logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 111 468
158 online
32 331 VIPy
Reklama

ZNASZ MOŻE TEN PROBLEM?
MACA This is BIO

RÓWNOWAGA HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Wysokotłuszczówka, estrogeny, piękny wygląd, czy zwapnienia? Ty wybierasz …

Być może z powodu diety roślinnej i niskotłuszczowej, okazuje się, że wybitnie mało popularnej, od dawna z nikim nie walczę, starając się nie piętrzyć potencjałów.

Gdy mówisz, tego kocham, tę lubię, tego nienawidzę, temu dam chusteczkę haftowaną, nie dzieje się nic. Po prostu stwierdzenia, obojętne dla Wszechświata. Ale gdy mówisz, tego kocham, bo on mnie kocha, tego nienawidzę, bo on jest gorszy od świni, a tę lubię, bo zawsze pożycza mi kasę, w jednym momencie zaczynają piętrzyć się potencjały i siły równoważące chcąc nie chcąc muszą przystąpić do wyrównywania potencjałów.

Tak się jakoś porobiło, że wielcy naturaliści (polscy i nie tylko) są owszem na przerywanym poście, ale na diecie wysoko tłuszczowej. Jedzenie tak dużej ilości tłuszczu zwierzęcego jest powiązane zwykle z energią  cierpienia i ogromnego strachu, bowiem ludzie mogliby zabijać zwierzęta w sposób bezbolesny i znienacka, ale tego nie robią.

Hodowla zwierząt, które mają już sporą świadomość jest rzeczą delikatną i niezwykle odpowiedzialną, i powinni ją prowadzić ci rozumiejący i kochający zwierzęta. Ale tak nie jest, zwierzę jest traktowane jak towar.

Pojawiają się więc siły równoważące, czy nie?

Chciałoby się powiedzieć, że w takim razie w następnym wcieleniu zalogujesz się jako świnia, albo wół kastrat ale tak naprawdę nie ma żadnej gwarancji, ani sprawiedliwości takiej jak rozumiemy to w matrixie. Teraz zadajesz cierpienie, albo jesz bardzo dużo sadła zwierząt, które cierpiały, a w przyszłości znowu zalogujesz się jako człowiek, i będziesz miała szansę ewoluować.

Jednak jeb jeb jest

Odeszłam od tematu, ale wracam do wielkich youtooberów, którzy często krzyczą, namawiają do nienawiści i potępienia kogokolwiek, głównie chodzi o rządzących, albo inne nacje, które się im nie podobają. Są to (wielcy youtuberzy) kolejne wahadła, które zbierają popleczników poprzez nienawiść. Zastanawiam się, czy nie dzieje się tak z powody diety wysoko tłuszczowej, z ogromnej ilości zwierząt z masakry, ubojni, jatek i znieczulonych rzeźników, może coś być na rzeczy.

Co to są zwapnienia przerzutowe?

Czy to normalne, że na zębach odkłada się kamień nazębny? Nie jest to raczej normalne zjawisko, oznacza to, że wapń robi co chce.

Zastanów się, skąd biorą się zwapnienia w piersiach, które potrafią okropnie przestraszyć nawet młodą kobietę? Skąd biorą się tak zwane bolesne ostrogi na piętach? Też spotykane nawet u młodych ludzi? To są tak zwane zwapnienia przerzutowe.

Zwiększone ryzyko odkładania się wapnia nie tam, gdzie się go o to prosi dotyczyło głównie rasy kaukaskiej, czyli białej, ale obecnie również Latynosi, Chińczycy (nie Japończycy, z powodu natto), oraz Afrykańczycy mają z tym coraz więcej problemów.

Badanie dowodzi, że jedzenie zaledwie 5% więcej tłuszczu niż zwykle zwiększa poziom estrogenów i androgenów o 12% u kobiet po menopauzie, ale oczywiście  każda kobieta na wysokiej tłuszczówce podkręca sobie poziom estrogenów i to bardziej od starowiny. 

Tak czy siak, ile byś pozytywnego nie przeczytała o estrogenach, ile byś się nie nacieszyła własną płodnością, ile byś się pięknie nie naoglądała siebie w lusterku wysoko estrogenowym, to w kwestii skamienielin przerzutowych szczególnie w piersiach, ale też w arteriach, to podwyższenie estrogenów wywoływane dietą wysoko tłuszczową, gdzie nawet „ta normalna” gdy zjadasz 30% kalorii z tłuszczu już ma wpływ na  ich poziom i nie będzie miało tylko pozytywnych skutków.

Owszem witamina K2 potrafi zdziałać tutaj bardzo wiele, ale również i przede wszystkim chodzi o dietę kobiecą z wysokim tłuszczem.

Co to są zwapnienia?

Zwapnienia w tkankach komórkowych są oznaką, że zebrało się tam za dużo wapnia, co spowodowało uszkodzenia tkanek, starzenie się komórek i zbliżającą się śmierć komórki.

Zwapnienia to starość komórki

Zwapnienie dzieje się wtedy, gdy wapń ląduje w tkance miękkiej. Tętnice, zastawki serca, stawy, piersi, nerki, ostrogi, nawet mózg stają się miejscowo twarde od wapnia, a tymczasem brakuje go w kościach i zębach, gdzie należało by się go spodziewać. Tkanka miękka twardnieje, jasne więc, że nie może funkcjonować w normalny sposób. Ponieważ konsekwencje zwapnień mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, istotne jest, żeby zrobić coś aby tak się nie działo.

Zwapnienia tętnic, czyli miażdżyca tętnic, też stwardnienie tętnic może spowodować poważne, bywa, że zagrażające życiu problemy. Głównie chodzi o idiotyczne przyjmowanie suplementów z wapniem, witaminę D bez dodatku witaminy K2, ale też przewlekłe zapalenia i stres oksydacyjny, cukrzyca i niewydolność nerek.
Ale gdy pokopiesz jeszcze głębiej okaże się, że kwestie wapnienia często pochodzą z braku równowagi hormonalnej (u kobiet właśnie nadmiar estrogenów) i niedobory substancji odżywczych, właśnie brak witaminy K2, no i generalnie dieta, jak wysoko-tłuszczówka dla kobiet.

Ludzie więc pytają, a jakże to Pepsi kiedyś nie brakowało nam K2?

O ile witamina K1 występuje w roślinach, o tyle witaminę K2 znajdujemy u zwierząt (karmionych trawą) i w bakteriach (natto). Przecież nadal siedzi ta witamina w oryginalnym holenderskim serze Gouda, i Edam, czyli w najlepszym nabiale.

Czyli ci na diecie wysokobiałkowej, jedzący mięso, oraz mleko, czyli pokarm przeznaczony dla malutkich ssaków, a więc będąc na takiej diecie teoretycznie nie powinni mieć problemów z brakami witaminy K2. Teoretycznie.

A praktycznie, dlaczego przede wszystkim oni mają kamień nazębny, robią im się zwapnienia w mięśniach, w piersiach i mają ostrogi? Łaj? Dlaczego prawie każdy dorosły ma braki witaminy K2?

Czy to tylko dlatego, że teraz nie karmi się już zwierząt trawą? Owszem to jest wielki istotny powód, ale nawet na idealnej wsi często spotyka się ludzi ze zwapnieniami w aorcie, czy kamieniem nazębnym, nie mówiąc o ostrogach. Więc dlaczego?

Bo dzieje się wiele innego złego:

Dieta wysoko mięsna i mleczna powoduje wielkie zakwaszenie ciała, też z powodu nadmiaru fosforu. Taka szama powoduje, że wielkie ilości wapnia lądują w moczu i są wydalane. Ten wapń wydalany z moczem musi być jakoś nadrabiany i się go bierze z kości, żeby jakoś zneutralizować, czyli utrzymać niezbędne do życia środowisko zasadowe, kwas z diety. Na domiar złego stosunek wapnia do magnezu w mleku wynosi 9 do 1, co jeszcze bardziej wyolbrzymia brak magnezu. Niskie zapasy magnezu w komórkach nie dają rady na luzie utrzymać obowiązkowego lekko zasadowego pH krwi. Funkcje komórkowe zaczynają ulegać degeneracji, nawet u młodych ludzi z powodu szeregu braków wraz z jedzeniem, które jest złom.

Bo brak żywieniowy to jest element pokarmu, który nazywa się złom ze złomowiska. Popularny, wysoko tłuszczowy i niedrogi pokarm, bardzo lubiany przez ludzi.

Witamina K2 posiada właściwości przeciwutleniające porównywalne do koenzymu Q10, oraz do witaminy E, naprawdę potężnych antyoksydantów.

Idealna kuracja uodporniająca i silne odżywianie GREENS & FRUITS TiB minerałowo-witaminowy , też bogate źródło B COMPLEX plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


Oto najczęstsze braki w złomie ze złomowiska

Witamina K2
Magnez
Witamina D
Witamina C
Omega 3
Wszystkie witaminy mające wpływ na cykl metylacji, a przede wszystkim B12, B6 i B9
Oraz:
Jod
Selen
Cynk

owocek

(Visited 4 839 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Pepsi Eliot 8 grudnia 2018 o 21:54

  przepraszamy za niemożność wrzucania komciów <3

 2. Gosialavenda 8 grudnia 2018 o 23:58

  Śliczna ta krówka na fotografii. A ciekawe jakby wyglądała krowa karmiąca piersią człowieka? No jakby mało naturalny byłby to widok, ble.

  1. Pepsi Eliot 9 grudnia 2018 o 07:10

   są takie zdjęcia w necie, głodne dziecko pijące mleko prosto od krowy

 3. BB 9 grudnia 2018 o 13:54

  Czy to pewne i nieuniknione? te zwapnienia? Jestem na keto od 3 tygodni i teraz się wystraszyłam ?

  1. Pepsi Eliot 9 grudnia 2018 o 19:18

   nie

   1. BB 9 grudnia 2018 o 22:50

    A coś więcej? Co robić żeby uniknąć zwapnień na keto? Dziękuję za odp ❤

    1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 06:40

     zrezygnować z keto 😀

 4. ola 10 grudnia 2018 o 14:03

  a dieta dla lwicy ktora rekomendujesz? a 511?

  1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 14:25

   jeśli chodzi o rekomendacje to rekomenduję tylko 811, ale jeśli chodzi o wskazówki dla ludzi, którzy chcą być na ketogenicznej, to 511, ale to chodzi tylko o chudnięcie, chociaż podobno ludzie czują się świetnie na takich dietach na poziomie ciała.

 5. Ewcia 27 grudnia 2018 o 22:40

  Dziękuję bardzo 👍 świetne info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *