logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 805 068
285 online
32 924 VIPy
Reklama


100% ORGANICZNA
SPROSZKOWANA
ŻURAWINA
This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Wieczorny, różowy napój dla księcia (?!) i księżniczki, który podkręci odporność

Wierzcie mi lub nie, ale różowy nie od zawsze jest kolorem uznawanym za kobiecy. Właściwie jeszcze relatywnie nie tak dawno temu, bo w XIX wieku, był on zarezerwowany dla mężczyzn, podczas gdy typowo kobiecym kolorem był delikatny, zwiewny niebieski.

Zresztą z rolami płciowymi w matriksie często jest tak, że są one kulturowo wykreowane, a przez to odgórnie narzucone, a niekoniecznie wynikają z faktycznych predyspozycji czy jakichś konkretnych uwarunkowań.

Różowy kolor, ułagodzony odcień czerwieni (przy okazji tańszy w uzyskaniu dla malarzy), miał symbolizować siłę, a przy okazji stanowił barwę królewską. Już Jezusa malarze ubierali w różowe szaty, a w późniejszych czasach możemy zaobserwować ten kolor i w średniowieczu i u dworzan Ludwika XVI, a nawet w jednym z pułków ułanów, jako element proporczyka i lampasów na spodniach.

Tendencja ta zmieniła się dopiero w XX wieku, w okolicach lat ’40, głównie za sprawą kolekcji czołowych projektantów takich jak Dior.

Co ma do tego różowa herbata?

Szczerze powiedziawszy nie wiem. Rzecz jednak w tym, że mam przepis na idealną herbatę dla każdego. W dodatku występuje ona w odcieniu, który jest mokrym snem każdego księcia i księżniczki z prawdziwego zdarzenia! W dodatku ma działanie uspokajające, wycisza i stanowi doskonały wieczorny napój. Czy da się chcieć od niej czegoś więcej?

Reklama

TU ZNAJDZIESZ naturalną WITAMINĘ C, organiczne, sproszkowane owoce DZIKIEJ RÓŻY This is BIO, dobry dodatek do 4 SZKLANKI


Przepis:

– łyżeczka suszonych kwiatów hibiskusa,

– płaska łyżeczka suszonego rumianku,

– płaska łyżeczka sproszkowanych owoców dzikiej róży,

– 1/3 szklanki mleka roślinnego własnego wyboru (polecam ryżowe lub owsiane, które mają naturalnie słodkawy posmak, ale nie są tak tłuste jak kokosowe),

– opcjonalnie ulubione naturalne słodziwo.

Zalej suche składniki 2/3 szklanki gorącej wody i parz napar pod przykryciem przez 10 minut. Dodaj ulubionego słodziwa (albo nie) i wymieszaj, po czym dopełnij szklankę mlekiem roślinnym. Jeśli chcesz uzyskać efekt latte, możesz wcześniej podgrzać mleko i spienić je z pomocą miksera z nakładką à la trzepaczka.

uściski:)

(Visited 2 956 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Dudek 27 listopada 2018 o 08:48

    Ach tak… to już wiem dlaczego lubię hibiskus.

    1. czary mary 28 listopada 2018 o 12:57

      … a dzikiej róży Pan nie lubi? …. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *