Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 840 008
33 online
42 351 VIPy

Więcej witaminy D, czyli naturalne lekarstwo na raka. Badania

Tylko nie dajcie mi za przykład Brigitte Bardot, że jej się tak pogorszyło od słońca Saint Tropez, bo to raczej jest kwestia ciągłego darcia i robienia flaszek, co z tego, że ze zdrowym resweratrolem. Jednak faktem jest, że długie i częste opalanie wysusza skórę i na gałkę postarza. Bieganie, szczególnie na słońcu i wietrze też postarza skórę. Ale o co kaman? Patrzysz na takiego człowieka i odrazu wiesz, że jest zdrowy i dotleniony, chociaż powierzchowna warstwa skóry zapamiętała szczęśliwe krzywienie gęby na podbiegach. Wygląd liczy się do tego stopnia, że ludzie zapomnieli o co chodzi i codziennie na nowo muszą prokurować sens życia. Spora część z nich rzuca się na zmyślone i trącące śmiercią jadło, którym karmią ich Kościoły, ale ateistyczna reszta, żeby nie oszaleć, musi jakoś usprawiedliwiać własną egzystencję w pogoni za materią. Na to splątanie bytów nałóż teraz „sześciopak życia”, żeby zobaczyć jak wszystko wskakuje na miejsce.

„Sześciopak życia” jest filtrem będącym zaprzeczeniem filtrów przeciwsłonecznych, bowiem jest to słońce, woda, tlen, chlorofil, bieganie i duch, czyli przebudzenie. Obok sześciopaku jest jeszcze „ważna trójca” drzewo (w tym drewno), sen i owoc.

Podobnie jak krowie, nic Ci nie jest więcej potrzebne do szczęścia. Świadomość krowy jest tak samo nieśmiertelna jak Twoja, tylko czeka ją jeszcze droga ewolucji do świadomości homo sapiens, no a potem się dopiero zacznie. Wiemy coś o tym egotycy.

Gdy nakładasz na siebie „sześciopak życia” w tym samym momencie wszystko nabiera sensu, są to okulary do czytania z siebie samego. Chciałabym organizować takie kursy z nakładaniem sześciopaku życia na ludzi, którzy się zgubili, zgrubli, zbiednieli, zafacebookowali, zapudelkowali, zapaleowali, zamięsili, zaserialowali, zatruli się toksynami z jedzenia złomu, powietrza, matrixu medyczno farmaceutycznego i religijnego, na odwodnionych i pozbawionych witaminy D. Którzy myślą, że są brzydcy, albo ładni, ale i tak nie biegają, nie żywią się zielonym, nie ruszyli ze skrzyżowania, ponieważ nie skumali jeszcze tego, że wszystko co jest im potrzebne mają już przy sobie. Krowa w momencie zagrożenia ucieka w pierwszej kolejności do obory z drewna ściętego po pełni księżyca. Ona to po prostu wie. Każdej nocy przespanej w pokoju z litego drewna zyskujesz godzinę życia, każdej nocy w pokoju z płytą MDF, promieniującym betonem, z tkaninami/materiałami wytrzymałymi na zabrudzenia i podpalenie, z lakierowanym stołem, z woniejącą podłogą, z nowym sztucznym dywanem tracisz parę godzin.

Jak więc palcem sprawdzić, czy masz poważne braki Witaminy D?

Jeśli boli cię uciskanie palcem w mostek, możesz cierpieć na przewlekły niedobór Witaminy D właśnie teraz.

Jest prawie niemożliwe, aby uzyskać odpowiednie ilości Witaminy D tylko z diety bez suplementacji. Ekspozycja na światło słoneczne jest najlepszym sposobem generowania witaminy D w Twoim ciele. Im dalej mieszkasz od równika, tym dłuższej potrzebujesz ekspozycji na słońce w celu wygenerowania witaminy D.

Osoby o ciemnej pigmentacji skóry mogą potrzebować aż 20-30 razy więcej ekspozycji na światło słoneczne niż ludzie o jasnej karnacji do wytworzenia tej samej ilości witaminy D. Czyli gdy Szwedowi wystarczy 20 minut słońca, bardzo ciemnoskóremu Afrykańczykowi potrzebne będzie od 400 do 600 minut słońca, czyli yyy … 7-10 godzin. Dlatego rak prostaty stanowi epidemię wśród czarnoskórych mężczyzn i wynika właśnie z niedoborów światła słonecznego. Wystarczający poziom Witaminy D jest niezbędny do wchłaniania wapnia w jelitach, ale do tego nie wystarczy sama Witamina D, niezbędny jest również wapń. Co wiąże się też z koniecznością suplementacji magnezu, no i wiadomo, że D3 należy przyjmować w protokole z witaminą K2. Przewlekły niedobór Witaminy D nie może zostać wyleczony w ciągu jednego dnia. To musi trwać minimum miesiąc, gdy suplementując się Witaminą D3 i wystawiając na słońce odbudowujemy nasze kości i układ nerwowy.

Nawet słabe filtry przeciwsłoneczne (np. SPF=8) już blokują zdolność organizmu do generowania witaminy D o 95%. W ten właśnie sposób produkty ochrony przeciwsłonecznej rzeczywiście powodują choroby, poprzez stwarzanie krytycznych niedoborów witaminy D w organizmie. Przemysł ochrony przeciwsłonecznej faktycznie nie chce, żebyś wiedziała, że Twoje ciało w rzeczywistości bardzo potrzebuje ekspozycji na światło słoneczne, dlatego, że ten fakt Tobie znany oznaczałby spadek sprzedaży produktów ochrony przeciwsłonecznej. Nie jest możliwe wygenerowanie zbyt dużej ilości witaminy D w organizmie w wyniku zbyt intensywnej ekspozycji na światło słoneczne, bowiem Twoje ciało ma właściwości samoregulacji i pobiera tylko tyle witaminy D ile potrzebuje. Witamina D jest „aktywowana” w organizmie przez nerki, a wcześniej jako analog przechodzi przez wątrobę. Chorując na nerki, lub z powodu uszkodzenia wątroby możesz mieć znacznie osłabione zdolności organizmu do aktywacji w obiegu witaminy D.


W kwestii ekspozycji na światło słoneczne, okazuje się, że Super Antyoksydanty znacznie zwiększają możliwości ciała do obsługi światła słonecznego bez oparzeń słonecznych. Astaksantyna jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, który może pozwolić na pozostanie na słońcu dwa razy dłużej bez poparzeń. Taką super zdolność posiadają także jagody Acai, granaty i inne jagody. Gdy jesteś na diecie 811, czyli uprawiasz surowy, zielony frutarianizm niskotłuszczowy możesz korzystać ze słońca śródziemnomorskiego ile chcesz i kiedy chcesz.

Dr. Michael Holick (zjadł zęby na witaminie D, to znaczy mógłby zjeść) mówi:

U dzieci, które suplementują witaminę D, 2000 jednostek na dobę, występuje o 80 % mniejsze ryzyko cukrzycy typu I, która rozwija się w ciągu pierwszych dwudziestu lat życia. Przez 2 lata zajmowaliśmy się chemicznym syntetyzowaniem witaminy D. Następnie niezwykłym doświadczeniem było dla mnie, kiedy pacjenci kliniki uniwersyteckiej z silnymi bólami kości i na wózkach inwalidzkich, a te choroby kości związane były również z niewydolnością nerek, a więc ci pacjenci dostawali witaminę D i wstawali ze swoich wózków. To było dla mnie niesamowite doświadczenie, jak wspomniałem i dlatego postanowiłem zająć się właśnie zagadnieniem witaminy D.

 Witamina D to tak naprawdę top topów z listy naturalnych lekarstw i środków przeciwnowotworowych. Do całego spektrum jej zalet zdrowotnych dochodzą wyniki najnowszego badania, które udowadnia dlaczego „słoneczna witamina” wciąż stanowi jedną z najlepszych dostępnych form prewencji nowotworów.

Porażające odkrycie wynikające z najnowszych badań potwierdza, że suplementacja witaminy D i odpowiednia podaż wapnia może zmniejszyć ilość nowotworów o wstrząsające wyobraźnią 77%. Dotyczy to nowotworów skóry, ale także raka piersi, prostaty, jelita i innych form nowotworów

Uniwersytet Medyczny Creighton w stanie Nebraska przeprowadził badanie angażujące 1179 zdrowych kobiet. W pierwszej grupie podawano kobietom 1400 mg wapnia i 1100 jednostek (IU) witaminy D3 codziennie przez 4 lata. Uczestniczki z drugiej grupy dostawały placebo. W pierwszej grupie wykazano 60% spadek markerów nowotworowych w porównaniu do drugiej grupy (z czego 77% wykazano w ostatnich trzech latach badania). Teraz, kiedy się o tym pomyśli, w badaniu wykorzystano relatywnie niską ilość witaminy D (prawdopodobnie też nie stosowano wapnia o wysokiej jakości, być może w ogóle będąc nieświadomym paradoksu wapnia i witaminy K2, ale też magnezu), a mimo to wyniki są piorunujące!

Dodatkowe korzyści z witaminy D jako elementu kuracji przeciwnowotworowej

Odkrycia ostatnich badań opublikowanych w Brytyjskim Magazynie Nowotworów wykazały, że grupa mężczyzn z największą ilością witaminy D w ciałach wykazała sześciokrotnie mniejszą śmiertelność z powodu raka prostaty niż mężczyźni z niższymi poziomami tej witaminy. W innym, niedawnym przeglądzie naukowym skupionym na witaminie D, nowotworach i świetle słonecznym (ultrafiolet B lub UVB), udowodniono, że witamina D obniża poziom markerów nowotworów jelita i piersi wraz z chłoniakiem nieziarniczym, nowotworami nerek i jajników.

Z kolei

Nicola Reavley, w swojej bestsellerowej książce „Nowa Encyklopedia Witamin, Minerałów, Suplementów i Ziół” mówi: „Laboratoryjne eksperymenty wykazują, że witamina D może hamować rozwój komórek nowotworowych w przypadku raka prostaty i piersi. Nowotwór płuc i komórki raka trzustki mogą również być podatne na działanie witaminy D. Także samo światło słoneczne może działać protekcyjnie w przypadku niektórych typów nowotworów, włączając w to nowotwory jajników, piersi i prostaty; i ten efekt może być powiązany z witaminą D. Syntetyczna witamina D i jej składowe analizowane są pod kątem ich przeciwnowotworowych właściwości.” A jeśli wciąż masz jakieś wolty przeciwko „cudownej” witaminie D, przeczytaj co mówi o niej respektowany doktor, założyciel Centrum Nowej Medycyny w Kalifornii, doktor nauk medycznych Leigh Connealy: „W trakcie ostatniej dekady napłyną strumień odkryć badaczy z całego świata, którzy udowodnili, że witamina D chroni przed schorzeniami tak poważnymi jak choroby sercowo-naczyniowe i autoimmunologiczne, niektóre typy nowotworów, włączając raka piersi, jelita i prostaty, cukrzycę, problemy emocjonalne, w tym depresję i zaburzenia dwubiegunowe, problemy mięśniowe i zdrowie jamy ustnej.”

Przeciwdziałanie i terapia nowotworów, czyli więcej słońca i dobrej jakości witamina D!

Pora przestać wierzyć, że słońce jest szkodliwe i nawet odpowiednio dawkowane przyczynia się do nowotworów. Ono nie jest szkodliwe, ono daje życie! Jest podstawowym składnikiem sześciopaku życia.

Nie przesadzaj z pełną ekspozycją na słońce, gdy nie jesz ogromnej ilości antyoksydantów, albo gdy występujesz w filmie, czy telewizorze, a ilość zmarszczek będzie optowała za wielkością kasy, którą Ci zapłacą. Bezzmarszczkowcy zarabiają więcej i wyżej się plasują na Pudlu. Nie używaj sztucznych kremów do twarzy (zamiast tego sama ukręć sobie krem przeciwsłoneczny) i nie chowaj się cały czas za okularem. Robią one więcej szkody niż pożytku. Tuż pod oczami są super miejsca do pochłania D z promieni słonecznych, podobnie pachwinach.

Suplementacja

Nawet z regularnym dostarczaniem sobie słońca (co w naszym klimacie jest niewykonalne), prawdopodobnie wciąż potrzebujesz dodatkowej suplementacji witaminą D3. Doceniany ekspert od nowotworów, jeden z wiodących autorów badań na temat witaminy D, dr Cedric Garland, zaleca chorym na nowotwory przyjmowanie co najmniej 10 000 jednostek witaminy D dziennie. Swoją drogą … To ten sam gość powiedział, że nowotwory mogłyby być całkowicie wyeliminowane jeśli ludzie podnieśliby poziom witaminy D w swoim ciele do odpowiedniego poziomu. Uważa się faceta za guru od nowotworów i witaminy D, więc może warto mieć to na uwadze.


Nota:

Witaminę D3 przyjmujemy tylko w towarzystwie równie istotnej dla zdrowia witaminy K2. Działają one synergicznie, co oznacza, że aktywizują się nawzajem, jednak nie to jest najważniejsze. Dzięki połączeniu tych witamin można uniknąć groźnego w skutkach paradoksu wapnia. K2 sprawia, że ten minerał trafia tam gdzie trzeba – do zębów i kości, a nie do tkanek miękkich, czyli np. tętnic, co prowadzi do bardzo tragicznego w skutkach połączenia zwapnienia kości i miażdżycy. Bez witaminy K2 organizm nie potrafi kierować wapnia do kości, gdzie jest potrzebny. Co więcej, zalecamy połączenie D3 z tłuszczem, ponieważ jest ona witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, zwykle zalecamy jednoczesne przyjmowanie Omega 3. Biorąc wapń (lub nie biorąc), D3, K2, obowiązkowo musisz też przyjmować magnez, oraz witaminę A, najlepiej w postaci beta-karotenu, czyli prowitaminy witaminy A. O „sześciopaku życia” wraz z „ważną trójcą” i o co kaman, będzie osobny wpis ma się rozumieć. Źródła: 1,  2

owocek z owocarni

(Visited 11 942 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Sylwia 5 kwietnia 2018 o 11:39

  A to ja mam pytanie – uwielbiam drewno i mogłabym też i jeść drewnianymi sztućcami ale… ale to zawsze jest pokryte czymś zabezpieczającym, zresztą, bez tego nie za bardzo się da z nich korzystać.To samo podłogi, meble, stoły – wszędzie lakiery czy inne utwardzacze – pewnie to i tak zdrowsze niż panel (nie z drewna bo chyba i takie są?) ale czy te lakiery itd nie są toksyczne?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 11:41

   mam grube drewniane podłogi pokryte jedynie olejem do jedzenia.panele to tragedia, taka sama jak MDF

   1. avatar Brzoza 10 kwietnia 2018 o 15:29

    Pepsi kochana moja jak nakladali Ci ten olej fachowcy? Wtłaczali padem? Czy sama to robiłaś? To olej kokosowy czy np z orzechów włoskich?
    ????? Mam olej na podłodze ale niestety nie spożywczy, a w salonie mam lakier? ale zmienię to?

    1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2018 o 19:31

     kupiłam olejowane piękne grube deski dębowe, po czym zostały zeszlifowane i naoliwione oliwą z oliwek,

     1. avatar Ana 10 kwietnia 2018 o 19:34

      A jak je czyścisz?

     2. avatar Jarmush 10 kwietnia 2018 o 20:57

      wodą z bio mydłem/płynem do mycia naczyń bio. Nigdy w domu nie chodzimy w butach, goście też muszą ściągać :), mieszkamy w czystym miejscu, ona jest też czysta dlatego

  2. avatar Niki 5 kwietnia 2018 o 17:48

   Sylwia, znajdź w swojej okolicy rzemieślnika, albo artystę od drewna, wystruga te sztućce 🙂 u mnie na targu można kupić, góralskie, ręczna robota

   1. avatar Sylwia 6 kwietnia 2018 o 09:41

    Niki – akurat mam taką możliwość zakupu, i to na targu nawet ekologicznym 🙂 Co prawda nie wiem, czy sztućce takie małe gość ma (ale dopytam w sobotę, być może jak nie ma to da się po prostu zamówić), ale wszelkie chochle, łyżki, deski i inne cuda (wiem, że część o ile nie wszystko, jest dębowe) 🙂

 2. avatar Dorota 5 kwietnia 2018 o 11:51

  A jak mieszkam w Hiszpanii od lat kilkunastu to powinnam też posiłkować wit.D???

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 11:53

   ostatnio we Włoszech moja klientka miała poniżej 20. Po prostu zbadaj.

 3. avatar Sylwia 5 kwietnia 2018 o 11:51

  Naprawdę? I taki olej na ile starcza, w sensie, co ile czasu trzeba pokrywać od nowa? I jak z meblami – też wystarczy czy są może jakieś dobre, ale nietoksyczne farby do drewna?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 11:54

   tak, farby wodne, które po wyschnięciu mają 0. Czyli żadnego zapachu, obojętne. Jak jest dobrze nasączone drewno starcza na lata.Moje deski szoruję wodą z ekologicznym mydłem, osuszam ręcznikiem frotte, i jest git. Byle tylko nie dodać sody do wody, bo deski czernieją od sody.

   1. avatar Sylwia 5 kwietnia 2018 o 12:03

    Ooo to by było super, muszę zgłębić dokładnie temat bo akurat powycierały nam się już schody i część podłóg i trzeba cyklinować i czymś to pokryć. A co do ciemnienia drewna – jak robiłam pomidory krojone tylko z solą do słoików, to moczyłam je na wszelki właśnie w wodach z sodą i octem – i w ubytkach na drewnianych ławkach i stole od kapnięcia tu czy tam którąś z tych wód, właśnie drewno ściemniało i nie wiedziałam, czy to ocet czy soda ale teraz już wiem 🙂 Ślicznie dziękuję za pomoc <3

   2. avatar tch 9 czerwca 2018 o 21:00

    Pepsi poradź proszę, czy pokost lniany do desek w tym mebli jest spoko?

    1. avatar Jarmush 9 czerwca 2018 o 21:20

     Do czego ma być spoko?

     1. avatar tch 9 czerwca 2018 o 21:54

      Pepsi mam na myśli lite deski podłogowe i ew. meble

     2. avatar Jarmush 10 czerwca 2018 o 06:21

      aaa, ale pokost dość śmierdzi, chyba coś dodają

     3. avatar tch 10 czerwca 2018 o 11:50

      Temat wydaje się być bardziej skomplikowany niż wydawało się na pierwszy rzut gałki po przeanalizowaniu pochodzenia zapachu. Dzięki jak nie wiem co :))

 4. avatar 69smerfeta69 5 kwietnia 2018 o 11:58

  A jeśli w APW włosa dzieciom moim 8lat, 5 lat i 3.5 lat wyszło im, że mają za niski wapń i mają zaburzony stosunek Ca/P. Mają za dużo fosforu. W opisie jest : choroby zębów i tak u nich jest, mają słabe zęby i czarny nalot im się robi na zębach, nie jest to kamień i nie jest to próchnica.
  Poziom witaminy D teraz im nie badałam, planuje w przyszłym tyg. Mieszkamy w Szwecji i przez okres wrzesień- do teraz suplementowałam im 2 000 j.m. +k2 (po pół kapsułki TiB). Biorą też Kids Multi + 2 kapsułki Omega 3 dla dzieci. Magnez raz w tyg kąpiel, dorzucić nacieranie oliwką magnezową w godz. porannych? Oraz suplementację wapnia, ale ile ?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 12:10

   dawaj im po całej D3 +K2 TiB do ssania, piją mleko krowie?

   1. avatar 69smerfeta69 5 kwietnia 2018 o 17:43

    ok, przy następnym zamówieniu kupię D3+K2. A mleka nie pija, mają nietolerancje na nie.

    1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 18:08

     to skąd czerpię wapń?

     1. avatar 69smerfeta69 5 kwietnia 2018 o 18:21

      Daję im Twój Kids Multi, tam widziałam jest trochę wapnia. Jedzą migdały, robię im koktaje z zieleniną bio: jarmuż, szpinak, brokuł, sałata rzymska. Chipsy jarmużowe staram się raz w tyg. Odrobaczałam ich jakieś pół roku temu, ale trawienie jeszcze nie jest dobre, choc lepsze niż kiedyś. Np. po zjedzeniu słatki owocowej z marchewką, granatem, kiwi i palmeo, po 3 godz była z tego kupa z kawałkami tych owoców i marchewki. Test sodynie robiłam, bo nie chcą mi wypić. Daję im jedynie sól po posiłku. A i od razu wspomnę, że córka ma dodatkowo za dużo potasu, a za mało sodu (duża różnica).
      Teraz po zrobieniu APW, pomyślałam suplementacji dodatkowo wapniem. Tylko nie wiem ile, doradzisz coś ?

     2. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 18:39

      najlepiej dostarczyć wapnia dosypując do koktajlu Kale This is BIO, Brokuł This is BIO, i to zmiksować z Bok Choy. Jedzą fasolę? Koniecznie migdały, mleko migdałowe, o ile nie są uczulone, duuużo wpania. Sezam i płatki owsiane, wszystko bio ma się rozumieć. Do tego podaj im magnez (ile dawać chlorku magnezu TiB masz tutaj: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/) do kąpieli, smaruj nóżki, chyba, że piecze, no to niech moczą nóżki.
      No i konieczmnie D3 z K2

      Niech chrupią chlorelę This is BIO, zacząć trzeba zawsze od 1/4 tabletki i powolutku zwiększać. Już roczne dziecko może jeść 1 gram, a 6-7 letnie 2 gramy.Dorosły 3. Oczywiście może zjeść więcej, ale nie ma po co, chyba,że robi się wielkie odtruwanie z metali.

      Córce podawaj witaminę C w formie askorbinianu sodu TiB wraz ze świeżo wyciśniętą pomarańczą, możesz dosypać jeszcze trochę Acerola This is BIO.

     3. avatar 69smerfeta69 5 kwietnia 2018 o 22:16

      Fasolę jedzą tak 2 razy w tygodniu, bo mięso też mają w diecie ( w szkole i przedszkolu to jedzą, podobno ekologiczne). Sezam też staram im się dawać, ale mielę przed jedzeniem, bo inaczej wszytko wracało w kupach. Płatki owsiane też często jedzą, bo bardzo lubią.
      Chorelle Twoją jedzą od roku. Biorą 3,5 latek – 1g, 5 latek – 1,5g , 8 latka -2 g. W weekendy po 0.5 g więcej , bo tak się proszą o więcej. W APW wyszło lekkie obciążenie aluminium i rtęcią, ale w granicach normy, więc im tej chlorelli nie zwiększałam.
      Rozumiem, że samego wapnia nie polecasz dzieciom do suplementacji? Tutaj w Szwecji przez rok byłam zapisana w poradni dietetycznej gdy wyszło, że dzieci nie tolerują mleka i ta dietetyczka cały czas mi radziła suplementować dzieciom wapń. Nie robiłam tego do tej pory, ale teraz po APW zaczęłam mieć wątpliwości.

     4. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 06:14

      bardzo dobrze postępujesz z sezamem, znam te zapędy dzieci co do chlorelli., trzeba pilnować :), możesz dodać trochę wapnia,mamy w proszku i w kapsułkach G&G, ale bezwzględnie trzeba podawać magnez do kąpieli, smarować nóżki, doustnie ostrożnie

     5. avatar 69smerfeta69 7 kwietnia 2018 o 13:25

      Ok kupię u Ciebie wapń i będę razem z magnezem stosować. Zobaczymy czy pomoże, jak nie to będę musiała pomyśleć o naprawie jelit. Córka jak miała 2 lata w jedym roku dostała 7 antybiotyków, potem wykryłam poprzez badania laboratoryjne w kale (co rzadko się zdarza) lambie i najpierw przeleczona była lekami, po 2 latach ziołami, ale przy takiej ilości antybiotyków jest pewnie jeszcze sporo do naprawy jeśli chodzi o florę bakteryjną. Gdzieś kiedyś wyczytałam, że czarny nalot na zębach to objaw zagrzybionego jelita grubego. U córki po takiej ilości antybiotyków to rozumiem, ale synowie nie brali wcale i też mają ten nalot. Planuje im zrobić kurację boraksem, ale teraz jestem w trakcie robienia u siebie. Poobserwuje, a potem im dam.

      Pepsi chodzi mi ostatnio pomysł po głowie, żeby na okres 2 m-cy (wakacji) przejść z dziećmi na witarianizm 811. Myślisz, że na taki krótki okres warto to robić ? Czy na odwrót bardziej namieszam w ich organizmach niż przyniesie to pożytku?

     6. avatar Jarmush 7 kwietnia 2018 o 13:40

      dzieci nie przyzwyczajone od urodzenia, nie powinny przechodzić na witarianizm, będą niedożywione, musiałyby cały czas jeść jak małpki. Musisz podawać zagęszczone jedzenie, potrzebują też znacznie więcej białka na kilogram masy niż dorośli.

     7. avatar 69smerfeta69 7 kwietnia 2018 o 16:35

      W takim razie 2 tyg zrobie może takiej diety, zobaczymy jak dużo będą pochłaniać ? a tak w ogole to jeszcze do koktajli czasem daje Twoj Shape Shake 1 miarkę na 2l koktajlu. Kilka razy dopiero im dałam. Tam też wyczytałam, że jest wapń. Jak nietolerują mleka to jego mogą prawda?

     8. avatar Jarmush 7 kwietnia 2018 o 17:31

      zwykle jest dobrze tolerowana jest tak wysokiej klasy serwatka bez kazeiny i laktozy, i która nie zakwasza ciała, ale obserwuj je.

     9. avatar 69smerfeta69 7 kwietnia 2018 o 18:13

      Ok będę miała to na uwadze . dzięki za poświęcony mi czas ? uściski ?

  2. avatar grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 21:43

   ”Mają za dużo fosforu”

   Może fluoru również?

   1. avatar 69smerfeta69 7 kwietnia 2018 o 13:29

    Nie wiem tego Grzegorzu, bo badanie APW gdzie robiłam ma sporo zbadanych pierwiastwów, bo aż 37, ale nie dopatrzyłam , bo takich głównych jak: jod, krzem i fluor nie mam :/

    A z tych mniej znanych córce wyszedł za wysoki Ruten. Wiecie może coś wiecej na temat tego pierwiastka poza normą? W opisie nic mi nie napisali.

 5. avatar a. 5 kwietnia 2018 o 11:58

  Aj, żyję wśród paneli i nie mam specjalnego na to wpływu 🙁

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 12:09

   na wszystko masz wpływ, ale póki co zaakceptuj i rusz z tego krzyżowania

 6. avatar giwonka 5 kwietnia 2018 o 12:38

  Pepsi napisałam do Ciebie maila, ale pewno zajęta kochana jesteś, a nie chcę stać w kolejce 2 tyg. Sytuacja wygląda tak. Jestem po mastektomii, na hormonoterapii. Nie jem: glutenu, cukru, nabiału, mięsa, kofeiny. Owoce i warzywa bio.
  – październik poziom D3 – 34 (przy suplementacji bylejakim aptecznym czymś w dawce 2000)
  – luty 2018 poziom D3 – 54 (suplementacja provedem w dawce 10 tys. przez pół roku)
  – kwiecień 2018 poziom – 44 (suplementacja this is bio w dawce 7500 przez dwa mce).

  Co robić żeby w końcu ten poziom podnieść, po raku mam marzenie mieć go w okolicach 100… ech. Dodam, że wszystkie wyniki super, diagnostyka poszerzona o b12, ferrynę, próby wątrobowe, kreatynina, cuda wianki. Wszystko w normie oprócz selenu, którego mam prawie 400 przy normie do 108 (od miesiąca zaprzestałam suplementacji, brałam przez pół roku this is bio 200).

  Ile brać D3, K2? Buziaki

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 13:52

   Bierz po 10 sztuk D3 TiB i 2 K2 TiB, badanie za 2 miesiące, na 5 dni przed odstaw D3, jak się okaże że mało idzie, wchodzimy na Liposomal D3+K2 TiB, ale teraz będzie słońce, plus magnez TiB, plus betakaroten jest Scitec, ale zaraz wejdzie na stan G&G, plus Omega 3 TiB

 7. avatar ewelajna 5 kwietnia 2018 o 12:38

  Pepsi Droga, „sześcian życia” to samo piękno…! Dobrze mi z Tobą w tym pięknie.
  Droga moja, prośbę mam jeszcze… napisz o RZS. Napisz jak krowie… Mam przyjaciela, który choruje. Znalazł się jeden lekarz w Gdyni, który trochę tak pół na pół próbuje pomoc…Ksiażke napisał nawet… Na pół roku mówi ” odstawić cukier”, po tym czasie już pozwala do niego wrócić… Do tego nadal pozostaje przy sterydach ( jak „porządni” nic nie leczący alopaci…) I dokłada silne leki p/pasożytnicze. I tyle, a człowiek ( lat 50) nie wie co robić… Pije sok z selera, cytryny i jabłek z kurkumą, bierze chlorellę i… wszystko pozostałe od Pana Doktora….. Napiszesz , Słońce….?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 13:48

   Na już suple i takie tam:
   Trzeba zrobić biorezonans i jak najszybciej oczyścić ciało z pasożytów. Potem moje codzienne oczyszczanie 4 szklanki, wprowadzić 5 szklankę zero z sodą oczyszczoną gaszoną przez 2 tygodnie, przerwa miesiąc i ponownie.
   https://www.pepsieliot.com/soda-popiol-boskiego-ognia-czyli-lek-na-potrzeby-calej-ludzkosci/

   Należy się zaopatrzyć w paski pH i badać mocz rano na czczo i o 12 w południe rano ma być 6-6.5, o 12 7-8 (nie przekraczać 8)

   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Do 2 szklanki zamiast chlorku magnezu, jabłczan magnezu TiB, wyciąga aluminium, też z mózgu.
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Z chlorku magnezu TiB zrób oliwę magnezową i smarujcie stawy, nalezy też dodawać pół szklanki chlorku, lub soli epspom TiB do kąpieli.

   Koniecznie kup książkę Fischera i zastosujcie DMSO !!!!
   https://www.pepsieliot.com/dmso-naprawde-hipnotyzujacy-lek-cale-zlo/

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej

   Czasy „odbicia”:

   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.

   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)

   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka

   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)

   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.

   Co robić więc?

   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.

   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio – wchodzi w skład 1 szklanki w kuracji 4 szklanek.

   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html

   1/2 łyżeczki wraz z czarnym pieprzem. Gdy nie stosujesz kuracji 4 szklanek bierz z łyżką oleju kokosowego

   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html

   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem , stan zapalny!

   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne

   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Niech bierze 10 D3 TiB i 2 K2 TiB badanie za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem niech zaprzestanie brania D3 i Greens & Fruits

   1 Greens & Fruiits TiB do śniadania i 1 do obiadu.

   przy takiej ilości D3 konieczne jest przyjmowanie oprócz K2, magnezu, a także witaminy A, najlepiej w formie betakarotenu – priowitaminy A, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/36-beta-carotene-90kaps-scitec-5999100003798.html

   Jod

   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Picie wywaru z liści pokrzywy
   Dodatkowo Liposomal Kurkuminy TiB

   N-acetylocysteina – aminokwas, który zmniejsza stan zapalny i ból , jest w spirulinie this is BIO, a ona idzie do 4 szklanki

   Stosowanie zimnych i gorących okładów na bolące miejsce, to przyspiesza wychodzenie ze stanu zapalnego, codziennie zimny okład na bolące miejsce na 30 minut, a następnie zastąpić go gorącym kładem na 10 minut, żeby rozluźnić napięcie mięśniowe wokół uszkodzonych stawów,.

   Nie jestem lekarzem

   1. avatar Hanna 5 kwietnia 2018 o 17:47

    Pepsi a co robić jak się od razu odbija po sodzie tzn. jak jest nadkwasota zoładka?

    1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 18:08

     oooo, to zwykle rzadkość, a masz objawy nadkwasoty? zgaga, szczególnie po kawie, pomidorach, cytrusach, czeko, alko?

     1. avatar Hanna 6 kwietnia 2018 o 06:01

      tak po kawie i cytrusach i pod lewym żebrem z przodu cos ciągle „ciśnie” <3

     2. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 06:16

      trzustka

     3. avatar Hanna 6 kwietnia 2018 o 06:23

      Pepsiku pomóż mi jeszcze w jednym problemie –od kilku lat (2012r.)”burczy” mi w uszach, w głowie.To nie jest szum tylko tak jakby duży samochód np. tir stał pod oknem na włączonym silniku Ja to słyszę BEZUSTANNIE, najgorzej jest przed zaśnięciem. Mam witaminy od Ciebie (D3 K2, kurkume,selen, omege3, kwas askorbinowy, 4G&F, spiruline, jęczmien), Jestem na poście przerywanym i terapii 4 szkl od 2 tygodni ale ciągle to słyszę, pomóż prosze

     4. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 06:30

      Ile masz lat? Czy Twój kręgosłup szyjny jest w porządku? <3

     5. avatar Hanna 6 kwietnia 2018 o 06:39

      mam 60 lat, kregosłup ma jakies „usterki” Jak np. ćwiczę obroty po 30 w lewo i w prawo to trzeszczy. 30 lat temu bolało, miałam zabiegi i zdjęcie-zwężenie krążka międzykręgowego ale nie dokuczał mi tyle lat

     6. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 10:37

      no to dlatego te problemy. Trzeba wejść na 4 szklanki, oczyścić się z pasożytów, zacząć stosowacć codziennie ćwiczenia izometryczna na kręgosłup szyjny. Przeczytaj też to. https://www.pepsieliot.com/kontrowersyjny-wpis-o-leczeniu-kregoslupa-w-odcinku-szyjnym-i-nie-tylko/

    2. avatar grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 21:48

     Stwierdzenie nadkwasoty po sodzie może być chybione.

     1. avatar Hanna 6 kwietnia 2018 o 07:07

      Pepsi nie widzę mojej odp więc jeszcze raz- mam 60 lat, kręgosłup ma jakieś „usterki” ponad 30 lat temu miałam RTG-zwężenie krążka międzykręgowego, zabiegi i do tej pory nie boli. Ale jeśli ćwiczę obroty- 30 w lewo i 30 w prawo to bardzo trzeszczy. Aaaa i w 2012r. miałam też TK głowy ale nic nie wykryto

     2. avatar Hanna 6 kwietnia 2018 o 12:08

      Pepsi jestes kochana, jedyna ; jeszcze nie zdążyłam tego przeczytać (ale dobrze że tak dużo), serdeczne dzięki, Love owocowe <3

  2. avatar grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 21:49

   Do tego nadal pozostaje przy sterydach ( jak „porządni” nic nie leczący alopaci…)’

   „Sterydy przeciwdziałają zbawiennemu wpływowi witaminy D.

   Sterydy (także te wziewne) zwalczają dobroczynne skutki działania witaminy D na organizm.

   Dla przykładu, pozytywny wpływ witaminy D na kości polega na usprawnianiu tworzenia nowej tkanki poprzez stymulację odpowiedzialnych za ten proces komórek (osteoblastów), zwiększenie absorpcji wapnia w jelitach, a także zapobieganie wtórnej nadczynności przytarczyc.
   Sterydy natomiast wykazują dokładnie odwrotne działanie:
   wplywają hamująco na pracę osteoblastów, zmniejszając absorpcję wapnia ze ścianek jelit jednocześnie zwiększając jego wydalanie z nerek oraz przyczyniają się do rozwoju wtórnej nadczynności przytarczyc.

   W ten sposób wywołują one przyspieszony ubytek masy kostnej (osteoporozę).

   Ponadto istnieje szereg innych przypadków przeciwstawnego działania obu tych substancji.
   Oto kilka przykładów:

   – witamina D wzmacnia układ odpornościowy, podczas gdy sterydy powodują jego osłabienie,
   – witamina D obniża, natomiast sterydy podnoszą ciśnienie krwi,
   – witamina D redukuje insulinoodporność, sterydy – zwiększają,
   – witamina D wspomaga budowę mięśni, podczas gdy sterydy powodują ich uszkodzenia w wyniku różnego rodzaju miopatii, tj. chorób mięśni.
   Zatem nie ulega watpliwości, że sterydy przeciwdziałają efektom wpływu witaminy D”.
   ~Dr Sarfraz Zaidi: „Witamina D kluczem do zdrowia”

  3. avatar grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 21:51

   moi znajomi skorzystali z powodzeniem z tych recept:
   http://docplayer.pl/5543928-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-artretyzmu.html

 8. avatar Marcin 5 kwietnia 2018 o 13:03

  Mam pytanie. Biorę lek pradaxa 150 po zatorze w płucach. Czy mogę przyjmować dalej D+K2 ?

  1. avatar grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 21:53
 9. avatar Kasia 5 kwietnia 2018 o 13:53

  Czy ktos moze robil testy na wykrycie pasozytow w angielskojezycznym kraju? Nie moge znalezc informacji jak takie testy sie nazywaja po angielsku? Czy to jest vega test? Dzieki

 10. avatar Zori 5 kwietnia 2018 o 14:06

  Zatwardzenie po wit d3. Help!

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 16:49

   chlorek magnezu TiB, kuracja 4 szklanek

 11. avatar Kaki 5 kwietnia 2018 o 14:17

  Skoro krowie nic oprócz trawki i słońca nie potrzeba, naturalnie hasałaby oświecona po łakach, to dlaczego przez ludzi cierpi przeogromnie, dlaczego ma dalej ewoluować, jak sobie takiej karmy napytała? Pierwsze akapity zrodziły w mnie to pytanie. Miło by było, gdyby ktoś miał ochotę odpowiedzieć mi, co o tym myśli <3 Bez komentarza, albo i z, co mi tam, że to pytanie zadaje ego – otóż wiem 😀

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 16:48

   dopóki świadomość nie osiągnie stanu, gdy istota ma na coś wpływ, ewolucja świadomości dzieje się naturalnie, świadomość rośnie pchana do góry inną siłą, ewoluuje naturalnie, następnie świadomość zostaje pozostawiona sama sobie, i musi ewoluować sama. Świadomość jest częścią źródła,czyli Absolutu, które poprzez te wszystkie świadomości doświadczy wszystkiego.

 12. avatar Sylwia 5 kwietnia 2018 o 16:48

  A jeszcze pytanie nie w temacie, ale mi się przypomniało po komentarzach – chciałam wit E kupić ale bursztynianu nie ma, czym różni się ta druga – która jest lepiej wchłanialna, czy jedna jest bardziej wskazana przy konkretnych dolegliwościach od drugiej, ogólnie różnice?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 16:59

   obie bardzo dobre , ta tańsza jest wegańska

 13. avatar Niki 5 kwietnia 2018 o 18:09

  Przekroczyłam już 2 000 i.u, przekroczyłam też 5 000, nie było efektu wzrostu poziomu D3. Zwiększyłam 2-krotnie D3 (K-2 100 mcg) koniecznie, aczkolwiek bez wskazań, za miesiąc albo 2 zrobię badanie.
  Niki, 10 000 i.u. dziennie + słońce

 14. avatar Kacha 5 kwietnia 2018 o 19:48

  Pepsi a planujesz w tym roku spotkania indywidualne z Tobą?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 20:24

   w maju mnie nie ma, wyjeżdżam pod koniec kwietnia, jak ktoś się chce bardzo spotkać można zadzwonić.

 15. avatar Ana 8 kwietnia 2018 o 21:07

  Skoro witamina D3 jest taka ważna, to dlaczego tak mało lekarzy ją przepisuje? Lekarze pediatrzy po 2-im roku życia dziecka o witaminach już nie wspominają. Mam pytanie co podać przy uporczywym kaszlu u 13-latki? Testy ok, podaję D3 2000, c 1000 co trzeci dzień i codziennie 1/2 Green & fruits. Lekarz nie stwierdził też refluksu.

 16. avatar Bomi 9 kwietnia 2018 o 05:05

  Cześć. Mam pytanie dotyczące ewentualnych skutków ubocznych na początku suplementacji d3. Zrobiłam sobie badania, wyszedł mi poziom 3.6 🙁 zaczęłam teraz brać d3 z k2 i do tego magnez i po dwoch-trzech dniach zaczęły się u mnie cuchnące gazy. Brzuch mnie nie boli, nie jest szczególnie wzdęty, ale te gazy to masakra. Trwa to juz 5-6 dni. Nic innego nie zmieniałam, czy może mieć to związek z suplementacja? Przejdzie wkrótce?

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2018 o 06:05

   Ty się raczej martw poziomem 25(OH)D i bierz suplementy dobrej firmy, czyli nasze

  2. avatar Niki 12 kwietnia 2018 o 19:36

   Masz za słabą mikrobiotę jelit 🙂 za mało dobrych a zbyt wiele patologicznych bakterii, z pewnością przy tych dolegliwościach brakuje L.rhamnosus, a te szczepy, które ją aktualnie zasiedlają nie radzą sobie z przerobem tego co dostają na witaminy, wszystkie szczepy bowiem działają w synergii, gdy jeden opuszcza fabrykę, inny go nie zastąpi w zadaniach i to kładzie produkcję w fabryce czyli trawienie i wchłanianie oraz sprzątanie z odpadów – szybka dostawa mocnego probiotyku (im więcej szczepów tym lepiej, bo nie wiadomo dokładnie których ci brakuje, ja mam jeden niezawodny probiotyk z 9 szczepami 9 mld bakterii na 2 kapsy dziennie, działa jak piorun, a są też 13-szczepowe 20 mld na 1 kapsę) czy nawet wraz z kiszonkami wspomagającymi i za kilka dni wszystko minie, spokojnie, niejeden z nas przez to przechodził

  3. avatar Niki 12 kwietnia 2018 o 19:40

   natomiast zwykłą rynkową d3+k2 nie zdziała się cudów, często przez kilka miesięcy (nawet letnich kiedy słońca jest pod dostatkiem) poziom ani drgnie

   1. avatar Hanna 14 kwietnia 2018 o 12:33

    Niki a jaki to probiotyk 🙂

    1. avatar Niki 15 kwietnia 2018 o 18:30

     a taki to biopron, ten na mnie działa 🙂 nie nadużywam, bo stosuję może 1-2 razy do roku, a bywa że i wcale i po kilku latach sobie o nim przypominam kiedy zachodzi potrzeba nagła, ten drugi ma jeszcze więcej szczepów i więcej mld na kapsułę, w sklepie this is bio też jest probiotyk, nie chcę nic sugerować, nachalnie namawiać w jedną czy drugą stronę, bo decyzja co zakupić czym się ratować jest sprawą osobistą, każdy sam wybiera

  4. avatar grzegorzadam 14 kwietnia 2018 o 19:10

   wyszedł mi poziom 3.6 ”

   Ojojoj.

 17. avatar Ana 9 kwietnia 2018 o 07:25

  Dzięki za poradę w sprawie kaszlącego dziecka. Spróbuję ze syropem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum