logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 130 800
166 online
32 331 VIPy
Reklama

 

CHUDNIJ Z SHAPE SHAKE TiB 🙂

sie chudnie sie


TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Wszystko co musisz wiedzieć o rewolucyjnej diecie „Jem i … chudnę z przerywanym postem”

A więc wszystko co musisz wiedzieć o rewolucyjnym programie Jem i … chudnę z pp.

Szczęśliwi kalorii nie liczą

Jem i… chudnę z przerywanym postem,  to dieta unikatowa, bo nie potrzebuje gotowych jadłospisów, restrykcji kalorycznych ani ograniczeń. Jej zasady są proste i nie ma ich wiele, musisz tylko trzymać się grafiku, który możesz dopasować do własnych potrzeb i jeść rzeczy, które są dobre dla Twojego ciała i które Ci smakują.

Może się skusisz?

Na czym polega program Jem … i chudnę z przerywanym postem?

Powszechna zasada mówiąca, że im mniej jesz, tym bardziej chudniesz, jest błędna. Właściwie żadna z obecnie topowych diet nie opiera się o liczenie kalorii.

Łaj? Dlaczego?

Niektórzy aktorzy za miliony dolarów chudną do swej roli, inni, jak Renée Zellweger‎ grająca Bridget Jones, też za miliony, tyją. Z kolei Danuta Stenka grająca polską Bridget nie utyła ani grama, widocznie kto inny kalkulował budżet. Zmierzam do tego, że wyznaczanie sobie restrykcyjnych diet, gdy nikt nam za nie nie zapłaci milionów jest bardzo trudne do utrzymania na dłuższą metę. Stąd tak naprawdę efekt jo-jo. Nie da się z tym żyć, to nie jest model życia na stałe, to będą tylko zrywy.

Dobrze jest wyjść od akceptacji zastanej sytuacji i zrobić świadomy krok ze skrzyżowania.

Twój organizm musi otrzymać odpowiednią ilość składników odżywczych, w przeciwnym razie wprowadzi mechanizmy obronne. Jednym z nich jest obniżenie tempa przemiany materii, co oznacza, że zaczniesz spalać coraz mniej energii.

Organizm w takiej sytuacji traktuje oszczędnie magazyny tkanki tłuszczowej, jednocześnie „pożerając” białka mięśniowe dla pozyskania energii. Niszcząc komórki mięśniowe pozbywasz się jedynego „urządzenia” spalającego tłuszcz w organizmie.

Pozornie chudniesz, jednak nie likwidujesz komórek tłuszczowych. Zmniejsza się tylko ich objętość a organizm stale dąży do ponownego ich wypełnienia, w efekcie czego znów tyjesz i to z łatwością. To błędne koło i, co najgorsze, wielokrotne powtarzanie się procesu opróżniania i wypełniania komórek tłuszczowych prowadzi do powstawania nowych.

Konsekwencją wszelkiego rodzaju diet niskokalorycznych jest nadwaga wtórna, czyli tak zwany efekt jo-jo.

Reklama

pepsieliot.com, this is bio

Tu znajdziesz idealne białko serwatkowe 100% IZOLAT SERWATKI CFM bez cukru, tłuszczu i laktozy SHAPE SHAKE TiB (słodzone stewią) z dużą ilością glutaminy i wszystkimi aminokwasami egzogennymi, w dwóch smakach: truskawka and wanilka

Jak to działa?

1 porcja (30g) Shape Shake TiB zawiera:

26 gramów białka dostarczy 26 x 4 = 96 kalorii

26 gramów czystego białka potrzebuje do strawienia  30% (w przypadku izolatu serwatki można nawet uznać 50%, ale pozostańmy przy wersji mniej optymistycznej) tych kalorii, czyli 29 kalorii

96-29 = 67 kalorii faktycznie dostarczy porcja białka

Jednak to nie wszystko, taka porcja zwiększy wydatnie metabolizm ciała w ciągu następnych 3 godzin. Zapotrzebowanie  energetyczne  ciała  w ciągu 3 godzin to średnio 375 kalorii, natomiast, w przypadku zwiększonej termogenezy poposiłkowej po zjedzeniu czystego białka (bez węglowodanów i tłuszczu), oraz przyspieszonego metabolizmu, zapotrzebowanie kaloryczne może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Gdy przyjmiemy, że w ciągu 3 godzin po spożyciu białka nie zjesz nic, a 3 godziny wcześniej również nic nie jadłaś, bo takie są zalecenia programu „jem i  … chudnę” można założyć, że ciało będzie na minusie około 450 kalorii, a nawet 500 i więcej kalorii, w przypadku, gdy masz dużą masę mięśniową. 

Gdybyś z kolei zastosowała tylko głodówkę, wówczas metabolizm jest spowolniony, a mięśnie stają się zabiedzone, czyli nieodżywione, wiotkie, obwisłe.  

-450 kalorii!!!

Czyli tyle ile spalasz na godzinnym, intensywnym treningu aerobowym.


Jak zatem schudnąć wciąż dostarczając sobie pożądaną ilość składników odżywczych?

Odpowiedzią jest program Jem i … chudnę z przerywanym postem, który pozwoli Ci dostosować dietę do potrzeb Twojego organizmu jednocześnie gubiąc zbędne kilogramy!

Chudnięcie będzie teraz łatwe, lekkie i przyjemne? To sie zobaczy sie.

Rozpiska programu „Jem i chudnę z przerywanym postem (pp)”

Dzielimy dobę na 2 okna:

Pierwsze jedzeniowe to 4, czy 5, maksimum 8 godzin

Podczas tego okna zjadamy trzy posiłki, dwa z nich skomponowane klasycznie, zgodnie z naszymi preferencjami, nie licząc kalorii, a jeden posiłek będzie stanowić najwyższej jakości izolat serwatki CFM, w postaci shake’a proteinowego na wodzie.

Drugie okno, to 20, 19, czy minimum 16 godzin postu

Podczas tego okna możemy pić wodę, może być z cytryną, zielone i inne herbaty, napary ziołowe, jak pokrzywa, i wszystkie płyny bez kalorii z wyjątkiem sztucznych napoi typu „zero”.

Należy jeszcze raz podkreślić, że bez restrykcji kalorycznych, dostosowując dietę do potrzeb odżywczych organizmu, aktywności, chudniemy systematycznie, zdrowo i bez efektu yo-yo.

Co do restrykcji jakościowych, to zasada jest taka, że gdy nadejdzie dzień puszczenia hamulców i skusimy się na pokarm typu fast-food, który nie karmi, wówczas dobrze byłoby w ciągu kolejnego dnia skrócić jeszcze czas jedzenia, wydłużając tym samym post, lub zrobić dzień tylko z jednym posiłkiem w postaci białkowego szejka.

Jest też taka zasada, że im wcześniej w ciągu dnia kończymy jeść, tym więcej możemy jeść w oknie jedzeniowym, aby program nadal działał.

Podstawowa suplementacja:

1. 100% izolat serwatki CFM Shake Shape TiB

Dieta zawierająca za mało białka ma znaczący wpływ na Twoją kondycję i urodę. Białko dostarczone ciału w odpowiedniej ilości sprzyja odmładzaniu tkanek, wzrostowi odporności organizmu, a także zapewnia ładny wygląd skóry, włosów i paznokci, których jest głównym składnikiem. CMF to sposób pozyskiwania izolatu białka dający najwyższe stężenie aminokwasów, przy najniższym tłuszczu. Jest to najdroższy i najbardziej efektywny sposób pozyskiwania izolatu, a jego zalety są nieporównywalne do innych izolatów białkowych.

Izolat białka serwatkowego jest to wyjątkowa forma białka zwierzęcego, ponieważ nie zakwasza ciała.

2. Naturalna Witamina C, 100% Organic Rosehip This is BIO

Niezbędna witamina C, gdyż jej brak zaburza mnóstwo funkcji organizmu potrzebnych nie tylko żeby schudnąć, ale także żeby prawidłowo funkcjonować.

3. Witamina D3 + K2 TiB

Wątroba, gdy ciału brakuje witaminy D, nie zajmie się gospodarką tłuszczową, za którą jest odpowiedzialna obok detoksu, gdyż będzie zbyt przepracowana.

Poszerzona suplementacja:

1. 100% izolat serwatki CFM Shake Shape TiB

2. Naturalna Witamina C z owoców dzikiej róży, 100% Organic Rosehip This is BIO

3. Witamina D3+ K2 TiB

4. Spalacz tłuszczu Bikini Burn TiB

Uruchamia pozyskiwanie energii ze zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Istotnym jest, że zawiera kofeinę, więc nie nadaje się dla tych, którzy nie mogą jej przyjmować. W jednej kapsułce jest mniej więcej tyle kofeiny, ile w jednym espresso. Unikalna formuła Bikini Burn TiB to połączenie właściwości energetyzujących, antyoksydacyjnych (jagoda acai) i termogenicznych, blokująca tworzenie tłuszczu i usprawniająca trawienie.

5. Bogaty preparat witaminowo minerałowy Greens & Fruits TiB

Wszystkie pozytywne przemiany w organizmie odbywają się przy udziale odpowiednich składników odżywczych, dlatego w skład zestawu odchudzającego wchodzi bogaty preparat minerałowo-witaminowy, który dostarczy optymalną ilość mikroskładników w postaci naturalnych wyciągów z warzyw i owoców.

6. Kwasy tłuszczowe Omega 3 TiB 

Kwasy Omega-3 są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania metabolizmu, dlatego warto się w nie zaopatrzyć jeśli Twoja dieta ich nie zapewnia.

Owszem, ten brzuch wymaga jeszcze sporo pracy, ale uwierz, że przed „jem i chudnę z przerywanym postem” znacznie bardziej odbiegał od norm uznanych za przyjemne dla oka.

3 opcje diety do wyboru zależnie od stopnia aktywności fizycznej:

A. Plan diety dla osoby nieuprawiającej regularnie sportu, bądź nieuprawiającej go wcale

B. Plan diety z treningiem rano

C. Plan diety z treningiem wieczorem

Opcja A bez treningu

Jemy oczywiście tylko w czasie okna jedzeniowego, które sobie wyznaczyliśmy. Istotna jest zasada, że spożywamy proteinowy szejk na wodzie w odstępie minimum 3 godziny od najbliższych posiłków.

Wypijając szejka na śniadanie, po głodzie nocnym, najlepiej jako dodatek do 4 szklanki z codziennej nawadniającej i oczyszczającej wątrobę „Kuracji 4 szklanek” (można dorzucić garść kwaśnych owoców typu jeżyny, porzeczki, maliny), a następny posiłek jemy nie wcześniej niż za 3 godziny.

Przykład

Bez względu na to, czy stosujemy „kurację 4 szklanek” czy też nie, chociaż w kwestii odchudzania, codziennie oczyszczane i nawadniane ciało jest o wiele bardziej chętne do współpracy, a więc zaraz po przebudzeniu wypijamy 4 szklanki wody z cytryną. 4 szklanka może już zawierać porcję szejka proteinowego Shape Shape TiB.

Nawodnienie ciała po odwodnieniu nocnym jest zawsze priorytetem.

Zakładając, że zaczynamy dzień od „kuracji 4 szklanek” o 9 rano, a nasze okno jedzeniowe trwa 8 godzin, wówczas porcję proteinowego szejka Shape Shake TiB wypijamy wraz z 4 szklanką około 9.15, następnie drugi posiłek rozpoczynamy nie wcześniej niż po 3 godzinach niejedzenia, czyli o 12.15, a trzeci, ostatni kończymy nie później niż o 17.15. Jest to ostatni moment na przełknięcie ostatniego kęsa i zamknięcie okna jedzeniowego na ten dzień.

Jeśli zamierzamy pomiędzy 2 i 3 posiłkiem podjadać (pomiędzy pierwszym a drugim absolutnie nie wolno nic jeść), owszem, możemy to robić, szczególnie, gdy okno jedzeniowe trwa 6 godzin i krócej, ale jedzenie należy zakończyć o 17.15.

1 łyżeczkę Rosehip This is BIO dosypujemy do 4 szklanki z porcją Shape Shake TiB, lub po prostu do proteinowego szejka TiB wypitego na wodzie o 9 rano.

2 tabletki Witaminy D3+K2 TiB do ssania bierzemy po drugim posiłku, w którym zapewne pojawił się jakiś tłuszcz.

Uwaga

Ilość witaminy D, którą należy przyjmować zależy od poziomu metabolitu D, czyli badania 25(OH)D w surowicy krwi. Na 5 dni przed badaniem należy odstawić suplementy zawierające witaminę D.

Opcjonalnie 1 kapsułkę spalacza tłuszczu Bikini Burn TiB popijamy pierwszą szklanką „Kuracji 4 szklanek”, lub wodą z cytryną przed szejkiem proteinowym.

Opcjonalnie 1 tabletkę Greens & Fruits TiB przyjmujemy wraz z drugim posiłkiem.

1 kapsułkę niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega 3 TiB przyjmujemy blisko suplementacji D3+K2 TiB, co zapewni lepsze wchłanianie witaminy D3 na fali tłuszczu.

Reklama

Tu znajdziesz podstawowy PAKIET idealny do oczyszczającej kuracji 4 szklanek


Opcja B z treningiem rano

Jeśli zaczynamy dzień od treningu, zaraz po przebudzeniu wypijamy pierwsze 3 szklanki z codziennej „kuracji 4 szklanek”, lub po prostu 3 szklanki wody z cytryną.

Wraz z pierwszą szklanką bierzemy opcjonalnie 1 kapsułkę Bikini Burn TiB.

Podczas treningu pijemy dowolną ilość wody.

Następnie jak najszybciej po treningu (najlepiej do 30 minut, w tak zwanym oknie anabolicznym) wypijamy 4 szklankę „kuracji 4 szklanek”, lub po prostu szklankę wody z cytryną wraz z porcją  proteinowego szejka Shape Shake TiB i ewentualnie garścią kwaśnych owoców dla smaku i jako porcja antyoksydantów.

Do szklanki z proteinowym szejkiem dosypujemy także naturalną witaminę C w postaci 1 łyżeczki Rosehip This is BIO.

Następnie drugi posiłek rozpoczynamy nie wcześniej niż po 3 godzinach niejedzenia.

Kolejny posiłek i ewentualne podjadanie musi zmieścić się w wyznaczonym przez nas oknie.

2 tabletki Witaminy D3+K2 TiB do ssania bierzemy po drugim posiłku, w którym zapewne pojawił się jakiś tłuszcz.

Uwaga

Ilość witaminy D, którą należy przyjmować zależy od poziomu metabolitu D, czyli badania 25(OH)D w surowicy krwi. Na 5 dni przed badaniem należy odstawić suplementy zawierające witaminę D.

Opcjonalnie 1 tabletkę Greens & Fruits TiB przyjmujemy wraz z drugim posiłkiem.

Opcja C z treningiem wieczorem

Opcja trudniejsza do wkomponowania w program, ale może być równie skuteczna.

Postępujemy tak samo, jak w przypadku opcji beztreningowej.

Po zjedzeniu ostatniego posiłku w oknie jedzeniowym, nie może być to największy posiłek dnia, gdyż trening z pełnym żołądkiem nie należy do treningów udanych.

Po ostatnim posiłku odczekujemy tyle, aby móc dobrze wykonać trening, natomiast po treningu już nic nie jemy. Oczywiście pijemy wodę i inne dozowlone napoje.

Wskazana byłaby ciepła relaksująca kąpiel z dodatkiem gorzkiej soli Epsom TiB, lub chlorku magnezu.

Uwaga

W przypadku, gdy mamy dużo tkanki mięśniowej, albo w ogóle nie możemy zasnąć z powodu głodu, którego nie da się „oszukać” herbatką z pokrzywy, w wyjątkowych wypadkach dozwolony jest jeszcze jeden szejk białkowy na wodzie.

W zależności od ilości spożytego białka dziennie, wraz z pokarmami, zakładając, że 1 do 1,1 grama białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała jest opcją prawidłową dla przeciętnego człowieka (atleci, dzieci i starsi ludzie powinni jeść więcej białka), bierzemy 1 miarkę, lub pół miarki proteinowego szejka, jako porcję dodatkową po wieczornym treningu.

Reklama

Tu znajdziesz skuteczny spalacz tłuszczu BIKINI BURN TiB z ekstraktem z zielonej herbaty, jagodą acai, hca, octem jabłkowym, kelpem, wyciągiem z grapefruita i bezwodną kofeiną. Idealna synergia (szczególnie na początku) z programem „jem i chudnę z przerywanym postem”


Podsumowanie

Stosując opisany program „Jem i chudnę z przerywanym postem” w dobrym, szybkim tempie zaczynasz tracić tkankę tłuszczową.

Nie stosujesz żadnych restrykcji kalorycznych, gdyż dostosowujesz dietę do potrzeb swojego organizmu, chudniesz systematycznie, zdrowo i bez efektu jo-jo.

Jednak co do restrykcji jakościowych, to zasada jest taka, że gdy nadejdzie taki dzień, że puszczą Ci hamulce i zjesz pokarm typu złom ze złomowiska, wówczas skróć jeszcze czas jedzenia, wydłużając tym samym post.

Dieta „jem i chudnę z postem przerywanym” polega na tym, że jesz w oknie dobowym nie większym niż 8 godzin, natomiast pozostałe minimum 16 godzin pościsz. Sytuacja ta sprzyja włączeniu się na kilka godzin autofagii. W trakcie okna postu nawadniasz się pijąc czystą wodę, herbaty ziołowe, doskonałą pokrzywę, silnie przeciwutleniającą zieloną herbatę, czyli dobrze nawadniające płyny pozbawione kalorii.

Można się domyślić, że w stosunkowo krótkim oknie, w którym jesz trudno byłoby zmieścić zalecane przez dietetyków 5 posiłków. Dobrze się składa, bowiem człowiek doskonale się czuje jedząc dwa większe, a nawet jeden posiłek w ciągu dnia. Jest to jednak na tyle niepopularny paradygmat, że wymaga niepodważalnych dowodów. Na szczęście dr Hana Kahleov, główna autorka eksperymentu przeprowadziła wraz z zespołem diabetologów inicjatywę (2), zwaną praskim badaniem.

Dla kogo jest program „Jem i … chudnę z przerywanym postem”?

Zacznijmy od tego, że program „jem i … chudnę z przerywanym postem” niekoniecznie  nadaje się bez modyfikacji dla:

Osób chorujących na Hashimoto. Mamy tu bowiem do czynienia z przerywanym postem, którego nie wszyscy chorzy będą doskonale tolerować, chyba, że post będzie odpowiednio krótszy. Miej jednak na uwadze, że ozdrowieńcza autofagia włącza się dopiero po minimum 12 godzinach postu.

Wegan, gdyż istotnym składnikiem programu jest  Shape Shake, jest to izolat białkowy z serwatki CFM pozbawiony jednak zarówno laktozy, jak i kazeiny. Weź pod uwagę, że izolat serwatki to jedyne białko zwierzęce, które nie zakwasza ciała. Przy czym kwasy antyzapalne Omega 3 TiB można zastąpić, np Hemp Protein This is BIO.

Program jest za to idealny dla każdego, kto chce zdrowo, bezpiecznie i szybko schudnąć

Możesz prowadzić aktywny jak i siedzący tryb życia, gdyż jeden szejk spala tyle kalorii co 40-minutowy trening!:

Reklama

Idealna kuracja uodporniająca i silne odżywianie GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy , też bogate źródło B complex plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków, zawiera zarówno fosfor, jak i inozytol, oraz jak najbardziej CYNK i MIEDŹ, oraz Tu znajdziesz swoją WITAMINĘ D3 + K2 TiB(cholekalcyferol + mK7 z natto) do ssania, wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych!


Co jesz?

Codziennie rano zaczynasz dzień od pójścia do łazienki i oczyszczenia języka. Nie myjesz zębów. Następnie wypijasz małymi łyczkami 4 szklanki kuracji 4 szklanek, na bazie wody niegazowanej z sokiem z cytryny. Dopiero wtedy myjesz zęby i generalnie oporządzasz się.

Oczyszczone z rana ciało i dobrze nawodnione będzie miało prawidłowy metabolizm, gdyż zdrowie trzyma dobrą wagę samo z siebie. Jesz to co chcesz i to co Ci smakuje. Możesz zrobić sobie szejka z dużą ilością jarmużu, czy szpinaku, z bananem i truskawkami.

Dobrze, żebyś w oknie jedzeniowym piła niedosładzane soki, na przykład z marchwi z zieloną pietruszką, marchwi z jabłkiem i selerem naciowym, z soku z żurawiną, z soku z pomarańczy z dodatkiem startej skórki z cytryny.

Jesz co chcesz i ile chcesz?

Jak dużo i co najlepiej jeść w oknie jedzeniowym?

Może się zdarzyć taka sytuacja, że będąc na poście przerywanym, pierwszy raz od lat przypominamy sobie, co to jest głód? Do tej pory byliśmy głodni, gdyż tak nam się wydawało z powodu zaburzonych informacji od hormonów. Tak naprawdę ciało nie mogło być prawdziwie głodne, skoro nie zabrało się za jedzenie zgromadzonego tłuszczu.

Jednak nie chodzi o to, aby nas straszyć głodem, ale wręcz przeciwnie. Program „Jem i chudnę z przerywanym postem” każdego dnia pozwala nam najeść się do syta, bez liczenia kalorii, smacznym, dowolnie wybranym pokarmem, kierując się jedynym kodem rozpoznawczym, że ma to być pokarm karmiący ciało.

Jeśli będziemy odżywiać się wysoko przetworzonym, zatrutym metalami ciężkimi i pestycydami jadłem, a dodatkowo w naszych żołądkach będzie brakowało kwasu i pepsyny, musimy zdać sobie sprawę z wybitnej szkodliwości takiego pokarmu. Ile godzin postu jest w stanie zniwelować skutki prozapalnego pożywienia?

Włączenie do programu „Jem i chudnę z przerywanym postem” codziennej oczyszczającej i nawadniającej „kuracji 4 szklanek” pozwoli nam w sposób delikatny i systematycznie, na bieżąco oczyszczać się z toksyn, nawadniać i odżywiać.

Wystarczy rozsądek, niewyjadanie cukru z kredensu, połowy babcinego sernika z brytfanny, gdyż wiadomo, że efekt odchudzający jest tym lepszy, im lepiej się odżywiamy.

Możemy za to jeść zielone warzywa liściaste w dużych ilościach, szkoda, że za tym nie przepadamy, kasze, strączki, nawet makarony al dente, gdy dobrze tolerujemy gluten. Jak mięso, to najlepiej organiczne, lub dzikie, oraz inne bio warzywa.

Przede wszystkim jednak jedzmy to, co lubimy i co dobrze na nas wpływa. Możemy w zależności od preferencji stosować dietę śródziemnomorską, jak i wymagającą niskotłuszczową, witariańską, czyli w ogromnej przewadze surową 811, czy odwrotnie, dietę ketogeniczną.

Nie liczymy kalorii i to jest bardzo optymistyczny akcent tego odchudzającego programu.

W sytuacji, gdy chudnięcie spowolni, albo Cię nie zadowala, zastosuj technikę zmienności diety 511.

owocek

(Visited 613 044 times, 24 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. grzegorzadam 27 listopada 2017 o 18:02

  ostatnio wciagnalem kilka jajek i nic, kompletnie, i tak ma byc ”

  Tak trzymaj, słuchaj organizmu, to trudne, ale daje sygnały 😉
  Możesz jeszcze zmienić różne nawyki, trzeba dużo czasu.

 2. malgorzata anna sliwka 5 grudnia 2017 o 11:42

  Prosze Pepsi wrzuc przykladowy jadlospis, chocby na jeden dzien, mniej wiecej, zebym wiedziala, jak skomponowac posilki…. Staram sie jesc zdrowiej, ale wciaz nie wiem, czy nie popelniam jakis bledow…. Prosze daj mi jakies wskazowki. To moj jadlospis na dzis:
  sniadanie- szejk 2 banany, truskawki i jagody, i drugi szejk- jarmuz, szpinak, pietruszka ( do tego acai berry, szpinak i jarmuz w proszku po lyzeczce)
  obiad- placki ziemniaczane z jajkiem na oleju kokosowym+ niestety zolty ser.
  zupa z czerwonej soczewicy z ziemniakiem , marchewka i pietruszka.
  do tego greens&fruit, wit.d3=k2, omega 3
  kolacja- shape shake
  witamina C+ lyzeczka kolagenu
  Napisz prosze, czy to jest w miare ok?

  1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2017 o 23:51

   jakie jest okno jedzeniowe, czyli ile godzin?

   1. malgorzata anna sliwka 6 grudnia 2017 o 09:31

    okno 6 godzin

 3. martalokales 12 grudnia 2017 o 23:08

  Na jaki okres stosowania programu wystarczy pakiet silver lub gold?

  1. Emanuela Urtica 13 grudnia 2017 o 08:24

   Same Shape’y wystarczają na 28 dni. Na znacznie dłużej wystarcza Greens&Fruits (90 tabletek, czyli od miesiąca do trzech), omega-3 (60 tabletek – 2 miesiące), witamina C 1000+ (50 tabletek – 1,5 miesiąca), D3+K2 zależnie od dawki (60 tabletek, czyli do 2 miesięcy), Bikini Burn (60 tabletek-2 miesiące).

  2. Pepsi Eliot 13 grudnia 2017 o 08:42

   jeśli 1 porcja białka dziennie, to na miesiąc

   1. martalokales 14 grudnia 2017 o 19:56

    Ok, dzięki za odpowiedź 🙂 I jeszcze pytanie: po obiedzie D3+K2 pod język + Omega3 -> też od język czy łykam?

    1. Pepsi Eliot 14 grudnia 2017 o 20:43

     Ty masz jeszcze tę naszą TiB do ssania? Jaki masz poziom 25(OH)D?

     1. martalokales 15 grudnia 2017 o 08:46

      Nie, nie mam jej. Poziomu witaminy D nie sprawdzałam, ale zakładam, że mam niedobór. Pytam, bo jest napisane „Po obiedzie bierzesz pod język 1 tabletkę D3+K2 TiB oraz 1 kapsułkę Omega 3 TiB” 🙂

     2. Pepsi Eliot 15 grudnia 2017 o 16:57

      tak, muszę to zmienić, bo dopiero w styczniu wraca ta nasza D3+K2 pod język. Teraz bierz 4 tabletki D3 TiB i 1 K2 TiB po śniadaniu, a 5 dni przed badaniem 25(oH)D odstaw supelemnty

 4. Vegeman 6 stycznia 2018 o 10:25

  Hej Pepsi, ja chciałbym trochę z innej beczki, wszyscy albo większość tutaj osób chce zrzucić zbędne kilogramy i lepiej się odżywiać , zresztą po to jest ten program. Wszytko pięknie, Natomiast co z ludźmi którzy chcą sporo przytyć? oczywiście mam na myśli masę mięśniową. Wtedy należy wydłużyć okno żywieniowe do tych maks. 8 godz i swoje zwiększone Zapotrzebowanie kcal upchac w tych 3/4 posiłkach? Czyli w moim przypadku każdy posiłek powinien mieć ok 1000 kcal? Trochę to trudne bo po takim posiłku nie ma się ochoty na następny taki duży za 3 godz a na pewno nie chodzi o to żeby jeść na siłę bo zdrowe to na pewno nie jest…proszę Pepsi podpowiedz mi jak na poście przerywanym przytyć 🙂

  1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2018 o 10:31

   nie da się bez ogromnej pracy na siłowni i ogromnych porcji (białko i odpowiednio duuuużo węgli) w oknie żywieniowym. Nastaw się jednak, że suchą masę mięśniową robi się powoli, bo chyba nie marzysz o oponie w pasie?

   1. Vegeman 6 stycznia 2018 o 16:27

    Dzięki za odpowiedź 🙂 oczywiście, że nie chcę oponki, ale o to się nie martw przy moim odżywianiu nie da się zrobić oponki, nawet gdybym się bardzo starał. Wręcz przeciwnie, boje się mało jeść bo chudne w oczach a każdy kg w górę to dla mnie ciężka praca…:( Chciałem wiedzieć czy ktoś w ogóle próbował na poście przerywanym zbudować piękną masę mięśniową, biorąc pod uwagę że jestem veganinem (z wyjątkiem jajek które jem bo mam od starszej kobity ze wsi obok). Bo oczywiście, że można te min 3 000 kcal wepchać w tym oknie ale jedząc złom, dużo trudniej jest to zrobić przy zdrowym, nieprzetworzonym jedzeniu i to bez produktów odzwierzęcych. Myślałem, że znasz może kogoś podobnego do mnie kto zbudował wymarzone ciało na poście przerywanym. A to, że buduje się długo taką mase to niestety wiem bo próbuje od ok 4 lat, i często mam gorsze chwile w których zaczynam wątpić czy w ogóle da się zbudować porządne mięśnie takim sposobem….w tym czasie mam ochotę iść do sklepu po 10 kg kurczaka i po 10 kg odżywki z serwatki i po inny złom i zrobić to tak jak wszyscy ;P Na szczęście wystarczy, że zerknę później na Twojego bloga i szybko mi przechodzi. Fajnie, że jesteś 🙂

    1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2018 o 17:51

     znam tysiące takich osób, to podstawowy problem gdy jest się ektomorfikiem, jesteśmy doradcami dla sportowców, G. pisał pierwszą w Polsce pracę magisterską z suplementacji dla sportowców, sam też ektomorfik 🙂

 5. Iwona 6 stycznia 2018 o 23:09

  Witaj Pepsi czy stosując ten program gdzie moje okno żywieniowe jest od 11-17 mogę rano wypić 4 szklanki stosując terapię 4 szklanek czy to przerwie mój post? I moje drugie pytanie czy ćwicząc wieczorem ok. 19 mam po ćwiczeniach wypić szejka białkowego czy już nic, a szejka mam wypić o 17 jako ostatni posiłek?

  1. Pepsi Eliot 7 stycznia 2018 o 00:32

   nie przerwie

 6. malgorzata anna sliwka 12 stycznia 2018 o 17:02

  Prosze o przykladowy jadlospis 🙂 okno jedzeniowe 6 godzin, Jeden posilek to shape shake,

  1. Pepsi Eliot 12 stycznia 2018 o 22:50

   Na jakiej jesteś diecie, w sensie, czy jesteś wszystkojedzącą osobą, czy witarianką, czy wegetarianką etc

 7. Mysz 22 stycznia 2018 o 13:03

  Pepsi kochana, a czy może to być tak, że:

  12:00 shape shake na wodzie
  15:15 lunch (surowy)
  17:00 ćwiczenia około 30 min (ergometr-wioślarz)
  18 – 19 kolacja (surowa)

  loooove <3

  1. Pepsi Eliot 22 stycznia 2018 o 13:31

   może, zobaczymy, trochę za mało kalorii. Nie do utrzymania na dłuższy czas. Proponowałabym: 12 kuracja 4 szklanki, następnie dużo jedzenia, 14 lancz surowy, plus coś gotowanego typu kasza. Też dużo. 17 ćwiczenia ok 40 minut i potem szejk na wodzie. Dużo więcej kalorii, o wiele lepsze odżywianie, i mega chudnięcie.

 8. Mysz 22 stycznia 2018 o 13:49

  Dobrze, dzięki za sugestie. Bo wiem, wiele razy było to pisane że 4 szklanki wpisują się w post, to zrobię je przed wyjściem do pracy. Później Pepsi pisałaś, że dużo jedzenia to czy może być litrowy szejkas np. z bananów, mango i zielonek?
  A zamiast kaszy może być domowy chleb tylko z kaszy gryczanej niepalonej bio. Kiełkuje kasze, później 24 h masa fermentuje i później piekę.

  <3

  1. Pepsi Eliot 22 stycznia 2018 o 13:56

   oczywiście

 9. Mysz 31 stycznia 2018 o 16:40

  Pepsi, a czy ten program można byłoby przeprowadzić na owocach i zielonych liściach?

  1. Pepsi Eliot 31 stycznia 2018 o 19:05

   oczywiscie, ale musiz bardzo dużo jeść w oknie, 2500 kalorii to minimum

   1. Mysz 31 stycznia 2018 o 19:34

    Oooo ja, jak ja tego dokonam. Czyli jeśli chce okno 6h w tym szejk to muszę zjeść te 2500 kalorii w 3h? Trochę to dziwnie zabrzmi, ale ostatnio nie wchodzą mi warzywa, a już zwłaszcza korzeniowe. Stąd mój pomysł aby przejść na owoce i zielonki + szejk.

 10. voola 31 stycznia 2018 o 19:13

  Od jakiegoś czasu czytuje Twojego bloga Pepsi i przyznaję, że w dużej mierze dzięki wiadomościom jakie czerpię z Twoich wpisów, stałam się bardziej świadoma. Przede wszystkim od momentu wykrycia u mnie insulinooporności, chcę ratować swój stan zdrowia zdrową dietą. Odchudzanie poprzez okienka i post stosuję od maja 2017 roku. Schudłam ponad 30 kg do września 2017 r. Potem raptem spadek masy ciała się zatrzymał. I właśnie odkryto u mnie te insulinooporność na przełomie nowego roku. Wstęp zdecydowanie dla osób, które zastanawiają się czy warto stosować okienka i jakie daje to efekty- jestem żywym przykładem, że wręcz trzeba spróbować takiego sposobu, bo prawdopodobnie nie odczujecie tego całego procesu zmiany odżywiania i po jakimś czasie – stwierdzicie – to działa! I to bez większego wysiłku.

  A teraz przejdę do tego co mnie nurtuje. Do tej pory jadłam między 12-16. Dziś czytając o białku w postaci shake’ów, chcę wprowadzić to do planu dnia. Planuję wydłużyć okno do godziny 18:00. I teraz moje pytanie: jak najlepiej to rozplanować aby efekt był jak najlepszy. Zaznaczę, że kilka razy w tygodniu ćwiczę rano około 1,5 h. Mam 3 opcje.

  1.
  12:00 – posiłek,
  15:00 – posiłek,
  18:00 – shake.

  2.
  12:00 – posiłek,
  15:00 – shake,
  18:00 – posiłek.

  3.
  12:00 – shake,
  15:00 – posiłek,
  18:00 – posiłek.

  Najwygodniej dla mnie będzie zastosować wariant nr 1. Ale zależy mi na dużej efektywności, dlatego też będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek radę jak to najlepiej ugryźć, aby czerpać z tego największe korzyści (zależy mi na utracie wagi).

  Z góry serdecznie dziękuję 🙂

  1. Pepsi Eliot 31 stycznia 2018 o 19:30

   1 opcja najlepsza

 11. Ilona 9 lutego 2018 o 10:16

  Czy szejpy są konieczne, żeby chudnac? Jak długo je brać? I jeżeli nie biorę ich to wtedy jem dwa posiłki o 12 i 15 i już potem nic? Czy można o 18 zjeść coś jeszcze?

  1. Emanuela Urtica 9 lutego 2018 o 11:07

   Nie są konieczne, ale są bardzo pomocne. W ramach postu przerywanego możesz mieć okno żywieniowe trwające do 8 godzin (ale jeśli chcesz realnie schudnąć postaw maksymalnie na 6h – np. pierwszy posiłek jesz o 12 a kończysz do 18, ale im wcześniej skończysz w ciągu dnia tym lepiej) i jesz w trakcie tego okna tyle ile potrzebujesz, a przez resztę czasu pościsz pijąc tylko naturalne napoje bez kalorii (woda, herbata etc).

 12. Mo 12 lutego 2018 o 06:25

  Hej Pepsi, czytam Twój blog juz od dawna i nadszedł ten czas kiedy rozsądek wygrał i przechodzę na Teojr żywienie. Tarczyca w niedoczynnosci, letrox 75, i od kilku lat po każdej diecie efekt jojo. Było juz chyba wszystko z diet. Obecnie przy 164cm wazę 78,5 – najwiecej w życiu ever:( wstyd i hańba. Wchodzę w wariant C – będzie basen raz w tygodniu i ćwiczenia 2x w tygodniu. Czy przy treningu popołudniowym – koło 17tej, mogę zacząć jedzenie od 7mej rano – szejk, 11:30 obiad i 15koktail a potem nic po treningu? Czy układ powinien być inny? Doradź proszę czy to dobry pomysł. Pozdrawiam Mo

 13. kasiajano 21 lutego 2018 o 13:14

  Hej Pepsi, moja córka 14 lat, waży 69 kilo (wzrost 165) i tyje… czy mogę jej pomóc stosując Twoje metody? Co konkretnie powinnam zrobić? Endokrynolog dał Eutyroks, ale nie chcę jej dawać. W zeszłym roku na diecie „pudełkowej” eliminacyjne schudła 6 kilo (z 66 do 60), od lipca do końca grudnia przytyła do 73. Od styczna znowu dieta, ale niestety spadło do 69,2 potem tydzień nic i teraz w trzy dni 300g do góry. Proszę o podpowiedź, z góry bardzo dziękuję!!!

  1. Pepsi Eliot 21 lutego 2018 o 14:24

   co je? rzeczywiście ma niedoczynność tarczycy? Jaki ma poziom 25(OH)D?

   1. kasiajano 21 lutego 2018 o 14:44

    Dotrę do domu i odszukam ostatnie badania. Jeżeli chodzi o ta dietę „pudełkową”, na której znowu jest do początku roku, to tym razem nie wykluczali glutenu ani mleka, kaloryczność 1300.

    1. Pepsi Eliot 21 lutego 2018 o 18:04

     o Boże, głodzą i to gównem

     1. Kasia 21 lutego 2018 o 18:36

      Dostawca sprawdzony?. Jeżeli uważasz, że źle podpowiedz coś proszę?.

    2. grzegorzadam 21 lutego 2018 o 18:52

     Bez komentarza,

 14. kasiajano 21 lutego 2018 o 14:36

  nie wiem((( zrobię i napiszę. Daję jej od kilku miesięcy Twoją z K2

 15. Kasia 21 lutego 2018 o 16:34

  TSH 5,860; FT3 5,44; FT4 16,04; triglicerydy 129; glukoza 100. Tyle mam teraz. Dziękuję za pomoc)))

 16. Mysz 24 lutego 2018 o 16:01

  Pepsi, jeśli chcę dostarczyć organizmowi białko (typ metaboliczny) i chcę do tego użyć shape shake to jak z niego kożystać? Lepiej jako ostatni posiłek na wodzie, czy zamiast śniadania wypić, zjeść shape shake z owocami (np .bananem i malinami)?

  <3

  1. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 17:17

   to zależy od Twoich priorytetów, ja bym brała jako ostatni posiłek na wodzie, a pierwszy szejk dużo owoców i zielonek

   1. Mysz 24 lutego 2018 o 17:25

    Rozumiem. Muszę się odchudzić, muszę też nabrać sił, odżywić organizm (bo chyba gdzieś pisałaś Pepsi, że można być pozornie odżywionym będąc niedożywionym). Dopiero teraz „zbadałam” swój typ metaboliczny i dostałam odpowiedź na to co ze mną się dzieje. Czyli 2w1 tak naprawdę uzyskam jeśli włączę jako ostatni posiłek shape shake na wodzie?

 17. bea 25 lutego 2018 o 16:42

  Droga Pepsi, chcę w końcu zastosować ten program nad którym myślę już z półtora roku hehe, inne metody nie zadziałały tak jakbym chciała, no może paleo bez grzeszków tak ale na tej diecie spożywałam za dużo białka, co nie jest dobre dla mych nerek no i te cuchnące wiatry 😉
  Chcę przybliżyć się jak najbardziej do natury ale też pozwolić sobie czasami na dania które uwielbiam i ten program jest idealny 🙂
  Czy jeśli o 10 wypiję koktajl ( banany, inne owoce plus zielone liście) czasami plus sok warzywny, o 13 jakieś owocki lub sałatka, czasami kanapka z twarogiem jakby mi się smak na to zrobił 😉 o 16 obiad, 18 godz. – trening a po nim shape shejk?
  Kochana czy to dobry plan? Bo muszę schudnąć tak z ok. 7 kg, poprawić formę i się odżywić dobrze i lepiej spać 🙂
  Ściskam

 18. bea 25 lutego 2018 o 16:44

  A i jeszcze mnie nurtuje czy mogę dodawać do koktajlu olej kokosowy czy zmielone nasionka? 🙂

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 17:16

   nigdy, przecież to energia

   1. bea 25 lutego 2018 o 17:45

    to nie będę dodawać 🙂 a co z moim planem, będzie ok? 🙂

 19. Betti44 27 lutego 2018 o 18:10

  Hej, potrzebuje pomocy w określeniu strategii działania – ratowania mojej resztki zdrowia i odchudzenia, waga mnie dobija. W skrócie: mam niedoczynność tarczycy podobno nie haszimoto (wyszło z badania krwi) biorę jod w tabletkach 100, łuszczycowe zapalenie stawów (biorę NLP), endometrioze (hormony). Jem ryby, mięso drób dwa razy w tygodniu, psyche też mi siada, tyje- 7 kg w ciągu 6 miesięcy. Potrzebuje cukru, jak nie zjem to dostaje drgawek. Bolą mnie nogi, mam ciężkie, klockowate uda, bolące łydki. Badania z krwi w styczniu wszystko OK, oprócz leukocytów spadek łapie wszystkie infekcje. Dodatkowo problemy żołądkowo – jelitowe. Cukier w normie, Wit D3 też, B12 ok, źelazo ok. Oprócz tego programu co powinnam jeszcze włączyć. Mleko tylko roślinne, jajka sporadycznie, czasem plaster żółtego sera, pasty warzywne, rybki marynowane, wędzone.

  1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 21:54

   Ten art warto byłoby przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB

   Ponieważ oczekujemy na dostawę powyższej D3 TiB, na już bierz 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania. Mają tę przewagę, że wchłaniają się od razu do krwiobiegu z receptorów podjęzykowych i jest najmniej strat co do wchłaniania na układ trawienny https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Witamina E (naturalna) jw

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

 20. Anita 2 marca 2018 o 11:49

  heyka! potrzebuje wsparcia. od dwoch lat tyje po 10 kg rocznie. okazalo sie ze mialam wlokniaki. zostaly wyciete. zrobilam multum wynikow. kortyzol wystrzelony w kosmos. reszta w granicach gornej normy. zaczelam stosowac diete na swoje zdrowko ale nic nie chudne. dobija mnie to. chcialabym wprowadzic Twoje shaki do swojego grafiku. ale nie bardzo wiem jak je rozlozyc. przeczytalam powyzsze komentarze i nadal tego nie ogarniam. dodatkowo zamierzam poscic. w godzinach 9-15 posilki. ogolnie moj plan wyglada tak; 9:00 sniadanie 2jajka + warzywa. 12:00 obiad indyk plus warzywa i wegle. 15:00 drugi obiad. i teraz moje pytanie brzmi: jak pic Twoje shaki zeby schudnac? z czego zrezygnowac? jedyny trening jakie robie to spacery, marsze z psem. ponizej lista supli ktore przyjmuje:

  z gory bardzo dziekuje. pozdrawiam 🙂 milego dnia

  1. Pepsi Eliot 2 marca 2018 o 13:10

   spam wyleciał, jem i chudnę z przerywanym postem jest bardzo skuteczne, jeśli masz swoje suple podstaw je tam gdzie zalecam, szejki przylecą dopiero w tym tygodniu.

  2. grzegorzadam 2 marca 2018 o 17:16

   ”okazalo sie ze mialam wlokniaki. zostaly wyciete.”

   Pomogło? Bo zazwyczaj skalpel nie pomaga.

   1. Anita 5 marca 2018 o 07:37

    poki co wszystko jest w normie. mam nadzieje ze tak zostanie. sama odczuwam tez duza poprawe. 🙂

    1. grzegorzadam 5 marca 2018 o 08:45

     To dobrze, ale wspomagaj organizm, oczyszczaj, odwdzięczy się zdrowiem.

    2. grzegorzadam 5 marca 2018 o 08:46

     Bez skalpela, to nie jest rozwiązanie 😉

     1. Anita 5 marca 2018 o 12:59

      staram sie jak moge zeby wrocic do zdrowia. poczatkowo mialam miec wszytsko robione laparoskopowo, niestety jak zajrzeli do srodka trzeba bylo rozcinac. szukajac pomocy natrafilam na ten blog 🙂 czekam teraz az Wasze magazyny ponownie sie zapelnia i biore sie za Pakiet Gold. to co najbardziej mi doskwiera to zatrzymana woda w organizmie. wypijam okolo 3l dziennie. nie pije kawy i czarnej herbaty. jedynie woda i ziolowe herbaty. moze moglbys mi cos doradzic jak to zwalczyc? z gory dziekuje 🙂

     2. grzegorzadam 5 marca 2018 o 14:02

      Możesz mieć niedobór potasu przy nadmiarze sodu.
      Zrób analizę włosa np. , badanie lab tego nie wykaże.

      Woda z solą, jaka woda?

     3. grzegorzadam 5 marca 2018 o 14:05

      PH moczu w trakcie dnia?

      ”Nadmiar insuliny powoduje zatrzymanie sodu, zatrzymanie płynów, podwyższone ciśnienie krwi i zastoinową niewydolność serca. [1] – Dr Ron Rosedale”
      http://drsircus.com/pain-relief/inflammation-and-systemic-stress/
      Przy niedoborze magnezu !

      Stan nerek?

     4. Anita 5 marca 2018 o 14:53

      pije na zmiane … z woda …. stopy mocze w … magnezu. 2x w tygodniu. na regeneracje nadnerczy biore …. (tabletke miedzy posilkami, trzy x dziennie). PH moczu w trakcie dnia musze zbadac.

     5. grzegorzadam 5 marca 2018 o 20:05

      stopy mocze w platkach magnezu. 2x w tygodniu.’

      Codziennie przez 3 miesiące- dr Sircus.

     6. Pepsi Eliot 5 marca 2018 o 21:36

      bez spamu prosimy

 21. Małgośka 12 marca 2018 o 08:06

  Miśki, a jak to jest z kuracją czterech szklanek rano na czczo? Do ostatniej dodaję płaską łyżeczkę 4 greens a tam przecież jest chlorella i spirulina, a je traktujemy jako pokarm, czy zatem one kończą post? I po nich okno jedzenia? Czy wliczają się bezspornie jeszcze do post?

  <3

  1. Emanuela Urtica 12 marca 2018 o 08:23

   Nie łamią postu. 🙂

  2. Pepsi Eliot 12 marca 2018 o 09:11

   owszem pokarm, ale kalorie są tylko z błonnika, więc można uznać, że nie przerywają postu.

 22. Karolina 13 marca 2018 o 11:20

  Witam. Przymierzam się do programu „Jem i…chudnę” – wariant C. Mam jednak pytanie, zanim zakupię pakiet silver chciałam zapytać, czy mogę stosować dietę podczas karmienia piersią? Właściwie powoli kończę to karmienie (15 miesięcy), ale ciężko nam to na razie wychodzi 😉 W każdym razie – moje mleko nie jest priorytetowym posiłkiem mojej 15 miesięcznej córki… to mogę czy nie? Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 13 marca 2018 o 11:26

   moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, a ponieważ każde karmienie to strata około 500 kalorii, razem z dietą może zadziałać naprawdę skutecznie. `Ta dieta nie głodzi, wręcz przeciwnie.

   1. Karolina 13 marca 2018 o 11:34

    Bardzo dziękuję za odpowiedź, a tym bardziej, miłę wieści 🙂 Napisałam maila w celu umówienia się na indywidualną konsultację 🙂 Czekam na info!

 23. kosmo 18 marca 2018 o 21:13

  Bardzo chciałabym zacząć tą dietę, od dawna mam problem z wagą (60 kg przy niskim wzroście 163, wygląda to źle dużo tłuszczu) , nie wiem czy dobrze rozumiem zasady – opcja dla mnie to B – czyli trening rano na czczo około godziny 9, aeroby – 40 minut na orbitrecu,
  Woda,
  10h – potem jeśli dobrze rozumiem od razu po treningu szejk ze szpinakiem bananami jabłkiem ( nie wiem czy w tej opcji razem z shape shakiem)? Czy sama zieleninka i owoce
  13h – owsianka z owocami
  15h – obiad zazwyaczaj makaron z warzywami, lub ryz z wazywami czasami ryba, jakieś curry
  18 h – shape shake z woda
  I koniec
  Nie wiem czy taka opcja jest ok wg zasad tej diety, proszę o pomoc
  Chciałabym zamówić shape shake oraz biniki burn, mam już własne kropelki z witaminą D3+K2
  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 18 marca 2018 o 21:54

   może być, a w oknie w którym jesz możesz być wyluzowana, ale im bardziej jesteś wyluzowana, tym dłuższy musi być post. Od 15 to chudnie się w oczach. Rano szejk jaki chcesz.Zacznij a potem się najwayżej zmodyfikuje, jakbyś za mało chudła.

 24. Jakschudnac 18 marca 2018 o 23:19

  Witam. Czy jezeli zje sie pierwszy posilek okolo 11 , obiad o 15, jakis podwieczorek o 17, i shape o 20 to bedzie dobrze ? Czy raczej nic nie bedzie z odchudzania?

  1. Jakschudnac 18 marca 2018 o 23:24

   Chodzi o to czy 20 to bedzie za pozno na shape?

   1. Pepsi Eliot 19 marca 2018 o 09:23

    chodzi o to, że ciało jest w rytmie biologicznym, wieczorem trawienie spowalnia, rozpoczyna się regeneracja. Wprawdzie serwatka CFM trawi się bardzo szybko, ale jednak jest to czyste białko.

  2. Pepsi Eliot 19 marca 2018 o 09:25

   sprawdź na sobie

 25. Pepsi Eliot 19 marca 2018 o 08:09

  Nie ma mowy o żadnej KOLACJI !!!! Tylko Shape na wodzie.

 26. Pepsi Eliot 19 marca 2018 o 08:43

  jak nie ćwiczysz 2 szejki, jak już schudniesz przejdziemy na 1.

 27. kasia 19 marca 2018 o 09:27

  Ok, bardzo bardzo dziękuję 🙂

 28. Anita 20 marca 2018 o 15:51

  Witam, prosze o porade co powinnam zaczac robic, suplementowac, poniewaz czuje ze z moim zdrowiem jest cos nie tak… mianowicie od kilku miesiecy mam dziwne bulgotania, przelewania w brzuchu (domniemam, ze to jelita) czasami nawet jak przylożę rękę do brzucha to czuje jakies dziwne ruchy cos na styl ruszajacego sie dziecka w łonie matki. Wieczorami i rano czesto pobolewa mnie brzuch i żołądek, a czasem cos pod lewym żebrem… Mam częste gazy, a także różne stany skupienia stolca. Moje wyniki krwi wszystko w normie oprócz: podwyższone Monocyty – 11%, RDW-CV – 14,6%, obniż. Eozynofile -0,6%, obniż. prolaktyna – 4,31; witamid D – 36, witamina B12 – 324. Nie wiem od czego zaczac zeby sobie nie zaszkodzic a pomóc. Za wszelkie rady, wskazówki bede bardzo wdzieczna.

  1. Pepsi Eliot 20 marca 2018 o 19:32

   zrób prosty test na zakwaszenie żołądka, https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/, jakie masz pH moczu zaraz po przebudzeniu i o 12 w południe? Jak tam przeciwciała tarczycowe i TSH? Podwyższone monocyty mogą oznaczać zakażenie pasożytnicze. Zrób może biorezonans. Znajdujesz niestrawiony pokarm w kale?

   1. Anita 20 marca 2018 o 20:27

    anty-TG – 4,97 czyli troche podwyzszone, reszta w normie.

 29. kosmo 24 marca 2018 o 16:24

  wdrożyłam już tę dietę w życie, trzymam się okna 8 h jedzienie, reszta postu,
  – 10:00, 40 minut trening areobowy – 20 minut przed bikini burn
  – zaraz po treningu szejk 3 banany szpinak jablko inne owoce – na bogato
  – 15 – obiad – makaron z sosem pomidorowym, lub warzywami, czasem rybka, czasem pieczone ziemniaki, syte porcje najadam się czuje ze jem to co lubie i jestem naprawde najedzona, czasami jest tez troche smietany, lub ser do tego – nie licze kalorii, używam też tłuszczu np do podsmażenia cebuli
  – 18 szejk shape
  KONIEC z papu

  czuje się bardzo dobrze, ale tak naprawdę nie mogę uwierzyć ze najadając się jestem w stanie schudnąć na takiej diecie, jedząc ulubione spagethi do syta

  czy to zadziała?!

  może robię coś źle?

  cieżko mi znalesc na stronie komentarze osób którym się udało schudnąć na takiej diecie

  dlatego szukam potwierdzenia czy się da na tym schudnąć….

  pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 24 marca 2018 o 18:54

   śniadanie 11, 14 duży obiad, 18 szejk, 11 duże śniadanie bardzo, mały obiad 14, szejk 17 i zaczniesz chudnąć baardzo.

 30. kosmo 30 marca 2018 o 11:53

  Niestety po wypiciu szejka o 18, nie jestem w stanie zasnąć, nie mogę w ogole spać, do 4 w nocy się męczę, próbowałam pić je wcześniej o 17, ale to nic nie zmienia 🙁 co zrobić? odstawić szejka? help

  1. Pepsi Eliot 30 marca 2018 o 11:56

   odstawić, szejk ma być przyjemnością. Pij go tuż po porannym treningu, albo zastąp nim trening, albo nie pij wcale.

 31. kosmo 30 marca 2018 o 22:44

  ale czy dieta wtedy zadziała? może wiesz dlaczego tak się dzieje? czy to normalne

  1. grzegorzadam 31 marca 2018 o 09:26

   odstaw, sprawdz, są różne reakcje.

 32. alejakto 13 kwietnia 2018 o 16:35

  Dziś mija dokładnie 20 dni odkąd stosuje ten sposób odżywiania
  10: szejk z bananów i owoców szpinak jarmuż
  12: jakaś przegryska placuszki owsiane z banenem, kanapka z waflem ryzowym itd.
  15: obiad – ryż makaron z warzywami, ziemniaki itd
  17: trening 40 minut aerobów (przed treningiem bikini burn)
  18: shape szejk
  koniec

  schudłam tylko 2 kg 🙁 co robić? co jest nie tak liczyłam ze jak zjemy osotani posiłek o 15 to będę szybko chudła jak pisałaś w komentarzach u innych, trace motywacje.. help

  1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2018 o 20:42

   dziwne, dlaczego metabolizm nie prrzyspieszył, jaka waga wyjściowa? Masz niedoczynność?

   1. alejakto 13 kwietnia 2018 o 21:05

    może nie zrozumiałam założeń,ale wydawało mi się ze jeden sheap szejk o 18 wystarczy, skoro robię trening codziennie, na śniadanie wolałabym własnie takiego bez shape szejka z bananów i szpinaku czy innych owoców. 65 kg, 165 cm wzrostu, nie mam niedoczynności hormony w porządku, nie wiem o co chodzi, biorę witaminę D3K2

    1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2018 o 21:17

     dobrze zrozumiałaś, to ja źle zrozumiałam, dlatego usunęłam tamtą odpowiedź. Ile tak na oko jesz kalorii?

 33. alejakto 13 kwietnia 2018 o 17:47

  witam
  piszę jeszcze raz chyba coś się nie chce wgrać
  od 20 dni stosuje te diete
  10:szejk ze szpinakiem jarmużem bananami owoce
  12: przekąska, placuszki wsiane kanapki z waflami ryzowymi
  15:0biad makaron ryż z warzywami, ziemniaki, czasem jakis ser do tego
  17:trenign areobowy (bikini burn 20 minut przed)
  18: shap szejk

  i przez te 3 tygodnie schudłam niecałe 2kg i trace juz nadzieje, naprawde się staram nie ma odstępstw, co robić…

  pozdrawiam

  1. alejakto 14 kwietnia 2018 o 18:14

   myślę że około 1800 więcej poprostu nie da rady w tych 5 h, staram się nie jeść zbyt dużo tłuszczu, czasem zdażą się jajka „smażone” bez tłuszczu, do shej szejka dodaje soku z cytryny bo inczej jest dla mnie za słodki

   1. Pepsi Eliot 14 kwietnia 2018 o 18:20

    za mało jedzenia, ciało spowalnia metabolizm

 34. Magda 14 kwietnia 2018 o 23:20

  Pepsi, już zamawiałam, a tu nie ma 🙁 kiedy będzie waniliowy??

  1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2018 o 08:38

   wyleciał w piątek, to jeszcze z tydzień

 35. Anita 15 kwietnia 2018 o 22:09

  Od dwóch tygodni stosuje ten plan a brzuch mam jak balon :\ o 6 rano kuracja 4 szklanek,9 Shake TiB,12 konkretna sałatka z dodtkiem jajka bądź moszarella,orzechy. 16 obiad typu pesto. Biorę D3 z K2,G&F, omega, dodaje maca do 4 szklanki i nic nie chudnę,wrecz nabieram. Chodzę najedzona i czuję się ok. Gdyby nie ten bebzon. Poczekać jeszcze cierpliwie na efekty? Help

  1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2018 o 23:25

   ile godzin postu masz, o której kończysz jedzenie? Przy takich sałatkach ostatnie danie trzeba zjeść o 15

 36. Anita 16 kwietnia 2018 o 06:12

  Ostatni posilek jem wlasnie o 16. I potem o 9 shake. Wychodzi ze to jakies 17h postu. Ciezko mi bedzie zjesc ostatni posilek o 15 bo jestem wtedy jeszcze w pracy.

 37. Lena 18 kwietnia 2018 o 14:26

  Ile mg ma D3 i ile K2 ? z gory dziekuje za odpowiedz

 38. Ewa 19 kwietnia 2018 o 21:18

  Od tygodnia piję shape shake 2xdzienie- na śniadanie i kolację, do tego II śniadanie i obiad. I waga ruszyła, ale moje włosy z głowy też. Lecą garściami. … jak to tłumaczyć?

  1. Pepsi Eliot 19 kwietnia 2018 o 22:24

   To nie ma związku z shape shake to są aminokwasy, budulec białkowy, w tym włosa. Jaki masz poziom żelaza?

 39. A. 20 kwietnia 2018 o 13:43

  Pepsi. Czyli dobrze rozumiem, ze jak wejdę na post przerywany to nie muszę dodatkowo obcinać kalorii z mojego dziennego zapotrzebowania? Właściwie nie mam nadwagi, większość ciała mam szczupłą, ale brzuch jest lekko otłuszczony, dlatego myślę o schudnięciu i nie wiem czy ciąć po kaloriach czy nie.
  I kolejne pytanie, czy dieta z proporcjami 80/10/10 ale nie w wersji raw tylko bardziej coś pod starch solution, dietę Ornisha, HCLF oczywiście bezglutenową i bez rafinowanego cukru tez ma jakiś sens zdrowotny? Szukam jakiejś alternatywy dla „klasycznej zbilansowanej diety”. Jak na razie przyszło mi do głowy tylko wyrzucenie produktów odzwierzęcych.

  1. Pepsi Eliot 20 kwietnia 2018 o 17:02

   nie musisz, wręcz przeciwnie, trzeba w oknie dużo jeść

 40. Marlena 26 kwietnia 2018 o 08:56

  Ja mam takie pytanie. Czy można pić kawe z łyżką mleka w ramach postu rano, co najlepiej jeść na obiad jak nie chce sie byc na razie na 811 by szybciej schudnac. Jakie sa najlepsze godziny na sniadanie i obiad w celu najlepszych efektow ? Czy jezeli przejde na witarianizm i bede jesc mniej kalorii z owocow i lisci np. 1700 i nie bede biegac lub inaczej cwiczyc to bedzie to dobre.

  1. Emanuela Urtica 26 kwietnia 2018 o 11:00

   Możesz pić czarną kawę i wszelkie napoje bez kalorii. Zasada jest taka, że im wcześniej skończysz (ergo im wcześniej zaczniesz) tym lepsze efekty, to już zależy tylko od Twojego planu dnia. Rano zaczynasz dzień od terapii 4 szklanek, później pijesz koktajl z dużej ilości owoców i liści albo po prostu jesz owocki i ładujesz się energią. 🙂 Na obiad możesz jeść cokolwiek z zachowaniem zasad zdrowego rozsądku – kasze, strączki, bataty, w ogóle warzywa (przede wszystkim surowe, ale też przetworzone). Ważne żebyś jadła pełnowartościowe posiłki. Możesz wesprzeć się jakąś aplikacją w stylu cronometer’a. Dla lepszych efektów jako ostatni posiłek możesz pić Shape Shake’a na wodzie.

   Witarianizm to nie jest dieta odchudzająca!!! To dieta, która mega ładuje energią, dieta dla osób, które chcą być w ruchu, biegać i ćwiczyć i które mają na tyle samozaparcia by ją ogarnąć ze wszystkimi restrykcjami. Chudnięcie to skutek uboczny, nie skądinąd przyjemny. Jedząc znacznie poniżej zapotrzebowania kalorycznego, tym bardziej na poście przerywanym, bez ćwiczeń, będziesz czuła się zwyczajnie źle, a Twój metabolizm szybko zwolni obroty. Poczytaj o tym więcej zanim podejmiesz decyzję.
   https://www.pepsieliot.com/witarianizm-nie-wszystko-rozowo/
   https://www.pepsieliot.com/zanim-zostaniesz-witarianinem-2/
   https://www.pepsieliot.com/witarianizm-dieta-811-czyli-warto-sie-katowac/
   https://www.pepsieliot.com/witarianizm-cd-krok-pierwszy-i-nastepne/
   https://www.pepsieliot.com/faq-witarianizm-dla-poczatkujacych-jak-zaczac-czesc-1-swiadomosc/
   https://www.pepsieliot.com/dlaczego-witarianizm-811-moze-calkowicie-odmienic-twoje-zycie/

   1. Marlena 27 kwietnia 2018 o 08:06

    Dziekuje za informacje. Na razie zrezygnuje z witarianizmu. Sprobuje jesc wiecej warzyw, zdrowych produktow i stosowac post przerywany.

    1. Marlena 28 kwietnia 2018 o 07:28

     Mam jeszcze pytanie. Czy stosując shake raz dziennie, suplementy od was już stosuje i jedzac 1700 kcal (mniej nie ma co jesc ?)- Bazowa Przemiana Materii z kasz i warzyw lub jajek, ryby i warzyw itp. na obiad, a na sniadanie tylko cale owoce lub naturalnie wyciskane soki jak grejpfurty, sok z marchwii, borowki itp. jedzac tluszczu w diecie malo tak jak lyzka oliwy, lyzka masla klarowanego eko, oleju kokosowego okolo bedzie ok. Witarianizm rzeczywiscie trzeba przeprowadzic madrze i przygotowac sie dobrze, wprowadzac powoli bo mozna sobie zaszkodzic.

     1. Pepsi Eliot 28 kwietnia 2018 o 11:00

      myślę że będzie doskonale, ale jadłabym 2000 kalorii

 41. basik241 5 maja 2018 o 15:10

  Pepsi a ja mam inne pytanie, czy mogę przed szejkiem wypic wode z lyzka octu jablkowego lub ewentualnie łyknąć enzymy trawienne? Bo słabo trawię, mam problemy z wypróżnianiem. Pozdrowionka ?

  1. Pepsi Eliot 5 maja 2018 o 20:01

   rób terapię 4 szklanek będzie doskonale.

 42. Wiktoria 7 maja 2018 o 20:23

  O coś dla mnie! Przez ostatnie 2 mc trochę za dużo było party! Piwo,grill,pizza,Donery itd.itp i utyłam aż 6 kilo?W sumie tylko mam grubaśny brzuch i tłuszcz? 2,5 tygodnia się męczę z odchudzaniem i schudłam do mojej wagi ale tłuszcz na brzucholu został? w sumie jadłam zdrowe jedzenie -dużo warzyw, owoców … Żaluję ze az tak się zaopatrzyłam bo od Ciebie wolałabym wszystkie suple ! Już słoiczki różne(D3,K2,wit.E,L-glutathion,L-cysteina,Cholina,Omega3,itd.itd. położyłam rodzicą ale muszę im zawsze wieczorem w słoiczki puste wszystko powkładać bo tak zapominają o tym??
  Soki z marchwi ,pomidorowy, z jagód itd.itd ale zawsze bedąc z koleżankami jadłam fast-food-y! No przecież nie powiem nie jem pizzy,frytek itp. ?! Ale od dwóch dni zero Fast F.!!! Nie wiem co zrobić z oponką na brzuchu ?Wstyd mi się rozebrać na basenie!!! Wszystkie kolezanki mają płaski brzuch a koledzy umięśniony no są wyjątki z kolegami?! Czy to prawda że robiąc gimnastykę np. brzuszki nie spalę tłuszczu tylko mięśnie wyrobię?!!! Proszę Cię o pomoc! Moje koleżanki nie mają takiego wilczego apetytu po piwie! A ja bym całą lodówkę zjadła! Już nie piję piwa ani nic alkoholowego ! Wiem że zrobiło to piwo +jedzenie z grilla,pizza itp Gdy idę na party jako jedyna piję wodę?Ale dobrze mi z tym pomimo głupich docinków ze strony znajomych! Że mama mi zabrania itp?a z mamą nawet się nie widzimy 2-3 dni.! Gdy ona wraca mnie nie ma, gdy ja jestem jej nie ma?Zresztą nie mam 16-tu lat!!!
  Jestem wręcz załamana moim brzuszkiem?W zeszłe lato było ok. a teraz naprawdę sam tłuszcz!!! I jak już pisałam wróciłam do mojej wagi ale brzuch został???Biorę Acetyl L Carnitynę,zieloną herbatę i kawę(w tabletkach) Też nic nie pomogło? więc ćwiczycz nie mam bo tylko mięśnie wyrobię, jeść zdrowo muszę bo nie chcę schudnąć! Tylko z oponki !!!!!! Proszę o odpowiedź i dziękuję?Wiki

  1. Pepsi Eliot 8 maja 2018 o 08:19

   zastosuj Shape Shake TiB, jaki masz poziom 25(OH)D ? To bardzo ważne badanie nawet dla dzieci. Owszem wyrabiają się mięśnie na brzuchu podczas 6 Widera, ale tłuszcz też się pali.

 43. babcia Mia 12 maja 2018 o 20:10

  Mam zapytanie .bardzo trudna sprawa…jestem 60 latka uzależnioną od benzodiazepiny.Inny lekarz mi odstawił i..biorę antydepresant 2 razy dziennie.Mam złe wyniki..cholesterol 247, trójglicerydy 165 i od dziecka miałam hipoglikemie .hemoglobina 13,8…mam wage 72 kg przy wzroście 164cm. Nie pije , nie pale i mam strasznie mecząca nerwice od 24 roku życia .Mam zapytanie – co jeść bym nie była głodna bo źle się czuje i słabnę ,Co jeść bym czuła sie w miarę najedzona ale aby pokarmy były z prostych produktów bo mam 1300 emerytury .i co jeść by zbić ten cholesterol i trójglicerydy. Cieszyłabym sie bardzo , gdyby Pan
  mi odpowiedział. Z góry wiec serdecznie dziękuję !!!!

  1. grzegorzadam 23 maja 2018 o 06:53

   Mam złe wyniki..cholesterol 247”

   masz za niski CH w swoim wieku.
   Jak bierzesz statyny, to nie jest dobra ścieżka.

  2. grzegorzadam 23 maja 2018 o 06:54

   i co jeść by zbić ten cholesterol”

   nic nie zbijaj !!!

 44. Mysz 14 maja 2018 o 17:29

  Pepsi, a jakie inne białko z waszego sklepu (wegańskie) mogę zastosować i będzie działać na podobnej zasadzie jak Shake Shape, jeśli nie mogę właśnie spożywać Shape Shake? Czy jest możliwy taki zamiennik wogóle?

  <3

  1. Pepsi Eliot 14 maja 2018 o 18:45

   będzie wkrótce kilka białek This is BIO, a teraz możesz brać https://thisisbio.pl/bialko/2136-100-plant-protein-900g-scitec–728633111695.html

 45. alex 15 maja 2018 o 11:23

  jak zachowac okno 8-6 h przy migrenie gdzie ważne jest regularność posiłków? wstaję o 4.30 i ciężko jest dotrwać do 7 bez posiłku bo w pracy często jest rano młyn i głowa już się „odzywa” jak nie dostanie paliwa …..

  1. Pepsi Eliot 15 maja 2018 o 11:54

   ciepłe herbatki ratują tyłek, ale generalnie z czasem przestaniesz mieć migreny. Póki co w dzień migreny nie pość, tylko coś sobie przejedz. Woda z nieoczyszczoną solą morską jest dobrym sposobem. No i dieta witariańska, znikają migreny.

 46. AnnSwiss3405 15 maja 2018 o 13:30

  Pepsi, czy jeśli rano kolo 7:30 zjem śniadanie (koktajl z owocow i zielonych lisci), potem o 12:00 obiad ( kasze/ryż/makaron pelnoziarnisty plus warzywa, czasem trochę kurczaka), a trening robie dopiero kolo 18-18.30, to shape shake TiB pic po treningu czy lepiej shake pic kolo 15:00? Chodzi mi o okno jedzeniowe-przy shake-u po treningu boje się, że mam okno za długie.

  1. Pepsi Eliot 15 maja 2018 o 15:11

   Obiad może się przeciągnąć do 13, około 16 szejk, a po treningu już nic.

   1. Ewa 1 stycznia 2019 o 13:44

    Hejka! Mam pytanie odnośnie 1szego posiłku przy mniej wiecej takim planie jak w komentarzu powyżej (śniadanie tzn. 1 posilek 7.30, obiad 13.00 shake 15.00 i ćwiczenia ok18.00/19.00) …czy na 1szym posiłkiem muszą być owoce czy tam kotkail owocowy ? Czy może w zamian za koktail być owsianka, kanapka z dobrego chleba ??
    Tak krótko o mnie…
    Pracuje od 7.30 do 15.30 w biurze, przez ten czas wiadomo zero ruchu. Po pracy dom, młodzież..takie ogólne ogarnięcie. I koło 19 staram się ćwiczyć w domu 3 do 4 razy w tygodniu. Chcialabym zgubić oponke z brzucha bo tu najbardziej osadził mi się tłuszcz. Zamierzam kupić shake no i pić tak by efekt był najlepszy. Mam 40 lat, 173 cm wzrostu i ważą 68 kg. Chciałabym zgubić koło 5-6 kg. Czy taki system jedzenia o jakim pisze na początku postu będzie dla mnie ok ? Czy coś poprzestawiac ? Dodam ze przed praca pije 3 szklanki, 4 nie pije bo budziłabym wszystkich domownikow thermomixem..prosze o poradę żebym mogła dietę przeprowadzić mądrze 😊

    1. Pepsi Eliot 1 stycznia 2019 o 15:42

     jak zaczniesz dzień od chleba, to będzie słabo, to już lepiej zjedz owsiankę.

     1. Ewa 1 stycznia 2019 o 16:55

      A tego shake to lepiej po treningu czy przed ? Większość trenerów poleca białko przyjmować po treningu żeby budować masę mięśniową ?

     2. Pepsi Eliot 1 stycznia 2019 o 18:13

      zawsze w oknie anabolicznym do 30 minut po treningu, ale jak dla odchudzania, to kiedykolwiek, byle na wodzie nie jeść przed i po.

 47. Julita 21 maja 2018 o 15:09

  Droga Pepsi moja mama 68 lat stosuje program ale jest problem . Ma cukrzycę typu II stosuje terapię 4 szklanek i sproszkowanego brokuła. Pilnuje okna jedzeniowego w dzień cukry są dużo lepsze bo 140 do 160 po ostatnim posiłku jest ok a w nocy skacze do 220 i tak jest na czczo. A po szklanka potrafi jeszcze pójść w górę. Poradz cos Pepsi moze jeszcze powinna coś brac na ten cukier? Pierwszy raz od 20 lat tak dobrze sie czuje i nie miala takiego cukru w dzień ,tylko co z ta noca? Dodam ze regeneruje wątrobę sokiem z cytryny i oliwą. Pozdrawiam Julita

  1. Pepsi Eliot 21 maja 2018 o 15:21

   a ile jeszcze je tłuszczu oprócz tej oliwy, i oliwy ile?

 48. Julita 21 maja 2018 o 16:21

  Dwa razy w tygodniu awokado do sałatki, chyba sobie troszke tej oliwy do sałaty używa. Generalnie nie smaży nie je czerwonego mięsa a drób ( ekologiczny)dwa razy w tygodniu. Robiła sobie szejk z zielonkami ale nie wiemy kiedy ma je pić? Jako posiłek za mało do posiłku podnoszą cukier. A moze powinna bic szejka bialkowego ? Co myslisz Pepsi? Do tego wszystkiego mama ma nadciśnienie i migotanie więc jest trochę w stresie. Bierze kilka lekow( sporo już odstawila) chcemy żeby mogła funkcjonować bez tych swinstw. Tak jak mówiłam bierze 4Greens sproszkowanego brokuła od Was Wit ć Wit D potas omega i kapsułki z kory sosny francuskiej. Generalnie schorowana ta moja mama stawy ja bolą bo niestety otyla , ale widzę ze się zaczęła i chce coś zmienić. Julita

 49. Julita 21 maja 2018 o 19:34

  Mama je awokado raz w tygodniu, dodaje oliwy do sałatek . Nie je czerwonego mięsa drób 2 razy w tyg. Niestety ma też nadciśnienie i migotanie bierze kilka lekow( już kilka odstawila). Może powinna pić ten szejk białkowych? Proszę pomóż Pepsi mama postanowiła obudzić się że snu. Pozdr Julita

  1. Pepsi Eliot 21 maja 2018 o 20:03

   to pięknie, zaraz coś wymyślimy, może przeczytaj ten artykuł? https://www.pepsieliot.com/poznaj-najpotezniejszy-naturalny-lek-jaki-do-tej-pory-odkryto-na-nadcisnienie/ Jaki mama ma poziom 25(OH)D?

 50. Julita 21 maja 2018 o 21:49

  W lutym miała poziom Wit D 26, mam pytanie odnośnie wapnia. Ile mama ma go brać i Kiedy? I w związku z tym ile Wit d 3z k2? A ta sodą z octem to kiedy na czczo mama pije oliwę z cytryną później 4 szklanki. Dzięki za szybkie odpowiedzi Julita

  1. Pepsi Eliot 22 maja 2018 o 01:26

   nie powinna zaczynać dnia od oliwy, przecież to jej „oblepia” naczynia krwionośne i trzustka nie widzi namnażającego się cukru. W ogóle tłuszcze tylko po węglowodanach. 4 szklanki mają być na czczo, po oliwie już nie ma mowy, żeby to było na czczo. Wapń niech bierze, 2 kapsułki Cytrynianuu wapnia G&G, albo z drugą szklanką z magnezem i cytryną, albo po śniadaniu wraz z D3 TiB i K2 TiB. Magnez na 3 sposoby, doustnie z drugą szklanką, do kąpieli 1/2 szklanki, i robić oliwę magnezową z chlorku magnezu i smarować, stawy, łydki. http://docplayer.pl/6996092-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-cukrzycy.html

  2. grzegorzadam 23 maja 2018 o 06:57

   mam pytanie odnośnie wapnia. Ile mama ma go brać i Kiedy?”

   wcale nie brać wapnia !!
   To przyczyna zwapnień i 99% kłopotów zdrowotnych.

   Tylko D, magnez i K2.
   Poziom D zbyt niski, śmiało do góry.

   1. Pepsi Eliot 23 maja 2018 o 09:07

    wapń jako główny parametr do obniżania ciśnienia tętniczego, powołując się na to sama zaleciłam https://www.pepsieliot.com/poznaj-najpotezniejszy-naturalny-lek-jaki-do-tej-pory-odkryto-na-nadcisnienie/

    nikt nie mówi o braniu 500, ale setkę, czy 2 może śmiało wziąć, biorąc jednocześnie magnez TiB, D3 TiB i K2TiB, oraz wskazany byłby betakaroten G&G

    1. grzegorzadam 25 maja 2018 o 08:03

     owszem- doraznie.

     I napisał mnóstwo artykułów na temat degradacyjnego działania wapnia
     na organizm, czego wynikiem jest 99% chorób ”cywilizacyjnych”.

     1. Pepsi Eliot 25 maja 2018 o 09:11

      oczywiście, ja też mam tutaj kilka artykułów o skamieniałych

     2. grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 07:23

      wiem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *