Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 303 063
103 online
41 797 VIPy

Wszystko co uratuje Twoje włosy, dobre protokoły na różne przypadki utraty

Włosy są ogromnym atutem, jeśli chodzi o szafowanie urodą. Gdyby nie prostowane włosy Rejczel z Przyjaciół, zapewne ten serial nie zdobyłby sobie aż tylu fanek. Nowojorskie dziewczyny w przerwie na lancz leciały robić sobie włosy na Aniston.

Włosy wypadają wszystkim, uznaje się że od 50 do 150 sztuk dziennie na głowie sierściucha może się ulotnić. Faceci wręcz od dziecka przygotowują się psychicznie, że oni podobnie jak dziadek będą łysi. Na łysienie kobiet nikt nie jest przygotowany, ani my, ani oni.

Według tradycyjnej medycyny chińskiej (TMC) krew jest podstawową substancją w organizmie. W sumie nie ma co z tym polemizować. Krew odżywia i nawilża całe ciało, szczególnie oczy i ścięgna. Krew musi mieć odpowiednią wartkość przepływu, dlatego nie może być zbyt lepka. Wiele problemów związanych ze starzeniem się jest spowodowanych niedoborem krwi.

Na pierwszym miejscu pojawia się problem wypadania włosów, ponieważ wzrost włosów zależy od jakości i obfitości odżywczej krwi.

Wątroba, serce i śledziona są najistotniejszymi narządami związanymi z krwią, ale wszystkie układy narządów według medycyny chińskiej odgrywają rolę w wytwarzaniu i dystrybucji krwi. Krew jest substancją Yin, która musi stale krążyć, aby świeża, nowa, odżywcza krew była regularnie wytwarzana. Wówczas Twoje włosy będą rosły bujnie i gęsto, chociaż pewnych predyspozycji wyssanych z genetyki matki i babki możesz nie przeskoczyć.

Aby wątroba działała jak najlepiej, powinna być regularnie oczyszczana 4 szklankami, a także poziom witaminy D, tak naprawdę chodzi o hormon D, powinien być odpowiednio wysoki.

Bardzo chore ciało wymaga znacznie wyższego poziomu witaminy D. Jeff T. Bowles w swojej książce „Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach” mówi nawet o wartościach powyżej 100 ng/ml do 120ng/ml. To drugie stężenie to odpowiednik poziomu metabolitu D u ratownika plażowego, który nie stosuje żadnych filtrów słonecznych i czuje się w związku z tym bardzo git.

Biję do tego, że suplementacja D3 w protokole K2 będzie bardzo uzasadniona dla piękna Twoich włosów, oczywiście, o ile nie jesteś ratownikiem plażowym.

Włosy wymagają świeżej, wartkiej krwi, zrównoważonych hormonów, kolagenu, cynku, żelaza, i antyzapalnych kwasów tłuszczowych Omega 3, oraz trochę wyluzowania w tym i każdym innym temacie.

Łysienie typu żeńskiego (łysienie androgenowe u kobiet) charakteryzuje się przerzedzeniem włosów na czubku lub na środku głowy. Łysienie tarczycowe to przede wszystkim zakola skroniowe, oraz końcówki brwi.

Wypadanie włosów u kobiet na ogół wiąże się z przewlekłym stresem, nierównowagą hormonalną z powodu niedoczynności tarczycy, ciąży, meno, lub z powodu leków i narażaniu się na różne trucizny. Większość przyczyn ma ścisły związek ze słabym odżywieniem, odwodnieniem i niedotlenieniem ciała.

Zespół policystycznych jajników (PCOS) jest kolejną przyczyną łączącą nierównowagę hormonalną, przyczyniającą się do wypadania włosów z głowy, ale przybywaniem niechcianych włosów w niepożądanych miejscach.

Jako ciekawostkę podaję, że badania dowodzą również męskiego odpowiednika PCOS skutkującego wypadaniem włosów. Okazało się, że faceci z przedwczesnym wytryskiem, sorki, wypadaniem włosów, mieli profile hormonalne podobne do kobiet z PCOS, a także znacznie wyższą oporność na insulinę. (1) To dowodzi, że równowaga hormonalna ma również wielki wpływ na męskie zdrowie i włosy.Najlepsze środki przeciwko wypadaniu włosów

Protokół ogólny

 • Codzienne 4 szklanki są wręcz niezbędne, jako higiena wyjściowa. Nawodnienie, dobra wartkość krwi, codzienny detoks ciała, w tym oczyszczenie wątroby, oraz dotlenienie komórek to fundament. 4 szklanki dostarczają odżywczą i dodającą wartkości krwi kurkumę, magnez, elektrolity w soku z cytryny, wapń i wiele minerałów, antyoksydantów, na czele z witaminą C, oraz dobrodziejstwo alg i traw, w postaci wybitnego pokarmu 4 Greens This is BIO, który dostarcza masę żelaza.
 • Kopiatą łyżeczkę od herbaty kolagenu wysokiej klasy (Kolagen Pepstan F TiB z opatentowaną formułą) ze szczyptą MSM (pół płaskiej łyżeczki około 2 gramy) ze świeżym sokiem pomarańczowym i popijasz nim 1 kapsułkę chondroityny z glukozaminą, bardzo dobry Osteocare TiB. Dostarczysz sobie kluczowych minerałów

Inną opcją, szybszą, jest po prostu dodanie tego kolagenu i MSM (o ile dobrze tolerujesz siarkę organiczną) do czwartej szklanki z 4 szklanek.

 • Wiadomo, że witamina D3 w protokole z witaminą K2. Dobrze jest trzymać poziom osoby zdrowej 70-80. Osoba przewlekle chora, jak wyżej.
 • Oczywiście nie może zabraknąć 1 Omega 3 TiB, którą bierz po śniadaniu wraz z 4 kapsułkami D3 i 1 kapsułką K2. Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw te suplementy.
 • Ashwagandha (1 łyżeczka od herbaty Ashwagandha This is BIO na dobę). Ten adaptogen pomoże ciału dostosować i poradzić sobie ze stresem, pomoże zrównoważyć hormony i zmniejszy poziom kortyzolu (znany również jako hormon lęku i starzenia). Tak naprawdę te działania zachęcą Twoje włosy do wzrastania, i niewypadania.
 • Wieczorem weź kapsułkę cynku (czekamy na Cynk TiB, ale mamy świetny cynk G&G na przeczekanie). Pamiętasz, że cynk jest antagonistą miedzi? Więc jesz sobie bio figi i daktyle, albo/i nosisz miedzianą bransoletkę. (2)
 • Witaminy B Complex, jak najbardziej tak na rzednące włosy. Witaminy z grupy B pomagają zarządzać stresem. Biotyna pomaga naturalnie zagęszczać włosy, a witamina B5 (kwas pantotenowy) wspomaga nadnercza.

Ważne

 • Zamiast wyizolowanego cynku i B complex świetną opcją będzie złożony suplement Hair & Skin & Nails G&Gspecjalnie sformułowany, aby wspomagać włosy skórę i paznokcie. Zawiera i cynk i miedź i niezbędne witaminy z grupy B i wiele innych cennych dodatków.

Oraz, tu się zdziwisz, że kręcę kółka jak wiewiórka za ogonkiem, yyy… kawcia

Yesss, w małych ilościach, organiczna zielona kawcia This is BIO i zielona herbata This is BIO mogą być bardzo korzystne dla zdrowia włosów (dają kopa do wzrostu), ale nie chcesz oczywiście przesadzić, gdyż zbyt dużo kofeiny spowoduje odwodnienie (całe szczęście, że robisz 4 szklanki), zaburzenia równowagi hormonalnej, a nawet produkcji DHT. (3)

Łysienie androgenowe u kobiet/PCOS

Saw Palmeto, naturalny bloker DHT, który może znacznie poprawić wzrost włosów.

Łysienie z powodu niedoczynności tarczycy

Protokół ogólny jak najbardziej tak, ale bardzo ważnym składnikiem protokołu jest selen i jod

 • 1/2 łyżeczki Kelp This is BIO do 4 szklanki (mamy też opcję kelpu w kapsułkach G&G, jeśli nie lubisz smaku tych wodorostów)
 • oraz do śniadania 1 kapsułka selenu TiB z witaminą C (jest w 3 i 4 szklance) oraz 1 naturalną witaminą E.

Przy niedoczynności tarczycy zwykle podaje się więcej selenu niż w 1 kapsułce, ale zawsze należy wyjść od zbadania poziomu selenu, bowiem przedawkowanie selenu może być niebezpieczne, podobnie jak potasu i witaminy A.

owocek

Źródła/badania:

(Visited 7 752 times, 3 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Gosciowka 9 czerwca 2020 o 05:44

  Pepsi ja z innym tematem. Mam od kilku lat gangliona na nadgarstku (od zewnętrznej strony). Jest on wielkości orzecha laskowego. Pojawiał sie, znikał był jak galaretka. Teraz już go nosze dobre 3 lata i zrobił sie twardy. Na prawej ręce tez sie zrobił ale bardzo malutki… straszą mnie tym czymś i karzą wycinać. Co myślisz? Skąd to sie wzięło? Czy naturalnymi sposobami można to zmniejszyć ?

  1. avatar Jarmush 9 czerwca 2020 o 06:35

   oczywiście zawsze jest jakieś ryzyko, ale niewielkie, operacja trwa 15 minut, ale jest w pełnej narkozie, bo to precyzyjne wycinanie, apotem badanie histopatologiczne, jak wyślą co wytną..
   Spróbuj tej metody, znajdź Plantago major, to jest ta babka zwyczajna z okrągłymi liśćmi, nie ta lancelowata. i zrób tak jak na tym filmiku, przykładaj liście na 6-7 godzin bandaż i potem wymieniaj na nowe li^ście aż guzek zniknie

   youtube
   1. avatar Gosciowka 9 czerwca 2020 o 10:13

    Dziękuje ?

  2. avatar Justyna 9 czerwca 2020 o 08:04

   Miałam również przez trzy lata i to bardzo dużego. Ortopeda z osławionego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii i Ortopedii .zalecił nie wycinać bo i tak wróci jak bumerang po jakimś czasie bo problem jest w stawie. Nawet zażartował, że 50 lat temu traktowano to tomem „Pana Tadeusza” :)) i pomagało. Ja jednak aż tak odważna nie jestem .Skazał mnie więc na dalsze tortury czyli gapienie się na moją bardzo nieestetycznie wyglądającą dłoń.
   W tym samym czasie zaczęłam zmieniać nawyki żywieniowe oraz wypijać 2-3 łyżki stołowe dziennie oleju lnianego budwigowego. Ku mojemu zdziwieniu po dwóch miesiącach ganglion się całkowicie wchłonął i nigdy nie powrócił a było to 8 lat temu:)) może to jakaś nadzieja również dla Ciebie:))

   dłoń. na Moje zdziwienie było przeogromne jak zniknął bez śladu po wypijaniu oleju lnianego w ilości 3 łyżek dziennie . Nigdy więcej nie powrócił :))

   1. avatar Jarmush 9 czerwca 2020 o 18:02

    nie można uderzać, odradzam picie tego oleju, bardzo często jest zjełczały, to okropna rzecz, a w Twoim przypadku po prostu zaszło to, co często wydarza się z ganglionem, jak się pojawił tak znikł.

    1. avatar Gościówka 9 czerwca 2020 o 19:03

     dopieroo teraz doczytałam Twój komentarz Pepsi i tak to prawda, mi kilka razy po prostu się rozeszło na przestrzeni ostatnich 10 lat, było i zniknęło i tak w kółko, teraz niestety uparcie siedzi i twardnieje 🙁

     1. avatar Marcysia 12 czerwca 2020 o 10:12

      Mi pomogła maść z żywokostu.

   2. avatar Gościówka 9 czerwca 2020 o 18:59

    Heheh rozbawiłaś mnie 🙂 Dziękuję za poradę! na pewno spróbuję, piję 4 szklanki pepsi, zażywam witaminki więc i oleju nie zaszkodzi dołożyć. Niestety Ci lekarze tak mówią, że to odrasta ale też straszą że to złośliwe więc lepiej usuwać…. czy Twój guliwer był twardy jak zaczęłaś pić olej?

 2. avatar Tomasz 9 czerwca 2020 o 09:49

  Hello!!! Czy znacie jakieś badania nad zależnością pomiędzy przyjmowaniem witaminy D3 a powstawaniem kamieni i złogów nerkowych. Jestem po zabiegu usuwania złogów z moczowodu. Pojawiły się u mnie (a może tylko mi się tak wydaje) w okresie życia kiedy suplementuję witaminę D3.

  1. avatar Jarmush 9 czerwca 2020 o 17:54

   Jeśli nie brałeś odpowiedniej ilości witaminy K2, zarządzającej gospodarką wapnia, może się to wiązać

 3. avatar gosiamak 9 czerwca 2020 o 10:18

  Czy można powiedzieć, ze msm to jest to samo co sulforafan i jeśli suplementujemy jedno to drugiego nie ma juz potrzeby brać?

  1. avatar Jarmush 9 czerwca 2020 o 17:52

   Metylosulfonylometan (MSM) jest związkiem siarki organicznej o wzorze (CH₃) ₂SO₂. Znany jest również pod kilkoma innymi nazwami, w tym sulfonem metylowym i sulfonem dimetylowym. Sulforafan ma wzór chemiczny C6H11NOS2, czyli jest to inny związek.

 4. avatar kasia 23 lipca 2020 o 11:25

  Hej 🙂 czy polecasz kep w hashi tez? bo ponoc trzeba z jodem ostroznie albo wcale …(?)

  1. avatar Jarmush 23 lipca 2020 o 16:38

   Tylko ci, którzy mogą, niektórzy nie mogą nawet przebywać nad morzem, a inni mogą brać doustnie płyn Lugola. Sprawdzasz jak się czujesz. Jeśli obawiasz się, co jest zrozumiałe, po prostu rób plamę na nadgarstku z płynu Lugola z apteki, i pobieraj jod przez skórę.

 5. avatar Ewaaa 9 października 2020 o 18:38

  Pepsi, pytanie z innej beczki: co na obniżenie narządów po porodzie ? Da się coś z tym zrobić ? Całuski

  1. avatar Jarmush 10 października 2020 o 06:21

   wzmacnianie mięśni i nie tylko, jest też takie urządzenie wkładane do pochwy, tu takie porady trochę z głównego nurtu, ale google już usuwa czysto alternatywnych, nas już prawie nie widać, https://www.crystalrunhealthcare.com/articles/prolapsed-uterus-after-childbirth-what-you-need-know

 6. avatar Dominika 7 lutego 2021 o 10:55

  Pepsi czy jest coś na krążenie krwi czy można wogóle jakoś to poprawić? Obecnie jestem 30 letnią kobietą a od dziecka zawsze niesamowitym zmarzluchem stopy, ręce i czubek nosa zawsze zimne a w okresie zimy tu czuje jakbym zamiast palców u stóp miała zamarznięte kości. Co chwilę moczę w gorącej wodzie ale nic to nie daje bo tylko skóra robi się ciepła a w środku dalej czuje ten chłód i zaraz jest i tak to samo. Do tego dochodzą miesiączki bardzo bolące po prostu przeżywam tortury. Ta krew wogóle nie może się wybić jak już zacznie to wypadają ze mnie same skrzepy. Proszę poradz coś

  1. avatar Mruno 7 lutego 2021 o 13:09

   Szoruj ciało na sucho, są specjalne szczotki, na początku moze być nieprzyjemnie ale skóra się przyzwyczaja, dodatkowy plus to ujędrnienie. Dalej chłodne przysznice naprzemiennie z ciepłym oczywiście zakończ zimnym, po tym koniecznie nasmaruj skórę olejem lub balsamem. Są też kremy do stóp z ekstraktem z chilli i są świetne ale wiadomo to nie zlikwiduje przyczyny. A w trakcie okresu i w sumie nie tylko, pij dużo dużo wody. Napar z imbiru nie tylko jest przeciwzapalny ale tez rozgrzewa ciało i daje kopa jak kawa

  2. avatar Przemko :-) 7 lutego 2021 o 17:56

   Wim Hof poleca wręcz odwrotną metodę. Poszukaj na jego kanale. Mianowicie do miski z zimną wodą dosypujesz lód i zanurzasz w niej, po kolei każdą z 4 kończyn. Trzymając je tam po 2 minuty. On jest ekspertem i myślę, że nie promowałby czegoś co szkodzi. Wiem, że to wydaje się straszne lecz może akurat do Ciebie przemówi Dominiko.
   Niemniej uważałbym aby jednak nie nabawić się odmrożeń. Z tym, że niektórzy zbyt panicznie reagują na zimno i zwykły strach przed nim mogą irracjonalnie odbierać jako zagrożenie zdrowia. Myślę, że ew. robiąc to należy po prostu świadomie wsłuchać się w reakcje swojego ciała aby je prawidłowo rozpoznać.

 7. avatar Aga 7 lipca 2021 o 08:26

  Pepsi, jak dlugo suplementowac cynk? Az sie skonczy pudeleczko?

  I druga rzecz – czy 4greens moge stosowac z wheat grass i barley z this is bio razem czy to juz za duzo na raz? Bo chce dokupic 4greens, ale nie wiem czy nie za duzo. Doradz ile czego.

  Dodatkowo suplementuje chlorelle, 6 sztuk dziennie.

  Ile wszystkich zielenin najlepiej przyjmowac?

  1. avatar Pepsi Eliot 7 lipca 2021 o 09:41

   Tak, i 1 np wieczorem przed snem z kąpielą z dodatkiem soli epsom na regenerację i sen
   4 Greens możesz mieszać z zielonkami, ale szkoda, co drugi dzień trawę solo i coś zielonego i co drugie dzień 4 green
   I jeszcze jedno, to jest pokarm <3

   1. avatar Aga 7 lipca 2021 o 09:48

    I jeszcze do tych greensow 6 chlorelli jest spoczko?

    A cynk 1 tableteczka pod wieczor, zamiast kapieli moze byc magnez transdermalny? 🙂 i jak dlugo go stosowac, az skoncze opakowanie jedno? I potem koniec?

    1. avatar Pepsi Eliot 7 lipca 2021 o 18:11

     1 kapsułka cynku TiB, no tak przecież kąpiel z solą epsom, czy chlorkiem, to jest transdermalna podaż 🙂 ale możesz wmasowywać oliwę magnezową, albo moczyć tylko nogi z dodatkiem jak tam chcesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum