logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
95 986 550
390 online
32 620 VIPy
Reklama

TWOJE ORGANICZNE
JAGODY ACAI This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

W Peru już dawno temu wiedzieli jak radzić sobie z cukrzycą

pepsi eliot, this is bio, cukrzycaIstnieje peruwiański super pokarm, który ma ogromną moc prozdrowotną, a jedną z jego specjalnych mocy jest przeciwdziałanie cukrzycy typu II.

Wspaniałe zalety zdrowotne fioletowej kukurydzy są znane od tysiąca lat na terenach Peru. Roślina swój magiczny kolor zawdzięcza antocyjanom, czyli roślinnym barwnikom służącym jako ochrona przed wolnymi rodnikami.

Czy masz jasność, jakim wypasem antyoksydacyjnym jest ten fioletowy pokarm? Dla przykładu: w jednym z badań antocyjan C3G dostał się na podium właściwości przeciwutleniających wyprzedzając 13 antocyjanów badanych w teście ORAC (a trzeba wiedzieć, że test ORAC to najbardziej popularny test na badanie mocy antyoksydantów).

W jednym z badań in vitro C3G w fioletowej kukurydzy był testowany jako potencjalny lek na uszkodzenia powstałe w wyniku nadmiernego promieniowania ultrafioletowego (UV).

 Okazało się, że antocyjan C3G w purple corn jest co najmniej 40 razy silniejszy niż witamina E!

Właściwości przeciwutleniające

Fioletowy ekstrakt z kukurydzy zawiera różne bioaktywne związki fenolowe, które wykazują znaczną aktywność przeciwutleniającą. Zgodnie z tym badaniem ekstrakt z fioletowej kukurydzy ma ogromne działanie antyoksydacyjne, dzięki któremu nie tylko wspiera pracę organizmu, ale jest w stanie wpłynąć na efekty wielu chorób.

Na podstawie wyników eksperymentu stwierdzono, że purpurowy wyciąg z kukurydzy zawiera różne bioaktywne związki fenolowe, które wykazują znaczną aktywność antyoksydacyjną, która korelowała z obniżonym wytwarzaniem MDA (malondialdehydu – jednego z finalnych produktów utleniania lipidów) i wzrostem aktywności endogennych enzymów przeciwutleniających.

Reklama

Tu znajdziesz super antyoksydant, fioletową kukurydzę Purple Corn This is BIO®


Fioletowa kukurydza a cukrzyca

Cudownie fioletowy wyciąg z kukurydzy działa przeciwcukrzycowo poprzez ochronę komórek β trzustkowych i zwiększenie wydzielania insuliny, jak okrzyknięto w tym badaniu z 2015 roku.

Antocyjany to nie tylko naturalne barwniki roślinne – to przede wszystkim substancje w różnoraki sposób aktywne biologicznie

Bogaty w antocyjany ekstrakt z kukurydzy zwalcza insulinooporność i zmniejsza zwłóknienie i zapalenie tkanki łącznej związanej z cukrzycą. Sugeruje to, że fioletowa kukurydza może przynieść korzyści w zapobieganiu cukrzycy i powikłaniom cukrzycy.

Co więcej, mówi się, że fioletowa kukurydza może zatrzymać rozwój, ale także pomóc wyleczyć, retinopatię cukrzycową.

Retinopatia to powikłanie cukrzycy uszkadzające naczynia krwionośne w siatkówce oka grożące nawet poważnym uszkodzeniem wzroku.

Interesującym dla cukrzyków, ale nie tylko, może okazać się połączenie fioletowej kukurydzy z imbirem. Według tego badania z 2015 roku, skupiającego się na zaburzeniach stresu oksydacyjnego, imbir z fioletową kukurydzą wpływają na znaczącą poprawę stanu zdrowia cukrzyków.

Jak to działa?

Porównano prędkość przewodzenia nerwów, gęstość aksonów (tworzących – wraz z dendrytami – sieć włókien w obszarze zwoju nerwowego), poziom stresu oksydacyjnego i aktywności enzymu reduktazy aldozowej w organizmie na początku i na końcu trwania badania. Dokonano ich pomiaru co trzy dni. Zauważono efekty na każdym z tych pól. Tym samym dowiedziono, że ta nietypowa mieszanka jest w stanie wspomóc zdrowie cukrzyków i znacznie złagodzić przebieg choroby.

Purple Corn jest pokarmem przyszłości!

Szczególnie warto pamiętać o tym w słonecznych miesiącach! Fioletowa kukurydza (tak samo zresztą jagody Acai) jest bardzo silnym przeciwutleniaczem! Jej spożywanie w okresie letnimi wcześniej pozwala uchronić się przed oparzeniami słonecznymi.

Jeśli nie wiesz z czym to się je, zajrzyj do przepisów i poznaj 3 sposoby na fioletową kukurydzę.

uściski:)

Źródła: greenmedinfo.com/article/purple-corn-extract-may-be-potent-therapeutic-agent-targeting-abnormal-angioge
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4410543/
greenmedinfo.com/article/purple-waxy-corn-has-preventive-effect-experimental-diabetic-cataracts
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4317475/

(Visited 3 381 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Aga 11 marca 2019 o 23:27

  Hej kochana 🙂
  Przepraszam że pod tym postem. Otóż od dwóch dni czuje dyskomfort ( kłucie ) przy oddawaniu moczu i dziś pojawiła sie krew i to za każdym pójściem do toalety. Stosuje 4 szklanki rano, omegę 3 i Wit.d3 k2 od Ciebie. Co robić … ? Jutro rano zrobię badanie ogólne moczu. Pa

  1. Pepsi Eliot 12 marca 2019 o 07:41

   pewnie zakażenie e-colą. Na już kalibracja kwasem askorbinowym, do 4 szklanki Crunberry This is BIO, potem kuracja Greens & Fruits TiB, po 1 do śniadania, na uodpornienie, podnieść 25(OH)D, bierzesz D3 z K2? no i przeciwzapalna Omega 3 TiB

 2. Aga 12 marca 2019 o 12:11

  Hej
  Dzięki za szybką odpowiedź , oczywiście że biorę Twoją D3 k2 mam poziom 70 , omegę też biorę tylko muszę kupić jeszcze tą Twoja żurawinę i green & fruits. Dziś zrobiłam badania ogólne moczu. Pa

 3. pamado 12 marca 2019 o 16:22

  Pepsi,
  mam pytanie.
  Czy tabletki vit c, greens&fruits, można pokruszyć, są tak duze że nie połknę w całości. I czy bikini burn mozna wysypać do połknięcia, też są duze.
  pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 12 marca 2019 o 16:28

   oczywiście, że tak, nie są niczym powlekane, wiele mam tłucze w moździerzu dla swoich dzieci

   1. pamado 12 marca 2019 o 16:34

    Dzięki Pepsi, dziś przyszło moje pierwsze zamówienie u Ciebie i wystraszyłam sie tych tabletek 😉
    Teraz poczytam książkę Jem i chudnę i od jutra działam 4 szklanki, szejk itd:-)

    1. Pepsi Eliot 12 marca 2019 o 16:38

     A leków od farmaceuty się nie boisz? 🙂

 4. pamado 12 marca 2019 o 16:44

  To o wielkość chodzi, bo mam problem z połykaniem;-), a tabletek od lekarzy unikam jak ognia, najczęściej nie wykupuję. I póki co zdrowie jako takie, oprócz kilku kilogramów za dużo;-) Nawet jak idę do internisty to dziwi się, że mimo 47 lat nie jem na stałe żadnych leków, jakby to coś dziwnego było!

  1. Milkman 14 marca 2019 o 10:37

   Dokladnie tak! Jak już nastąpi komunikacja z lekarzem, tak raz na dwa lata, to kilka razy upewnia się czy ja nie oszukuję i faktycznie ŻADNYCH leków nie biorę… Nawet na alergię??? Nawet na trawienie??? Wtedy pocieszam go, ze okulary do czytania potrzebuję ha ha. Btw, mamy tyle samo lat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *