logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
101 643 215
398 online
32 881 VIPy
Reklama

TWÓJ IDEALNY KWAS FOLIOWY

FOLIANY TiB®

gluten/pepsieliot.com

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Wysokotłuszczówka, estrogeny, piękny wygląd, czy zwapnienia? Ty wybierasz …

Być może z powodu diety roślinnej i niskotłuszczowej, okazuje się, że wybitnie mało popularnej, od dawna z nikim nie walczę, starając się nie piętrzyć potencjałów.

Gdy mówisz, tego kocham, tę lubię, tego nienawidzę, temu dam chusteczkę haftowaną, nie dzieje się nic. Po prostu stwierdzenia, obojętne dla Wszechświata. Ale gdy mówisz, tego kocham, bo on mnie kocha, tego nienawidzę, bo on jest gorszy od świni, a tę lubię, bo zawsze pożycza mi kasę, w jednym momencie zaczynają piętrzyć się potencjały i siły równoważące chcąc nie chcąc muszą przystąpić do wyrównywania potencjałów.

Tak się jakoś porobiło, że wielcy naturaliści (polscy i nie tylko) są owszem na przerywanym poście, ale na diecie wysoko tłuszczowej. Jedzenie tak dużej ilości tłuszczu zwierzęcego jest powiązane zwykle z energią  cierpienia i ogromnego strachu, bowiem ludzie mogliby zabijać zwierzęta w sposób bezbolesny i znienacka, ale tego nie robią.

Hodowla zwierząt, które mają już sporą świadomość jest rzeczą delikatną i niezwykle odpowiedzialną, i powinni ją prowadzić ci rozumiejący i kochający zwierzęta. Ale tak nie jest, zwierzę jest traktowane jak towar.

Pojawiają się więc siły równoważące, czy nie?

Chciałoby się powiedzieć, że w takim razie w następnym wcieleniu zalogujesz się jako świnia, albo wół kastrat ale tak naprawdę nie ma żadnej gwarancji, ani sprawiedliwości takiej jak rozumiemy to w matrixie. Teraz zadajesz cierpienie, albo jesz bardzo dużo sadła zwierząt, które cierpiały, a w przyszłości znowu zalogujesz się jako człowiek, i będziesz miała szansę ewoluować.

Jednak jeb jeb jest

Odeszłam od tematu, ale wracam do wielkich youtooberów, którzy często krzyczą, namawiają do nienawiści i potępienia kogokolwiek, głównie chodzi o rządzących, albo inne nacje, które się im nie podobają. Są to (wielcy youtuberzy) kolejne wahadła, które zbierają popleczników poprzez nienawiść. Zastanawiam się, czy nie dzieje się tak z powody diety wysoko tłuszczowej, z ogromnej ilości zwierząt z masakry, ubojni, jatek i znieczulonych rzeźników, może coś być na rzeczy.

Co to są zwapnienia przerzutowe?

Czy to normalne, że na zębach odkłada się kamień nazębny? Nie jest to raczej normalne zjawisko, oznacza to, że wapń robi co chce.

Zastanów się, skąd biorą się zwapnienia w piersiach, które potrafią okropnie przestraszyć nawet młodą kobietę? Skąd biorą się tak zwane bolesne ostrogi na piętach? Też spotykane nawet u młodych ludzi? To są tak zwane zwapnienia przerzutowe.

Zwiększone ryzyko odkładania się wapnia nie tam, gdzie się go o to prosi dotyczyło głównie rasy kaukaskiej, czyli białej, ale obecnie również Latynosi, Chińczycy (nie Japończycy, z powodu natto), oraz Afrykańczycy mają z tym coraz więcej problemów.

Badanie dowodzi, że jedzenie zaledwie 5% więcej tłuszczu niż zwykle zwiększa poziom estrogenów i androgenów o 12% u kobiet po menopauzie, ale oczywiście  każda kobieta na wysokiej tłuszczówce podkręca sobie poziom estrogenów i to bardziej od starowiny. 

Tak czy siak, ile byś pozytywnego nie przeczytała o estrogenach, ile byś się nie nacieszyła własną płodnością, ile byś się pięknie nie naoglądała siebie w lusterku wysoko estrogenowym, to w kwestii skamienielin przerzutowych szczególnie w piersiach, ale też w arteriach, to podwyższenie estrogenów wywoływane dietą wysoko tłuszczową, gdzie nawet „ta normalna” gdy zjadasz 30% kalorii z tłuszczu już ma wpływ na  ich poziom i nie będzie miało tylko pozytywnych skutków.

Owszem witamina K2 potrafi zdziałać tutaj bardzo wiele, ale również i przede wszystkim chodzi o dietę kobiecą z wysokim tłuszczem.

Co to są zwapnienia?

Zwapnienia w tkankach komórkowych są oznaką, że zebrało się tam za dużo wapnia, co spowodowało uszkodzenia tkanek, starzenie się komórek i zbliżającą się śmierć komórki.

Zwapnienia to starość komórki

Zwapnienie dzieje się wtedy, gdy wapń ląduje w tkance miękkiej. Tętnice, zastawki serca, stawy, piersi, nerki, ostrogi, nawet mózg stają się miejscowo twarde od wapnia, a tymczasem brakuje go w kościach i zębach, gdzie należało by się go spodziewać. Tkanka miękka twardnieje, jasne więc, że nie może funkcjonować w normalny sposób. Ponieważ konsekwencje zwapnień mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, istotne jest, żeby zrobić coś aby tak się nie działo.

Zwapnienia tętnic, czyli miażdżyca tętnic, też stwardnienie tętnic może spowodować poważne, bywa, że zagrażające życiu problemy. Głównie chodzi o idiotyczne przyjmowanie suplementów z wapniem, witaminę D bez dodatku witaminy K2, ale też przewlekłe zapalenia i stres oksydacyjny, cukrzyca i niewydolność nerek.
Ale gdy pokopiesz jeszcze głębiej okaże się, że kwestie wapnienia często pochodzą z braku równowagi hormonalnej (u kobiet właśnie nadmiar estrogenów) i niedobory substancji odżywczych, właśnie brak witaminy K2, no i generalnie dieta, jak wysoko-tłuszczówka dla kobiet.
Reklama

Tu znajdziesz SELEN TiB® przyczyniający się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy (cokolwiek to znaczy), pomaga miećz drowe włosy i paznokcie, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i tarczycy, chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Oraz CYNK TiB® pomocny dla dużej ilości funkcji ciała, rozrodczość, równowaga kwasowo-zasadowa, metabolizm węglowodanów, poziom testosteronu wzrok.  Cynk pomaga w prawidłowej syntezie białka i DNA, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych, kwasów tłuszczowych i witaminy A. Cynk to także zdrowe kości, włosy, paznokcie i skóra. NEWS! Wreszcie je mamy, jedynym dodatkiem oprócz kapsułki z celulozy jest mączka ryżowa i żadnych innych wypełniaczy, no i jest w szkle, czegoś podobnego nie ma na ryneczku. Jaramy się tak samo jak NOWYM magnezem i folianami TiB®🙂


Ludzie pytają, a jakże to Pepsi kiedyś nie brakowało nam K2?

O ile witamina K1 występuje w roślinach, o tyle witaminę K2 znajdujemy u zwierząt (karmionych trawą) i w bakteriach (natto). Przecież nadal siedzi ta witamina w oryginalnym holenderskim serze Gouda, i Edam, czyli w najlepszym nabiale.

Czyli ci na diecie wysokobiałkowej, jedzący mięso, oraz mleko, czyli pokarm przeznaczony dla malutkich ssaków, a więc będąc na takiej diecie teoretycznie nie powinni mieć problemów z brakami witaminy K2. Teoretycznie.

A praktycznie, dlaczego przede wszystkim oni mają kamień nazębny, robią im się zwapnienia w mięśniach, w piersiach i mają ostrogi? Łaj? Dlaczego prawie każdy dorosły ma braki witaminy K2?

Czy to tylko dlatego, że teraz nie karmi się już zwierząt trawą? Owszem to jest wielki istotny powód, ale nawet na idealnej wsi często spotyka się ludzi ze zwapnieniami w aorcie, czy kamieniem nazębnym, nie mówiąc o ostrogach. Więc dlaczego?

Bo dzieje się wiele innego złego:

Dieta wysoko mięsna i mleczna powoduje wielkie zakwaszenie ciała, też z powodu nadmiaru fosforu. Taka szama powoduje, że wielkie ilości wapnia lądują w moczu i są wydalane. Ten wapń wydalany z moczem musi być jakoś nadrabiany i się go bierze z kości, żeby jakoś zneutralizować, czyli utrzymać niezbędne do życia środowisko zasadowe, kwas z diety. Na domiar złego stosunek wapnia do magnezu w mleku wynosi 9 do 1, co jeszcze bardziej wyolbrzymia brak magnezu. Niskie zapasy magnezu w komórkach nie dają rady na luzie utrzymać obowiązkowego lekko zasadowego pH krwi. Funkcje komórkowe zaczynają ulegać degeneracji, nawet u młodych ludzi z powodu szeregu braków wraz z jedzeniem, które jest złom.

Bo brak żywieniowy to jest element pokarmu, który nazywa się złom ze złomowiska. Popularny, wysoko tłuszczowy i niedrogi pokarm, bardzo lubiany przez ludzi.

Witamina K2 posiada właściwości przeciwutleniające porównywalne do koenzymu Q10, oraz do witaminy E, naprawdę potężnych antyoksydantów.
Reklama

Szukaj, ale i tak nie znajdziesz tak wysokiej jakości suplementów! Oto Twoja trójca, witamina słońca Witamina D3 TiB® (cholekarcyferol) zawsze w protokole z Witamina K2 TiB® (menachinon-7  K2Vital®), oraz Cytrynian Magnezu TiB®Czy czegoś tej trójcy brakuje? Owszem, sztucznych barwników i wypełniaczy, glutenu, laktozy, soi, pszenicy, cukru, konserwantów i GMO! Do tego zapakowana jest w roślinną kapsułkę, no i w słoiczkach z ciemnego szkła:)


Najczęstsze braki w złomie ze złomowiska

Witamina K2
Magnez
Witamina D
Witamina C
Omega 3
Wszystkie witaminy mające wpływ na cykl metylacji, a przede wszystkim B12, B6 i B9
Oraz:
Jod
Selen
Cynk

owocek

(Visited 8 218 times, 3 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Nieziemska 6 grudnia 2019 o 13:11

  Pomocny wpis. Dzięki Peps. A swoją drogą to właśnie też słyszałam ze któryś z wielkich starożytnych myślicieli, filozofów był wegetarianinem. Uważał że ludzie którzy jedzą mięso są agresywni i dlatego dochodzi do wojen i wszelkiego zła.
  Nie wiem czy to ze względu na liczne Twoje artykuły czy z jakiegoś innego powodu… Ale ostatnio przestaje mi zupełnie smakować mięso.. A w szczególności drób mi śmierdzi nawet ten rzekomo „dobry” nienafaszerowany zbyt duża ilością szitu… Może podwyższa się moja świadomość i wreszcie zrezygnuje z jedzenia małych istotek…

  Buziaki!

  1. Pepsi Eliot 6 grudnia 2019 o 22:45

   Może tak być, ale nie wywieraj presji na siebie, samo odpadnie <3

 2. Kata 6 grudnia 2019 o 16:37

  ❤️

 3. Anka 6 grudnia 2019 o 19:40

  Witaj Pepsi,pisze tu pierwszy raz choc zagladam regularnie. Dostalam wynik analizy wlosa i u mnie zachodza wlasnie te procesy zwapnienia,mam takie na piersiach i nie chce wiedziec gdzie jeszcze. 270% wapnia i 44% magnezu za duzo w ciele. Mam 30 lat i nie mam zamiaru doprowadzic sie calkiem do ruiny. Juz dawno czulam,ze cos jest nie tak,choc odzywiam sie w miare,jem duzo surowych warzyw,nie jem fast foodu,ale za to moja slaboscia jest wszystko co czekoladowe…No,ale do rzeczy. W zaleconej suplementacji nie ma ani slowka o wit.K2,jest za to m.in.Wit.D oraz…wapn z magnezem i dodatkowo sam magnez. Stracilam troche do nich teraz zaufanie przez brak wzmianki o K,stad moje pytanie czy branie wapnia z magnezem ma sens w mojej sytuacji? Fajnie by bylo wiedziec co o tym myslisz.

  1. Pepsi Eliot 6 grudnia 2019 o 22:39

   Myślę o tym, że K2 jest konieczna, ona odwapnia tkankę miękką. Oczywiście, że wapń jest bardoz waanym pierwiastkiem i gdy ludzie biorą dużo K2 i nie kontrolują wapnia zdarzają się nawet palpitacje z powodu nagłej utraty wapnia. Podobnie jest z magnezem, ale na innej zasadzie, jest antagonistą wapnia. W Twojej sytuacji K2 TiB niezbędne, trzymać wysoko metabolit D i odstaw mięsa i tłuszcze, ryba 2 razy w tygodniu

   1. Anka 6 grudnia 2019 o 23:04

    Dzieki serdeczne! To mi duzo wyjasnia. Ja wlasnie jem malo miesa,a w zaleceniach dietetycznych na tydzien napisali mi prawie codziennie bio kurczaka i indyka,bo spozywalam do tej pory zbyt malo bialek,a jak juz to te z duza iloscia puryn. Sprobuje na poczatek tej drogi,bo sie pogubilam od nadmiaru informacji. Zrobie to swiadomie i bede sie obserwowac. Niebawem zrobie tez u Ciebie zakupy,bo nie da sie nawet przeczytac do konca skladu suplementow dostepnych dla ogolu. Pozdrawiam!

 4. Dudek 6 grudnia 2019 o 19:50

  Mnie to nie dotyczy. Morda, że za sam wygląd dożywocie. Prawdziwe piękno jest w duszy, banał ale…. Cieszę się Peps, że jesteś, już chciałem odebrać sobie samobójstwo. Do tej pory Byłaś punktualną jak pociągi za Piłsudskiego, aż tu dziś…
  Kurwa, 18,12 a Ciebie nie ma…. Myślałem, że to już koniec a przecież wiesz..

  Bez Ciebie jestem tak smutny
  jak kondukt w deszczu pod wiatr
  Bez Ciebie jestem wyzuty
  z ochoty całej na świat
  Bez Ciebie jestem nieładny
  bez żadnej szansy u pań
  Bez Ciebie jestem bezradny
  jak piesek, co wypadł z sań
  Bez Ciebie jestem za krotki
  na długą drogę przez świat
  Bez Ciebie jestem malutki
  i wytłuc może mnie grad
  Bez Ciebie jestem tak nudny
  jak akademie „na cześć”
  Bez Ciebie jestem tak trudny
  że trudno siebie mnie znieść
  Bez Ciebie jestem niepełny
  jak czegoś ćwierć albo pół
  Bez Ciebie jestem zupełny
  balon, łachudra i wół

  Kimkolwiek jesteś – włóż na siebie coś i rusz
  Od stołu wstań z imienin wyjdź,
  zrezygnuj z dań i przyjdź

  Przy Tobie będę pogodny
  bo skąd bym smutek brać miał
  Przy Tobie będę podobny
  strukturą torsu do skał
  Przy Tobie będę upojny
  jeżeli idzie o głos
  Przy Tobie będę przystojny
  urodą silną jak cios
  Przy Tobie będę subtelny
  jak woń łubinu wśród pól
  Przy Tobie będę tak dzielny
  jak ten, co zginął nam król
  Przy Tobie będę artystą
  od wzruszeń duszy do łez
  Przy Tobie będę z umysłu
  inteligentny jak bies
  Przy Tobie w jednej osobie
  Efebem będę ja bądź
  poetą, mędrcem…
  a z kobiet – dużą blondyną Ty bądź

  Więc kim byś była włóż na siebie coś i rusz
  jeżeliś w śnie – z pościeli wyjdź
  przeciągnij się i przyjdź

  1. Pepsi Eliot 6 grudnia 2019 o 22:36

   Nie mogłam przyjść na czas <3

   1. Dudek 7 grudnia 2019 o 11:20

    Spoko. Moja mądra Babunia mówiła
    – jak kocha to poczeka. Aj laf ju..😘

  2. Fenix Felix 7 grudnia 2019 o 09:09

   to wiersz mojego dziadka, wiesz Dude?

   1. Dudek 7 grudnia 2019 o 11:16

    Śpiewał Michnikowski w KSP.
    Tekst Wielce Czcigodny Pan Jeremi Przybora. To Twój Dziadek ? Szacun !
    To były czasy. Wszystkie utwory znam
    ( prawie ) na pamięć. Oj, łza się w oku kręci..
    ☺️

    1. Fenix Felix 8 grudnia 2019 o 14:36

     Tak, to on.
     Cieszę się, że znasz i lubisz
     Trzymaj się, Dude 🙂

 5. Mariola 7 grudnia 2019 o 07:40

  Nie badałam sera gouda na zawartość witaminz K2, ale znam dość dokładnie proces produkcji i nie wydaje mi się, żeby mogły tam być jakieś witaminy. Wygląda to tak: do pasteryzowanego mleka od krów z masowej hodowli dodaje się kwasu solnego, żeby mleko się zwarzyło. Następnie poddaje się toto obróbce cieplnej i leżakuje (nie za długo) et voilà! Tak produkuje się 99% serów niemieckich i holenderskich, i nie wiem ile polskich. Natomiast sery francuskie, szwajcarskie i włoskie są produkowane przy pomocy kultur bakterii (i wtedy powstaje K2) oraz z surowego mleka (często) krów pasących się na łąkach. Więc do zaspokojenia zapotrzebowania na K2 sera gouda nie polecam…

  1. empi 7 grudnia 2019 o 11:18

   A które sery polecasz?

 6. Natalia 7 grudnia 2019 o 08:09

  Co mogę wypic badz włożyć do nebulizatora aby pozbyc sie bakterii. Od jakiegoś czasu mam bolace węzły, sa troche powiększone, na szyi i w pachwinach. Na szyi moze od tego że mam problem z gardlem i nadzerkami. Od 2 tygodni jestem przeziębiona i nic nie przechodzi. Nigdy mnie to nie spotkało. Nawraca bol gardla i katar trzyma 14 dni. Glos mam nieciekawy. Do tego katar jest koloru żółto zielonego, czasem przezroczysty. Gęsty lub rzadki. Co poradzic ?

  1. Pepsi Eliot 7 grudnia 2019 o 10:16

   wodę utlenioną do nebulizatora, kalibracja kwasem askorbinowym i sokiem z pomarańczy, przepis na blogu, wpisz w szukałke „kalibracja” pomarańcze bio w Lidlu, oraz Jeff Bowles poradziłby Ci dawki po 25 000 jednostek D3 dziennie wraz z 200-300 mcg K2, oraz magnez. Aby jak najszybciej doprowadzić do poziomu metabolitu D 100. Oczywiście potem kuracja wzmacniające/uodporniająca 3 miesiące po 1 tabletce Greens & Fruits TiB i Omega 3 TiB, rozważ też codzienne 4 szklanki na przyszłość. <3

   1. Natalia 8 grudnia 2019 o 08:00

    A czy może byc zwykła woda z apteki bo nie mam teraz tej bez dodatków

 7. Yestemin 7 grudnia 2019 o 12:48

  Pepsi co u mnie może być nie tak? Niechętnie tak do tego podchodzę, ale chyba genetyka (choć w rodzinie nikt tak nie ma), bo mam to od dziecka. Kamień nazębny ściągali mi już jak byłam mała, taką mam skłonność. Mocz też bardzo twardy. Ale główny problem to wieczne nadmierne rogowacenie dłoni i stóp. Dermatolodzy rozkładali ręce. Wyglądają jakbym codziennie w polu pracowała i nie myła ich, są twarde, szorstkie 🙁 Nadzieję daje mi to, że miewam okresy polepszenia, zwłaszcza latem nad morzem, wciąż nie wygląda to tak jak u zdrowego, ale prawie. Próbowałam wyczaić jakieś prawidłowości, po czym poprawa, ale poza latem i morzem nic. Dieta wciąż podobna, głównie roślinna, niedużo nabiału, malutko mięsa. Próbować większych dawek K2?

  1. Pepsi Eliot 8 grudnia 2019 o 09:45

   Szukam odpowiedzi, zwiększ dzienną dawkę D,dołóż K2 i magnez

   1. Yestemin 9 grudnia 2019 o 17:50

    Dziękuję Ci <3 Dziwny ten mój przypadek :/ raz chyba widziałam w tramwaju kogoś z podobnym problemem, wygląda na to, że to jest bardzo rzadkie. Z tego co póki co zaobserwowałam wysokie dawki D3 i magnez nie wpływają. Ale wrócę do codziennych notatek o odżywianiu i suplementacji i zobaczymy. Jeśli Ty wpadniesz na jeszcze jakiś trop, to byłoby super :*

    1. Pepsi Eliot 9 grudnia 2019 o 21:51

     jakie dawki i jak długo brałaś?

     1. Yestemin 11 grudnia 2019 o 20:55

      Maksymalnie brałam 10 tys. jedn. witaminy D3 dziennie przez jakieś 2 miesiące, wtedy jeszcze bez K2, teraz znów 10 tys., w tym jedna tabletka tej do ssania z K2, ale średnio co drugi dzień. Mg suplementowałam różnie. Ostatnio chlorek do drugiej szklanki (robię 2-3, do 4 jeszcze nie doszłam), ale tylko jakieś 1/4 łyżeczki plus czasem kąpiele. Kiedyś jak zabrałam się za jabłczan + oliwę magnezową, to pogorszyło mi się z drżeniem palców, które wtedy miałam i jeszcze „palpitacje” serca doszły (też tu o tym pisałam, bo to dziwne było) i odtąd trochę boję się Mg. Ale obecnie nie mam objawów braku/nadmiaru Mg i chlorek znoszę bdb. Spróbuję w takim razie zwiększyć. Coś jest na rzeczy z tym chlorkiem/solą morską, bo w lecie próbowałam nawet stosować ją po powrocie z nad morza jako kosmetyk (robiłam roztwór i słoną wodę wcierałam w ręce/stopy) i było super… dopóki trwało lato. Zimą stan dłoni i stóp jest fatalny.

     2. Pepsi Eliot 11 grudnia 2019 o 21:05

      To nie musiał być nadmiar magnezu, tylko wypłukiwanie wapnia, braki potasu też się tak objawiają, ale rozumiem, że to się działo tylko w związku z wzięciem magnezu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *