Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 978 693
95 online
39 043 VIPy

Współcześni skamieniali, czyli wapń w łapach NIE empatów

Wapń, który znajdzie się w niewłaściwym miejscu ciała może spowodować poważne negatywne efekty zdrowotne. Chyba nikt myślący rozsądnie nie będzie tym specjalnie zaskoczony.

A jednak …

Ludzie uprawnieni ładują suplementy wapnia każdej kobiecie po czterdziestce deszyfrując podobno osteoporozę. Do tego wielu lekarzy nie słyszało nawet o witaminie K2 (tak było do niedawna), która odpowiada za gospodarkę wapnia w organizmie, myląc ją z K1 zawiadującą krzepliwością krwi.

Nadmiar wapnia

Tymczasem z wapniem nie ma żartów.

Badanie opublikowane parę lat temu w British Medical Journal, dotyczyło kontrowersyjnej suplementacji wapnia skorelowanej z ryzykiem zawału serca, które wzrosło między 24, a 27% u ludzi, którzy suplementowali 500 mg wapnia pierwiastkowego dziennie. A to przecież uważa się za normalkę. Jednak ryzyko może nawet wzróść do 86%, co dowiodły duże badania ludzi w wieku od 35 do 64 lat, którzy regularnie i przez długi czas brali spore dawki wapnia pierwiastkowego.

Dlaczego ludzie zaczęli tak obsesyjnie zjadać tłuczone muszle, wydmuszki, czy cudze kości, albo skały? I dlaczego się dziwią, że nie powinni tego robić, skoro inni całkiem nieuczeni, ale jedynie trzeźwo myślący nie biorą do ust mączki kostnej ani nie ogryzają lamperii?

Yyy … jest w Stanach Narodowa Fundacja Osteoporozy. Swoją drogą w Polsce też jest ostra afirmacja twardych kości. Wracając do USA, są też bardzo mocne korporacje, ogromni producenci wapnia (Oscal i Citrical), które to koncerny wspaniałomyślnie patronują całej akcji. Do tego wszystkiego jeszcze Światowa Organizacja Zdrowia zdefiniowała w 1994 roku „normalną” gęstość kości.

Śmiech na sali, bo ma nią być w standardzie dorosłych, kość dwudziestopięcioletniego człowieka, zwanego kobietą. Czyli w szczytowej formie masy kostnej, co porównuje się jako „wynik T”, z każdą inną kobietą, niezależnie od wieku.

To jakby już jest chore samo w sobie, gdyż spowodowało redefinicję normalności dla stopniowej utraty gęstości kości związanej z wiekiem.

cytrynian magnezu TiB

Dyplomowany specjalista od spraw odnowy biologicznej mgr Grzegorz Lewko
poleca wysokiej jakości suplement Cytrynian Magnezu TiB,
zamknięty w ciemnym szkle, dobry antagonista wapnia (tak działa magnez)


Starzenie się, to nie jest choroba, jakby ktoś o tym zapomniał

To jak najbardziej normalna kolej rzeczy. Niedościgniony w pewnym wieku „wynik T”, stał się prowodyrem do tego, że miliony kobiet zaczęły na siłę utwardzać swoje kości lekami i suplementami wapnia.

Nawet jeśli niektóre z tych kobiet faktycznie były zagrożone osteoporozą, to zawsze należy wziąć pod uwagę oba ryzyka.

 • Pierwsze to ryzyko śmierci, jako efekt uboczny związany ze zbyt skąpym składem mineralnym kości i jej złamaniem

A to ryzyko jest bardzo niskie w stosunku do ryzyka numer dwa!

 • Drugie ryzyko, czyli zgonu z powodu zawału serca wywołanego wapniem, czy nowotworami złośliwymi piersi.

Ależeskamieniały?

Skamieniały to ktoś taki, który ma wapń nie w tych miejscach, gdzie powinien go mieć.

Rzeczywistość jest taka, że zwyczaj spożywania  pierwiastkowego wapnia po prostu nie ma sensu. Czy gdy niechcący połknęłaś skorupkę jajka nie doświadczyłaś niesmaku w trzewiach? Twój organizm odrzuca niskiej jakości źródła wapnia pierwiastkowego, czyli z kamienia, skorup, czy kości, na rzecz wapnia z pożywienia.

w didaskaliach

Uwaga jednak na jedzenie mięsa i zwapnienia w piersiach. I dotyczy to także całkiem młodych kobiet. A typy estrogenne niech stronią od tego szczególnie!

Gdy dostarczasz taki „elementarny” wapń, który nie współpracuje z inteligentnym systemem dostarczania go z czynnikami takimi jak aminokwasy, lipidy, czy z glyconutriensami, czyli tym wszystkim, co można znaleźć w żywności, wówczas organizm niezbyt sobie radzi, aby wykorzystać ten wapń w odpowiedni sposób biologicznie.

Brakuje niejako „systemu dostarczania” wapnia i może się to skończyć w miejscach w których nie powinno, w tkance miękkiej, jak ektopowe zwapnienia. Taki wapń może też udać się do miejsc, które owszem są twarde, jak kości, ale wapń w nadmiernych ilościach stymuluje nienaturalnie przyspieszony podział komórkowy (osteoblasty), przez co kości stają się ZBYT TWARDE w starszym wieku.

Organizm będzie się też starał pozbyć nieprawidłowego wapnia i zrzuci go do jelit (zaparcia), albo wypcha przez nerki (kamienie).

Ale może być gorzej, gdy nadmiar wapnia zacznie gromadzić się we krwi (hiperkalcemia), co może przyczyniać się do destabilizacji blaszki miażdżycowej.

Może też przyczynić się do zakrzepicy (zakrzep), do nadciśnienia (dlatego używa się blokerów kanału wapniowego, aby obniżyć ciśnienie krwi). Taki wapń może powodować zaburzenia rytmu serca.

Witamina D3

Witamina D3+K2 TiB do ssania, bardzo dobrze wchłaniana z receptorów podjęzykowych


Wapń podobnie, jak witamina D3 wymaga witaminy K2 i MAGNEZU!

Przyjmowanie dużej ilości witaminy D3 bez odpowiedniej wiedzy może doprowadzić do niebezpiecznego wzrostu wapnia w krwi.

Piersi i wapń

Piersi są również wyjątkowo podatne na zwapnienia. Mammografia rentgenowska, tak samo jak rentgen kości pokazuje patologiczne mikro zwapnienia w piersiach.

Niestety niektóre zwapnienia piersi mogą być przyczyną zmian nowotworowych

To zjawisko może również pomóc wyjaśnić fakt, dlaczego kobiety z NAJWYŻSZĄ GĘSTOŚCIĄ KOŚCI (często uzyskaną przez zmasowaną mega suplementację wapnia) chorują 3 razy częściej na raka piersi.

Jest jeszcze zjawisko, „zażwirowanego mózgu” niestety coraz bardziej powszechne, gdy pacjenci mają złogi wapnia rozproszone w całym mózgu, w tym w szyszynce, którą idealiści uważają za „siedzibę duszy”.

Zwapnienie szyszynki jest dość popularne, ale nie takie częste, jak twierdzą alternatywni

To wszystko często wynika z celowej dezinformacji, straszenia ludzi, przede wszystkim kobiet, osteoporozą, która w wielu wypadkach jest po prostu normalnym i prawidłowym stanem kości adekwatnym do wieku. A nie wyrwaną z kontekstu aferą.

pepsi eliot

(Visited 18 722 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar joanna 2 czerwca 2015 o 09:08

  Pepsi ale jesteś pięknie umięśniona.
  pozdrawiam

  1. avatar pepsieliot 2 czerwca 2015 o 09:40

   🙂

 2. avatar Ola 2 czerwca 2015 o 09:16

  Kamica ślinianek może być przyczyną źle odprowadzanego wapnia? Nabiału jakiegokolwiek nie jem od 2 lat, kamienie mam od pół roku, i tak dumam sobie.

 3. avatar Joanna 2 czerwca 2015 o 09:42

  Mam chlorek magnezu lepiej go pic czy moczyć stopiska jake dawki ????

 4. avatar Asia 2 czerwca 2015 o 10:00

  Nasza Pani doktor mojej teściowej na osteopenię każe jeść dużo nabiału i „aż” 1000 j.m. D3. Na szczęście teściowa dała się namówić na 10 razy większą dawkę D3 i witaminkę K2. I wie, że lepiej się pani doktor do tego nie przyznawać 😉

 5. avatar Beata T 2 czerwca 2015 o 11:16

  A pro po wapnia jogurtów i kefiru oraz wrzucania do nich owoców według Pani dr Kempisty minuta 14.45 https://www.youtube.com/watch?v=P4JewsZV5mI

 6. avatar Magda 2 czerwca 2015 o 14:29

  Artykuł jak na zamówienie. Właśnie czytam Ukryte terapie Zięby rozdział o K2. Ściskam Cię moje guru☺

 7. avatar edyta 2 czerwca 2015 o 16:01

  A jesli badania krwi wskazuja na niedobory wapnia? Tudziez czlowiek ma dolegliwosci wskazujace na braki wapnia, ktore to przechodza po wzieciu suplementu?
  Dziwna rzecz, ale mi wit D calkowicie rozregulowala gospodarke wapniowa i wbrew pozorom nie jest go za duzo, tylko wlasnie im wiecej wit D jem, tym bardziej wapn leci w dol. Bole miesni, skurcze, drgania powieki , sztywnosc szyi- wszystko to przechodzi po wzieciu wapnia.

  1. avatar pepsieliot 2 czerwca 2015 o 16:31

   pewna dawka, do tego wraz z witaminą K2, spełni swoje zadania, ale tzreba też pomyśleć o diecie

   1. avatar edyta 2 czerwca 2015 o 19:05

    ale wit k2 bedzie wapn zabierac z krwi i miesni i wysylac do kosci, a przeciez wlasnie chodzi o to, ze najwyrazniej w miesniach jest wapnia za malo (skoro skurcze i bole) i we krwi (to juz widac w badaniu)

    1. avatar pepsieliot 3 czerwca 2015 o 06:15

     Edyto jest różnica między małą ilością wapnia w dobrym, złożonym suplemencie, wraz z magnezwem i witaminami z grupy B, a nie dawką o której pisze, a którą przepisuje się na często wydumaną osteoporozę

   2. avatar tyda 1 kwietnia 2019 o 09:09

    edyta, zyjesz jeszcze ? pytanie mam

 8. avatar kicia 3 czerwca 2015 o 05:22

  To skad czerpac wapn przy diecie beznabialowej ?

  1. avatar pepsieliot 3 czerwca 2015 o 06:13

   z warzyw zielono listnych na przykład

  2. avatar edyta 3 czerwca 2015 o 06:31

   Aha, no tak. To moze tez dlatego mi ten wapn tak leci, ze jem zarowno witaminy B jak i sporo magnezu.
   Gwoli scislosci dodam, ze d3+k2 tez powoduje u mnie spadki wapnia. No ucieka mi ten wapn i to tez nie jest fajne, bo niedobory wapnia prowadza do tezyczki, ktora w najczarniejszym scenariuszu moze skonczyc sie paralizem miesni oddechowych i smiercia. Wiec ja mam bojno.

   1. avatar pepsieliot 3 czerwca 2015 o 08:31

    To jakiś absurd, bo bez D3 i K2 to dopiero jest bojno

    1. avatar edyta 3 czerwca 2015 o 10:09

     no niestety Pepsi, nie zmyslilam tego. Przez wiele lat mialam wapn na stalym , zawsze jednakowym poziomie, w srodku normy. Potem zaczelo byc glosno o witaminie D i zaczelam suplementowac, niekiedy bralam tylko d2, niekiedy d3+k2. Sledzilam poziom wapnia (i d3 tez) b spodziewalam sie, ze moze dojsc do przedawkowania wapnia. A tu jest dokladnie odwrotnie- w badaniach wyraznie widac, ze im bardziej d3 idzie w gore , tym bardziej wapn leci w dol. Moge Ci wyslac kopie moich badan jak mi nie wierzysz.

     1. avatar pepsieliot 3 czerwca 2015 o 16:20

      a może masz go teraz więcej tam gdzie powinien być a nie w krwi

     2. avatar dzieckoszatana 23 listopada 2019 o 16:51

      Hej, wiem że już parę po at temu ten post byl pisany ale jestem ciekawawa jak to u ciebie z tym wpniem teraz. Ja mam coś podobnego z ta witamina d3.

 9. avatar aga 3 czerwca 2015 o 14:05

  Pepsi ratuj 🙁
  Mam okropne objawy dojrzewania. Oczywiście, lekarze twierdzą, że tak ma być i już, mam czekać, przejdzie samo. Ale ja wiem, że tak ma być nie ma.
  Nadmierna potliwość (a raczej wylew wody ze skóry), okropny trądzik, tłuste włosy, wzdęcia to te, które męczą mnie najmocniej. Przeszłam na dietę wegańską w listopadzie zeszłego roku. Zauważyłam, że okres mi się uregulował, ale nie jest idealnie – czasami jest szybciej lub później, ale te nieregularności nie przekraczają 7 dni w tę lub w tamtą. Moja dieta składa się głównie z super prostej żywności, tj surowych owoców lub warzyw plus jakaś kasza czy ryż, często zupy (w sumie sama woda i warzywa). O organicznych produktach mogę zapomnieć, jestem na łasce rodziców. Suplementuję D3 i B12. Byłam nawet u dermatologa, dostałam antybiotyk na skórę i maść z kwasem azelainowym. Odstawiłam szybciej niż po miesiącu, nie widzę poprawy, jest gorzej. Staram się używać tylko bio kosmetyków, zero mejkapu, z antyperspirantem czasem ciężko i muszę użyć, bo domowe wyroby nie pomagają.
  U ojca ostatnio stwierdzono nadczynność tarczycy.
  No i wszyscy straszą, że będę miała niedobory wapnia, więc kupuję mleko sojowe z wapniem właśnie. Ale ostatnio jestem skłonna przestać pić.
  Co robić? Mam zamiar robić badania krwi, co badać? Ściskam 😉

  1. avatar Łukasz 10 kwietnia 2016 o 14:28

   Spróbuj na miesiąc diety paleo i porównaj (po miesiącu) swój stan na niej do stanu teraz. Może się okaże, że bardziej ci służy? Proponuję na chwilę zapomnieć o całej ideologii stojącej za weganizmem i po prostu samemu spróbować i zobaczyć. Wiele osób „cudownie” wraca do zdrowia w takich sytuacjach.

 10. avatar fant azja 3 czerwca 2015 o 17:39

  Ogromne podziękowania za niespodziankową szybką przesyłkę ! <3
  Ten obiektywnie piękny słoneczny dzień akurat u mnie nie należał do udanych a wyjątkowo wręcz odwrotnie. Z tym większym wzruszeniem i radością przyjęłam PurpleCorn. Niedługo będzie towarzyszyć mi w kilkudniowej podróży, jako składnik PurplePyłkosów (cukierki z miodu i pyłku pszczelego i PurpleCorn).

  1. avatar pepsieliot 4 czerwca 2015 o 07:29

   cieszę się Fant azjo, na zdrowie 🙂

 11. avatar joanna 5 czerwca 2015 o 14:05

  na brzydki zapach potu i potliwość pomaga mi soda oczyszczona( taka z kuchni mej) wymieszana z paroma kroplami wody utlenionej 3%. mieszam sodę oczyszczoną z wodą utlenioną i nakładam na skórę pod pachami. żaden antyperspirant nie pomógł mi tak jak to. pozdrawiam;-)

 12. avatar ewelula 8 czerwca 2015 o 07:43

  biorę witaminę D3, ale bez K2. Karmię piersią, czy mogę brać bez konsultacji z lekarzem D3+K2?

  1. avatar pepsieliot 8 czerwca 2015 o 09:02

   Z tego co wiem, to tak, czyli możesz, ale wiesz, że nie jestem lekarzem.

 13. avatar viki 16 czerwca 2015 o 18:39

  to jednak suplementować wapń (ja używam 800mg) z wit K2 i D3 5000? czy wapń odrzucić?a jeśli nie to jaki brać najlpiej i w jaiej dawce(przepraszam może już to mówiłaś,ale niedawno odkryłam twój blogowy skarb)

  1. avatar pepsieliot 17 czerwca 2015 o 06:15

   Za dużo wapnia przyjmujesz, przecież jest w artykule informacja, ze 500 mg to już dużo! No i musisz brać rzy wapniu jeszcze koniecznie magnez, nie jestem lekarzem

   1. avatar drefet 29 listopada 2017 o 13:45

    a jak się odniesiesz do zaleceń suplementowania strontu w celu polepszenia stanu kosci?
    czy przy wysokim wapniu zjonizowanym a w normie calkowitym moze byc wiina d?

    1. avatar Jarmush 29 listopada 2017 o 13:50

     D musi być przyjmowana w protokole z K2, na tym polega paradoks wapnia

     1. avatar drefet 29 listopada 2017 o 14:21

      nigdy inaczej nie biorę, nawet zastanawiałam się czy nie za dużo tej k2 , jeśli są razem d3+k2 to logiczne, że zwiększając ilość d zwiększam k2 , rozważam przyjmowanie d3 i k2 odzienie a co ztym wapniem nie wiem, nie suplement uje dodatkowo

     2. avatar drefet 30 listopada 2017 o 14:39

      na temat strontu ktoś się wypowie?

 14. avatar Kosmita 3 sierpnia 2015 o 11:33

  Tylko magnezu musi być dwa razy mniej niż wapnia. Jest takie powiedzenie ze socjalizm to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się problemy nieznane w innym ustroju 🙂 to samo jest z roslinozerstwem suplementowanym (nawet witaminę C trzeba suplementowac niekiedy) Roslinozerstwo suplementowane to dieta, w której bohatersko pepsi pokonuje problemy nieznane w diecie maksymalnie zbliżonej do tej do jakiej jesteśmy przystosowani (czyli jednak z jakimś procentem miecha i nabiału). Pepsi to silny polityk socjalistyczny klasy robotniczej. Bohater narodu umeczonego sztuczna rafinowana dieta. Oby nasz bohater się nie mylił ! Nie jestem pewny siebie co i jak z tym jedzeniem ostatecznie. Ale oby się nie mylił.

  1. avatar pepsieliot 3 sierpnia 2015 o 14:02

   oby

 15. avatar ervena 31 sierpnia 2016 o 21:52

  Witaj Pepsi . Gdzie mozna kupić witamine D3 od 2000 JEDNOSTEK I WIECEJ , ale tak by brać ja jednocześnie z K2 [ natto ? ] , odpowiednia ilość wapnia z magnezem [ przypomne ,że nowotwór ]… Pytam , poniewa ostatnio miałam właśnie te z Twojego sklepiku D3K2 [ TiB] i wapń z D Swansona [ też stad ] , ale czy to nie za mąłę dawki . Proszę,i błagam o odpowiedz i pozdrawiam 🙂

  1. avatar pepsieliot 1 września 2016 o 07:51

   Erveno po prostu bierze się 3 tabletki D3+K2 TiB do ssania po śniadaniu do tego 3 tabletki D3 TiB (razem 10500 jednostek) do tego 1 kapsułkę Omega 3 TiB, i dążymy do poziomu 25(OH)D 80-90, już w tym miesiącu będzie chlorek magnezu,i sól epsom, jest na stanie cytrynian magnezu w proszku Swansona, i oliwa magnezowa Swansona do smarowania, oba supelemnty bardzo przydatne, wapnia nie suplementowałabym. Nie jestem lekarzem

 16. avatar Monika 12 czerwca 2017 o 21:13

  Pepsi + Edyta

  Ja od ponad 5 lat mam tezyczki i ogromne wypryski/pryszcze…brak wapna! Wapn zjonizowany spada, bole miesni, brak koncentracji i dezorientacja, oczoplas, bolesne skorcze miesni wlacznie z dusznoscia, dramat. Po regularnym zazywaniu wapnia 2-6 gramow dziennie wyszlam troche na prosta ale niestetu ostantnie 3 tygodnie jestem na kuracji przeciwgrzybiczej, flukonazol, nystatyna, dieta zero nabialu i tragedia, epizody wrocily z takim nasileniem ze boje sie zeby sie nie udusic, zeby serce nie skurczylo sie (bo to tez miesien)…i jak tu nie zazywac wapnia…

 17. avatar Aneta D Falkiewicz 23 września 2017 o 08:12

  Pepsi, wczoraj byłam na F-scanie. Wyszło mi trochę niedoborów (upośledzona sporo wątroba, ale to inna sprawa, niemniej przyczynia się do tego, że to co potrzebuję – i jem nałogowo – się nie wchłania prawidłowo). No, ale. B6 poważny niedobór, inne z gruby B tez ale nieznacznie, no i początki osteoporozy, tudzież niedobór strontu. Wszystkie inne minerały, witaminy mam w normie (również wapń i krzem, chociaż na krzem dostałam Diatomit, ale u siebie jem, właściwie pożeram od kilku miesięcy entersogel, widać ciało chciało, pomogło, skoro norma). No i szukam tego strontu, U Siemionowej nie rozumiem, brak konkretów. W ogóle niedobory strontu jakieś straszliwie skąpe po internetach. A osteoporoza hmm.. Druga strona, że nie miesiączkuję już jakieś 2 lata (usunięcie trzonu macicy) i w poniedziałek chyba z ginem omówię sprawę hormonów –> menopauzy —> osteoporozy. Czy jak się na to zapatrzyć? (p.s. Grzegorzadam, łażę teraz na biorezonans na wydoopczenie pałeczki ropy błękitnej i rzęsistkowca, w sumie jakieś 5-6h i kontrola we wtorek, zostały mi larwy w oskrzelach, yeaaa !! <3 <3)

 18. avatar Elak 27 lutego 2018 o 10:05

  jak usunac nadmiar wapnia zorganizmu.Zle wchlanianie wjelitach ,szczypanie wpiersiach wszyi juz mam zbadana miazdzyce wzylach szyjnych zazywam d3,k2200x2 ,mam 50+ prosze

  1. avatar Anonim 27 lutego 2018 o 10:16

   D3 owszem, jaki masz poziom 25(OH)D? ,Witaminę K2 tylko TiB (to bardzo ważne!) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html, jest absolutnie najlepsza i koniecznie MAGNEZ, np chlorek magnezu TiB na 3 sposoby, doustnie, jako oliwa magnezowa smarować ciało, oraz dosypywanie do kąpieli ciała, lub stóp. W przypadku tendencji do rozwolnień, chlorek magnezu zostawić tylko do użytku transdermalnego, natomiast doustnie przyjmuj 1 płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB ze szklanką wody z cytryną, lub bez.

   Magnez jest antagonistą wapnia. Dodatkowo wypijaj 1 litr soku z marchwi, najlepiej świeżo wyciśniętego, chodzi o właściwości antyzapalne no i przede wszystkim o beta karoten, czyli prowitaminę witaminy A. Jeśli nie jesteś weganką, jedz świeże bio masło, najlepiej klarowane, żeby pozbawić go kazeiny.

   1. avatar Elak 27 lutego 2018 o 11:45

    Czy … 200 k2 moze byc i ile razy czekajac na zamowienie i czy zamiast soku zmarchwi moze byc beta karoten bo nie jem owocow i warzyw zwys.indeksem owocow wogole dzieki za pomoc

    1. avatar Jarmush 27 lutego 2018 o 13:07

     Nie powinno być (dlatego wywaliliśmy go ze sklepu), powinno być K2 TiB mk7 z Gnosis, bo wtedy masz właściwy szczep. Na czas oczekiwania skończ opakowanie, bierz 200 wraz z odpowiednią ilością D3. Jedz masło, i inne produkty z A, szczególnie, gdy nie jesz owoców i warzyw, chociaż to tłuszcz jest winny, a nie cukier, ale kto mi tam uwierzy. Gość (Montignac) zmarł przedwcześnie (65 lat), a ludzie wciąż nawijają o indeksie, zamiast o istotnym ładunku glikemicznym.
     Możesz brać beta karoten, ale nic nie równa się sokowi z marchwi, przecież to sok życia.

     1. avatar Elak 27 lutego 2018 o 13:51

      Prosze mi podowiedziec jak sobie poradzic zwykluczonymi 2.5 roku produktami nitolerancji bo przy wprowadzaniu mam rwy kulszowe i katar mega dlugo trwajacy nie jem glutenu,kukurydzy,nabialu ,jajo straczkowe,drozdze,grzyby,czosnek,imbir,orzeszki ziem.po owocach bole gardla migdaly ,katar bole wbidrach i tez po seler korzen ,por itd.Jem enzymy traw.lecytyne i byc moze ze nie trawie tluszczu ,bialka ale co ztym indeks.bo chcialabym jesc owoce warzywa jak to pokonac cos chyba popsulam bo mam lekkie doleglwosci brzuszne i zle wapn sie przemieszcza i chyba magnez i pewno ta k2 bo juz okolo 1,5 roku a tu nic nie czysci zyl.Wsumie 4 lata sie testuje i nie radze sobie nawet dietetyk nie pomogl

     2. avatar Jarmush 27 lutego 2018 o 15:15

      zrób dobry biorezonans, oczyść ciało z pasożytów, odżyw, nawodnij, alkalizuj mocz w ciągu dnia 7-8 (nie bardziej), rano na czczo 6-6,5 pH, uzupełnij witaminy i minerały, regularnie biegaj, zakwaś dobrze żoładek, no i bio dieta, codzienny post przerywany i będzie git.

     3. avatar Elak 27 lutego 2018 o 18:22

      To tluszcz jest winny a nie cukier tak pani mi napisala przy nie jedzeniu owocow i warzyw co to oznacza to dla mnie wazne bo mam po tluszczu dyskomfort i unikam fruktozoglukozy

     4. avatar Jarmush 27 lutego 2018 o 20:44

      wiele jest o tym na blogu, w tym arcie masz zlnkowane jeszcze 2 ważne artykuły w temacie http://www.pepsieliot.com/kto-zabil-denatke-tluszcz-czy-cukier-czyli-dieta-wysoko-weglowodanowa-i-nisko-tluszczowa-cz-ii/
      zobacz też filmiki Leczenie cukrzycy w 30 dni, Cousensa

   2. avatar elak 28 lutego 2018 o 18:39

    bardzo prosze jeszcze o pomoc poniewaz to jest trudne jezeli mam zle wchlanianie pokarmow zle przemieszczanie wapnia i pieczenie wokolicach zoladka k2 wiadomo jaka/nie kieruje wapna do kosci tylko wzyly mam szczypanie wszyi i piersiach i kolo lopatki ,to magnez tez sie nie wchlania bo zazywalam magnez b6 ,d3 ,bcomplex selen ,cynk lugola,c1000,spirul-chlorella rano,woda zsola naczczo,chleb pieke gryczany nietoler.pzeszczegam ale jednak tych zywych produktow troche malo bo ja wszystk cieple duszone podgrzewane pilam ostatnio przed posilkiem woda zkisz.ogorkow rozcienczona pije przed jedzeniem krople gorzkie ,ziola szwedzkie nie wypisze chyba wszystkigo i teraz kilka dni te objawy bolu wszyi ztym wapniem i 2 dni teraz to pieczenie zoladka teraz jem minimalnie po troszku sok zziemniaka rumianek herb.zolad.-jelitowe i niewiem co teraz jak zoladek boli co jeszcz domowic sie powstrzymalam ztym zamowieniem czy leczyc sluzowke bo niema sensu jezeli sie nie wchlonie a i bol tez odczuwam jak to poukladac zalezy mi na leczeniu miazdzycy boje sie o serce i stresuje sie tez prosze mi stopniowo odpowiedziec bo ja tego tak bardzo nie ogarniam za duzo naraz tych dolegliwosci .D3 tez zazywam ostatnio badane wrzesien komorkowo mialam dobre.prosze bardzo o pomoc

    1. avatar Jarmush 28 lutego 2018 o 18:47

     Może zrób sobie kurację Greens & Fruoit TiB, bierz dodatkowo Cynk G&G, płyn Lugola przez skórę, i Liposomal witaminy C. Ssij też 1 tabletkę D3+K2 TiB po śniadaniu i 1 Omegę 3 TiB w tym czasie. Omega wkrotce będzie na stanie.

     Badałaś pasożyty? Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe?

     1. avatar elak 1 marca 2018 o 08:54

      dzieki za odpowiedz wczoraj padlam zobolalym brzuchem .Wubieglym roku trulam paraprotexem a teraz pilam duzo kiszonych burakow ,ogorkow i czosnek a moczu ph nie badalam .Jutro rano bede robic badanie zkrwi 25OH i poziom wapna i co jeszcze jaki mocz moglabym zrobic dla orientacji wlabolatorium bo wdomu nigdy nie robilam .Tymczasem jeszcze pytam na dzis moze nie zazywac wtej chwili ani k2 ani d3 bo cos to szczypanie bardziej sie nasila czy samo k2 moge brac bo czytam ze przy d3 bez k2 robi szkode zwapniem ja bralam razem ale gdy sie nie wchlaniala k2 to wapno mi robi szkode .Czy lugole trzeba brac zselenem tez bralam .PIje ten sok zziemniaka dzis jest lepiej ale to jeszcze potrwa .,bardzo prosze o odpowiedz

     2. avatar Jarmush 1 marca 2018 o 08:57

      jaką szkodę? można brać K2, ale magnez i A niezbędne

 19. avatar elak 1 marca 2018 o 09:21

  Bardzo krotko .Ale dzieki .Jak otrzymam supl. bede jeszcze pytac.

 20. avatar elak 6 marca 2018 o 18:31

  witam pepsi pytania dotycza tez poprzednichmoich wpisow bardzo prosze o odpowiedz jezeli moge..Ja podejrzewam ze nie trawie dobrze tluszczy czyli wit.np.k2 nie wchlaniam?niewiem co mam o tym myslec poniewaz juz wyzej pisalam ze nietolerancje ze gluten ,owoce itd..zaczelam nawet pic 1/3 szkl.soku zmarchwi ,i zwiekszac i magnez itd.ale od kilku dni mialam podrazniona sluzowke zoladka ,ktora podleczylam ale rozbolala mnie trzustka nigdy takiej dolegliwosci nie mialam ,jak rowniez sama tak podejrzewam ze moge miec nadmiar wapnia worganizmie pisalam o miazdzycy wczesniej i teraz mysle ze mam zawapnione organy mysle o trzustce bo zjadlam 3 zoltka wczoraj i cebule duszona czy to moglo wplynac na bol trzustki jestem zalamana jak zazywac k2 skutecznie jezeli nie wchlone czy k2 zd3 do ssania lepiej sie wchlonie .Wiem pracuje nad zakwaszaniem zoladka ale ciezko bo ciagle cos zepsuje bo mam wrazliwy ale pije sol i krople gorzkie i ziola i cos nie tak dalej .d3 mam 79 ,wapn 10,2 ph 6,5 kwas moczowy 2,7magnez 2,2 hemoglob.8,5 prosze mi cos doradzic co zta trzustka robic pije tez ostropest

 21. avatar Elak 8 marca 2018 o 05:40

  Pepsi czy pijac sok zmarchewki i selera surowego moze byc przyczyna bolu trzustki ,nie pilam wczesniej zaczelam po jedna trzecia szklanki ,Zamoeienia dokonalam ,prosze

  1. avatar Jarmush 8 marca 2018 o 08:58
 22. avatar elak 8 marca 2018 o 08:54

  pepsi prosze odpowiedz mi co sadzisz o tym zeby zaczynajac pic surowy sok z marchewki i selera nie pijac dluzszy czas jaki to ma zwiazek zbolem trzustki ogolnie nie jem tez owocow jakis czas . Mam nadwrazliwy zoladek

  1. avatar Jarmush 8 marca 2018 o 09:22

   wkleiłam Ci historię Ashtona , a co do tych soków, sok z selera zawsze musi być pity solo, jeśli ma dobrze zakwasić żołądek czyli stymulowąc powstawanie kwasu

 23. avatar elak 8 marca 2018 o 08:55

  zamowienia dokonalam

  1. avatar Jarmush 8 marca 2018 o 09:21

   thx <3

 24. avatar Elak 8 marca 2018 o 10:05

  To taka jest prawda na dwa dni przestalam pic sok i jest lepiej ale co teraz wogole nie probowac sokow a owcow np.banan chcialam zaczac jesc .Wiem juz o tluszczach ale ta reakcja mnie powalila

 25. avatar Elak 8 marca 2018 o 10:09

  Sok zselera wypilam calkiem naczczo i rozcienczylam troszku z woda ale dolozylo sie to do bolu trzustki czy to tylko po marczewce (soku)

 26. avatar Elak 16 marca 2018 o 15:16

  Nowe wyniki homocysteina 17 i b12 2000 a we wrzesniu mialam wynk 6.Ile zazywac k2 tib i co robic jabl.magnez lyzeczke a b12 za wysoka ,zazywalam bkompleks z b9 ,d3 mam 79 nie stosuje juz miesiac prosze mi doradzic co jeszcze

  1. avatar Jarmush 16 marca 2018 o 18:23

   Jaki masz poziom teraz kwasu foliowego? Może wprowadzisz terapie 4 szklanek rano? B complex teraz odstaw i D3 też, bierz 1 K2 TiB, przepis na magnez jest w 4 szklankach.

 27. avatar Agnieszka 18 maja 2018 o 13:10

  Cześć Pepsi, czy mogłabyś coś doradzić jeśli chodzi o pozbycie się mikrozwapnień w jednej piersi? Od około roku suplementuję D3 2 tys jedn), multiwitaminę … i aktualnie na badaniu usg piersi wyszedł mi obszar mikrozwapnień do 7 mm (rok temu ich nie miałam). Dodam, że od ok 2 lat (wcześniej nie badałam) mam wysokie poziomy kwasu foliowego oraz wit B12 (wcześniej suplementowałam się tymi witaminami także formy zmetylowane (mam mutację genu MTHFR A1298C hetero, aktualnie nie biorę B complex z uwagi na wysokie poziomy). Czy popełniłam jakieś błędy suplementacyjne? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 18 maja 2018 o 15:02

   Kurde flaczek, tyle napisałam i zniknął mi koment do Ciebie. Jeszcze raz, jeśli chodzi o wysoki poziom B12 we krwi, to nie świadczy to że masz B12 w komórkach, w związku z tym,że Twoje ciało ma problem z metylacją, z kolei wysoki poziom kwasu foliowego przekłamuje poziom B12, czyli tak naprawdę nie wiemy dokładnie, jak jest.B12 i kwas foliowy to naczynia połączone. Zbadaj jeszcze żelazo i ferrytynę. W Twoim przypadku należy brać tylko metylokobalaminę, a kwas foliowy w postaci L-5-MTHF, ten https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html. Antagonistami B12 są witamina C, B1, cynk Zn, potas i magnez. Doradziłabym Ci natenczas wejście na moją kurację 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, która w przypadku zwapnień piersi również będzie działała prozdrowotnie.Dostarczy Ci potas i magnez, oraz C. Możesz też brać do śniadania 1 cynk, mamy w tym momencie Sciteca. Jeśli zdecydujesz się na cynk, wiedz, że jest on antagonistą miedzi, jedz więc daktyle, suszone figi. Możesz nosić bransoletkę miedzianą.

   Zalecam Ci dietę roślinną niskotłuszczową.
   I wprowadź koniecznie naszą witaminę K2 TiB w ilości 200 mcg dziennie, czyli 2 kapsułki https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html?search_query=K2&results=6 Nie dlatego, że jest nasza, tylko dlatego że jest doskonała, z najbardziej renomowanego laboratorium w Gnosis,jest to postać mk7 z natto.

   1. avatar Agnieszka 18 maja 2018 o 21:50

    Pepsi, ślicznie dziękuję za tak obszerną odpowiedź, zaraz przejrzę wszystkie linki i poczytam o kuracji o której piszesz :). Robiłam sobie badanie ferrytyny (23,23) i żelaza (69), myślałam, że niski poziom ferrytyny związany jest z niedawno przebytą operacją usunięcia mięśniaka i towarzyszącym wcześniej obfitym krwawieniom miesiączkowym…czy wit K brać jeszcze z D3, czy D3 odstawić?

    1. avatar Jarmush 19 maja 2018 o 06:54

     skończ tę swoją D3, a potem przejdź na naszą TiB. D3 bierz podtrzymująco.

     1. avatar Agnieszka 19 maja 2018 o 14:58

      Dziękuję. Zakupiłam już K2, kwas askorbinowy i chlorek magnezu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia 🙂

 28. avatar Kaka 3 marca 2019 o 09:09

  Witam serdecznie mam prośbę oczywiście odpłatną o interpretację wyników oraz ukierunkowanie na suplementację i dietę. Mam 31 lat i czuje że „sypie się” od 18 roku życia stosuje terapię hormonalną ale mam różnych lekarzy ginek-endo stwierdzono niedoczynność przysadki w osi podwzgorza poprostu mój organizm nie wytwarza hormonów płciowych i bez GG Z nie miesiączkuje, ostatnio na 8 msc odstawiłam tabletki w celu hospitaluzacji na endpkrynologi ( sporo utrwalo do przyjecia na oddzial) no i zaczęłam miewa ostre klimakterium, nerwicę, boleści kręgosłupa, spiecia miesni, zgagi, scisnieta klatka piersiowa itp na to wszystko pierwszy raz zlecono mi badanie gęstości kości które ujawniło osteoporoze :/ na czerwono! od 2 tygodni włączyłam plastry hormonalne ( estro i proges) ponieważ myślę że to jedyny ratunek. Obecnie chodzę ma zabiegi przeciwbólowe na kręgosłup no i strasznie szybko mecze się przy ruchu oraz pozycji stojącej, drżą mi mięśnie oraz mam silne nerwy Muszę wygrać z osteoporoza. Czy moge na mail podesłać wyniki? Proszę o pomoc i współpracę.

  1. avatar Jarmush 3 marca 2019 o 12:59

   wyślij wyniki i jeszcze przydałyby się takie badania, jak ich nie masz w wynikach, w mejlu wklej jeszcze raz swój komentarz, https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   pomogę na miarę swoich możliwości, oczywiście nie biorę opłat za porady, płacisz tylko za suplementy

   1. avatar rolka88 4 marca 2019 o 07:24

    Przesłałam w załącznikach na maila

   2. avatar rolka88 4 marca 2019 o 07:39

    Proszę o maila ponieważ przez formularz nie dam rady przesłać wyników załączników

    1. avatar Jarmush 4 marca 2019 o 09:30

     pepsieliot31@gmail.com , w nagłówku jest ten kontakt podany: Kontakt

 29. avatar Dżoana 15 września 2021 o 09:49

  Witaj Pepsi,
  piszę do Ciebie w sprawie mojego taty. Rok temu dostał diagnozę, że ma zwapnienie zastawki serca oraz po koronografii, że najprawdopodobniej również będzie musiał mieć zainstalowane stenty w żyłach, gdyż są mało drożne. Tata po tej diagnozie zupełnie zmienił dietę i zaczął intensywnie się ruszać. Kilka dni temu po kolejnej koronografii wyszło, że żyły czyste i drożne. Natomiast nasilił się problem z zastawkami. Sugestia lekarza by nie czekać i robić w przeciągu 3 tygodni operację wymiany zastawki. I tutaj pytanie do Ciebie…czy w tej kwestii da się jeszcze alternatywnie coś zrobić, czy raczej operacja to jedyny ratunek? Bardzo dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

  1. avatar Pepsi Eliot 15 września 2021 o 12:55

   W kwestii zastawek nie wiem, i nie mogę radzić! A sytuacja wydaje się poważna, znalazłam takie podpowiedzi:

   https://www.healthcentral.com/slideshow/natural-ways-to-strengthen-heart-valves
   https://www.healthline.com/health/high-cholesterol/herbs-for-atherosclerosis
   https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphar.2020.00685/full

   4 szklanki, D3+K2, magnez, Bcomplex, A, E, C, koenzym Q10, Omega 3, ale to wszystko rozrzedza krew, więc jak będzie operacja, to nie można tego robić na tydzień przed. Może zacząć coś działać jednocześnie bukując sobie miejsce. zdrowia życzę <3

   1. avatar Dżoana 15 września 2021 o 13:35

    Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Poczytam. Uściski!

    1. avatar Pepsi Eliot 16 września 2021 o 08:32

     Jest jeszcze kwestia witaminy K2, ile jej bierze i nattokinaza , znalazłam takie coś https://ichgcp.net/pl/clinical-trials-registry/NCT02917525

 30. avatar Gosia 27 października 2021 o 12:50

  Witam serdecznie, robiłam ostatnio usg piersi wyszło mi zwapnienie dość duże.

  1. avatar Pepsi Eliot 27 października 2021 o 19:12

   Co lekarz proponuje? Zwapnienia są bardziej niebezpieczne od włókniaków. natychmiast zmień dietę na roślinną niskotłuszczową i organiczną, blisko zero alkoholu, kawa tylko bezkofeinowa, kuracja D3 z K2,magnez, codziennie 4 szklanki.

 31. avatar Hania 24 kwietnia 2022 o 09:14

  Super artykuł Pepsi, bardzo pomocny.👍😄 Mam 55 lat i pytanie, czy da sie jakimś sposobem zlikwidiwac zwapnienia w barkach przy ścięgnach? Od kilku lat żyję w bólu, który jest utrapieniem przy różnego rodzaju ruchu czy podczas spania. Robilam różne zabiegi w tym kierunku łacznie z atriskopią jednego barku, jest lepiej w lewym, prawy ma sie gorzej. Masaże, zabiegi, diety, suplementyi itd. i nic. Od 4 miesięcy jestem na owocach i warzywach z odrobiną tłuszczu, ruszam się w miarę możliwości, rower, rolki, spacery. Czy jest możliwość że ten wapń można jakoś usunąć naturalnymi metodami? Pozdrawiam serdecznie Hanna😘

  1. avatar Pepsi Eliot 24 kwietnia 2022 o 13:49

   Ile D3 z K2 bierzesz, ile magnezu? A przy okazji dobrze byłoby zrobić badania z tej listy. https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/ <3

 32. avatar Nick 26 kwietnia 2022 o 10:16

  Jak się zatem pozbyć zwapnień w piersiach?

  1. avatar Pepsi Eliot 26 kwietnia 2022 o 20:53

   Dieta niskoestrogenowa (niskotłuszczowa, bez mięsna, możesz zacząć od mojego 10 dniowego roślinnego, surowego detoksu hormonalnego, e-book jest w sklepie) D3+K2, magnez, 4 szklanki, ale być może trzeba będzie wyciąć.

 33. avatar Asia 16 sierpnia 2022 o 12:39

  Hej Pepsi, a co myślisz o suplementacji wapnia przy tężyczce ? Dietetyczka zaleciła suplementację i biorę 350mg dwa razy dziennie. Do tego biorę magnez 400mg dwa razy dziennie , wit d3 z k2 5000 IU . Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 16 sierpnia 2022 o 15:02

   Wapnia?
   Wapń całkowity jak i zjonizowany jest w porządku?

   Suplementacja doustna magnezu w tym przypadku często to o wiele za mało. Większość z neurologów nie bardzo będzie wiedziało cokolwiek o tężyczce utajonej. Kumaty neurolog zrobi test obciążenia kroplówką z siarczanu magnezu i zaleci dobową zbiórkę moczu-wszystko najlepiej w warunkach szpitalnych. Wtedy można ocenić stopień hipomagnezemii. Później najskuteczniejsze i najszybsze są wlewy z siarczanu magnezu. Po drodze trzeba wykluczyć wszystkie inne przyczyny utraty magnezu. I tyle, po wlewach powinno być dobrze. Trzeba dojść do momentu, kiedy po podaniu kroplówki organizm przyjmie góra 20% z podanej dawki, wtedy można uznać, że organizm wysycił się magnezem.
   Po uzupełnieniu magnezu, trzeba pilnować, żeby dieta była bogata w magnez, lub brać co jakiś czas suplementy doustnie, aby nie dopuścić więcej do takiej sytuacji.

   Z witaminą D podczas hipomagnezemii trzeba BARDZO OSTROŻNIE, gdyż witamina D rzeczywiście ZWIĘKSZA WCHŁANIANIE MAGNEZU, ale JEDNOCZEŚNIE DUŻO GO ZUŻYWA, co może doprowadzić np do arytmii serca i zaostrzenia objawów hipomagnezemii. U pacjenta po dwóch wlewach 2g siarczanu magnezu, przykładowo drżenia mięśni zmniejszyły się o jakieś 90%, zostały jeszcze drętwienia i mrowienia i wiele innych objawów braku magnezu, ale trzeba cierpliwości, gdyż zwykle zaleca się 10 wlewów, po 2 wlewy w tygodniu przez 5 tygodni.
   Sircus poleca do wlewów roztwory chlorku magnezu, a nie sól Epsom.

   Przy arytmii i zaostrzeniu objawów hipomagnezemii oprócz magnezu warto pamietać o dostarczeniu wody z solą.
   Nawodnienie (i pH) to podstawa.
   Nie jestem lekarzem

   1. avatar Asia 16 sierpnia 2022 o 18:13

    No takie dostałam wytyczne, że muszę go suplementować. Jego poziom dopiero zbadam jak będę w Polsce we wrześniu i ciekawe,czy znajdę w Anglii te wlewy z siarczanu magnezu 😅. Stosuję oliwkę na ten czas. Napięcia mięśni mam przede wszystkim od pasa w górę, a fascykulacje wszędzie. Jestem od 3 miesięcy na diecie bezbozowej ,beznabiałowej ,bezcukrowej, żeby wyleczyć żołądek i jelita , bo usunięcie woreczka żółciowego pogibało mi życie. Ale jest jak jest. Piję wodę z cytryną, ale zacznę dodawać też sól himalajską. Czy w takim razie ograniczyć tą dawkę wit. D? Ostatnie badanie pokazało ponad 40, wcześniej miałam 70, ale arytmie też mam , więc sama nie wiem. Tutaj w Anglii to na pastwę losu zostawiają człowieka. Tężyczkę nazywają chorobą znerwicowanych ludzi i przepisują psychotropy i magnez. Dla mnie to nowość , jak i twardzina. Dziękuję Pepsi 😘

 34. avatar Wapń 4 lipca 2023 o 19:25

  Witam . Jestem w okresie menopauzy , zbadałam sobie wapń ( no bo w tym
  okresie – lekarz zalecił ) Wynik przekracza normę wapń całkowity w surowicy( 077 )
  10 ,5 mg/dl norma 10,2, wapń całkowity w surowicy mmol/L 2,62 mmol/L norma 2,55 , OB 39 przy braku crp , witaminę D 3 suplementuję z k2 mk7 przez wiele lat .,W badaniu wynik 43 . Tarczyca zdrowa . Zupełnie nie wiem czy ten poziom wapnia to dobrze czy źle . Czy wysoki poziom grozi zwapnieniem w piersiach i zawałem ?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 lipca 2023 o 19:37

   Ten podwyższony wapń może oznaczać, że bierzesz słabą K2, za dużo w proporcji etc. Bierzesz naszą TiB? Zbadaj parathormon. Teraz odstaw swoje D3 na tydzień i zbadaj jeszcze raz wapń. Wapń nie ok.

 35. avatar Aneta 4 lipca 2023 o 21:06

  Dziękuję za odpowiedź . Dodam , że biorę k2-120 ug z natto i D 3 2000 innej firmy niż TIB.Nigdy nie suplementowałam wapnia . Nie jem prawie wcale nabiału .PH moczu o godz . 8 rano 8 . Myślałam ze w okresie menopauzy będę miała za mało wapnia a tu przekroczenie . Czyli taki wynik wapnia jest niebezpieczny ?

  1. avatar Pepsi Eliot 5 lipca 2023 o 13:35

   Nie, że niebezpieczny przy małym przekroczeniu, ale zawsze zagraża tkance miękkiej. Trzeba po prostu usunąć przyczynę. Wapń rośnie prawdopodobnie z powodu tego, że witamina D3 zużywa ogromne ilości magnezu, a Ty non stop bierzesz (przejdź na D3+K2 TiB do ssania, świetnie się wchłania z receptorów podjęzykowych) Ale parathormon też zbadaj. I na już, jeśli nie robisz 4 szklanek,, to 1 cytrynian magnezu TiB rano i 1 przed snem.https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała NAJWIĘCEJ WITAMINY C! Dodaj więc Camu Camu This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Camu Camu This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum