logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 277 797
479 online
32 641 VIPy
Reklama

 

SHAPE SHAKE TiB 
BUDULEC
ODCHUDZANIE
I PIĘKNE WŁOSY 🙂

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Wypadają mi włosy, mam wzdęcia i źle trawię, czy to ma jakiś lajtmotiv?

Dlaczego Twoje włosy przerzedziły się trzykrotnie?

Chroniczne wypadanie włosów jest właściwie nagminne, czyli słyszę o nim chronicznie. Ludzie łażą po dermatologach. Właściwie nie ma żadnych podstaw, żeby włosy wypadały. Ludzie biorą biotynę i szereg innych produktów polecanych na tę przypadłość i nici. Włosy jak leciały tak lecą.

Wspominają z rozrzewnieniem czasy, gdy mieli 2 razy gęstsze włosy, albo może i 3 razy. Włosy włóczą się po domach, a ich partnerzy wyjątkowo tego nie lubią.

Tymczasem żelazo i jelita …

Ogromną ilość ludzi z przerzedzającą się czupryną łączy jeszcze jedna przypadłość, mianowicie kłopoty trawienne. Wzdyma ich po jedzeniu chleba i gotowanego, nie mówiąc o bananie. Właściwie wciąż są wzdęci, z ich brzuchów dobiegają dziwne odgłosy, w tym przelewanie się. Niektórych swędzą uszy, w środku. Często opisują swój stan psychiczny, jako „mgłę mózgu”,  czyli jakby niezdolność do wyraźnego myślenia, jak potrafili myśleć kiedyś. Miewają zaparcia, ale też biegunki, lub naprzemiennie.

Objawy te niekoniecznie występują wszystkie razem, ale są obecne.

Ferrytyna jest formą magazynowania żelaza, i przechowywana jest głównie w wątrobie, ale również w mieszkach włosowych. Gdy organizm ma za niską zawartość żelaza, a potrzebuje go do ważniejszych rzeczy (jak na przykład robienie czerwonych krwinek) zaprzęga żelazo z mniej ważnych miejsc (takich jak mieszki włosowe) do miejsc ważniejszych życiowo.

I tutaj najbardziej istotne pytanie brzmi, dlaczego masz tak niski poziom ferrytyny?

Gdy wykluczymy krwotok, operację i bardzo obfite krwawienia miesięczne, chociaż jedno nie wyklucza tego o czym zaraz.

Często, z powodu przewlekłego zakażenia, czyli zapasożytowania. Bakterie, grzyby i wirusy, one wszystkie używają żelaza do własnego cyklu życia. Organizm reaguje na to, uwalniając hormon zwany hepcydyną , który blokuje wchłanianie żelaza w jelitach. Jest to mechanizm adaptacyjny, przy krótkoterminowym ostrym zakażeniu. I to ma jak najbardziej sens, gdyż żelazo działa prozapalnie, a tutaj potrzeba wygasić pożar.

Ale w przypadku infekcji długoterminowych, takich jak Sibo (nadmierny wzrost bakterii w jelicie cienkim) lub przerostu drożdży w jelitach, nie tylko, że sam organizm wyczerpuje swoje żelazo, ale przez długi czas absorbuje mniej żelaza po to, aby właśnie rozpocząć swój mechanizm adaptacyjny, czyli uwalnianie hepcedyny

Niedoczynność tarczycy również wiąże się z wypadaniem włosów, ale jednocześnie ze spowolnionym metabolizmem, słabym trawieniem, a w efekcie przepuszczalnością jelit, co z kolei prowadzi do jakiejś choroby autoimmunologicznej, najczęściej niedoczynności Hashimoto.

Jeśli więc tracisz włosy ze względu na niski poziom ferrytyny, czy też ze względu na podwyższone TSH, co skutkuje jawną, lub utajnioną (TSH jeszcze w normie) formą niedoczynności tarczycy, tym bardziej zacznij od biorezonansu, aby  udać się do najczęstszej przyczyny, czyli wirusów, pasożytów i drożdżaków.

A następnie za pomocą diety i suplementów pozbądź się niemiłych pasażerów, i przyspiesz swój metabolizm.

Mega ważne jest zakwaszenie żołądka (na przykład bio ocet jabłkowy czyni cuda), czyli poprawienie trawienia aminokwasów. Zlikwidowanie ewentualnego przepuszczania jelit, za pomocą kuracji glutaminą, kolagenem, MSM, witaminą C.

Mega ważne jest wyeliminowanie alergenów z diety, przede wszystkim chodzi o gluten, kazeinę, soję i inne.  Celiakia dorosłych często jest utajona, gdyż reakcja na zjedzenie chleba nie jest natychmiastowa. 

Tutaj mój bestsellerowy wpis o 6 typowych objawach nietolerancji glutenu.

Mega ważne jest utrzymanie pH moczu rano na czczo na poziomie 6-6,5 , zaś o 12 w południe 7-7,5. Oraz należy oddawać mocz biały, czyli przezroczysty. Już jasno żółty kolor świadczy o lekkim odwodnieniu.

Reklama

chlorella, this is bio, pepsi eliotTU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC CHLORELLA This is BIO
o wyjątkowo małej zawartości alergenu, który zawiera każda chlorella


 

Mega ważne jest wprowadzanie pokarmów typu chlorella, czy spirulina. Przy okazji dostarczania żelaza, owe algi zawierają masę chlorofilu, czego nie znoszą pasożyty.

Mega ważne jest, że tylko w bardzo szczególnych wypadkach można zdecydować się na suplementację żelaza. Ludzie, którzy jedzą pokarmy z żelazem hemowym, jak wątroba sarny mogą doprowadzić do za wysokiego poziomu żelaza (nawet w górnych granicach normy już nie jest za dobrze), które jednak ma silne działanie prozapalne. Żelazo jest gorące.

W didaskaliach

Rozmawiałam z łowczym (z tym, który miał zgładzić królewnę Śnieżkę), co powiedział, że wątroba sarny praktycznie ma zapach żelaza i w związku z tym jest mało na nią koneserów. Ależ szkoda, pewnie mieliby bujniejsze kędziory.

Tak, czy siak suplementacja żelaza nie załatwi problemu, ponieważ będzie dotyczyła skutków, a nie przyczyny. A w przypadku anemii megaloblastycznej (tej w wyniku braku witaminy B12) jest w ogóle niedopuszczalna.

Dlaczego nie należy suplementować żelaza?

I znowu wszystko wraca do zdrowia Twoich jelit.

Yyy … dobre trawienie jest podstawą Twoich pięknych i gęstych włosów.

Referencje: 1, 2, 34, 5, 6, 7

owocek:)

(Visited 26 384 times, 10 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. lajla 10 lutego 2019 o 18:32

  Droga Pepsi, szukałam dziś zacnego adaptogenu i dużo pozytywnych działań wykazuje ponoc Święta bazylia, proszę, powiedz mi, jaka jest Twoja opinia na ten temat, dziękuję serdecznie, lovki ogromniaste:)

  1. Pepsi Eliot 10 lutego 2019 o 19:25

   Maca This is BIO, Ashwagandha This is BIO, a bazylię jedz z pomidorkami 🙂

 2. lajla 11 lutego 2019 o 17:55

  Dziękuję za wszelkie wskazówki, zastosuję się:))) Ashwagandhę wieczorem a Macę rano?
  Ściskawki;)

  1. Pepsi Eliot 11 lutego 2019 o 19:47

   łi

 3. lajla 11 lutego 2019 o 20:18

  Pepsi, rany, wybacz że tak Cię nagabuję, ale mam jeszcze pytanie o podniesienie poziomu ferrytyny mam wynik 20 przy poziomie żelaza w normie i nie mam pojęcia, jak zapełnić ten magazyn:( Myślę, że to może wpływać na wypadanie włosów, najgorsze jest to, że moje włosy są jakby pozbawione cebulek, dlatego nie dziwię się, że się głowy nie trzymają. Czasami lekko przejadę po włosach i już mam w ręku, a nawet nie poczułam jak się oderwały bo nic ich na tej łepetynie nie trzyma, to naprawdę smutne, czasami mam takie stany smutku przez to, że trudno to nawet opisać… Masz jakąś radę na tę ferrytynę i odżywienie cebulek od środka, droga Pepsi? Dziękuję z góry za odpowiedź i inspirującego wieczorku życzę, choć mam wrażenie Pepsi, że Ty zawsze czuwasz i pomagasz;) To jest po prostu craazy:)

  1. Pepsi Eliot 11 lutego 2019 o 22:35

   a jak z pasożytami? robiłaś biorezonans, albo jakąś kurację odpasożytowującą? Masz coś jeszcze z tych badań? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 4. Ryba 27 lutego 2019 o 22:32

  Proszę o informację czy rocznemu dziecku można zrobić biorezonans. Na skórze zrobiły się zmiany trochę jak łuszczyca, żadna maść przepisane nie pomaga.

  1. Pepsi Eliot 28 lutego 2019 o 08:56

   nie rób biorezonansu, jest za małe.To jest prawdopodobnie przerost Candidy, atopowe zapalenie skóry. Jak wygląda język dziecka? Czy karmisz go piersią? Co je?

 5. Emma 8 listopada 2019 o 21:35

  Hej Pepsi. Mam remisję wrzodziejącego zapalenia jelita grubego od 2 miesięcy. Krew nie leci, biegunek brak. Wypadają za to włosy. Garściami. Dzisiaj odebrałam wyniki. Wszystko w normie oprócz: żelaza 50,50 (norma od 60 do 160), ferrytyny 10,27 (norma od 12 do 135), FT4 0,66 (norma od 0,88 do 1,8). Pepsi, poradź coś. Proszę. Może jakieś suplementy. Nie jem mięsa, więc wątróbka odpada. Uścisk.

   1. Emma 9 listopada 2019 o 09:28

    Pepsi, czyli nie pakować się w żadne suplementacje żelaza?
    Ok. Dzisiaj zamawiam suple.

    1. Pepsi Eliot 9 listopada 2019 o 10:39

     jak się po miesiącu okaże, że nie idzie żelazo do góry, kupisz wtedy żelazo w płynie , tam są chyba jakieś dodatki ziołowe, dla kobiet w ciąży, a jaki masz poziom 25(OH)D, B12, kwasu foliowegomi homocysteiny?

   2. ALIME 13 listopada 2019 o 21:18

    Pepsi, niestety choroba powraca (WZJG). Pojawiła się krew i śluz. Lekarz zaleca wracać do Asamaxu. Naturopata zaleca pić zakwas żoładkowy bołotowa, czyli Carską Wódkę. Preparaty od Ciebie już zamówione. Co myślisz o tej Carskiej Wódce?

    1. Pepsi Eliot 13 listopada 2019 o 22:56

     Powiem szczerze, że nie znam historii przypadku, a wyzdrowienie za pomocą soków owocowych świeżych, bio, znam, możesz pooglądać Paul Nison , to bardzo stare nagranie https://youtu.be/Nd1ULSpRNfM

     Tu masz mój też nienowy artykuł, https://www.google.com/url?client=internal-element-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&q=https://www.pepsieliot.com/5-krokow-leczyc-sie-sokami-przy-wrzodziejacym-zapaleniu-jelita-grubego/&sa=U&ved=2ahUKEwi01MHflujlAhWywqYKHU7YC8sQFjAAegQIARAC&usg=AOvVaw3Qqgu_p5l7b3U5cSO4JweX

     Podobno lewatywy z kolagenu dają rezultaty

     nie jestem lekarzem

 6. Emma 9 listopada 2019 o 10:46

  Pepsi, na kwas foliowy i homocysteinę czekam. Wynik wkrótce. Wczorajsze: Witamina 25(OH)D 66,64 ng/ml, Witamina B12 261,48 pg/ml.

  1. Pepsi Eliot 9 listopada 2019 o 10:49

   B12 niska, metabolit D dobry

   1. Emma 10 listopada 2019 o 14:08

    Homocysteina: 9,4 umol/l, kwas foliowy: 12,00 ng/ml

    1. Pepsi Eliot 10 listopada 2019 o 18:09

     1 foliany TiB do śniadania wraz z 1 Greens & Fruits TIB i badanie za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplemntację

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *