Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 821 692
188 online
42 347 VIPy

Witamina D3 może być przełomem w leczeniu chorób serca!

Autor przełomowego badania, profesor Tadeusz Maliński mówi, że witamina D3 „to bardzo prosty sposób na naprawę układu sercowo-naczyniowego. Nie musimy produkować kolejnego nowego lekarstwa, bo już je mamy.”

Podczas gdy od dawna wiadomo o dobroczynnym wpływie witaminy D3 na komórki tworzące wyściółkę naczyń krwionośnych, naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Ohio zidentyfikowali także wpływ „słonecznej witaminy” na układ sercowo-naczyniowy.

Słoneczna witamina wykazuje ogromny wpływ na zdrowie serca

W dokumencie opublikowanym w International Journal of Nanomedicine, naukowcy wyjaśniają w jaki sposób użyli nanoczujników i modelu komórek celem zidentyfikowania mechanizmu, dzięki któremu witamina D3 może wyzwolić się w śródbłonku, który jest cienką warstwą tkanki wyścielającej naczynia krwionośne. Niegdyś wierzono, że śródbłonek nie ma innej roli niż stanowienie swoistej powłoki układu naczyniowego, która pozwala wodzie i elektrolitom przemieszczać się w układzie krwionośnym. Postępy w ciągu ostatnich 30 lat wykazały jednak, że śródbłonek działa bardziej jak narząd, który ciągnie się przez cały układ krążenia od serca do najmniejszych naczyń włosowatych i którego komórki mają wiele unikalnych funkcji biologicznych. Zmiany w strukturze wyściółka łączą się z problemami zdrowotnymi takimi jak wysokie ciśnienie krwi, insulinooporność, cukrzyca, wzrost guzów, infekcje wirusowe, miażdżyca, która jest stanem, w którym złogi tłuszczowe mogą gromadzić się w tętnicach i zwiększać ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Witamina D3 to więcej niż zdrowie kości i brak depresji!

Nowe badania sugerują, że witamina D3 gra kluczową rolę w cofaniu uszkodzenia śródbłonka, które występuje w tych chorobach przy jednoczesnej ochronie tkanki, co ma kluczowy wpływ na cofanie chorób serca. Tadeusz Maliński, profesor odpowiedzialny za badanie, mówi, że „według badań klinicznych osoby, które przechodzą atak serca mają niedobory witaminy D3. Nie musi to oznaczać, że niedobór powoduje atak serca, jednak może on zwiększać jego ryzyko.”

Działanie D3 na komórki – symulacja na nanoczujnikach

Na potrzeby badania profesor Maliński wraz z grupą badawczą opracowali system, który wykorzystuje specjalne nanoprzekaźniki. Są 1000 razy mniejsze niż grubość ludzkiego włosa i mogą działać na poziomie atomów i cząsteczek. Użyli ich aby zbadać wpływ witaminy D3 na mechanizm molekularny w komórkach śródbłonka, które zostały poddane leczeniu w celu wykazania tego samego rodzaju uszkodzenia, które występuje w wyniku wysokiego ciśnienia krwi. Wyniki sugerują, że witamina D3 jest silnym wyzwalaczem tlenku azotu, czyli cząsteczki odgrywającej ważną rolę sygnalizacyjną w kontroli przepływu krwi i tworzeniu się skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych.

Naukowcy odkryli również, że witamina D-3 znacznie zmniejsza stres oksydacyjny w układzie naczyniowym!

Badacze podkreślają, że witamina D3 ma ogromny potencjał w chronieniu (i cofaniu) przed skutkami wysokiego ciśnienia krwi, miażdżycy i wielu innych chorób układu sercowo-naczyniowego.

Przyjmując witaminę D3 nie zapomnij o K2!

D3 i K2 nie tylko wzajemnie się aktywizują! Obie witaminy biorą udział w dostarczaniu wapnia we właściwe miejsce w organizmie – czyli do zębów i kości. Dzięki temu można zapobiec groźnemu paradoksowi wapnia. Wapń osadza się w niewłaściwych miejscach i dostaje się do tkanek miękkich, czyli np. tętnic. Prowadzi to do bardzo tragicznego w skutkach połączenia osteoporozy i miażdżycy, oraz innych bardzo złych skutków owego paradoksu. Natomiast nadmiar D3 bez odpowiedniej suplementacji z dodatkiem witaminy K2 może spowodować poważny niedobór magnezu. Z tego powodu obie witaminy należy suplementować w duecie, a nawet – w połączeniu z magnezem i wapniem – w kwartecie. „Magnez suplementujemy codziennie”. – dr Sircus, czy też Pepsi Eliot Źródła: 1

ściski:)

 

(Visited 5 196 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar grzegorzadam 3 lutego 2018 o 11:04

  -”profesor Tadeusz Maliński mówi, że witamina D3 „to bardzo prosty sposób na naprawę układu sercowo-naczyniowego. Nie musimy produkować kolejnego nowego lekarstwa, bo już je mamy.”

  Chyba już emeryt 🙂

 2. avatar grzegorzadam 3 lutego 2018 o 11:04

  Jaka jest prawda o witaminie D?

  https://youtu.be/CrqcXacbtJ8

 3. avatar mike 3 lutego 2018 o 19:07

  pytanko : ogólnie mówiąc to przed czy po posiłku aplikować witaminki, a może w trakcie ? czy witamina D że tak się wyrażę, idzie w parze z każdym szejkiem, spiruliną itp., bo jak wiemy witamina C już nie. załóżmy że D jest nam potrzebna z powodu poważnych schorzeń , więc bierzemy większe dawki. czy biorąc liposomalną , jest sens używania innej w kapsułkach bo myślę o wchłanialności. dzięki

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2018 o 22:39

   Popatrz na ostatnie wpisy Emanueli, znajdziesz odpowiedzi co i kiedy

 4. avatar srebro 3 lutego 2018 o 20:11

  Mam znajomego (po 60-tce). Skrupulatnie korzysta ze słońca. Nie je produktów odzwierzęcych. Suplementuje wysokie dawki D3. A chorobę serca (migotanie przedsionków) jak miał tak ma.

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2018 o 22:35

   bo jeszcze jest kwestia Wapnia, K2, maaaagggnezuuu, i przede wszystkim diety

 5. avatar Regina Zagert 3 lutego 2018 o 20:50

  Kilka miesięcy temu zbadałam poziom witaminy D3. Oczywiście niski, 23. Ciągła senność zmęczenie, zamulenie psychiczne, kłopoty z koncentracją, ogólny brak chęci i motywacji. Suplementowalam jakiś czas, przestałam i znowu po kilku miesiącach zaczęłam suplementację D3 dawką 6.000 jednostek przez 6 tygodni do tego 300 mcq oraz magnez 450 mg. Po 6 tygodniach zbadałam poziom D3. Szok i niedowierzanie . Poziom 470 ng/ml. Od 2 tygodni znaczna poprawa samopoczucia , więcej energii jasność umysłu. Czy to możliwe? Przecież dawką powyżej 100 jest toksyczna. Dodam że nie mam żadnych skutków ubocznych typu wymioty biegunki bóle brzucha itp

  1. avatar grzegorzadam 5 lutego 2018 o 18:45

   Przecież dawką powyżej 100 jest toksyczna. Dodam że nie mam żadnych skutków ubocznych typu wymioty biegunki bóle brzucha itp”

   Bo nie jest, ponoć od 350, ale niekoniecznie.

   Nie może być skoro po 2 tygodniach opalania możemy mieć około 300.
   Potwierdzasz to co mówią doktorzy:

   2 doktorów i farmaceuta
   od 19 minuty:
   https://youtu.be/T-Va2xDO384?t=1096

   – dr Uznański- pomiar wit D po 2 tygodniowym pobycie w Chorwacji- 229 ng/ml!
   do opalania tylko olej kokosowy ?

   dr Nawolski- 370 ng/ml, pacjent z rozsianym rakiem prostaty żyje spokojnie jak na razie 3 lata,
   czuje się fantastycznie, rak stoi w miejscu, zero progresji..
   (i mały fragment o cholesterolu przy raku – prof. Marek Drab (Wrocław) – brak kaweoli w komórkach nowotworowych, których mediatorem jest cholesterol ! – ciekawe…)

   dr Czerniak- pokonanie wieloletniej depresji i i bezsenności po 20 latach przy poziomie 400 !

 6. avatar srebro 3 lutego 2018 o 22:44

  A ja myślę, że badanie należy powtórzyć. Przy dawce 6 000 IU osobiście nie wierzę w poziom 450 🙂
  Co prawda każdy reaguje inaczej, ale nie aż tak 🙂 Chyba niemowlęciem nie jesteś 🙂
  Ja przy dawce 8000 IU (jestem bardzo szczupłej postury) utrzymuje poziom ok. 70 ng/ml.

  1. avatar rega33 6 lutego 2018 o 06:54

   Oczywiście wkradł się błąd w dawkowanie, miało być 60.000 IU a nie 6.000 ;), a to zmienia jednak postać rzeczy.

 7. avatar rega33 4 lutego 2018 o 09:04

  Dziękuję za odpowiedź, tak oczywiście powtórzę badanie za jakiś czas, póki co wstrzymałam suplementację D3, pytanie czy nadal brać K2MK7 czy też odstawić?

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2018 o 09:09

   bierzesz wapń? Nie masz sklerozy?

 8. avatar rega33 4 lutego 2018 o 09:40

  Wapnia nie biorę ponieważ nie mam pojęcia jak się do niego zabrać. A tak na marginesie, w przeciągu kilku miesięcy schudły mi nadgarstki i ciągle w nich strzela. Rtg w normie. Oczywiście lekarze nie znają przyczyny i poznać jej też nie zamierzają. Może jakieś badanie? Tylko jakie bo mi się pomysły kończą…

 9. avatar Malgosia 4 lutego 2018 o 13:55

  Pepsi I grzegorz….mam do Was zapytanie>
  nt wit D duzo wyczytalałam o wit D,k tóra z reszta brałam jak wcześniej już wspomniałam w dawce 15, pozniej 20 tys. Wiadomo… z K2Mk7. Wyczytałam w książce Jeff T. Bowless ” Kuracja witaminą D w wysokich dawkach” o k2 mk7 co do dawki. Nie łapie. Dotychczas do dawki 15 tys czy 20 tys brałam 200 jedn. dostepne jest 100 i 200 chociaz oczywiste jest, że moge zwiekszyc. Nie łapie czy do wyższych dawek jest sens zwiększać czyli powyżej 200 bo to i tak nic nie da , tym samym pozostac w obecnej czyli 200 i to starczy. Według mnie tak ale jakie jest Wasze zdanie?

  Książka jest bardzo ciekawa. Optymalna dawka wg autora to 20-30 tys oczywiscie po cześniejszym zbadaniu 25 OH jak wiadomo. Człowiek wszedł na dawke nawet ponad 100 tys. Polecam tym kto nie czytal, swietnie mozna uzupelnic inf choc ja poprosze o Wasze zdanie co do dawki k2mk7.

  Każdy chyba juz wie, że wysokimi dawkami mozna wiele wyleczyc. ja jak wspomniałam juz kiedys obniżyłam z ok 400 jedn ATpo na 20 a guzki na tarczycy znikneły. Wiec z pewnością podziałalo plus właściwa diete. Tutaj tez o czym nie wiedziałam z wit D do pary musi isc Mg. To , że K2Mk7 to każdy chyba juz wie. Poprosze jeszcze raz o Wasze spostrzezenie co do dawki K2MK7 jeszcze raz. pozdrawiam i dziękuję.

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2018 o 14:54

   proponuję, abyś zaczęła kupować K2 TiB z renomowanego laboratorium w Gnosis https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html?search_query=K2&results=7 i co do tego suplementu chętnie wypowiem się na temat dawkowania, inne bywają różne

  2. avatar grzegorzadam 5 lutego 2018 o 18:53

   Bowles pisze trochę chaotycznie, niby każe odpowiednio zwiększać ilości K2 do D3..
   Bardziej uporządkowana i spójna jest podręcznik dr von Heldena z prostymi wzorami jak
   uzupełnić braki wit,D w krótkim czasie wraz z dawkami podtrzymującymi.

   Obie są warte uwagi, jeszcze są z 2 na rynku.

 10. avatar rega33 4 lutego 2018 o 16:42

  Małgosia to by wyjaśniło dlaczego suplementując się dawką wit.D3 60.000 IU nie wystąpiły żadne skutki uboczne u mnie. Książka zamówiona, kolejną ciekawa lektura do kolekcji ?

  1. avatar grzegorzadam 5 lutego 2018 o 18:49

   to by wyjaśniło dlaczego suplementując się dawką wit.D3 60.000 IU nie wystąpiły żadne skutki uboczne u mnie.”

   Bo 'minstrim’ kłamie w zakresie wit.D, jak mawiał Zagłoba – łżą jaki psy 🙂

 11. avatar Malgosia 6 lutego 2018 o 04:30

  Bardzo dziękuję za inf?, zaraz szukam wspomnianej przez Ciebie. Dzięki wielkie.
  Pomijam,że zdezorientowana jestem deko jak jest w końcu z tą dawka. Naturopata mówił ,że wystarczy te 200 j.bo zwiększanie i tak nic nie da. Ja jestem na 20 tys D i biorę 200 j.K2Mk7. Pozdrawiam ciepło:)

 12. avatar Malgosia 6 lutego 2018 o 04:39

  ” Zdrowie w 7 dni…..”. Dzięki, zamówiłam właśnie?

 13. avatar Malgosia 6 lutego 2018 o 12:13

  Pepsi dzieki, znalazłam odpwoiedz, wystarczy dokładniej czytać i powertować na Twoim mocno opracowanym blogu. ” 6 powodów……” Na razie mam to co mam w suple i musze to wykorzystac bo przeciez nie wyrzuce do kosza 🙂

  1. avatar Jarmush 6 lutego 2018 o 12:59

   <3

 14. avatar drefet 6 lutego 2018 o 12:51

  no wlasnie …jaka jest „szansa” ze przy codziennym ok 14000 po 2 mies brania i startowym 46 poziom wzrosl do toksycznej dawki…wymioty , biegunki akurat sa
  wieczny glod nawet po uczuciu elnosci po zjedzeniu do tego wewnetrzne drgawki i zadyszka brak sily nawet po drobnych czynnosciach, budzenie w nocy zlane potem ect

  1. avatar grzegorzadam 6 lutego 2018 o 19:09

   startowym 46 poziom wzrosl do toksycznej dawki…wymioty , biegunki akurat sa”

   Jak dawka jest toksyczna? Czy poziom?

 15. avatar drefet 7 lutego 2018 o 09:01

  nie wiem jak jest toksyczna, wydaje mi sie ze to indywidualne, wczoraj lyknelam znow d3 z k2 i czulam sie nie gorzej…w najblizsyzch dniach jak fundusze pozwola po prostu zbadam ile teraz jest d3, osobiscie wydaje mi sie ze to malo prawdopodobne..abym przekroczyla poziom toksycznosci…

 16. avatar Malgosia 8 lutego 2018 o 15:08

  Grzegorzuadamie, książka rzeczywiście jest rewelacyjna, ta która poleciłes dr Heldena o Wit D. Nasunęło mi się w głowie,że skoro jedząc np nabiał by przyjąć wapno do organizmu nierozlaczne jest przyjmowanie Wit d3 i k2Mk7 oczywiście i to w odpowiednich dawkach bo ….i to jest ta myśl ,że: jeśli jesz nabiał nie przyjmujesz suple w/w to min może powstać kamica nerkowa tzw wapniowa. Tzw Odkladajacy się Ca w nerkach w postaci zlogow.
  Co sądzisz? Albo raczej co sądzicie z Pepsi?

  1. avatar grzegorzadam 8 lutego 2018 o 18:31

   książka rzeczywiście jest rewelacyjna,”

   Raczej krótki przewodnik mądrego lekarza- praktyka 😉

   ” skoro jedząc np nabiał by przyjąć wapno do organizmu ”
   Zjadanie nabiału, aby uzupełnić wapń jest bardzo chybionym pomysłem 🙂
   wapnia jest mnóstwo łatwo przyswajalnego w warzywach wszelkich.
   Jedynie dzieciom w fazie wzrostu i to niekoniecznie, bo może alergizować
   i tworzyć śluz, o czym dr Walter tutaj ładnie pisze:
   http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   Nie dotyczy jaj – to nie jest nabiał, wrzucili, bo nie mieli gdzie 😉

   ”może powstać kamica nerkowa tzw wapniowa.”

   Co robić, aby jej sobie nie stworzyć:
   http://www.pepsieliot.com/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/
   http://www.pepsieliot.com/woda-nasz-ratunek-owszem-tylko-jaka/
   http://www.pepsieliot.com/czy-witamina-c-moze-przyczynic-sie-do-powstawiania-szczawianow-oraz-co-z-tym-autyzmem/

 17. avatar rega33 9 lutego 2018 o 17:04

  Od 5 lat walczę z codziennym bólem dolnego odcinka kregoslupa. Wyniki pokazują że jest to dyskopatia i dwie przepukliny odcinka ledźwiowego. W odcinku piersiowym kregoslupa również mała torbiel (Nie daje objawów). Kilka miesięcy temu doszedł ból biodra. Wyniki niby ok. Parametry odczynow zapalnych ok, RTG biodra ok. Jakis miesiąc temu zrobiłam test Vola w instytucie w Gdańsku niestety okazał się pomyłką . Wyszedł galimatias. W wynikach wyszło że mam problem z biodrem ale lewym, natomiast mnie nieznośnie boli prawe. Jakis problem z kostką lewą podczas gdy ja skręciłam prawą. Problemy z tarczycą, dwa razy robiłam badania przed testem i po. TSH, FT3 FT4 USG Anty TPO wszystkie wyniki prawidłowe. Zwątpiłam i to bardzo bo to moja ostatnia deska ratunku. Rehabilitacje leki nie pomagają w ogóle. Zresztą leki odstawiłam dawno temu nie widzę sesnu ich brania a zarazem fundowania sobie ogromu skutków ubocznych . W testach wyszła też borelioza i koinfekcje oraz pasożyty. Skłaniam się ku boreliozie . Testy IGg i IGm negatywne. Byc może LTT coś wykażą póki co czekam. Uśmiechać się mimo bólu coraz trudniej.

 18. avatar rega33 9 lutego 2018 o 17:08

  Dodam tylko ze odwiedzilam mase specjalistów i kazsy rozkłada ręce . Wszyscy twierdzą że moje objawy nie są skutkiem dyskopatii ponieważ jest niewielka. Więc taka ich pomoc czyli żadna. Natomiast z wystawieniem recepty na coś co i tak nie pomaga nie mają problemu. Może ktoś ma podobne problemy? Może ktoś podsunie pomysł co robić ?

  1. avatar grzegorzadam 9 lutego 2018 o 22:06

   Jaki masz poziom wit.D ?

 19. avatar rega33 10 lutego 2018 o 14:53

  Wyżej w komentarzach napisałam odnośnie mojego poziomu D3. Po kilkutygodniowej suplementacji dawką 60.000 IU mój poziom wzrósł do 470. Bez skutków ubocznych, więc cgyba jedtem jakimś ewenementem. Wcześniej poziom 23 IU. Póki co odstawiłam D3. Nadal biorę K2MK7 200 mcq, taurynian magnezu 400 mg, B complex kwas Alha liponowy 300 mg włączyłam też chlorellę od wczoraj chce sprawdzić jak organizm zareaguje potem dodam spirulinę. Martwi mnie strzelanie oraz bolesność nadgarstków oraz to że strasznie mi schudły w przeciągu kilku miesięcy. Brak wapnia?

  1. avatar grzegorzadam 11 lutego 2018 o 21:00

   jak się czujesz ogólnie przy takim poziomie?

 20. avatar Regina Zagert 12 lutego 2018 o 06:56

  Jest poprawa pod względem psychiki. Od lat walczę z silną nerwicą lękową derealizacja depersonalizacją. Jest lepiej, ale fizycznie bolą mnie stawy głównie nadgarstki strasznie schudły strzela w nich. O kregoslupie w dolnym odcinku i Biedrze nie wspominając. Do tego ma poranne bóle łydek i podeszw stóp. Lekarze jak to lekarze odsyłają z kwitkiem bo oczywiście objawy niespecyficzne i nie mają pod co podpiąć. Ostatnio usłyszałam że nadinterpretuję wyniki i wmawiam sibie chorobę. Szlag przeciez nie wymyślam sobie tego bólu. 6 rok mija jak bol nie opuścił mnie ani na jeden dzień. No ale nie rozklejając się,zastanawiam się czy nie zacząć brać siarki boraksu i kolagenu. GrzegorzuAdamie co sądzisz ?

  1. avatar grzegorzadam 12 lutego 2018 o 14:52

   ”No ale nie rozklejając się,zastanawiam się czy nie zacząć brać siarki boraksu i kolagenu. ”

   Też, wręcz przy takim poziomie niezbędne, nie dodajesz?
   jak z magnezem, borem i krzemem?
   To są zarządcy wapnia.

  2. avatar Basia 26 marca 2020 o 09:38

   A próbowała Pani wyrównać różnicę kwasowo-zasadową w organizmie Niech to Pani zrobi A ból zniknie bo organizm sam się zacznie regenerować jak go dożywimy
   Jęśli ten temat zainteresował Panią to proszę o kontakt wojrak23@gmail.com

 21. avatar Regina Zagert 12 lutego 2018 o 17:53

  Magnez suplementuję 2 razy dziennie po 200 mg w formie taurynianu ze względu na arytmię wybrałam taki rodzaj. Boru i krzemu niestety nie a zapewne mam braki ponieważ moje włosy są jak siano a paznokcie wołają o pomstę, zcieńczałe kruche i nie mogę ich odbudować w żaden sposób. Dodatkowo paznokcie u stóp strasznie się rozwarstwiają. Dwa razy robiłam badania mykologiczne , któremu potwierdziły grzyba, onyholiza? Czuje że brakuje mi minerałów, ale jak je skomplemwntować żeby odczuć poprawę satysfakcjonującą?

  1. avatar grzegorzadam 13 lutego 2018 o 19:23

   taurynianu ze względu na arytmię wybrałam taki rodzaj.”

   KTO TAK ZALECA?
   Każda forma Mg jest dobra na serce.

   ”Dodatkowo paznokcie u stóp strasznie się rozwarstwiają. ”

   Wygląda na grzybicę.
   Zrobiłbym biorezonans dokładny.

   1. avatar Regina Zagert 13 lutego 2018 o 21:44

    Biorezonans zrobiłam na którym wyszła grzybica, ale dwa badania w laboratorium mykologiczne były negatywne. Stosowalam lek pomimo tego na grzybicę paznokci nie pomogł. Przez kilka miesiecy stosowałam olejek z drzewa herbacianego bez skutku. Takie jak były kruche i słabe tak są nadal. Nie paznokcie mnie tak martwią jak bóle biodra i kregosłupa.

    1. avatar grzegorzadam 14 lutego 2018 o 05:41

     Biorezonans zrobiłam na którym wyszła grzybica, ale dwa badania w laboratorium mykologiczne były negatywne. Stosowalam lek pomimo tego na grzybicę paznokci nie pomogł”

     Masz grzybicę paznokci?- ”ale dwa badania w laboratorium mykologiczne były negatywne. ” ? 😉

     Zastosuj boraks z wodą utlenioną, sodą i solą kłodawską, grzybica zniknie:
     http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

     Trzeba pozbyć się tego z organizmu:
     http://www.pepsieliot.com/pasozyty-czyli-protokol-stosowania-terpentyny-olejem-rycynowym-diy2/
     http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     1. avatar rega33 16 lutego 2018 o 15:50

      ,,Zastosuj boraks z wodą utlenioną, sodą i solą kłodawską, grzybica zniknie”. Mógłbyś dokładnie napisać jak zastosować ten komplet, póki co biorę MSM z wit C, sól biorę szczyptę między palce himalajską i popijam wodą (tylko gazowaną, bo tylko taka mi smakuje), czy moczenie stóp w wodzie z sodą pomoże czy raczej stosować ją doustnie?

     2. avatar Jarmush 16 lutego 2018 o 17:47

      odradzam sól kłodawską, bierz szarą morską renomowaną, lub szarą wielicką

     3. avatar grzegorzadam 19 lutego 2018 o 17:22

      ”czy moczenie stóp w wodzie z sodą pomoże czy raczej stosować ją doustnie?”
      Dodaj do tej sody, boraks, sól po 1/2 szklanki i H2o2 3%z 50 ml.
      Systematycznie mocz.

      Możesz też doustnie sodę, jakie masz pH rano i w trakcie dnia?
      Kolor moczu?
      Poziom wit,D?

    2. avatar grzegorzadam 14 lutego 2018 o 05:44

     Nie paznokcie mnie tak martwią jak bóle biodra i kregosłupa.”

     Jaki masz poziom wit. D?
     Zażywaj wit,C z MSM.
     http://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/

 22. avatar Regina Zagert 12 lutego 2018 o 17:55

  Które nie potwierdziły grzyba…. masakra przepraszam ale slownik wstawia te wyrazy. Mam nadzieję, że wybaczycie:)

 23. avatar Mike 13 lutego 2018 o 07:20

  hej . czy liposomalna D plus K dziwnie pachnie ? otworzyłem dzisiaj rano buteleczkę i wystrzeliła… musiałem iść do łazienki oczyścić twarz i bluzkę 🙂 data przydatności ok więc mam rozumieć że ten glut tak ma ? nie jestem dobry z chemii :p pozdrawiam

  1. avatar Emanuela Urtica 13 lutego 2018 o 09:06

   Hej Mike,
   ze względu na niewielką zawartość alkoholu (który jest jedynym konserwantem w liposomalach TiB), przy otwieraniu może ulotnić się naturalny gaz, ergo może czasem wystrzelić. Ze względu na swoje naturalne właściwości produkt liposomalny może ulec też rozwarstwieniu, dlatego przed użyciem należy go delikatnie wstrząsnąć. No i tak – ten typ tak ma, glutki mają specyficzny zapach, ale wszystko z nimi ok. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum