzy praktykują uziemianie i u tych, którzy nie mieli z nim styczności. Obie grupy kontrolne miały wykonywać ćwiczenia o wysokiej intensywności powodujące ból mięśni. Wyniki pokazały, że uziemianie podniosło wydolność układu odpornościowego i wpłynęło na poziom bólu. U osób, które nie praktykują uziemiania, pojawił się nieoczekiwany, ostry skok poziomu białych krwinek (świadczący o reakcji zapalnej) i znacznie silniejszy ból po wykonaniu ćwiczeń. Dodatkowo, czas regeneracji u tych osób był znacznie dłuższy.

6. Wycisza i pomaga rozwijać się duchowo

Świat jest energią. Ogromnym, nieprzerwanym strumieniem. Ty jesteś energią, dzikie lwice i małe pieski chiuaua, Twoja teściowa, mąż rozrzucający skarpety po całym mieszkaniu, bezkresne wody, a nawet szejk bananowy. Energia, w gruncie rzeczy materia istnienia i jego siła napędowa, ma to do siebie, że jest zmienna, że może być zatrzymywana i poruszana, wibrująca wysoko i nisko, może przepływać przez Twoje ciało rwącym prądem, a może mizernym strumyczkiem, bo taka jest jej natura. Uziemiając się podłączasz się pod ziemską linię wysokiego napięcia – najczystszą, nieprzerwaną energię, która od zarania dziejów karmi świat. Niewiele jest rzeczy, które powinnaś robić dla siebie tak bardzo, jak powinnaś obcować z naturą. To jedna z najprostszych dróg do wyzerowania się, pozbycia się myśli natrętnych, przeżycia katharsis, niemego zachwytu i niezmąconego, spokojnego szczęścia. Kto nie przeżył tego patrząc na świat ze szczytu góry, z kolejki linowej 1500 m nad poziomem morza, widząc pierwszy raz wielką wodę, zaróżowiony wschód słońca, krwawy zachód nad sielankowym polem pszenicy? *** Obserwujesz swój oddech i dajesz wrócić mu do normalnego tempa. Opuszczasz ramiona. Przepełnia Cię wigor o jaki nie podejrzewałabyś swojego ciała 30 minut temu, owinięta w zwoje kołdry, ze skórą jeszcze pachnącą nocą. Podskakujesz kilka razy, bo dopiero dociera do Ciebie rześkość tego poranka, wilgoć powietrza, słodki zapach skoszonej wczoraj trawy zabawnie łaskoczący nozdrza, lekko kwaśny swąd liści orzecha. Poranek maluje Twoją skórę dreszczem, a Ty jesteś w tu i teraz i – a niech to – czujesz się wspaniale.

Źródła:

 1. pl.wikipedia.org/wiki/Kortyzol
 2. mojan.com/content/spiritual-grounding-centering-clearing-protection/

uściski:)

(Visited 11 626 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Andrzej Pietras 22 sierpnia 2017 o 06:43

  Dzieci wiecznie zdejmują buty intuicyjnie. Babcie, mamy i przedszkolanki cisną je jednak na siłę w trampki gumowe chińskie śmierdzace. Ciągle to oglądam. Ociemniałe dzieci niedowidzących rodziców wylewają na świat swoje frustracje i depresje. Poszliby lepiej boso za dom pograć RAZEM w gumę. Świat byłby o wiele prostszy, na pewno weselszy.

  1. avatar Emanuela Urtica 22 sierpnia 2017 o 06:50

   Dokładnie! Dalej dźwięczy mi w głowie „Emanuelka, w tej chwili zakładaj kapcie bo się przeziębisz” wykrzykiwane bez względu na porę roku, na zmianę przez wszelkie babcie, dziadków i innych bliższych i dalszych dorosłych. Na szczęście moi rodzice przymykali oko na kapcie, które zostawały pod stołem przy pierwszej możliwej okazji. 😉 Do tej pory butów częściej nie noszę niż noszę. 🙂

 2. avatar grzegorzadam 22 sierpnia 2017 o 08:27

  Niektórzy pewnie pamiętają, jak przy samochodach wisiały uziemiające paski (Pasek antystatyczny)
  Warto o tym pomyśleć, koszt nikczemny 😉
  Przy dłuższych trasach, samochód jest bardzo ”dodatni”..

  ”w tej chwili zakładaj kapcie bo się przeziębisz” wykrzykiwane bez względu na porę roku,”
  Mówię to często gdziekolwiek jestem z uśmiechem, że jest całkiem odwrotnie, ze potrzebujemy kontaktu
  z ziemią.. I traktuje to większość jako żart.. 🙂

  1. avatar Kolendra 23 sierpnia 2017 o 11:00

   Zaciekawiles mnie, pierwsze slysze… Gdzie sie montuje te paski ?

   1. avatar grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 12:50

    Ciekawe, ze już się tego przy żadnych autach nie spotyka, kiedyś to było powszechne.

   2. avatar grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 06:36

    Montaż w samochodzie, prosta sprawa i niski koszt:
    http://images44.fotosik.pl/165/7c40a120583518f4med.jpg

    1. avatar Kolendra 24 sierpnia 2017 o 15:08

     Widzialam gdzies jakies cudo ktore mozna podlaczyc do zapalniczki w aucie i emituje jony ujemne podczas podrozy… Tez fajne:-)

     1. avatar grzegorzadam 25 sierpnia 2017 o 05:38

      Nie znam 😉
      Ale pasek uziemiający to konkret.

 3. avatar grzegorzadam 22 sierpnia 2017 o 08:29

  H. Clark pisze o podobnym działaniu ujemnie naładowanej wody, podstawa przy leczeniu
  nowotworów np., nikt o tym nie mówi.

 4. avatar Darp 22 sierpnia 2017 o 08:52

  U mnie Bo się przeziebisz tez bylo i Bo Cię osa użądli 🙁

  1. avatar grzegorzadam 22 sierpnia 2017 o 09:10

   Z osami nie ma żartów, jest to argument 😉

 5. avatar Madzik 22 sierpnia 2017 o 11:37

  Latem bardziej odczuwam zbawienne działanie natury ale jak poradzić sobie zimą? Chyba tylko spacer po lesie dla pracujących i mieszkających w bloku.

  1. avatar Emanuela Urtica 22 sierpnia 2017 o 13:07

   Spacer po lesie, góry, morze, jezioro nawet. Kiedy mieszkałam nad morzem co weekend jeździliśmy z chłopakiem furgonetką na zadupie nad zadupiami, parkowaliśmy na wzniesieniu z widokiem na morze, otwieraliśmy bagażnik, siadaliśmy w nim, owijaliśmy się kocami i piliśmy herbatę patrząc przed siebie, aż nam stopy nie zmarzły. Teraz nie mam ani morza ani gór w bezpośredniej bliskości, ale zimą często chodzę nad zalew albo nad rzekę pospacerować w bardziej odludne miejsca.

 6. avatar Pompeczka 22 sierpnia 2017 o 13:46

  Teściowa ma mnie się dziwnie patrzy gdy córka biega boso. Jej się kojarzy brak butów z biedą i plebsem?

  1. avatar Emanuela Urtica 22 sierpnia 2017 o 14:04

   Toż to bogactwo – ducha. 😛 Zresztą teraz ekologia i zdrowy tryb życia są tym co zaczyna kojarzyć się z byciem trendi i dżezi, możesz jej to powiedzieć. 🙂

 7. avatar Dominika 22 sierpnia 2017 o 13:50

  Po raz kolejny potwierdza się teoria, że powinniśmy ufać dziecięcej intuicji. Mój Juinor biega boso o każdej porze roku. Dzieciaki to kochają. My dorośli też tylko jakoś gdzieś zapomnieliśmy o tym. Emanuelo dziękuję za przypomnienie więc 🙂 <3

 8. avatar darex 22 sierpnia 2017 o 17:22

  nasz syn niecałe trzy lata za każdym razem na spacerze /placu zabaw/ w parku ściąga buty i mówi , że „chce pobrać energie od Ziemii ” wystarczyło, że mu raz o tym powiedziałam 😉

  1. avatar grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 06:56

   Bystre dziecko 🙂

 9. avatar Monika eS 22 sierpnia 2017 o 17:51

  Teraz to takie czasy, że i psom zakładają buty… Na bogato… 😉

 10. avatar Sara 23 sierpnia 2017 o 07:21

  Dlatego uwielbiam spac w namiocie. Nigdzie sie tak nie wysypiam:)

 11. avatar go.karola 23 sierpnia 2017 o 08:21

  Moja trasa biegowa idzie przez deptak do plaży, bardzo dużo osób tam biega i mało kto wchodzi na plażę! Zawracają i siup dalej po betonie, a jak już ktoś wbiegnie na plażę to w butach 😀
  A ja dzisiaj po przeczytaniu Twojego wpisu padłam plackiem na tej plaży! I tak sobie leżałam ciesząc się jak dziecko 😉 cudowne uczucie 😉

  1. avatar Emanuela Urtica 23 sierpnia 2017 o 09:07

   <3 Kocham.

 12. avatar Anna 23 sierpnia 2017 o 09:27

  bardzo fajny artykul!
  Chcialabym dopytac o to uziemianie lozka. Jakies metody? Dzieki 🙂

  1. avatar Emanuela Urtica 23 sierpnia 2017 o 10:11

   Są maty uziemiające i inne bajery, które wykorzystują system przewodzenia w domu, można zrobić instalację połączoną z ziemią w ogrodzie (jak w tekście – łóżko owijasz srebrną taśmą i przewodem łączysz z prętem wbitym w ziemię), ale najlepiej po prostu bosą stópką w ziemię i się ładować jak bateryjka. 🙂

 13. avatar Kolendra 23 sierpnia 2017 o 10:59

  A co jak ktos nie ma ogrodka tylko mieszka na ktoryms tam pietrze w bloku 😉 i nie moze sie uziemic? Czy wsadzenie drutu do ziemi w doniczce tez dziala? A te maty pewnie strasznie drogie…

  1. avatar grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 06:29

   Angole wymyślili maty z podłączeniem do uziemienia w gniazdku.

   ”Czy wsadzenie drutu do ziemi w doniczce tez dziala?”
   Nie bardzo.
   Spacery boso i tak wskazane, w ciepłych miesiącach.
   Wczoraj namówiłem dziewczyny (córkę z kuzynką) na bieganie boso, miały radochę.
   – A można tak? – a nad jeziorem można?

 14. avatar Iwona Kotłowska 23 sierpnia 2017 o 20:31

  Kiedy nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu stóp z ziemią dobrze działają różnego rodzaju wizualizacje,najprostsza to stanąć prosto i wyobrażać sobie jak stopy zapuszczają korzenie we wnętrzu ziemi, albo usiąść prosto na krześle i wrzucić kotwicę do ziemi przez czakrę podstawy. Są też pozycje jogi, które pomagają się uziemić albo moje ulubione mudry (Bhu mudra czyli „gest ziemi”). Wystarczy pobyć w tym kilka minut. Co ważne warto robić to regularnie, ponieważ wibracje ciągle się zmieniają.
  Acha, i bycie uziemionym jest konieczne do wszelkiego rodzaju manifestacji 🙂

  1. avatar grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 06:27

   Ciekawe te wizualizacje.

  2. avatar grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 06:32

   ”Uziemienie jako terapia
   Dziś uziemienie – jak Ober nazwał ten proces – jest już stosowane przez terapeutów alternatywnych w Stanach Zjednoczonych i zyskało poparcie ze strony wybitnego kardiologa, doktora Stephena Sinatry, który nazywa je największym naukowym przełomem, z jakim miał do czynienia podczas 35 lat praktyki lekarskiej.
   Uziemienie a serce
   Wybitny kardiolog Stephen Sinatra poleca swoim pacjentom uziemienie jako metodę leczenia. Uznaje je za pierwszorzędną formę terapii, na równi ze stosowaniem suplementów diety przywracających zdrowie sercu, czyli koenzymu Q10, L-karnityny, D-rybozy oraz magnezu. Mieszkający w stanie Connecticut Sinatra przeprowadził kilka nieoficjalnych testów dotyczących uziemienia. W jednym z nich, przeprowadzonym wśród 28 zdrowych ochotników, uziemienie poprawiło zmienność rytmu zatokowego, który odzwierciedla wpływ układu nerwowego na czynność serca. Poprawa ta miała miejsce już po 40 minutach pozostawania w stanie uziemienia.”

   1. avatar grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 06:33

    ”W innym prywatnym badaniu Sinatra wykonał analizę składu krwi u 12 uczestników (w tym na Clintonie Oberze) przed i po uziemieniu. Kardiolog wykorzystał technikę mikroskopii ciemnego pola i odkrył, że wiskoza (lepkość) oraz jakość krwi uległy znacznej poprawie. Występowało też znacznie mniej skrzepów zlepionych krwinek czerwonych, czyli krew uległa rozrzedzeniu.
    Sinatra skomentował swoje badania następująco: „Wyniki tych badań jasno oznaczają, że osoby cierpiące na choroby serca i zbyt dużą gęstość krwi (typową dla cukrzycy i chorób układu sercowo-naczyniowego) mogą bardzo wiele zyskać, poddając się regularnemu uziemieniu. Z punktu widzenia kardiologii, jeżeli krew u pacjentów z cukrzycą czy chorobami serca można rozrzedzić (z konsystencji keczupu do konsystencji czerwonego wina) – co udało się osiągnąć w naszym eksperymencie – eliminuje się w ten sposób ważny czynnik ryzyka odgrywający kluczową rolę w występowaniu udaru i zawału serca”.

   2. avatar grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 06:35

    Poruszony swoimi odkryciami Sinatra postanowił przeprowadzić oficjalne badanie wraz z Gaétanem Chevalierem i innymi specjalistami. Zmierzyli oni wpływ uziemienia na skłonność krwi do tworzenia skrzepów i jej potencjał elektrokinetyczny, czyli poziom ładunku ujemnego na powierzchni czerwonych krwinek. Wysoki potencjał oznacza, że krew swobodniej przepływa przez naczynia krwionośne. Naukowcy zbadali krew 10 ochotników, naklejając elektrody na ich dłonie i stopy przed uziemieniem oraz dwie godziny po nim. Wynik badania pokazał zwiększenie potencjału elektrokinetycznego o 270%, co oznacza, że uziemienie usprawnia przepływ krwi oraz ma pozytywny wpływ na jej lepkość.

    Uziemienie a stan zapalny
    Stan zapalny łączy się z wieloma chorobami przewlekłymi. Istnieje około 80 przypadłości, w których stan zapalny ma kluczowe znaczenie, a zaliczamy do nich m.in. choroby serca, cukrzycę, artretyzm, schorzenia jelit, toczeń rumieniowaty oraz niewydolność nerek”

  3. avatar Rreni 2 marca 2018 o 10:29

   ?

   1. avatar Rreni 2 marca 2018 o 10:32

    To nie tu miał wylądować mój komentarz ?

 15. avatar Kats 26 sierpnia 2017 o 18:51

  A czy to musi być zupełnie goła girka?;) Czy skarpetka zaburza już te przyjemności? 😀 Zastanawia mnie też co tu zrobić jak się zacznie zimno na dworze. A śnieg to już w ogóle. Mieszkamy niestety wysoko w bloku, kurczę chcem domek z ogrodem :< Ja to bym jeszcze gdzieś cichaczem te buty ściągnęła, ale co tu z maluchem zrobić jak już będzie zimnica?;)

  1. avatar grzegorzadam 27 sierpnia 2017 o 07:06

   Goła najlepsiejsza.
   Zima nie wyda.

 16. avatar Zbigniew Styn 26 sierpnia 2017 o 21:56

  Robert Franz – mechanik samochodowy w z Niemiec i autor m.in.ksiazki – ” OPC – fundament ludzkiego zdrowia” – chodzi caly rok na bosaka i jest zdrowy jak rydz. Ja zrobilem sobie indywidualne uziemienie. Dwie rurki miedziane podlaczylem za pomoca dwoch kabelkow do uziemienia przy gniazdku elektrycznym za pomoca wtyczki, gdzie kabelki podlaczylem tylko do uziemienia. Proste i dziala. Moge te rurki wziasc w dwie dlonie, pod pachy czy pachwiny. Dla dobrej przewodnosci dobrze jest miejsca styku rurek pokryc woda z sola.
  Chcialem zlozyc na ten pomysl patent, ale mi sie nie chce, bo moj patent na zegary sloneczne pozwalajace prawidlowo syntetyzowac wit. D3 w organizmie nie wzbudzily zadnego zaunteresowania tak w Bundesrepublice jak i w Polsce.
  zbigniew

  1. avatar grzegorzadam 27 sierpnia 2017 o 07:05

   Chcialem zlozyc na ten pomysl patent, ale mi sie nie chce, bo moj patent na zegary sloneczne pozwalajace prawidlowo syntetyzowac wit. D3”

   ZAchciej, masz pomysł.

  2. avatar grzegorzadam 3 września 2017 o 14:07

   Daj jakis namiar na siebie, mam ciekawe kontakty,.

  3. avatar Gonzo 19 listopada 2017 o 22:25

   >Robert Franz – mechanik samochodowy w z Niemiec i autor m.in.ksiazki – ” OPC – fundament ludzkiego zdrowia” – >chodzi caly rok na bosaka i jest zdrowy jak rydz.

   W Nowej Zelandii by Ci się podobało 🙂 Takich przyjemnych luzaków sporo, sporo… Ludzie potrafią przyjść do pracy po godzinach na bosaka 🙂 (do biurowca 🙂 Mieszkałam tam parę lat, taka „bliżej natury” zdecydowanie mentalność..

 17. avatar Sylwia 3 września 2017 o 11:42

  To jest tak, ze jak się zacznie na bosaka np biegać to potem ciężko but dobry znaleźć i w ogóle wrócić do ogólnie uznanej normy joggingowej :))). Mam to szczęście że przy domu mam wielkie obszary trawiaste (wolne od szkła- czasem psia lub lisia kupa – ale nie ma takiego brudu co by go nie można było zmyć:))) Byle koszulka, krótkie gatki i hajda – pięty same w stronę pośladków lecą…proszę być przygotowanym na zdumienie mijanych spacerowiczów czy biegaczy – szczególnie gdy biegnie się z butami w dłoniach :)))) – z jakiegoś powodu niektórzy uważają że to (kontakt bosej stopy z trawą) – obrzydliwe.

 18. avatar Gosialavenda 19 listopada 2017 o 21:42

  A ja mam takie buty bewnej firmy belgijskiej, które mają specjalną podeszwę, tak skonstruowana, żebym czuła podłoże. Ale myślę, że to nie to samo, co chodzenie po trawce.

 19. avatar Urszula 21 grudnia 2017 o 18:19

  Co daje chodzenie boso po mieszkaniu kiedy podłoga z paneli, wokół sztuczne tkaniny…

  1. avatar Jarmush 21 grudnia 2017 o 20:25

   no po takiej podłodze nie daje

   1. avatar Agnieszka 30 października 2018 o 21:11

    A po podłodze drewnianej?

    1. avatar Jarmush 30 października 2018 o 21:20

     lakierowanej?

     1. avatar Agnieszka 31 października 2018 o 05:58

      Olejo-woskowanej, ale to chyba niewiele różni się od lakieru

 20. avatar Rreni 2 marca 2018 o 09:28

  Wstęp do artykuły taki przepiękny ,wręcz można odczuć błogość…

 21. avatar Agu 4 grudnia 2018 o 13:56

  Pepsi, co myślisz o matach uziemiających?

 22. avatar Mikok 5 lutego 2019 o 21:09

  Mam prześcieradło uziemiające ze srebrną nicią i za każdym razem jak je zastosuję mam problemy ze snem. I budzę się z bólem pleców. Podobne odczucia ma moja żona. Co jest nie tak?

  1. avatar Jarmush 6 lutego 2019 o 13:47

   wyrzuć

 23. avatar Chmielny 26 marca 2019 o 07:36

  A czy taka opaska:

  Będzie robiła dokładnie to samo co ta:

  Wiecie może?

 24. avatar Aga 9 kwietnia 2019 o 14:43

  Czy ktoś może polecić jakąś firmę która sprzedaje oryginalne prześcieradła uziemiające bo ponoć trochę podrób też jest.

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2019 o 15:17

   pytaj na forach, to jest prywatny blog

 25. avatar Johny 10 maja 2019 o 05:34

  Jakby nabrać ziemi do doniczki i wsadzić tam nogi, to będzie też uziemienie? 😀

  1. avatar Jarmush 10 maja 2019 o 06:12

   jak postawisz ją na ziemi to tak 😀

 26. avatar DinoThunder 13 października 2020 o 14:54

  Mam taki przewód uziemiający podłączony do maty, czy można by teoretycznie odłączyć go od tej maty i skleić z jakimś miedzianym przedmiotem? Uziemienie dalej by działało?

  1. avatar Jarmush 13 października 2020 o 19:01

   trzeba spytać elektryka

 27. avatar Jakub 18 kwietnia 2023 o 10:25

  A ja jak się uziemiam to potem się czuje jakby mnie przeziębienie czy grupa brała. Jestem wnetwiony na wszystkich przez kilka godzin, bolą mnie kolana itd. na początku myślałem że to zbieg okoliczności ale po kilku razach widzę zależność. Z czego to może wynikać?

  1. avatar Pepsi Eliot 18 kwietnia 2023 o 10:54

   objawy detoksu są grypopodobne, zacznij jeść zielonki, rób 4 szklanki, po prostu cały czas bądź bardziej alkaliczny i nawodniony

 28. avatar Lucjan 26 stycznia 2024 o 01:06

  Muszę zadać to bardzo trudne pytanie a mianowicie skoro stany zapalne są bardzo potrzebne dla naszego organizmu (powodują leczenie zainfekowanych miejsc w organizmie ) to jak to się ma z uziemieniem ciała które to likwiduje te stany zapalne? Co więc dzieje się z toksynami w organizmie które są wydalane min. poprzez stany zapalne?

  1. avatar Pepsi Eliot 26 stycznia 2024 o 04:57

   aleś wymyślił, równowaga kwasów i zasad, nie polega na fifty fifty, tylko 20 do 80

 29. avatar Lucjan 26 stycznia 2024 o 09:59

  Szczerze mówiąc nie zrozumiałem Pani odpowiedzi

  1. avatar Pepsi Eliot 26 stycznia 2024 o 11:48

   Chodziło mi o to, że krótki stan zapalny przybiera ostrą formę, rośnie CRP, i trzeba szybko i skutecznie działać, i uziemianie na pewno nie pomoże. Ale te przewlekle tlące się w człowieku, gdy niewiadomo z jakiego powodu odczyn Biernackiego jest podwyższony, one są najgorsze. Natomiast zmiana stylu życia, dieta antyzapalna, uziemianie, nawadnianie, dotlenianie komórek, alkalizacja to jest w stanie wesprzeć ciało, abo rozpoczęło proces samoleczenia. I często daje radę.

 30. avatar Lucjan 26 stycznia 2024 o 12:02

  Rozumiem
  Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum