Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 243 276
online
35 507 VIPy

Waniliowa micha: Twój sposób na jelita i jesienną chandrę

Rozpieść swoje ciało z waniliową michą, która jest pysznie sycąca i turbo odżywcza. Taki wynalazek, zjedzony na przykład w leniwe, weekendowe śniadanie, nie tylko genialnie podnosi nastrój, ale też doskonale wpływa na jelita.

Waniliowa micha syci na pół dnia, doskonale sprawdza się okazjonalnie w ramach chętki na słodkie, uszczęśliwia układ pokarmowy i człowieka. Czy potrzeba czegoś więcej?

Waniliowa micha z jagodami acai

Na waniliowy mus:

 • 2 zamrożonych bananów,
 • miarki waniliowego izolatu serwatki CFM, na przykład naszego ulubionego Shape shake TiB® ,
 • czubatej łyżeczki sproszkowanych jagód acai, na przykład Acai Berry This is BIO® ,
 • ½ szklanki wody lub mleka roślinnego.

Na wierzch:

Przygotowanie:

Zmiksuj składniki musu na gładką, kremową masę. Przelej do ulubionej miseczki. Ozdób pokrojonym w plastry bananem i ulubionymi owocami. Posyp całość aromatycznym cynamonem cejlońskim. I już!


Dlaczego to działa?

Izolat serwatki dla jelit

Wyjątkowy w swojej formule, izolat serwatki pozyskiwany specjalną metodą CFM, pozbawiony jest szkodliwej laktozy i kazeiny, dzięki czemu nie zakwasza organizmu. Zachowuje on jednak wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne i glutaminę. Glutamina z kolei jest agentem specjalnym, szczególnie korzystnym dla zdrowia jelit. Naukowcy przekonują, że glutamina odgrywa istotną rolę w procesie trawienia (4) i chroni przed awariami śluzówki w jelicie. (5)

Cynamon dla układu pokarmowego i relaksu

Cynamon rozgrzewa, koi i pomaga się zrelaksować. Poza tym, że przyczyni się do cudownego aromatu waniliowej michy, pomoże uregulować poziom cukru we krwi, zadziała przeciwzapalnie i wesprze metabolizm. (6)

Jagody acai na chandrę

Jagody acai mają 100 razy wyższy poziom antyoksydantów niż zielona herbata i zawierają 30 razy więcej antocyjanidyn niż czerwone wino.

Wskaźnik ORAC (zdolność pochłaniania wolnych rodników) dla 100 gramów zamrożonych suszonych owoców Acai wynosi 102 700 jednostek. Są to niemal niewiarygodne liczby, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że większość populacji konsumuje mniej niż 1000 jednostek ORAC na dobę. (7)

Acai mają też 10 razy więcej przeciwutleniaczy niż winogrona i dwa razy więcej witamin niż borówki, co czyni je ekstremalnie korzystnymi, szczególnie dla tych, którzy chcą jak najdłużej zachować zdrowie i promienny wygląd fizis i doskonałe samopoczucie ciała.

Co więcej, badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Reading w Anglii dowodzi, że spożywanie jagód jest świetne dla mózgu, ponieważ zwiększa czas reakcji o niemal 10%! (8)


Dlaczego warto wspierać jelita?

Jelita to Twój „drugi mózg” wyposażony we własne odruchy i zmysły!

Znany pod techniczną nazwą jelitowego układu nerwowego, drugi mózg zawiera otoczkę neuronową osadzoną w ścianach kanału przewodu pokarmowego, który mierzy około dziewięciu metrów i ciągnie się od przełyku do odbytu. Jelitowy układ nerwowy ma 100 milionów neuronów – to znacznie więcej niż w rdzeniu kręgowym albo w obwodowym układzie nerwowym!

Ta mnogość neuronów pozwala nam odczuć „wewnętrzny świat” jelita i jego zawartość. Wiele z tej ogromnej neuronowej mocy ma zresztą zastosowanie w codziennym, niezwykle skomplikowanym, mechanizmie trawienia. W końcu trawienie żywności, pochłanianie składników odżywczych i wydalanie odpadów przemiany materii wymaga przetwarzania chemicznego, mechanicznego mieszania i skurczy mięśni rytmicznych, które przemieszczają strawiony pokarm w odpowiednie miejsce.1

Emeran Mayer, profesor fizjologii, psychiatrii i medycyny biozachowawczej na Uniwersytecie w Kalifornii mówi, że

„Ten system jest zbyt rozwinięty by istnieć tylko po to, żeby mieć pewność, że pokarm wydostał się z jelit”.2

Naukowcy zajmujący się tym tematem byli w niemałym szoku, kiedy odkryli, że 90% włókien pierwotnego nerwu trzewnego przenosi informacje z jelit do mózgu, a nie – jak uważano wcześniej – na odwrót. Oznacza to, że nie tylko mózg umożliwia pracę jelit, ale także jelita wspierają liczne procesy, których motorem jest mózg.3

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

 1. hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/the-brain-gut-connection
 2. Emeran Meyer Twój drugi mózg
 3. sciencealert.com/you-have-a-second-brain
 4. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3006244/
 5. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2432018/
 6. healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon
 7. foodnavigator.com/Article/2006/11/08/Acai-berries-top-the-antioxidant-rankings-says-study
 8. reading.ac.uk/news-and-events/releases/PR745190.aspx

(Visited 2 049 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum