Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 253 452
178 online
35 508 VIPy

W jakim rytmie puka your heart? Jak naturalnie wzmocnić serce?

Serce pracuje wytrwale całą dobę odpowiadając za pompowanie krwi, a wraz z nią dostarczenie do wszystkich tkanek tlenu i substancji odżywczych.

Kwaśna mina kiedy w klatce piersiowej niebezpiecznie zastuka albo zakłuje nie wystarcza.

Choroby serca są jednymi z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych!1

Szacuje się, że do 2030 roku nawet 43% populacji będzie miało jakąś chorobę serca.

Zawał ktoś ma statystycznie co każdych 40 sekund, a co 4 minuty ktoś przez zawał umiera.2

Choroby serca ignoruje się szczególnie u kobiet, ponieważ dają trudniejsze do sklasyfikowania objawy.

W związku z tym kobietom przepisuje się mniej rekomendowanych farmaceutyków.

Według statystyk babeczki dostają 19% mniej recept na aspirynę, 10% mniej recept na statyny i 15% mniej recept na inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE).3

Ma to swoje, powiedzmy, plusy dodatnie, bo owszem, aspiryna redukuje ryzyko sercowo-naczyniowe w okresie wzmożonego stresu, ale przy okazji jej spożywanie może nieść pewne konsekwencje zdrowotne.

Jakie?

Między innymi uszkodzenie nerek i wątroby, wrzody, szum i dzwonienie w uszach, a nawet zawał krwotoczny.4

Wypalasz się?

Choroby serca dotyczą coraz młodszych ludzi.

Jedną z przyczyn może być częstsze wypalenie, tak przynajmniej sądzą autorzy badania opublikowanego w magazynie the European Journal of Preventive Cardiology, które wykazało powiązanie pomiędzy problemem wypalenia zawodowego w zachodniej kulturze a zdrowiem serca.5

W badaniu wzięło udział 11 000 osób.

Wykazano, że u tych z wysokim poziomem „witalnego przemęczenia” występuje 20% wyższe prawdopodobieństwo migotania przedsionków.

Wypalenie najczęściej spowodowane jest przez przewlekły stres w pracy lub w domu.

Naukowcy badając je rozpoczęli od oceny poziomu wyczerpania i gniewu.

Zwrócili też uwagę na stosowanie leków przeciwdepresyjnych i występowanie oraz poziom wsparcia społecznego.

Następnie naukowcy śledzili grupę przez 25 lat.

Okazało się, że wypalenie jest związane z występowaniem zwiększonych stanów zapalnych i chronicznym stresem.

Kiedy te dwa czynniki nieustannie są aktywne, mogą poważnie wpłynąć na tkankę serca, ostatecznie prowadząc nawet do rozwoju arytmii.

Wesprzyj serce naturalnie

4 szklanki działają alkalizująco, wspomagają oczyszczanie ciała przez wątrobę, nerki, jelita, nawadniając ciało.
Mają dzięki temu wpływ na własną produkcję ciała silnego antyoksydantu glutationu!


Glutation

Glutation to przeciwutleniacz, który jest obecny we wszystkich komórkach Twojego ciała. Produkuje go wątroba, czyli główny filtr oczyszczający organizmu.

Glutation podkręca system odpornościowy, spowalnia starzenie, przeciwdziała toksynom każdego rodzaju i poprawia ogólne funkcjonowanie psychiczne i fizyczne organizmu.

Tak jak inne antyoksydanty, glutation pomaga zwalczyć wirusy i infekcje oraz unieruchamiać toksyny.

Tym samym obniża ładunek stresu i napięcia w ciele.

Niestety przez czynniki środowiskowe, takie jak m.in. zanieczyszczenia, pestycydy i herbicydy, metale ciężkie czy emisja spalin, endogenna (tj. wytwarzana wewnątrz Twojego ciała) produkcja glutationu zmniejsza się.

Jego produkcja obniża się także wraz z wiekiem oraz z powodu długotrwałego stresu, przez choroby i urazy.6

Badania wykazały, że zwiększone spożycie glutationu może zmniejszyć ryzyko ataku serca i innych chorób układu sercowo-naczyniowego.

Wynika to z faktu, że glutation chroni tkanki serca przed działaniem stresu oksydacyjnego.7

Kurkuma

Badania wskazują, że najistotniejszy składnik kurkumy, czyli kurkumina, nie tylko zatrzymuje, ale w ogóle zapobiega groźnemu procesowi przerostu mięśnia sercowego. Dodatkowo kurkuma rozrzedza krew i pobudza krążenie stanowiąc naturalny lek na nadciśnienie. Jeśli jednak bierzesz leki rozrzedzające krew uzgodnij ilości i (czy w ogóle) kurkumy z lekarzem prowadzącym, gdyż skutki mogą się sumować.

Sprawdź doskonałą, organiczną Kurkumę This is BIO® 8


Cynamon cejloński

Wszystkie odmiany cynamonu zawierają kwas cynamonowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne. Dzięki temu nasza magiczna przyprawa pomaga w przepływie krwi przez organizm i zmniejsza obciążenie serca. Osłabienie mięśnia sercowego z powodu problemów układu sercowo-naczyniowego może powodować choroby serca. Badania wykazały, że cynamon z Cejlonu może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi i stanowić naturalne remedium.

Pssssst… Szukasz bardzo dobrego cynamonu cejlońskiego ze Sri Lanki? Zerknij na Cynamon cejloński This is BIO® 9


Witamina E i l-karnityna

Duża ilość badań dowodzi, że zarówno witamina E jak i l-karnityna, mają silnie kardioprotekcyjne właściwości. Oznacza to, że mogą stanowić prewencję i remedium na choroby serca. Badanie opublikowane w African Journal of Traditional Complementary and Alternative Medicines dowodzi, że połączenie witaminy E i l-karnityny może efektywnie redukować ryzyko zawałów serca.

Badanie przeprowadzono na zwierzętach.

Podzielono je na pięć grup, z których w trzech podawano l-karnitynę, witaminę C lub obie substancje, w kolejnej grupie stosowano standardową dietę, a ostatnia służyła za grupę kontrolno-porównawczą. Wyniki obserwowano przez 21 dni. Wyniki wskazują na to, że kuracja łączona okazała się być skuteczną: znacząco poprawił się przepływ wieńcowy u badanych zwierząt. U zwierząt traktowanych terapią poprawiło się także krążenie i ogólne wyniki badań serca.10

Zbuduj ten zestaw z witaminą E G&G i l-karnityną z kwasem alfa-liponowym G&G.

D3+K2

Autor badania w tym zakresie, profesor Tadeusz Maliński mówi, że witamina D3 to bardzo prosty sposób na naprawę układu sercowo-naczyniowego.11

„Nie musimy produkować kolejnego nowego lekarstwa, bo już je mamy”.

Według badań klinicznych osoby, które przechodzą atak serca mają niedobory witaminy D3. Nie musi to oznaczać, że niedobór powoduje atak serca, jednak może on zwiększać jego ryzyko. Badacze podkreślają, że witamina D3 ma ogromny potencjał w chronieniu (i cofaniu) przed skutkami wysokiego ciśnienia krwi, miażdżycy i wielu innych chorób układu sercowo-naczyniowego.

Magnez

Badanie opublikowane w magazynie medycznym Atherosclerosis ustanowiło, że osoby z niedoborem magnezu są dwa razy bardziej podatne na śmierć z powodu chorób serca.

Osoby te są także 7 razy bardziej podatne na śmierć z innych przyczyn w porównaniu z osobami nie mających niedoboru tej substancji. 12

Wiadomo też, że w przypadku zawału serca warto podać łyżeczkę chlorku magnezu, który wówczas może uratować życie i uchronić przed atakiem serca.13

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

 1. health.harvard.edu/topics/heart-health
 2. healthline.com/health/heart-disease/statistics
 3. eurekalert.org/pub_releases/2020-05/aha-src051520.php
 4. health.clevelandclinic.org/do-you-need-daily-aspirin-for-some-it-does-more-harm-than-good/
 5. journals.sagepub.com/doi/10.1177/2047487319897163
 6. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4684116/
 7. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2655715/
 8. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19233493/
 9. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14633804/
 10. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5446450/
 11. medicalnewstoday.com/articles/320802
 12. medicalnewstoday.com/articles/255783
 13. openheart.bmj.com/content/5/2/e000775

(Visited 13 686 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wieloletnia autorka na blogu Pepsi Eliot.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Przemko :-) 21 maja 2020 o 13:57

  Ilekroć czytam takie artykuły o sercu, to jestem nieustannie zadziwiony. Gdy człowiek sobie uświadomi, że serce nie pracuje tylko przez całą dobę. Że ono pracuje przez całe życie. Całe! I to bez przerwy. I bez przerw również. Na ploteczki, na fajeczkę, na kawusię, na fejsbunia. Nawet urlopu nie ma takie serce. Nigdy. A na L4? Też pracuje. Może ciut mniej wydajnie ale nadal nie opuszcza swojego stanowiska pracy. Niesamowite!

  Czy może istnieć auto, które uruchomiono 80 lat temu? I jego silnik miałby od tamtego czasu nieustannie pracować?

 2. avatar tarczyca 21 maja 2020 o 14:51

  witaj, aj az osobami z niedoczynnoscia tarczycy, i przyjmujacych sporo preparatow rozdzerzajacych krew w tym kurkume imbir q10 wii e czy k2 bromelaine..znalazlam info ze acetylokarnityna moze byc wtedy kiepskim pomyslem co ty na to ?

  1. avatar Jarmush 22 maja 2020 o 06:23

   Wyniki cholesterolu nie są aż tak ważne, jaki masz poziom B12, kwasu foliowego i homocysteiny, gdyż własnie ona jest znacznie silmniejszym markerem zapalnym niż cholesterol. Jaki cukier i insulina na czczo, to ważne przy podniesionych trójglicerydach, fakt, że malutko, ale to trzeba sprawdzić, No i masz niedoczynność tarczycy, a jakie są przeciwciała? Hashimoto wykluczone?

   Przydałyby się więc jeszcze inne badania, oprócz tarczycowych,  i lipidów,  https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/ 

   Linki do sklepu otwierają się na biało, ale jak klikniesz w adres jeszcze raz, to otworzy się produkt, linki są właściwe, można też je kopioewać, ale mamy problem z konwersją, naprawiamy

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO https://thisisbio.pl/superfoods/24-4greens-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040093.html
   brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod)  https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html

   Opcjonalnie do 4 szklanki kopiatą łyżeczkę Maca This is BIO  https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html
   Drugą szklanką popij 1 foliany TiB  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html

   Uwaga: Przy wysokiej HOMOCYSTEINIE  

   Wraz z drugą szklanką właśnie szczególnie ważne są 1 foliany TiB  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html oraz 1 B12 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2498-sublingual-vitamin-b12-50g-gg–5060040820117.html

   WAŻNE, przy podwyższonej homocysteinie po kuracji G&F TiB/B12 i Folianami TiB za 2 miesiące ponów badanie homocysteiny, i zrób jeszcze kwas foliowy i B12, na 5 dni przed badaniem odstaw suplemntację.

   Teraz do zera zszedł Greens & Fruits TiB i przez pewien czas go nie będzie (w czerwcu będzie) , zamiast bierz B comlex z niacyną (jeśli obawaisz się flesza podziel kapsułkę na 2 lub 3 części i połykaj w różnych porach dnia, można otwierać kapsułki)  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html

   lub bez niacyny  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html

   Chlorek magnezu TiB  https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. 

   Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html
   , albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html
   Ważne żeby brać ten wapń przy suplementacji magnezu, gdy dieta jest nisko wpaniowa

   Na marginesie.
   Jeśli masz zaparcia wg Lasta i dr Sircusa możesz użyć do drugiej szklanki chlorku magnezu , pomimo, że ma przeznaczenie do użytku zewnętrznego. Łyżeczka do 2 szklanki wody z cytryną, dawkowanie dobierz do siebie, czy pełniejsza, czy mniej pełna. Nie jestem lekarzem i to nie jest porada, tylko sugestia ww naturopatów. 

   Do śniadania:
   1-2 kapsułek cynku https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html do śniadania   wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 8 kapsułek D3 TiB  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html wraz z 2 kapsułkami K2  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   oraz 1 Omega 3 TiB  https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Chodzi o to, aby szybko podbić metabolit D do górnej granicy. Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw suplementy! Gdy podejdzie do góry, przejdź na dawkę podtrzymującą, np. połowa z tego 4000 jednostek D3 (2 kapsułki D3 TiB) i 1 K2 TiB

   Popołudniu:

   Selen 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html  (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C – 0,5 – 1 gram, np. kwas askorbinowy lub porcja Liposomalu C TiB  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib–5905344040321.html

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja co już doradziłam wyżej, bierz Kelp BIO https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html

   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html

   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek.  https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki.

   Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO https://thisisbio.pl/jarmuz/3286-kale-jarmuz-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040451.html, lub szpinak This is BIO. https://thisisbio.pl/szpinak/3287-spinach-szpinak-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040475.html
   Jeśli obawiasz się goitrogenes w krzyżowatych, nie jedz jarmużu i brokułow surowych, tylko lekko sparowanych. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym właśnie Hashimoto.
   Nie jestem lekarzem, nie mogę radzić, należy więc wszystko skonsultować z pracownikiem służby zdrowia 

  2. avatar tarczyca 22 maja 2020 o 07:22

   chodzilo mi o to jak bardzo jeszcze rozrzedzi krew, czy oprocz k wit z zielonek cos jeszcze zadziala w druga strone na zageszczenie krwi, a przy niedoczynosci ponoc jest jeszcze gorzej bo alcar powoduje zahamowanie hormonow tarczycoych, sprawdza sie przy nadczynnosci , a ja mialam,,,moze mam dawno wynikow nie robilam, a nie odczuwam negatywnych rzeczy, niedoczynnosc lekka z probemmem konwersji t3 i wysokie przeciwciala ale tylko anty tg , moze po prostu daruje sobie akurat alcar:) jako suplement

   1. avatar Jarmush 22 maja 2020 o 10:38

    K2 nie zagęści krwi, zajmuje się gospodarką wapnia, może wejść swoimi „kompetencjami” na działania K1 dotyczące krzepliwości krwi, ale w minimalnym stopniu, natomiast witaminy te nie działają w ten spsosób żeby „psuć” prawidłową krzepliwość. To jest regulacja a nie niebezpieczne działania

    1. avatar tarczyca 22 maja 2020 o 18:05

     nie, nie o to chodzi k1 witamina wplywa na krzepliwosc tak jak k2 tylko odwrotnie, ja jem duzo jarmuz szpinak trawy chlorella i chodzi o to czy to pomaga mi na krzepliwosc odpowiednia pomimo ze biore k2 bromeline wit e kurkume imbir q19 a one wszytskie rozrzedzaja, co jeszcze mozna zrobic poza zielonkami zeby krzepliwosc byla ok ? karnityna tez bardzo rozrzedza
     no i druga sprawa czy biorac acetylokarnityne zahamuje funkcje tarczycy, taka jest informacja ze ona tak dziala,

     1. avatar Jarmush 22 maja 2020 o 18:21

      mam inną wiedzę, K1 wpływa na krzepliwość w przypadku krwotoków, etc ale generalnie reguluje. Natomiast jescli bierzesz leki na rozrzedzenie i jeszcze chcesz brać pokarm/przyprawy/suplemnty rozrzedzające krew, to rzecz jest niebezpieczna.

 3. avatar Agata 30 czerwca 2021 o 06:57

  Cześć Pepsi. Co może być przyczyną kołatania serca tylko po śniadaniu? (mocne tętno ok. 100-110, bez względu a to, co zjem). Jakie badania zrobić?

  1. avatar Pepsi Eliot 30 czerwca 2021 o 10:16

   echo serca i elektrokardiogram, sód potas, B12, kwas foliowy, mocz, cukier i insulinę na czczo, oraz 25(OH)D i kontrolnie TSH. no i wiadomo morfologię
   Palisz papierosy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Obok 4 szklanek, polecam Ci dodatkową ODPORNOŚĆ, czyli WYSOKIEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum