Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 363 358
40 online
42 277 VIPy

Odwrotna zależność pomiędzy jedzeniem jabłek ZE SKÓRKĄ🌿, a ryzykiem wystąpienia kilku nowotworów

Właściwości antynowotworowe skórek z jabłek

Motto:

Wyobraź sobie, że zmutowana komórka bezczelnie wyłącza sobie gen Maspin, który to gen jej bruździ, hamując przerzuty i ukrwienie.
Natomiast niewinna skórka z organicznego jabłka z powrotem go, jak gdyby nigdy nic, włącza 🌿🌈

Antyproliferacyjne działanie ekstraktu ze skórki jabłka na komórki nowotworowe

Badania wykazały odwrotną zależność pomiędzy spożyciem jabłek i ryzykiem wystąpienia kilku nowotworów.

Skórki jabłek, w przypadku których wykazano, że zawierają wyjątkowo wysokie stężenie przeciwutleniaczy, są często odrzucane.

W tym badaniu (1) oceniano antyproliferacyjne działanie ekstraktu ze skórki jabłka (APE) na różne typy komórek nowotworowych.

Dane wykazały, że APE uzyskany z organicznych jabłek Gala* spowodował znaczne zmniejszenie żywotności różnych linii komórek nowotworowych.

Jabłka Gala*, to owoce jabłoni domowej 

Gala jest odmianą jabłek pochodzącą z Nowej Zelandii, która została uzyskana w 1934 roku ze skrzyżowania odmian  Orange Red  i  Golden Delicious

Owoce małe lub średnie o kulisto-stożkowatym kształcie. Skórka gładka, złocistożółta, pokryta jaskrawoczerwonym rumieńcem z widocznymi przetchlinkami. Miąższ kremowy, słodki, kruchy, soczysty i smaczny.


 • Ponadto dane wykazały znaczny spadek wzrostu i przeżycia klonogennego ludzkich komórek nowotworu prostaty CWR22Rnu1 i DU145 oraz komórek raka piersi Mcf-7 i Mcf-7:Her18.
 • Stwierdzono również, że antyproliferacyjnemu działaniu APE towarzyszy zatrzymanie fazy G0-G1 komórek raka prostaty i piersi.
 • Ponadto leczenie APE spowodowało wyraźny, zależny od stężenia spadek poziomów białka antygenu jądrowego komórki proliferacyjnej, markera proliferacji.
 • Ponadto leczenie APE spowodowało znaczny wzrost maspiny, białka supresorowego nowotworu, które negatywnie reguluje inwazję komórek, przerzuty i angiogenezę.

Dane sugerują, że APE ma silne działanie antyproliferacyjne przeciwko komórkom nowotworowym, dlatego SKÓREK JABŁEK NIE NALEŻY WYRZUCAĆ Z DIETY!

Aby dokładniej zbadać antyproliferacyjne i zapobiegawcze działanie APE na raka, potrzebne są szczegółowe badania mechanistyczne, zwłaszcza na odpowiednich modelach zwierzęcych in vivo.

Wiemy, że IM WIĘCEJ JEMY JABŁEK, tym mniejsze jest prawdopodobne ryzyko wystąpienia kilku nowotworów, a naukowcy dopiero zaczynają odkrywać, dlaczego tak się dzieje.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Wisconsin, podczas których badacze porównali dwie linie ludzkiego raka prostaty i dwie linie ludzkiego raka piersi ze skórkami organicznych jabłek galowych.

Nowotwór nie był z tego powodu zbyt zadowolony!

Aby poznać mechanizm, dzięki któremu skórka jabłka czyści zegar nowotworowy, naukowcy zmierzyli wpływ skórki jabłka na maspinę białka supresorowego nowotworu wewnątrz komórek nowotworowych.

Maspin to gen supresorowy nowotworu, który, jak wykazano, ma właściwości hamujące nowotwór, przeciwangiogenne i przeciwprzerzutowe zarówno w komórkach RAKA PIERSI, jak i PROSTATY.

Właściwości antynowotworowe skórek z jabłek

 • Komórki nowotworowe znalazły sposób na wyłączenie tego genu
 • O DZIWO, SKÓRKA JABŁEK PONOWNIE TO WŁĄCZYŁA

Po raz pierwszy naukowcy wykazali zwiększoną ekspresję tego genu supresji nowotworu w miarę dodawania coraz większej ilości zmiksowanych skórek jabłek do każdego rodzaju nowotworu.

Doszli do wniosku, że skórki jabłek „mają silne działanie antyproliferacyjne przeciwko komórkom nowotworowym i nie należy ich wyrzucać z diety”.

Wręcz przeciwnie.


Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Badania/Źródło

 • (1) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20432173/
 • nutritionfacts.org/blog/apple-peels-turn-on-anticancer-genes/
 • 🚀 🌾🌿🌈✨

(Visited 1 627 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar kiszonka 30 grudnia 2023 o 21:31

  Hej Pepsi, swietny lajv dzisiejszy,
  A a propos rzeczywistości i lustra skojarzyła mi sie również celna piosenka Michaela Jacksona Man in the Mirror…

  „I’m starting with the man in the mirror
  I’m asking him to change his ways
  And no message could’ve been any clearer
  If they wanna make the world a better place
  Take a look at yourself and then make a change”

  Rzeczywistość wspierajaca to rzeczywistość rozwoju i zmiany… Nie dewastacji, zmian po omacku, ale zmian w sobie.

  1. avatar Pepsi Eliot 31 grudnia 2023 o 08:17

   z tymi zmianami w sobie, to trzeba uważać, ja wolę dodawać nowe wersje Man in the Mirror…
   pozdro <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum