logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 130 897
189 online
32 331 VIPy
Reklama

 

LIPOSOMAL C TIB
O DUŻEJ WCHŁANIALNOŚCI

 

 

 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Witamina E zmniejsza ryzyko zachorowania na trudny w diagnozie typ nowotworu

Witamina E odnosi się do kilku składników odżywczych znanych jako tokoferole. Podczas gdy alfa-tokoferol zdaje się być najbardziej biodostępny, beta-tokoferol, gamma-tokoferol i delta tokoferol działają synergicznie w Twoim ciele.

Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu, odmładza, eliminuje stany zapalne i wzmacnia odporność oraz gospodarkę hormonalną. Czy wiesz dlaczego witamina E jest silnym antyoksydantem?

Naturalnie znajduje się w surowych migdałach, surowych orzechach laskowych, dzikim tuńczyku i siemieniu lnianym.

Najnowsze badania epidemiologiczne sugerują, że suplementacja witaminy E zmniejsza ryzyko raka trzustki!

Na GreenMedInfo przeprowadzono meta-analizę w celu oceny zależności pomiędzy spożyciem witaminy E i rakiem trzustki łącząc wyniki opublikowanych artykułów w tym temacie.

Analizowano dostępne badania z ostatnich lat, w których opisano związek między spożyciem witaminy E i ryzykiem zachorowania na raka trzustki. Zestawiono informacje przy użyciu baz danych PubMed, Web of Science i Embase opublikowane do 31 grudnia 2014 roku. W oparciu o model efektów stałych lub przypadkowych określano na ich podstawie tak zwany „stopień ryzyka” zależny od suplementacji witaminy.

Rezultaty:

W sumie zestawiono wyniki 10 badań obserwacyjnych (6 badań kontrolnych i 4 badania kohortowe). W analizach podgrup stwierdzono odwrotne powiązanie spożycia witaminy E z ryzykiem raka trzustki, zarówno w przypadku badań kontrolnych, jak i badań kohortowych.

Oznacza to, że witamina E zmniejsza ryzyko zachorowania na ten typ nowotworu!

Reklama

TU ZNAJDZIESZ NATURALNĄ WITAMINĘ E G&G W SPECJALNEJ FORMULE ODPOWIEDNIEJ DLA WEGAN


Podsumowanie:

W metaanalizie dowiedziono odwrotnego powiązania pomiędzy spożyciem witaminy E a ryzykiem raka trzustki. Oznacza to, że wysoki poziom witaminy E może być czynnikiem ochronnym dla populacji zagrożonej rakiem trzustki i daje nadzieję na dalsze badania w tym temacie.

Źródło: 1

uściski:)

(Visited 2 824 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. da-kota 18 czerwca 2018 o 09:01

  Moge zapytać tu o jod??? Co robić jeśli suplementacja przezskórna płynu Lugola na początku wychodziła nieźle ( no nie wiem tylko jak wy te palmy robicie, mi wszystko ścieka często jak rozsmarowuje… 😉 ) i plama taka znikała w ciągu kilku godzin, tak teraz nadal tak samo szybko znika ale na obu nadgarstkach już mam taka podrażnioną (lekko zaczerwieniona i chropowatą) skórę. Co robić? Może lepiej pic po 2 krople? Pomijam fakt, że latem to widać taką żółtą brzydką plamę na ręce, która wzbudza niezdrowe zainteresowanie hehe…

  1. Pepsi Eliot 18 czerwca 2018 o 13:30

   tak, jod podrażnia od czasu do czasu.

 2. da-kota 18 czerwca 2018 o 14:17

  I co wtedy robisz Pepsi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *