logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
64 248 225
486 online
28 217 VIPy
Reklama

 NATURALNA WITAMINA C PROSTO Z BRAZYLII 100% ORGANIC ACEROLA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Witamina C dla Twojego serca może oznaczać więcej niż … spacer!

  Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Twój organizm nie magazynuje jej, ani (w porównaniu do większości ssaków) nie potrafi jej sam wytworzyć. Oznacza to, że musisz przyjmować ją z zewnątrz.

  Witamina C ma wiele funkcji w ciele, włączając w to fakt, że stanowi kofaktor w reakcjach enzymatycznych: bierze udział chociażby w produkcji kolagenu, karnityny (która pomaga ciału zamienić tłuszcz w energię) i katecholaminy (hormonu produkowanego przez nadnercza)

  Witamina C niezbędna jest do gojenia się ran, odbudowy i wzrostu kości i zębów i wchłaniania żelaza przez ciało.

  Jest też bardzo silnym antyoksydantem dzięki czemu może zatrzymać uszkodzenia DNA wywołane przez wolne rodniki.

  Wolne rodniki wywołują i sprzyjają także zawałą serca i innym chorobom serca. Jak dowodzą dotychczasowe badania, witamina C dzięki działaniu przeciwutlniającemu może odgrywać ogromną rolę w ochronie serca.

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ C 1000+ TiB o przedłużonym działaniu
  z dodatkiem dzikiej róży, aceroli, kwercytyny i bioflawanoidów

  Witamina C lepsza niż spacer?

  W badaniu zaprezentowanym na 14 międzynarodowej konferencji American Physiological Society dotyczącej endoteliny – białka, które odpowiada za zwężenie małych naczyń krwionośnych, wzięto pod lupę wyniki 35 otyłych lub posiadających nadwagę dorosłych.

  U tych badanych, którzy przyjmowali dzienną dawkę 500 mg syntetycznej witaminy C, wykazano zmniejszenie zwężenia żył większe niż u tych, którzy codziennie pokonywali 10 000 – 15 000 kroków. Zmniejszyła się u nich bardziej także aktywność endoteliny, która utrzymuje się na wysokim poziomie u osób otyłych i z nadwagą.

  Witamina C pomaga rozluźnić naczynia krwionośne

  Witamina C jest obiecująca jeśli chodzi o terapię chorób serca nie tylko ze względu na wpływ na endotelinę. Odgrywa ona też ogromną rolę w procesie rozszerzania naczyń krwionośnych.

  Zdolność naczyń krwionośnych do rozszerzania się jest ograniczona chociażby u osób z miażdżycą. Uszkodzenie mięśnia sercowego spowodowane atakiem serca i uszkodzenie mózgu, do którego przyczynia się zawał połączone są z niezdolnością naczyń krwionośnych do umożliwienia przepływu krwi na zagrożonym obszarze.

  Wiele randomizowanych badań, badań z podwójną ślepą i badań z grupą kontrolną lub placebo wykazało, że leczenie z zastosowaniem witaminy C skutkuje trwałym efektem w leczeniu tego typu przypadłości.

  Dr Andrew Saul uważa, że gdyby każdy przyjmował chociaż 500 mg witaminy C dziennie, można by uchronić nawet 216 000 żyć rocznie!

  To witamina C jest powodem dla którego warzywa są tak zdrowe dla Twojego ciała!

  Większość z Was wie, że jednym z kluczy do drzwi zwanych zdrowiem serca jest świeża organiczna żywność. Badacze podkreślają, że ludzie, którzy jedzą dużo owoców i warzyw mają zmniejszone ryzyko wystąpienia chorób serca przede wszystkim (ale nie tylko) ze względu na zawartą w nich witaminę C!

  Duńskie badanie, w które zaangażowano ponad 100 000 osób wykazało, że osoby o najwyższym wskaźniku spożycia roślinnej żywności mają o 15% niższe szanse na atak serca i 20% mniejsze szanse na przedwczesną śmierć!

   

  Witamina C obniża ciśnienie krwi

  Osoby będące na diecie bogatej w przeciwutleniacze, takie jak witamina C, mają niższe ryzyko posiadania wysokiego ciśnienia krwi.

  Badanie opublikowane w magazynie Hypertension wykazało „silne powiązanie pomiędzy wysokim skoncentrowaniem witaminy C we krwi, spożyciem dużej ilości owoców i warzyw a niższym ciśnieniem krwi”.

  Kolejny powód żeby włączyć witaminę C do stałej suplementacji?

  Źródła: 1

  uściski:)

  (Visited 3 114 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Forsycja 2 lutego 2018 o 10:59

   Czesc 😉
   Jaka dawkę witaminy C przyjmowac dziennie? rano piję wodę z sokiem z połówki cytryny i zamierzam brac witaminki GREENS & FRUITS.

   1. Emanuela Urtica 2 lutego 2018 o 11:13

    1000 mg, to jedna tabletka wit C This is BIO. 🙂

  2. Hannah77 2 lutego 2018 o 11:51

   Pytanko, czy jeżeli mam już post to po treningu wieczornym można wypić wit.C (kwas l-askorbinowy) TiB z sokiem? Czy przed snem można brać wit. C?
   A w ogóle Emanuelo, cudowna, cudowna charyzma pisania. Doskonale współgrająca z Pepsi 🙂

   1. Pepsi Eliot 2 lutego 2018 o 12:36

    sok zawsze przerywa post i to bardzo przerywa 🙂

  3. Forsycja 2 lutego 2018 o 12:08

   a przy okazji spytam bo jestem w trakcie zamawiania produktow w This is BIO, czy jesli biore GREENS & FRUITS to brać dodatkowow D i K2?

   1. Pepsi Eliot 2 lutego 2018 o 12:36

    oczywiście, tam jest tylko dawka podtrzymująca idealny stan 400 jednostek D3, która nie wymaga K2

  4. lida 2 lutego 2018 o 12:38

   A jaką dawkę witaminy C suplementować , czy te 1000mg dziennie wystarczy?

   1. Pepsi Eliot 2 lutego 2018 o 12:42

    jak jesteś wysycona (po kalibracji) , nie masz żadnego stanu zapalnego, to wystarczy 1 C 1000 + TiB, z bioflawonoidami, kwercetyną, rutyną i td, o przedłużonym działaniu.

   2. grzegorzadam 3 lutego 2018 o 11:53
  5. Kacha 3 lutego 2018 o 08:47

   A czy wit.C obniża też puls? Wczoraj mierzyłam mamie ciśnienie bo bardzo źle się czuła. Zmierzyłam sobie i wyszło 101/79 puls 100. Od wczoraj czuję się słabo a serce kołata. Właśnie moczę nogi w siarczanie magnezu, piję melisę i wodę i zastanawiam się co mogę jeszcze zrobić żeby przeszło bez wizyty u lekarza. Dodam że Tsh ft3 i ft4 robiłam w zeszłym roku i było ok. Elektrolity też były w normie. Wziąć większa dawkę wit.c lub coś jeszcze? Chwilami trochę mnie mdi…
   Ściskam gorąco

  6. Monika 3 lutego 2018 o 22:56

   Czy 1 płaska łyżeczka askorbinianu sodu, pita podczas 4 szklanek załatwia sprawę, czy powinno się jeszcze dodatkowo suplementować? Nie pytam o wyczerpania, infekcji, tylko normalnie.

   1. Pepsi Eliot 3 lutego 2018 o 23:25

    weź jakieś bioflawonoidy, czyli bierz ją z sokiem z pomarańczy, i pamiętaj ze sód jest antagonistą potasu, nie suplementowalsbym na codzień askorbinianu sodu, tylko kwas askorbinowy + natura

  7. Monika 4 lutego 2018 o 21:34

   Nie bardzo mogę. Przez 3 lata piłam kwas L-askorbinowy i podrażniłam sobie żołądek. Tak zresztą tutaj trafiłam i stosując się do Waszych rad sytuację opanowałam. I przerzuciłam się na askorbinian. Zrobię badania i sprawdzę jak to u mnie teraz jest.

  Dodaj komentarz