logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 334 375
152 online
32 645 VIPy
Reklama

WITAMINA D3 W PROTOKOLE Z K2 TiB
DO SSANIA !!!

NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA
UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Wiesz coś o kwasie foliowym, który leczy depresję i nie tylko?

Czyli co to jest L-metylofolian wapnia i 5-MTHF?

Każdy słyszał o geniuszu Tesli, a teraz będzie jeszcze powtórka z rozrywki, gdyż samochody na prąd (które dotąd przegrywały z osiągami i łatwością obsługi tych na tradycyjne paliwo) prawdopodobnie zdominują zarówno szybkie autostrady, jak i powolne uliczki dla zakochanych. Tesle ładować się będą najeżdżając w garażu na bezprzewodowy emiter prądu, albo na bieżąco (na szosach podminowanych energią indukcyjną)mimowolnie ładując silniki podczas jazdy. Genialny Serb przyczynił się więc do naszego pokopanego życia w pokopanym polu elektromagnetycznym.

Z drugiej strony Tesla nie był cynikiem, w przeciwieństwie do Edisona, który niby dochtore nie dopuszczał, że ktoś inny też może być biegły w jego klocki. A nawet lepszy. Edison owszem, wynalazł żarówkę, ale zaświecił ją Tesla. Tesla zaczął wykorzystywać prąd zmienny w przeciwieństwie do Edisona, który jak osioł upierał się przy prądzie stałym, poruszając jedynie tramwaje. Edison nie wytrzymując nerwowo spektakularnie uśmiercał prądem zmiennym różne zwierzęta (wliczając w to słonia) na ulicach Nowego Jorku, w celu ostrzeżenia przed Teslą.

Tesla generalnie nie miał parcia na biznes, w przeciwieństwie do kolejnego wynalazcy Marconiego (dodatkowo dzianego z ęą domu) , którego do 1943 roku uważano za twórcę radia. Nie wiem czy przypadkiem jeszcze się tego nie uczy. Tyle, że Marconi wykorzystał wynalazek Tesli, co doprowadziło do takiego paradoksu, że patent Tesli na radio został unieważniony.

Czy dziwicie się więc, że śpiący w Matrixie Tesla wpadł z tego powodu w depresję?

Nie zaakceptował tego co jest. Zidentyfikował się ze swoim smutkiem, zamiast go trochę poobserwować. Czyżby był też niedożywiony?

Każdemu z nas od czasu do czasu bywa bardzo smutno i to jest normalne na poziomie naszego fałszywego ego i emocji smutku i lęku z tym powiązanych. Ludzie śpiący usiłują na wiele sposobów tłumaczyć swój brak zrozumienia powtarzając komunały w typie: kto nie doznaje smutku, nie zauważy, też, że jest szczęśliwy. Jednak wśród nieprzebudzonych 1 na 8 osób dozna w swoim życiu takiego smutku i lęku, które okażą się być początkiem, a później dotkliwą depresją.

Nie jesteś ani swoim umysłem z programami ego, fałszywego ja, ani nie jesteś swoim ciałem, które zużywa się i jest śmiertelne. Jesteś zupełnie kimś innym. Jesteś swoją świadomością do której nie masz dostępu z powodu emocji. Czyli z powodu strachu, smutku i depresji nigdy nie dotrzesz do siebie samej. Nie usłyszysz siebie, nie przebudzisz się.

Twoja depresja to tylko głos ego, a ponieważ nie rozumiesz co się dzieje, tłumisz emocje psychotropem, czy flaszką, albo cukrem, który działa jak narko. Gdy nie zdążysz przejrzeć ego, aby nie dopuścić do powstania emocji, skoro już się pojawi, zaakceptuj ją, zgódź się na ten smutek, czy strach, ale się z nimi nie identyfikuj. Obserwuj jak jakieś zjawisko. Nie walcz, nie tłamś, nie buntuj się, zostań obserwatorem. Wszystko minie.

Mózg jest skomplikowaną maszyną operacyjną, jelita są drugim mózgiem. Jak najlepszy stan Twojego ciała na dany moment sprawia, że trudniej Cię nastraszyć i zasmucić. W interesie matrixu medycznego jest, żebyś była niedożywiona. Bowiem Twój ogromny smutek może wynikać po prostu z niedożywienia.

Wiesz jak bardzo może przygnębiać krótki szary dzień i długa czarna noc, jednak będzie chodziło głównie o braki witaminy D. Wiesz już jaki może mieć wpływ na poziom smutku słabe metabolizowanie witaminy B3, czyli niacyny, której podanie w większych ilościach może zadziałać jak Prozac Dlaczego szpitale psychiatryczne milczą na temat niacyny, czyli Witaminy B3?, czyli inny syntetyk tłumiący emocje z bogatej oferty farmaceuty.

Tekst „weź się w garść człowieku” do kogoś z depresją jest jak kulą w płot, ale już nawiązanie do zrozumienia o co w tym wszystkim chodzi może być pierwszym krokiem do przebudzenia. Budda powiedział, że przebudzenie to brak cierpienia. I o ile ta wypowiedź jest trochę zbyt lapidarna i można by dodać kilka słów na temat tego czym jest przebudzenie, to faktycznie jedno jest pewne. Cierpienie jest snem.

Cierpisz, gdyż śpisz.

Dochtore też śpio, dlatego zapisujo Ci selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) należące do klasy leków farmaceutycznych stosowanych przez wiele lat do zarządzania depresją, chociaż często z niezadowalającymi wynikami i zawsze z szerokim spektrum skutków ubocznych.

W rzeczywistości, wiele badań wykazało, że u pacjentów przyjmujących leki z grupy SSRI na łagodną, lub umiarkowaną depresję nie znajdziemy znacznej poprawy, nawet we śnie. Co więcej, niedawne badania wykazały, że myszy z całkowitą niezdolnością do syntezy serotoniny nie wykazują zachowań depresyjnych, jak oczekiwano, co kwestionuje tezę, że serotonina jest jedynym neuroprzekaźnikiem, który ma wpływ na zaburzenia nastroju.

WTF?

Może jednak większy sens ma zapewnienie składników odżywczych i kofaktorów, które organizm wykorzystuje w swoich licznych szlakach fizjologicznych, co wpływa na wiele neuroprzekaźników zamiast sztucznie podnosić tylko ten jeden, czyli serotoninę?

Pisałam już o niacynie i schizofrenii, było o witaminie D i jesiennej depresji, o omedze-3 i pracy mózgu, o roli B12, ale tylko marginalnie wspomniałam o jednym z kluczowych składników odżywczych przy odżywianiu ciała z predyspozycjami do depresji jakim jest kwas foliowy.

A więc kwasem foliowym go?

Ponownie okazuje się, że kwas foliowy, kwasowi foliowemu nie jest równy a dokładniej, nie chodzi o to, żeby szpikować się syntetycznym kwasem, którego około 20 do 50 % ludzi (czyli, że nawet 50% populacji może być dotkniętych polimorfizmem MTHF, o czym nie mają pojęcia) nie potrafi metabolizować i zapełniać sobie żyły nieprzydatnym kwasem foliowym, który do tego wszystkiego, przekłamie wyniki badań.

Taka sytuacja często ma miejsce u kobiet w ciąży, które dostają słynny od złej sławy (nie wymienię więc jego nazwy) suplement żelaza z kwasem foliowym, podwójnie zły, pomimo tego, że ocenianie to główny element manipulacji w matrixie.

Wiadomo, że bioaktywna forma kwasu foliowego zawarta na przykład w unikatowym pożywieniu dla kobiet w ciąży, czyli chlorelli, ze względu na zawartość żelaza, witamin z grupy B (uwaga nie B12), w tym właśnie B9, czyli kwasu foliowego, nie mówiąc o pełnej puli ważnych aminokwasów egzogennych, a więc bioaktywna forma będzie najlepiej wchłaniana.

Niedobór kwasu foliowego w trakcie ciąży może doprowadzić do wystąpienia wad cewy nerwowej u płodu, przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej dziecka, czy opóźnionego rozwoju płodu.

Wracając do psyche.

Bioaktywny kwas foliowy, jest kolejnym ogniwem łączącym właściwe odżywianie z poziomem homocysteiny, czyli udarami, zawałami, oraz nerwicami. Tak naprawdę to jest niezrozumienie i brak akceptacji, no i trzeci apel ciała z prośbą o odżywienie, nawodnienie i oczyszczenie. Następne apele mogą być już znacznie groźniejsze. Pojawiają się raki i takie tam.

Reklama


TU ZNAJDZIESZ ZALECANY KWAS FOLIOWY (5-L-MTHF) G&G


Kwas foliowy

Tylko bioaktywny kwas foliowy, czyli5-MTHF a bardziej ogólnie w formie L-metylofolianu wapnia, który dostał opatentowaną nazwę Metafoliny®, a ów lewoskrętny metylofolian jest stabilną solą wapniową kwasu L-5-metylotetrahydrofoliowego, czyli L-5-MTHF, znanego właśnie jako 5-MTHF, a więc tylko bioaktywny kwas foliowy jest w stanie przeniknąć barierę krew – mózg, czyli dostać się do ośrodkowego układu nerwowego.

Okazuje się, że osoby dotknięte depresją mają zbyt niski poziom 5-MTHF i raczej jest to pewnik dla całej populacji, bowiem wykonano sporo badań w tym temacie. Badacze doszli do wniosków oczywistych, że podawanie kwasu foliowego w formie 5-MTHF prawdopodobnie będzie wyciągać z depresji. Do tego w sposób ekonomiczny i pozbawiony negatywnych skutków ubocznych.

Przy samodzielnym leczeniu słabszych form depresji wystarczy tylko kwas foliowy, aby poczuć się znacznie lepiej. Badacze stwierdzili również fakt, że gdy chory nie reagował na leczenie farmaceutykami z grupy SSRI, podanie kwasu foliowego w bioaktywnej formie sprawiało, że lek okazywał się skuteczny.

Reklama


TU ZNAJDZIESZ sproszkowany 100% ORGANIC JARMUŻ This is BIO
z jak najbardziej odpowiednim kwasem foliowym 


No i jeszcze pozostaje rozwiązanie kwestii, dlaczego nie zwykły kwas foliowy dostępny w aptece, tylko specjalny i trudniej dostępny L-metylofolian wapnia?

W tym wypadku akurat chodzi o genetykę. 20% osób rasy kaukaskiej, oczywiście używanie słowa rasa, zawsze brzmi ksenofobicznie, ale chodzi w tym wypadku tylko o genetykę, a właśnie 20% po prostu ludzi białych posiada dwie kopie genu pozwalającego na konwersję zwykłego kwasu foliowego, natomiast 40%-50% tej populacji ma tylko jedną kopię.

Ci co mają po dwie kopie genu, zdolność ich organizmów do konwersji kwasu foliowego do 5-MTHF jest zmniejszona o 60% (sic!) Z kolei badania wykazały, że osoby z dwiema kopiami genu są bardziej narażone na depresję. Druga grupa zawierająca tylko jedną kopię genu, ma obniżoną zdolność konwersji kwasu do 5-MTHF o 35%.

Dlatego, po prostym rozumowaniu okazuje się, że forma L-metylofolianu wapnia dostarczająca 5-MTHF jest jedyną konieczną do suplementacji, bowiem, gdybyś przyjmowała po prostu kwas foliowy, a nie ten występujący w naturalnej formie w jedzeniu, z dużym prawdopodobieństwem Twój organizm nie może konwertować, lub aktywować witaminy B9. Więc po co mieć jakieś dylematy.

Reklama


TU ZNAJDZIESZ sproszkowany organiczny SZPINAK This is BIO,
super odchudzanie z jak najbardziej odpowiednim kwasem foliowym 

Naturalnym źródłem kwasu foliowego w diecie są:
yyy … czyjaś wątroba, chlorella, szpinak, warzywa o ciemnozielonych liściach, rośliny strączkowe, sok pomarańczowy, oraz suplementy diety.


Dostępność witaminy z naturalnych źródeł jest różna i zależna od stopnia uwolnienia ze struktur komórkowych w trakcie trawienia. Bywa, że wchłanianie odpowiedniej formy kwasu foliowego dochodzi nawet do 100%.

Reklama


TU ZNAJDZIESZ Chlorella 100% Organic This is Bio o bardzo niskiej zawartości alergenów,
(zawartych w każdej chlorelli) z jak najbardziej odpowiednim kwasem foliowym


 Referencje:

Angoa-Pérez M et al. Mice genetically depleted of brain serotonin do not display a depression-like behavioral phenotype. ACS Chem Neurosci. 2014;5(10):908-19
Miller AL. The methylation, neurotransmitter, and antioxidant connections between folate and depression. Altern Med Rev. 2008;13(3):216-26
Nelson JC. The Evolving Story of Folate in Depression and the Therapeutic Potential of L-Methylfolate. Am J Psychiatry 2012;169:12
Papakostas GI, Cassiello CF, Iovieno N. Folates and S-adenosylmethionine for major depressive disorder. Can J Psychiatry. 2012 Jul;57(7):406-13.
Papakostas GI et al. L-methylfolate as adjunctive therapy for SSRI-resistant major depression: results of two randomized, double-blind, parallel-sequential trials. Am J Psychiatry. 2012;169(12):1267-74.
Public Health Agency of Canada. Accessed on Dec. 14th, 2014 at https://www.phac-aspc.gc.ca/cd-mc/mi-mm/depression-eng.php

przebudź się

(Visited 9 479 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. maggie 4 marca 2018 o 15:47

  Czy osoby z defektem MTHFR mogą przyjmować lucernę? Karmię piersią, dowiedziałam się, że chlorofil zwiększa laktację. Ktoś inny polecił jeszcze alfalfa. Czy to nie koliduje ze sobą, bo wyczytałam, że lucerna działa pozytywnie na zwiększenie krzepliwości, m.in.przy gojeniu ran, na a przecież ja powinna rozrzedzać krew, a nie sprzyjać lepszej krzepliwości. Zależy mi na zwiększeniu laktacji.

  1. Pepsi Eliot 4 marca 2018 o 19:27

   polecam Chlorellę This is BIO zacznij od mikro dawki

 2. Molrast 4 marca 2018 o 15:51

  Pepsi prosze ratuj! Z czego moze wynikac uczucie zatkanych uszu od srodka? Mam wrazenie ze to jakis niedosluch. Czuje sie jakbym byla w pustej sali z wielkim echem. Taki stan utrZymuje sie przez dluzsza czesc dnia, prawie codziennie. Jak sprawdzic czym moze to byc spowodowane? Gdzie szukac przyczyny? Do kogo sie udac albo jakie badania zrobic? Help!

  1. Pepsi Eliot 4 marca 2018 o 19:27

   ile masz lat? Czasami ludziom zbiera się woskowina i takie są objawy

   1. Molrast 5 marca 2018 o 02:28

    28 lat. Na poczatku rowniez myslalam ze to moze woskowina. Ale nie wiem sama. Uszy sa zatkane po porannym posilku (jem rano tylko owoce jablka plus grejfrut)
    Lub ogolnie rano… popoludniu czesto uszy sie odlojowywuja i nastepnego dnia powtorka z rozrywki..

    1. Pepsi Eliot 5 marca 2018 o 08:48

     kręgosłup szyjny w porządku?

    2. grzegorzadam 5 marca 2018 o 11:54

     Poziom wit. D?
     Zakraplaj uszy tlenem czyli wodą utlenioną.
     Kuracja niacyną.

 3. Sloneczko 4 marca 2018 o 20:30

  Droga Pepsi, od dluzszego czasu ogarnia mnie strach, ze cos sie stanie np. wypadek, choroba lub inne strszne rzeczy 🙁 Sama nie wiem czemu tak sie dzieje…czy to normalne mysli?

  1. Pepsi Eliot 4 marca 2018 o 22:16

   nerwica lękowa, tak działa ego, stale nakazuje siedzieć w przyszłości, albo marzyć, albo zadręczać się strachem, albo w przeszłości. Czytaj moje wpisy, to fałszywa Ty, wszystko dlatego, że śpisz na skrzyżowaniu. W teraz nie ma ego. Zacznij się budzić, zamiast karmić matrix swoim strachem. Wyjdź od akceptacji tego co jest, nawet te swoje strachy zaakceptuj, zacznij im się przyglądać. Przeczytaj „Potęgę Teraźniejszości” Tolle

   1. Agatson 5 marca 2018 o 07:45

    Kocham Pepsi! Nawet nie wie ile mi w życiu pomogła. :*

    1. Pepsi Eliot 5 marca 2018 o 08:38

     love2

  2. grzegorzadam 5 marca 2018 o 11:56

   Nasącz się magnezem, przez 3 meisiące
   kąpiele, oliwka, moczenie stóp w chlorku magnezu z sodą i solą.

   Jak wyżej, kuracja niacyną.

 4. Mirabelka 5 marca 2018 o 07:11

  Pepsi, co byś poleciła na zapalenie zatok? Od dłuższego czasu złe się czuje, jakby wszystko trochę wirowało, jakbym gorzej widziała. Na tomografii wyszło ze mam przechodzone zapalenie zatok, dostałam antybiotyk który mocno odchorowalam pokarmowo ale już się skończył. Niestety nie czuje zbyt dużej poprawy a jak pojde do lekarza to pewnie dostanę następny… badani z krwi wyszły w normach, witamina D3 tylko za niska (27) ale już się suplementuje. Tarczyca spoko, cukier tez. Do tego wszystkiego doszła nerwica… na stałe kupuje od Ciebie spiruline i magnez, inna rzeczy raczej „dorywczo”. Podpowiedz coś plis!

  1. Pepsi Eliot 5 marca 2018 o 08:46

   Bardzo dobrze zadziała codzienna oczyszczająco/odżywczo/nawilżająca terapia 4 szklanek. To przed śniadaniem. To jest synergia tego co jest Ci potrzebne. Możesz jeszcze dodać imbir, olejek z oregano, i więcej witaminy C. Do śniadania 1 tabletkę Greens& Fruits TiB (do skończenia opakowania) oraz 1 cynk G&G i 1 witamina C 1000 + TiB i 1 E G&G. Po śniadaniu D3+K2 TiB 2 tabletki oraz dodatkowo 3 D3 TiB, badanie 25(OH)D za 2 miesiace, na 5 dni przed badaniem odstaw wszystkie suplementy.

   1. Mirabelka 5 marca 2018 o 19:33

    Dzięki Pepsi ❤️ Nie dałam rady wybrać się na spotkanie z Tobą w Warszawie, czekam na kolejne, może udzieli mi się Wasz spokój ☺️

    1. Pepsi Eliot 5 marca 2018 o 21:14

     <3

 5. Kasia C 5 marca 2018 o 11:14

  Do Morlit: zrób sobie kilka razy świecowanie uszu świeczkami Indian hopi generalnie funkcjonują jako świeczki do świecowania uszu. Wyciągają woskowinę naturalnie. Poczytaj sobie. Bardzo prosto zrobić to samemu. Ja stosuje regularnie się nie zatykają 🙂 pozdrawiam
  p.s. a kiedyś po głodówce uszka mi się zatkały w trakcie jakby trochę, a potem odetkały. Mam swoja teorie osobistą, ze zatkane uszka to tez objaw zanieczyszczenia.

 6. Kaja 5 marca 2018 o 12:05

  Pepsi a co powiesz na niedosłuch jednego ucha? Robiłam wszystkie możliwe badania zalecone przez dochtore, łącznie z rezonansem głowy i badaniem tarczycy. Niczego nie wykryto. Ucho ogluchlo z dnia na dzień, bez żadnego uderzenia, upadku, bez zażywania antybiotyków, czy sterydów. Próbowałam różnych rzeczy, nawet form fizjoterapii, nic nie pomaga. Nauczyłam się z tym żyć, jednak momentami jest to uciążliwe, a ja chciałabym przynajmniej wiedzieć dlaczego. Możesz coś doradzić. Pięknie dziękuję ?

  1. grzegorzadam 5 marca 2018 o 18:12

   Jest jakaś przyczyna, zacznij od testów:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Popróbuj, krople wody utlenionej, kuracja niacyną.

   1. Kaja Biel 7 marca 2018 o 10:36

    Bardzo dziękuję, spróbuję ?

 7. bea 5 marca 2018 o 17:19

  czy kobiecie w ciąży wystarczy, że będzie brała chlorelle, piła koktajle ze szpinakiem? I to zapewni jej dostateczny poziom kwasu foliowego? Czy lepiej jeszcze brać metafolinę ? 🙂

  1. Pepsi Eliot 5 marca 2018 o 21:28
 8. OlaS 4 kwietnia 2018 o 18:44

  Pepsi czy Twoim zdaniem homocysteina 12.62 to dobry wynik?

   1. OlaS 5 kwietnia 2018 o 20:10

    Pepsi czy mozesz cos powiedziec o tych wynikach? mama na guzki na tarczycy
    p/ciala anty TG 1881 IU/ml
    p/ciala anty peroksydazie TPO 350.5IU/ml
    tsh 1.410
    t4 13.45pmol/L
    dziekuej za kazde info

    1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2018 o 20:44

     Ma jeszcze jakieś inne objawy?

 9. OlaS 5 kwietnia 2018 o 21:12

  ma ciesnie nadgarstka, trudno mi teraz powiedziec co jeszczd. niedawno przestala drzec faje, ale odzywia sie slabo, nie lubi warzyw ani zdrowych rzeczy niestety

  1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2018 o 22:25

   to Hashimoto

   1. OlaS 5 kwietnia 2018 o 23:56

    no to po ptakach…. przy hashimoto potrzebna zmiana diety i suple. moja mama iwaza niejedzenie miesa za fanaberie…. czuje sie bezsilna, bardzo chcialabym jej pomoc. wiem ze pojdzie do endokrynofartucha i on popuka sie w czolo i powie pani, pani zdrowa przecie. ma guzy od lat i nikt nigdy nie zrobil badan na przeciwciala

    1. grzegorzadam 6 kwietnia 2018 o 09:14

     moja mama iwaza niejedzenie miesa za fanaberie…”

     Trzeba znać typ metaboliczny, grupę krwi, aby dobrać dietę, nie dla wszystkich
     ”bezmięso” jest dobre:
     https://www.pepsieliot.com/okreslic-swoj-typ-metaboliczny-ktos-ogole-moze- dobrze-sie-czuc-paleo/

     1. OlaS 6 kwietnia 2018 o 10:23

      tak Grzegorzadam na pewno tak jest. rozmawialam z nia dzis rano, jest gotowa zmienic diete I brac suple. prosilam zeby zrobila 25(oh)d I b12 I kwas foliowy, jestem pewna ze ma braki. gdyby nie ten blog to nie wiem co….

     2. OlaS 9 kwietnia 2018 o 21:24

      nie wiem juz co o tym myslec, lekarz chce koniecznie robic biopsje i scyntygrafie. powiedzial ze nie wolno brac jodu bo to tylko pogarsza. ja mam mieszane uczucia. co jesli to nowotwor?

   2. OlaS 6 kwietnia 2018 o 23:42

    Pepsi kochana kiedy bedzie 4 greens dostepne? czekam zeby zamowic i ni ma….mama troche podlamana tymi wynikami, miala isg tobione w lutym i lekarz napisal ze duzo guzkow jest i trzeba biopsje. oczywiscie o przeciwcialach ani slowa, znianie diety tez. czy mozna brac od razy suple czy najpierw naprawa jelits i zakwaszanie zoladka? dziekuje Ci bardzo za pomoc jestes wspaniala

    1. Pepsi Eliot 7 kwietnia 2018 o 10:59

     już przyjechał, w poniedziałek wejdzie do sklepu

     1. OlaS 10 kwietnia 2018 o 12:53

      dzieki Pepsi, juz kupilam. dostalam wiadomosc na maila ze selen jest dostepny ale jak weszlam na strone to nie ma… kupilam wit c, d3 i k2 oraz 4 greens dla mamy. czy pomozesz z dawkami? dziekuje Pepsi :*

     2. Pepsi Eliot 10 kwietnia 2018 o 14:30

      sorki, bo zszedł w ciągu 15 minut, chociaż była duża dostawa, już idzie, oczywiście, że pomogę, napisz tylko w skrócie, co się dzieje i jaki poziom 25(OH)D

 10. Mac 29 marca 2019 o 15:11

  90% kobiet z Hashimoto ma borelioze

  1. Pepsi Eliot 29 marca 2019 o 20:55

   nie, to głupie

 11. Mac 31 marca 2019 o 16:39

  Potwierdzone moimi badaniami.

 12. Paula 7 kwietnia 2019 o 00:35

  Witam
  Mam nerwice lekowa i skaczące ciśnienie od stresu.
  Włączyłam z rana kurkume, pije wyciąga z jemioly, herbatki z głogu, i 4 szklanki.
  Czym mogę się jeszcze ratować przed nadciśnieniem?
  Kupiłam książkę kt poleciłas, zabieram się za jej przeczytanie.
  Nie mogę zapanować nad latajacymi powiekami mimo że lykam cytrynian magnezu zaczęło się równo z moim stresem.
  Zamawiam papierki do zbadania ph moczu.
  Przymierzam się do zbadania poziomu d3 i napisze prosząc o radę w dawkowaniu.
  Czy mogę połączyć niacyne z kwasem foliowym i chlorella? Wszystkie Twoje produkty
  Chce zacząć panować nad swoim umysłem a nie od nade mna.
  Czy zbadać homocysteine?
  Dziękuję za odpowiedź

  1. Pepsi Eliot 7 kwietnia 2019 o 09:30

   Zbadaj koniecznie 25(OH)D, ale też homocysteinę, kwas foliowy i B 12, będziemy wiedzieć jak przebiega u Ciebie cykl metylacji, oraz też koniecznie sód i potas

   Do 2 szklanki bierz jeszcze 1 kapsułkę Cytrynianu Wapnia https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html, obniża naturalnie ciśnienie https://www.pepsieliot.com/poznaj-najpotezniejszy-naturalny-lek-jaki-do-tej-pory-odkryto-na-nadcisnienie/

   Na już oprócz 4 szklanek
   Do śniadania 3 miesięczna kuracja uodporniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB

 13. Paula 7 kwietnia 2019 o 00:36

  I która niacyne z Twoich produktów radzisz wybrać?

  1. Pepsi Eliot 7 kwietnia 2019 o 09:21

   Masz tutaj niacynę https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2523-vitamin-b3-niacin-100mg-120kaps-gg-5060040820179.html?search_query=niacyna&results=16, możesz wysypać i zacząć od 1/4 kapsułki, można otwierać, wysypywać, jeść bez kapsułki.

   A tu masz cały B complex, też możesz zacząć od zmniejszonego dawkowania, jeśli obawiasz się flesza, albo nadwrażliwości na niacynę https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html?search_query=niacyna&results=16

 14. Paula 7 kwietnia 2019 o 10:03

  Pepsi bardzo dziękuję za pełną odpowiedź
  Poniedz wtorek lecę zrobić badania i napisze.
  Mam jeszcze pytanie, skoro będę zamawiać b complex narazie nie brać B3?
  Jestem migrenowcem, piszesz ze tacy mogą być bardziej wraziliwi na niacyne?
  I jeszcze mam nerwobol w poliku, zaczęło się równo z atakami paniki.
  Tu się lecze DMSO wewn i smaruje to miejsce.
  Bylam u neurologa bo się wystraszylam, wykluczył neurologiczne zmiany ale niepokój pozostał.
  Już składam zamówienie tylko napisz proszę jak to z tym B3 przy zamówieniu b complex
  Dziękuję bardzo 😘

 15. Paula 7 kwietnia 2019 o 11:24

  Dziekuje 😘 czyli rozumieć że narazie B3 mam odpuścić?
  Nie próbować?
  Pepsi jesteś wielka i meeeega pozytywna

  1. Pepsi Eliot 7 kwietnia 2019 o 14:27

   jak już będziesz mniej się bała, weźmiesz sobie malutko, tyle co w Greens & Fruits TiB, nikt nie ma flesza po takiej ilości

 16. Paula 7 kwietnia 2019 o 14:44

  Ok zamówienie złożone
  B3 też zamówiłam, poczeka 😉
  We wtorek lecę zbadać co poradzilas i będę czekała na rady jak wszystko brać.
  Dziękuję 🙂

  1. Pepsi Eliot 7 kwietnia 2019 o 16:53

   🙂

 17. Paula 22 kwietnia 2019 o 12:23

  Hej Pepsi
  Mam wyniki badań kt poleciłas, chyba nie jest źle ale poradz co brać żeby wzmocnić się psychicznie.
  Stoje trochę na zakrecie, jestem bojazliwa, trochę nerwica lekowa, jak się nakrece na jakąś chorobę potrafię czuć wszystkie jej objawy, z nerwow skaczące ciśnienie kt się powoli uspokaja.
  A więc :
  Cała tarczyce w normie ok, Badam ja regularnie raz do roku od lat izawsze mam w dolnej granicy.
  tsh 0,59 mlU/L ( 0,27 – 4.20)
  Kreatynina 0,7 ( < 0,9 )
  Homocysteiina 8 umol/l
  Kwas foliowy 9,03 ng/ml ( 3, 1-17,5)
  Wit b12 566 pg/ml. ( 197 – 771 )
  25 OH d3 – 61.9 (. Nie brałam ok 10 dni przed badaniem tabl)
  Cała morfologia w normie nic poza nia
  Crp 0.81
  Sod 142 mmol/L 136-145
  Potas 4,91 mmol/L. 3,50-5,10

  Ph moczu jeszcze nie zbadalam, kupię tylko listki do badania a zapomniałam o tym robiąc zamówienie u Ciebie.
  Biore 4 szklanki rano.
  Przed nimi kurkume z Twojego przepisu.
  Chrolelle Twoja 6 kapsułek dziennie.
  Magnez – mocze stopy pół godz i 2 tab po 125 mg cytrynianu magnezu dodaje do porannej szklanki.
  Bardzo skakały powieki i nerwy na innych czesciach ciała ale się uspokaja, chyba org powoli się nasyca.
  Napisz co brać proszę, myślę że wszystko już mam bo lista czego kupiłam u Ciebie jest długa.
  Dziękuję

  1. Pepsi Eliot 22 kwietnia 2019 o 14:02

   jest ok, do 4 szklanek, do 4 dodałabym pół łyżeczki Kelp This is BIO, oraz 3 miesięczną kurację G&F TiB bym jeszcze dodała po 1 do śniadania (podniosłaby się trochę B12, i leciutko obniżyła homocysteina, ale nie jest źle), i po 1 Omega 3 po śniadaniu, wraz z d3 z K2,

 18. Paula 22 kwietnia 2019 o 14:05

  Dobrze zastosuje wszystko jak radzisz.
  Ile d3?
  Czy kwas foliowy z Twojego sklepu stosować bo zakupiłam.
  B3 próbować?
  Czy tym co napisałaś obniżkę homocysteine czyli G&F
  Czy coś jeszcze dołożyć żeby się psychicznie wzmocnić?

  1. Pepsi Eliot 22 kwietnia 2019 o 16:09

   B3 może dać flesza, a trzeba by brać naprawdę dużo, kwas foliowy G&G jest idealny

 19. Paula 22 kwietnia 2019 o 14:06

  Sorki źle doczytalam, G&F obniże homo 😁. Czym ratować jeszcze psychikę?

  1. Pepsi Eliot 22 kwietnia 2019 o 16:08

   konkretnym Bcomplex G&G – B12 G&G, kwas foliowy G&G, B3 G&G (niacyna, ale może nastraszyć fleszem) ashwagandha This is BIO wieczorem, antylękowa, adaptogen, D3 +k2 TiB, Omega 3 TiB, bieganie

 20. Paula 23 kwietnia 2019 o 10:40

  Ok dzięki, biorę się do roboty 👍.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *