Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 478 299
100 online
35 542 VIPy

Ważna kwestia jodu i objawy jego deficytu. Zrobisz coś z tym?

Nic dziwnego, bo wszystko się ze sobą wiąże. Twoje ciao jest całością.

Dane zawarte w „National Health and Nutrition Examination Surveys” na temat umiarkowanego i ciężkiego niedoboru jodu odnoszą się obecnie do znacznej części populacji na świecie. W ciągu ostatnich 25 lat można zaobserwować wyraźną tendencję wzrostową, spowodowaną mniejszą ilością jodu w pokarmach, co mnie nie dziwi. A, co mnie dość dziwi, zmniejszeniem stosowania jodowanej soli stołowej. Chociaż może faktycznie strach przed sodem i nadciśnieniem, niezrozumienie potęgi równowagi elektrolitowej spowodował, że ludzi zblokowało na sól w solniczce.

Jednakże jod wraz z magnezem i selenem jest jednym z najbardziej deficytowych minerałów w naszym ciele.

Zdolność organizmu do przeciwstawienia się infekcji i chorobom jest obniżona przez długotrwały niedobór niezbędnych witamin i minerałów. Niedobór jodu może znacznie wpłynąć na układ odpornościowy, ponieważ jego niski poziom prowadzi do problemów z tarczycą.

Słaba odpowiedź immunologiczna jest ściśle powiązana z zaburzeniami czynności tarczycy

Dostarczany w odpowiednich ilościach jod może nie tylko regulować dysfunkcjonalną tarczycę, ale także regulować zaburzenia równowagi hormonów

 • Jod pomaga również zwalczać szeroką gamę wewnętrznych, jak i zewnętrznych bakterii, grzybów i wirusów.
 • Jod wykazuje wiele nie-endokrynnych skutków biologicznych, zwłaszcza w roli jaką odgrywa w odpowiedzi na stan zapalny organizmu.
 • Jodki zwiększają ruch granulocytów w kierunku obszarów zapalnych i wspomagają fagocytozę bakterii poprzez zdolność granulocytów do zabijania bakterii.
 • Zdolność jodu do wzmocnienia wrażliwości hormonalnej znacznie zwiększa wrażliwość na insulinę.
 • Jod przyłącza się do receptorów insuliny i zwiększa metabolizm glukozy.

Objawy niedoborów jodu

 • Skurcze mięśni
 • Zimne dłonie i stopy
 • Skłonność do przybierania na wadze
 • Problemy z pamięcią
 • Zaparcia
 • Depresja i bóle głowy
 • Obrzęk
 • Mialgia (bóle mięśni)
 • Osłabienie
 • Sucha skóra
 • Kruche paznokcie
 • Wypadające włosy

Jak widać objawy podobne, jak przy niedoczynności tarczycy, również przy brakach magnezu i złej gospodarce cukru.

uwaga

Wysokie dawki jodu eliminują lub zmniejszają zapotrzebowanie na insulinę u diabetyków typu I jak i II. Taka informacja pochodzi od doktora Brownsteina i pojawia się w książce dr Marka Sircus’a „Cukrzyca i Jod”.

Jest wysoce prawdopodobnym, że jod wywiera również wpływ na artretyzm i inne choroby autoimmunologiczne, do których możemy zaliczyć także niektóre problemy z tarczycą.

Jod i zdrowe serce

Według dr. Stephena A. Hoptiona Canna:

Niedobór jodu może mieć szkodliwy wpływ na układ sercowo-naczyniowy i odpowiednio, zwiększone spożycie jodu może przynieść korzyści dla układu sercowo-naczyniowego.

Wykazano, że niedoczynność tarczycy jak i nadczynność tarczycy mają negatywny wpływ na serce.

Kliniczne konsekwencje niedoczynności tarczycy dla układu sercowo-naczyniowego obejmują: bradykardię, czyli za wolną akcję serca, zmniejszoną pojemność minutową serca, powiększenie osierdzia i wysięk opłucnowy, zwiększone rozkurczowe ciśnienie krwi i wazokonstrykcję (skurcz naczyń obwodowych).

Dr Michael Donaldson twierdzi, że jod stabilizuje rytm serca, obniża poziom cholesterolu w surowicy, obniża ciśnienie krwi, a także sprawia, że krew jest bardziej rozcieńczona, wnosząc po dłuższych okresach krzepnięcia obserwowanych przez klinicystów.

Jod jest niezbędny dla układu sercowo-naczyniowego.

Jod, piersi, nowotwór i choroba fibrynowa

W książce Dr. Sircus’a „Kompendium raka” jodyna jest prezentowana jako istotny komponent leczenia. Jest absolutnie niezbędna w zapobieganiu i leczeniu raka piersi, jak również innych jego form, tak twierdzi również dr Tullio Simoncini rzymski onkolog. Znany z kuracji wodorowęglanem sodu, używa jodu w leczeniu nowotworów skóry.

Liczne badania wykazały związek pomiędzy niskim spożyciem jodu a chorobą włóknisto-torbielową piersi (FDB). Pierwszym symptomem pojawiającym się u kobiet, które cierpią na niedobór jodu, jest problem z narządami rozrodczymi: deformacją piersi i ogólnym zwapnieniem (mineralizacją). Suplementacja jodem stopniowo eliminuje pierwszą fazę rozwoju nowotworów piersi (choroba włóknisto-torbielowa). Jednak dr Tullio Simoncini NIGDY nie zaleca doustnej suplementacji płynem Lugola i NIGDY się do niej nie przekonał.

Ta metoda wydaje się być skuteczna również w przypadku raka prostaty, ponieważ zdaniem dr Davida Derry rak prostaty pod wieloma względami przypomina raka piersi.

Ponadto stosowanie jodu zwalcza zainfekowane komórki będące pozostałościami pierwotnego raka.

Jod jest potrzebny w mikrogramowych ilościach dla wspomagania tarczycy, w miligramowych dla piersi i innych tkanek i może być stosowany terapeutycznie nawet w ilościach gramowych. – Dr David Miller.

Zawartość jodu w większości pokarmów zależy od zawartości jodu w glebie, z której pokarm pochodzi. Owoce morza są bogate w jod, ponieważ mogą go pobierać z wody morskiej. Pewne rodzaje wodorostów (np. morsztyn pęcherzykowaty, czyli Kelp) są również bardzo bogate w jod.

Przetworzona żywność może zawierać nieco wyższe poziomy jodu z powodu dodania soli jodowanej lub dodatków, takich jak jodan wapnia i jodan potasu.

Produkty mleczne są względnie dobrym źródłem jodu, ponieważ jod jest zwykle dodawany do pasz dla zwierząt w USA. W Wielkiej Brytanii i Europie Północnej poziom jodu w produktach mlecznych jest niższy latem, kiedy bydło jest wypasane na pastwiskach o niskiej zawartości jodu w glebie.

w didaskaliach

Z rozdziału książki dr Tullio Simoncini: Przezskórne metody walki z nowotworem piersi

Jeśli wykorzystamy jod w postaci mgiełki aerozolowej i zaaplikujemy go bezpośrednio na błonę śluzową pochwy, w ciągu 5 minut substancja ulegnie wchłonięciu i wywoła obniżenie napięcia piersi; równocześnie nastąpi rozluźnienie i stopień drażliwości mięśni jelitowych (!)

Dr Tullio Simoncini stwierdza, że”każdy nowotworowy guz skóry można usunąć całkowicie przy pomocy 7% roztworu jodu; powierzchnię zmienioną należy pędzlować raz dziennie, pamiętając o wielokrotnym (10-20 razy) pociągnięciu pędzelka. Gdy po pewnym czasie zaobserwujemy pojawienie się skorupowatego strupa, NIE NALEŻY go zrywać ani traktować niczym innym jak tylko wspomnianym roztworem jodu. Strup musi ODPAŚĆ SAM, po czym cykl terapeutyczny należy powtórzyć jeszcze 2 razy. Po trzykrotnym odpadnięciu strupa pacjenta należy uważać za wyleczonego.

W przypadku aplikowania jodu na skórę piersi należy pamiętać, że środek ten może wywołać podrażnienia ze względu na żrący charakter, jednak miejmy na uwadze przede wszystkim ogromną korzyść w postaci wysycenia tkanek piersi tą substancją mineralną. Jednak dr Simoncini nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia jodu w postaci dawek doustnych. W momencie, gdy jod aplikowany na skórę wyschnie, należy delikatnie miejscowo wsmarować maść kannabinoidową, która wchłania się do ustroju i działa przeciw nowotworowo.

Naturalne źródła jodu

 • Do źródeł jodu zaliczamy większość owoców morza (ryby oceaniczne, skorupiaki, ostrygi),
 • nierafinowaną sól morską,
 • wodorosty,
 • bulion rybny,
 • masło,
 • ananas,
 • karczochy,
 • szparagi,
 • ciemnozielone warzywa
 • i jajka

w didaskaliach

Niektóre warzywa, takie jak kapusta i szpinak określane są mianem goitrogenów (a dokładnie chodzi o to, że zawierają goitrogeny), ponieważ spożywane na surowo mogą blokować wchłanianie jodu. Jednak te warzywa są tak silnie prozdrowotne, że nawet przy problemach z tarczycą powinno się je spożywać 5 razy w tygodniu. Gotowanie (najlepsze parowanie), czy zmiękczanie zielonych liści jarmużu sokiem z cytryny (to też forma utleniania) zmniejsza ilość goitrogenów. A dwa, że trzeba by chyba jeść kapustę kilogramami, żeby faktycznie sobie zaszkodzić, ale czujność zawsze jest na miejscu.

Jedzenie ryb nie zapewni ci odpowiedniej ilości jodu w mg. Aby otrzymywać 13,8 mg jodu, należałoby jeść od pół do kilograma ryb dziennie, a następnie odtruwać się z metali ciężkich polecaną Chlorella This is BIO zgodnie z zasadami.

Oto zawartość jodu w mikrogramach (mcg) w niektórych bogatych w jod pokarmach. Ponieważ zawartość jodu w żywności może się znacznie różnić, wartości te należy uznać za przybliżone.

 • Sól (jodowana) 1 g – 77 mcg jodu
 • Dorsz 85 g – 99 mcg jodu
 • Krewetka 85 g – 99 mcg jodu
 • Paluszki rybne 2 szt – 35 mcg jodu
 • Mleko krowie (szklanka) – 56 mcg jodu
 • Jajko gotowane (duże) – 29 mcg jodu
 • Czerwona fasola gotowana (pół szklanki) – 35 mcg jodu
 • Pieczony ze skórą ziemniak (średni) – 63 mcg jodu
 • Wodorosty 27 g – wartość zmienna, ale może być i większa niż 18 000 mcg (18 mg) jodu

Uważka

Ponieważ sporo osób (jedna na 10) jest uczulonych na jod pierwiastkowy, najbardziej bezpieczną formą suplementacji jodu, jest aplikowanie go przez skórę (np. płyn Lugola z apteki), robiąc plamę o średnicy 3 cm na brzuchu, czy nadgarstku i ponawianie suplementacji przez skórę, gdy poprzednia plama zniknie.

Inną opcją jest spożywanie kelpu, jak ten BIO kelp jedzony przykładowo wraz z 4 szklanką, a także jedzenie wodorostów. Będąc w barze sushi zamów sobie zieloną sałatkę wakame. O dziwo smaczna.

owocek

Źródło:

 • drsircus.com/iodine/iodine-deficiency-symptoms/
 • dr Tullio Simoncini: Przezskórne metody walki z nowotworem piersi

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i się tego trzymajmy.

(Visited 30 880 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Joanna 18 listopada 2019 o 10:24

  A czy 9 letniemu dziecku również mogę suplementować przez skórę jod? Plama szybko znikła zarówno u mnie , jak i u dziecka mimo suplementacji 3 miesięcznej kelpem i jodem i jodkiem potasu w płynie. Pozdrawiam!

  1. avatar Jarmush 18 listopada 2019 o 11:30

   czasami jest to kwestia niskiej jakości płynu na alkoholu, że tak szybko znika, wystarczy Kelp, albo wodorosty bio

 2. avatar Natalia 18 listopada 2019 o 13:26

  Czyli jeśli mam masę torbieli i wlokniaki w piersiach to taka jodyna z apteki smarować piersi czy kropla na nadgarstku starczy?

  1. avatar ewa333 20 kwietnia 2020 o 20:21

   Pepsi, też się chętnie dowiem odpowiedzi na to pytanie.

 3. avatar Aga 18 listopada 2019 o 18:45

  A jak się ma nadczynność tarczycy to co w takim razie? bo w artykule mówi się o niedoczynności tarczycy .
  Z góry dziękuje za odpowiedź

  1. avatar Jarmush 18 listopada 2019 o 19:44

   przy nadczynności co do jodu zdania są bardzo podzielone

   1. avatar kwiatuszek 17 czerwca 2021 o 19:02

    czy ktoś wie jak dokładnie stosować płyn lugola na piersi? i jaki płyn lugola ? Na alko? na glicerynie? wodny?ilu procentowy bo są różne?

    1. avatar Pepsi Eliot 18 czerwca 2021 o 05:46

     Po pierwsze smutne, że nie czytasz artykułu, gdzie przytoczona metoda z książki dr Simonciniego. To raz, po drugie, rzucasz pytanie w tak ważnej sprawie, czy ktoś nie wie, zamiast odszukać dokładnie metodę doktora i podjąć decyzję. 7%

 4. avatar Hanka 19 listopada 2019 o 12:19

  Kiedy będzie jod w Waszym sklepie. ☺

  1. avatar Jarmush 19 listopada 2019 o 13:24

   Jest Kelp, a płyn lugola w aptece 🙂

 5. avatar Hela 19 listopada 2019 o 21:28

  Pepsi, a jeśli nie chcę robić sama płynu lugola tylko stosować apteczny to najlepszy będzie roztwór wodny, spirytusowy czy na glicerynie?

 6. avatar beajaf 25 listopada 2019 o 16:03

  Hej?, chciałabym suplementować jod Waszym kelpem. W jakiej ilości powinnam go jeść żeby osiągnąć dobry skutek? A selen i cynk mogę przyjmować razem za jednym razem czy trzeba odczekać? I czy ogólnie jakieś suple mogą przeszkadzać?

  1. avatar Jarmush 25 listopada 2019 o 17:05

   to zależy, przeczytaj ten artykuł https://www.pepsieliot.com/kelp-nie-dosc-ze-yang-to-jeszcze-idealne-zrodlo-jodu/
   selen rano z jodem, a cynk napodwieczorek

   1. avatar beajaf 25 listopada 2019 o 19:16

    Kopalnia wiedzy <3 Bardzo dziękuję!

 7. avatar Danuta Gutkowska 19 lutego 2020 o 16:14

  Ile mg kelp jet w 1 lyzeczce ? w uk jest kelp w tabletcha po 15 mg.

  1. avatar Jarmush 19 lutego 2020 o 19:07

   to są wodorosty zmiksowane, organiczny pokarm, nie standaryzowany suplement

 8. avatar SylwiaZlasu 7 kwietnia 2020 o 09:27

  Jeny. Jak przeczytałam u Ciebie o jodzie, do dostałam nagle takiego zajoba, że polecialam do apteki jak po tlen. Lugoli nie było, więc padło na jodynie i całkiem zacną plame.
  Jesli szybkość znikania tej plamy faktycznie znaczy o zapotrzebowaniu na jod, tzn, że ja nie żyje?
  Po pół godzinie był cień widoczny pod światło, a po trzech w sumie nie ma śladu.
  Miałam kilka lat temu zdjagnozowanego Gravsa i zakaz spożywania jodu w jakiejkolwiek postaci. Teraz krzyczy i woła.
  Po 10 latach prawie zjadlam jodyne z butelką.
  Zrobię badania oczywiście, jednak Pepsi ?

  1. avatar Jarmush 7 kwietnia 2020 o 14:39

   jodyna na alkoholu nie jest wyznacznikiem, zawsze wyparowuje zxnacznie szybciej niż płyn lugola

   1. avatar Lilil 17 czerwca 2020 o 06:27

    Skąd takie info? To paruje alkohol/woda a nie jod zawarty w preparacie, ale może się nie znam 😉

 9. avatar Xxxjod 18 czerwca 2021 o 14:55

  A co Pani sądzi o wodach leczniczych zawierających jod, czy dobrze się wchłania do organizmu

  1. avatar Pepsi Eliot 18 czerwca 2021 o 21:53

   nie wiem, ale wiem, że kelp jest bardzo dobrzym źródłem jodu. mamy bardzo dobry Kelp This is BIO

  2. avatar Przemko :-) 19 czerwca 2021 o 10:06

   Myślę, że wchłania się identycznie jak wypity ze szklanki wody posolonej jodowaną solą. Albo jak z przesolonej zupy. Itd..

 10. avatar EmJod 21 lipca 2021 o 08:19

  Suplementowalam płyn Lugola 12% przez 3tygodnie po 2krople 3x dziennie . Krople rozpuszczone w wodzie. Mam teraz piękne białe błyszczące oczy, zapomniałam co to gęsia skórka z byle powodu.

  1. avatar Ewwii 22 stycznia 2022 o 10:11

   wkrapiałaś do oczu?

 11. avatar Nicki 29 października 2021 o 08:21

  Jeśli mam wysokie tętno spoczynkowe (ale w normie), ale na co dzień czuje się kiepsko, to czy powinienem suplementować jod?

  1. avatar Pepsi Eliot 29 października 2021 o 11:45

   trudno jest badać poziom jodu, trzeba zbierać mocz etc. Spróbuj po prostu pić zielony szejk (woda, cytryna, kelp i jakieś zielone liście) z organicznym Kelpem This is BIO, chwilowo nie mamy, ale kelp jest w idealnym do szejka wypasionym Hyperfoods This is BIO https://thisisbio.pl/superfoods/4099-hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040826.html
   Jeśli nie jadłeś wcześniej alg, zacznij od małutkich porcji, a potem dojdziesz do łyżki stołowej

 12. avatar MatkaWpotrzebie 29 listopada 2021 o 20:29

  Droga Pepsi, czyli mając niedoczynność tarczycy spożywać jod ?
  A co z moimi dzieciakami? Mają 2,5 roku i 7 lat. Ciągle chorują. Może tu jest haczyk i powinnam dawać im jod ? Czy w formie płynu lugola 3cm plamę a jak zniknie to aplikować znowu ? Będzie to bezpieczne dla maluchów?
  Co jeszcze polecasz na odporność?

  1. avatar Pepsi Eliot 30 listopada 2021 o 06:12

   Jeśli chodzi o Ciebie, to jaką masz niedoczynność, „zwykłą”, czy Hashimoto, i tu jest podstawowe pytanie co do jodu i generalnie masz jakieś badania z tej listy? Jeśli tak, przepisz najważniejsze i wklej na mojego (pepsi eliot) mesendżera na FB. https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html

   Przede wszystkim chodzi na już o TSH, przeciwciała tarczycowe, sód, potas, magnez, wapń, 25(OH)D ! (bierzesz D3 z K2?) lipidy z trójglicerydami, kwas moczowy, mocznik, kreatynininę, pH moczu, cukier i insulinę na czczo, B12, kwas foliowy i homocysteinę, CRP i fibrynogen, oraz przy niedoczynności prolaktynę.

   Co do dzieci:

   Dziecko lat 2,5
   Małe dziecko lat 2,5
   Co do małego dziecka, na nasze suplementy jeszcze troszeczkę musi poczekać. Tutaj dwulatka „robi” nasze 4 kubeczki 🙂 https://www.instagram.com/tv/ByBd4noonza/?utm_source=ig_web_copy_link
   Ale myślę, że super pokarm Hyperfood zmiksowany z pysznym owocem mógłby się dobrze sprawdzić https://thisisbio.pl/superfoods/4099-hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040826.html
   Dziecko roczne może już zjadać 1 gram chlorelli, czy spiruliny. Zawsze zaczynaj od podania ¼ tabletki i obserwuj, czy dziecko nie ma nadwrażliwości i powolutku zwiększaj dawkowanie. Uwaga : Hyperfoods też zawiera algi, dlatego zaczynasz zawsze od mikro ilości do szejka.

   Podaję trochę więcej informacji, które mogą okazać się przydatne, oprócz przepisu na oczyszczanie z pasożytów za pomocą pestek z dyni

   Odporność

   Dziecko lat 7 i niektóre wytyczne dla 2,5 latka

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem młodsze 1 gram, a starsze 1,5 grama chlorelli This is BIO https://thisisbio.pl/chlorella/21-chlorella-100-organic-230tabl-this-is-bio-5905344040062.html (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO https://thisisbio.pl/spirulina/20-spirulina-100-organic-230tabl-this-is-bio-5905344040055.html

   Zamiast tych alg możesz podać dziecku HyperFoods This is BIO https://thisisbio.pl/superfoods/4099-hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040826.html
   łyżka stołowa zmiksowana z bananem, mlekiem migdałowym bio i garstką jakichś owoców kwaskowych (jagody, maliny, teraz mogą być mrożone) , młodsze wypija mniejszą porcję

   Jednak HyperFood również zawiera algi, które mają alergen (feoforbid) dlatego ZAWSZE należy zaczynać przygodę z nowym pokarmem od mikro dawki i powolnego zwiększania dawkowania.

   ——————————————-
   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html

   Inną opcją (zamiast Vitek, czekamy na dostawę), szczególnie na czas jesiennych pluch i wiosennego przesilenia, jest zrobienie kuracji Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib—5905344040000.html, ubijasz w moździerzu, mieszasz z czymś pysznym i podajesz 1/2 do śniadania

   ———————————————-
   Tu ważny wpis: https://www.pepsieliot.com/jak-ruszyc/14285/czy-trzeba-wycinac-migdalki-tylko-7-prostych-krokow-aby-uratowac-migdalki.html
   ———————————————–
   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu dziecko od1- 2 tabletek D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację

   oraz też po śniadaniu 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html

   W razie potrzeby kapsułki Vitek i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa

   Zalecenia dziennego spożycia magnezu w sumie, czyli z pokarmami:
   Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
   Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
   Dzieci 1–3 lata 80 mg
   Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
   Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
   Nastolatki 14–18 lat 360 mg
   Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
   Kobiety 310–320 mg
   Mężczyźni 400–420 mg
   Nastolatki w ciąży 400 mg
   Kobiety w ciąży 350–360 mg
   Nastolatki karmiące piersią 360 mg
   Kobiety karmiące piersią 310–320 mg
   ————————————————————————–
   Uwaga przy problemach z wypróżnieniem u dziecka 7 lat!
   ————————————————————————–
   Można zastosować płaską łyżeczkę chlorku magnezu na szklankę wody z cytryną i dziecko niech wypija pół szklanki (125 ml). To jest trochę gorzkie, dodaj mu miodu.

   Jednak nie jestem lekarzem, dlatego wszystko należy konsultować z lekarzem prowadzącym.

   Ale przy unormowanych stolcach sól Epsom TiB, czy chlorek magnezu TiB tylko do kąpieli stóp lub do wanny, nie należy zostawiać dziecka samego w wannie.

   PROBIOTYKI!!!!

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy. Doskonały probiotyk opatentowany Probiotic This is BIO, niech zjada codziennie tuż przed śniadaniem 1 żelkę.
   https://thisisbio.pl/dla-dzieci/4154-kids-probiotic-30-zelek-this-is-bio–5905344040840.html

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   WITAMINA C naturalnie

   Na codzień dziecko powinno przyjmować do koktajlu płąską łyżeczkę Acerola This is BIO, albo Camu camu This is BIO, albo witaminę C z róży Rosehip This is BIO.

   BAŃKI

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   ——————————————-

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Można odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:

   DOROŚLI

   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.

   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   DZIECI

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:

   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   WZDĘCIA u dzieci

   Należy dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej, albo bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit z dodatkiem kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   NIE JESTEM LEKARZEM, dlatego zawsze należy skonsultować się z pediatrą. Takie jest prawo!
   Serdecznie ściskam <3
   Mamy też doskonały ocet jabłkowy ACV cydrowy
   https://www.pepsieliot.com/jak-ruszyc/13818/jak-zwiekszyc-odpornosc-dziecka-za-pomoca-octu-jablkowego.html

   1. avatar MatkaWpotrzebie 2 grudnia 2021 o 09:11

    A czy mogę podawać dzieciom 2,5 roku i 7 lat płyn lugola ? Jezeli tak to jak?

    1. avatar Pepsi Eliot 2 grudnia 2021 o 10:52

     CO DO JODU, to nie podawaj płynu Lugola, lepiej Hyperfoods z naturalnym Kelpem (jod!) w postaci pysznego szejka tak jak napisałam w rozpisce https://thisisbio.pl/superfoods/4099-hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040826.html

     1. avatar MatkaWpotrzebie 7 grudnia 2021 o 14:30

      Pepsi, moje dzieci mi tego do ust nie wezmą. Nawet z szejkiem, co i tak rzadko pija. Jak już jedzą to cale owoce. Stąd moje próby dostarczenia im w inny sposób…np stosuje aromaterapie i widzę lekkie efekty.
      Czy takim razie płyn lugola mogłabym podawać 2,5 łatce i 8 latkowi?

     2. avatar Pepsi Eliot 7 grudnia 2021 o 18:39

      nie, przez skórę

 13. avatar Patrycja 30 listopada 2021 o 17:42

  Pepsi, odebrałam wyniki badań tarczycy, zrobiłam je , bo fatalnie się czuję, kiedyś miałam podejrzenie Hasła, przeciwciała wysokie, tarczyca mała.
  Tsh 1,24 (0,27-4,2)
  Ft3 2,66 (2-4,4)
  Ft4 1,24 (0,93-1,71) czy te ft3 nie jest za niskie?
  Jestem ciągle zmęczona, sucha skóra, przytyłam kilka kilo i nie mogę zrzucić, bolą mnie stawy. Czy badać tą tarczycę dalej tzn usg i przeciwciała, czy dać sobie spokój? Help 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 30 listopada 2021 o 21:12

   tak, trzeba zbadać przeciwciała na wszelki wypadek i USG, w jakim jesteś wieku? Na jakiej diecie?

   1. avatar Patrycja 30 listopada 2021 o 21:29

    Mam 45 lat, staram się jeść w miarę zdrowo: jem ryby, malo nabiału, rzadko cukier, dużo owoców.. Od niedawna robię 4 szklanki. Przytyłam 5 kilo w ciągu roku, co mnie wkurza, nie daje rady schudnąć jakby mi metabolizm siadł;)

    1. avatar Pepsi Eliot 1 grudnia 2021 o 07:35

     Tutaj jest program Jem i chudnę z przerywanym postem https://www.pepsieliot.com/bieganie-trening/6656/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-rewolucyjnej-diecie-jem-i-chudne-z-przerywanym-postem.html, w którym uwzględniam 4 szklanki, dobrze byłoby połączyć to z suplementacją stricte na Hashimoto, ale tak naprawdę to się ze sobą zazębia!

     Podstawowa suplementacja i rozszerzona przy Hashimoto na podstawie opracowania specjalisty od problemów z tarczycą dr Westina Childs
     ———————————
     Na końcu lista suplementów – ROZPISKA w skrócie – UWAGA, to jest tylko sugestia, NIE JESTEM LEKARZEM< dlatego namawiam do konsultacji tej rozpiski z lekarzem prowadzącym <3 ----------------------------------Po śniadaniu: D3 z K2 Witamina D3 (w protokole z K2)Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). Bierz 2 D3+ K2 TiB do ssania, lub 4 porcje Liposomalu D3+K2 TiBOmega 3 oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

     Selen
     Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy!
     Bierz  1 kapsułkę selenu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html , dopóki nie zbadasz poziomu selenu, (być może trzeba będzie brać 2 kapsułki, czyli 200 mcg)
     Selen bierz z witaminą C i naturalną witaminą E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2526-natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg–5060040820766.html
     lub też naturalna, Witamina E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

     4 SZKLANKI , bardzo wskazane

     Oczywiście jeśli dobrze tolerujesz składniki, np. Algi i Trawy z 4 szklanki
     Trawy nie zawierają glutenu, który jest tylko w ziarnach.

     Zaczynasz 1 szklankę rano na czczo, a potem następne.
     Jeśli bierzesz hormony, to w takim odstępie jak zalecił lekarz (20 minut?)

     https://www.pepsieliot.com/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     WAPŃ
     Gdyby dieta była uboga w wapń, szczególnie biorąc magnez, należy wziąć jeszcze 1 kapsułkę Cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html

     MAGNEZ

     Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

     Uwaga rozwolnienia!

     Jeśli masz częściej rozwolnienia z powodu jelita drażliwego, do drugiej szklanki bierzesz 2 Cytryniany magnezu TiB (połykasz 2 kapsułki) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html a chlorek magnezu używasz tylko jako oliwa magnezowa.

     Uwaga zatwardzenia!

     Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu  https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html  do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

     Witamina C albo kwas askorbinowy TiB
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
     albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

     Braki witaminy C wiążą się z przewlekłymi i ostrymi stanami zapalnymi!
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

     KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB z wodą z cytryną, lub z drugą, czy 4 szklanką., albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

     B complex
     Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

     Probiotyki

     Idealne probiotyki przy IBS, to S.bulardii to https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html

     NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

     Zrób domowy domowy test kwasowości żołądka https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/4657/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote.html

     ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można https://www.pepsieliot.com/diety/4706/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie.html , wskazane byłoby stosować szejk białkowy składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, banana, oraz garści truskawek.

     SHAPE SHAKE szejk

     https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

     To jest ten sam szejk, który idzie do programu „Jem i chudnę” https://jemichudne.com

     GLUTAMINĘ testujesz powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie. Na blogu jest protokół testowania glutaminy.

     Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

     WŁOSY
     Do 4 szklanki dodatkowo kuracja łyżeczka Kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html

     Kolagen
     https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib—254475917435.html – uwaga, nie dla wegan i wegetarian!
     Dla wegetarian – Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
     Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

     Chlorella 100% Organik This is Bio
     https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

     3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce.
     Jeśli decydujesz się na 4 szklanki nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli!

     Siarka organiczna MSM
     MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
     https://www.pepsieliot.com/diety/4829/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule.html

     Omega 3

     Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
     1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

     Cynk późnym popołudniem, lub pod wieczór
     1-2 kapsułki https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html?search_query=cynk&results=31 , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku (nie łącz cynku go z selenem) dobrze jest wziąć go wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom TiB
     Cynk jest też antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Ashwagandha adaptogen

     Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

     Ogólne zalecenia uzupełniające:

     Zero cukru z cukiernicy
     Zero kazeiny
     Zero glutenu
     Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
     Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
     Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
     Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
     Całkowicie odstaw kofeinę

     Rozpiska dzienna
     Przed śniadaniem

     4 szklanki
     Zawierają: kurkuma, magnez, ocet jabłkowy, C, algi, trawy
     Opcja dodatkowa: kelp, kolagen i MSM

     Do śniadania
     Selen
     Witamina C i witamina E
     Kelp do 4 szklanki, o ile dobrze reagujesz, lub dla bezpieczeństwa płyn Lugola ( z apteki) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
     B complex z niacyną , albo z nikotynamidem, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.
     Lub zamiast B complex, 1 tabletka Greens & Fruits TiB (jest w nim wyciąg z owsa, to białko glutenopodobne, więc przy celiakii może nie być wskazane)

     Po śniadaniu:
     D3 z K2
     1 kapsułka Omega 3 TiB
     Kolagen
     lub białko izolat serwatki CFM
     Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

     W godzinach wieczornych

     Cynk
     (dobrze jest wziąć go wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom TiB)
     Cynk jest też antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę z miedzi

     Ashwagandha opcjonalnie

     1 łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

     —————————-
     Nie jestem lekarzem, wszystko należy skonsultować z lekarzem prowadzącym, takie są przepisy

     1. avatar Patrycja 1 grudnia 2021 o 14:45

      Bardzo dziękuję, biorę się do roboty 🙂

 14. avatar Maseretka 21 grudnia 2021 o 17:56

  Mam pytanie w związku ze stosowaniem płynu Lugola na skórę. Miałam kilka podejść do tego, ale za każdym razem spóźniał mi się okres z tego powodu i to dobre 2 tygodnie. Czy w takim razie nie mogę stosować jodu? Boję się, że wszystko mi się rozreguluje.

  1. avatar Pepsi Eliot 21 grudnia 2021 o 20:30

   jesz sushi?

   1. avatar Maseretka 22 grudnia 2021 o 06:15

    Od czasu do czasu… niezbyt często.

    1. avatar Pepsi Eliot 23 grudnia 2021 o 05:20

     no to jedz Kelp This is BIO, zmiksuj z zielonkami będziesz miała jod dostarczony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum