logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
95 991 998
183 online
32 620 VIPy
Reklama


CHLORELLA 100% ORGANIC
THIS IS BIO
TWOJA OCHRONA
PRZED RTĘCIĄ

chlorella, this is bio, pepsi eliot

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Ważna kwestia jodu i objawy jego deficytu, zrób coś z tym

Dzisiaj wpis na poważnie, gdyż o jodzie nie żartujemy:)

Dane zawarte w „National Health and Nutrition Examination Surveys” na temat umiarkowanego i ciężkiego niedoboru jodu odnoszą się obecnie do znacznej części populacji na świecie. W ciągu ostatnich 20 lat można zaobserwować wyraźną tendencję wzrostową, spowodowaną zmniejszeniem stosowania jodowanej soli stołowej. Jod wraz z magnezem i selenem jest jednym z najbardziej deficytowych minerałów w naszym ciele.

Zdolność organizmu do przeciwstawienia się infekcji i chorobom jest obniżona przez długotrwały niedobór niezbędnych witamin i minerałów. Niedobór jodu może znacznie wpłynąć na układ odpornościowy, ponieważ jego niski poziom prowadzi do problemów z tarczycą. Słaba odpowiedź immunologiczna jest ściśle powiązana z zaburzeniami czynności tarczycy.

Dostarczany w odpowiednich ilościach jod może nie tylko regulować dysfunkcjonalną tarczycę,
ale także wspomagać zaburzenia równowagi hormonów. Jod pomaga również zwalczać szeroką gamę wewnętrznych, jak i zewnętrznych bakterii, grzybów i wirusów. Jod wykazuje wiele nie-endokrynnych skutków biologicznych, zwłaszcza w roli jaką odgrywa w odpowiedzi na stan zapalny organizmu. Jodki zwiększają ruch granulocytów w kierunku obszarów zapalnych i wspomagają fagocytozę bakterii poprzez zdolność granulocytów do zabijania bakterii.

Zdolność jodu do wzmocnienia wrażliwości hormonalnej znacznie zwiększa wrażliwość na insulinę. Jod przyłącza się do receptorów insuliny i zwiększa metabolizm glukozy.

Do objawów niedoboru jodu należą:

skurcze mięśni,

zimne dłonie i stopy,

skłonność do przybierania na wadze,

problemy z pamięcią, zaparcia,

depresja i bóle głowy,

obrzęk,

mialgia (bóle mięśni),

osłabienie,

sucha skóra,

kruche paznokcie,

wypadające włosy

Reklama

Tu znajdziesz szkocki 100% organiczny KELP This is BIO®, świetne źródło jodu, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę, dobry dodatek do 4 szklanki


Czy nie przypomina Ci to przypadkiem podstawowych objawów przy niedoczynności tarczycy?

Wysokie dawki jodu eliminują lub zmniejszają zapotrzebowanie na insulinę u diabetyków typu I-go jak i II-go. Taka informacja pochodzi od doktora Brownsteina i pojawia się w książce Dr. Marka Sircus’a „Cukrzyca i Jod”.

Jest wysoce prawdopodobnym, że jod wywiera również wpływ na artretyzm i inne choroby autoimmunologiczne, do których możemy zaliczyć także niektóre problemy z tarczycą.

Jod i Twoje serce

Według dr. Stephena A. Hoptiona Canna „Niedobór jodu może mieć szkodliwy wpływ na układ sercowo-naczyniowy i odpowiednio, zwiększone spożycie jodu może przynieść korzyści dla układu sercowo-naczyniowego”. Wykazano, że niedoczynność tarczycy jak i nadczynność tarczycy mają negatywny wpływ na serce. Kliniczne konsekwencje niedoczynności tarczycy dla układu sercowo-naczyniowego obejmują: bradykardię – wolną częstość akcji serca, zmniejszoną pojemność minutową serca, powiększenie osierdzia i wysięk opłucnowy, zwiększone rozkurczowe ciśnienie krwi i wazokonstrykcja (skurcz naczyń obwodowych).

Dr Michael Donaldson mówi: „Jod stabilizuje rytm serca, obniża poziom cholesterolu w surowicy, obniża ciśnienie krwi, a także sprawia, że krew jest bardziej rozcieńczona, wnosząc po dłuższych okresach krzepnięcia obserwowanych przez klinicystów. Jod jest niezbędny dla układu sercowo-naczyniowego.

Jod, nowotwór i choroba fibrynowa

W książce Dr. Sircus’a „Kompendium raka” jodyna jest prezentowana jako istotny komponent leczenia raka. Jest absolutnie niezbędna w zapobieganiu i leczeniu raka piersi, jak również innych jego form. Dr Tullio Simoncini, onkolog w Rzymie, znany z kuracji wodorowęglanem sodu, używa jodu w leczeniu raka skóry.

Liczne badania wykazały związek pomiędzy niskim spożyciem jodu a chorobą włóknisto-torbielową piersi (FDB). Pierwszym symptomem pojawiającym się u kobiet, które cierpią na niedobór jodu, jest problem z narządami rozrodczymi: deformacją piersi i ogólnym zwapnieniem (mineralizacją).

Suplementacja jodem stopniowo eliminuje pierwszą fazę rozwoju raka piersi (choroba włóknisto-torbielowa). Ta metoda wydaje się być skuteczna również w przypadku raka prostaty, ponieważ zdaniem dr Davida Derry rak prostaty jest pod wieloma względami przypomina raka piersi. Ponadto stosowanie jodu zwalcza zainfekowane komórki będące pozostałościami pierwotnego raka.

„Jod jest potrzebny w mikrogramowych ilościach dla wspomagania tarczycy, w miligramowych dla piersi i innych tkanek i może być stosowany terapeutycznie w ilościach gramowych.” – Dr David Miller.

Zawartość jodu w większości pokarmów zależy od zawartości jodu w glebie, z której pokarm pochodzi. Owoce morza są bogate w jod, ponieważ mogą go pobierać z wody morskiej. Pewne rodzaje wodorostów (np. Wakame) są również bardzo bogate w jod. Przetworzona żywność może zawierać nieco wyższe poziomy jodu z powodu dodania soli jodowanej lub dodatków, takich jak jodan wapnia i jodan potasu. Produkty mleczne są względnie dobrym źródłem jodu, ponieważ jod jest zwykle dodawany do pasz dla zwierząt w USA. W Wielkiej Brytanii i Europie Północnej poziom jodu w produktach mlecznych jest niższy latem, kiedy bydło jest wypasane na pastwiskach o niskiej zawartości jodu w glebie.

Źródła jodu:

Do źródeł jodu zaliczamy większość owoców morza (ryby oceaniczne, skorupiaki, ostrygi), nierafinowaną sól morską, wodorosty, bulion rybny, masło, ananas, karczochy, szparagi, ciemnozielone warzywa i jajka.

Niektóre warzywa, takie jak kapusta i szpinak określane są mianem goitrogenów, ponieważ spożywane na surowo mogą blokować wchłanianie jodu. Jednak te warzywa są tak silnie prozdrowotne, że nawet przy problemach z tarczycą powinno się je spożywać 5 razy w tygodniu. Gotowanie (najlepsze parowanie), czy zmiękczanie zielonych liści jarmużu sokiem z cytryny (to też forma utleniania) zmniejsza ilość goitrogenów.

Ale jedzenie ryb nie zapewni Ci odpowiedniej ilości jodu w mg.

Aby otrzymywać 13,8 mg jodu, musiałabyś spożywać od pół do kilograma ryb dziennie, a następnie musiałabyś odtruwać się z metali ciężkich 10 tabletkami najlepszej Chlorelli This is BIO.

Poniższa tabela przedstawia zawartość jodu w mikrogramach (mcg) w niektórych bogatych w jod pokarmach. Ponieważ zawartość jodu w żywności może się znacznie różnić, wartości te należy uznać za przybliżone.

Pokarm

Porcja

Jod (mcg)

Sól (jodowana)

1 gram

77

Dorsz

85 gram

99

Krewetka

85 gram

35

Paluszki rybne

2 paluszki rybne

35

Tuńczyk konserwowany w oleju

85 gram

17

Mleko (krowie)

1 szklanka 

56

Jajko gotowane

1 duże

29

Granatowa fasola, gotowana

1/2 szklanki

35

Ziemniak ze skórką, pieczony

1 średni

63

Pierś z indyka, pieczona

85 gram

34

Wodorost

27 gram

wartość zmienna; może być większa niż 18 000 mcg (18 mg)

Ponieważ jedna na 10 osób jest uczulona na jod pierwiastkowy (to sporo), najbardziej bezpieczną formą suplementacji jodu, jest aplikowanie go przez skórę (np. płyn Lugola z apteki), robiąc plamę o średnicy 3 cm na brzuchu, czy nadgarstku i ponawianie suplementacji przez skórę, gdy poprzednia plama zniknie.

Inną opcją jest jedzenie kelpu w 4 szklance, branie suplementu kelp, a także jedzenie wodorostów.

Źródło: 1

owocek:)

(Visited 18 326 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Nina 21 grudnia 2017 o 14:35

  Pepsi helpik..wyjechal do pracy na daleka polnoc i od prawie 2 msc sprzatam biura…moping? prawa reka..dlon cierpnie mi nad ranem i puszcza czasami dopiero w autobusie do pracy..what to.do??;(

  1. Pepsi Eliot 21 grudnia 2017 o 14:39

   boli też? jakiś palec?

   1. Nina 21 grudnia 2017 o 14:57

    No wiem co masz na mysli czy to jamis odcinek kregoslupa..chyba cala reka jednak scierpnieta&:( moze nacisk od mopa to zrobil…magnes psikam oliwe mamgnezowa mam..ech..nie zwyczajnam roboty takiej?

    1. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 14:53

     smaruj oliwą magnezową, nacieraj WU, opaski solne też wskazane na noc.

  2. elalka 21 grudnia 2017 o 16:45

   Hej. U mnie takie ,,drętwienie,, rąk skończyło się zabiegami operacyjnymi na obie dłonie. Zespół cieśni nadgarstka, a jego przyczyna to powtarzalne, najczęściej precyzyjne ruchy dłoni. Mam Hashi i nietolerancję glutenu, które to teraz wiem też się przyczyniły do takiego stanu. Są ćwiczenia które mogą złagodzić objawy. Należy uniesioną rękę odwodzić do tyłu. Można oprzeć rękę o framugę drzwi i odwracać tyłów w przeciwną stronę. Ja robiłam je już po operacji. Zanim do niej doszło cierpialam ponad rok. Kiedy bol byl bardzo silny przykładałam gorący termofor( tylko to przynosiło ulgę).Szkoda, ze wtedy nie wiedziałam o d3 i k2, płynie lugola i wielu suplementach które poleca Pepsi.

   1. Pepsi Eliot 21 grudnia 2017 o 17:04

    zespół cieśni nadgarstka bardzo często jest spowodowany niedoczynnością tarczycy, dlatego trzeba zrobić badania.

    1. Nina 21 grudnia 2017 o 17:06

     No ja mam niedoczynnosc…przeciwciala spadly z pol roku temu…ale teraz jestem na emigracji i nie badalam sie ostatnio..

     1. Pepsi Eliot 21 grudnia 2017 o 17:10

      no to to jest powód Twojej cieśni

   2. Nina 21 grudnia 2017 o 17:05

    A ty ten bol mialas wciaz? Czy dretwienie o okreslonej porze czy jak? Mi cierpnie jak sie budze rano i jeszcze jak prysznic biore i susze wlosy czuje

    1. Pepsi Eliot 21 grudnia 2017 o 17:05

     zbadaj tarczycę

    2. elalka 21 grudnia 2017 o 20:02

     Początkowo było to lekkie mrowienie palców, zwłaszcza małego i ew kolejnych dwóch. Potem pojawiło się cierpnięcie, drętwienie i w końcu najgorsze, uczucie strasznego zimna w łokciu i powyżej. Nie opisałabym tego jako ból może dlatego, że mam wysoki próg i nie muszę ,,pomagać,, sobie proszkiem. Jak już wspomniałam jedynym co pomagało było rozgrzanie termoforem. Najgorsza pora była nad ranem 2-4. Doszło do tego, że wieczorem przygotowywałam wrzątek w termosie aby móc jak najprędzej sobie pomóc. Po ogrzaniu dyskomfort był na tyle znośny, ze udawało mi sie zasnąć. Jednak uczucie cierpnięcia i to takiego ciągłego towarzyszyło mi czasami nawet do południa. Twój moping w niewielkim stopniu przyczynia sie do zespołu cieśni. Pracuj zmieniając układ dłoni. Ale najważniejsze są badania i dobra suplementacja. Ja o swojej tarczycy wiem od dawna lecz nie zgodziłam się na proszki ani usunięcie ( bo taki pomysł też jedna super Panidoktor miala). W sumie nie lubie tabletek i staram dowiadywać sie jak najwięcej o wplywie odzywiania i suplementacji i wprowadzać to u siebie. Nie mogę Ci poradzić co brać, w końcu mamy tu lepszego fachowca?

     1. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 15:01

      Na co pomaga MSM
      Dr Stanley Jakob opisał przypadki osób gdzie podanie 5, 10 i 30 gramów MSM dziennie usunęło lub znacznie zmniejszyło zmęczenie i ból w fibromialgii oraz innych stanach przewlekłego zmęczenia.

      Badania przeprowadzone na ponad 18 000 pacjentów którzy cierpieli z powodu przewlekłego bólu. Około 70% osób doświadczyło niesamowitych korzyści po spożyciu MSM. Ból ustał całkowicie lub bardzo się zredukował.

      Rodzaje bólu, które zostały z powodzeniem poddane działaniu MSM obejmują:
      • Uszkodzenia ciała na skutek wypadków, oparzenia, skaleczeń itp.
      • Choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów
      • Fibromialgia
      • Bóle pleców
      • Bóle głowy, migreny
      • Bóle mięśni
      • Zapalenie kaletki
      • Łokieć tenisisty i inne urazy sportowe
      • Zespół cieśni
      • Blizny z powodu operacji, oparzeń, wypadków, itp

   3. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 15:00

    U mnie takie ,,drętwienie,, rąk skończyło się zabiegami operacyjnymi na obie dłonie. Zespół cieśni nadgarstka, a jego przyczyna to powtarzalne, najczęściej precyzyjne ruchy dłoni.”

    Operacje skalpelem nie wile tu dają, trzeba stosować zioła, choćby arnikę:
    ”Ogólnie rzecz biorąc, arnika dobrze zadziała na wszystkie dolegliwości bólowe i problemy ze stawami, mięśniami czy żyłami. Tak dzieje się na przykład:

    w zespole cieśni nadgarstka, charakteryzującym się odrętwieniem palców i nadgarstka u osób, które długo wykonują powtarzające się ruchy nadgarstka,
    a także przy retinopatii cukrzycowej,

    zaburzeniach wzroku związanych z niewłaściwym krążeniem krwi w siatkówce osób chorych na cukrzycę,
    a także w przypadku wszelkich dolegliwości bólowych następujących po zabiegu chirurgicznym, jeśli nastąpiło przecięcie”

    DMSO
    ”Jeżeli chodzi o zespół cieśni to powinno pomagać doraźnie przeciwbólowo. Mi tak pomaga na tzw „łokieć tenisisty”. Od czasu jak smaruję DMSO ( ponad rok) nie musiałam chodzić na żadne blokady. Przedtem chodziłam co pół roku tak mnie bolał. Na zespół cieśni powinnaś spróbować, szczególnie na noc.”
    http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-znam-nikogo-cieszylby-sie-duzych-yyy-porow-2/

 2. Asiek 21 grudnia 2017 o 15:09

  Pepsi ratunku… Od kilku dni mam problem z lewym uchem. Jest jakby przytkane i raz na kilka dni słyszę wewnątrz delikatny pisk 🙁 Jestem załamana bo problem z uszami to jakaś masakra. Boję się, że jak zacznie piszczeć to już tak zostanie na dobre… Czytałam wypowiedzi ludzi, którzy tak mają. Co radzisz? Masz u siebie jakiś suplement, który mógłby pomóc??

  1. Pepsi Eliot 21 grudnia 2017 o 17:09

   ile masz lat?

   1. asiek 21 grudnia 2017 o 18:45

    Mam 35 lat i od roku problemy z jelitami określane popularnie jako zespół jelita drażliwego. Przez to pewnie niewiele witamin i minerałów się wchłania i na pewno mam duże niedobory. Z tych przebadanych to mam poniżej normy wit b12, kwas foliowy i ferrytynę. Bardzo chciałabym uzupełnić braki, ale jelita się buntują 🙁 Mam wrażenie, że to błędne koło. Staram się zakwasić żołądek, ale jestem dopiero na początku tej drogi. Masz pomysł Pepsi co zrobić?

    1. Pepsi Eliot 21 grudnia 2017 o 21:34

     kontynuować, a B12 brać w postaci liposomalu TiB, wchłania się w dużym procencie z pominięciem przewodu pokarmowego, tak jak iniekcja. Rób też kurację 4 szklanek.

    2. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 15:03

     Zbadaj poziom wit. D.
     Doraźnie zakraplaj wodą utlenioną.

 3. Miros 21 grudnia 2017 o 15:26

  Ja wlewam pol szklanki wody do tego 2 krople lugoli, lykam selen i popijam tym.
  Robie cos bardzo nie tak? 🙂

 4. Maja 21 grudnia 2017 o 15:45

  Czy czterolatkowi też można aplikować jod przez skórę?

  1. Pepsi Eliot 21 grudnia 2017 o 17:01

   można, i robić mu suschi wegańskie z bio wodorostów, dzieci uwielbiają

 5. Nina 21 grudnia 2017 o 17:02

  O fck nie strasz bo bedzie trzeba rzucic robote.. biore supli sporo wymienione przez ciebie tez…skad u ciebie sie to wzielo?? Ja nigdy wcsesnuej tyle nie mopowalam co teraz;(

  1. elalka 22 grudnia 2017 o 05:53

   Jak już powiedziałam, chora tarczyca, nietolerancja glutenu,( mleka zresztą też ) no i powtarzalne ruchy dłoni. Mowi się, że to jest choroba sekretarek. Chodzi o uniesione nadgarstki przy pisaniu na maszynie lub klawiaturze. Nie jestem sekretarką, pracuję fizycznie w zawodzie ,,niskim społecznie,,. Mam 42 lata i właśnie mijają dwa od operacji. Nie łudzę się, że pomogła raz na zawsze. Nie pomogła, bo uwolnione ścięgna bardzo szybko mogą znowu zostać uciśnięte. Kochana Nino. Nie panikuj. Przebadaj się, regularna suplementacja i zmiana nawyków żywieniowych zdziałają cuda. Potrzeba na to czasu, ale przecież mamy czas☺

   1. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 15:08

    bo uwolnione ścięgna bardzo szybko mogą znowu zostać uciśnięte. Kochana Nino. Nie panikuj. Przebadaj się, regularna suplementacja i zmiana nawyków żywieniowych zdziałają cuda”

    To są nadwyrężenia, trzeba pamiętać o wzmacnianiu ścięgien, tkanki łącznej czyli krzem, bor, kolagen:
    http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/
    http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/
    http://www.pepsieliot.com/czy-kiedykolwiek-widziales-placzacego-weganina-z-powodu-braku-kolagenu-czesc-i/

   2. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 15:25

    Jak już powiedziałam, chora tarczyca”

    To objaw, cały organizm szwankuje, od przysadki i podwzgórza począwszy,
    zrób testy biorezonansu i analizę włosa oraz pozostałe z czasem z linku poniżej – ”Lista ……”

  2. ajanua 22 grudnia 2017 o 07:22

   Nina, miałam to samo kiedy rozpoczełam pracę z mopem (też na północy :-). Silny ból w przedramieniu budził mnie w nocy lub częściej nad ranem. Rano jak myłam włosy drętwiały mi palce. Wszystko trwało około siedmiu miesięcy, ból zniknął. Ile masz wzrostu? Statyw jest przystosowany dla osoby o wzroście 170 cm. Jeśli jesteś niższa musisz mieć regulowany statyw. Podczas pracy przenosisz ciężar własnie na rękę, stąd ból. Później, kiedy zrobisz sobie np wakacje, będą ci drętwiały palce z braku pracy. Niewykluczone, że akurat masz te problemy w związku z problemami z tarczycą. Kiedy opowiadałam koleżankom o moim przypadku to były zdziwione, narzekały raczej na ból pleców.

 6. Magda 21 grudnia 2017 o 17:52

  Ok. Ale co jeśli niedobór i wszystkie symptomy a Hashi na karku?

 7. Monika 21 grudnia 2017 o 21:00

  Pepsi , proszę doradź książkę którą należy przeczytać jak ktoś zainteresowany witarianizmem , ale chciałby najpierw zgłębić temat oswoić się z tematem i przekonać samego siebie.

  1. Pepsi Eliot 21 grudnia 2017 o 21:22

   właściwie nie ma takich książek, czytaj mojego bloga witarianizm FAQ, krok pierwszy i następne

 8. Kats 21 grudnia 2017 o 21:10

  Kochani a czy zamiast lugola jodyna też jest ok? I jeszcze takie pytanie, bo gdzieś Grzegorzadam pisał, że można przy katarze nakraplac jodyne na talerzyk z wodą. Tylko ile ma być tych kropelek? Dzięki z góry! <3

  1. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 15:09

   jodyna też jest ok? ”

   Bardzo ok.

   Może być 5-10 kropli, tylko trzeba się liczyć z zapaszkiem.

   1. Kats 23 grudnia 2017 o 21:00

    Dzięki bardzo za odpowiedź! <3

 9. Beata 21 grudnia 2017 o 21:45

  a co z wolem, bo juz nie mam sily wyklocac sie z endokrynologiem, ktory nic nie wie o estrogenach, a niedoczynnosci, mowi, ze jak nie ma wola – jpdu jest pod dostatkiem ( rzekomo tylko ten kto od pokolen w gorach mieszka moze miec niedobory ) i tylko wpycha hormony, ktore nic nie dzialaja.
  a swoja droga, to czy ludzie z wybrzeza maja generalnie zdeowe tarczyce…?
  usciski

  1. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 15:15

   ze jak nie ma wola – jpdu jest pod dostatkiem ”

   Daj mu urlop, bo nie poszerza wiedzy.
   Można nie mieć wola i mieć potężne niedobory jodu.

   ”czy ludzie z wybrzeza maja generalnie zdeowe tarczyce…?”
   Niekoniecznie.

 10. Noelle 21 grudnia 2017 o 22:03

  Pepsi, mam pytanie z innej bajki. Mojemu chłopakowi łuszczą się uszy w środku, odkąd mieszka w Krakowie jest znacznie gorzej (wychowywał się w Anglii, nad morzem). Do tego pojawia się swędzenie, a złuszczanie jest dość intensywne. Sucha skóra opada na ubranie i zatyka uszy, nie wygląda to dobrze. Czy wiesz może, jak mogę mu pomóc? Problem trwa od mniej więcej 5. lat, raz jest lepiej raz gorzej. Nawilżanie rożnymi kremami nie pomogło, a lekarze rozkładają ręce.

  1. Carolina 22 grudnia 2017 o 11:05

   Z tego co ja kojarzę może to być objaw niedoborów kwasów omega 3.(zwłaszcza jeżeli towarzyszy temu spora ilość woskowiny). Ale niech Pepsi się wypowie. Buźka

   1. Noelle 22 grudnia 2017 o 23:16

    Dzięki za sugestie, woskowiny praktywcznie w ogóle nie ma.

  2. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 15:16

   poziom wit.D ?

   1. Noelle 22 grudnia 2017 o 23:18

    Muszę wyslac go na badanie witaminy D, dzięki za odpowiedź.

  3. Kosmiczna 23 grudnia 2017 o 01:27

   Zdaje się, że mam to samo. Objawy podobne do zakażenia pałeczkami ropy błękitnej. Doraźnie pomagają olejki np. melisowy, ale to wraca.

   1. grzegorzadam 23 grudnia 2017 o 10:53

    Trzeba zastosować odpowiednio skuteczne środki, czyli to co rozbija biofilm,
    Pepsi pisała kilka razy o tym.
    Pałeczka ropy błękitnej jest dość popularną bakterią występującą u ludzi z mukowiscydozą.
    Mukowiscydozę likwiduje sie duzymi dawkami wit.C nawet do 100 g dziennie.

    ”Na dodatek bakteria tworzy specyficzny dla siebie biofilm przez który nie przedostanie się żaden antybiotyk czy komórki układu odpornościowego + na dodatek wytwarza toksyny, które dodatkowo pogłębiają problemy zdrowotne + posiada specjalne enzymy które dezaktywują antybiotyki np. z grupy cefalosporyn. P. aeruginosa ma duże zdolności adaptacyjne, dlatego może wywoływać różne zakażenia, np. dróg oddechowych, moczowych, skóry i tkanek miękkich, ucha, oka, bakteriemie oraz zapalenie wsierdzia.”

    Dobry jest błękit metylenowy, mam, ale nie używałem, nie było potrzeby.
    Dużo środków ziołowych jest na to i tradycyjnie, jod, nadtlenek wodoru, boraks i alkalizacja.

 11. Marta 22 grudnia 2017 o 02:11

  Hey Pepsi
  Mam 37 lat I 5lat temu przechodzilam Graves desise- nadczynnosc tarczycy po ciazy. Wyleczyli ki to lekami carbimazole na zatrzymani funkcji tarczycy I uzupelniaczami hormonow. Obecnie ze 4 lat tarczyca dziala ok zaszlam w kolejna ciaza urodzilam karmilam przez rok wszystko ok. Pytanie jak ten jod sie ma do tego moge czy nie moge brac? Chciala bym pamiec poprawic I koncentracje bo tu litcho prosze pomoz xxxx

 12. Miki491 22 grudnia 2017 o 09:16

  Pepsi, a morszczyn pęcherzykowaty? Co myślisz? Piję dziada od kilku lat i jestem jak nowo narodzona. Wprawdzie ma smak starej ściery moczonej w rybich łuskach ale trudno co zrobić:) Uściski, owocki i wszystko co najlepsze cudna Ty:)

  1. Pepsi Eliot 22 grudnia 2017 o 12:01

   co Cię obchodzi co ja sądzę, skoro dla Ciebie robi tyle dobrego? Pij dziada, ściskam 🙂

 13. Natalia 22 grudnia 2017 o 09:54

  A ja nie wiem już jak się pozbyć tego. O kilku lat mam problem z podskórnymi gulami nie do wyciśnięcia. Wyglądają jakby miało coś z tego wyjść. Ale to tylko guzki z których po naruszeniu leci płyn lub krew. Ostatnio zaczęłam stosować Macę i otworzyłam drugie pudełko. W tym nadzieja. Bo już nie mam siły. Lekarz sugeruje ze to sprawa hormonow, bo gule sa na brodzie i czasem na czole. No a specyfiki dermatologiczne za dużo nie pomagają. Teraz jest troszkę lepiej i może to za sprawa Macy ale nadal pod skóra mam takie delikatne zgrubienia, jakby cos tam było jeszcze. W jednym miejscu skora jest zaczerwieniona i tak jakby to miejsce jest nabrzmiałe opuchnięte. Mi się wydaje ze to coś siedzi tam pod skóra. Nie chce zniknąć. Broda jest przez to zgrubiała. Nie wiem już jak się tego pozbyć. To już jest wiele lat i nic. Żadne środki nie działają. Przez jakiś czas piłam Msm i tez nic. Są momenty ze to widać mniej i są momenty że to napuchnie. Ja wtedy czuje takie jakby sciąganie lub mrowienie w tym miejscu.

 14. Niedziela Palmowa 22 grudnia 2017 o 13:36

  Cześć Pepsi, dłuższy czas już korzystam z Twojej wiedzy 🙂 dzięki, że robisz co robisz… bardzo cenne są dla mnie informacje, które u Ciebie wyczytuję… Moja krótka historia: wyszłam w tym roku kuracją ziołową z neuroboreliozy (chorowałam 7 lat – lecz dopiero na początku tego roku dane mi było samej dojść, że to co mi jest – to borelioza… później wyszło, że jeszcze koinfekcje i kilka innych pasażerów na gapę: tasiemiec, gronkowiec mrsa, paciorkowiec, przerośnięta candida..). Ciężkie miesiące diety, suplementacji ziół, witamin, nawadnianie + zasiedlanie jelit dobrymi bakteriami… Sprawdzałam biorezonansem postępy kuracji… Sukcesywnie pasożyty się „wykruszały” 😉 niektórych nie dało rady ziołami, to wtedy „poszły” prądami… Wygląda na to, że do początku listopada udało mi się pozbyć już wszystkich „gapowiczów”. Witamina D3 też w listopadzie wreszcie wzrosła do ponad 50 (startowałam w marcu od 7,1). Poznikały mi prawie wszystkie torbiele z piersi… ale 1 nie – stał się jeszcze większy i twardszy… Przeszukując neta dotarłam do informacji, że to może być z niedoborów jodu. Zrobiłam więc sobie domowy test no i wyszło, że mam niedobory (prostokącik malowany płynem Lugola – 4 wmasowane kropelki koło nadgarstka – zniknęły mi w około 3 godziny, a wyczytałam, że gdy znikają poniżej 6 godzin, to właśnie niedobory i to ogromne). Zaczęłam suplementację – najpierw wcierałam co wieczór kropelkę płynu Lugola w torbiel, po kilku dniach dołączyłam algi morskie… a po jakimś tyg. zaczęłam przyjmować zaczynając od 2 kropelek płyn Lugola doustnie + mega dawki potrzebnych wtedy witamin i minerałów. Efekt taki, że guz najpierw zaczął mięknąć potem się zmniejszać.. jest już więcej niż połowę mniejszy. Po 4 tyg. takiej suplementacji (zwiększania co tydzień o 2 kropelki Lugoli) wczoraj zrobiłam sobie znów test na ręce w okolicy nadgarstka iiiiiii o dziwo :))) prostokącik zniknął dopiero po około 26-27 godzinach… Zastanawiałam się co teraz? Przerwać tą doustną suplementację czy nie? Przejść może na wcieranie na noc na stopy… czy co? Przeszukiwałam neta iiiiiiii no SZOK :)))) AKURAT PISZESZ O JODZIE :)))) Dasz radę podpowiedzieć co teraz mam robić? Dalej utkanie moich piersi jest „włóknisto – torbielowate”… Intuicyjnie wymyśliłam, że teraz będę suplementować się tak jak na początku – wmasowywać płyn w pierś/piersi + kelp 1x dziennie + D3 K2Mk7 + compleks witamin… Co myślisz? Aha wczoraj też odebrałam wynik ACTH i wynik jest 5,8 (a nie jestem teraz szczególnie niczym spięta czy zestresowana..). W przyszłym tyg. zrobię sobie badania o których piszesz na tarczycę.. (TSH, FT3, rT3, FT4), bo ciągle mam spadki energii i to duuuuże… nie takie jak przy boreliozie – ale też ciężko żyć… (myślałam, że mam za mało kortyzolu… a tu prosze za dużo – hmmmm….). Mam często bardzo niskie ciśnienie a tętno koło stówki (szczególnie, kiedy trochę popracuję fizycznie)… chciałabym móc się wreszcie zrelaksować i odpocząć od zmęczenia 😉 Cóż począć? Masz jakieś pomysły dla mojej sytuacji? Serdeczności 🙂
  Iza

  1. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 15:20

   ”Sukcesywnie pasożyty się „wykruszały” ? niektórych nie dało rady ziołami, to wtedy „poszły” prądami…”

   Tak jak radziła poczciwa mądra Hulda Clark 😉

  2. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 15:23

   prostokącik zniknął dopiero po około 26-27 godzinach… ”
   Nie przerywałbym , może zmniejszył dawkę, tym bardziej, że

   ”Dalej utkanie moich piersi jest „włóknisto – torbielowate”…

   Selen, magnez?
   Poziom wit.D?

 15. giwonka 22 grudnia 2017 o 17:22

  Czy jod na skórę plus kelp od Pepsi może rozregulować cykl? Okres miałam 2 tyg później, jod na skórę 2,5 miesiąca, kelp ponad miesiąc. Wiązałam to bardziej z hormonoterapią po mastektomii (biorę od 3 mcy), ale tak sobie myślę, może to jod? Oczywiście nie mam zamiaru z niego zrezygnować.

  1. Pepsi Eliot 22 grudnia 2017 o 21:38

   no wiesz co? bierzesz hormony, a chcesz obwinić kelp i jod?

   1. giwonka 22 grudnia 2017 o 21:45

    Nie, nie chcę obwiniać. W ogóle nie jest to dla mnie problem. Jestem tylko ciekawa czy tak może być na początku brania jodu czy też kelpu (gdzieś czytałam o tym). Hormony biorę ze strachu. Pisałam już o tym. Może kiedyś dojrzeję, żeby je porzucić. Na razie za szybko. Mózgownica niespokojna za bardzo. Powoli, powolutku…

    1. grzegorzadam 23 grudnia 2017 o 11:35

     ”Hormony biorę ze strachu. ”

     Pierwszy do eliminacji.
     Choroba to zagadka kryminalna i tak ją traktuj.

   2. giwonka 22 grudnia 2017 o 21:55

    I wierz mi Pepsi, że decyzja o połykaniu hormonów nie jest dla mnie łatwa.

 16. Niedziela Palmowa 22 grudnia 2017 o 20:01

  Selen jem po śniadaniu – zawsze 2-3 orzechy brazylijskie, magnezu mam sporo w „multiwitaminie”, ale może jeszcze będę łykać cytrynian magnezu bo akurat mam 🙂 D3 – 4 tyś. jednostek (obecny poziom to coś ponad 50) i K2Mk7 odpowiednio…

 17. Tomek 22 grudnia 2017 o 21:08

  Moj 5 letni syn ma od urodzenia stwiedzoną wiotkość stawów. Ortopeda stwierdził, ze to jest nieuleczalne i żeby raczej nie prowadzac go na żaden sport. No ale on bardzo lubi biegać, grać w piłkę itp. Co moge robić aby mu pomoc?

  1. grzegorzadam 23 grudnia 2017 o 09:48

   Ortopeda stwierdził, ze to jest nieuleczalne”
   To nie jest takie pewne.
   Związane jest na pewno z absorpcją kolagenu, była podawana kiedykolwiek penicylina?

   tu jest znakomite opracowanie Waltera Lasta na temat stawów:
   http://www.health-science-spirit.com/arthritis.html

   Była robiona kiedykolwiek analiza pierwiastkowa włosa?
   Szczególnie w zakresie krzemu, boru, magnezu?
   Jaki poziom wit. D aktualnie, poziom wit.A ?
   Jak z K2?

  2. grzegorzadam 23 grudnia 2017 o 09:54

   Zróbcie te testy, mogą wiele wyjaśnić, naprawdę:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Szukajcie przyczyny, ona jest i czeka na odnalezienie..

   Warto poczytać rady Ted’a w zakresie stawów również:
   https://ted.earthclinic.com/cures/arthritis4.html

   Wygląda to na braki jakichś podstawowych czynników mineralno-witaminowych, to działo
   się już być może w czasie ciąży.
   A żona nie ma problemów ze stawami, z żołądkiem> czyli przetwarzaniem aminokwasów?
   Jak u dziecka i żony wychodzi test sody?

   Trzeba wykonać trochę pracy diagnostycznej w tym zakresie.

   1. Tomek 29 grudnia 2017 o 01:32

    Testów nie robiliśmy. Ze stawami problem mam raczej ja niż żona. Pozrywane więzadła krzyżowe.
    Myślałem ze od sportu (koszykówka i piłka nożna). Po operacjach kolan ciagle problemy.
    dziekuje za odpowiedz
    Postaramy się ruszyć …

 18. smutna 23 grudnia 2017 o 09:31

  Pepsi młodszy brat znajomej popełnił samobójstwo pod wpływem alko. Nie mogę pojąć dlaczego ludzie sa zdolni do targnięcia sie na własne życie, tym bardziej za maja dla kogo żyć i wszystkie niezbędne rzeczy do codziennej egzystencji sa zapewnione. Czy możesz ulżyć w cierpieniu i przedstawić jak Ty to pojmujesz? Bede bardzo, bardzo wdzięczna.

 19. Ana 24 grudnia 2017 o 15:00

  A propo jodu i selenu . Robię plamę z jodyny na skórę i przyjmuje selen . od kilku dni pije sok z kapusty na śluzówkę żołądka . i teraz jagby plama dłużej się utrzymuje . czy sok z kapusty ma coś wspólnego z wchłanianie jodu ?

  1. grzegorzadam 25 grudnia 2017 o 10:55

   rób tak dalej, organizm musi mieć czas na reakcje.

 20. wiemal 25 grudnia 2017 o 17:50

  Czy jod w postaci kropli płynu Lugola na nadgarstku przy lekkiej nadczynności tarczycy też polecasz?

 21. grzegorzadam 25 grudnia 2017 o 22:51

  Nie polecamy kropli ani wielokrotności kropli, z czym masz problem?
  Kto stwierdził ”nadczynność” dlaczego z tym ”walczysz”’ nie badając przyczyn?

 22. wiemal 26 grudnia 2017 o 16:50

  Wynik TSH przy kolejnych badaniach jest w przedziale 0.1 do 0.5 ulU/ml przy FT3 i FT4 w normie.Hormony testosteron i estradiol,DHEA-S ok.Endokrynolog zalecił zachowawczo małą dawkę betalok zok
  Mam nadciśnienie,ogólnie słabą odporność, częste zaparcia,słaba psychika. Suplementuję D3 i K2,olej lniany.Poziom wit.D3-51. Niestety lekarze obowiązkowo karzą mi jeść statyny chociaż 10mg Atoris,bo ponoć to chroni moje naczynia przed zawałem.Cholesterol całkowity 150. Chciałem zrobić dobry biorezonans w Szczecinie u p.Dr.Po..ale on to robi tylko w połączeniu z leczeniem homeopatycznym co podnosi koszt.Nie mam jakoś zaufania do homeopatii. Możę masz inne zdanie,bardzo proszę o opinię.

  1. Pepsi Eliot 26 grudnia 2017 o 19:06

   z metodą trzeba rezonować, znajdź inny gabinet

  2. grzegorzadam 27 grudnia 2017 o 10:22

   lekarze obowiązkowo karzą mi jeść statyny chociaż 10mg Atoris,bo ponoć to chroni moje naczynia przed zawałem.Cholesterol całkowity 150.”

   Cholesterol za niski zdecydowanie!
   Nie bierz statyn, to one właśnie finalnie mogą doprowadzić do zawału !
   Niczego nie chronią, to inhibitor niebezpieczny.

 23. wiemal 27 grudnia 2017 o 14:29

  Przed statynami cholesterol był ok 300,tarczyca raz nadczynność raz ledwo w normie.Dlatego pytałem o jod.

  1. grzegorzadam 27 grudnia 2017 o 15:50

   Ja mam 270, czuję się znakomicie, nie znam wieku, po 50-tce fizjologiczny.
   robisz sobie tym krzywdę, ale to Twoje zdrowie.
   Leczysz się bo wyniki wskazują czy złe samopoczucie?

 24. wiemal 27 grudnia 2017 o 18:29

  Samopoczucie ale i wyniki gościa po 50 tce. Czy to wszystko nie składa się na tendencje organizmu do miażdżycy w nadmiarze?W jaki sposób cofnąć miażdżycę?

  1. grzegorzadam 27 grudnia 2017 o 20:07

   W jaki sposób cofnąć miażdżycę?”

   Nie statynami!

   Dr Brownstein, też doktor 🙂 :
   ” Statyny są najbardziej dochodowymi lekami w historii Big Pharma.
   Statyny nie zapobiegają lub nie leczą chorób serca prawie u nikogo, kto je przyjmuje i powodują więcej szkód niż jakakolwiek inna klasa leków.
   W rzeczywistości, statyny są skuteczne dla około 1%, którzy je przyjmują.
   Innymi słowy, statyny zawodzą 99%, którzy je przyjmują.

   Cholesterol nie jest szkodliwą substancją. W rzeczywistości jest to niezbędna substancja potrzebna każdej komórce ciała. Nie możemy żyć bez odpowiedniej ilości cholesterolu.
   Dowiesz się, jakie kroki możesz podjąć, aby nie stać się chorym na serce i jak holistycznie leczyć choroby serca.
   Dr Brownstein pokaże ci, dlaczego hipoteza cholesterolu = choroba serca jest nieudanym paradygmatem.
   Statyny są związane z szeregiem poważnych działań niepożądanych, w tym z ALS, rakiem piersi, rakiem, zastoinową niewydolnością serca, uszkodzeniem nerek i wątroby, zaburzeniami pamięci, osłabieniem mięśni, zaburzeniami neurologicznymi, takimi jak choroba Parkinsona i zaburzenia tarczycy. ”
   Fragmencik.

   Zastanów się, dlaczego, będąc w podobnym wieku, ja z cholesterolem jw. jestem
   zdrowy i b. dobrze się czuję, a co dzieje się u Ciebie?

   Poczytaj podane porzez Pepsi linki razem z komentarzami, potem napisz, co sądzisz
   Dodałbym, jeszcze ten link z EDTA
   http://www.pepsieliot.com/jak-latwo-pozbyc-sie-metali-ciezkich-2/

   Pokonasz tę miażdżycę do roku czasu, będziesz śmigał jak 30-latek,. zobaczysz.

   1. Pepsi Eliot 27 grudnia 2017 o 20:11

    w Meksyku samą dietą witariańską „leczą” w 3 miesiące,

    1. grzegorzadam 27 grudnia 2017 o 20:39

     Owszem, ale mają świetne miejscowe frukta, u nas to raczej niewykonalne.

     1. Pepsi Eliot 27 grudnia 2017 o 21:24

      u nas spoczko :))

  2. grzegorzadam 27 grudnia 2017 o 20:12

   Miażdżyca to relokacja wapnia z kości do tkanek miękkich przy zakwaszeniu, odwodnieniu,
   przy brakach magnezu i wodorowęglanów!
   Płytka miażdżycowa składa się przede wszystkim z wapnia, nie cholesterolu 😉
   Sztuką jest sprytne ”zagonienie” go z powrotem do swojej zagrody czyli kości.
   Tak całkiem w skrócie .
   musisz mieć wysoki cholesterol, żeby mózg, hormony, wit.D mogły normalnie funkcjonować.

   W wolnej chwili zrób sobie te testy:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Homocysteina? Poziom wit.D? Test sody?

 25. wiemal 28 grudnia 2017 o 13:05

  Ostatnie badanie homocysteiny-8,D-53,test sody powyżej 5min- biorę super enzymes
  Dzięki za lekturę

 26. wiemal 30 grudnia 2017 o 21:10

  Jeszcze pytanie dotyczące picia sody,mam zawsze wysoki poziom potasu we krwi w wynikach 5.0-5.1
  czy tu nie ma konfliktu i jak sobie radzić.Lekarze zalecają diuretyki.

  1. grzegorzadam 31 grudnia 2017 o 12:30

   Diuretyki wypłukują mocno sód.
   Czyli soda i sól kamienna ładnie te poziomy będzie wyrównywać.
   Niepotrzebne są diuretyki a porządne , właściwe nawodnienie
   z magnezem i minerałami.
   Do miesiąca zobaczysz pierwsze pozytywne efekty, nawet wcześniej.
   Badaj pH paskami wg powyższego linku.

 27. Olek 6 stycznia 2018 o 22:46

  Pelsi i komentujący Grzegorzadami – Ależ Wy jesteście wspaniali. Można Was czytać bez końca.

  Mam pytanie – czy picie płynu lugola mogło spowodować arytmię serca? Piłam go zwykle po śniadaniu – po jakims czasie zauważyłam silne kołatanie serca przez kilka godz. po wypiciu (być może były to zbyt duże dawki? Może coś przekombinowałam?)

  Nie wiem czy wiązać to z jodem czy może raczej z tarczycą – po jakimś czasie pojawiły się nieregularny okres, duże napięcie nerwowe – z analizy włosa wyszło m.in. wyczerpanie nadnerczy.
  Od pół roku przyjmuje suplementy zalecone po analizie włosa (d3 z k2, selen, cynk, kelp, b komplex, omega3, liść oliwny, magnez) + krople z konwalii na serce w połączeniu z ziołami – czuje się nieco lepiej – już dużo częściej mogę rano podnieść głowę z poduszki, ale nierówna praca serca wciąż się utrzymuje plus często wieczorne „walenie” serca.

  Czy możecie coś poradzić? (Mam 32 lata i duże checi naprawy rytmu serca).

  1. Pepsi Eliot 7 stycznia 2018 o 00:34

   zawsze zalecam ostrożnie z jodem pierwiastkowym, najlepiej przez skórę, a jesteś pewna, że kołatanie rano nie jest związane raczej z nerwicą serca?

  2. grzegorzadam 7 stycznia 2018 o 17:50

   ”czy picie płynu lugola mogło spowodować arytmię serca?”

   Mogło i 1001 innych czynników z brakami magnezu i potasu na czele przy odwodnieniu i braku soli np.
   Najpierw zrób testy pozostałe:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Jaki masz poziom fluoru, bromu, rtęci, aluminium?

   1. Olek 24 stycznia 2018 o 16:07

    Dziękuję. Właśnie wróciłam z dłuższego wyjazdu i zabiorę się za wskazane badania.
    Poziom z analizy włosa to: rtęć 0,133 (norma 0,5), Aluminium 3,44 (norma 10). Fluoru i Bromu tam nie ma. Czy te pierwiasti powinnam tez zrobic z krwi?

    1. grzegorzadam 25 stycznia 2018 o 08:36

     Nie ma normy na aluminium, są amalgamaty?

     Fluor można zlecić w labie, w moczu lub surowicy, brom w surowicy.
     Trzeba poszukać.

     ”Są różna badania na obecność metali ciężkich.
     W Polsce lekarze nie chcą o tym słyszeć (niestety) i traktują to jak sekciarską, idiotyczną modę.
     Rozumiem w pełni, samej zapalał mi się alert z napisem „zabobon”, za każdym razem kiedy słyszałam takie rewelacje. Nie zrozumiałam jednego artykułu naukowego, napisałam do jego autora maila z prośbą o jednozdaniową odpowiedź.
     Wkrótce dostałam kontakt i udało mi się kilka razy porozmawiać z profesorem Uniwersytetu Kalifornijskiego na Skype. W ten sposób dowiedziałam się, że muszę sprawdzić, czy to nie metale ciężkie. Tym bardziej, że całe dzieciństwo byłam dosłownie faszerowana antybiotykami.”
     aniamaluje.

     Wymaga to trochę wysiłku.

     1. Olek 31 stycznia 2018 o 17:19

      Nie mam amalgamatów. Rok temu będąc przyćmiona prawie ucietym palcem dałam sobie zrobić szczepionkę przeciw tężcowi :/ – to pewnie podnioslo poziom metali? Jednak problem z arytmią był już wcześniej.
      Myślę by spróbować terapii z kolendrą opisaną przez Pepsi i aniamaluje.

     2. grzegorzadam 1 lutego 2018 o 07:00
 28. Olek 7 stycznia 2018 o 00:59

  Pepsi jesteś boska – masz racje – myślę, że to może być nerwica serca…. badania ekg i echo serca wyszły Ok. Kołatanie czuje głównie rano i w nocy. Puls jest jednak nieregularny niemal cały czas- co Ok 10-20-30 uderzeń serce jakby na chwile się zatrzymuje. Zauważyłam ze po bieganiu kiedy tętno jest wysokie tych odchyleń nie ma.
  Rzeczywiście początek moich dolegliwości to czas dość dużej presji i stresu w firmie do tego uczucie niepokoju.
  Od wizyty u lekarza „od analizy włosa” zgodnie z jego zaleceniami dość mocno wyluzowałam (przynajmniej tak mi się wydaje;))
  Biorę kąpiele magnezowe na zmianę z solą i z ziół (ostrożeń), staram się wieczorem medytować, 2-3x w tygodniu joga, Ok. 2 x siłownia z bieżnią. Do tego 3x dziennie ziółka na uspokojenie oraz czytanie Twojego bloga i stopniowe wdrażanie Twoich zaleceń (np. terapia 4 szklanek rano, jedzenie 8/16)- to naprawdę mocno mnie uspokoiło;)

  Co jeszcze mogę zrobić by wszystko wróciło do normy?
  <3

  1. Pepsi Eliot 7 stycznia 2018 o 10:18

   przestać napierać na siebie, i jest sposób na nerwice serca, oczywiście magnez TiB brać obowiązkowo (ale masz w 4 szklankach), zbadać sód i potas,B12, kwas foliowy,żleazo, ferrytynę i homocysteinę, oraz mega ważne 25(OH)D. Suple brać regularnie, nawadniać się obowiązkowo, pH moczu rano na czczo 6-6,5, o 12 w południe 7-8.
   Ale to wszystko pikuś, to jest taka baza, ale nerwicę serca leczy się oddychaniem. Wygooglaj oddychanie chińskie, czy jakiekolwiek pomocne, zapisz się na tai czi. Oddychanie leczy nerwicę serca to raz, a dwa że zawsze w razie czego masz tę super metodę pod ręką.

   1. Olek 20 marca 2018 o 13:09

    Hej,
    zrobilam badania. Homocysteina dosc wysoka i malo d3 – Pepsi czy mozesz mi doradzic jakie suple u Ciebie kupic? Czy b complex czy moze raczej osobno te witaminy?
    Moje wyniki:
    – 25 OH: 37
    – Homocysteina: 9,16
    -Cholesterol całkowity: 195 (norma 115-190) (w tym 53 HDL, 118 LDL)
    – trójglicerydy: 118 (0-150)
    – Potas: 4,0 (3,5-5,1)
    – Sód: 141 (136-145)
    – Mg: 1,91 (1,60-2,60)
    – Żelazo: 148 (33,193)
    – Ferrytyna: 49,78 (4,63-240)
    – kwas foliowy: 11,90 (3,1-20,5)
    – wit. B12: 383 (189-883)
    – glukoza: 79 (70-99)
    – kwas moczowy: 5,3 (2,4-5,7)

    Zerknełam tez na wyniki mojego lubego (robione ok. rok temu – cholesterol 240, homocysteina 13,60) próbuje go wyslac na badania ale to moze potrwac – czy do tego czasu tez mu podawac wieksze dawki wit z gr B? wieksze bo to wiekszy (niz ja) osobnik – ok 97kg/183cm
    :*

    1. Pepsi Eliot 20 marca 2018 o 19:52

     Ty bierz 1 Greens & Fruits TiB do śniadania i lubemu też daj. On dodatkowo 1 Kwas foliowy G&G i 1 B6 do śniadania. Po śniadaniu Ty: 4 D3 TiB i 1 K2 TiB i 1 Omega 3 TiB, badanie 25(OH)D za 2 miesiace na 5 dni porzed odstaw D3 I Greens & Fruits TiB. Dopóki luby nie zbada metabolitu D też podawaj mu to samo po śniadaniu.

     Jednak dzień powinniście zacząć oboje od oczyszczającej kuracji 4 szklanek (tam jest już zawarty niezbędny dla Was magnez, więc chociaż ją przejrzyj) https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
     Ta kuracja też Cię nawodni, masz za wysoki kwas moczowy.

    2. grzegorzadam 21 marca 2018 o 10:34

     Zerknełam tez na wyniki mojego lubego (robione ok. rok temu – cholesterol 240, homocysteina 13,60) próbuje go wyslac na badania ”

     CH ok, HC podwyższona, badania owszem, ale te:
     https://www.google.com/url?q=https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/&sa=U&ved=0ahUKEwisn__cjf3ZAhXLIlAKHUGvCN0QFggFMAA&client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&usg=AOvVaw1vFW0-dvSfA2CXRlKnib0s

 29. Olek 7 stycznia 2018 o 11:06

  Kocham Cię ❤️Bardzo dziękuje 🙂

  1. Pepsi Eliot 7 stycznia 2018 o 11:39

   <3 <3

 30. Aga 11 stycznia 2018 o 21:12

  Witam , syn miał robiony Vega test na pasożyty i niedobory. Pasożyty wyeliminowane . Na niedobory ma zalecony jod 3 krople , żelazo , miedź , cynk , witaminy b , vit d3 , vit c ale Pani Doktor nic nie mówiła o selenie a czytałam , że jod powinien być podawany razem z selenem. Czy można 10 latkowi podawać też selen. Je prawie codziennie jajka więc może nie ma takiej potrzeby.Zaczęłam mu też dawać chlorellę Chciałam też zapytać o dawkowanie chlorelli u dziecka. Zakupiłam ją u Państwa w tabletkach, narazie mu daję 1/4 tabletki i na drugi dzień wystąpiła chwilowa biegunka (troszkę popuścił w majtki) bez bólu brzucha. Jak dalej ją dawkować i do ilu tabletek dojść dziennie.

  1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2018 o 22:05

   ciągle po 1/4, ale dopiero za tydzień, potem zwiększasz o 1/4 co tydzień, jak sie nic nie dzieje, może docelowo brać 2 gramy dziennie, czyli 4 tabletki.

 31. Kasia92 18 lutego 2018 o 18:23

  Pepsi, bardzo proszę o radę, czy produkt zawierający: wodę, jodek potasu, jodek sodu, jodan potasu, jodan sodu, który jest przedstawiony jako bioaktywne źródło jodu będzie bezpieczny? …

  1. Pepsi Eliot 18 lutego 2018 o 21:13

   nie spamuj

  2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 18:23

   Wszystko zależy od ilości.

 32. Asia 27 lipca 2018 o 18:19

  Pepsi, czy chcąc wykonać badanie dobowej zbiórki moczu na poziom jodu trzeba odstawić na kilka dni jod z suplementacji?

  1. Pepsi Eliot 27 lipca 2018 o 20:24

   masz mój darmowy e-book „hormony, jod, sól z soolniczki ….

 33. Asia 28 lipca 2018 o 22:52

  Już mam ale tam poza podaniem badania na poziom jodu nie ma informacji o tym czy należy wcześniej odstawić jod. Czy badanie, które polecasz jest tym samym co DZM czy to jeszcze coś innego?

 34. Asia 30 lipca 2018 o 13:53

  Pepsi proszę odnieś się do mojego zapytania. Przeczytałam Twój e-book i w części dotyczącej jodu nie znalazłam informacji o tym czy przed badaniem trzeba go odstawić. Często piszesz o tym aby odstawić suplementy przed badaniem np. D3 więc przepuszczam, ze podobnie jest z jodem ale chciałabym się upewnić.

  1. Pepsi Eliot 30 lipca 2018 o 18:51

   odstaw

 35. ANIA_ZAMOŚĆ 13 listopada 2018 o 20:15

  Cześć Pepsi, śledzę Twojego bloga od niedawna, ale jesteś dla mnie inspiracją i wspaniałą osobą. Rewelacyjna wiedza, świetny język i fajny kontakt ze swoimi fanami – których jak widzę jest mnóstwo 🙂
  Chciałam prosić Cię o radę zdrowotną. Opiszę swoją sytuację:
  Mam 60 lat, mieszkam w Zamościu – lubelskie. Ostatnie pół roku było wypełnione stresem. Pożegnałam mamę i tatę. Miałam stany depresyjne, bóle głowy, złe samopoczucie, bezsenność, rozchwianie emocjonalne.
  Od 5 lat leczę się na niedoczynność tarczycy i brałam Euthyrox w różnych dawkach. W marcu tego roku TSH miałam 145 i rozpoczęłam kurację ziołami Tybetańskimi, refleksologią i akupunkturą. Stopniowo odstawiałam Euthyrox i od lipca nie brałam już w ogóle. TSH spadł mi do 20 🙂
  Wrzesień i październik – przebywałam 2 miesiące w miejscowościach blisko morza i oceanu – czułam się świetnie. Od 20 października jestem w domu i mam powrót złego samopoczucia. Zrobiłam badania 2 listopada. Wyniki: TSH: 122 (norma 4), FT4 : 8,09 (norma 11,5 – 22), FT3 jest w normie. Mam złe samopoczucie, nieustanny ból głowy w okolicy przysadki i dołączył ból oczu. Wrócił problem ze spaniem, ból lewej nerki. Mam chrypkę i wrażenie, że coś mnie uwiera w gardle.
  Błagam Cię o pomoc. Masz jakiś pomysł co dalej robić? Liczę na Twoje wsparcie ❤️

  Ania

  1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 22:38

   Hej Aniu, próbowałaś może brać jakieś suplementy, jod, selen? Masz może więcej wyników badań, np 25(OH)D, pH moczu, domowy tekst na kwasowość <3

 36. Mila 29 kwietnia 2019 o 11:50

  Pepsi ,
  mam starą sąsiadkę , bardzo dzielną osobę ( jeździ samodzielnie na wózku inwalidzkim….ma 93 lata !)
  ostatnio powiedziała mi , że bardzo cierpi z powodu cieśni nadgarstka i w związku z tym z bezsennością.
  Wyczytałam u Ciebie , że :
  MSM
  Arnika zioło pić
  DMSO do smarowania
  Sok z selera naciowego.
  Podpowiesz co jeszcze ? Jakie ilości w.w ?

  1. Pepsi Eliot 29 kwietnia 2019 o 13:48

   przede wszystkim to będą przede wszystkim zaburzone hormony tarczycy, niech zrobi kurację Greens & Fruits TiB, Kolagen TiB, MSM TiB, koniecznie witamina C, E, no i D3 z K2, oraz duuuużo soku z marchwi, gorzka czekolada

 37. Mila 29 kwietnia 2019 o 14:36

  Dzięki ,
  mam nadzieję , że jej pomożemy.

 38. Mila 29 kwietnia 2019 o 17:47

  Pepsi ,
  czy jeśli ja wciąż czuję , że z moją tarczycą jest nie tak ( chociaż wyniki już w normie) , odstawiłam euthryrox rok temu w dawce zalecanej przez doktore 0,75….ale mam wciąż chropowatą skórę na twarzy ; to czy Twoje ” zalecenia” dla mojej starszej sąsiadki będą git też dla mnie?
  Co zrobić z tą skórą ?

  1. Pepsi Eliot 29 kwietnia 2019 o 18:57

   pewne zmiany są bardzo trudne do cofnięcia, niektóre niemożliwe, nastąpiło prawie coś takiego jak glikacja białek. Jak usmażysz kotleta nie można już tego cofnąć. Na szczęście skóra jest żywa, komórki się odnawiają, trzeba robić maseczki, nawilżać, kuracja 4 szklanek od środka, ocet jabłkowy i od środka i na zewnątrz, witaminy C z E, spirulina z olejem kokosowym na twarz, kurkuma.

 39. Mila 29 kwietnia 2019 o 18:06

  Tak , oczywiście czytałam wszystkie Twoje artykuły o niedoczynności i o haszi…zastosowałm bezgluten i wyniki się poprawiły….nie biorąc hormonu od doktore….ale skóra wciąż nie odpuszcza .
  Poradzisz coś ?

 40. Mila 29 kwietnia 2019 o 20:51

  jasne , że ćwiczę 4 szklanki..

  Odpowiesz ? Nie odpowiesz?
  Tak czy siak będę z Tobą:-) i z nią rzecz jasna

  1. Pepsi Eliot 30 kwietnia 2019 o 08:40

   pozdrawiam <3, a na marginesie, nigdy nie współpracuję z MLMami

 41. Mila 30 kwietnia 2019 o 09:28

  <3 <3 <3

 42. Efka 24 maja 2019 o 12:10

  Pepsi podobna jest płyn lugola, który można stosować wewnętrznie i taki który można stosować tylko zewnętrznie ? Czy to prawda? Jak to Syn ma 14 lat i ma nieznacznie podwyższone TSH (nie mam wyników przy sobie nie pamiętam o ile). Usg tarczycy wyszło w porządku. Lekarz zalecił nam wizytę u endokrynologa dziecięcego, ale raz ciężko o wizytę u dobrego (?!), a dwa nie chciałabym żeby całe życie musiał brac tabletki. Teraz na wizycie kontrolnej przed zmianą szkoły dochtore (medycyny pracy czy coś takiego) powiedział, że wystarczy żeby przyjmował płyn lugola i się unormuje…po 10 kropli dziennie. I teraz mam pytanie jaki płyn powinnam kupić? Czy może lepiej robić plamę na brzuchu? Co byś doradziła??

 43. Efka 24 maja 2019 o 13:50

  Dziękuję za odp. Gdzie kupić płyn i jaki ? Plama na ile cm?

  1. Pepsi Eliot 24 maja 2019 o 14:08

   w aptece, ok 3 cm

 44. Efka 24 maja 2019 o 13:52

  I jeszcze jak dawkować kelp?

  1. Pepsi Eliot 24 maja 2019 o 14:08

   1 kapsułkę dziennie, i zobaczymy

 45. Efka 24 maja 2019 o 14:13

  Dziekuje bardzo za odpowiedz Pepsi 😘 Niesamowita jesteś, zawsze odpowiadasz to jest piękne, że znajdujesz dla nas czas i chęć na odp.😍 Po jakim czasie przyjmowania tabletek i „plamy” powtórzyć badania?

  1. Pepsi Eliot 24 maja 2019 o 14:13

   najpierw zobaczmy jak szybko plama znika, będzie jakieś pojęcie o zasobach jodu w ciele

 46. kaka 3 września 2019 o 11:59

  Witam mogę suplementować kelp w proszku do koktajlu profilaktycznie? w jakiej ilosci?

  1. Pepsi Eliot 3 września 2019 o 12:02

   pół płaskiej Kelp This is BIO

 47. Kaka 3 września 2019 o 12:16

  będzie to duzo mniej inwazyjne i ewentualnie mniej uczulające niż picie jodu?

  1. Pepsi Eliot 3 września 2019 o 12:28

   To pokarm, coś jakbyś poszła na sushi, tyle, że kelp zawiera w swoim składzie
   obok wielu ważnych minerałów, ale zawiera też alginiany wiążące toksyczne metale, które można znaleźć we wszystkich rzeczach z morza. Dulse i inne warzywa morskie również zawierają wiele minerałów, ale z pewnością zawierają znacznie mniej alginiany idealnej do ochrony przed toksycznymi metalami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *