Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 812 493
117 online
42 345 VIPy

Żaden krem nie odmładza bardziej niż jedna, roślinna substancja!

Słyszałaś o francuskim paradoksie? Polega on na tym, że wśród francuzów, których dieta obfituje w masło i sery, występuje niezwykle mała ilość ataków serca. Naukowcy tłumaczą to faktem, że w diecie Francuzów występuje także duża ilość czerwonego wina, które jest naturalnym źródłem resweratrolu. Resweratrol to bioflawonoidowy przeciwutleniacz, który produkowany jest przez określone rośliny. Klasyfikuje się go jako fitoestrogen ze względu na jego zdolność do interakcji z receptorami estrogenu w pozytywny sposób. U roślin, które produkują resweratrol i inne rodzaje przeciwutleniaczy, częściowo stanowią one mechanizm ochronny reagujący na stresory w ich otoczeniu, w tym na promieniowanie, obecność owadów lub innych drapieżników oraz obrażenia i infekcje grzybicze. Obecnie uważa się, że resweratrol jest jednym z najsilniejszych polifenoli i jedną z najsilniejszych substancji chroniących przed starzeniem się organizmu i wolnymi rodnikami. Badania wykazały, że jednymi z najlepszych źródeł resweratrolu są skórki ciemnych winogron, czerwone wino, surowe kakao i jagody, włączając acai, borówki, borówkę brusznicę, owoce morwy i jeżyny. Odkryto ich niezwykłe właściwości, kiedy zauważono, że drożdżaki i mikroby oraz insekty i zwierzęta karmione resweratrolem doświadczyły znacznego wzrostu funkcji życiowych. Późniejsze badania wykazały właściwości lecznicze i odmładzające tej substancji.


Co robi resweratrol?

1. Odmładzanie

Nie odmładzanie jak zwykły krem przeciwzmarszczkowy czy nowe cięcie włosów, ale odmładzanie z prawdziwego zdarzenia! Według przełomowych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Brighton i Uniwersytet w Exeter, resweratrol sprawia, że komórki ciała nie tylko wyglądają, ale także zachowują się młodziej! Dzięki tej substancji komórki, które straciły zdolność do rozmnażania się i były bliskie obumarciu, zregenerowały się na tyle żeby znów się pomnażać. Jest to odkrycie na światową skalę! Jedna z członkiń zespołu badawczego, dr Ewa Latorre, mówi: „Kiedy zobaczyłam jak niektóre komórki w naczyniu badawczym młodnieją, nie mogłam uwierzyć! To były stare komórki, które wyglądały zupełnie jak nowe – to było jak magia. Powtórzyłam eksperyment kilka razy i w każdym przypadku doszło do odbudowy komórek. Jestem niesamowicie podekscytowana tym odkryciem i jego potencjalnym wpływem na rozwój badań.”

2. Działanie przeciwnowotworowe

https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/05/16/antioxidant-resveratrol-on-cancer.aspx Podaję za dr. Mercolą i jego artykułem, że resweratrol szczególnie wykazał się przy terapii raka płuc, prostaty, ostrej białaczce, szpiczaku mnogim, raku naskórkowym i trzustki. Wierzy się, że mechanizm resweratrolu chroniący przed nowotworami obejmuje regulację procesu odpowiedzi immunologicznej poprzez syntezę i uwolnienie tak zwanych mediatorów zapalnych, które pomagają pozbyć się zainfekowanych tkanek. Dodatkowo, tak jak w przypadku odmładzania, resweratrol wspomaga regenerację komórek. Bill Sardi, ekspert od resweratrolu i autor książki „Nie musisz bać się raka”, zaleca 30-50 mg resweratrolu dziennie jako dawkę profilaktyczną, ale też 300 mg, a nawet więcej, ludziom z nowotworem.

3. Odchudzanie

Badania wykazały, że resweratrol podawany towarzystwie wysokokalorycznej diety pomaga zapobiec odkładaniu się tłuszczu i reguluje poziom insuliny. Inne badania wykazały, że może on redukować masę ciała u osób z otyłością. Eksperci uważają, że dzieje się tak dzięki aktywacji genu SITR1, który ma chronić ciało przed efektami otyłości.

4. Zdrowie serca

Jeszcze do nie tak dawna uważano, że tkanka serca wyjątkowo nie nadaje się do regeneracji. Jednak szybko rosnąca liczba nowych badań eksperymentalnych wskazuje na rzecz zupełnie przeciwną. Mamy bowiem w naturze sporo substancji, które są zdolne do stymulowania procesu tworzenia się sercowych komórek progenitorowych, mogących regenerować komórki serca i sprawiać, że stają się zdrowe. Jedną z głównych tego typu substancji jest oczywiście resweratrol.

5. Zdrowie umysłu

Resweratrol wyróżnia spośród innych przeciwutleniaczy zdolność przekraczania bariery krew-mózg, która chroni mózg i system nerwowy. Wykazano, że resweratrol zwiększa dopływ krwi do mózgu poprawiając jego funkcjonowanie oraz wykazując działanie neuroprotekcyjne. Oznacza to, że regularne spożywanie resweratrolu może zwiększyć ochronę przed schorzeniami i zaburzeniami mentalnymi oraz kognitywnymi, włączając w to chorobę Alzheimera, demencję i inne. Resweratrol działa dzięki modyfikacji i zmniejszaniu stanów zapalnych w ciele, ma pozytywny wpływ na krążenie krwi, produkcję hormonów i magazynowanie tłuszczu, ale to nie wszystkie z jego zdolności. Czy warto włączyć go do swojej diety? No jasne! Źródła: https://draxe.com/all-about-resveratrol/

uściski:)

(Visited 11 686 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Lucy 30 maja 2018 o 10:35

  „Odkryto ich niezwykłe właściwości, kiedy zauważono, że drożdżaki i mikroby oraz insekty i zwierzęta karmione”
  jesli ta substancja ma takie wlasciwosci a organizm nie jest odrobaczony i odgrzybiony…nasowa sie pytanie: czy nie dokarmie i wzmocnie ta substancja patogenow w organizmie?

 2. avatar Malgosia 31 maja 2018 o 09:00

  No i ja dołączam zapytanie.
  Pepsi Ty szczególnie co do tego składnika masz z pewnością wiedzę. Jak alkohol- wino- reservateol mają się di rozwoju drozdzakow ? Jeśli wino to pewnie wytrawne. Jaka ilość dziennie no i po przy czy- po jedzeniu? Z jakimi problemami ewentualnie łączyć?

  1. avatar Jarmush 31 maja 2018 o 09:10

   wina nie pić, żadnego alkoholu zresztą, szczególnie, gdy jesteś kobietą, wyjątek, wino, codziennie 1 lampka przed snem, lub w południe, ale tylko gdy mieszkasz nad morzem śródziemnym, albo w Kalifornii.Tam wino nie szkodzi, nawet kobietom.

   1. avatar da-kota 31 maja 2018 o 21:31

    Pepsi, możesz rozwinąć ? Dlaczego one tam mogą, a my tu nie? Jaka jest znaleznosc? Zresztą artykuł mówi o całej cześci nie tylko o rejonach nadmorskich… :-8

    1. avatar da-kota 31 maja 2018 o 21:34

     Chodziło mi o Francję, części Francji…

    2. avatar Jarmush 1 czerwca 2018 o 05:39

     to nie mój artykuł, ja bym takiego nie napisała, a pytasz mnie, więc odpowiadam. Tam są błękitne strefy, tam rosną rośliny, których nie ma gdzie indziej, tam jest słońce i woda morska, już tylko to wystarczy, żeby przedłużyć życie.Tam wino rozwiązuje głowę.Tam ludzie jedzą praktycznie raz dziennie.

     1. avatar da-kota 1 czerwca 2018 o 21:42

      Pytam kochana Pepsi bo napisałaś”szczególnie gdy jesteś kobietą ” ??? to chyba lekko niesprawiedliwe że na południu maja te wszystkie rzeczy które wymienilas, słońce, sjeste, taniec i fajna muzykę i wino mogą, a my biedoki, lechitki i co? Wit. D mniej.. Wszystkiego mniej… Jak będę jeść raz dziennie tj co mi grozi od tej czerwonej lampki czasem…? 🙁

     2. avatar Jarmush 2 czerwca 2018 o 07:43

      niewiele Ci grozi, ale niestety w tym wcieleniu musimy uważać na alko i to bardzo, jak będziemy facetami to większy luzik

     3. avatar radziu39 15 sierpnia 2018 o 21:12

      A jakie czerwone wino polecasz Pepsi?

     4. avatar Jarmush 15 sierpnia 2018 o 21:31

      jak stare, to toskańskie Brunello di Montalcino, jak młode, to zawsze BIO

 3. avatar Mikolaj 31 maja 2018 o 09:08

  W rodzynkach jest jakaś znacząca ilość resweratrolu?

  1. avatar Jarmush 31 maja 2018 o 09:11

   je się je głównie dla siarki

 4. avatar Malgosia 31 maja 2018 o 09:26

  Ufffff. To dobrze.
  Czyli pozostaje czystą forma. Dzięki Pepsi:)

 5. avatar Agnieszka 31 maja 2018 o 15:27

  Dzięki Pepsuniu , podniosłas mnie na duchu bo pije winko z własnej winnicy do każdego posiłku i mieszkam nad Morzem Śródziemnym. Buziaki

  1. avatar Jarmush 31 maja 2018 o 16:16

   aaaa tam, to wszyscy żyją po 100 lat i więcej <3

 6. avatar Agnieszka 31 maja 2018 o 20:27

  Taką mam nadzieje, jak dożyje 100 lat to dam znać. Tym czasem , na zdrówko

 7. avatar elami 2 lipca 2018 o 19:45

  Jedni mają czerwone winko, inni owoce morza, jeszcze inni morze i słońce a co my, biedne szaraki nad Wisłą mamy. Bo musimy i my coś mieć. Chyba nie tylko dobry humor i suplementy? Ja za głupia jestem, ale Grzegorzadam na pewno coś wymyśli.

  1. avatar Jarmush 3 lipca 2018 o 06:52

   My mamy ogromne czakry, na przykład w Krakowie na Wawelu.

 8. avatar elami 3 lipca 2018 o 09:35

  Niestety 🙁 nie każdy może mieć te czakry na co dzień, a nawet powiem więcej raz do roku. 🙁 Nie, żebym marudziła, c’est la vie!

  1. avatar Jarmush 3 lipca 2018 o 18:51

   Ale masz siebie Kochana, a tego nikt nie ma <3

   1. avatar Anja 22 lipca 2018 o 10:39

    Kradne… To, ze kazdy ma siebie i nikt poza nim tego nie ma. 😉

 9. avatar Monika 7 września 2018 o 13:01

  hej 🙂 czyli ten resweratrol dobrze brać przy zapaleniu stawów i przy raku prostaty?

  1. avatar Jarmush 7 września 2018 o 14:53

   silne antyoksydanty bardzo są wskazane, koenzym Q10 też

 10. avatar Monika 29 września 2018 o 13:18

  Hej 🙂 chcę zamówić resweratrol od Ciebie i mam pytanie jak go przyjmować najlepiej? Z posiłkiem, po posiłku? I w jakiej ilości przy raku prostaty i przy zapaleniu stawów? Pozdrawiam ❤

  1. avatar Jarmush 29 września 2018 o 13:27

   antyoksydanty bierze się w dowolnej porze dnia, 2 razy dziennie 2 porcje. Możesz połączyć z talerzem owoców fioletowych, lub z zielonym szejkiem. Zalecam też kurację MSM TiB z witaminą C TiB https://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/

 11. avatar Monika 2 czerwca 2020 o 20:32

  Pepsi a resweratol z maca mogę brać ? Mam 52 lata i kupuje Twoje suplementy .

  1. avatar Jarmush 2 czerwca 2020 o 21:29

   Resweratrol to antyoksydant, możesz brać i to i to

 12. avatar Monika 3 czerwca 2020 o 18:50

  Pepsi a co na strzelajace biodra? u syna sportowca 24 letniego. Bierze twoje F&G Omega 3 msm pije kurkume . C

  1. avatar Jarmush 3 czerwca 2020 o 19:36

   Kolagen TiB dodać do C i MSM, np z sokiem pomarańczowym świeżo wyciśniętym, lub wodą z cytryną. Może zrobić sobie kurację Osteocar TiB. Pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum