logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 402 292
283 online
32 384 VIPy
Reklama

 

CHUDNIJ Z SHAPE SHAKE TiB 🙂

sie chudnie sie


TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Wszystko co musisz wiedzieć o rewolucyjnej diecie „Jem i … chudnę z przerywanym postem”

A więc wszystko co musisz wiedzieć o rewolucyjnym programie Jem i … chudnę z pp.

Szczęśliwi kalorii nie liczą

Jem i… chudnę z przerywanym postem,  to dieta unikatowa, bo nie potrzebuje gotowych jadłospisów, restrykcji kalorycznych ani ograniczeń. Jej zasady są proste i nie ma ich wiele, musisz tylko trzymać się grafiku, który możesz dopasować do własnych potrzeb i jeść rzeczy, które są dobre dla Twojego ciała i które Ci smakują.

Może się skusisz?

Na czym polega program Jem … i chudnę z przerywanym postem?

Powszechna zasada mówiąca, że im mniej jesz, tym bardziej chudniesz, jest błędna. Właściwie żadna z obecnie topowych diet nie opiera się o liczenie kalorii.

Łaj? Dlaczego?

Niektórzy aktorzy za miliony dolarów chudną do swej roli, inni, jak Renée Zellweger‎ grająca Bridget Jones, też za miliony, tyją. Z kolei Danuta Stenka grająca polską Bridget nie utyła ani grama, widocznie kto inny kalkulował budżet. Zmierzam do tego, że wyznaczanie sobie restrykcyjnych diet, gdy nikt nam za nie nie zapłaci milionów jest bardzo trudne do utrzymania na dłuższą metę. Stąd tak naprawdę efekt jo-jo. Nie da się z tym żyć, to nie jest model życia na stałe, to będą tylko zrywy.

Dobrze jest wyjść od akceptacji zastanej sytuacji i zrobić świadomy krok ze skrzyżowania.

Twój organizm musi otrzymać odpowiednią ilość składników odżywczych, w przeciwnym razie wprowadzi mechanizmy obronne. Jednym z nich jest obniżenie tempa przemiany materii, co oznacza, że zaczniesz spalać coraz mniej energii.

Organizm w takiej sytuacji traktuje oszczędnie magazyny tkanki tłuszczowej, jednocześnie „pożerając” białka mięśniowe dla pozyskania energii. Niszcząc komórki mięśniowe pozbywasz się jedynego „urządzenia” spalającego tłuszcz w organizmie.

Pozornie chudniesz, jednak nie likwidujesz komórek tłuszczowych. Zmniejsza się tylko ich objętość a organizm stale dąży do ponownego ich wypełnienia, w efekcie czego znów tyjesz i to z łatwością. To błędne koło i, co najgorsze, wielokrotne powtarzanie się procesu opróżniania i wypełniania komórek tłuszczowych prowadzi do powstawania nowych.

Konsekwencją wszelkiego rodzaju diet niskokalorycznych jest nadwaga wtórna, czyli tak zwany efekt jo-jo.

Reklama

pepsieliot.com, this is bio

Tu znajdziesz idealne białko serwatkowe 100% IZOLAT SERWATKI CFM bez cukru, tłuszczu i laktozy SHAPE SHAKE TiB (słodzone stewią) z dużą ilością glutaminy i wszystkimi aminokwasami egzogennymi, w dwóch smakach: truskawka and wanilka

Jak to działa?

1 porcja (30g) Shape Shake TiB zawiera:

26 gramów białka dostarczy 26 x 4 = 96 kalorii

26 gramów czystego białka potrzebuje do strawienia  30% (w przypadku izolatu serwatki można nawet uznać 50%, ale pozostańmy przy wersji mniej optymistycznej) tych kalorii, czyli 29 kalorii

96-29 = 67 kalorii faktycznie dostarczy porcja białka

Jednak to nie wszystko, taka porcja zwiększy wydatnie metabolizm ciała w ciągu następnych 3 godzin. Zapotrzebowanie  energetyczne  ciała  w ciągu 3 godzin to średnio 375 kalorii, natomiast, w przypadku zwiększonej termogenezy poposiłkowej po zjedzeniu czystego białka (bez węglowodanów i tłuszczu), oraz przyspieszonego metabolizmu, zapotrzebowanie kaloryczne może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Gdy przyjmiemy, że w ciągu 3 godzin po spożyciu białka nie zjesz nic, a 3 godziny wcześniej również nic nie jadłaś, bo takie są zalecenia programu „jem i  … chudnę” można założyć, że ciało będzie na minusie około 450 kalorii, a nawet 500 i więcej kalorii, w przypadku, gdy masz dużą masę mięśniową. 

Gdybyś z kolei zastosowała tylko głodówkę, wówczas metabolizm jest spowolniony, a mięśnie stają się zabiedzone, czyli nieodżywione, wiotkie, obwisłe.  

-450 kalorii!!!

Czyli tyle ile spalasz na godzinnym, intensywnym treningu aerobowym.


Jak zatem schudnąć wciąż dostarczając sobie pożądaną ilość składników odżywczych?

Odpowiedzią jest program Jem i … chudnę z przerywanym postem, który pozwoli Ci dostosować dietę do potrzeb Twojego organizmu jednocześnie gubiąc zbędne kilogramy!

Chudnięcie będzie teraz łatwe, lekkie i przyjemne? To sie zobaczy sie.

Rozpiska programu „Jem i chudnę z przerywanym postem (pp)”

Dzielimy dobę na 2 okna:

Pierwsze jedzeniowe to 4, czy 5, maksimum 8 godzin

Podczas tego okna zjadamy trzy posiłki, dwa z nich skomponowane klasycznie, zgodnie z naszymi preferencjami, nie licząc kalorii, a jeden posiłek będzie stanowić najwyższej jakości izolat serwatki CFM, w postaci shake’a proteinowego na wodzie.

Drugie okno, to 20, 19, czy minimum 16 godzin postu

Podczas tego okna możemy pić wodę, może być z cytryną, zielone i inne herbaty, napary ziołowe, jak pokrzywa, i wszystkie płyny bez kalorii z wyjątkiem sztucznych napoi typu „zero”.

Należy jeszcze raz podkreślić, że bez restrykcji kalorycznych, dostosowując dietę do potrzeb odżywczych organizmu, aktywności, chudniemy systematycznie, zdrowo i bez efektu yo-yo.

Co do restrykcji jakościowych, to zasada jest taka, że gdy nadejdzie dzień puszczenia hamulców i skusimy się na pokarm typu fast-food, który nie karmi, wówczas dobrze byłoby w ciągu kolejnego dnia skrócić jeszcze czas jedzenia, wydłużając tym samym post, lub zrobić dzień tylko z jednym posiłkiem w postaci białkowego szejka.

Jest też taka zasada, że im wcześniej w ciągu dnia kończymy jeść, tym więcej możemy jeść w oknie jedzeniowym, aby program nadal działał.

Podstawowa suplementacja:

1. 100% izolat serwatki CFM Shake Shape TiB

Dieta zawierająca za mało białka ma znaczący wpływ na Twoją kondycję i urodę. Białko dostarczone ciału w odpowiedniej ilości sprzyja odmładzaniu tkanek, wzrostowi odporności organizmu, a także zapewnia ładny wygląd skóry, włosów i paznokci, których jest głównym składnikiem. CMF to sposób pozyskiwania izolatu białka dający najwyższe stężenie aminokwasów, przy najniższym tłuszczu. Jest to najdroższy i najbardziej efektywny sposób pozyskiwania izolatu, a jego zalety są nieporównywalne do innych izolatów białkowych.

Izolat białka serwatkowego jest to wyjątkowa forma białka zwierzęcego, ponieważ nie zakwasza ciała.

2. Naturalna Witamina C, 100% Organic Rosehip This is BIO

Niezbędna witamina C, gdyż jej brak zaburza mnóstwo funkcji organizmu potrzebnych nie tylko żeby schudnąć, ale także żeby prawidłowo funkcjonować.

3. Witamina D3 + K2 TiB

Wątroba, gdy ciału brakuje witaminy D, nie zajmie się gospodarką tłuszczową, za którą jest odpowiedzialna obok detoksu, gdyż będzie zbyt przepracowana.

Poszerzona suplementacja:

1. 100% izolat serwatki CFM Shake Shape TiB

2. Naturalna Witamina C z owoców dzikiej róży, 100% Organic Rosehip This is BIO

3. Witamina D3+ K2 TiB

4. Spalacz tłuszczu Bikini Burn TiB

Uruchamia pozyskiwanie energii ze zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Istotnym jest, że zawiera kofeinę, więc nie nadaje się dla tych, którzy nie mogą jej przyjmować. W jednej kapsułce jest mniej więcej tyle kofeiny, ile w jednym espresso. Unikalna formuła Bikini Burn TiB to połączenie właściwości energetyzujących, antyoksydacyjnych (jagoda acai) i termogenicznych, blokująca tworzenie tłuszczu i usprawniająca trawienie.

5. Bogaty preparat witaminowo minerałowy Greens & Fruits TiB

Wszystkie pozytywne przemiany w organizmie odbywają się przy udziale odpowiednich składników odżywczych, dlatego w skład zestawu odchudzającego wchodzi bogaty preparat minerałowo-witaminowy, który dostarczy optymalną ilość mikroskładników w postaci naturalnych wyciągów z warzyw i owoców.

6. Kwasy tłuszczowe Omega 3 TiB 

Kwasy Omega-3 są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania metabolizmu, dlatego warto się w nie zaopatrzyć jeśli Twoja dieta ich nie zapewnia.

Owszem, ten brzuch wymaga jeszcze sporo pracy, ale uwierz, że przed „jem i chudnę z przerywanym postem” znacznie bardziej odbiegał od norm uznanych za przyjemne dla oka.

3 opcje diety do wyboru zależnie od stopnia aktywności fizycznej:

A. Plan diety dla osoby nieuprawiającej regularnie sportu, bądź nieuprawiającej go wcale

B. Plan diety z treningiem rano

C. Plan diety z treningiem wieczorem

Opcja A bez treningu

Jemy oczywiście tylko w czasie okna jedzeniowego, które sobie wyznaczyliśmy. Istotna jest zasada, że spożywamy proteinowy szejk na wodzie w odstępie minimum 3 godziny od najbliższych posiłków.

Wypijając szejka na śniadanie, po głodzie nocnym, najlepiej jako dodatek do 4 szklanki z codziennej nawadniającej i oczyszczającej wątrobę „Kuracji 4 szklanek” (można dorzucić garść kwaśnych owoców typu jeżyny, porzeczki, maliny), a następny posiłek jemy nie wcześniej niż za 3 godziny.

Przykład

Bez względu na to, czy stosujemy „kurację 4 szklanek” czy też nie, chociaż w kwestii odchudzania, codziennie oczyszczane i nawadniane ciało jest o wiele bardziej chętne do współpracy, a więc zaraz po przebudzeniu wypijamy 4 szklanki wody z cytryną. 4 szklanka może już zawierać porcję szejka proteinowego Shape Shape TiB.

Nawodnienie ciała po odwodnieniu nocnym jest zawsze priorytetem.

Zakładając, że zaczynamy dzień od „kuracji 4 szklanek” o 9 rano, a nasze okno jedzeniowe trwa 8 godzin, wówczas porcję proteinowego szejka Shape Shake TiB wypijamy wraz z 4 szklanką około 9.15, następnie drugi posiłek rozpoczynamy nie wcześniej niż po 3 godzinach niejedzenia, czyli o 12.15, a trzeci, ostatni kończymy nie później niż o 17.15. Jest to ostatni moment na przełknięcie ostatniego kęsa i zamknięcie okna jedzeniowego na ten dzień.

Jeśli zamierzamy pomiędzy 2 i 3 posiłkiem podjadać (pomiędzy pierwszym a drugim absolutnie nie wolno nic jeść), owszem, możemy to robić, szczególnie, gdy okno jedzeniowe trwa 6 godzin i krócej, ale jedzenie należy zakończyć o 17.15.

1 łyżeczkę Rosehip This is BIO dosypujemy do 4 szklanki z porcją Shape Shake TiB, lub po prostu do proteinowego szejka TiB wypitego na wodzie o 9 rano.

2 tabletki Witaminy D3+K2 TiB do ssania bierzemy po drugim posiłku, w którym zapewne pojawił się jakiś tłuszcz.

Uwaga

Ilość witaminy D, którą należy przyjmować zależy od poziomu metabolitu D, czyli badania 25(OH)D w surowicy krwi. Na 5 dni przed badaniem należy odstawić suplementy zawierające witaminę D.

Opcjonalnie 1 kapsułkę spalacza tłuszczu Bikini Burn TiB popijamy pierwszą szklanką „Kuracji 4 szklanek”, lub wodą z cytryną przed szejkiem proteinowym.

Opcjonalnie 1 tabletkę Greens & Fruits TiB przyjmujemy wraz z drugim posiłkiem.

1 kapsułkę niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega 3 TiB przyjmujemy blisko suplementacji D3+K2 TiB, co zapewni lepsze wchłanianie witaminy D3 na fali tłuszczu.

Reklama

Tu znajdziesz podstawowy PAKIET idealny do oczyszczającej kuracji 4 szklanek


Opcja B z treningiem rano

Jeśli zaczynamy dzień od treningu, zaraz po przebudzeniu wypijamy pierwsze 3 szklanki z codziennej „kuracji 4 szklanek”, lub po prostu 3 szklanki wody z cytryną.

Wraz z pierwszą szklanką bierzemy opcjonalnie 1 kapsułkę Bikini Burn TiB.

Podczas treningu pijemy dowolną ilość wody.

Następnie jak najszybciej po treningu (najlepiej do 30 minut, w tak zwanym oknie anabolicznym) wypijamy 4 szklankę „kuracji 4 szklanek”, lub po prostu szklankę wody z cytryną wraz z porcją  proteinowego szejka Shape Shake TiB i ewentualnie garścią kwaśnych owoców dla smaku i jako porcja antyoksydantów.

Do szklanki z proteinowym szejkiem dosypujemy także naturalną witaminę C w postaci 1 łyżeczki Rosehip This is BIO.

Następnie drugi posiłek rozpoczynamy nie wcześniej niż po 3 godzinach niejedzenia.

Kolejny posiłek i ewentualne podjadanie musi zmieścić się w wyznaczonym przez nas oknie.

2 tabletki Witaminy D3+K2 TiB do ssania bierzemy po drugim posiłku, w którym zapewne pojawił się jakiś tłuszcz.

Uwaga

Ilość witaminy D, którą należy przyjmować zależy od poziomu metabolitu D, czyli badania 25(OH)D w surowicy krwi. Na 5 dni przed badaniem należy odstawić suplementy zawierające witaminę D.

Opcjonalnie 1 tabletkę Greens & Fruits TiB przyjmujemy wraz z drugim posiłkiem.

Opcja C z treningiem wieczorem

Opcja trudniejsza do wkomponowania w program, ale może być równie skuteczna.

Postępujemy tak samo, jak w przypadku opcji beztreningowej.

Po zjedzeniu ostatniego posiłku w oknie jedzeniowym, nie może być to największy posiłek dnia, gdyż trening z pełnym żołądkiem nie należy do treningów udanych.

Po ostatnim posiłku odczekujemy tyle, aby móc dobrze wykonać trening, natomiast po treningu już nic nie jemy. Oczywiście pijemy wodę i inne dozowlone napoje.

Wskazana byłaby ciepła relaksująca kąpiel z dodatkiem gorzkiej soli Epsom TiB, lub chlorku magnezu.

Uwaga

W przypadku, gdy mamy dużo tkanki mięśniowej, albo w ogóle nie możemy zasnąć z powodu głodu, którego nie da się „oszukać” herbatką z pokrzywy, w wyjątkowych wypadkach dozwolony jest jeszcze jeden szejk białkowy na wodzie.

W zależności od ilości spożytego białka dziennie, wraz z pokarmami, zakładając, że 1 do 1,1 grama białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała jest opcją prawidłową dla przeciętnego człowieka (atleci, dzieci i starsi ludzie powinni jeść więcej białka), bierzemy 1 miarkę, lub pół miarki proteinowego szejka, jako porcję dodatkową po wieczornym treningu.

Reklama

Tu znajdziesz skuteczny spalacz tłuszczu BIKINI BURN TiB z ekstraktem z zielonej herbaty, jagodą acai, hca, octem jabłkowym, kelpem, wyciągiem z grapefruita i bezwodną kofeiną. Idealna synergia (szczególnie na początku) z programem „jem i chudnę z przerywanym postem”


Podsumowanie

Stosując opisany program „Jem i chudnę z przerywanym postem” w dobrym, szybkim tempie zaczynasz tracić tkankę tłuszczową.

Nie stosujesz żadnych restrykcji kalorycznych, gdyż dostosowujesz dietę do potrzeb swojego organizmu, chudniesz systematycznie, zdrowo i bez efektu jo-jo.

Jednak co do restrykcji jakościowych, to zasada jest taka, że gdy nadejdzie taki dzień, że puszczą Ci hamulce i zjesz pokarm typu złom ze złomowiska, wówczas skróć jeszcze czas jedzenia, wydłużając tym samym post.

Dieta „jem i chudnę z postem przerywanym” polega na tym, że jesz w oknie dobowym nie większym niż 8 godzin, natomiast pozostałe minimum 16 godzin pościsz. Sytuacja ta sprzyja włączeniu się na kilka godzin autofagii. W trakcie okna postu nawadniasz się pijąc czystą wodę, herbaty ziołowe, doskonałą pokrzywę, silnie przeciwutleniającą zieloną herbatę, czyli dobrze nawadniające płyny pozbawione kalorii.

Można się domyślić, że w stosunkowo krótkim oknie, w którym jesz trudno byłoby zmieścić zalecane przez dietetyków 5 posiłków. Dobrze się składa, bowiem człowiek doskonale się czuje jedząc dwa większe, a nawet jeden posiłek w ciągu dnia. Jest to jednak na tyle niepopularny paradygmat, że wymaga niepodważalnych dowodów. Na szczęście dr Hana Kahleov, główna autorka eksperymentu przeprowadziła wraz z zespołem diabetologów inicjatywę (2), zwaną praskim badaniem.

Dla kogo jest program „Jem i … chudnę z przerywanym postem”?

Zacznijmy od tego, że program „jem i … chudnę z przerywanym postem” niekoniecznie  nadaje się bez modyfikacji dla:

Osób chorujących na Hashimoto. Mamy tu bowiem do czynienia z przerywanym postem, którego nie wszyscy chorzy będą doskonale tolerować, chyba, że post będzie odpowiednio krótszy. Miej jednak na uwadze, że ozdrowieńcza autofagia włącza się dopiero po minimum 12 godzinach postu.

Wegan, gdyż istotnym składnikiem programu jest  Shape Shake, jest to izolat białkowy z serwatki CFM pozbawiony jednak zarówno laktozy, jak i kazeiny. Weź pod uwagę, że izolat serwatki to jedyne białko zwierzęce, które nie zakwasza ciała. Przy czym kwasy antyzapalne Omega 3 TiB można zastąpić, np Hemp Protein This is BIO.

Program jest za to idealny dla każdego, kto chce zdrowo, bezpiecznie i szybko schudnąć

Możesz prowadzić aktywny jak i siedzący tryb życia, gdyż jeden szejk spala tyle kalorii co 40-minutowy trening!:

Reklama

Idealna kuracja uodporniająca i silne odżywianie GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy , też bogate źródło B complex plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków, zawiera zarówno fosfor, jak i inozytol, oraz jak najbardziej CYNK i MIEDŹ, oraz Tu znajdziesz swoją WITAMINĘ D3 + K2 TiB(cholekalcyferol + mK7 z natto) do ssania, wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych!


Co jesz?

Codziennie rano zaczynasz dzień od pójścia do łazienki i oczyszczenia języka. Nie myjesz zębów. Następnie wypijasz małymi łyczkami 4 szklanki kuracji 4 szklanek, na bazie wody niegazowanej z sokiem z cytryny. Dopiero wtedy myjesz zęby i generalnie oporządzasz się.

Oczyszczone z rana ciało i dobrze nawodnione będzie miało prawidłowy metabolizm, gdyż zdrowie trzyma dobrą wagę samo z siebie. Jesz to co chcesz i to co Ci smakuje. Możesz zrobić sobie szejka z dużą ilością jarmużu, czy szpinaku, z bananem i truskawkami.

Dobrze, żebyś w oknie jedzeniowym piła niedosładzane soki, na przykład z marchwi z zieloną pietruszką, marchwi z jabłkiem i selerem naciowym, z soku z żurawiną, z soku z pomarańczy z dodatkiem startej skórki z cytryny.

Jesz co chcesz i ile chcesz?

Jak dużo i co najlepiej jeść w oknie jedzeniowym?

Może się zdarzyć taka sytuacja, że będąc na poście przerywanym, pierwszy raz od lat przypominamy sobie, co to jest głód? Do tej pory byliśmy głodni, gdyż tak nam się wydawało z powodu zaburzonych informacji od hormonów. Tak naprawdę ciało nie mogło być prawdziwie głodne, skoro nie zabrało się za jedzenie zgromadzonego tłuszczu.

Jednak nie chodzi o to, aby nas straszyć głodem, ale wręcz przeciwnie. Program „Jem i chudnę z przerywanym postem” każdego dnia pozwala nam najeść się do syta, bez liczenia kalorii, smacznym, dowolnie wybranym pokarmem, kierując się jedynym kodem rozpoznawczym, że ma to być pokarm karmiący ciało.

Jeśli będziemy odżywiać się wysoko przetworzonym, zatrutym metalami ciężkimi i pestycydami jadłem, a dodatkowo w naszych żołądkach będzie brakowało kwasu i pepsyny, musimy zdać sobie sprawę z wybitnej szkodliwości takiego pokarmu. Ile godzin postu jest w stanie zniwelować skutki prozapalnego pożywienia?

Włączenie do programu „Jem i chudnę z przerywanym postem” codziennej oczyszczającej i nawadniającej „kuracji 4 szklanek” pozwoli nam w sposób delikatny i systematycznie, na bieżąco oczyszczać się z toksyn, nawadniać i odżywiać.

Wystarczy rozsądek, niewyjadanie cukru z kredensu, połowy babcinego sernika z brytfanny, gdyż wiadomo, że efekt odchudzający jest tym lepszy, im lepiej się odżywiamy.

Możemy za to jeść zielone warzywa liściaste w dużych ilościach, szkoda, że za tym nie przepadamy, kasze, strączki, nawet makarony al dente, gdy dobrze tolerujemy gluten. Jak mięso, to najlepiej organiczne, lub dzikie, oraz inne bio warzywa.

Przede wszystkim jednak jedzmy to, co lubimy i co dobrze na nas wpływa. Możemy w zależności od preferencji stosować dietę śródziemnomorską, jak i wymagającą niskotłuszczową, witariańską, czyli w ogromnej przewadze surową 811, czy odwrotnie, dietę ketogeniczną.

Nie liczymy kalorii i to jest bardzo optymistyczny akcent tego odchudzającego programu.

W sytuacji, gdy chudnięcie spowolni, albo Cię nie zadowala, zastosuj technikę zmienności diety 511.

owocek

(Visited 614 252 times, 44 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Julita 22 maja 2018 o 07:25

  Dzięki bardzo?spróbujemy

 2. Julita 25 maja 2018 o 15:23

  Droga Pepsi moja mama jest na programie i bierze rano 4 szklanki. Jest duży problem z cukrem rano i w nocy. Mam pytanie czy jest środek jakiś sposób żeby bezpośrednio obniżyć cukier? Mama zaczyna się załamywać bo nawet w czasie postu ma cukier 240 jak weźmie insulinę też nie jest lepiej. Dzięki pozdrawiam Julita

  1. Pepsi Eliot 25 maja 2018 o 21:39

   niech obniży poziom tłuszczu w diecie do 10 %, niech nie je tłuszczu z niczym słodkim, i jakiekolwiek cukry proste (owoce) powinny być jedzone na samym początku posiłku, nigdy na końcu, gdy w posiłku był tłuszcz. https://youtu.be/t46FhQTYpxM

 3. Julita 4 czerwca 2018 o 17:51

  Witaj Pepsi, piszę w sprawie mojej mamy. Zrezygnowała prawie z tłuszczu , je małe posilki ale nadal ma wysoki cukier ponad 200 nawet z insulina. Nie bardzo wiem co robić? Mama szybko się denerwuje i jest w żałobie z którą sobie nie radzi. Psychiatra dala asertin. Brała to przez 3 miesiące i było lepiej. Teraz kazała brać po pół tabletki i jest pogorszenie, nie radzi sobie z emocjami szybko się denerwuje i wtedy cukier do góry i ciśnienie bardzo wysokie. Pepsi ratuj co robić czy leki na nadciśnienie i serce mogą podnosić cukier? Albo ten asertin tak szkodzi? Co powinna jeszcze brać? Pozdrawiam Julita

  1. Pepsi Eliot 4 czerwca 2018 o 19:26

   jakie leki bierze? Jeśli nie działa surowa dieta niskotłuszczowa, to może bliższa jej jest dieta ketogeniczna, wysokotłuszczowa i bardzo nisko węglowodanowa, maks 10%, ale to jest dieta niskowibracyjna, dużo zwierząt się je, głównie tłuszczu, ale też jaja, żółtka. Przydałyby mi się badania mamy, jak B12, kwas foliowy, homocysteina, 25(OH)D,sód i potas, pH moczu rano na czczo i o 12 w południe, czy bierze magnez?

  2. grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 07:25

   Zrezygnowała prawie z tłuszczu ”

   To może być ślepy zaułek niestety.

   Mama nie potrzebuje protez na nadciśnienie a minerałów i soli oraz witamin.

   1. Pepsi Eliot 8 czerwca 2018 o 08:23

    pewnie nie zrezygnowała, jak je białko zwierzęce

 4. REI 4 czerwca 2018 o 22:55

  Hej, kupilam wlasnie u Ciebie shake waniliowego i tak nurtuje mnie pytanie jedno. Rozumiem ze mam go pic okolo 3h miedzy posilkami tak aby organizm do strawienia jego czerpal energie z tluszczu zgromadzonego w ciele. Tylko ja nie czuje glodu ani nie czuje ze mam juz pusto w zoladku po sniadaniu czy obiedzie, po tych 3h, tzn ze shake nie zadziala prawidlowo? 3h to tylko umowny czas czy jak to jest?

  1. Pepsi Eliot 5 czerwca 2018 o 09:26

   poczekałabym do lekkiego głodu.

 5. Basia Zet 12 czerwca 2018 o 21:14

  Kochana Peps, mam problem z szejkiem, wybrałam truskawkowy teraz mam waniliowy, Problem w tym że ciezko mi go wypic, jest za słodki, mdli mnie. Szkoda bo zdaje sobie sprawe jak duzo dobrego robi dla ciała i w odchudzaniu. Czzy jest wersja bez stewii? Stosuje terapie 4 szklanek, rewelacja, mam wiecej energii, zniknęły problemy z wypróżnianiem . Stosuję post przerywany, ostatni posiłek jem 15-16. I koniec. Bo cięzko mi pozniej wypić szejka. Co z tym fantem zrobic? zleciałam 3 kg ale to pewnie efekt wyprózniania, które nareszcie ruszyło. Help please 🙂

  1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2018 o 21:32

   nie mamy bez stewii, a jakbyś dodała sok z limonki/cuytryny? Daj komuś, a my będziemy mieć wkrótce białko roślinne BIO bez tłuszczu i o dużej ilości czystego białka

 6. Nika 14 czerwca 2018 o 19:18

  Hej od ponad dwóch tygodni jestem na diecie,okno jedzeniowe 11-15 o18 szejk na wodzie i problem w tym że nic nie schudłam i do tego brzuch jak balon. Stosować dalej czy może szejk z rana lepiej wypić?

  1. Pepsi Eliot 14 czerwca 2018 o 19:50

   pij rano szejk koło 7-8, potem o 10 śniadanie duże, i drugi posiłek też duży kończ o 14.

   1. Nika 14 czerwca 2018 o 21:44

    Ok dzięki spróbuję tak ściskam ☺️

 7. Julita 19 czerwca 2018 o 08:06

  Droga Pepsi piszę w sprawie mojej mamy z cukrzycą i nadciśnieniem. Jak już pisałam jest na programie już jakiś czas ale ma wysoki cukier szczególnie w nocy i na czczo. Mama bierze leki na serce: Biosotal, Nonpress, Primacord, Axtil . Mam dziwne wrażenie że te leki kompletnie nie działają. Ma duże skoki ciśnienia. Jak brała ten wyciąg z sosny francuskiej było lepiej. Bierze też od psychiatry Asertin jak brała całą tabletka było lepiej teraz fala jej pół tabl i jest gorzej. Bardziej się denerwuje i wtedy ciśnienie skacze i cukier. Czy może mama brać jakoś naturalny adapter? Może arszwagande? Mama pije 4 szklanki jest zadowolona bo fajnie działają. Zrobiła część badań potas 4.83 (3.5-5.50)
  Sód 139 (135-145)
  Kreatynina 0.65(Do 0.9)taj 0.711(0.270-4.200)
  Alat5 23(5-40)
  Aspat 20 (5-40)
  Amylaza 35 (25-90)
  Wit D 32
  Wit B12 432(191-663)
  Kwas foliowy 14.38 (3.89-26.8)
  Droga Pepsi proszę o pomoc. Mamy Waszą wi d3 wapń napisz kiedy mama ma brać i w jakich ilościach i poradą coś na ten cukier bo mama zaczyna się załamywać . Pozdrawiam Julita

  1. Pepsi Eliot 19 czerwca 2018 o 08:52

   czy mama bierze już insulinę? Przykładowy jadłospis mamy chcę poznać.

  2. grzegorzadam 20 czerwca 2018 o 06:17

   Mama bierze leki na serce: Biosotal, Nonpress, Primacord, Axtil . Mam dziwne wrażenie że te leki kompletnie nie działają”

   to nie jest tylko wrażenie, a to nie są leki.
   to niczego nie leczy.

   Jak przyjmuje magnez, jakie ph moczu i kolor, jak dostarcza płyny, jakie?

 8. Julita 19 czerwca 2018 o 11:13

  Tak bierze insulinę przed programem było 80 jednostek teraz bierze 48 jednostek na dobę. Mama wstaje rano pije 4 szklanki o 10 je jajecznice z 2 jak i warzywa. Obiad kasza jaglana czy gryczana pierś z kurczaka duszona i warzywa. Na kolację ryżowe chlebki z serkiem i pomidorem. Dużo surowych warzyw mama nie może bo źle się czuje. Trudno jej zrezygnować z chleba a ten bardzo podnosi cukier . Szukamy jakiego dobrego zastępstwa. Dzięki za szybką odpowiedź.

  1. Pepsi Eliot 19 czerwca 2018 o 12:38

   nie ma mowy, żeby jadła chlebki z serem. Może jeść sam chleb z pomidorem bez żadnego tłuszczu, sam makaron z warzywami bez tłuszczu. Dopóki będzie mieszała węglowodany z tłuszczem cukrzyca będzie coraz bardziej atakować.

  2. grzegorzadam 20 czerwca 2018 o 06:20

   serki to nie jest jedzenie dla dojrzałych organizmów.
   Nie jem wcale sera i mam się dobrze.

 9. Julita 19 czerwca 2018 o 14:11

  Przepraszam że tak dopytuje, czyli żadnego tłuszczu jeść nie może? Czy jak same warzywa to może zrobić jakis dressing? Albo sama kaszę z masłem np?

  1. Pepsi Eliot 19 czerwca 2018 o 20:27

   nie więcej niż 10% kalorii z tłuszczu i zawsze po węglowodanach. Dresing może być tylko do zielonych liści. A jak nie wytrzymuje tego to pozostaje dieta przeciwna ketogeniczna.

 10. acid 21 czerwca 2018 o 16:01

  cześć Pepsi ;]
  Kupiłam program, czekam z niecierpliwością na paczkę.
  Daj znać proszę czy plan dnia poniżej ma sens czy kompletnie nie skumałam ;]

  DZIEN Z TRENINGIEM:
  6-7:00 – 4 szklanki
  11:00-12:00 – śniadanie
  14:00-15:00 – shake shape na wodzie
  16:30-17:30 – obiad
  18:30 -19:30/20:30 – trening
  ?? – i co teraz shake shape z jakimś banankiem? ;] (bo trener zawsze powtarza, że po treningu trzeba cos zjeść :D)

  DZIEN BEZ TRENINGU:
  6-7:00 – 4 szklanki
  11:00-12:00 – śniadanie
  14:00-15:00 – shake shape na wodzie
  16:30-17:30 – obiad
  19:00 – shake shape na wodzie

  Mamy to? ;] czy nie bardzo? 😀
  Będę wdzięczna za odpowiedź ;]

  1. Pepsi Eliot 21 czerwca 2018 o 16:41

   Ile chcesz schudnąć? Jaką masz budowę ciała? Umięśnioną?

   1. acid 21 czerwca 2018 o 16:56

    Ważę 70 kg przy 175 cm i chciałabym wrócić do mojej normalnej wagi czyli -5 kg

    6 miesięcy temu wróciłam do aktywności fizycznej trening 3-5 razy w tyg (jak korpo pozwala), masy mięśniowej już trochę złapałam ale do Herkulesa mi daleko ;]
    Wszystko zaczęło się już ładnie formować ale najbardziej nefralgiczne miejsca czyli brzuch i boczki maja jakby nierozrywalny romans z tłuszczem… ani drgną. Do tej pory dość lekko podchodziłam do diety (znaczy bez przesady, nie że MCD i takie tam ale nie liczyłam ani kalorii ani wartości odżywczych)

    1. Pepsi Eliot 21 czerwca 2018 o 18:32

     W Twoim przypadku: zastosuj do tego post przerywany, lepiej iść spać po treningu tylko na wodzie i w dzień beztreningowy też zrezygnować z wieczornego szejka, tylko pościć.Polec tak przez miesiąc i pozbędziesz się na wadze 5 kilo. Nie mówię, że zleci 5 kilo tłuszczu,dobrze będzie jak zrzucisz 2-3 kilo fatu, ale na wadze będzie o 5 kilo mniej.

     1. acid 22 czerwca 2018 o 10:06

      Wszystko fajnie; ale czy to się nie odbije na mojej ciężko wypracowanej masie mięśniowej? ;]
      Jakoś bardziej zależy mi na tym żeby schudnąć skutecznie niż szybko. ? Kiss ;]

     2. Pepsi Eliot 22 czerwca 2018 o 13:41

      To mity, nic innego nie zagwarantuje skuteczności, jak konsekwencja, bez względu na to, czy schudniesz szybko, czy powoli

     3. acid 22 czerwca 2018 o 13:45

      Ok, sprawdzam. Paczka właśnie dotarła. Dziękuje Ci dobra kobieto! ;]

 11. Alebazi 3 lipca 2018 o 09:00

  Hej mam sporo do zarzucenia kg cale zycie duzo stresu problemy z nerwicą suplementuje sie mg i d3 z k2 i już dobrze się czuje teraz chciala bym zrobić porządek z moją wagą chce kupić ten shake co mogla byś mi doradzić jak dla osoby początkującej. Mam 20 kg do zrzucenia. Mam rowerek yreningowy wiec mogę dziennie trenować jak się za to zabrać.

  1. Pepsi Eliot 3 lipca 2018 o 09:28

   Na jakiej jesteś diecie? Objadasz się?

  2. grzegorzadam 6 lipca 2018 o 06:35

   nie walcz z wagą !
   Organizm sam się ureguluje z czasem, waga wróci do normalności.

   Zrób testy:
   https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

   poziom wit. D ?

 12. Alebazi 4 lipca 2018 o 07:08

  Zrezygnowałam ze sztucznych składników od stycznia wprowadziłam zdrową dietę warzywa i jeszcze raz warzywa i 2 kg schudłam i teraz waga stoi co to moze być?

  1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 08:51

   no to napisz co mniej więcej jesz i do której, to Ci powiem i ile w tym jest surowych pokarmów

  2. grzegorzadam 6 lipca 2018 o 06:33

   waga staje, to normalne, trzeba zacząć spalać tłuszcz !
   Waga może spać nawet o 10 kg, i nie będzie to efekt chudnięcia a pozbywania się wody.

   Kwasy owocowe, szczególnie z cytrusów, 3 razy dziennie, lipaza (surowe jedzenie!) pozwalają
   powoli spalać tłuszcz, 0.5- 1 kg na tydzień maksymalnie, do tego wysiłek fizyczny, ale nie zaraz po jedzeniu,
   bo zamiast spalać tłuszcz spalimy kalorie z posiłku.

   To proces, trzeba cierpliwości.
   Jak najmniej gotowanego, do tego wypełniacze typu babki płesznik, na 30 min. przed jedzeniem.

 13. Adziam 4 lipca 2018 o 11:22

  Pepsi proszę doradź muszę podwyższyć poziom estradiolu. Kupiłam u Ciebie macę i postanawiam przejść na post przerywany. Nie ukrywam, że chciałabym zrzucić 5 kg i dodatkowo zadbać o zdrowie. Mój dzień zaczynam od 4 szklanek, potem o 10 śniadanie i o 15 obiad. Staram się nie przejadać, chociaż czasem jest ciężko. Jem głownie owoce, warzywa i kaszę.
  Czy coś powinnam zmienić, dodać jakieś sublementy?
  Będę wdzięczna za wskazówkę

  1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 13:07

   Robisz dobrze, ale poziom 25(OH)D będzie bardzo istotny, i przeciwzapalna Omega 3. Brałabym 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania po śniadaniu, a do 4 szklanki dołożyłabym łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO.

   1. Adziam 4 lipca 2018 o 16:00

    Dziękuję <3

  2. grzegorzadam 6 lipca 2018 o 06:24

   muszę podwyższyć poziom estradiolu.”

   kto tak doradził?

  3. grzegorzadam 6 lipca 2018 o 06:28

   Zrobiłam test Candidy i myśle że mam z tym problem czy to moze być powod moich problemow z wagą oraz problemow z nerwicą lekową ??”

   może, a nawet jest ta przyczyną, poczytaj Lasta lub innych.
   Jest wiele wpisów na blogu i komantarzy.

   Poziom wit. D ?
   Pij 4 szklanki, dołącz terpentynę, jod, boraks, H2o2 i inne środki przeciwgrzybicze.

   https://www.pepsieliot.com/pasozyty-czyli-protokol-stosowania-terpentyny- olejem-rycynowym-diy2/
   https://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz- dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/
   https://www.pepsieliot.com/kuracja-yyy-boraksem-przy-luszczycy- mykoplazmie-diy3/

   1. Adziam 6 lipca 2018 o 09:27

    Ginekolog, gdyż mam niski estradiol i LH, do tego niestety problem z brakiem okresu ze względu na stres. Poziom witaminy D niestety niski.

    1. grzegorzadam 7 lipca 2018 o 14:15

     Brak okresu może mieć 50 przyczyn, z brakami minerałowymi na czele.

     Reszta to luzne wnioski ginekologa.
     Wszyscy mówią to samo, jak w mantrze, na końcu zalecając ”leczenie” hormonami,
     które niczego nie leczą, oprócz ich portfeli, rozregulowując cały organizm.
     Nadwaga przy tym to najmniejszy problem.

    2. grzegorzadam 7 lipca 2018 o 14:19

     Właściwy poziom witaminy D, jodu, magnezu oraz wodorowęglanów jest podstawą zdrowia całego organizmu.
     Czy wspomniani gin coś o tym mówił ?

     1. Adziam 9 lipca 2018 o 10:07

      Mówiła tylko o witaminie D. Dziękuję za wskazówki

     2. grzegorzadam 9 lipca 2018 o 21:27

      co mówiła ?

     3. Adziam 10 lipca 2018 o 08:18

      Mówiłam o tym, by brać witaminę D 3000 jednostek. Pytałam o K twierdziła, że mogę brać D bez K właśnie do 3000 jednostek. Jednak czytam Pepsi i podchodzę do tego z dystansem i robię swoje. Chciałam też dodatkowo Was się poradzić, co robić. Jeszcze raz bardzo dziękuję!

     4. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 06:11

      3000 IU przy tej pogodzie jaką nam fundują, nawet dla przedszkolaka za mało.
      Pani gin powinna się dokształcić- nie ma zakazu.

 14. ACID 4 lipca 2018 o 16:46

  Tak się zastanawiam… Czy bardziej istotna jest przerwa min. 3h miedzy shakem a posiłkiem czy pilnowanie 6h okna w którym się je?

  1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 20:06

   najważniejsza jest godzina zakończenia ostatniego posiłku, im wcześniej tym lepiej

 15. Alebazi 5 lipca 2018 o 06:35

  Zrobiłam test Candidy i myśle że mam z tym problem czy to moze być powod moich problemow z wagą oraz problemow z nerwicą lekową ?? Jak się tego pozbyć??? Wczesnie nie odrzywiałam się zdrowo przyznaję ale slodyczy raczej nie ruszam poprostu mnie nie ciągnie i nie ciągnęło. Moja ślina jest bardzo gęsta. Czytałam że jeść wiecej jogurtów,kefirow jak to wszystko stosować pozbyć się Candidy i nadwagi i do tego poprawić swoje samopoczucie proszę pomóż napewno znajdziesz na to rozwiązanie .Czy w tej sytuacji warto pić ten shake shape co robić????Jaką dietę wprowadzić?

 16. Forsycja 18 lipca 2018 o 12:01

  hej Pepsi, chętnie przekaże ten program mojej mamie. Powiedz mi proszę, czy może pić kawe? ona zawsze na czczo pije kawe bo glowa ja boli. Po niej czuje sie dobrze.

  1. Pepsi Eliot 18 lipca 2018 o 14:38

   niech pije, ale bio

 17. Karinka 12 sierpnia 2018 o 21:13

  Jak to jest z tym ŻELAZEM w suplementach? powinno być, czy nie powinno być? bo czytałam, ze jak się nie ma wskazań to trzeba unikać multiwitamin z żelazem , a rozumiem, że te GREENS&FRUITS mają żelazo, szkoda…

  1. Pepsi Eliot 12 sierpnia 2018 o 21:14

   Oczywiście, że nie mają żelaza

 18. Marta 13 sierpnia 2018 o 17:33

  Pepsi mam takie pytanie choruje na niedoczynność tarczycy hashimoto i bielactwo. Ruszam z postem przerywanym. Czy taka opcja będzie dla mnie ok?
  8:00—> 4 szklanki
  8:30- 9:30 —> marsz na bieżni (ok 8km)
  10:00—> shake na bazie banana , jabłka mleka kokosowego czy lepiej wypić shape shake na wodzie?
  13:00—> płatki kasztanowe z jabłkiem, bananem, mango z mlekiem kokosowym + migdały + masło orzechowe
  15:00—> makaron orkiszowy z warzywami/ makaron konjac/ ryż+ warzywa/ ryż+ warzywa + ryba
  18:00—> shape shake na wodzie

  Czy jest ok? czy coś zmienić? Mój post będzie trwał 19h a okno jedzeniowe 5h. czy post nie za długi przy hashimoto? Czy te posiłki mogą być czy coś zmienić?
  Będę mega wdzięczna za pomoc <3

  1. Pepsi Eliot 13 sierpnia 2018 o 22:00

   Zrób tak, 3 szklanki, potem trening, potem, czyli zaraz po treningu, 4 szklanka z porcją szejka na wodzie, a potem jak w Twojej rozpisce.
   Wprowadź jeszcze kilka suplemnetów:

   Bielactwo:
   ważny suplement: PABA
   https://thisisbio.pl/antyoksydanty/3631-paba-300mg-120kaps-gg–5060040823095.html

   Te się pokrywają z Hashi i z bielactwem:
   Cynk
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31, – miej na uwadze, że cynk jest antagonistą miedzi, przy jego suplemetacji jedz suszone owoce-figi, daktyle, rodzynki, jedz od czasu do czasu pokarm z miedzianego garnka

   kwas pantotenowy, masz go w chlorelli
   https://thisisbio.pl/chlorella/3291-chlorella-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040499.html

   Stosuj codzienną oczyszczającą kurację 4 szklanek – chlorella w tej kuracji idzie do 4 szklanki: https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   witamina B6
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2525-vitamin-b6-100mg-120kaps-gg-5060040820230.html

   Hashimoto cd:
   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
   Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę (na podwyższoną dobrze działa B6, ale też przy bielactwie jest wskazana)
   <3

   1. marta90 13 sierpnia 2018 o 22:23

    Suuuper! Bardzo dziękuję!!! <3
    Po treningu mowa o shape shake tak? że mam do tego shaka dorzucić 4greens tak? 🙂
    Czyli wypijać shaka 2 razy dziennie?
    A pepsi co jeszcze na brak miesiączki? bo nie mam od ponad 4 miesięcy 🙁

    1. Pepsi Eliot 14 sierpnia 2018 o 09:18

     jak spora nadwaga przez pierwszy miesiąc tak, potem raz dziennie

     1. marta90 14 sierpnia 2018 o 09:23

      ok a po miesiącu jak przejdę na 1 shape shaka dziennie lepiej go wypijac po treningu czy wtedy lepiej wieczorem ok 18? i wtedy po treningu mogłabym zjeść np. jaglanke z bananem jabłkiem, orzechami i masłem orzechowym?

     2. Pepsi Eliot 14 sierpnia 2018 o 11:50

      zawsze po treningu, to najbardziej wskazany moment na takie szybkie białko, bo tak czysty izolat serwatki działa bardzo szybko.

 19. preria 16 sierpnia 2018 o 10:20

  biore się za program, jednak moje okno z żarciem to 10h bo muszę brać co 2h z jedzeniem probiotyk na dysbiozę. Post wychodzi mi ok 12-13h, bo rano przed pracą jem śniadanie a po pracy i treningu shake. mam niedoczynność i haszi w zalążku. Najbardziej głodna jestem rano, wtedy muszę zjeść ogromny posiłek, potem do wieczora mogę już nie jesc. Czy ma to sens?

  1. Pepsi Eliot 16 sierpnia 2018 o 12:49

   oczywiście, że ma sens
   Zalecania suplementacja

   Przed śniadaniem:

   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do śniadania:

   1 cynk https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31 do śniadania wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
   czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Po śniadaniu:

   Bierz D3 w protokole z K2
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom 60- 80, a w uzasadnionych przypadkach, jeszcze wyżej).

   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html

   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html , ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

   Popołudniu:

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   Zamiast witaminy A, polecam Betacaroten, bezpieczniejszy, a jak wiesz jest to prowitamina witaminy A , mamy naturalny firmy G&G https://thisisbio.pl/antyoksydanty/3598-natural-beta-carotene-15mg-120kaps-gg–5060040826027.html

   Jeśli decydujesz się na Greens & Fruits to już zawiera witaminę A w obu formach.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)

   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5, lub w postaci sproszkowanego Kelpu This is BIO, wtedy dodajesz płaską łyżeczkę do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio–5905344040581.html

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tam powinnaś brać magnez.
   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

 20. anna kwiatkowska 16 sierpnia 2018 o 11:32

  Czy ta dieta naprawde działa?
  Jestem strasznym łasuchem i uwielbiam słodcze. Chciałabym pozbyc sie paru niepotrzebnych fałd ale boję sie ,ze będę dojadac ( ciągle cos chrupię )
  Jak długo stosować ta dietę. I kiedy są efekty. Czy te wszytkie suplementy działają od zaraz?

  1. Pepsi Eliot 16 sierpnia 2018 o 12:35

   Zwykle wszystko działa szybko, pod warunkiem, że Twoja gospodarka hormonalna nie jest za bardzo rozchwiania, jak jest wówczas trzeba będzie jeszcze wprowadzić 511, ale na razie rób tak, jak radzę w programie. Do tego jesz w krótkim oknie i możesz jeść dużo, i długo też pość każdego dnia i w tym oknie już nic nie można podjeść, nawet kęsa jabłka.

  2. grzegorzadam 17 sierpnia 2018 o 06:38

   Jestem strasznym łasuchem i uwielbiam słodcze.”

   W tym przypadku jest problem.
   Jeżeli to ”słodycze” przemysłowe mączno-cujkrowe, to nawet
   duży problem.

 21. aniasa 16 sierpnia 2018 o 12:24

  Hej Pepsi! Ruszam z postem przerywanym bo wszystkie inne metody zawiodły. Od lat jestem na różnych dietach z różnym efektem – głównie jo-jo.
  Od jakiegoś czasu chodzę na siłownię i jem 4-5 zbilansowanych posiłków i efekt właściwie zerowy. Postanowiłam kupić suplementy i ruszyć z postem.

  Czy taki plan będzie ok?
  Dodam, że jestem już po 40 i mam ok 15 kg nadbagażu.
  8 – 4 szklanki
  8:30 – 9:30 siłownia
  10 – śniadanie lub shake bananowy z Twojego przepisu (ew. shape shake na wodzie – nie wiem co będzie optymalne)
  12 -13 II śniadanie
  16 – obiad
  18 – shape shake na wodzie

  Wyniki badań mam w porządku, wit D na poziomie 50 ng/ml.

  1. Pepsi Eliot 16 sierpnia 2018 o 13:22

   8 – 3 szklanki, trening, po treningu (około 9) 4 szklanka z porcją Shape Shake, wszystko na wodzie, możesz wcisnąć cytrynę dla smaku, bbo shape jest dość słodki od stewii, za 3 godziny śniadanie (12 godza), pyszne i duże, 16 obiad i na tym koniec na dziś. To będzie poważne odchudzanie.

   1. aniasa 16 sierpnia 2018 o 16:41

    Bardzo dziękuje! W poniedziałek zamawiam i działam.

    1. Preria 16 sierpnia 2018 o 19:10

     Biorę niemieckie probiotyki,mam.terapię roczną. Wątpię tylko w post tak krótki,jak byłam na witarianizmie jadłam w oknie 4h ale nabawilam się chorób typu anemia,więc wróciłam do zbilansowanej diety. Anemia minela ale tarczyca nadal rozwałkować,metabolizmu tez.

     1. grzegorzadam 17 sierpnia 2018 o 06:40

      więc wróciłam do zbilansowanej diety. ”

      cóż to takiego?

 22. Preria 17 sierpnia 2018 o 10:45

  Wszystkozerna,z dużą ilością tłuszczu,przeciwienstwo 811

 23. preria 17 sierpnia 2018 o 15:15

  a niedobor miedzi jest wlasciwie dzis niespotykany wiec raczej dostarczanie jej sobie poprzez skore nie jest konieczne

  1. Pepsi Eliot 17 sierpnia 2018 o 20:18

   mylisz się

  2. grzegorzadam 21 sierpnia 2018 o 09:54
 24. Viola 17 sierpnia 2018 o 16:03

  Czy w oknie jedzeniowym można dużo pić?

  1. Pepsi Eliot 17 sierpnia 2018 o 20:15

   oczywiście i jeść też dużo

 25. Rose 21 sierpnia 2018 o 12:04

  Pepsi, w komentarzach pod wpisem ‚Czy odchudzający post przerywany jest naprawdę świetny?’ znalazłam Twoją odpowiedź na pytanie jednej z dziewczyn czy jej mąż chorujący na Hashimoto może stosować post. napisałaś, że może. na początku tego wpisu natomiast widnieje informacja, że post nie jest wskazany dla chorujących na tę chorobę. to jak to w końcu jest/ 😉

  1. Pepsi Eliot 21 sierpnia 2018 o 14:52

   ludzie się różnią, a ja wciąż się uczę, sądziłam że powinni cały czas napędzać metabolizm, a teraz wiem,że raz, post przerywany także napędza metabolizm,a dwa, że hashimoto to jak wszystkie choroby autoimmunologiczne choroba jelit i zanieczyszczonych narządów i tym się trzeba zająć, a przerywany post pomaga ciału, ale dieta jest także priorytetem , nie jestem lekarzem.

 26. Paulina87 27 sierpnia 2018 o 15:48

  stosuję post przerwany od jakiegoś czasu zanim trafiłam na bloga, trochę schudłam ale to też pewnie zasługa biegania i zmiany nawyków, nie jem śmieci .

  Mam do zgubienia około 5 kg, jestem szczupła ale mam trochę za dużo fatu na brzuchu,
  chyba moje godziny postu są słabe, kończę jeść o 22, zaczynając od 14…
  Waga stoi już teraz

  im wcześniej tym lepiej- piszecie może zatem zmienić te godziny?
  wstaję o 6- zaczynam pracę wcześnie i kończę 17/18, trening około 20 – dlatego tak ustawiłam sobie okno żeby po treningu coś zjeść

  może lepiej robić tak:
  7-14 okno, dalej post

  6- kuracja 4 szklanki i zaraz po koktajl ( banan, jarmuż, szpinak, truskawki, maca, białko)
  10- drugi posiłek – omlet/owsianka/ etc
  14- szejk wasz
  18/20 trening i po woda…

  będzie lepiej ?
  Uściski 🙂

  1. Pepsi Eliot 27 sierpnia 2018 o 20:50

   po treningu idź spać, albo pij ciepłe zielone herbatki i rumianek, już nic nie jedz

 27. Ania 27 sierpnia 2018 o 16:14

  Totalna załamka ? od tygodnia nie jem słodyczy i jestem na tej diecie i nic . Waga sie nie ruszyła . Wszytko według rady z pakietem gold .
  Co robić ?? Skrzydełka mi opadły na maxa ?

  1. Pepsi Eliot 27 sierpnia 2018 o 20:39

   napisz co jesz i kiedy, oraz od której do której masz okno postu, masz niedoczynnosć tarczycy?

  2. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 22:59

   od tygodnia nie jem słodyczy i jestem na tej diecie i nic . Waga sie nie ruszyła .”

   proszę nie żartować, to proces wielomiesięczny, nie kuracja z akceleratorem.

 28. Ania 27 sierpnia 2018 o 22:46

  Dzien zaczynam od 4 szklanek .Sniadanie godz miedzy 7a9 /płatki neste fitnes z jogurtem naturalnym lub owsianka a czasem tost pełnoziarnisty z jajkiem sadzonym i awokado + pomidor i ogórek tabletka fruit ….3 godziny i wypijam shaka po 3 godzinach obiad ;warzywa ,makaron raczej lekko jem z całym kompletem z pakietu gold.3 godziny i shake. Zdarzyło sie ,ze wypiłam pózno shake bo pózno wstałam ale zawsze jest posiłek co 3 godzyny.Co do tarczycy to mam nadczynnośc a wyniki idealne.
  Wię co jest ze mna nie tak?

  1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2018 o 07:05

   o której jest ostatni posiłek?

 29. Ania 28 sierpnia 2018 o 07:55

  Najpóźniej o 21:00

  1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2018 o 12:51

   to nic z tego nie będzie, to już jest biologiczna noc dla ciała

   1. Ania 28 sierpnia 2018 o 13:02

    Czyli mam rozumieć , ze 21 to za późno ? Postaram sie do 18 wypijać shake .

    Pozdrawiam i dziękuje ?

    1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2018 o 15:36

     18 to już max. <3

 30. Beata 28 sierpnia 2018 o 12:05

  Pepsi- zerknij proszę co może być nie tak. Od tygodnia jestem na poście przerywanym- dzień zaczynam o 7,30 od 4 szklanek – o 12,00 shake TIB; o 15,00 obiad np. kasze z warzywami; o 18,00 czasem shake a czasem już nic- do tego cała suplementacja z pakietu GOLD. I po tygodniu jestem na plusie jestem 2 kg. 🙁 co mam zmienić?

  1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2018 o 12:33

   Badałaś TSH, albo masz oznaki niedoczynności? jaki masz poziom 25(OH)D?
   opisz mi siebie: waga, typ budowy, aktywność fizyczna, rodzaj pracy, wiek, jaką masz teraz wagę,
   co zjadasz na śniadanie,
   na obiad kasza z warzywami, jaki tłuszcz i ile? Jesteś weganką/wegetarianką?

   Zaraz Ci rozpiszę co i jak, ale wcześniej potrzebuję to wiedzieć.

 31. Beata 28 sierpnia 2018 o 12:45

  waga – była 62 jest 64; wzrost 160 cm; aktywność zerowa, praca siedząca; 43 lata, śniadanie to shake o 12,00,; tłuszcze to olej kokosowy, nie jestem weganką ani wegetarianką ale raczej unikam i bardzo mało jem mięsa. W ciągu dnia dużo wody. Mam niedoczynność ale unormowaną – biorę euthyrox 75 i insulinoporność. badań dawno nie robiłam moja endokrynolog twierdzi ze wszystko mam unormowane.

  1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2018 o 13:00

   rób tak:
   wstajesz i robisz 3 pierwsze szklanki tak jak w przepisie, po czym do 4 sypiesz jeszcze miarkę shape shake. Za 3 godziny jesz pyszne śniadanie, owoce niezbyt słodkie, do śniadania 1 Greens & Fruits TiB, i co tam lubisz.Po śniadaniu 2 D3 +K2 TiB i badanie 25(OH)D obowiązkowe, na 5 dni przed badaniem odstaw D3 I Greens & Fruits. Wkrótce jesz duży obiad i ostatni kęs robisz o 14 i od tej pory nic nie jesz do następnego dnia. Gdybyś wieczorem kompletnie nie mogła wytrzymać, chociaż byłoby lepiej jakbyś mogła, wypij miarkę szejka na wodzie, ale tylko wtedy i z pewnością nie codziennie. Zważ sie dopiero po dwóch tygodniach i napisz do mnie.

 32. BEATA 8 września 2018 o 09:22

  Pepsi Kochana! wiem ze miałam odezwać się za dwa tygodnie – od 29.08 jestem na twojej diecie (4 szklanki+shape shake + suplementacja i ostatni kęs o 14) od dziś odstawiam D3 i Green&fruits żeby za 5 dni zrobić badania, ale od 3 dni strasznie boli mnie prawa nerka i nie wiem jak sobie pomóc. Jak pójdę do lekarza to pewnie skończy się na antybiotykach- a może iść? Może wit. C by pomogła? mogę pić dalej shape shaka? Co radzisz? od 29.08 do dzisiaj schudłam 1 kg. ale to pewnie przez moje MASAKRYCZNE zaparcia. ??

  1. Pepsi Eliot 8 września 2018 o 09:49

   przede wszystkim idź w poniedziałek rano i zbadaj mocz,możesz też odrazu zrobić posiew bakteryjny. Skąd zaparcia przy 4 szkankach? ! Jesteś na chlorku magnezu? Odstaw w tym momencie szejka. Schudłaś bardzo mało. masz coś z tych badań? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 33. BEATA 8 września 2018 o 10:20

  wszystkie badania zrobię w środę – będzie 5 dni po odstawieniu D3 – tak jestem na chlorku magnezu – zaparcia mam od zawsze – tygodniowe bolesne i męczące- na każdej diecie nie chudłam wcale albo bardzo mało – np. na dąbrowskiej po 4 miesiącach tylko 3 kg. Pewnie to konsekwencja błędów młodości 🙁 (42 lata teraz) od kilku lat staram się jeść świadomie i zdrowo. Jak zaczęłam terapię 4 szklanek to pierwsze 2 dwa byłam po dwa razy dziennie w toalecie 🙂 ale tylko niestety te dwa dni 🙁 od 3 dnia już się sielanka znowu skończyła.

  1. Pepsi Eliot 8 września 2018 o 10:33

   bierz trochę więcej chlorku, albo nawet weź trochę soli Epsom TiB. Masz w domu bidet? Jest niezbędny przy takich zaparciach. Trzeba delikatnie włożyć palec do odbytu i zbadać, czy nie jest zaczopowany jakimś twardszym stolcem i pomóc sobie, delikatnie, (żadnych paznokci) i używać cały czas ciepłej wody, nie gorącej i nie zimnej. Potem specjalnie do tego przeznaczoną szczoteczką wyszczotkować dokładnie palce, a szczoteczkę regularnie sparzać wrzątkiem.

 34. BEATA 8 września 2018 o 10:49

  dwie łyżeczki tego chlorku do drugiej szklanki będzie ok? w czwartek powinny być wyniki badań to zaraz napiszę.Na diecie PP oczywiście zostaję tylko na razie bez shape shaka, tak? na zaparcia po kilku ich dniach brałam z 4-5 szklanek wody każda z kopiastą łyżeczką kwasu l-askobinowego.

  1. Pepsi Eliot 8 września 2018 o 11:00

   nie można tak często robić kalibracji kwasem askorbinowym, 1 raz na miesiąc. Zrób tak z tym chlorkiem.

 35. BEATA 14 września 2018 o 12:42

  Pepsi kochana mam już wyniki, zerkniesz? MOCZ: ph 5,0, barwa słomkowa, ciężar 1,006, reszta pisze ze w normie albo „nie obecne” ; fibrynogen 3,7; mocznik 17,40; kreatynina 0,74; kwas moczowy 4,8; glukoza 84,00, cholesterol całkowity 246,70; HDL 172,50; nie-HDL 172,20; LDL 151,20; AST 11; ALT 13; bilirubina 0,55; fostataza 71; GGTP 12; SÓD 141,4; POTAS 5,55; ZELAZO 199,0; CRP 1,10; TSH 1,830; FT4 0,95; FT3 1,66; B12 351,80; IgG 7,19; Homocysteina 7,81; D 25(OH) 36,5. z morfologi wydaje się ze wszystko mieści się w normie tylko limfocyty 39.
  Nerka przestał mnie boleć – jak uważasz- czy mogę wrócić do shape shaka? jak zwiększyłam ilość chlorku magnezu rano do dwóch łyżeczek i po południu jedna to z zaparciami trochę się poprawiło

  1. Pepsi Eliot 14 września 2018 o 18:06

   przypomnij mi jakie są widełki dla fibrynogenu bo nie pamiętam teraz i trzeba podnieść 25(OH)D

 36. BEATA 16 września 2018 o 18:09

  fibrynogen widełki 1,8 – 3,5.
  wit. D3 ile brać? teraz biorę dwie

  1. Pepsi Eliot 16 września 2018 o 19:54

   jaki masz poziom, nie obraź się że pytam, jeśli napisałaś,ale spod kokpitu nie widzę

 37. BEATA 16 września 2018 o 20:20

  mój fibrynogen teraz: 3,7. o czym to świadczy?

  1. Pepsi Eliot 16 września 2018 o 23:59

   jest w normie, więc o co Ci chodzi?

 38. BEATA 17 września 2018 o 08:25

  Chodzi mi oto czy według Ciebie – po zrobieniu tych badań – mogę dalej kontynuować dietę PP z shape shakiem. Przypomnę się Tobie że byłam na tej diecie i zaczęła mnie boleć nerka – napisałaś mi żebym ostawiła shejka i zrobiła badania i do ciebie napisała. To badani zrobiłam- napisałam ci je – nerka przestała mnie boleć – i chodzi mi o to czy wg. Ciebie mogę dalej tego shaka. i ile mam brać wit. D bo pisałaś ze trzeba podnieść. Sugerowałaś ze coś jest nie tak bo na tej diecie od 29.08 schudłam 1 kg. Masz jakiś pomysł? Całuski 🙂

  1. Pepsi Eliot 17 września 2018 o 12:09

   wróć do diety, na razie jeszcze bez szejka, podaj jeszcze raz wyniki 25(OH)D? kreatyniny, kwasu moczowego, mocznika i moczu, w tym pH.

 39. BEATA 17 września 2018 o 12:22

  Kochana Pepsi – na diecie jestem cały czas – od 29.08 – tylko ostatnie dni bez szejka przez tą nerkę – chciałam do niego wrócić – tylko coś waga nie chce mi ruszyć – na razie schudłam tylko 1kg.- MOCZ: ph 5,0, barwa słomkowa, ciężar 1,006, reszta pisze ze w normie albo „nie obecne” ; fibrynogen 3,7; mocznik 17,40; kreatynina 0,74; kwas moczowy 4,8; glukoza 84,00, cholesterol całkowity 246,70; HDL 172,50; nie-HDL 172,20; LDL 151,20; AST 11; ALT 13; bilirubina 0,55; fostataza 71; GGTP 12; SÓD 141,4; POTAS 5,55; ZELAZO 199,0; CRP 1,10; TSH 1,830; FT4 0,95; FT3 1,66; B12 351,80; IgG 7,19; Homocysteina 7,81; D 25(OH) 36,5. z morfologi wydaje się ze wszystko mieści się w normie tylko limfocyty 39.

  1. Pepsi Eliot 17 września 2018 o 13:02

   tak wszystko sobie przypomniałam, mocz masz za kwaśny, jesteś zakwaszona, D masz za niską, przez co wątroba gorzej metabolizuje tłuszcz, jaką masz nadwagę jeszcze mi przypomnij.

 40. BEATA 17 września 2018 o 13:09

  mam 43 lata – 160 cm i ok. 63 kg – bardzo zatrzymuję wodę i przez to puchnę – i właśnie nie wiem z czego jestem taka zakwaszona jak unikam mięsa, jem dużo warzyw i owoców – piję wodę z wysokim ph – specjalnie w domu założyłam filtry do wody strukturalnej – a schudnąć jak nie mogłam tak nie mogę 🙁 Bardzo puchną mi łydki a nawet prawa jest przez to większa o lewej o 2 cm. CO ROBIĆ ???

  1. Pepsi Eliot 17 września 2018 o 13:29

   Bierzesz B6 G&G? może zbadaj jeszcze prolaktynę. jedz pokarmy diuretyczne, szparagi, pietruszka, kurkuma (generalnie 4 szklanki)
   https://www.pepsieliot.com/12-domowych-sposobow-pozbycie-sie-zatrzymanej-wody-buzi/

  2. grzegorzadam 27 września 2018 o 09:00

   miałaś kiedykolwiek problem z nerkami?
   Tu może być przyczyna.

   Poza tym zrobiłbym analizę włosa-zależności potas-soda.

   Jak z solą w diecie?

 41. BEATA 17 września 2018 o 13:38

  4 szklanki oczywiście codziennie obowiązkowo 😉 dokupię jeszcze B12 TIB i zbadam tą prolaktynę. ogólnie te 4 szkl. to dla mnie REWELACJA

  1. Pepsi Eliot 17 września 2018 o 17:31

   B12 TiB nie ma, za to lada moment będzie liposomal B12 TiB, ale możesz z powodzeniem brać ją w Greens & Fruits TiB, albo w B complex G&G,

 42. Ania 18 września 2018 o 20:21

  Pepsi biorę się za ćwiczenia rano. I teraz podam ci mój rozkład jazdy :5 rano- letrox plus rytuał tybetański. 5:30- szkl 0 plus matra. 6: probiotyk. 6:20-7:00-3szkl plus ćwiczenia na brzuch. Po ćwiczeniach pije szklankę z białkiem ryżowym i 3h przerwy. Ok 11 wypadnie mi 1 posiłek. O 14 II posiłek i o 17 III posiłek. Może tak być? Jestem szczupła osoba z oponka której pozbywam się oraz z niedoczynnoscia tarczycy.

  1. Pepsi Eliot 18 września 2018 o 20:26

   probiotyk nigdy na czczo, zawsze najwcześniej z pierwszym kęsem. Zobaczmy, jak będzie.

 43. BEATA 26 września 2018 o 15:52

  Pepsi kochana! odebrałam wyniki z prolaktyny – wynik 24,52 – mówiłaś żebym zrobiła jeszcze to badanie bo pisałam ci że od 29.08 jestem na dicie PP – i tak jak poradziłaś ostatni kęs o 14,00 – rano 4 szklanki – i od tego czasu do dziś schudłam niecałe 2 kg. – musiałam ostawić szejka bo rozbolały mnie nerki – wyniki wszystkie wyszły ok- ale jestem zakwaszona i mam niski poziom wit. D (36,5). biorę wit. D+ K2 TIB dwie tabletki i całą suplementację TIB. Masz jeszcze jakiś pomysł dlaczego nie chudnę? Myślisz żeby poczekać jeszcze i coś ruszy jeszcze?

  1. Pepsi Eliot 26 września 2018 o 19:26

   Jakie są widełki dla prolaktyny, bo nie mam pod ręką norm, a nie pamiętam

 44. BEATA 26 września 2018 o 19:37

  widełki prolaktyny od 5 do 25 prawidłowo

 45. BEATA 27 września 2018 o 10:30

  Kurcze! w nerkach problem z chudnięciem? nie pomyślałabym! nigdy wcześniej mnie nie bolały dopiero teraz zaczęły się odzywać bólem. Ale faktycznie od kilku lat mam spuchniętą prawą łydkę – jest o 2 cm. większa od lewej – badania zawsze wychodzą dobre dlatego każdy lekarz patrzy na mnie jak na alien nation twierdząc ze taka widocznie moja uroda bo dophler żył tez wychodzi idealnie. Prawdą jest ze analizę włosa można przeprowadzić tylko na niefarbowanych włosach? bo takich to chyba nie mam 🙂 a chętnie bym zrobiła. Od zawsze puchnę i mam problemy z zatrzymywaniem wody ale tak jak mówię po kilku latach chodzenia po wszystkich lekarzach już nie mam do nich siły bo nigdy nic nie pomogli jedyne co od nich słyszę o że taka moja uroda już – a byłam już u lekarzy wszystkich specjalności chyba. Została mi chyba już tylko Szeptucha

  1. grzegorzadam 30 września 2018 o 15:14

   nigdy wcześniej mnie nie bolały dopiero teraz zaczęły się odzywać bólem. Ale faktycznie od kilku lat mam spuchniętą prawą łydkę – jest o 2 cm. większa od lewej”

   przy dysfunkcji nerek w początkowych stadiach nie bólu….
   Poszedłbym tą scieżką.
   Kasz jaglana, soda mogą temu szybko skutecznie zaradzić + nawodnienie z solą.

  2. grzegorzadam 30 września 2018 o 15:17

   Została mi chyba już tylko Szeptucha”

   herbatka nerkowa również wskazana 🙂
   https://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze -zaczynaj-detoks-diy1/
   oraz
   https://www.pepsieliot.com/herbatka-lisci-laurowych-ktora-juz-w-7-dni- odchudzi-cie-w-pasie/

 46. BEATA 1 października 2018 o 09:17

  grzegorzadm – bardzo dziękuję 🙂

  1. grzegorzadam 2 października 2018 o 09:09

   Leczenie kaszą jaglaną

   Nie dziwcie się – mowa będzie o kaszy jaglanej!
   Nie podejrzewałem nawet, jakie ma ona cudowne cechy, dopóki całkiem przypadkowo nie odkryłem tego cudu w Internecie – po prostu przeżyłem szok! A więc:

   Proso – to kultura starożytna, chociaż znajduje się daleko z tyłu za pszenicą, żytem, ryżem, gryką, owsem i innymi zbożami.

   Ale w rzeczywistości białka w kaszy jaglanej jest nie mniej niż w kaszy mannej, według skrobi niewiele ustepuje ryżowi; potasu ma – 4 razy, a magnezu – 5 razy więcej niż w ryżu. Ma dużo kwasu nikotynowego, miedzi i manganu. Dlatego kasza jaglana ma zdolność stymulowania procesu tworzenia krwi. A magnez sprzyja rozszerzaniu naczyń wieńcowych.To wystarczy, aby kasza jaglana ponownie znalazła się na naszym stole.

   Niewiele osób wie, że prosem (pszonem, kaszą jaglaną) można leczyć nadciśnienie, zapalenie trzustki, cukrzycę, wątrobę, pęcherz moczowy, hemoroidy, a nawet kurzą ślepotę, nie mówiąc już o innych chorobach.

   Cenna właściwość kaszy jaglanej – to zdolność usuwania z organizmu resztkowych antybiotyków i produktów ich rozpadu (przy przyjmowaniu antybiotyków należy codziennie jeść kaszę jaglaną). Stwierdzono również zdolność kaszy jaglanej do zmniejszania wzrostu nowotworów. Jej działanie moczopędne pomaga w leczeniu puchliny wodnej i chorób nerek. Ponadto kasza jaglana łączy złamane i wzmacnia uszkodzone kości, leczy rany i sprzyja połączeniu tkanek miękkich, wzmacnia układ mięśniowy.

   Oto przepisy na leczenie najprostszą z kasz – kaszą jaglaną.

   Pancreatitis (zapalenie trzustki)

   1 szklankę kaszy jaglanej zalać w garnku (emaliowanym, bez odprysków) 2 litrami wody i gotować do pełnego ugotowania. Osobno na tarce zetrzeć pół szklanki dyni, dodaj do garnka z kaszą i gotować jeszcze przez 20 minut. Lekko posolić, wlać 1 łyżeczkę od herbaty oleju słonecznikowego i zjeść na kolację.
   Czas trwania kursu leczenia wynosi 3 tygodnie.
   Po 10 dniach przerwy powtórzyć uzdrawiającą kolację. Proces zapalny w tkankach trzustki zmniejszy się.

   Inne przepisy

   1. Jeśli siedzisz na diecie półgłodowej, a bardzo chce się jeść, weź pół szklanki kaszy, opłucz, umieść w słoiku i zalej szklanką wody, a następnie energicznie łyżką rozetrzyj ziarna.
   Woda stanie się biała, jak mleko. To „mleczko” doskonale tłumi uczucie głodu. Po tygodniu stracisz 2 kg.

   2. Szklankę kaszy jaglanej przemyć, wysuszyć i zmielić w młynku do kawy. Zażywać przy cukrzycy

   po niepełnej łyżeczce od herbaty, popijając ciepłym mlekiem 3 razy dziennie przed posiłkami. Czas trwania kursu leczenia wynosi tydzień, nastepnie – przerwa dwa tygodnie i znów powtórzyć kurs.

   Można zażywać po łyżce stołowej, popijając łyżką stołową mleka rano na pusty żołądek. Czas trwania kursu leczenia trwa miesiąc.

   3. Przy dowolnym nieprawidłowym funkcjonowaniu serca należy rozżarzyć kaszę jaglaną na dużym ogniu, ale tak, aby nie zmieniła swojego koloru.
   1/3 szklanki kaszy opłukać i na małym ogniu ugotować. Można posolić / posłodzić. Zażywać codziennie.

   4. Zwykła kasza jaglana, gotowana na wodzie, dobrze usuwa z organizmu antybiotyki.

   5. Rano na czczo, po dobrym pogryzieniu spożywać łyżeczkę od herbaty umytej surowej kaszy jaglanej -normalizuje ona każde ciśnienie, zarówno wysokie, jak i niskie.

   6. Trzy łyżki stołowe kaszy jaglanej przebrać, opłukać, potłuc w moździerzu, podsuszyć i zjeść w ciągu dnia, bez popijania. To lekarstwo jest dobre przy nadciśnieniu.

   7. Stołową łyżkę kaszy jaglanej opłukać, zalać szklanką wody i gotować przez 10-15 minut. Odstawić do naciągnięcia na dwie godziny.
   Powstałym wywarem, po przecedzeniu, przemywać oczy przy zapaleniu spojówek 5-6 razy dziennie.
   Małym dzieciom przemywać oczy przed i po śnie.

   Wywar należy przygotowywać świeży, codziennie. Przestrzegać czystości.

   8. Przy łzawieniu oczu należy skorzystać z następującego przepisu. Łyżkę stołową kaszy jaglanej umyć, zalać pół litrem wrzącej wody, gotować przez 5-7 minut. Wywar zlać, ostudzić i przemyć nim oczy na pół godziny przed snem. Przed pójściem spać położyć na powieki na 5 minut tampon, namoczony w tym ciepłym wywarze.
   Będziesz dobrze spał, a po 7-14 dniach twoje oczy przestaną łzawić. Wywar należy przygotowywać codziennie.

   9. Przy zapaleniu pęcherza moczowego wykorzystać następujący przepis.
   Pół szklanki kaszy jaglanej umyć, umieścić w litrowym słoiku, zalać szklanką zimnej przegotowanej wody i długo rozcierać dłońmi lub łyżką, aż woda stanie się biała i się spieni. Wypić wszystko od razu. Zrobić tak 4-5 razy dziennie. Czas trwania kursu leczenia – 2 tygodnie. Kiedy wszystko się unormuje, można pić nie 4-5 razy dziennie, a tylko 1 raz dziennie, ale kurs trzeba dokończyć.

   10. Z kaszy jaglanej można zrobić maść, która jest bardzo skuteczna w leczeniu zakrzepowego zapalenia żył . Należy wziąć 200 g mydła gospodarskiego (do prania), starej słoniny, dobrej kaszy jaglanej, cebuli.
   Całość przemielić i rozcieńczyć przegotowaną wodą do konsystencji maści, odstawić na 24 godziny.

   Uzyskaną maść nakładać na skrzep przez 10 dni, a następnie zrobić 10 dni przerwy. Należy zrobić co najmniej 3 kursy leczenia. Maść należy nakładać na lnianą szmatkę, położyć na chore miejsce, na wierzch – celofan i obwiązać wełnianą szmatką. Robić tak na noc.

   11. W pozbyciu się brodawek pomaga pyłek niemytej kaszy jaglanej. Nasypać kaszy do plastikowej torebki i „płukać” w niej dłoń z brodawkami w ciągu 1-2 minut, tak aby pyłek pokrywał brodawki.
   Robić to 2-3 razy dziennie przez tydzień.

   12. Przepis na potrawę, zapobiegającą udarowi – umyć kaszę jaglaną w trzech wodach. Zalać wrzącą wodą na 2 minuty, a następnie zlać wodę. Umieścić kaszę jaglaną w garnku i zalać ją dwoma częściami wody. Ugotować. Na kilka minut przed końcem gotowania, dodać do kaszy obrane plastry jabłka, rodzynki, suszone morele i dowolne suszone owoce, które są w domu, wymieszać.
   Cukru, masła i mleka do kaszy dodawać NIE TRZEBA!!

   13. W przypadku niewydolności serca cennym źródłem potasu jest kasza jaglana. Należy ja rozżarzyć na dużym ogniu, ale tak, aby nie zmieniła swojego koloru. 1/3 szklanki wyżarzonej kaszy opłukać, dodać 2/3 szklanki wody i na małym ogniu ugotować.
   Tę porcję należy zjeść w ciągu doby. Można lekko posolić lub osłodzić.

   Po przebytej chorobie Botkina, przy zapaleniu wątroby, pożyteczne jest jedzenie kasz, oraz krupników, gołąbków z kaszą jaglaną.
   Kaszę jaglaną przedtem należy wyżarzyć w piekarniku w ciągu 30-40 minut na bardzo małym ogniu, od czasu do czasu mieszając.

   15. Sypka kasza jaglana jest przydatna dla osób, cierpiących na choroby układu krążenia, miażdżycę, cukrzycę i choroby wątroby.

   Przy okazji, od kaszy się nie przytyje! – ona nie tylko nie zamienia się w tłuszcz, ale nawet usuwa go z organizmu.

   Był specjalny program badawczy UNESCO, którego wynik potwierdził, że pasta adygejska (tak nazwano mamałygę*) – jest najbardziej pożytecznym produktem spożywczym na świecie. Jak już pisałem, kasza jaglana – to potas w czystej postaci – tym bardziej, że pastę przygotowuje się całkowicie bez soli – co jest bardzo pożyteczne dla serca.
   Ponadto naukowcy ONZ uznali mamałygę za jeden z czynników długowieczności.
   Tak że śmiało można jeść pastę z każdą najbardziej tłustą potrawą, ponieważ neutralizuje ona tłuszcze, a „zły” cholesterol zamienia w „dobry”!!!

   P.S. – Chińczycy uważają, że proso, z którego robi się mamałygę, przy jego nadużywaniu zmniejsza potencję, ale z jakiegoś powodu, to nie przeszkadza im być najliczniejszym narodem na świecie (!!), i pomimo faktu, że nikt dłużej niż Chińczycy prosa nie używał…

   */ – Mamałyga – narodowa rumuńska potrawa, z mąki albo kaszy kukurydzianej (pierwotnie z gryczanej) popularna w krajach południowo-wschodniej Europy, znana m.in. w kuchni węgierskiej, Sasów siedmiogrodzkich, bułgarskiej i ukraińskiej. W Polsce, jako potrawa kuchni galicyjskiej popularnej we Lwowie, do dziś lubiana jest wśród rodzin pochodzących z Małopolski Wschodniej.

   Sposób przyrządzenia mamałygi – zagotować w wodzie lub mleku mąkę kukurydzianą. W zależności od stosunku płynu do mąki uzyskuje się ciasto o różnej konsystencji i twardości. Można ją przyrządzać na słodko lub na słono.

   BĄDŹCIE ZDROWI LUB DOBRA KASZA JAGLANA

   Na wielu stronach internetowych, w forach, w komentarzach do artykułów ludzie piszą o korzystnych właściwościach prosa, zwłaszcza podczas leczenia nerek. Zebrałem niektóre z najbardziej popularnych rad dotyczących stosowania tego ludowego sposobu.

   Przepis 1.

   Szklankę kaszy jaglanej przemyć ciepłą wodą, umieścić w 3-litrowym słoju i zalać gorącą wodą. Następnie pozostawić do nastepnego dnia w temperaturze pokojowej, przykrywając czymś ciepłym. Następnego dnia w wodzie będzie widoczna biała zawiesina. To jest właśnie nasze lekarstwo.

   Pić płyn w dowolnych ilościach i wtedy, kiedy tylko się chce. Gdy ciecz się wyczerpie, można ponownie zalać kaszę wrzącą wodą i znów odstawić do „naciągnięcia”. Można pić do czasu, dopóki nie zmieni się smak. Wtedy należy wziąć nową szklankę kaszy jaglanej.

   Kasza jaglana doskonale pomaga nerkom i całemu układowi moczowemu: oczyszcza nerki, usuwa piasek, kamienie, pomaga w leczeniu chorób kobiecych i leczy zapalenie pęcherza moczowego.

   Pomaga w usuwaniu kamieni w pęcherzu – po rozpoczęciu używania naparu z kaszy jaglanej w ciągu tygodnia lub dwóch kamienie rozpuszczą się w piasek i wyjdą z moczem.

   Przepis 2.

   Ten przypadek opisuje lekarz, który opuścił już ręce, gdy u pacjenta „wysiadły”nerki.

   Kasza jaglana pomogła nerkom kobiety, która miała komplikacje po grypie – w wyniku zakażenia zatkane były przewody moczowe, co uniemożliwiało odpływ moczu. Chora leżała w szpitalu, było bardzo źle – mocz nie odpływał już dwa dni, nerki odmówiły czynności, zaczęła się mocznica.

   Bliscy krewni zaczęli się z nią żegnać, ponieważ tacy pacjenci nie żyją dłużej niż 3 dni – nerki giną, a wraz z nimi osoba. Pomogła kobieta, która została przywieziona w nocy. Zapytała, co się stało, a kiedy się dowiedziała, to zadzwoniła od razu do męża, aby pilnie przywiózł kaszę jaglaną. Przywieźli szybko, chociaż była głęboka noc (3 godzina).

   Zrobili wywar, którym zaczeli poić pacjentke z niewydolnością nerek po łyżce stołówej co dziesięć minut. Minęło 8 godzin, moczowody się otworzyły i mocz zaczął iść. Byłam w szoku!

   Teraz w mojej praktyce radzę leczyć nerki kaszą jaglaną. ½ szklanki kaszy dokładnie opłukać, zalać litrem wody, gotować przez 7 minut.

   Po tym, jak wywar nieco naciągnie, należy pić bez żadnych ograniczeń. Kaszę jaglaną jest też dobrze spożywać w postaci kasz lub zup. Szkody od niej nie będzie, a w leczeniu bardzo pomaga.

   Przepis 3.

   Leczenie nerek kaszą jaglaną w procesach zapalnych w nerkach, moczowodzie i pęcherzu moczowym.

   Napełnić do połowy kaszą jaglaną 3 – litrowy słój, zalać do pełna wrzącą wodą, dokładnie wymieszać, przykryć i pozostawić na jeden dzień. Zlać cały płyn i pić go przez cały dzień bez żadnych ograniczeń. Kontynuować ten kurs leczenia przez tydzień.

   Pozostałości nie wyrzuca się, można ugotować z nich kaszę. Na każdy dzień przygotowuje się napar z nowej porcji kaszy.

   Jeszcze jeden przepis z kaszą, który wyleczy procesy zapalne w układzie moczowym.
   Szklankę kaszy jaglanej starannie przebrać i opłukać w zimnej wodzie.

   Umieścić kaszę w 3-litrowym słoju, zalać 2 szklankami ciepłej przegotowanej wody i bardzo energicznie mieszać przez trzy minuty. Powstałą białawą masę pić bez żadnych ograniczeń.

   Przepis 4

   Ludowy przepis na leczenie zapalenia pęcherza i nerek kaszą jaglaną i ziołami.

   2 łyżki stołowe kaszy jaglanej przemyć i zalać 2 szklankami wrzącej wody. Następnie postawić na ogień, doprowadzić wywar do wrzenia, jednocześnie mieszając. Wyłączyć, odstawić na 1 minutę, przecedzić i zażywać według następującego schematu:

   1 dzień – co godzinę po 1 łyżce stołowej
   Dzień 2 – co godzinę po 3 łyżki stołowe
   od 3 do 7 dnia – po 1/2 szklanki trzy razy dziennie przed posiłkami.

   Oprócz zażywania wywaru z kaszy można przyjmować zioła moczopędne dla nerek:

   Liście brusznicy (borówki) – 1 łyżkę stołową zalać 1 szklanką wrzącej wody, przykryć pokrywką i gotować przez 5 minut na małym ogniu. Przecedzić po ochłodzeniu. Pić małymi łykami przez cały dzień.

   Albo:

   Mącznica – 1 łyżkę stołową zalać 1 szklanką wrzącej wody, przykryć pokrywką, gotować przez 5 minut na małym ogniu. Odstawić do naciągnięcia na półtorej godziny.

   Pić ciepły wywar z mącznicy lekarskiej po jednej trzeciej szklanki trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

   Przepis 5.

   Oczyszczanie nerek kaszą jaglaną i żurawinami.

   Ten sposób nie tylko oczyszcza nerki, ale także zmniejsza wysokie ciśnienie krwi, wzmacnia nasze tkanki kostne.

   Kasza powinna zakiełkować, w tym celu nasionka należy lekko pokryć wodą, przykryć gazą i czekać, aż ukażą się kiełki. To zajmuje kilka dni.Następnie wykiełkowane nasiona należy przemyć i wysuszyć. Gotować następnie jak zwykłą kaszę na wodzie.

   Jeść taką kaszę należy bez oleju, soli i cukru wraz z żurawiną. Takie jedzenie stanie się prawdziwym uzdrowiskiem dla naszych nerek.

   Wynik – czyszczenie nerek, w tym z piasku, śluzu, złogów, usunięcie stanów zapalnych, odnowa tkanek nerek i dróg moczowych.

   Zalety żurawiny są w tym, że jest ona bogata w mnóstwo pierwiastków śladowych, niezbędnych dla naszych nerek. Taka kasza korzystna jest nawet wtedy, kiedy nerki nie bolą, jako środek zapobiegawczy.

   Leczenie nerek kaszą jaglaną – to świetna okazja, aby dać nerkom to, czego one chcą, a mianowicie zdrową i spokojną pracę.

   Źródła:

   Будьте здоровы! Лечение простым пшеном

 47. Tess 2 października 2018 o 12:39

  Pepsi prosze podpowiedz czym zastapic kurkume w 4 szkl bo mam niestety na nia odruch wymiotny :-(, pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 2 października 2018 o 13:46

   pieprz cayenne, imbir, tylko malutko, bo to siekierki

 48. A. 20 listopada 2018 o 23:17

  Zaopatrzylam się w shape shaki, ale mam wątpliwości jak z nimi ruszyć. Mam do zagubienia conajmniej 20 kg, zdiagnozowana parę lat temu subkliniczna niedoczynność tarczycy i początki hashimoto. Niestety póki co opcja bez treningu. Zaczynam dzień od 4 szklanek w okolicach 6 rano i zastanawiam się czy pic shake raz czy dwa razy dziennie.. Jeśli raz to lepiej rano czy jako ostatni posiłek…? Oraz czy mogę przygotować go w domu i po paru godzinach wypić w pracy czy trzeba spożywać go od razu po przyrządzeniu? Planuję jeść co 3 godziny mniej więcej 8.30 11.30 14.30 17.30. Będę wdzięczna za wskazówki.
  Pozdrawiam serdecznie
  A.

  1. Pepsi Eliot 21 listopada 2018 o 09:19

   Możesz go zrobić w domu i pić kiedy chcesz w ciągu dnia. Zacznij od 1 porcji , zawęź okno jedzeniowe, wcześnie zaczynaj pościć.

   1. A. 21 listopada 2018 o 10:04

    Dziękuję pięknie za odpowiedź 🙂

 49. A. 21 listopada 2018 o 08:23

  Dodam, że dziś czwarta szklankę zostawiłam na śniadanie dodając do niej dwa banany… O 11.30 zamierzam wypić shake o 14.30 sałatkę z kaszy jaglanej z warzywami a o 17.30 shake… Choć przyznam że wolałabym wypijac jeden dziennie ze względu na budżet… Będę wdzięczna za wskazówki. Serdeczności

  1. Pepsi Eliot 21 listopada 2018 o 09:10

   1 szejk dziennie wystarczy, to jest ogromna ilość idealnego białka, które podkręci wszystkie białka które jesz, też zrobi z nich idealne. To nie są konfabulacje. A post przerywany załatwi metabolizm i kilogramy zaczną lecieć.

 50. Ruda 18 grudnia 2018 o 15:54

  Dlaczego PP nie jest zalecany hashimotkom? A jeżeli już to b.krótki? I ile trwa ten „krótki”? Mniej niż 6h. ?

  „Zacznijmy od tego, że program jem i … chudnę nie nadaje się dla:

  Osób chorujących na Hashimoto (mamy tu do czynienia z przerywanym postem, którego nie powinni stosować chorzy, chyba, że post będzie zdecydowanie krótszy)”

  1. Pepsi Eliot 18 grudnia 2018 o 16:09

   miałam niepełne informacje, nadaje się dla każdego kto się dobrze na nim czuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *