logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
59 308 398
405 online
27 271 VIPy
Reklama
 

TWOJA WITAMINA C o przedłużonym działaniu z dodatkiem bioflawonoidów z cytrusów

  

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak używać nadtlenku wodoru H2O2 w nebulizatorze?

  Czyli ile wody utlenionej dodawać do nebulizatora, żeby pozbyć się grypy, a ile, żeby wytępić patogeny?

  Nebulizacja zapewnia domową alternatywę dostarczania nadtlenku wodoru do krwioobiegu. Jest równie skuteczna, ponieważ  dociera do krwiobiegu poprzez bogatą sieć naczyń krwionośnych w płucach. Dzięki temu dostępowi do krwi, nadtlenek wodoru zapewnia całemu układowi terapię biooksydacyjną, która jest w stanie:

  ✔Oksydować patogenne mikroorganizmy i toksyny

  ✔Zmobilizować czerwone krwinki do zwiększenia uwalniania tlenu do tkanek, w celu usprawnienia produkcji energii komórkowej.

  ✔Poprawić funkcjonowanie układu odpornościowego

  Nebulizacja ma również bezpośrednie połączenie z zatokami, gardłem, drogami oddechowymi i płucami. A co za tym idzie, nadtlenek wodoru może mieć bezpośredni kontakt z wirusami, bakteriami, grzybami i / lub toksynami działającymi przy:

  ✔ Przeziębienie/grypa

  ✔ Zapalenie zatok

  ✔ Zapalenie stawów

  ✔ Ból gardła

  ✔ Rak gardła lub płuc

  ✔ Infekcje POChP (Przewlekła obturacyjna choroba płuc)

  Dla potrzeb użytku wewnętrznego należy używać nadtlenku wodoru klasy spożywczej, ponieważ zakupiony typowo w sklepie farmaceutycznym 3% H2O2 zawiera stabilizujące substancje chemiczne, których nie chcesz mieć w swoim ciele.

  3% nadtlenek wodoru klasy spożywczej MUSI BYĆ DODATKOWO ROZCIEŃCZONY do zastosowania w nebulizatorze:

  Jako środek zapobiegający infekcjom, czyli promujący zdrowie, należy dodać go 0,5 ml (lub 12 kropli używając zakraplacza) do nebulizatora napełnionego 5 ml wody destylowanej. Stosuj raz dziennie lub tak często, jak odczuwasz potrzebę

  Aby zwalczyć infekcję płuc, oskrzeli lub zatok lub wprowadzić nadtlenek wodoru do organizmu w celu leczenia ogólnosystemowego, należy dodać odpowiednią ilość (zobacz poniżej) 3% nadtlenku wodoru do nebulizatora napełnionego 5 ml wody destylowanej. Używaj kilka razy dziennie wedle preferencji.

  ✔ Najniższa skuteczna dawka 3% wody utlenionej wynosi 0,5 ml lub 12 kropli (przy użyciu zakraplacza) rozcieńczonej 5 ml wody destylowanej przez około 3 minuty. (Wskazówka: 1 ml zwykle zawiera około 25 kropli, co oczywiście zmienia się w zależności od różnych zakraplaczy). Jeśli próbujesz tej terapii po raz pierwszy, użyj tej dawki (lub nawet mniej), aby przetestować swoją reakcję.

  ✔ Zwiększenie tolerancyjnej dawki 3% wody utlenionej do maksymalnie 2,0 ml w nebulizowanym H2O2 spowoduje nie tylko kontakt z płucami, ale również przeniknięcie do krwioobiegu, gdzie utleni patogeny i toksyny.

  Ostrożność powinny zachować osoby palące i stosujące leki na receptę i bez recepty w kuracji płuc oraz osoby bardzo chore.

  Jeśli roztwór H2O2 będzie zbyt silny, reakcja H2O2 z wysokim stopniem zanieczyszczenia ciała lub obecnością patogenów może spowodować uszkodzenie tkanki w płucach i potencjalnie niebezpieczny ogólnoustrojowy efekt „wymarcia” tychże patogenów, zwanym reakcją Herxheimera. W skrócie bardzo nieprzyjemnego Herxa.

  Grypopodobne objawy po nebulizacji, ból głowy, gorączka, biegunka, zmęczenie wskazują, że stosujesz zbyt mocną formułę. Niektórzy twierdzą, że nie ma dobrego detoksu bez Herxa, jednak w przypadku bardzo wrażliwych płuc należy postępować ostrożnie.

  Nie jestem lekarzem i to nie jest porada lekarza.

  to raczej nienajlepszy pomysł na grypę

  owoc:)

  (Visited 5 045 times, 34 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Katarzyna Zastawnik 26 lutego 2018 o 22:49

   A czy płyn lugola też nadaje się do nebulizacji?

  2. Sylwia 26 lutego 2018 o 23:06

   Bardzo przydatne informacje. Dotąd stosowałam do płukania gardła czy nosa, zakraplałam przy bólu ucha, pomagało. Idąc tym tropem czy płyn lugola 1% także nadawałby się do nebulizacji?Jeśli tak to ile kropel?

   1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 08:50

    glutation, magnez, jod owszem, ale trzeba dokładnie znać recepturę. Podam wkrótce. O glutationie był wpis.

  3. derylldg 27 lutego 2018 o 07:11

   Pepsi prosze łopatologicznie odnośnie inchalacji , woda utleniona z apteki jest be tak , czyli perchydrol rozcięczony tak jeżeli tak to ile kropelek ? jakie ilości już przy objawach chorobowych ?

   1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 09:49

    Bierzesz miarkę i jak weźmiesz 1 miarkę perhydrolu 35%, załóżmy 5 kropli, to tym samym kroplomierzem wcześniej odmierz 53 i pół kropli wody destylowanej (czyli 10,7 tej samej miarki), wymieszaj, otrzymasz wtedy roztwór 3% czystej wody utlenionej, ale nie będzie go dużo.
    Aby mieć 100g wody utlenionej 3%, trzeba dać 8,57 grama perhydrolu i 91,43 grama wody destylowanej.

    Następnie mając już tak dobrą wodę utlenioną 3% postępujesz jak we wpisie. Znowu ją rozwadniasz zgodnie z tym co napisałam dobierając stężenie do aktualnych potrzeb ciała.

    1. Joanna 1 marca 2018 o 12:36

     Witam. Gdzie kupie Perhydrol lub czda 35%. Może zadam pytanie ponownie Ale chce mieć pewność. Perhydrol lub czda 35% muszę rozcienczyc zeby powstała woda utleniona?

     1. grzegorzadam 1 marca 2018 o 16:00

      Tak, rozcieńczyć.
      jak nie wejdzie w spam -envolab.

  4. Mipel 27 lutego 2018 o 07:47

   A czy ta woda utleniona z apteki na której jest napisanie, że można nią płakać usta jest dobra? A jeśli nie to gdzie kupić odpowiednią?

   1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 08:47

    przecież napisałam, że niedobra, kupujesz nadtlenek 35% czysty do analiz, talk zwany czda i bardzo ostrożnie go rozcieńczasz najpierw do 3% wody utlenionej, a następnie z odpowiednią ilością też wody destylowanej do nebulizatora, tak jak radzę we wpisie.

    1. Piotr 27 lutego 2018 o 12:52

     wpisz w googla nadtlenek wodoru czda (czysty do analizy) i znajdziesz hurtownie gdzie kupisz , dodatkowo jak dopiszesz miasto to pewnie będziesz mieć dokładną lokalizację. Ogólnie w sklepach z odczynnikami chemicznymi powinno być .

     1. Aneta D Falkiewicz 27 lutego 2018 o 14:02

      W sklepach ze zdrową żywnością też.

     2. Natalia 9 marca 2018 o 14:18

      Jeśli ktoś się nie czuje na siłach by rozcienczac te wszystkie płyny to na stronie bodajże envolab mają już taka mała wodę utleniona 3% bez stabilizatorow. I nie trzeba nic już robić.

    2. Piotr 28 lutego 2018 o 04:43

     Ta H2O2 z Apteki – ma stabilizatory w składzie.
     W zasadzie jest bezużyteczna dla zdrowia.

     1. Pepsi Eliot 28 lutego 2018 o 07:16

      nie aż tak, że bezużyteczna, ale w sytuacji takiej terapii faktycznie

    3. Piotr 28 lutego 2018 o 04:46

     Taka 35% może postać długo – w chłodnym zaciemnionym miejscu.
     Po rozcieńczeniu 7 dni.

     1. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 21:27

      Nie 7 dni, do 3 miesięcy w lodówce.

      35% FG też jest stabilizowana, znacznie mniej jak apteczna ale jednak,
      dlatego może stać nawet 2 lata.

  5. Zeo 27 lutego 2018 o 08:04

   Na szczęście Herxa można trochę uciszyć poprzez np. kąpiele w soli Epsom (plus kilka innych myków). Szkoda by było nie stosować wody utlenionej z obawy przed tą reakcją. To jest normalna reakcja. Truło się organizm przez lata to teraz trzeba troszkę pocierpieć:)
   Warto porządnie oczyścić wątrobę – im czystsza, sprawniej funkcjonująca wątroba, tym reakcja Herzheimera będzie słabsza.
   Zawsze mnie zastanawiało jak ludzie obawiają się „przerażających” skutków ubocznych naturalnych środków. Jak bardzo boją się wziąć parę gramów witaminy C, a antybiotyki, ibupromy i statyny łykają garściami, olewając dłuuugą listę skutków ubocznych z zejściem włącznie…

   1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 08:45

    Myślę tak samo. Kiedyś dawno temu, jako nuworyszka zrobiłam sobie szejka z kilkunastu zielonych bio liści i warzyw (jarmuż, brukselka, brokuły, szpinak, pietruszka, kolendra, kapusta włoska, bok-choy i jeszcze więcej), wieczorem trzepało mnie, gorączka, łamanie w kościach, byłam zachwycona 🙂 Zrozumiałam, że pomimo bycia na diecie bezmięsnej przez 20 lat byłam i tak totalnie zatruta, niedotleniona i zakwaszona. Od czasu sławetnego Herxa już di tego nie dopuszczam!

  6. Aneta D Falkiewicz 27 lutego 2018 o 10:27

   Aż chce się zdrowieć z Tobą <3 WU w nebulizacjach, w gardłach, zębach i uszach, używamy tutaj na okrągło i działa bezapelacyjnie 🙂 czekam na odp w sprawie Lugola do nebulizacji.

    1. Aneta D Falkiewicz 9 marca 2018 o 21:50

     Dziękuję <3

  7. Olivia 27 lutego 2018 o 10:33

   Znalazłam w sprzedaży Nadlenek wodoru 3% niestabilizowany (nie zawiera stabilizatora ani innych dodatków) czy taki roztwór jest od razy gotowy do zmieszania tylko z 5ml wody destylowanej?

   1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 11:08

    nie znam produktu

   2. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 21:30

    Tak, jest taki i od razu można mieszać i stosować.

    1. Ania Sz. 5 marca 2018 o 15:57

     grzegorzadam kupiłam wodoru nadtlenek 3%czda,do inhalacji rozcieńczam tak jak napisała pepsi, proszę podpowiedz mi jak mam stosować wodoru nadtlenek 3% czda do uszu i gardła, czy też mam tak rozcieńczać jak do inhalacji czy do uszu mogę zakraplać bez rozcieńczania a do gardła rozcieńczać jak do inhalacji lub 5ml WU 3%czda rozcieńczyć w 25ml wody destylowanej?

     1. grzegorzadam 5 marca 2018 o 16:27

      Do uszu nie rozcieńczam, ale dzieciom czy wrażliwcom 1% , czyli rozrzedzamy
      z wodą 1:2 , albo 1:3. (1 – 0.75 %)
      Tlen i tak się wydzieli.
      chodzi o to, że powyżej 1% może podrażniać śluzówkę, nie ma potrzeby takiej.
      Skóra robi się biała, to znika, ale jest dość nieprzyjemne w smaku.

      Wystarczy potrzymać dłużej w dłoni szmatkę czy chusteczkę nasączoną 3% H2o2.

      W bonusie, pięknie takie zabiegi mogą wygładzić skórę.
      Na noc takim 1% płynem smarujemy zmarszczki czy inne defekty,
      Kilka lat temu cała skóra dłoni wewnątrz po kuracji WU u mnie odnowiła się, zlazła jak u węża 😉

      1. Ania Sz. 5 marca 2018 o 16:49

       własnie chodzi mi o stosowanie WU u dziecka, zapomniałam dopisać.
       Czyli 0,5ml WU rozcieńczyć w 10ml lub 15ml wody destylowanej i tym psikać do gardła oraz zakrapiać do uszu dziecka?
       Mam zalążek wiedzy na temat WU(dopiero zagłębiam się w temat) więc wolę dwa razy dopytać niż miałabym coś źle zrobić.
       Dziękuję za odp

      2. grzegorzadam 5 marca 2018 o 21:55

       czyli rozrzedzamy
       z wodą 1:2 , albo 1:3. (1 – 0.75 %)”

       jak chcesz 1% to WU 1 dawka a wody 2 dawki
       jak 0.75% to WU 1 dawka a wody 3 dawki

       A ile mililitrów sobie życzysz tak rozrobisz..

      3. Ania 17 marca 2018 o 10:27

       Jak często w ciągu dnia podawać dziecku WU do ucha i jak często robić inhalacje przy przeziebieniu?

      4. grzegorzadam 17 marca 2018 o 14:43

       kilka do kilkunastu, nie ma reguł.

  8. OlaF 27 lutego 2018 o 10:49

   Droga Pepsi, często czytam Twoje wpisy i lubię Twój lekki styl. Ten artykuł zupełnie do Ciebie nie pasuje, nie zdziwilabym się jakby podpisał się pod nim jakiś chemik. Co się stało? Czy picie wody utlenionej, bo chyba to miałaś na myśli??, jest aż tak poważnym tematem? Dlaczego nie piszesz wprost:” pij wodę utlenioną” i ten komentarz na koniec…? Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do siebie

   1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 11:05

    Drogi Olafie, nebulizacja, to nie jest picie wody utlenionej, (a taki przepis, zresztą nie mój, tylko amerykański również znajdziesz na tym blogu), to raz. A więc widać, że pomimo, iż napisałam zwięźle i na temat, sedno i tak gdzieś Ci umknęło, a co by było, gdybym rozwinęła retorykę jak zawsze?
    Nie Drogi Olafie, niektóre wpisy, a ten się do nich zalicza, wymagają precyzji i całkowitego odarcia ich z metafory. Mają po prostu być ukierunkowane na cel i pomocne. A to, że wykonałam na prośbę czytelniczki precyzyjne wyliczenia wiąże się z tym, że pomimo iż jestem kreatorem sztuki kształtowania przestrzeni, czyli architektem, jestem także umysłem ścisłym, inżynierem, a wcześniej uczestniczką kilku olimpiad matematycznych.
    Też Cię pzdr i liczę, że nadal będziesz tutaj wpadał 🙂

    1. Piotr 27 lutego 2018 o 12:55

     noi poza tym picie WU to nie to samo co wdychanie WU 🙂

     1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 14:00

      napisałam to właśnie

  9. Mimii 27 lutego 2018 o 11:55

   Czy ten sposob inhalacji sprawdzi sie również u 2 miesiecznego niemowalaka z katarkiem? Zaczęłam inhalacje z soli fizjologicznej i zakrapiam też nosek i zatkany nosek jest dalej.

   1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 14:08

    za wcześnie moim zdaniem

   2. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 21:47

    Nie ma przeciwności ani ograniczeń wieku, to mgiełka wodna.
    Ale faktycznie, bardzo malutkie. 😉

  10. Kacha 27 lutego 2018 o 13:40

   Wodę utlenioną bez dodatków można zamówić w aptece z homeopatią – również tej którą polecała kiedyś Emanuela w Krakowie 😉 A te inhalacje to tylko 3 min.czy zaczynamy od 3? Grzegorzadam pisał kiedyś że ok 20. I jaki jest okres przechowywania 3% WU cda? 14dni czy 3 m-ce? W lodówce oczywiście…
   Fajny wpis😊

   1. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 21:45

    ”Grzegorzadam pisał kiedyś że ok 20.”

    Są różne szkoły, jeżeli wdychanie do końca 10 ml pojemnika, to zejdzie i 20 minut 😉
    Dzieci tyle nie wytrzymują, raczej.

    1. Kacha 1 marca 2018 o 11:56

     Dzięki 😊

     1. grzegorzadam 1 marca 2018 o 15:59

      Dla maluchów lepiej pojemnik 3-5 ml a częściej.
      Osobiście mogę dłużej 😉

      1. Kacha 4 marca 2018 o 13:52

       Pogratulować formy 😀 😉

  11. 69smerfeta69 28 lutego 2018 o 12:06

   Pepsi kiedy będzie Shape Shake? Chce złożyć zamówienie i nie wiem czy czekać 🙂

   1. Pepsi Eliot 28 lutego 2018 o 12:32

    już leci 🙂

    1. 69smerfeta69 28 lutego 2018 o 13:01

     To cierpliwie czekam 🙂

  12. Natalia 9 marca 2018 o 14:15

   Czy ta mniejsza dawka też dostaje się do krwioobiegu i niszczy pasożyty itd czy tylko i wyłącznie trzeba stosować ta większa dawkę? Trochę się boję większej dawki bo nie wiem jak zareaguje

   1. grzegorzadam 9 marca 2018 o 19:16

    Tak, dostaje się, słusznie.
    Z czasem możesz zwiększyć.
    Zawsze na spokojnie, częstotliwość też ważna.

    1. Kalina 10 marca 2018 o 03:48

     @grzegorzadam czy to normalna reakcja że nawet po najmniejszej dawce piecze nos (koszmarnie) juz w od pierwszej minuty nebulizacji i gardło?? miałam grypę (pierwsza choroba od chyba 5 lat) i zostały powiklania na oskrzelach, koszmarnie kaszlę – uznałam ze nic lepiej jak to mi nie wyleczy tych powikłań ale piecze żywym ogniem?? Dawka dobrana 12 kropli/5ml wody destylowanej – zaczełam o d najmniejszej.

     1. Kats 10 marca 2018 o 08:50

      Kalina spróbuj od 10-11 kropelek. Tutaj serio jedna kropelka potrafi zrobić różnice w pieczeniu;)

     2. grzegorzadam 10 marca 2018 o 08:58

      Każda reakcja jest normalna, różnimy się.
      Zacznij w takim razie od 1-2 kropli, zwiększaj codziennie o jedną, napisz jak reakcje.

      moją zaczyna szczypać nos od 8-9 kropli, podaję 6-7 i jest dobrze.

      1. Kalina 10 marca 2018 o 12:06

       Dziękuję bardzo – w takim razie dzisiaj zrobię z 2 kropel.

  13. Damian 10 marca 2018 o 09:29

   @grzegorzadam
   cześć!
   od jakiegoś czasu stosuję nebulizację h2o2. samopoczucie wyraźnie lepsze, lecz od kilku dni po odchrząkiwaniu pojawia się krew.
   czy mam się obawiać?
   pozdrawiam.

   1. grzegorzadam 10 marca 2018 o 12:03

    Na coś reaguje, jest reakcja.

    obserwuj, modyfikuj dawki, tlen nie sieje chorób.
    Robiłeś jakieś badania pod kątem pasożytów?

    1. Damian 11 marca 2018 o 11:10

     jJedynym badaniem pod kątem pasożytów było badanie kropli krwi, choć szczerze mówiąc nie wiem czy jest ono miarodajne…
     Wczoraj zmniejszyłem dawkę.
     Ile razy dziennie sugerujesz wykonywać nebulizację?
     Dodam, że poza h2o2 stosuję jeszcze oczyszczanie wątroby oraz urynoterapię.
     PS. Lepiej myć zęby samą wodą utlenioną czy z dodatkiem sody?
     Pozdrawiam.

     1. Pepsi Eliot 11 marca 2018 o 11:33

      woda utleniona nie nadaje się do mycia zębów, z sodą też ostrożnie. Badanie kropli krwi nie jest miarodajne w niczym.

      1. grzegorzadam 11 marca 2018 o 13:03

       Nie słuchajcie głupot , stosujcie minerały.

     2. grzegorzadam 13 marca 2018 o 13:17

      Ile razy dziennie sugerujesz wykonywać nebulizację?”

      Od 3 do 12 razy dziennie.
      Na początku częściej.

  14. Damian 11 marca 2018 o 11:38

   Co mogłabyś mi doradzić, jeśli chodzi o mycie zębów?
   Pasożyty najlepiej zbadać poprzez wykonanie rezonansu?

   1. Pepsi Eliot 11 marca 2018 o 12:13

    biorezonansu
    myj pastami bio bez fluoru, są w naszym sklepie, ssij olej kokosowy, co jakiś czas możesz przepłukać usta wodą utlenioną 3 % ale nie codziennie, bo niszczy szkliwo. Zaczynaj dzień od oczyszczenia języka.

   2. grzegorzadam 11 marca 2018 o 13:21

  Dodaj komentarz