Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 867 077
20 online
38 294 VIPy

Wrzody żołądka – badanie. Czy kurkuma podrażnia żołądek?

Wyleczyłem wrzody żołądka

Ależeco?! Kurkumą?!

Naturalne produkty roślinne były używane w historii ludzkości do różnych celów. To oczywiste i nie ma powodu robić z tego ceregieli, że się Matriks o to na nas obrazi.
A ponieważ wiele roślin, z których pochodzą te naturalne produkty, ewoluowało wraz ze zwierzętami miliardy lat, dziesiątki tysięcy tych substancji jest wytwarzanych przez rośliny wyższe, jako metabolity wtórne w ramach naturalnego mechanizmu obronnego przed chorobami i infekcjami.

Zdanie wyszło długie, lecz w skrócie chodzi o to, że wiele z tych naturalnych produktów posiada aktywność farmakologiczną lub biologiczną. Poważną, że zaczęto ją wykorzystywać w projektowaniu leków farmaceutycznych.

Leki pochodzące z roślin odgrywają kluczową rolę w opiece zdrowotnej wielu kultur, zarówno starożytnych, jak i współczesnych. Jednak z coraz większym trudem, gdyż wstrętnego zielska nie można opatentować, co najwyżej można się nim inspirować w koncepcji nowego syntetyku.

Indyjski system medycyny holistycznej znany jako  Ajurweda wykorzystuje głównie leki lub preparaty pochodzenia roślinnego do leczenia różnych dolegliwości, w tym raka. Spośród co najmniej 877 leków małocząsteczkowych wprowadzonych na całym świecie w latach 1981-2002, pochodzenie większości (61%) można przypisać produktom naturalnym.

Chociaż wiele leków syntetycznych jest wytwarzanych za pomocą chemii kombinatorycznej, wiadomo dlaczego i tak leki na bazie roślin są bardziej odpowiednie, przynajmniej pod względem biochemicznym, do stosowania u ludzi.

Niemniej jednak współczesna medycyna nie obdarza zbytnim szacunkiem ani nie zachęca do medycznego stosowania produktów naturalnych. To mogłoby zatrząść giełdą.

Kurkuma właściwości

Kurkuma to roślina, która ma bardzo długą historię zastosowania leczniczego, sięgającą prawie 4000 lat.

W Azji Południowo-Wschodniej używa się kurkumy głównie jako przyprawy, ale także jako elementu ceremonii religijnych ze względu na jej jaskrawo żółty kolor (stąd nazwa szafran indyjski).

Współczesna medycyna zaczęła doceniać jej znaczenie i wykonano ogromną ilość badań i opracowań, ponad 3000, albo i więcej. Najpierw na zwierzętach, potem na ludziach. Odkryto masę właściwości zdrowotnych, z powodu silnego działania antyzapalnego.

Do pierwszej porannej szklanki z cytryną i szczyptą pieprzu 100% organik ekologiczna Kurkuma This is BIO z bardzo prawdziwym unijnym eko listkiem:)


Czy kurkuma podrażnia żołądek?

Często słyszę to pytanie.

Jak wiecie kurkuma ze szczyptą pieprzu jest składnikiem pierwszej szklanki z 4 szklanek. I nie przez przypadek, gdyż.

Problemy trawienne są nagminne, dlatego dużo osób pyta, czy kurkumą nie zrobię sobie kuku w żołądku?

Teraz Cię zadziwię …

Dla wrzodowców i nie tylko, WRĘCZ PRZECIWNIE.

Podstawowy pakiet 4 szklanki Silver


Kurkuma na żołądek jak stosować?

Kurkuma okazała się również przydatna w leczeniu WRZODÓW TRAWIENNYCH.

W badaniu klinicznym II fazy, 45 pacjentów z chorobą wrzodową otrzymywało doustnie kurkumę.

Po 4 tygodniach leczenia w 48% przypadków nie było owrzodzeń.

Po 12 tygodniach leczenia LICZBA PRZYPADKÓW BEZ OWRZODZEŃ WZROSŁA DO 76%!

Jak spożywać kurkumę leczniczo?

Pacjenci z chorobą wrzodową biorący udział w badaniu dostawali kurkumę w dawce 300 mg każda (czyli po 0,3 grama), 5 razy dziennie. W sumie 1,5 grama dziennie.

A świadczeń prozdrowotnych dla tej rośliny jest cała masa, chyba z ponad 600

Wśród nich:

 • Badanie na ośmiu zdrowych osobach wykazało, że obecność kurkumy w curry zwiększa ruchliwość jelit i aktywuje florę bakteryjną wytwarzającą wodór w okrężnicy, zwiększając w ten sposób stężenie wodoru w wydychanym powietrzu. To dobrze.
 • Z kolei pasta z kurkumy służy do gojenia ran lub ochrony przed infekcją.
 • Dlatego w niektórych częściach Bangladeszu kurkuma jest najczęściej aplikowana na przeciętą pępowinę po porodzie.

Jak stosować kurkumę do picia?

Polecam pomocny wpis: Poranna woda z cytryną i kurkumą eksplozja życiowej energii i oczyszczania

BEZPIECZEŃSTWO

 • Stosowanie kurkumy jako przyprawy i środka domowego podobno jest od wieków bezpieczne
 • Jednak wszystko co roślinne i zdrowe rozrzedza krew, dlatego należy uzgodnić z lekarzem interakcje z lekami, a także z pewnością nie stosować kurkumy przed zabiegami
 • FDA (to amerykański odpowiednik polskiego GIS) uznała kurkumę i jej aktywny składnik kurkuminę za GRAS (ogólnie uważane za bezpieczne)
 • Tak więc w Stanach Zjednoczonych kurkuma jest obecnie używana w musztardzie, płatkach zbożowych, chipsach, serze, maśle i innych produktach

Konklużyn

 • Korzystne efekty kurkumy  tradycyjnie osiąga się przez spożywanie diety, NAWET W NIEWIELKICH ILOŚCIACH, ALE PRZEZ DŁUGI CZAS.
 • Do racjonalnego stosowania kurkumy w leczeniu chorób człowieka niezbędne jest dokładne zrozumienie skutecznej dawki, bezpieczeństwa i mechanizmu jej działania.
 • Bardzo uzasadnione są dalsze badania kliniczne, jeśli kurkuma ma być stosowana w zaspokajaniu naszych potrzeb i poprawianiu dobrostanu.
 • Działanie kurkumy obejmuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwutleniające, antyseptyczne, kardioprotekcyjne, hepatoprotekcyjne, nefroprotekcyjne, radioochronne i trawienne (1)
 • Analiza fitochemiczna kurkumy ujawniła dużą liczbę związków, w tym kurkuminę, olejek eteryczny i kurkuminoidy, które, jak stwierdzono, mają silne właściwości farmakologiczne.

Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


owocek

Badanie:

 • (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92752/

(Visited 9 471 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar kal 2 sierpnia 2022 o 13:01

  pepsi, kiedys był taki fajny artykuł jak zrzucić szybko 3 kg przed jakims wydarzeniem, czy jakos tak – nie moge go teraz znaleźć a chyba juz wszystko przegrzebalam. Przydałby sie w tym momencie bardzo bo w ogóle nie pamietam? podrzucisz?

   1. avatar Kal 2 sierpnia 2022 o 19:45

    Serdeczne dziękuję🥰

 2. avatar Sylwia 2 sierpnia 2022 o 19:15

  Pepsi, radzisz mi zakwaszać żołądek solą – jak?

  Co myślisz o carskiej wódce,by zakwaszać żołądek albo enzymach Bołotowa?

  Piję 4 szklanki. W poniedziałek mam wizytę u proktologa. Zrobił mi się skrzep w hemoroidzie. Myślę, że już się wchłonął, ale gdyby chciała dr ciąć skrzep, to musiałabym teraz odstawić kurkumę?

  1. avatar Pepsi Eliot 2 sierpnia 2022 o 19:41

   dla bezpieczeństwa tak, podobnie, jak nie bierze się aspiryny, ani argininy przed zabiegiem. Nie wiem ile zjadasz tej kurkumy. A co do carskiej wódki, to nie są moje, znane mi metody, tylko Bołotow. On jest radykalistą.

 3. avatar Sylwia 2 sierpnia 2022 o 20:44

  Kurkumy piję pół łyżeczki. Chciałabym ją pić nadal. Czy nawet przy takiej dawce musiałabym ją odstawić?

  Jak brać tę sól, by zakwasić żołądek?

  1. avatar Pepsi Eliot 3 sierpnia 2022 o 08:32

   przed zabiegiem robi się badanie krzepliwości krwi i będzie wszystko wiadomo <3

 4. avatar Kita 3 sierpnia 2022 o 11:40

  Pepsi, jestem pod wrażeniem wnętrz widocznych na zdjęciach. Mega inspirujące !

  1. avatar Pepsi Eliot 3 sierpnia 2022 o 12:05

   dzięki Kochana, dla architekta to miód na serce <3

 5. avatar Beata 6 sierpnia 2022 o 06:57

  Hej Pepsi

  Moglabys pisac większą i wyrazistą czcionka? Ta jest bardzo męcząca i w sumie łapie się na tym że kończę czytać artykuł w trakcie że względu na czcionkę pomimo, że jak zawsze artykuły bardzo interesujące, pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 6 sierpnia 2022 o 07:15

   kwestia czcionki, to zadanie informatyka, poproszę go o powiększenie czcionki, jeśli się da (bo nie mogę pisać czcionką na tytuły, bo Google źle to zinterpretuje) <3 życzę zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama
 

Najbadziej upiększa dobrze nawodniona i odżywiona skóra!

Dodaj łyżeczkę doskonałego Kolagenu TiB do 4 szklanki!

Dodaj łyżeczkę doskonałego Kolagenu TiB do 4 szklanki!

Albo do bulionu z yyy ... wegańskich kości:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum