Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 253 270
199 online
35 508 VIPy

Włos był, dlaczego włos się zbył? Przyczyny i sposoby, żeby wrócił

Włosy to jakby jeden z najważniejszych elementów urody

Hej Kucykom, Kokom, Warkoczom, Topielicom, Kędziorom, Puklom, Lokom, oraz Zakolom, Pustym plackom, Pożyczkom. Generalnie wszystkim się nisko kłaniam.

Gdyby kózka nie skakała to by nóżki nie złamała. Gdyby dziewczyny, starsze, czy młodsze, nie wnikam, robiły pewne rzeczy, (a innych nie robiły) nie wylatywałyby włosy tym dziewczynom.


Uważka!

We wpisie pojawi się lokowanie paru, swoją drogą wysokiej jakości, produktów. Jeśli nie lubisz takich rzeczy, zostałaś o tym uprzejmie uprzedzona.


Generalnie zasad zabiegania o włosy jest 3

 1. dobre nawadnianie i jedzenie
 2. dobra suplementacja
 3. oraz w sensie ścisłym zabieganie: bieganie

Albo inna mocno ODSTRESOWUJĄCA aktywność fizyczna.

Czy wiesz, że regularny trening szachistów sportowych to yyy…. bieganie? Nic tak nie uwolni Cię od ego jak ten niewinny sport. To jest najbardziej antymatrixowy sposób poruszania się. Biegajżesz.

Włosy

Gdy są mocne i dłuższe, można się nimi w razie potrzeby odgrodzić od świata. A na pewno można odgrodzić, w razie czego, pryszcza.

Dlatego moment, gdy włosy stają się cieńsze i widocznie przerzedzają się, staje się zapłonem niepokoju, a niekiedy silnego stresu.

Jeżeli dołożymy do tego fakt, że wypadanie włosów zwykle towarzyszy zaburzeniom hormonalnym, które same z siebie mają wpływ na kobiecą psychikę, to rzeczywiście sytuacja niefajna się dzieje.

Zaburzenia hormonalne, niedobór witamin i minerałów, nadmierny stres i ogólny zjazd zdrowia w dół powodują wypadanie łamane przez przerzedzanie się włosów.

Ale ponieważ jest to symptom ewidentny i odrazu Cię niepokojący masz szansę uchwycić rzecz w powijakach i zacząć odpowiednio przeciwdziałać. Co nie tylko wpłynie na stan Twoich włosów, ale przede wszystkim zdrowia ogólnego, czyli przyczyny.

Gdy wypadają Ci włosy w pierwszej kolejności należy się zastanowić nad niedoborami żywieniowymi

1. Jednym z łatwych do zaobserwowania skutków niedoboru witaminy D jest właśnie utrata włosów

Receptor witaminy D (VDR) ulega ekspresji w wielu komórkach i tkankach ciała, w tym w skórze. Badania na myszach i ludziach bez tych receptorów funkcyjnych wykazały, że brak VDR prowadzi do rozwoju łysienia.

To fantazyjne słowo oznaczające wypadanie włosów, może być wczesnym ostrzeżeniem, że ryzykujesz chorobę mocno związaną z niedoborem witaminy D.

Lista obejmuje cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, udar mózgu, choroby serca, depresję, stwardnienie rozsiane, choroby dziąseł, sezonowo grypy, gruźlicy i jeszcze innych, których też sobie nie życzymy.

Brak (rozsądnej) ekspozycji na pełne, wysokie słońce niemal gwarantuje niedobór witaminy D.

Sugeruje się, że jeżeli nie leżysz w lecie na plaży w skąpym bikini odpowiedni czas i dzięki temu jesteś pozbawiona 10 000 jednostek witaminy D na dzień do zmagazynowania, to będziesz zmuszona suplementować się witaminą D3 w ilości 4 000 jednostek dziennie. Albo okresowo nawet więcej, o czym dowiesz się po zbadaniu metabolitu D.

Na biologiczny proces wchłaniania witaminy D mają też wpływ kwasy tłuszczowe Omega 3

Omega 3 są odpowiedzialne za produkcję cholesterolu i jednocześnie usuwania nadmiaru (obniża trójglicerydy) jak również do wielu innych funkcji ciała. Aby ciało wytworzyło witaminę D musi być odpowiednia ilość cholesterolu.

Jeśli dieta nie zawiera wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych, organizm nie może produkować własnej witaminy D. Miej to na uwadze.

2. Utrata włosów może być również wynikiem braków aminokwasu lizyny, oraz CYNKU i miedzi

Spadki żelaza to także powód wypadania włosów.

Ba tracenie magnezu również. Ludzie rozumieją, że owszem skurcze łydek, ale, że wypadanie włosów (i dzwonienie w uszach)?

Lecz jeśli jesz sporo minerałów i witamin w diecie, a włosy lecą.

3. Przyczyną może być niska podaż pełnowartościowego białka

4 szklanki z bogatą 4 szklanką (gdy dodasz więcej białka)  już poprawią sytuację.

Trawa pszeniczna (polecam doskonałą bardzo czystą nowozelandzką Wheat Grass This is BIO (już się pakuje:)) na siwy włos, żeby przestał siwieć!


Uważka 1

Trawa pszeniczna nie zawiera glutenu, gdyż gluten jest białkiem zawartym w ziarnach

Oraz uważka 2, ogłoszenia parafialne 

4 szklanki nie muszą być „na 4 Greens”, mogą być na samych algach, albo tylko na trawach, gdy źle znosisz algi!  Powstają już takie zestawy! I będą dostępne tuż po majówce.


Jeśli nadal zachodzi potrzeba można do 4 szklanki dodać łyżeczkę sprawdzonego, dobrze rozpuszczalnego kolagenu ze szczyptą MSM, albo pól miarki 100% Izolatu serwatki CFM.

Dodatkowo zielone jedzenie (liście i organiczne proszki) uzupełnią żelazo i kwas foliowy, a wiadomo, że w okresie rozrodczym, często pojawiają się akurat takie niedobory.

4. Generalnie włoski i hormonki – silna korelacja

Gospodarka hormonalna może ulegać zaburzeniu już u kobiet, które ukończyły 30 lat. Dochodzi do takich absurdów i ewidentnych przykładów nierównowagi, że rosną Ci mocne włosy wszędzie tam gdzie nie chcesz, dajmy na to na brodzie, a na głowie stają się cienkie i do tego wypadają.

Jest to najprawdopodobniej wynikiem nadmiernej konwersji dihydrotestosteronu (DHT). Mimo, że estrogen jest głównym hormonem kobiecym, jednak ciało wytwarza również testosteron i inne androgeny, takie jak DHEA. Wraz ze starzeniem się organizmu kobiety owe androgeny mogą zacząć konwertować do DHT.

Podobnie jak mężczyźni. Kobiety z historią zespołu policystycznych jajników, zwykle mają wyższy poziom testosteronu i DHT, niż inne kobiety i dlatego mogą być bardziej podatne na tego rodzaju zamianę miejsc owłosienia.

Aby dowiedzieć się, czy to właśnie nierównowaga hormonalna ma wpływ na wypadanie naszych włosów należy wykonać badania hormonów w pełnym zakresie.

Saw Palmetto zapobiegają nadmiernej konwersji androgenów do DHT. Jest to zioło, które pochodzi z kwiatów palmy znanej jako Saw Palmetto lub palmy sabalowej. Dozowanie dzienne 160 mg Saw Palmetto może zablokować tę konwersję i zablokować łysienie na głowie, oraz zlikwidować niechciane owłosienie na twarzy. Jeśli chcesz się upewnić bez badania hormonów, czy to przez nadmierną konwersję do DHT wypadają Twoje włosy, można podjąć próbę przyjmowania Palmetto przez 3 miesiące i jeżeli ustanie wypadanie włosów, to znaczy, że to był strzał w dziesiątkę.

w didaskaliach

U mężczyzn nadmierne poziomy hormonów konwertujących do DHT jest mocno związane z zaburzeniami prostaty i może być przyczyną nawet wystąpienia raka prostaty. Skutki zdrowotne tej konwersji u kobiet nie są jeszcze w pełni udokumentowane, ale z kolei zdrowy rozsądek podpowiada, że obniżenie nadmiernego poziomu DHT u kobiet, również powinno być pomocne w zapewnieniu zdrowia piersi i jajników.

Polecam Macę This is BIO


MACA też jest pomocną opcją przy tego typu zaburzeniach hormonalnych. Dla wielu działa znacznie lepiej niż palma sabałowa!

Maca jest również adaptogenem przy niedoczynności tarczycy.

5. Spadek hormonów tarczycy wywołuję utratę włosów

Szacuje się, że 40% procent kobiet cierpi z powodu znacznej utraty włosów związanej z niskimi hormonami tarczycy. Co dziwniejsze podobno kobiety rude są szczególnie zagrożone.

 • Hormony wytwarzane przez tarczycę są odpowiedzialne za metabolizm, sumę wszystkich procesów fizycznych i chemicznych.
 • Hormony tarczycy kontrolują wydajność i szybkość pracy organizmu.
 • Każda komórka w organizmie, w tym włosy zależy od prawidłowego funkcjonowania tarczycy.
 • Jeśli produkcja tarczycy jest niewystarczająca, będzie wolniejszy wzrost włosów, włosy w końcu staną się cieńsze i zaczną wypadać. Szczególnie na skroniach i na górze głowy.
 • Niekiedy wypadają włosy z brwi i to jest praktycznie objaw w sensie ścisłym niedoczynności tarczycy. Jeżeli oczywiście dana osoba nie przechodzi chemioterapii.

w didaskaliach

Bardzo ważna jest prawidłowo działająca tarczyca.

Inne objawy, które mogą świadczyć, że czynności tarczycy są upośledzone, to sucha skóra, wrażliwość na ciepło i zimno, niewyjaśnione zwiększenie masy ciała, właśnie brak końcówki brwi, tej bliżej skroni, zaparcia, łamliwe paznokcie, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, podatność na infekcje, osłabienie mięśni, osteoporoza, bóle stawów i mięśni, torbiele w piersiach lub jajnikach, przewlekłe zapalenie zatok, wolne bicie serca, zespół TMJ, problemy z zębami, bóle głowy i zwiększony poziom cholesterolu.

Uważka WAŻNE

Kobiety słyszą, że koniecznie selen przy niedoczynności tarczycy, w tym (obok cynku) też na WŁOSY i co się dzieje? Często biorą ZA DUŻO selenu!

Nadmiar selenu jest oczywiście bardzo niezdrowy, a skutkiem negatywnym jest również WYPADANIE WŁOSÓW. Zwykle 1 kapsułka (100µg) dobrego selenu zrobi dobrą robotę. Jednak, aby brać więcej ZALECAM zbadanie poziomu selenu!

6. Zbyt dużo stresów utrzymujących się constans

I znowu wypadanie włosów może być dla Ciebie wskazówką do opamiętania się i uspokojenia. Bo łysina jeszcze bardziej Cię wkurzy.

Dzisiaj stres to już nie stres, tylko epidemia stresu.

 • Gdy stresujesz się zarówno emocjonalnie, ale także fizycznie w związku z jakąś chorobą, włosy przestają rosnąć i wchodzą w stan spoczynku. A następnie po dwóch do trzech miesiącach wypadają.
 • Gdy wszystko wraca do równowagi, włosy ponownie zaczynają odrastać, ale dopiero po około pół roku do dziewięciu miesięcy.

Długotrwałe wypadanie włosów spowodowane przewlekłym stresem jest poważnym ostrzeżeniem, że inne mechanizmy funkcjonowania ciała są w niebezpieczeństwie.

7. Nadnercza, Twoje czapeczki na nerkach

Polecam świetny, niedrogi e-book o zmęczonych nadnerczach!

Kortyzol jest hormonem stresu, który daje ciału impuls do walki lub ucieczki w odpowiedzi na sytuacje stresowe. Jest to ważny hormon wydzielany przez gruczoły nadnerczy i związany z utrzymaniem prawidłowego metabolizmu glukozy, regulacją ciśnienia tętniczego krwi, wydzielaniem insuliny niezbędnej do utrzymania właściwego poziomu cukru we krwi, funkcją układu odpornościowego i reakcjami zapalnymi.

Gdy stres jest constans i długotrwały, utrzymuje się stale podwyższony poziom kortyzolu, a ciało wchodzi w stan przewlekłego stresu. Wysoki poziom kortyzolu utrzymujący się przez dłuższy czas ma dla Ciebie, jak się możesz domyślić fatalne skutki. Możesz słabnąć, może spadać Ci gęstość kości, gromadzić tłuszcz na brzuchu się może, a mięśnie mogą wiotczeć.

Ostatecznie grozi nawet zawał, albo udar mózgu. Dlatego nie należy lekceważyć wypadania włosów, gdyż to zjawisko może również oznaczać, że jesteś w przewlekłym stresie.

Twoim UKŁONEM głębokim wobec ciała jest zrelaksować ciało.

 • robić 4 szklanki
 • jeść owoce i warzywa masz
 • brać więcej minerałów i witamin (daję cynk, że cynk, oraz witamina słońca), bo w tym momencie życia będziesz ich potrzebowała więcej
 • jeść chlorellę, spirulinę, trawy, witaminy z grupy B complex, oraz spore dawki witaminy C

W tym czasie MUSISZ (nic nie musisz?) szczególnie wspierać nadnercza

8. Syf w kosmetykach do „pielęgnacji” włosów

Pewnie wśród czytelniczek i czytelników tego blogaska niewiele jest osób, które używają produktów do pielęgnacji włosów zawierających toksyczne substancje chemiczne, ale jakby jednak laurylosiarczan sodu (SLS), który jest składnikiem dominującym w NIEMAL WSZYSTKICH szamponach ogólnie dostępnych w drogeriach i… aptekach, został przez Ciebie wtarty w głowę, trzeba się też liczyć z wypadaniem włosów.

SLS ma fatalny wpływ na ukłąd odpornościowy, a także przy okazji powoduje korozję mieszków włosowych, a następnie wypadanie włosia. Wytacza mu się procesy w tej sprawie. SLS pozostaje w organizmie do 5 dni i można go odkryć w sercu, wątrobie, mózgu i płucach.

Niestety nieorganiczne farby do włosów to też poważna kiła.

9. Wątroba

Codzienny rytuał 4 szklanek nie tylko nawadnia, ale pomaga oczyszczać się ciału, wspiera w oczyszczaniu wątrobę, DOTLENIA KOMÓRKI.

Wątroba musi z pełnym wysiłkiem detoksykować chemię na saganie, a w związku z tym metabolizm estrogenów może przebiegać mniej prawidłowo, co wiąże się nawet z rakiem piersi.

Tymczasem miliony kobiet na świecie są przerażone wypadaniem włosów wydawałoby się bez powodu. A jak się okazuje powodów jest trochę. Oczywiście 50 do 100 włosów może Ci wypaść dziennie i to jest normą. Natomiast mocne przerzedzanie się włosów z perspektywą łysienia działa bardzo niepokojąco.

Po porodzie jest bardzo powszechne stracić sporo włosów, nieprzyjemne zjawisko trwa przez około 3 miesiące i związane jest z poziomami hormonów regulujących. Aby włosy wróciły do stanu sprzed ciąży zwykle potrzeba od pół roku do roku. Menopauza wiadomo, to też zaburzenia równowagi hormonalnej.

Wypadanie włosów może być również wynikiem narażenia na promieniowanie jądrowe, rentgenowskie, na leki przeciwnowotworowe lub ciężkie niedobory substancji odżywczych, stres, grypa, zapalenie płuc i tyfus.

Inne naturalne zabiegi na wypadanie włosów u kobiet

 1. Podobno homeopaci mogą coś zaradzić.
 2. Zielarz może sugerować spożywanie herbaty z rozmarynu, aby poprawić krążenie w głowę.
 3. Płukanie włosów pokrzywą z octem, co podobno zmniejsza wypadanie włosów.
 4. Zwiększenie dawki kompleksu witaminy B w tym Biotyna
 5. Witamina C+E
 6. Wapń,
 7. Magnez,
 8. Krzemu im dajcie
 9. Cholina & inozytol
 10. D3 z K2
 11. Zaradzić coś z aminokwasami
 12. Zaradzić coś z żelazem
 13. Oczywiście zła dieta, otwarta cukiernica, fast food i temu podobny złom może przysporzyć wypadania włosów
 14. Jeśli utrata włosów jest wynikiem zaburzenia równowagi hormonalnej należy jeść jabłka i lucernę, oraz ryż. Idź na dobre sushi, najlepiej sam sobie zrób i podaj Jej
 15. No i należy ćwiczyć. Biegać. Gonić. Kłusować. Kicać.

Gonisz i powtarzasz pod nosem przy każdym uderzeniu kopyta:

 • MOC, MOC, WŁOS WŁOS
 • WŁOS, WŁOS, MOC, MOC

To bardzo pomaga na porost gęstych włosów.

owocek

Źródło:

 • www.pregnancy-calendars.net/hairloss.aspx#.U_Gnc6Oz430

(Visited 6 218 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar amos 10 maja 2021 o 19:59

  Witam..a pro po witamin z grupy b kompleks od Was..czy mozna je dodawac np do jedzenia czy napojow wysypujac z kapsulki? bo nie ma szans ze cokolwiek w postaci kapsulki czy tabletki przejdzie przez gardlo..sporo takich ludzi jest niestety ze moga przyjac jakas suplementacje jedynie w proszku..plynie..pastylkach czy gumisiach do zucia..brak tego w Waszym sklepie troche 😉

  1. avatar Przemko :-) 12 maja 2021 o 11:58

   Ja tak właśnie przyjmuję B-kompleks. Wysypując z kapsułki. Ponieważ one są rozpuszczalne w wodzie więc nie widzę problemu aby tak robić. Jedynie pamiętam aby płyn nie był gorący.
   Ponieważ dawka B-kompleks jest dla mnie za duża, to rozdzielam ją też na kilka porcji. I zdarza się, że po prostu wylizuję proszek z talerzyka.

   1. avatar Malgorzata Henke 12 maja 2021 o 14:01

    Mam pytanie czy po jablczanie magnezu w drugiej szklance można mieć biegunkę i na co zamienić .Mam problemy ze stawem krzyżowo biodrowym zaczęłam od dwóch dni brać siarczan glukozaminy i mam ból żołądka promieniujący do prawej strony nic innego nie dodałam do diety pozdrawiam

    1. avatar Pepsi Eliot 12 maja 2021 o 18:17

     Niestety niektórzy mają biegunkę nawet po jabłczanie, wzięłaś nasz Osteocare? https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/3935-osteocare-60kaps-tib–5905344040802.html

     1. avatar Malgorzata 12 maja 2021 o 19:41

      Dziekuje za odpowiedz zamówiłam u Pani ale jestem w takim bólu ze wzięłam z apteki ,bo czekam na przesyłkę .Odstawię może się żołądek uspokoi . Biorę Pani suplementy D3zK2 i omega i pije 4szklanki od 3miesiecy . Czuje się po nich dobrze choć ostatnio mam problem z biegunkami jak nie pomocne szklankę z magnezem to jest ok .Jak to zastąpić ,ja jestem po nowotworze piersi i podwójnej mastektomii onkolog nie poleca żadnych suplementów tylko D3 wiec sama trochę się boje kombinować ,biorę jeszcze chlorella i kolagen do 4 szklanki .Pozdrawiam i Dziekuje za dużo pozytywnej energii ❤️

     2. avatar Pepsi Eliot 13 maja 2021 o 04:59

      Kolagen tylko kuracja i przerwa. <3
      Rak był hormonozależny?

      W małej okrągłej misce dokładnie wymieszaj:

      ½ łyżeczki kurkumy w proszku BIO (szczyptę czarnego pieprzu bio),

      ½ łyżeczki świeżo startego imbiru bio,

      ½ łyżeczki cynamonu cejlońskiego bio,

      ½ łyżeczki MSM i

      1 pełną łyżeczkę trawy pszenicznej,

      trawy jęczmiennej,

      spiruliny lub chlorelli w proszku (bez sody oczyszczonej)- zamiast tych 4 składników można użyć naszej mieszanki 4 Greens This is BIO, ale to tylko uczciwa sugestia, nic więcej.

      wraz z łyżką miodu Manuka (o wysokim numerze) lub najciemniejszym lokalnym miodem, jaki możesz znaleźć.

      Następnie po prostu zjedz tę miksturę 20 minut przed posiłkiem na pusty żołądek, popijając jedną pełną szklanką przefiltrowanej wody. Kontynuuj przyjmowanie tej formuły raz lub dwa razy dziennie przez resztę swojego życia. Owa mikstura teraz oczywiście przerywa post.

      Ale jeśli ktoś jest w trakcie raka, to wszystko przebiegać ma trochę inaczej.

      Wszystkie 5 składników mieszasz razem, jednak przez pierwsze 3 tygodnie zamiast trawy pszenicznej stosujesz sodę oczyszczoną, a po 3 tygodniach powracasz do trawy, a wywalasz sodę, aby po kolejnych 3 tygodniach znowu dokonać tej podmiany.

      Soda oczyszczona jest bardzo skuteczna w zabijaniu drobnoustrojów powodujących raka, ponieważ jest wysoce alkaliczna. Przełączanie semafora między trawą pszeniczną a sodą oczyszczoną skutecznie utrzymuje komórki w stanie alkalicznym, nie powodując zasadowicy (gdy krew staje się zbyt alkaliczna). Ten naprzemienny proces przeprowadza się w sumie przez 12 tygodni przed całkowitym odstawieniem sody oczyszczonej na korzyść trawy pszenicznej.

      Nie jestem lekarzem, nie jestem naturopatą, jestem architektem, który od wielu lat rozgryza takie rzeczy. Nie pozwolili mi radzić (donos obywatelski), dlatego musiałam usunąć masę artykułów, ale wszystko mam. Życzę zdrowia Kochana <3

     3. avatar Malgorzata 12 maja 2021 o 19:56

      Nie sprawdziłam tekstu ,miało być jak pominę szklankę z magnezem przepraszam .

     4. avatar Malgorzata 14 maja 2021 o 15:48

      Dzieki wielkie za radę będę stosowała ,ale nie wiem czy z rana 4 szklanki czy nie za dużo kurkumy ,a potem przed posiłkami mikstura .Co do kolagenu to pije w 4 szkl już 3mc to teraz zrobić przerwę? Pani Kasiu a można się jakoś skontaktować osobiście i pogadać bo ja mam dość skaplikowana historie .Pozdrawiam i jestem pełna podziwu ,dzieki Pani chce się żyć .

     5. avatar Pepsi Eliot 14 maja 2021 o 15:49

      Po prostu opuszczasz kurkumę do szklanki <3 Napisz na mesendżerze pepsi eliot, nie na czacie, ale w kolejności, jest kolejka, ale tam trochę krótsza, bo mi najłatwiej odpowiadać <3

   2. avatar amos 12 maja 2021 o 15:31

    dzieki Przemko….pozdrawiam 😉

 2. avatar Małgorzata 11 maja 2021 o 11:22

  Propagator zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia Mariusz z kanału Odmładzanie na surowo na oczach widzów ze swojego kanału tracił sukcesywnie włosy …. wynikiem czego goli się na łyso -pozostawiam pod rozważanie ten zaskakujący fakt

  1. avatar Pepsi Eliot 12 maja 2021 o 04:02

   Nie są to moje klimaty, jeśli chodzi o traktowanie diety jak fetysza, jest mi to obce, ale muszę stanąć w obronie, bowiem należałoby zobaczyć zdjęcie jego ojca i dziadka, zapewne na dietach klasycznych, z gotowaniem i mięsem.

  2. avatar Przemko :-) 12 maja 2021 o 11:55

   Co nie zmienia faktu, że patrząc na jego stare zdjęcia, które są w internecie, te z poprzedniego etapu życia, to obecnie i tak wygląda o niebo lepiej. Nawet bez tych włosów.
   Dodatkowo wiedząc, że człowiek nie jest jedynie ciałem, włosami oraz spożywanym pożywieniem, to wielce możliwym jest, że on traci te włosy z powodu wiader pomyj, które od dość dawna są na niego praktycznie codziennie wylewane z różnych zakątków internetu?!
   Pozostawiam, to jak pozostawiam.
   🙂

 3. avatar Mruno 24 maja 2021 o 09:06

  Sok z czarnej rzepy, papka z cebuli i kozieradka. Czarna rzepa śmierdzi niemiłosiernie.. I może poparzyć skórę dłoni dlatego przy wyciskaniu czy ścieraniu rekawiczki to mus. Kuracja trwa 5-7 dni max do momentu aż włosy przestaną zapychać odpływ, sok można wcierać świeży lub zakonserwowany alko, spłukujemy chyba po 30min do godziny, myjemy włosy. Ale naprawdę ostrzegam przed zapachem, to samo cebula, ale cebula przy Rzepie to fiołek 😀 z cebula robimy to samo, tyle że warto ją nałożyć na całą długość wlosow, są przyjemnie sypkie, zapach niestety zostaje na włosach ale można go wywabic szybciej tylko już nie pamiętam czym. Napar z kozieradki jest najprzyjemniejszy w zapachu (pachnie jak „rosołek no1” także uwaga płci przeciwnej gwarantowana :D). Oczywiście warto przemyśleć czy to dla nas, czy stan zdrowia i skóry jest na tyle dobry by nałożyć sobie taką rzepkę (jest wcierka joanna rzepa ale szału dla mnie nie ma), lata temu testowałam z dziewczynami na forach różne specyfiki i przy tych kuracjach żadna głowa nie ucierpiała, wręcz przeciwnie. Oczywiście część zrezygnowała w przedbiegach przez wzgląd na zapach

 4. avatar Rozanna 9 czerwca 2021 o 18:11

  Pepsi, Twoje rysunki, malunki są genialne, nie mówiąc o treści z którą rezonuję. Jesteś wszechstronnie uzdolnioną osobą.
  Bardzo się cieszę, że mogę śledzić to wszystko co jest na Twojej stronie. Czerpię z niej dużo wiedzy, niejednokrotnie dla mnie bardzo odkrywczej. która pozwala ominąć niejednokrotnie obecną farmację wiadomo jaką.
  Życzę Ci wszelakiego dobra i dużo czasu, bo to korzyść również dla nas.
  Pozdrawiam Ciebie serdecznie
  Anna

  1. avatar Pepsi Eliot 9 czerwca 2021 o 18:33

   Dziękuję Ci Kochana, życzę zdrowia, kisss

 5. avatar Justyna 1 maja 2022 o 12:29

  Kochana pepsi a jak to jest z tą sodą czy należy ją zalać najpierw wrzątkiem. Pozdrawiam serdecznie

  1. avatar Pepsi Eliot 1 maja 2022 o 20:10

   Nieumywakin twierdził, że obowiązkowo trzeba sodę gasić, bardzo ciepłą wodą, nie musi być wrzątek, gasi się też sodę octem jabłkowym w razie potrzeby, czy sokiem z cytryny <3

 6. avatar Ewa 1 maja 2022 o 22:18

  Pepsi co z brania witamin i supli w formie tabletek, ktore i tak sie nie wchlaniają? Tylko naturalne witaminy w jedzeniu mają możliwośc się wchłonąć prawda?

  1. avatar Pepsi Eliot 2 maja 2022 o 11:22

   wręcz przeciwnie, i z wielu powodów. Raz, że nie uprawia się od wielu lat ziemi tylko uprawia plony, które są coraz uboższe w składniki odżywcze. Dwa, że super foody to jedzenie, które ma szczególne właściwości naturalnej gęstości odżywczej, a na codzień ludzie nie jedzą superfoodów, jak chlorella, czy spirulina. KOlejny powód to jedzenie w przewadze przetworzonych pokarmów, nie mówiąc o złomie ze złomowiska. Innym powodem jest wchłanianie, ludzie źle wchłaniają nie tylko dzieci i starcy, ale również w innym wieku. Dlatego tych witamin potrzeba więcej. Witaminy muszą być identyczne jak te w pokarmach, tylko podawane w znacznie większej ilości. Witamina E musi być naturalna, natomiast kwas askorbinowy może być syntetyzowany, gdyż ma identyczny zapis chemiczny, jak ten kwas askorbinowy zawarty w cytrynie, czy jabłku. Niektórzy mają tak bardzo uszkodzone wchłanianie, że muszą przyjmować witaminy i minerały w formie iniekcji dożylnej, albo chociaż w formie liposomali. Etc. Tutaj masz artykuł który mówi, kto ewentualnie może zrezygnować z suplemntacji https://www.pepsieliot.com/jesli-sadzisz-ze-suplementy-to-niezla-sciema-nie-opuszczaj-tego-wpisu/

 7. avatar Aneta 8 maja 2022 o 21:56

  Witaj.Jeżeli ćwiczę w domu 5 x w tygodniu ok 1h trochę cardio, siłowych tętno mi rośnie max do 172 to czy może to być powód słabego snu i wypadania włosów od 2 miesięcy ? Covid przeszłam 5 miesięcy temu …też pasuje nie wiem na co zwalić .Nie chce przestać ćwiczyć..wyniki wszystkie w normie tarczycowe też .Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 9 maja 2022 o 06:17

   ćwiczysz wieczorem? wcześniej nie ćwiczyłaś? A jak u Ciebie z aminokwasami? Ile jesz białka, gdy mięśnie rosną?

 8. avatar G 9 maja 2022 o 14:44

  Pepsi zamowilam u was bardzo duzo supli i przy przeprowadzce znalazlam 1 opakowanie fruit and greens – ale jest przeterminowane o kilka miesiecy. Wiem ze nie mozesz doslownie potwierdzic czy moge to suplementowac, ale moze jakos inaczej mozesz to ujac w slowa?

  1. avatar Pepsi Eliot 9 maja 2022 o 15:11

   jeli ma nadal ten sam kolor, myślę, że będzie ok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Obok 4 szklanek, polecam Ci dodatkową ODPORNOŚĆ, czyli WYSOKIEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum