Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 851 237
107 online
42 354 VIPy

Wyciszenie problemów i szumów usznych magnezem

A więc wie chłopak co mówi…

Magnez jest kofaktorem w ponad 300 układach enzymatycznych, regulujących reakcje biochemiczne w organizmie

 • Stwierdzono również, że zapobiega utracie słuchu podczas ekspozycji na hałas i jest pomocny w obniżaniu słyszenia szumów usznych z powodu utraty słuchu.
 • Szukając remediów na utratę słuchu związaną z nadmiernym hałasem badacze odkryli, że magnez jest skuteczny w zapobieganiu utracie słuchu.
 • Z kolei inne badanie kliniczne wykazało, że „magnez wykazuje statystycznie istotne działanie oto-neuro-ochronne (ochrona ucha wewnętrznego) w utracie słuchu i szumach usznych wywołanych hałasem.
 • Badanie fazy drugiej badające wpływ magnezu na istniejące szumy uszne wykazało, że magnez może mieć korzystny wpływ na postrzeganie upośledzenia związanego z szumami usznymi.

Już wcześniej wiedziałam, że nadwrażliwość na dźwięki może się wiązać z brakami magnezu, a teraz okazuje się, że sprawy ucha wewnętrznego i magnezu są ściśle powiązane.

Jak magnez ochroni cię przed szumami usznymi?

Doktor medycyny Michael Seidman w swoim ważnym artykule Leki do leczenia zaburzeń ucha wewnętrznego stwierdza:

Zmniejszony dopływ krwi wpływa na znaczny stres w tkance nerwowej (ucha wewnętrznego), powodując produkcję wolnych rodników tlenowych. Teraz uwaga od autora: główne przyczyny szumów usznych powodują zmniejszenie dopływu krwi.

Cząsteczki te są szkodliwe i wiadomo, że są odpowiedzialne za ponad 100 ludzkich zaburzeń.

Nagromadzenie wolnych rodników poważnie uszkadza ucho wewnętrzne i inne tkanki.

Poprzez złożony łańcuch zdarzeń uszkodzenie to może następnie spowodować uwolnienie i nagromadzenie glutaminianu i kalpain.

Te substancje chemiczne w wysokim stężeniu są niezwykle destrukcyjne dla organizmu.

Wysokiej jakości i czystości Cytrynian magnezu TiB (w ciemnym szkle:)


Ciekawe

Badania wykazały, że nadmiar glutaminianu sodu (MSG to jeden z najpopularniejszych wzmacniaczy smaku, niby miał być wyeliminowany, tymczasem po prostu zmieniono mu nazwę, gdyż wieść niesławna już się rozeszła) może odgrywać rolę w produkcji szumów usznych.

Badania pokazują również, że ANTAGONIŚCI glutaminianu (jak magnez) mogą mieć działanie ochronne na ucho wewnętrzne.

Dzięki temu mogą zmniejszyć lub zlikwidować obwodowy szum w uszach generowany przez ucho wewnętrzne.

Ochronny wpływ magnezu w zapobieganiu utracie słuchu wywołanej hałasem badano od czasu stwierdzenia, że:

 • poziom magnezu w płynie ucha wewnętrznego ZNACZNIE ZMNIEJSZA się po intensywnym narażeniu na hałas

Do tego wszystkiego magnez może się okazać najczęstszym niedoborem minerałowym w żywieniu człowieka. Jest znany jako minerał uspokajający lub antystresowy i oczywistym jest jak bardzo jest ważny dla Ciebie. Jest niezbędnym każdej komórce ciała. Około połowa jego zapasów znajduje się wewnątrz komórek tkanek i narządów ciała, a druga część jest połączona z wapniem i fosforem w kościach.

Tylko 1% magnezu w organizmie znajduje się w krwi. Ciało pracuje bardzo ciężko, aby utrzymać stały poziom magnezu w krwi. Ponieważ organizm łatwo eliminuje nadmiar magnezu, toksyczność jest prawie nieznana. Oczywiście w diecie powinna być odpowiednia ilość wapnia, gdyż magnez jest antagonistą wapnia. Jednak na stole przeciętnego Kowalskiego nie brakuje produktów ogromnego przemysłu mleczarskiego.

Trzeba jednak przyznać, że nadmiar magnezu może powodować luźne stolce lub biegunkę. Ale niedobór jest powszechny i może prowadzić do skurczów mięśni, zmęczenia, drażliwości i bezsenności.

w didaskaliach przypominam kluczowe funkcje magnezu w ciele

 • Rozluźnia i regeneruje mięśnie, w tym serce
 • Działa w porozumieniu z enzymami w celu dziania się niezbędnych procesów metabolicznych, w tym syntezy białek, produkcji energii i funkcji nerwowo-mięśniowych
 • Stosuje się go w przypadku lęku, bezsenności, wysokiego ciśnienia krwi, ataków astmy, skurczów menstruacyjnych i mięśniowych oraz nieprawidłowego bicia serca.
 • Magnez obniża ciśnienie krwi

Magnez w szumach usznych jest pomocny w połączeniu z wapniem (jest jego antagonistą). Dr Seidman stwierdza, że wykazano, że suplementacja wapnia wraz z magnezem poprawia objawy szumu w uszach u niektórych pacjentów.

W połączeniu z magnezem wapń odgrywa również istotną rolę w regulacji impulsów elektrycznych w ośrodkowym układzie nerwowym.

Jedz zielone warzywa, jedz algi, pij chociaż drugą i 4 szklankę

Zielone warzywa, takie jak szpinak, dostarczają magnezu, ponieważ zawiera go środek cząsteczki chlorofilu. Zielonki dostarczają też wapń.

Chociaż magnez jest obecny w wielu produktach spożywczych, zwykle występuje w niewielkich ilościach

Zalecana dzienna dawka magnezu wynosi 420 mg dla dorosłych mężczyzn i 320 mg dla dorosłych kobiet. Po prostu uzupełnij braki.

Niektóre formy magnezu nie są dobrze wchłaniane, a cytrynian magnezu to produkt wysokiej jakości o szczególnie dobrym profilu wchłaniania.


Polecam wysokiej jakości i czystości Cytrynian magnezu TiB (w ciemnym szkle:)


Cd cyklu nastąpi wkrótce, spodziewaj się 3 ważnych wpisów:

 • Jak niedobór żelaza wpływa na szumy uszne i niedoczynność tarczycy?
 • Kwasy tłuszczowe Omega 3, ubytek słuchu i szumy uszne
 • oraz
 • Czosnek, szumy uszne i leki ototoksyczne (są to takie leki, głównie antybiotyki np gentamycyna, które mogą uszkadzać słuch)

owocek

Referencje:

 1. Gupta A, Koochakzadeh S, Nguyen S, et. Al. Pharmacological Prevention of Noise-Induced Hearing Loss: A Systematic Review. Otol Neurotol 42:2-9, 2021. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33229875/
 2. Ehrenberger K, Felix D. Receptor Pharmacological Models for Inner Ear Therapies with Emphasis on Glutamate Receptors: a Survey. Acta Otolaryngol 1995 Mar:115(2):236-40. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7610812/
 3. Phase Two Study Examining Magnesium Dependent Tinnitus. University of Arizona College of Medicine, 5/1/2012. repository.arizona.edu/handle/10150/221385
 4. Jee SH, Miller ER 3rd, et al, The effect of magnesium supplementation on blood pressure; a meta-analysis of randomized clinical trials, Am J Hypertens 2002 Aug;15(8):691-6 pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12160191/
 5. Suter PM, Sierro C, Vetter W, Nutritional factors in the control of blood pressure and hypertension, Nutr Clin Care2002 Jan-Feb;5(1):9-19 pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12134718/
 6. Berthon N, Laurant P, et al, Magnesium supplementation and deoxycorticosterone acetate-salt hypertension: effect on arterial mechanical properties and on activity of endothelin-1, Can J Physiol Pharmacol 2002 Jun;80(6):553-61 pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12117304/
 7. Seidman M, Alternative management of tinnitus, Tinnitus Today; December 1999:11-13

(Visited 4 989 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Kita 8 listopada 2021 o 07:28

  Hej Pepsi, co sądzisz o czyszczeniu uszu poprzez świecowanie (świece hopi, konchy)?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 listopada 2021 o 07:34

   nie siedzę w temacie, pozdro

  2. avatar o la boga 9 listopada 2021 o 13:26

   to sciema – przynajmniej tak wyglada – kup sobie swiece i spal tak po prostu bez wkladania do ucha. Np. przytrzymujac palcem. otworzysz z ciekawosci ja na koncu i zobaczyc zolty proszek i zlepki wosku.. niczym brudy uszne haha. w wiec dokladnie to samo czy wlozysz swiece do ucha czy nie. Powod? Producenci oklejaja swiece woskiem. To co sie spala, te niby brudy to po prostu efekt po spalonym wosku. Wolalabym nie ryzykowac. Niektorzy robia ten bezsens nawet bez filtra – czyli ten caly proszek wosk ze swiecy laduje w uchu, jesze bardziej go zapychajac.

   1. avatar Kita 10 listopada 2021 o 06:29

    o la boga, dzięki wielkie za wyjaśnienie – ma sens 🙂

   2. avatar Octopus 8222 11 listopada 2021 o 18:40

    Dziekuje za wyjasnienie!

 2. avatar Wiola 8 listopada 2021 o 09:57

  Dzień dobry. Od dwóch lat cierpię na szumy uszne. Mam ich dwa rodzaje: piski i tętnienie – taki pakiecik 🙁 O ile szum tętniący czasem zanika o tyle pisk towarzyszy mi przez 24h/dobę. Czasem jest ciszej czasem głośniej. Oczywiście lekarze w naszym kraju nie potrafią ani diagnozować ani leczyć tego schorzenia. Miałam robiony MR głowy, badanie słuchu, usg tętnic dogłowowych i niby wszystko jest ok. Jedynie rezonas kręgosłupa szyjnego wykazał parę nieprawidłowości. Nikt nie ma pomysłu jak mnie leczyć. Dodam że cierpię od 2 również na nadciśnienie tętnicze, arytmię i nerwicę, refluks, przepuklinę rozworu przełykowego i niedoczyność tarczycy. Wg badań krwi nie było do tej pory większych niedoborów. Wyniki tarczycy ponoć w normie. Lekarze jak można się spodziewać nie widzą związku między tymi schorzeniami. Czy są wg Ciebie jakieś naturalne sposoby które pomogłyby mi łagodzić dolegliwości z tytułu szumów i problemów żołądkowych, które nasilają się w okresie jesieni i wiosny? Będę wdzięczna za podpowiedź. Dodam, że jestem w okresie okołomenopauzalnym.

  1. avatar Pepsi Eliot 8 listopada 2021 o 19:32

   Jakie masz TSH? I jakie żelazo?

   1. avatar Wiola 9 listopada 2021 o 08:48

    Ostatnie badanie TSH w zasadzie rok temu 2,210, a żelaza nie robiłam.

    1. avatar Pepsi Eliot 9 listopada 2021 o 19:02

     TSH na granicy, ale ok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Spirulina, chlorella i obie trawy pszeniczna i jęczmienna po równo i w jednym opakowaniu SUPER pokarmu

4 Greens This is BIO

Dodaj łyżeczkę do zielonego szejka, albo do 4 szklanki Ciało wielbi chlorofil i inne zalety

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum