Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 392 270
91 online
42 283 VIPy

Witamina D3 a fibromialgia, jeśli masz niedobór (kto nie ma?) poprawa już po pierwszej dawce!

Mimo, że ma ona ogromny wpływ na życie człowieka obciążonego zespołem fibromialgii, często zanim pojawi się diagnoza mijają lata. Lekarze nie rozumieją specyfiki tego schorzenia i nie potrafią go rozpoznać. Tym bardziej, że fibromialgii nie da się wykazać z pomocą badań. Nie widać jej w prześwietleniach ani badaniach krwi. Jest jak nawracający senny koszmar.

Choroba objawia się bólem mięśni i kości, a także ogólnym zmęczeniem i występowaniem na ciele obszarów szczególnie wrażliwych na dotyk. Czasem skupisk bólu może być tak dużo, że boleć zdaje się całe ciało. Istnieje założenie, że wywołuje to stan układu nerwowego zmieniający odbiór bólu i jego przeżywanie.1

Nie ma leku na fibromialgię

dopisała Pepsi

Surowa dieta roślinna, raw food, działa na zespół fibromialgii! badanie

W leczeniu fibromialgii stosuje się różne leki, w tym leki przeciwdepresyjne, przeciwbólowe, przeciwpadaczkowe i rozluźniające mięśnie. Leki nie zawsze działają, a czasem mimo ich skutecznego stosowania choroba po jakimś nawraca, niekiedy z większą intensywnością.

Zaleca się także zdrowy tryb życia z troską o aktywność fizyczną, odpowiednio długi sen i właśnie, jak napisała Pepsi, nie tyle chodzi o dobrze zbilansowaną dietę, co jest nadużywane i tak naprawdę nic nie znaczy, ale właśnie o surową dietę roślinną, przynajmniej w bardzo dużym procencie (90%-100%).

U niektórych pacjentów niezbędna jest psychoterapia.

Fibromialgię zresztą często rozpoznaje się błędnie jako depresję, ponieważ objawy obu chorób pokrywają się. Osoby z fibromialgią, z powodu bólu, mogą odczuwać rozdrażnienie, zmęczenie, niewyspanie pomimo długiego czasu snu, niepokój, problemy z koncentracją i bóle głowy.

Warto też zaznaczyć, że to schorzenie występuje w zdecydowanej większości wśród kobiet.1

Fibromialgia a witamina D

Okazuje się, że rolę w zmniejszaniu objawów fibromialgii gra poziom witaminy D!

Jedno z badań w tym zakresie przebadało 11 kobiet zdiagnozowanych z fibromialgią, u których ból obejmował co najmniej ¾ ciała, utrzymując się ponad 3 miesiące.

Poziom witaminy D wynosił u badanych 30 ng/ml lub mniej. Podawano im raz w tygodniu 50 000 IU witaminy D przez okres 3 miesięcy. Po tym czasie ich poziom podniósł się z 15.5-25.8 ng/ml do 28-58 ng/ml.

Zmniejszenie poziomu bólu na analogowej skali wyników spadło w ciągu 3 miesięcy z 90 do 30 punktów. U 8 z 11 kobiet odnotowano znaczące zmniejszenie symptomów i redukcję ilości miejsc czułych na ból.2

Witamina D skuteczna już po jednej dawce?

Istnieje jeszcze jedno warte odnotowania badanie. Przebadano w nim 30 kobiet, u których odnotowano fibromialgię i niedobór witaminy D. Poprawę samopoczucia, zmniejszenie bólu i zmęczenia odnotowano u nich już po jednej dawce.

Niestety ilość badań w tym zakresie nie jest duża. Nie diagnozuje się wielu osób, brakuje więc grup kontrolnych, ale wyniki badań i spostrzeżenia chorych osób mówią same za siebie. Witamina D3 może mieć istotny wpływ na stan zdrowia w przebiegu fibromialgii.3

uściski:)

Źródła:

 1. healthline.com/health/fibromyalgia
 2. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29911760
 3. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22221390

(Visited 5 277 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar marianna 26 kwietnia 2020 o 19:25

  Dlaczego gasimy sodę ,i jak to robić?

  1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2020 o 20:18

   Pytaj Nieumywakina, wpisz w szukałkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum